VV V-DIRECTEUR VAN NOORDWIJK BOOS OP DE VARA jeugd heeft er erg veel zin in Over 'ongenuanceerdeberichtgèving in Watermerk' Lisse ziet schooladviesdienst voor de Bollenstreek voorlopig niet zitten DCNDLRDAG 8 Alk, ub a US 1974 LU1DSE COURANT PAGINA 5 Een ding scheelt: dit Jaar hebben betrekkelijk weinig badgasten z.ch in zee gewaagd. Niet vanwege de kwaliteit van het water, maar vanwege de temperatuur. (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK/HILVERSUM Noordwijks WV-directeur H. Rovers is van plan de VARA te gaan vragen voor de tv-camera's te mogen optreden. In zijn tv-debuut is hij van plan ten aanschouwe van toe ristisch Nederland fel van leer te trekken tegen de wat hij noemt "ongenuanceerde manier van berichtgeving over Noord wijk" in het VARA-programma Watermerk, de opvolger van Koning Klant. In dit programma, waarin n.a.v. onderzoeken van het Centri-lab in Soest de toestand van het binnen- en buitenwater in Nederland wordt bekend gemaakt, heeft het zeewater voor Noord wijk tot vier maal toe het predikaat "verdacht" gekregen. Monsters Uit de genomen monsters zou vol gens het (onafhankelijke) labo ratorium zonneklaar bewezen zijn dat zwemmen voor de Noordwijkse kust voor de ge zondheid bepaald niet zonder ri sico's is. Bij een peiling half juli dit jaar werd in het water monster onder meer naar ver houding een hoog percentage amonium aangetroffen, een voor het lichaam bijzonder schadelij ke stof. Bovendien zou het zuur stofgehalte bijzonder gering zijn Bernardus overspeelt BSC '68 Van onze correspondent Benthuizen/Hazerswoude - BSC '68 en Bernardus voetbalden gisteravond op het fraaie sport park te Benthuizen een oefen partijtje. Voor de spelers uit Hazerswoude, voor 'wie het de eerste kennismaking met de bal was in dit nieuwe seizoen, sproot uit deze ontmoeting eer. 15 overwinning voort. De rust stand was 4-0, door doelpunten van Adri van Kampen, Leo van Wetten, Pim van Wetten en Bart de Roo. Lou Bregman .scoorde de verdiende tegentref fer (14), voordat Pim van Wetten de eindstand op 15 be paalde. Zondagmiddag oefent Bernardus tegen Floreant in geweest en lag het bacteriënge- halte ver boven het gemiddelde. Een deskundig wateronderzoek dat er niet om liegt, maar dat 1 in Noordwijk toch in slechte aarde is gevallen. Directeur Ro vers: De uitslag van hel onder zoek lappen we aan onze laars. We hebben dit jaar nog geen klacht binnen gekregen. De Duitsérs zijn wat hygiëne be- treft erg kieskeurig. Als het wa ter niet in orde was had men beslist geklaagd. Dat niemand i dat gedaan heeft zegt ons vol-1 doende". Oostenwind En wat betreft het onderzoek zelf: "Waarschijnlijk hebben ze net monsters genomen tijdens een oostenwind. Dan komt er altijd een hoop rommel los. In geen enkele badplaats is het water dan goed. Overigens vin den we het vreemd dat er steeds in Noordwijk monsters worden genomen. Waarom bij voorbeeld niet in Katwijk of Wassenaar. Het zeewater is daar waarschijnlijk vee' smeri ger. Hier in Noordwijk zuiveren we het water. In Katwijk en Wassenaar loost men nog steeds op zee. Maar daar hoor je ze niet over praten in Water merk". Geen klachten Burg. Berends: „Albert Heijn gaat bouwen" Van een onzer verslaggevers LISSE Burgemeester Berends heeft gisteravond de hardnekki ge geruchten van de tafel ge veegd als zou Albert Heyn er van af hebben gezien een super markt te gaan neerzetten in het plan Blokhuis. Hij erkende dat door allerlei oor zaken de bouw van de super markt was uitgesteld maar hij zei er van overtuigd te zijn dat Albert Heyn zijn verplichtingen zal nakomen om voor november dit jaar met de bouw van de su permarkt van start te gaan. Hanneke Glas neemt deel aan jeugdinterland (Van onze correspondent) LISSE Hanneke Glas van de Spartaan neemt op 25 augustus deel aan de jeugdinterland Ne derlandNordheiin. Zij zal uit komen op het nummer hoog springen. De baantra'ningen bij de Spar taan zijn inmiddels al weer be gonnen op het gemeentelijk sportpark aan de Spekkelaan. Nieuwe leden kunnen zich hier aanmelden. Willekeurig Volgens VARA-medewerker H. de Graaf is de keuze van Noord wijk geheel willekeurig geweest. "We kunnen moeilijk bij elk wa tertje in Nederland een mon sternemer neerzetten. Best mo gelijk dat in Katwijk en Wasse naar het water ook "verdacht" is, maar in het door ons aange vraagde onderzoek staat daar niets over in. Afgesloten ïn over het VW-directeur Rovers om voor I de camera's te verschijnen: "Dan moet hij er wel rap bij wezen. De laatste aflevering van Watermerk zit er op. Voor ons is dit onderzoek afgesloten. Bovendien gaan de medewer kers aan dit programma bin nenkort op vakantie. Het huttendorp in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De or ganisatoren van de Noordwlj- kerhoutse speelweek hebben be slist niet te klagen over gebrek aan belangstelling. De maan denlange voorbereidingen zijn niet voor niets gleweest. Ook gis teren stroomde de jeugd toe om met volle teugen van het pro gramma te genieten. In de Van 't Haafts'rart lieten niet minder dan 56 kinderen zich inschrijven voor het ring steken op de fiets. Na enkele spannende uurtjes kwam de vol gende uitslag uit de bus: 1. Her man Tulen, 2. Piet Duyvenvoor- de, 3. Renate Meyer, -i. Wilbert Meyer, 5. Frank uij den Boo- gaart. Bij de steppenrace ging he' er niet minder spannend aan toe. Marcel Duyvenvoorde pakte er de eerste plaats en Yvonne Kerkvliet werd goede tweede. In Noordwijkerhout was er giste ren meer te doen. Er werden provisionele hutten gebouwd op het terrein bij h.-t nieuwe zwembad en in de jongerenso- ciëteit De Mast vierde de crea tiviteit onder veel Noordwijker- houtertjes weer hoogtij. Onder moeders oog slalomrijden ,.EEN NIET-GARE KIP MOETEN WE NIET ETEN" (Van een onzer verslaggevers) LTSSE De Lissese raad heeft gisteravond met ier stemmen tegen en acht voor besloten achter ce nota can het Samenwerkingsorgaan Bollen streek te gaan staan waarin ae oprichting thans van ee schooladvies- en begeleidingsdienst in de Bollenstreek een financieel onhaalbare kaart wordt geacht. Op aandrang van enkele raadsle den zal de gemeente Lisse deze voor het onder wijs in de Bollenstreek brandende kwestie warm hcuden in vergaderingen van het Samenwer- k.ngscrgaan. Met nar.ie de KVP-ers Th. Veeger en G. v.d. Berg ze den het moeilijk te kunnen verkroppen dat een dergelijke dienst, de noodzaak ervan is door een voorbereidingscommissie inmiddels wel aange toond, in de Bollenstreek voorlopig niet van de grond komt. De heer v.d. Berg stelde voor dat de gemeente Lisse een daad zou stellen door alvast een fors bedrag opzij te leggen waardoor nu reeds een klein begin kan worden gemaakt met een dergelijke d enst. Burgemeester Berends zag die suggestie helemaal niet z.tten." Als we eenmaal een begin hebben gemaakt met een derg lijke dienst dan is er geen weg meer terug. En het is zo goed als zeker dat het begrote bedrag voor zo'n dienst ,nu ge schat op 600.000 gulden, ver overschreden gaat worden. Burgemeester Berends zei er bovendien van over tuigd te zijn dat het goed funct'oaeren van een schoolad/ies- en befeleidlngsdien t 'n b'J'rn- str.-ck nog h lemcal n et zo zeker is. "Wc hebben g-en behoefte aan een inst tuut <'at niet in s nat is al die scholen ook daadwerkelijk te heg'- elc en. "Een niet gare kip moeten we niet eten. We kun nen niet de verantwoordelijkheid op ons nemen om in de Bollenstreek een schertsdienst op te richten. Als we het doen, dan doen we het goed," Burgemeester blust vuurtje Van één onzer verslaggevers LISSE Burgemeester Berends heeft gisteravond In de Lissese raad ternauwernood een smeu lend confessioneel treffen kun nen blussen nadat raadslid H. Smith (PC) de Katholieke On derwijs Stichting Lisse er In be dekte termen van had beschul digd mede verantwoordelijk te zijn voor de baldadigheid van de Poelpolderjeugd. Zoals wij reeds deze week meld den is in het afgelopen jaar op vier, bij de Kath. Onderwijs Stichting Lisse onder beheer staande scholen, door vernielin gen twalf duizend gulden aan schade aangericht. Volgens raadslid Smith zou met name de verzorging van de Swanenburchscholen dusdanig te wensen hebben overgelaten (..De tuin is een puinhoop dat in zo'n omgeving baldadig heid niet kon uitblijven. Een opmerking die uiteraard tegen het zere been was van KVP-er v. d. Berg, die dan ook direct, gesteund door zijn frac tiegenoten de kanonnen tegen de heer Smith in stelling bracht. Burgemeester Berends verijdelde diplomatiek een treffen. Hij zet te een algemene boom op over baldadigheid en wat daar tegen te doen is. Voor de Poelpolder zag hij in de toekomst beslist een daling van de baldadigheid mits de gemeente de medewer king zou krijgen van omwonen den. De vernielingen kunnen voor hen niet onopgemerkt zijn gebleven. Men is echter bang voor represailles. Daarom heeft tot nu toe niemand zijn mond open ge1'aan. Zodra er iemand de telefoon durft te grijpen zijn we een stuk verder met dit pro bleem" aldus de burgemeester. Adreas-scliool wil uitbreiden VOORHOUT - De ra»d lal llch vanavond uitspreken over een uitbreiding van het leermate riaal van de Andreasschool. Voor nieuwe schooljaar rekent de leiding vun de school op een vijftig leerlingen, terwijl er maar voor veertig leermateriaal aanwezig is. De Boerhaave-school heeft bij de raad een aanvraag ingediend voor een nieuwe leesmethode op de school. Andere agenda-pun ten zijn een verzoek tot wijzi ging van het bestemmingsplan Spoorlaan door de heer Van Leeuwen uit Rijpwetering. Bon- da's veevoerderbedrijf in Leiden heeft de gemeente om medewer king verzocht bij de bouw van een tweede bedrijfswoning bij de in aanbouw zijnde boerderij aan de Jacoba van Beyerenweg. Bovendien krijgt de raad een brief voorgeschoteld van bewo ners van de Nieuwe Duinweg. Hond o]) schapen jacht SASSENHF.IM Gistermorgen circa half 10 werd de politie gealarmeerd door een veehou der uit de Kooi, wiens schupen in het weiland door een grote hond werden opgejaugd. Van de 14 schapen werden enkele in een sloot Relaagd, terwi|l de an dere in een aangrenzend wel land terecht kwamen. Bij d- komst van de onlitie was de hond net door zijn eigenaar ge grepen. Deze kreeg een proces verbaal. Van de zijde vnn rfc p-jlitfe wordt erop gewezen da' honden in Sassenhelm op straat moeten worden vastgehouden, zeker in de omgeving von weilanden. Ala honden nl. éénmaal op schapen- jacht zijn, blijvc ze net zo lang jagen totdat de di w-n in een sloot terecht komen of doodgaan ten gevolge van beten en/of in spanning. Geen uitbreiding voor .,De Engel" Van een onzer verslaggevers LISSE/DE ENGEL „Voor de buurtschap De Engel rijn er geen uitbreidingsmogelijkheden, hoe graag we dat ook zouden willen". Burgemeester Berends antwoordde dit gisteravond op vragen van raadslid v. d. Berg (KVP), die zijn ernstige be zorgdheid uitsprak over het steeds kleiner worden van deze buurtschap. De raad besloot gisteravond om een aantal oude panden aan de Heereweg aan te kopen waar door ter plaatse een verbeterde verkeersituatie zou komen te ontstaan. ,,Nu wordt De Engel weer een stuk kleiner" zei de heer v. d. Berg. Kunnen we echt geen nieuwbouw plegen? Onmogelijk volgens de burge meester en daarmee was de kous af. Overigens krijgt de En gel er wel een stukje nieuw bouw bij want vlak bij de plaats waar nu nog de door de ge meente aan te kopen slooppun- den staan, zijn twaalf huizen gepland, waarvoor alleen de bouwvergunning nog moet wor den afgegeven. SASSENHEIM Gistermorgen werd op de Rijksstraatweg ter hoogte van ,,de Uiver" contróle gehouden door de politie op de snelheid v:<n het verkeer uit de richting Lelden. De toegestane snelheid bedroeg 70 km. Er werden echter snelheden geme ten van 82 tot 122 km. Zevent en automobilisten kregen een pro ces-verbaal.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5