GAATJESBENDE SLAAT TOE IN BOLLENSTREEK CDA Noordwijk moet kiezen Nu ook rijdende winkel in Voorhout Van Nispen dwingt Ter Leede gelijkspel af Endegeest komt onder beheer van gemeentelijke stichting Met VVD of PvdA in college zt - SSSTÏÏTZÜS Sponsor voor KVC DINSDAG 13 AUGUSTUS 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Van onze correspondent Noordwijk Het gaat er naar uitzien, dat het tegen woordige Noordwijlcse college van B en W bestaande uit de CDA'ers Van Leeuwen en Van Duyn en WD- vertegenwoordiger T. Jansen in september geprolon geerd zal worden. Althans wanneer men het eens wordt over een uit vijftien punten bestaand program ma, waarin het toekomstige beleid van het gemeente bestuur is neergelegd. Op de brief van CDA-voorzitter L. G. J. Alkemade, waarin een afspiegelingscollege bestaande uit twee CDA-wethouders, een vertegenwoordiger van de PvdA en een wethouder uit de WD-gelederen wordt voorge steld, heeft PvdA-fractievoorzitter J. Bedijn afwijzend gereageerd. In de antwoordbrief spreekt het linkse blok een duidelijke voorkeur uit voor een programcol lege. voor een gemeente als Noordwijk niet In het belang van de gemeenschap. De gedachten gaan uit naar een college bestaande uit twee CDA-wethouders en een PvdA-wethouder. De VVD-fractie heeft via de heer Jansen aan formateur Alkemade laten weten dat zij op basis van een afspiegelingscollege met beleidspro gramma, in principe met elke politieke partij in Noordwijk van gedachten wil wisselen. De WD is bereid het aanstellen van vier wethouders te aanvaarden. De partij wijst daarbij op het steeds zwaarder worden van het wethoudersambt onder meer door het toenemende regio-gebeuren en de spe ciale zorg voor Noordwijk als toeristenplaats. Hoewel dit overtuigend lijkt is het toch wel de vraag of het voor een besluitvaardig beleid verstandig is uiter sten in een bestuurlijk college samen te brengen. Na een vergadering van de toekomstige CDA-fractie is Voorts vinden de linkse groeperingen vier wethouders men tot de conclusie gekomen, dat een afspiegelings college, zoals het de CDA voor ogen staat, tn feite on mogelijk is geworden. De fractie acht het claimen van twee wethouderszetels op basis van de verkie zingsuitslag een rechtvaardige zaak. Nu de PvdA een afspiegelingscollege, als door het CDA voorgesteld heeft afgewezen, heeft het CDA een pro gramma opgesteld bestaande uit 15 punten. Daarover wil men nu met de VVD en PvdA van gedachten wis selen. De inhoud van het programma blijft, in af wachting van dit beraad, vertrouwelijk maar in geen geval beoogt men daarmede een volledig beleid te dekken. Het zou onjuist zijn uit een en ander de conclusie te trekken dat het CDA toch gaat voldoen aan de PvdA- wens een program college te vormen. Veeleer streeft men er naar op basis van programvergelijking tot el kaar te komen. Thans wordt het dus de vraag wie het met wie eens kan worden over het toekomstige ge meentelijke beleid. KATWIJK - De politiekorpsen in de Bollenstreek zijn deze weken extra op hun hoede nu gebleken is dat de zgn. gaatjesbende in deze omgeving visitekaartjes aan het rondstrooien Is. Vorige week verdween uit een huis In de Nieuwe Duinweg In Katwijk een peperdure staartklok. De manier waarop de inbraak werd gepleegd, bleek Identiek aan de wijze waarop |n de afgelopen maanden, vooral In het zuiden van het land, telkens weer wordt toegeslagen. De antiekdieven gebruiken tijdens hun "werken" een eenvoudige handboor waarmee in open slaande ramen gaatjes worden geboord. Door de gaatjes steekt men een stevig ijzerdraad waar mee men vrij eenvoudig de raamafsluiter kan worden ge licht. Een eenvoudige maar toch effectieve manier van in breken zo hebben veel antiek liefhebbers al aan den lijve on dervonden. Ruig En lukt het niet met gaatjesboren dan staan in veel gevallen wat ruigere methoden op het pro gramma. Niet eens zo lang ge leden roofden in Nieuwkoop en kele antiekdieven een prachtige klok door eenvoudigweg de voorruit van een huis in een vrij drukke buurt aan diggelen te slaan. Waren de heren tien minuten later gekomen dat had den ze gelijk bij kunnen schui ven aan het ontbijt, want toen de dure klok via hel raam in een gereedstaande auto ver dween wees het geroofde uur werk bijna zeven uur aan. Uitnodiging Volgens adjudant Nieuwenhuizen van de gemeentepolitie in Kat wijk krijgen de antiekdieven in de meeste gevallen wel erg veel medewerking als ze op "kar wei" zijn. Hij zegt: "Sommige huizen nodigen gewoon uit tot inbraak. Dure klokken, kande laars en andere snuisterijen zet men pal voor de ramen. Ieder een die langs komt kan direct zien wat er te halen ia. Op zo'n manier vraag je er gewoon Geen antieke spullen bij het raam. om". is het advies van adjudant Nieu wenhuizen van de Katwijkse po- Advies "Want", zegt hij, "de antiekdie ven worden steeds brutaler,' als ze zien dat het makkeiljk gaat. Foto: We moeten ze gewoon geen kans gevein om gemakkelijk toe te slaan. Anders is binnenkort het hek helemaal van de dam", aldus adjudant Van Nieuwenhui- Maatregelen Veel verontruste antiekbezitters hebben, opgeschrikt door het toenemende aantal diefstallen, in veel gevallen anti-maatrege len genomen waarvan ze zelf overtuigd zijn dat ze afdoende zijn. Er zijn er die hebben hun antieke klok of kandelaar met dikke bouten verankerd In de muur of op het houtwerk. Maar in de meeste gevallen blijken Foto's Een ander advies van adjudant Van Nieuwenhuizen aan antiek- bezitters is hun bezittingen te fotograferen. De speurtocht naar verdwenen antiek wordt dank zij die foto's een stuk ge makkelijker. Werkgroep: Randweg om Valkenburg VALKENBURG De verkeers- werkgroep Valkenburg-Katwijk heeft gistermiddag een nota aangeboden aan burgemeester Van 't Wout (zie foto) waarin een pleidooi tegen de aanleg van de secundaireweg nr. 4 van Leiden naar Katwijk en de ver breding van de Hoofdstraat in Valkenburg. Als compromis voorstel bevat de nota de sugges- stie een randweg om Valken burg naar Katwijk aan te leg De werkgroep prefereert een smalle randweg boven de S4, omdat dan het landschap onaan getast zal blijven, veel agrari sche grond gespaard kan blij ven en Valkenburg niet zal wor den geklemd tussen de rijksweg en de Rijn. Door het aanleggen van de randweg, die zes meter breed moet worden, komt ook de verbreding van de weg door het dorp naar Katwijk in een slecht daglicht te staan. Een randweg zou de verbreding, die gepaard, gaat met het opof feren van huizen, tuinen en be strating in de kern van Valken burg, overbodig maken. Boven dien is de aanleg van een rand weg veel goedkoper. Quick Boys mist Jan van der Plas en Piet Haasnoot (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Jan van der Plas en Piet Haasnoot zullen het ko mend seizoen waarschijnlijk niet meedoen in het eerste elftal van Quick Boys. Het is niet ze ker of Jan van der Plas, die on langs overwoog met voetballen op te houden, de trainingsactivi teiten kan volgen. De midden velder Piet Haasnoot heeft nog geen enkele keer aan de trai ning deelgenomen en zal daar om vermoedelijk niet in het se lectieteam komen. BURGERLIJKE STAND H. C. Alkecade M. Veelenturf. Oranjelaan 40; Re becca Jane, d.v. M. P. Wasse en D. 1 C. M. Paardekooper. Narclssen- A P. W Blom Mc hannes, zv. A. van Oyen en J van der Gratt, Jacob van Ruysdaelpleln Veldstraat 67L. de Raad te Stadskanaal en F. J. G. der Zwet te Lissc. Konlng- 9; J de Groc nstraat 10 en Llsse. Laan M. C. J. Se- ïehuwd: A. F. P. Meijer en C. H. van Stein; H. A. C Kriek en L Laurlnk; W C. de RoolJ en M A Balkenende •verleden: H. Rhljnsburger, 82 Jaar; C. E. van Amsterdam, echtg. van Van Kampen, 47 Jaar; M. D. Schoort, 77 jaar; A. H. Westerveld, echtg. van Over dorp, 66 Jaar; A. W. M. van der Zwet, 2 jaar. DE ZILK Van Nispen heeft afgelopen weekeinde een uitste kende prestatie geleverd door de tweedeklasser van het zater dagmiddagvoetbal Ter Leede uit Sassenheim een 3-3 gelijk spel af te dwingen. Bij rust stonden de Zilkenaren zelfs met 3-1 voor. Het tweede team van Van Nispen verloor met 3-1 van de Sassenheimse reserves. De doelpunten bij Van Nispen kwamen op naam van Hans Keij- zers, Hans van Maris en Peter van der Drift. Voor Ter Leede scoorden Van Waanen (uit een strafschop) en J. van Leeuwen (2x). Strafschoppen brachten uiteindelijk de beslissing wie de bal en de shirts mocht hebben, die beschikbaar waren gesteld door de fa. Daudey en Glas. Ter Leede won deze verdiend. Raad Noordwijk Van i i correspondent NOORDWIJK - De gemeente raad van Noordwijk komt dinsdag 27 augustus voor de laatste keer in de huidige samenstelling bij een. Een dag later is er ten huize van de burgemeester een afscheidsre ceptie en op dinsdag 3 september komt de nieuwe gemeenteraad voor de eerste keer officieel bij een. Dan heeft ook de wethouders- verkiezing plaats. Sportdag MMO Van onze correspondent HOOGMADE Ondanks de re gen is de sportdag van MMO gisteren prima verlopen. In de diverse leeftijdscategorieën kwamen als winnaars uit de bus: Philip van Benten, John de Groot, Pierre Hoogenboom, Ed win Chaudron, Sjoerd Hulstra, Caro Elstgeest. Thijs Rijsbergen. Sjaak van Leijden en M. van Rijn. Van een onzer verslaggevers KATWIJK Otto Horn kamp, de bar-discotheekeigenaar die nog steeds strójdt voor dansen op zondag in Katwijk, is sponsor ge worden van de Katwijkse Volleybal Club. Hornkamp gaat per seizoen 2500,- geven aan KVC. De volleybalvereniging zal in ruil hiervoor deelnemen aan reclameactiviteiten voor de disco- theekedgenaar. De sponsorovereenkomst wordt a.s. vrijdag getekend tijdens een feestelijk reünie van KVC. m de Triumpatorkerk. De offidele bevestiging komt pas volgende week omdat de goedkeuring van de Nederlandse Vol ley bond nog moet afkomen. KVC gaat binnenkort een contactblad uitgeve onder de naam „De Sercive". Evenals de affiches en dergelijke zal dit blad uit de eigen middelen worden betaald. Huisbroei Van onze correspondent LISSE In het komende win terseizoen wordt in Lisse-De Engel weer een huisbroei- wedstrijd gehouden. Deel nemers moeten bereid zijn om in totaal 10 potten met bloembollen In bloei te trek ken voor de in februari 1975 te houden tentoonstelling in het Verenigingsgebouw van De Engel. Men kan zich tot uiterlijk 15 augustus opgeven bij J. van Duin, Romijn- straat 37, tel. 02522—10734 en bij W. van Dijk, Achterweg 72, tel 13819. Jazz in Lisse Van onze correspondent LISSE De Midgetown-jazz- band uit Haarlem treedt za terdagavond a.s, op in de Lissese sociëteit Artemis aan de Heereweg 48. Dit jazzcon cert wordt gesponsered door Schoutens Discoshop De Speeldoos. Introductiekaarten zijn 4 5. verkrijgbaar bij Barentstraat 26 te Lisse, tel 02521—12997. Canite Tuba Van onze correspondent LISSE De Lissese harmonie Canite Tuba geeft zaterdag middag een concert in speel tuin Kindervreugd. Het con cert begint om 20.00 uur. Na het concert zullen de drum band en majorettes een show uitvoeren. Van onze raadsverslaggever LEIDEN Hel psychiatrisch ziekenhuis Fndegeest komt de eerstvol gende vijf 6 (len jaar onder beheer van een gemeentelijke stichting. Nb die periode zal een zo Intensief mogelijk samenwerkingsverband tot stand komen tussen Endegeest enerzijds en de psychiatrische af delingen van de Rijksuniversiteit in Leiden en het academisch zie kenhuis anderzijds. Die samenwerking krijgt bij voorkeur de vorm van een gemeenschappelijke publiekrechtelijke regeling tussen de R.U.L., het A.Z.L., de gemeente Leiden en zo mogelijk de provincie Zuid-Holland. Tot dit compromis heeft de Leidse gemeenteraad gisteravond una niem besloten. De raad ging akkoord met h<-t voorstel van b. en w. om het zakelijk beheer over de Jelgersmaklinlek aan het rijk ovei te dragen, zodat deze kliniek los komt te staan van Endegeest. Het PvdA-raadslid Van Aken leverde gisteravond aanvankelijk veel kri tiek op het denkbeeld om Endegeest bij een gemeentelijke stichting onder te brengen. Naar zijn mening zal de nieuwe situatie in do praktijk weinig verschillen van de huidige. Momenteel vormen b. en w. het bestuur van Endegeest. Dat wordt uit financiële zowel all bestuur-technische redenen <-en onaantrekkelijke figuur geacht. Wethouder mevrouw Den Haan-Groen (CRM) antwoordde Van Aken zijn voorkeur voor een gemeenschappelijke regeling Ie delen. 7.ij achtte het plan evenwel onhaalbaar omdat in de studle-commissl* die de problematiek rond Endegeest heeft bestudeerd, is gebleken dat de grote meerderheid van de betrokkenen daarvoor niet te por ren is. Van Aken Het zich daaixioor overtuigen en diende een amendement ir i om dan ,.op de middellange termijn" naar een gemeenschappelijk* regeling te streven. I Alleen de raadsleden Drlessen, Stroink, Leeuwenburgh, Vink en me vrouw Geelkerken stemden toen tegen het voprstel. Motief van Driessen is dat het Leidse gemeentebestuur niet past z« plotseling een zo principiële verandering aan te brengen in eer voorstel van het college waarop door alle betrokkenen jaren is ge studeerd. Hij noemde de ommezwaai „een onverkwikkelijke zaak", Van onze correspondent Voorhout Melkhandelaar Henk Warmerdam, heeft gistermorgen zijn nieuwe winkelwagen in gebruik ge nomen. Het is'een comple te supermarkt op wielen, waarmee hij zijn klanten huis aan huis gaat bedie nen. Letterlijk alles is in het assortiment opgeno men, van kaas aan het stuk tot kattebrood, van wijn tot Baby lotion, Rook artikelen, zeepmiddeïen en Ambachtelijk brood" van warme bakker Ammer- laan. Het meest opvallende in de wagen is de koeling, die de gehele achterwand van de wagen beslaat. Vele buitenlandse kaassoorten vinden hier een bewaar plaats, naast alle andere artikelen, die een koel vereisen. Zaterdagavond heeft War merdam zijn klanten ver rast met een show door de straten, waarin hij regel matig zijn zuivelwaren slijt. St. Cecilia, in vol te nue ging de geel-wit-blau- we wagen met z'n EmHa- embleem vooruit. Zelfs de reeds in pyama gehulde kleintjes kwamen naar buiten om een petje of bal lon in ontvangst te nemen. De wagen werd in Neder lands Limburg gebouwd en meet twee bij acht meter. De gebruikelijke breedte van 2.20 mtr. kon bij Henk niet door de Poort, dus yfird het maatwerk. I Klaas Hekker overleden Van onze correspondente 1 Voorhout Op 62-jarige leef-1 tijd is, na een kortstondige? ziekt", overleden de bekende* Voorhoutse middenstander Klaas Hekker. Hekker, die vrouw en zeven kinderen achterlaat, kwam twaalf jaar geleden naar Voorhout, waar hij een bloeiende bromfietshandel opbouwde. De zaak wordt voortgezet door zoon Bart.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5