HORDIJK WINT LEIDSE TENNISTITEL Sanders maakte teveel fouten in de finale Koek vist tweemaal achter net RCL langs Jodan Boys Ivcstba! in Lisse LEIDEN Jan Hordijk heeft Roomburg gewonn en. De nationale kampioen schreef twee titels op zijn naam. In het herenenkel versloeg hij Loek Sanders en samen met Fleury bleef hij de baas over diezelfde Sanders, gekoppeld aan Martien Koek. Met de nationale kampioenschappen in het zicht een behoorlijk ruggesteuntje voor Hordijk, die zo langzamerhand weer in vorm begint te komen. Op Roomburg behoefde Hordijk overig ens niet tot het uiterste te gaan. Vrij gemakkelijk hield hij Sanders onder de duim en wat later op de middag, nu met Fleury, ging het allemaal nog eenvoudiger. In slechts twee sets en binnen het uur was de zaak beklonken en verlieten zowel Sanders als Koek gedesillusioneerd de baan. Beiden hadden in twee finales gestaan, maar even zoveel keer visten zij achter het net. En Hordijk glunderde breeduit. Een vreemde vogel eigenlijk die Jan Hordijk. Moeiteloos was hij doorgestoomd naar de finale en daarin won hij met veel machtsvertoon de eerste set. Wat ongeconcen treerd begon hij aan de tweede set die hij dan ook op het nippertje van Sanders verloor. Dat was voor hem reden om even naar wat be kenden langs de kant toe te stappen en ze te vertellen, dat hij geen zin meer had. ,,Het heeft nu lang genoeg geduurd, van mijn part wint hij met 6—0", mompelde hij. Vervolgens joeg hij de ballen in sneltreinvaart over het net en stapte, twintig minu ten later, als winnaar van de baan. Zijn tegenstanders slechts één enkele game gun nend..... Het heeft er in den beginne niet naar uitgezien dat het een driesetter zou worden. Zelfverzekerd betrad Hordijk de baan en vond daar een vrij nerveuze Loek Sanders tegenover zich. Een Sanders ook die het spel in de eerste set bepaalde, want Hordijk behoefde er niet veel aan te doen. Enerzijds omdat de plaatselijke favoriet teveel simpele ballen verprutste en anderzijds dat was wan neer hij zich kwaad maakte er eenvoudig weg geen houden aan was. Maar he laas voor Sanders waren die sterke momenten veruit in de minderheid ten opzichte van zijn zwakke momenten. Na 0—2 hervond Sanders zich even; sloeg hard terug, maar verknalde de opvolgen de drie games. Daarna kwam hij weer sterk opzet ten, maar gaf tenslotte de set op knullige wijze uit han den, 6—3. Meewarig het hoofd schuddend begon hij aan de volgende reeks. Hordijk daarentegen ging met lichte tred over het gravel, in een uitstekend humeur vanwege dat goede begin. Prompt nam hij dan ook, makkelijk enkele zwiepers uitdelend, een 3—1 voor sprong en leek regelrecht op weg naar een bijzonder sim pele zege. Maar Sanders, de overmoed van Hordijk op waarde schattend, vocht ver beten terug en herwon zijn zelfvertrouwen toen wat ge waagde slagen met succes insloegen. Hij kwam bij tot 44 en nam zelfs een voor sprong, toen Hordijk op kin derlijke wijze, een smash verprutste. En nu pas were de strijd echt het aanzien waard. Met enorme mooie rallies oogstten de spelers veel applaus en vooral de snoekduik die Jan Hordijk maakte werd, door het in grote getalen opgekomen pu bliek. hooglijk gewaardeerd. Spannend werd het vooral, toen de Rotterdammer tot tweemaal toe een matchpoint kreeg die echter beide malen door Sanders hij nam enorme risico's ongedaan werden gemaakt. Dat zinde Hordijk niet, maar het smij ten met zijn racket hie'p hem toch niet. Bij de stand 6—6 verspeelde hij tot over maat van ramp zijn service Leid.se titel Heren A. Op de foto retourneert hij een bal van Loek Sanders aan de groeiende Sanders die vervolgens de set met 8—6 foutloos binnenhaalde. Wat Hordijk nu met zijn op merkingen omtrent het weg geven van de laatste set be doeld heeft werd door hem niet duidelijk gemaakt. Inte gendeel,- hij begon furieus. Met zwiepend harde fore hands dreef hij Sanders in bijzonder hoog tempo terug en binnen een mum van tijd zijn tegenstander kreeg niet eens de gelegenheid om van de juist geleverde krachtsinspanning bij te ko- imen stond hij met 5—1 voor. Want dat Hordijk, on danks zijn gekscherende op- merking „Wie heeft er wat zuurstof voor me", over een uitstekende conditie beschikt, bleek maar al te zeer. San- de-s was duidelijk niet opge wassen tegen de moordende temposlag die zijn opponent er van maakte en ging dan ook kansloos met 61 voor de bijl. De tweede set had de partij moeten redden, want alleen in die aflevering was er enigszins sprake van top- tennis. Voor het overige de weergoden werkten na tuurlijk wel heel erg tegen was het een eenzijdige aan gelegenheid. Met Jan Hor dijk in de hoofdrol. AD VAN KAAM LEIDEN Er waren natuur lijk nog meer titels te verde len op Roomburg, Jan Hor dijk, even tevoren winnaar van het enkelspel, moest sa men met zijn partner Fleury aantreden in de finale heren- dubbel. Tegenstanders: Loek Sanders en het jeugdige ta lent Martien Koek. Het werd helaas niet, zoals velen ge hoopt hadden, de topper van de dag. Zowel Sanders als Koek hadden daarvoor een teleurstelling te verwerken gekregen en dat was duide lijk merkbaar aan hun spel. Vooral Koek bewoog zich moeizaam over de baan en kwam lang niet zo enthou siast over als in de dagen vóór deze finales. Hij maak te erg veel fouten. Maar ook Loek Sanders bleef daar niet van gevrijwaard. Nadat Hordijk en Fleury voornamelijk door toedoen van „verse kracht" Fleury gemakkelijk waren door gelopen naar 41, sloeg San ders maar liefst drie dubbel fouten achtereen en dat bracht hem en zijn partner een hopeloze stelling. Maar met de moed der wanhoop vochten Koek en Sanders te rug en via enkele messcher pe forehands en sterke vol ley's slaagden ze erin om toch nog dichterbij te ko men, 54. Maar toen verloor wederom Sanders zijn servi ce en dat betekende 64. De tweede set werd een afk napper. Even bleven Koek en Sanders nog bij, maar bij 2—3knapten ze af. Hordijk gooide er een paar knalhar de services tussendoor, Fleu ry was aan het net onstuit baar en het was met Sanders en Koek gebeurd. De titel was voor Hordijk en Fleury. De oorzaak van Koek's matige spel in het herendubbel lag ten grondslag aan de partij die hij ervoor speelde. Sa men met Els Blomberg moest hij aantreden tegen het duo Els Veentjer/Wel- schen in de finale van het gemengd dubbel A. Martien Koek moest daarin veel ge ven. Het enige dat hij be reikte was de dank van het publiek, want de titel ging hem en Blomberg aan de neus voorbij. In een aardige partij brachten Veent- jer/Welschen de eerste set op hun naam, 6—3, maar stuitten zij in de tweede set op bepaald meer weerstand, vornamelijk omdat Koek met zijn service goed op dreef was. Tot 55 ging het gelijk op, maar toen braken Welschen en Veentjer door de service van de tegenstan ders. Het leverde meteen de volle winst top, 75. De titel in het heren B ging naar, hoe kan het anders. Bram Madera. En hij kwam er bijzonder gemakkelijk aan. Nadat hij zich in de halve finale „losjes" had ontdaan van Blommendaal, moest hij het in de finale op nemen tegen Vergoed, die Van Leeuwen had geëlimi neerd. Zonder veel inspan ning bracht Madera met 6—0 de eerste set op zijn naam, al bleek toen al dat Vergoed last had van een blessure. Hoezeer bleek in de tweede set. Madera nam een 10 voorsprong en werd toen ge confronteerd met een tegen stander, die niet verder meer kon. Vergoeds knie maakte hem verder spelen onmogelijk en hij moest, tot zijn spijt, de partij en de ti tel aan Madera cadeau doen. Jammer, want het had een leuke strijd kunnen worden. Bij de dames B kwam mej. Prins eveneens gemakkelijk aan de Leidse titel, al moest zij er dan wel voor spelen. Ze had echter geen kind aan mej. Faase, die met 6—2, 6 —1 duidelijk tekort schoot. Het herendubbel B leverde een zege op voor Vergoed/Van Waning. Eerstgenoemde kwam zodoende toch nog in het bezit van een Leidse titel en dat maakte in ieder geval iets goed. In twee sets won het duo van Kuypers/Van der Pols, 62, 64. Bij de dames kreeg mej. Faase haar revanche. Samen met mej. Bruvsten won zij van het duo Pufkus/Treffers. Set standen: 6—1, 7—5, AD V. KAAM Leo Holl in actie tijdens de wedstrijd RCLJodan Boys. Holl treffers voor zijn reken.ng LEIDERDORP Eén helft slechts heeft RCL nodig ge had om de tweede tegenstan der In het eigen nederlagen- toernooi van het veld te dol len. In die eerste speelperio de speelde de Leiderdorpse ploeg met een surplus aan inzet en techniek, waartegen opponent Jodan Boys maar heel schraaltjes afstak. Ge ruisloos en zonder moeite liet RCL zich uitdrijven naar een voorsprong van 3-0. die gezien het overwicht best groter had kunnen zijn. Natuurlijk was het Leo Holl, die wederom het leeuwedeel van RCL's doelpunten produ ceerde. Na 10 minuten legde de gewezen amateur-interna- tional op fraaie wijze de bal „dood" om daarna onhoud baar uit te halen. Tonme Ederveen tikte beheerst 2-0 in het nylon en drie minuten voor rust deed Leo Holl na stug doorzetten de derde RCL-treffer achter Jodan Boys-keeper De Hoop ver dwijnen. Jodan Boys kwam niet verder den schjten van Graafland en Hncensius die door de uitstekend op dreef zijnde Bram Bra-dt onscha delijk werden gemóakt. N; rust was het gedaan met di aantrekkelijkheid van d. wedstrijd. RCL speelde op eens veel lauwer en ongecon centreerder- waarbij noj kwam dat zowat elke aanva door buitenspel onderbrokei werd. Er trad dan ook geei verandering meer op in d. 3-0 score, hoewel schotel van Sjoerd Teske en Hennic Rodenburg - uit een vrij» trap - het Goudse doel op he nippertje misten. A.s. woensdagavond speel RCL thuis tegen Kennemer land. Zaterdagmiddag Quick Boys te gast op d< Bloemert. RON POLANE Van onze sportredactie LISSE Het zaalvoetbal in Lisse leverde deze week heel wat meer doelpunten op dan bij de vorige aflevering het ge al was. In vier wedstrij den werd het doel ditmaal maar liefst 38 keer door boord, hetgeen een behoor- lijk hoog gemiddelde bete- kent. FC Import, de kam- - pioen van vorig jaar, begon uite-m-^te sterk. Vooral Huub Zenden was op schot, want hij had met zijn zeven goals een belangrijk aandeel in de 2-10 overwinning op Koningsveld. Harry van de Aartweg, Bouman en een speler van Koningsveld zorg den voor de overige goals van Import. Voor de ploeg van Koningsveld scoorden Bakker en Roggeveen. Niet alleen de kampioen van vorig jaar had een goede start: Blauwe Reigers begon eveneens overdonderend. Met S-2 werd het team van Daf-Broekhuizen aan de kant gezet. Bij Blauwe Reigers werden de doelpunten gelij kelijk verdeeld. Van Goor. Van Leeuwen en Esveld scoorden ieder tweemaal, terwij Beyk de achtste goal voor zijn rekening nam. Daf schoot eenmaal in eigen doel en B. van der Voort en Ha- nemayer troffen respectieve lijk twee- en eenmaal de roos. LBO debuteerde niet onver dienstelijk. Weliswaar stond men bij rust met 5-1 achter, maar de eindstand was toch nog acceptabel: 5-7 voor FC Fair Play. Winrits was met vier doelpunten de grote man bij LBO. Van Tongeren tekende voor het vijfde doel- Blauwe Reigers won gemakkelijk punt. Voor Fai Play schoten Hans Hoogkamer (3x), Hoek- Sporthuis De Jong lijkt dit stra, Van der Voort, Zuider- jaar minder te zijn geworden duin en Ruygrok raak. ten opzichte van vorig sei- DAF-Broe khuizen. DAF in de aanval. zoen. De ploeg mist zijn Tey- lingen-spelers en won dan ook op het nippertje van KSL. Van Veelen nam beidt goals voor zijn rekening, ter wijl Damen tegenscoorde. -'"T. nÊL M «t»i

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16