De Engel gaat onder het mes Prikkeldraad en hekken helpen niet in Poelpolder NOORDWIJKERHOUTSE JEUGD ZONG ER OP LOS Rijnsburger weet van wanten met wijnen Welkom eerst veilig maken Fiat voor aanleg van wijkpark in Leiden DINSDAG 6 AUGUSTUS 1974 L.EIDSE COURANT De Heereweg langs De Engel. Van een onzer verslaggevers L1SSE - De gemeente Llsse Is van plan een forse hap uit het buurtschap De Engel te gaan nemen met de aankoop en de daaruit voortvloeiende toekomstige sloop van een aantal oude panden langs de Heereweg. Reeds lange tijd aast de ge meente op de strook hulzen omdat de verkeerssi tuatie ter plaatse voor de bewoners verre van ideaal is. De brommers snorren er pal langs de voorruiten en ook het snelle verkeer stuift er angstvallig dicht voorbij. De betreffende woningen kan de gemeente nu voor het overgrote deel aankopen t.w. Heereweg 388 tot en met 396, de winkel van voormalig kruidenier A. Mens en Heereweg 406 en 408 van de heer J. Bakker. De kosten van de sloop komen voor rekening van de gemeente en uiteraard zal ook voor vervangende woonruimte worden gezorgd. In de toekomst, exact is nog niet te zeggen wan neer er gesloopt gaat worden, zal dit stukje Hee reweg een heel ander woonbeeld te zien geven. De bebouwing zal dan meters verder van de rijksweg komen te liggen waarbij ruimte ontstaat voor een voetpad en waarschijnlijk ook gedeelten tuin. EISSE Met angst en beven ziet de Katholieke Onderwijsstlch- ting Llsse het voor de deur staande schooljaar in de Poel polder tegemoet. Van het afge lopen jaar is zojuist de balans van de vernielingen op de onder hun beheer staande scholen op gemaakt en die liegt er niet om. Om maar wat te noemen; In de Van Swanenburchschool moeten voor de 3e keer nieuwe luchtroosters wodien aange bracht. Het dak van de kleuterschool 't Quakelnest is ernstig vernield en moet voor een groot gedeelte worden vernieuwd. Op diverse scholen zijn buiten lampen, draaihekken en bellen vernield. En zo kan het stichtingsbestuur nog wel even doorgaan. Een op telsommetje leert dat de Poel- Op de speelplaats 't Quakelnest polder (en andere?) jeugd voor niet minder dan 12.000 gulden naar de knoppen heeft geholpen. Niets blijkt te helpen. Radeloos geworden schoolbesturen zagen aanvankelijk maar één oplos sing: rond hun scholen twee meter hoge hekken met daarbo ven nog eens drie banen af schrikwekkend prikkeldraad. De gemeente Lisse heeft echter een kernachtig „nee" laten ho ren tegen dit „getraliede" idee. Omdat men zo'n tralietoestand estetisch niet verantwoord acht (een deel van de Poelpolder zou dan een beetje op een concen tratiekamp gaan lijken) en bo vendien geloofde .men dat het toch weggegooid geld zou zijn omdat tegen de vernielzucht in Van een o r verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Een lust voor het oog en oor was gisteren ongetwijfeld het in de Fazantlaan georganiseerde songfestival. Voor de Noordwijkerhoutse jeugd deed dit evenement, de opening van de speelweek, beslist niet onder voor de bekende songfestivals in Knok- ke en Cannes, en techt, want wat er in de Fazantlaan ten gehore werd gebracht was bepaald niet mis. Drieëndertig solisten en groepen in de leeftijd tot twaalf jaar beklom men parmantig het podium om ten aanschouwe van erg veel pu bliek en een deskundige jury de kelen op volle toeren laten draaien. „Poesie mauw", „Mien waar is mijn feestneus" en „Ik heb mijn wagen vol geladen" is slechts een greep uit het kleurrijke zangrepertoire van de Noordwijkerhoutse jeugd. De Vief Nachtegalen (Jöhanie, Jacqueline, Irene en Nicole) pakten de meeste punten door een puntgave uitvoering van „My bonny is over the ocean". Ingrid v.d. Voort pakte de tweede plaats met „Stil maar wacht maar", terwijl Patricia en Monique de show stalen met „Wij zijn de meisjes van het ballet". De vierde en vijfde prijs waren voor het duo Bert-Jan en Frits en Michel Aartman met resp. het Noordwijkerhoutse volkslied en „Wie gaat er mee naar de berg van St. André? Naast dit geslaagde songfestival vermaakte de Noordwijkerhoutse 'jeugd zich in de loop van de dag nog opperbest in een straatteken wedstrijd, een etalagewedstrijd en met knutselwerk op zolder van de jongerensociëteit De Mast en in het Jeugdhuis. In. de Zilk ging het er al niet minder gezellig aan toe. Daar had het grootste deel van de jeugd een toevlucht .gezocht in de kantine van Van Nispen waar de creativiteit een paar uur lang heerlijk bot ge vierd kon worden met kleien, flessen schilderen vlechten etc. Een van de charmantste zangeresjes tijdens het Noordwijkerhoutse songfestival. de Poelpolder geen kruid ge- De schoolbesturen hebben dat in middels ook ingezien en hebben hun verzoek om prikkeldraad en hekken ingetrokken. Wat ze waarschijnlijk wel krijgen is een vergoeding van de bijna 12.000 gulden schade. B. en W. stellen dat de raad tenminste voor. Nu de schooldeuren weer open gaan Is het oppassen geblazen in de Poelpolder. Brieven aan ouders hebben niet geholpen, in schakeling van de politie heeft onvoldoende effect gesorteerd maar wat dan? Moet men de vernielzucht van de Poelpolder- jeugd maar nemen zo als 'ie is? In de jaarlijkse bespreking met de schoolbesturen zal dit levens grote probleem een belangrijk agendapunt zijn. De heer V. d. Linde, voorzitter van de Katholieke Onderwijs- stichting Lisse: „Die verniel zucht speelt niet alleen in de Poelpolder. Overal elders in het land kom je dergelijke uitspat tingen tegen. Wat overigens niet wil zeggen dat we niets van plan zijn. Eerst hebben we ge dacht in de richting van alarm systemen en sirenes. Maar nu hebben we iets veel afschrik- wekkenders in gedachten. Wat het is kan ik nog niet zeggen maar afdoende lijkt het ons wel". Huize Welkom aan de Bonddstraat in Lisse. Castelein mag dansles geven, maar Van een onzer verslaggevers LISSE De Lcidse dansschoolhouder H. Castelein heeft met de gemeente Lisse overeenstemming bereikt over de huur van Huize Welkom in de Bondstraat. Het binnenkort af te sluiten contract loopt over een periode van vijf jaar en be treft de grote zaal. Wat er met de overige ruimten In het gebouw gaat gebeuren, er is onder meer een uitvaartcentrum in ondergebracht, is nog niet zeker. Hoewel b. en w. in hun voorstel aan de raad nog geen namen noemen is de kans erg groot dat de jongerensociëteit Obus nu nog gehuisvest aan de Haven, er binnenkort een plaatsje in gaat krijgen. Met de verhuur aan dansleraar Castelein is de gemeente Lisse tegemoet gekomen aan de uitdrukkelijke wens van een deel van de Lissese jeugd om Huize Welkom als dansgelegenheid te behouden. De openbare bibliotheek zou er tijdelijk een onderdak krijgen, totdat de nieuwe accommodatie in het plan Blokhuis gereed zou komen. Inmiddels is de bibliotheek tijdelijk elders onder gebracht. Dansleraar Castelein heeft wel concessies moeten doen wat be treft de voorzieningen in Huize Welkom. Een onderzoek heeft namelijk uitgewezen dat het wat de veiligheid betreft niet verantwoord is Huize Welkom te verhuren als gelegenheid waar dansles wordt gegeven. (Men kan zich afvragen waar om nu. zonder die extra voorzieningen, dansles wel is toege staan red.) Er zullen dure voorzieningen moeten worden getroffen, noodza kelijk om de veiligheid van de dansende jeugd tc garanderen. De gemeente stelt de raad nu voor om de huurprijs van Hui ze Welkom aan de lage kant te houden, min of meer als vergoeding voor de hoge bouwkosten waarvoor Castelein zich gesteld zal zien. Bovendien wil de gemeente drieduizend gulden gaan besteden om de toiletvoorziening in orde te maken en de electrische bedrading van het gebouw te vernieuwen. Concentratie bij het schilderen in De Zilk. Van onze raadsverslaggever Leiden - De gemeenteraad heeft gisteravond een kre diet van 530.000 beschik baar gesteld voor de aan leg van een wijkpark In het Morskwartier. Het park komt te liggen ten noorden van de Leeghwa- terstraat en de Constan- tijn Huygenslaan en zal bestaan uit een aantal speelweiden en een kleine veeweide. Andere belangrijke beslui ten die de raad gister avond nam: het beschikbaar stellen van een krediet van ruim 1 miljoen voor de uit voering van herindelings- en conditionerlngswerken in de schilderijenzalen van het museum De La kenhal. de vaststelling van de nieuwe verordening op het voortgezet onderwlis - de votering van 1,1 mil joen voor de renovatie van 55 woningwet-wonin gen in Leiden Noord. De woningen liggen aan de Herensingel, de Alexan- derstraat en de Anna Paulownastraat en zijn ei gendom van de woning bouwvereniging „Ons Be lang". (Van onze correspondent) RIJNSBURG Slechts vijfen twintig Nederlanders volgden de cursus Vinoloog, een studie waarin onder meer het rijpings proces, het gebruik en de wfjn- smaken van top tot teen worden doorgelicht. Een van hen, S. Frijns, woont In Rijnsburg. Een geboren Maastrichtenaar, eens werkzaam in de mijnen maar nu winkeleigenaar aan de Hee- renweg. Een super-proever, die het geestrijk vocht niet alleen op de eigen tong laat dartelen, maar ook zijn klanten graag in strueert. Een kenner ook die uren kan ver tellen over wijnranken, gistings processen en wijnjaartallen. In maart is hij geridderd als „chevalier dans L'Ordrc de co- teau de champagne. Je moet dan het lemet van een groot zwaard vastpakken en dan zeg gen, dat je voortaan maar wijn zal drinken. In zijn winkel heeft hij zelf een breed assortiment in Duitse, Franse, Italiaanse, Spaanse wij nen en nog veel meer. „Per soonlijk vind ik", zeg; hij, alle wijn lekker, maar wil je een goede wijn drinken, drink dan een Franse wijn". Met de kennis van de Franse wijn wil hij ook zijn Franse taal wat op halen en dit doet hij door mid del van een cursus. Hij is ook in Italië wijn wezen proeven. Zelf zou de hr. Frijns graag een eigen wljnproeverljtje hebben. Een ruimte waarin hij mensen uit kan nodigen en waar dan al les kon blijven staan. Zodoende zou hij makkelijker voorlichting kunnen geven over wijn. Iets dergelijks deed hij al eens voor een sociëteit en zoiets organi seert hij ook wel eens thuis. Hij nodigt dan wat mensen uit en laat ze verschillende wijnen proeven. „Wijn is een interes sant natuurprodukt", vindt hij. „Ieder jaar is weer anders, ie der distrikt. ieder gedeelte van een wijngaard. Er komen vaak van een wijngaard 4 4 5 ver schillende soorten druiven van b.v. de bovenkant, die krijgt meer zon dan b.v. de onderkant van de helling waar de wijn- gaarde meestal tegenaan ge bouwd is. Een glaasje wijn Is ook heerlijk bij een stukje zach te kaas en stokbrood. De kaas soort Brie, Camembert of noten kaas is dan het lekkerste Scherpe kazen overheersen de 'n n ós', s 7:nde". Hij pro- bi e t vooral de jonge mensen te trekken. Het is zo gezel! g de sfeer waarin je eet, kaarsje op tafel, flesje wijn, dat »s fantas tisch. „De geneugten van het le ven?" zegt hij. „Wat wil je nog meer, als een lekker etentje met een goed glas wijn!" Str aa t- en buurtvoetbal Van onze correspondent SASSENHAM Gisteravond is op het schoolsportveld van Sassen- heim het traditionele straat- en buurtvoetbal toernooi van de Jeugdrecreatie begonnen. Er waren dit jaar niet minder dan 12 elftallen, tegen vorig Jaui slechts vier. Er zijn 3 poules ge vormd t.w. één van |de jongst deelnemers van 7 tot 10 jaar, en twee van 10 tot 12 jaar. Er zijr 6 scheidsrechters en gistermor gen waren er '2 lijntrekker actief. De organisatie van h< toernooi is in g'«?de handen va de jeugdcommissie van Te Leede. Gisteravond werden e 6 wedstrljf'en gespeeld met ve* enthousiasme, cn veel publiek Op „de Schutters" na, zijn hei dit jaar allemaal nieuwe groi pen met nieuwe namen als „di Herrieschoppers", „do Nutboys ,\de Beierse Boys", etc. Tc vrijdagavond worden er twr wedstrijden gehouden en vrij dagavond de finales, en niet o» zaterdag zoals bekend gemaak is, daar zaterdag het T<* Leede-jeugdtoernooi wordt ge houden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5