Dominee Kret burgemeester Allerlei(ds) T-SHIRT Een aanwinst voor Sassenheim Nieuw stadhuis Leiderdorp? Publiek mag vragen stellen Warmond wandelt er lustig op los WON overweegt kort geding tegen KNVB 2 ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1974 LEIDSE COURANT ■HHMUSSHHB» Er zit schol in Nooi'dwijkse had NOORDWIJK Gisteren werd in Noordwijk het hoogste punt bereikt van het in aanbouw zijnde Sportfondsenbad. Sinds begin december, toen wethou der Ted Jansen de eerste paal sloeg, verloopt de bouw geheel volgens plan. Men verwacht dat het overdekte gedeelte van het zwembadcomplex eind fe bruari of begin maart a.s. in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Het open gedeelte zal twee a drie maanden later ge reed zijn zodat Noordwijk nog voor het seizoen 1975 over een eigen zwembadcomplex zal be schikken. Bakkerij met rug tegen de muur LEIDEN ,,We staan met onze rug tegen de muur. We kun nen niets anders." Dat is de reactie van de Leidse Juweel bakkerijen op de onrust die in enkele Voorschotense wijken is ontstaan over de wijze van broodbezorging de laatste tijd. Het aantal bezoekadressen is zo drastisch ingekort dat de Voorschotenaren vrezen dat vooral oude mensen en invali den hiervan de dupe gaan worden. De Juweelbakkerijen zeggen te betreuren de bezor ging te moeten inkrimpen van wege ziekte van een van de bezorgers. Maar waar het echt nodig is komen we beslist langs" aldus hun reactie. Radio-uitzending vanaf het strand KATWIJK - In het kader van het 150-jarig bestaan van het reddingswezen zal de NCRV- radio maandagmorgen vanaf kwart voor negen een directe reportage uitzenden vanaf het Katwijkse strand. Het betreft hier vraaggesprekken met vooraanstaande Katwijkers. Onder meer komen aan het woord Katwijks burgemeester Vermeulen, de bekende reder Klaas van Duyn, WV-direc- teur Chris Verplancke en ui teraard een vertegenwoordiger van de reddingsbrigade de heer Wouda. Woninginrichters gaan samenwerken VALKENBURG Op 12 sep tember zal aan de Voorscho- terweg in Valkenburg de de tailhandelsvestiging ..Home Centre Haagse Schouw" wor den geopend. Het bedrijf, met een oppervlakte van achtdui zend vierkante meter, is opge zet door drie specialisten op het gebied van woninginrich ting en bouwwereld. De sa menwerkende bedrijven zijn T'issing/Europameubel uit Lisse, Artischouw uit Barne- veld en Mondileder uit Soes- terberg. Oegstgeest ging op Franse toer OEGSTGEEST De jongeren van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk hebben zich gis teren in Taberna opperbest vermaakt met hun zestig Franse gasten, jongens en meisjes uit Nantes. De Oegst- geester volksdansgroep onder leiding van Ada van den Broek bracht er spoedig de stemming in. De heer Koch vertoonde een serie dia's van de gemeente Oegstgeest waar na de „soos" pas op volle toe ren ging draaien. Het Franse gezelschap hield het vrij ge makkelijk tot in de kleine uur tjes uit. Einde in zicht voor De Leede Warmond Voor de Warmond- se manege De Leede is het einde nu in zicht. Zondag zal er voor de laatste maal een springwedstrijd worden gehou den. Zoals bekend is de mane- gegrond verkocht en vertrekt eigenaar-pikeur bifinenkort naar Meesch (N.B.). De wed strijd begint zondagmiddag om een uur en bestaat uit drie onderdelen. Twee manches met hindernissen tot maxi maal een meter, daarna speel uw spel" en tenslotte een puisance. IllIllI 55 55 Inschrijving en gelijk aanvang DANSLESSEN jongelui (beginners). WOERDEN, heden zaterdag avond 8 uur in .,De Eenhoorn" Hotel-Café-Rest. Utrechtsestraatweg, vlakbij het station. PIJNACKER - morgen, zondag- niddag 2.— uur in het Parochiehuis. NIEUWKOOP - a.s. maandag- avond 7.— uur in het Parochiehuls. NIEUWVEEN - a.s. dinsdag avond 7.30 uur in zaal Lelieveld. BOSKOOP - a.s. woensdag- ivond 8.— uur in het Verenigingsgeb., Rozenlaan. OUDEWATER - a.s. vrijdag avond 8 uur in het Thaliatheater. BERKEL/RODENRIJS, zondag 25 aug. LANGERAAR, dinsdag 27 aug. BODEGRAVEN, woensdag 28 aug. De ieder jaar terugkerende erg plezierige danslessen voor gehuwde en verloofde paron i Woerden, Boskoop, Kame- k en Harmeien beginnen al- jd wat later in het seizoen. Wilt U nu al wat meer weten? op vele plaatsen in de Rijn- en Gouwestreek STUWSTRAAT 5 - LEIDEN X "2 01710-61249 &SCGCGO&GOSOSCiCC€GOOOOG* SASSENHEIM In Sassenheim is gisteren dominee A. J. Kret geïnstalleerd als opvolger van burgemeester van Knobelsdorff. Aan de officiële installatie ging meester P. Westerbeek voraf, die ruim zeven maanden in Sas senheim de burgemeesterstaak waarnam. Westerbeek noemde de heer Kret een aanwinst voor Sassenheim", een plaats waar weliswaar in de raad niet veel politiek wordt be dreven maar ook weer niet een plaats zonder problemen". De heer Westerbeek zei getroffen te zijn door de manier waarop de raad zich tijdens zijn waarne ming zich tegenover hem had opgesteld. Na zijn installatie zie burgemees ter Kret zich er van bewust te zijn geen gemakkelijke perio de in Sassenheim tegemoet te gaan. A. Verdegaal sprak hier na als nestor van de raad en se cretaris Berntzen namens het gemeentepersoneel. De eerste kennismaking met burgemees ter Kret noemde hij .,zeer posi tief". Na de speciale raadsver gadering sprak ook nog burge meester Vis van Leiden en oud- burgemeester Van Knobelsdorff, nu dijkgraaf van het Hoogheem raadschap van Rijnland. Bij de receptie 's-middags was er een geweldige opkomst. Naast veel burgemeesters uit de om geving kwam ook een aantal be kende politieke geestverwanten burgemeester Kret de hand drukken waaronder oud-premier Biesheuvel en oud-minister Schut. Katwijks burgemeester Vermeu len sprak tijdens de receptie nog een welkomstwoord namens de burgemeesters-kring Leiden en Duinstreek. Mevrouw Vis heette mevrouw Kret welkom in de kring van burgemeesters vrouwen. Mevrouw Geelkerken bracht de gelukwensen over van de prot. chr. en KVP-raadsfrac- ties van Leiden waarbij ze een gravure van een Leids stadsge zicht cadeau deed. IADVERTENTIE Leidse Courant Door het overmaken van zes gulden op girorekening 103003 t.n v. de Leidse Courant kunt u in het bezit komen van dit exclusieve T-shut. De shirts, in zonnig oranje, zijn ook verkrijgbaar aan de balie van de L.C -shop aan het Kort Rapenourg. geopend dagelijks van 7.45 tot 17.15 uur. Zaterdags gesloten Bij uw giro-overschrijving s.v.p. vermelden: ..T-shirt". en BODEGRAVEN Door de wijzi ging van het reglement van orde zal voortaan in Bodegraven in openbare vergaderingen van de raadscommissies het publiek vragen mogen stellen. Enkele Bodegraafse raadsleden zouden dit ook voor de gewone raads vergaderingen willen laten gel den. De meerderheid van de raad is echter tegen dit voor stel. (ADVERTENTIE) Uitzendbureau Lub* heeft 'n achreeuvend tekort a*n mensen vanaf 19 Jaar, die allerhande s6ér £oed betaald# baantjes villen doen. Deenoods voor Mn dagje. Kob enelJ Helpjil Leiden: Nieuwe Rijn 35 - Alphen a/d RIJni Doniiettihof 10 Ton Koopman kon zich niet erg waar maken LEIDEN Slechts een dag van voorbereiding had Ton Koop man voor zijn orgelconcert in de Marekerk, toen hij gister avond het verzoek kreeg de Pa- rijse organist Jean Langlais, die door een hartaanval was getrof fen, te vervangen. Zijn pro gramma was daarom, mede door de beperkingen die dit in strument hem oplegde, niet zo uitgebalanceerd en voorname lijk in de Barokstijl gehouden. Ton Koopman is een knap orga nist. Daarvan getuigde hij bij voorbeeld in de Fuga in Es gr.t. van J.S. Bach. Daarentegen heeft hij de neiging het tempo in langzame delen wait te trek ken. Te introvert was naar onze smaak het Adagio uit de Sonate van C. Ph. Em. Bach, dat stilis tisch wat lichter had kunnen aansluiten bij het daarop vol gende Vivace, dat hij brillant ten gehore bracht. Het waren deze tegenstellingen, die zijn spel. en nu spreken wij in het algemeen, wat onevenwichtig deden overkomen. Maar nog maals, hij liet zoveel prachtige dingen horen, dat wij zonder meer beamen, dat hij een be gaafd organist is. Meisje met paard tegen vrachtauto Alphen aan den Rijn De 14- jarige C. v. S. is deze week op de Ziende in Alphen aan den Rijn lichtgewond geraakt toen het paard waarop zij zat plot seling vanuit de berm de rij weg opschoot. Een juist passe rende vrachtauto zag geen kans meer tijdig uit te wijken en schepee berijdster en paard. Het paard werd daar bij een van de achterbenen af gereden. Het dier overleed korte tijd later. Het meisje kon na behandeling naar huis terug keren. LEIDERDORP B. en W. zullen de raad in de raadsvergade ring van 26 augustus vragen zich uit te spreken over al dan niet nieuwbouw van een stadhuis. Volgens burgemeester M. A. van der Have bieden noch verbouwing, noch uitbreiding boven de brandweerkazerne voldoende soelaas In het bestaan de ruimtetekort. ,,De huidige huisvesting van het gemeentelijk bestuursapparaat is", zo stelt althans de burgemeester, „strikt onvoldoende. Op dit moment kunnen zelfs de wethouders niet beschikken over een eigen kamer. Als er commissievergaderingen zijn, weten we bijna niet waar we die moeten houden". Het meeste ziet het college van B. en W. in een nieuw te bou wen gemeentehuis. Het hoeft van de burgemeester geen duur statusgebouw te worden. „Ik denk aan een sober, eenvoudig en doelmatig multi-functioneel gebouw in het centrum van de gemeente", aldus burgemeester Van der Have. Zoals bekend bestaan er in de (huidige) raad nogal wat bezwaren tegen nieuwbouw omdat deze de komende jaren te zwaar op de ge meentelijke begroting zou gaan drukken. WARMOND De Wanmondse avonddriedaagse werd gister avond afgesloten met een heerlijke wandeling over het nieu we eiland Koudenhoorn. Niet minder dan 350 deelnemers, een recordaantal, hield de pas er stevig in. Na afloop maakten de wandelaars een korte rondgang door het dorp. waarbij de muziekvereniging St. Matthias voor een luchtige muzikale noot zorgde. Tenslotte was er voor de deelnemers een herin neringsvaantje en bloemen. kTILBURG De vereniging van oefenmeesters In Nederland (WON) overweegt een kort ge ding aan te spannen tegen de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond (KNVB) wegens het leveren van een wanprestatie ten opzichte van de WON. Do vereniging van oefenmeesters in Nederland Is van mening dat de KNVB ten onrechte een trai nerslicentie heeft verleend aan de Joegoslaviër Ned Bulatovic. Arnhemse eerste divisieclub Vi tesse aanvangen. Bulatovic kreeg, op voorwaarde dat hij de b-cursus volgt, een b-licentie en heeft daardoor de bevoegdheid onder technisch directeur De Bouter een eerste divisievereni ging te trainen. Hij kan derhal ve de eerste competitiewedstrijd van zijn club tegen SVV vanaf de bank meemaken. De maan dag daarna kan hij tevens zijn werkvergunning op de ambassa de van zijn land in Luik (zijn voorlaatste verblijfplaats) afha len. Grof vuil De grof vuilophaaldienst komt maandag in de volgende stra ten: Herensingel (van Nedusa- straat tot Lage Rijndijk), Ham broeklaan, Kooilaan, Celebes- straat, Decimastraat, Siebold- straat, Floresstraat, Bloem- straat, Formosastraat, Borneo- straat, Driftstraat, Lombok straat, Javastraat, Medusa straat-, Parkstraat. Kooipark, At- jehstraat (van Kooilaan tot Su- matrastraat), Ambonstraat, Ma- doerastraat. Ook komt de kraakwagen in de Voorstraat, Lage Rijndijk, Su- malrastraat, Ajethstraat (van Sumatrastraat tot Soemba- straat), Soembastraat, Bali- straat, Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat. Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curacaostraat, St. Maarten straat, St. Eustatiustraat, Saba- straat, Bankastraat, Kooihof. Sporthuwelijk Esther Z?r*°rop en Piet l'Amie zijn iu d jl.Hief „van elkaar". In J - nrduskerk te Ha- gistermiddag door het fatale zer'ï^ic* l./.tdijk gaven zif woordje ,,ja" te kennen met el- onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 van korfbalvereniging Crescen do, staat hij de jeugd bij als lei der. Bovendien is hij enkele la ren voorzitter geweest van de jeugdcommissie. Esther heeft het wat werk betreft, meer be grepen op de oudere mensen: zij doet nuttig werk in het be jaardenhuis Bcrnardus aan de Rijndijk. Autodiefstal Uit de Roodenhurgerstraat is de afgelopen week een rode Ci troen, kenteken 02-05-JF ont vreemd. Op de Varkenmarkt wordt een witte Volvo, kenteken EU-03-76 vermist. Frans kaar door het leven te willen gaan. Piet is geen onbekende in de sportwereld: behalve dat hij speler is in het eerste team vcursief In de periode van 7 okto ber tot en met 31 mei 1975 zal de service ulturel de l'amhas- sade Francaise In Leiden cur sussen Frans organiseren. De cursus, door Franse docenten gegeven, valt uiteen in twee on derdelen: conservatir en gram matica. Inschrijven voor de les sen. die op de maandaag. de dinsdag en de donderdagavond plcals hebben, is mogeliik tus sen 19 en 30 september, 's a- vor.dt tussen zeven en negen uur op het Rapenburg 73. Het cursusgeld voor een lesuur per week is vastgesteld op 180, Druivenpluk Met het ernorme suces can de druivenplukreis van het vorig jaar nog in het achterhoofd, or ganiseert het Holland Touring Programan ook nu weer zo'n reis naar Champagne. De deel nemers worden in groepen bif de verschillende wijnboeren on dergebracht. waardoor zif in aanraking zullen komen met het leven van elke dag van de Franse wijhoer. Inschrijving voor de reis is voor iedereen bo ven de 18 mogelijk, en de kos ten bedragen honderd gulden. Gezegd moet wel dat tijdens het verblijf van dertien dagen in Frankrijk, hard aangepakt zal moeten worden. Voor het werk krijgen de deelnemers overin- gerut nog zo'n veertig franken per dag uitbetaald. De vertrek datum is vastgesteld op 28 sep tember. Inlichtingen omtrent de reizen zijn te verkrijgen onder nummer 070-60.48.38.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3