r RANDSTAD SPORT OFFICIEUS VERHUISD Eerste oefenduel van Noordwijk een flop b I 1 Bronzen plak voor Welters op schoolslag Oefenprogramma Alphense voetbalclubs Dojcin Perazic: Rustgevende factor op middenveld. ter Roelofs, Nederlands jong ste Beaald Voetbal fluitist, de rode kaart kreeg gepre senteerd. De ploeg van de FC Den Haag verscheen zonder Mansveld en De Zoete, die beiden naar alle waarschijnlijkheid half augustus hun rentree zullen maken. Ook Lochtenbergh en Storm waren niet van de partij. Deze twee talenten zullen, naar manager Hart man verzekerde, in de vol gende oefenwedstrijd een kans krijgèn. Trainer Boskov achtte het verstandiger om de selectiespelers zoveel mo gelijk hele wedstrijden te la ten meespelen. Randstad Sport stapte het veld op zon der Dévilee en Zoetemelk, terwijl de plaats onder de lat, in de eerste helft, werd bezet door Puliga. Merkwaardig in het spelver- loop was wel, dat de Hage naars van hun zes doelpun ten er maar liefst vijf in de eerste helft wisten te scoren, terwijl men had kunnen ver wachten dat FC Den Haag de in conditioneel opzicht ver achterblijvende Voorschote naren juist in de tweede helft had moeten oprollen. De ploeg van trainer Boskov overklaste Randstad Sport echter in het eerste gedeelte van de strijd. Vooral Bres ein sehr gute spieier, prees Boskov naderhand was de aantstichter van vele hache lijke momenten in het zwart witte strafschopgebied. Na dat Puliga tot twee keer toe door paniekerige terugspeel ballen van zijn eigen verde digers op de proef was ge- steUi', viel in de 14e minuut de eerste Goal. De Geer snelde op links met een unie ke passeertruc langs Jan Weduwer, waarna de boom lange Jol correct inkopte. FC Den Haag bleef gaan en Randstad Sport kwam reeds in die eerste minuten in Wethouder Pels verricht met een ferme trap de of ficieuze opening van het nieuwe Randstad Sport complex. Scheidsrechter Roelofs en enkele Voor- schotense spelers kijken toe. Jol van de FC Den Haag springt beduidend hoger dan zijn Randstad-oppo nent. Aad Kila en Ling kijken toe wat voor effect de kopbal van hun mak ker zal hebben. daarom een vertekend beeld gekregen omtrent de capaci teiten van RVC, een toekom stig tegenstander. Dat bete kent niet dat hij geen reke ning behoeft te houden met de boys van Karei Jansen. Die zijn, in vergelijking met verleden jaar, een stuk voor uitgegaan. Niet vreemd na tuurlijk met aanwinsten als de internationals van der Leek (ex-Xerxes, Maup Martens (ex-DRL), Harry van Buuren (ex-Hermes) en Roodenburger Hennie de Klerk. Laatstgenoemde speel de nog niet mee omdat hij eveneens net terug was van vakantie. Aanvankelijk ging het overi gens zeer soepel bij Noord- wijk. De Rood Witten scho ten snel uit de startblokken en stichtten vooral via de vleugels gevaar. Met name Jan Willem Bogers liet zien, dat hij de draad snel opge pikt had. Tegenstander Koos van Dullemen liet hij ten minste geregeld zijn hielen zien. Een andere Noordwijker die ook al aardig zijn draai ge vonden had, was zaterdag Hans Westgeest. Hij moest zich behoorlijk inspannen, want Van Elleswijk is een aalgladde buitenspeler. Beiden speelden een verdienstelijke wedstrijd. Noordwijk was dus de betere ploeg in de openingsfase. Men schoof elkaar de bal rustig toe en demarreerde dan via de zijkanten. Dit spelpatroon leverde snel suc ces op, toen Albert Spaan derman een foutieve terug speelbal onderschepte en be heerst scoorde. Lang heeft die voorsprong niet op het scorebord gestaan. Nieuwe aanwinst Martens dook op eens in de punt op en gaf Constant Smit het nakijken. Helemaal zuiver was deze goal niet, want Martens stond, toen hij de bal kreeg aangespeeld, duidelijk bui tenspel. In de tweede helft mocht Sjoerd Boot (ex-Ter Leede) het eens proberen. Enkele minuten later werd hij ge volgd door Jan Viveen die de plaats moest innemen van de geblesseerd geraakte Gerard Duyndam. ,De Stip' - verle den jaar had hij een verlo rei seizoen door een blessure in de kampioenswedstrijd tegen RBC - kreeg een ge voelige tik tegen zijn zwakke knie en zal voorlopig wel uit geschakeld zijn. En of het nu door zijn vertrek kwam, of door het gebrek aan conditie, Noordwijk stortte in ieder geval volledig inelkaar. Vier maal vlaik achtereen moest Constant Smit naar het net en Noordwijk kon er niet veel meer tegenover stellen, dan een schot op de lat van Jaap van Kesteren en een, net overgewerkt, lobje van p Barten. Hoewel conclusies uiteraard nog wat voorbarig zijn, kan in ieder geval ge steld worden, dat RVC qua schotvaardigheid sterk voor uit is gegaan. Noordwijk moet proberen om volgende week maandag tegen Ajax niet af te gaan. AD VAN KAAM NOORDWIJK - De eerste oe fenwedstrijd van de v.v Noordwijk is een flop gewor den.. Niet verwonderlijk ove rigens, want alle ingrediës- ten om de koek op smaak te brengen, waren niet voorhan den. Zo stond bijvoorbeeld Kees Karstens samen met "vriendje" Ruud Bröring bruin-gebrand van een re cent Spaans zonnetje aan de kant toe te kijken. Datzelfde deed trouwens een andere middenvelder, Cor Vreugde- hil. En dan was nogeens dui delijk te zien, dat het Rijs- wijkse RVC, bijna op oorlogs sterkte, al veel eerder in training was gegaan. Die slechte presentatie - een ver lies van 5-1 - deerde trainer Eelman echter niet. Veel be zorgder was hij om de lelijke blessure die Gerard Duyn dam (weer) opliep in dit eerste treffen. Een andere belangrijke smaakmaker die Noordwijk moest ontberen. VOORSCHOTEN Zaterdag middag is de voetbalvereni ging Randstad Sport „offi cieus" verhuisd naar het gloednieuwe complex „Ade- geest" aan de Be.ethoven- laan, waar de Randstadters de komende jaren hun geluk gaan beproeven in de tweede klasse, die het afgelopen sei zoen bereikt werd. De hoofd schotel van de feestelijkhe den werd gevormd door het allereerste optreden van de selectie van de FC Den Haag, die onder leiding van de nieuwe trainer/coach Vu- jadin Boskov gaat proberen om de afstand tussen de Haagse teenagers en de vier vaderlandse topteams Ajax, Feijenoord, Twente en PSV wat kleiner te maken. De terreinen aan de Beetho- venlaan worden op 17 augus tus a.s. officieel geopend door de burgemeester van Voorschoten, de heer V. de Haar. Nu was het de beurt aan voorzitter G. Schellevis om de velden door middel van het hijsen van de aloude zwartwitte „Rouwkoop"-vlag in gebruik te nemen. Hij werd hierbij geholpen door een contingent junioren, die gelijkertijd een groot aantal rood-wit-blauwe vlaggen, die het hoofdterrein flankeerden, omhoog hesen. De drumband DVS uit Katwijk zorgde voor de muzikale omlijsting van het gebeuren. Toch was er niet uitsluitend sprake van feestgedruis op Adegeest: voor de aanvang van de wedstrijd werd er een minuut stilte in acht ge nomen om mevrouw Den Hollander, in Randstad-krin gen beter bekend als „Tante Marie", te gedenken, die verleden week is overleden. Tante Marie heeft de over gang van het vertrouwde veld aan de Juliana van Stol berg, waar zij samen met „Ome Tinus" gedurende der tig jaren de kantine runde, niet mogen meemaken. De aftrap werd verricht door Drs. Pels, wethouder van sport en recreatie, die voor deze daad van scheidsrech- Wally van Schooten, de kleine oefenmeester van de Leidse hoofdklasser UVS, heeft ademnood. In de 20e minuut was het Bres, die verdediger De Caluwé op rechts de diep te instuurde. Wederom was het Jol, die de bal langs Pu liga frommelde. De koek was nog lang niet op, want de hapgrage Hagenaars gin gen door. Twee minuten la ter buitte Berckenkamp met een bekeken lob de geringe lengte van keeper Puliga goed uit en na een half uur was het Ling, die de Rand stad-goalie van dichtbij klop te, nadat Berckenkamp in eerste instantie op de paal had geschoten. Nog geen mi nuut later lag nummero vijf i'H het net, toen de schiet grage Jol van Vliet een met te missen voorzet te verzilve ren kreeg. Randstad Sport begreep, dat men de score alleen op peil kon houden, wanneer er stug verdedigd werd. Men kan Randstad Sport echter nage ven, dat er niet alleen maar gebruik werd gemaakt van het bekende weg-is-weg con cept. Met wat meer geluk had men zelfs nog tegen- gescoord, als de keiharde schoten van v. d. Zwan van v. Luyck een metertje nauw keuriger gericht waren ge weest. In de tweede helft stond bij de FC de nieuwe aanwinst Pira- zic in de opstelling. Een ty pische Joegoslavische speler overigens, die geen enkele keer op foutief afspelen be trapt kon worden. Dankzij het feit, dat FC Den Haag zich in die tweede helft be perkte tot wat spielerei en doelman Hendriksen heel wat zelfverzekerder optrad dan zijn voorganger Puliga, bleef de score op 0—6 ste ken. Dat laatste doelpunt kwam pas een tiental minu ten voor het eindsignaal tot stand, wederom door toedoen van Jol. Een nuttige oefen wedstrijd, vooral voor Rand stad Sport dat, zoals trainer Kantebeen beaamde, in con ditioneel opzicht niet eens zo gek voor de dag was geko men. RON POLANE A UTRECHT- Ook tijdens de het afgelopen weekeinde gehou den All-in finales van de na tionale zwemkampioenschap- pen in Utrecht heeft Peter Wolters van de Zijl/LGB weer enkele goede prestaties verricht. Gisteren is hij op de 100 m schoolslag met 1.11.74 als derde geëindigd, daarmee veroverde hij zijn derde medaille van deze kampioenschappen. slag - tot een goede tijd, met 2.39.82 behaalde hij hier een vijfde plaats. Ook de andere schoolslag specialisten van de Zijl/LGB hebben zich dit weekeinde goed geweerd. Kees Uittenhout eindigde op de 100 m schoolslag met 1.12.77 op de vierde plaats en Alex van Belkum werd zaterdag op de 200 m school slag met 2.48.75 achtste. Gezien zijn leeftijd, Alex was de jongste van het ge zelschap, een zeer goed re sultaat waarmee trainer Rob !n het laatste programma nummer van de N.K.'74, de 4 x 100 m wisselslag estafet te voor heren kwam o.a. de estafetteploeg van de ALPHEN AAN DEN RIJN - Voordat op 31 augustus en 1 september de voetbalcompe titie weer begint, werken de vier Alphense clubs nog een aantal oefenwedstrijden af, teneinde straks in de compe titie zo sterk mogelijk voor de dag te komem. „Alphen" speelt 4 augustus te gen LFC (14.30) en op 7 au gustus tegen VUC (18.45). Op 11 augustus komt de selectie uit tegen Groeneweg uit Ze venhuizen (14.30) en 14 au gustus krijgt men Hillegom op bezoek (14.30) ARC speelt 3 augustus tegen Wartburgia (16.00) en op 7 augustus om 20.15 tegen IJ- muiden. PVWA komt 10 au gustus op bezoek (16.00). Op 17 augustus speelt ARC een uitwedstrijd tegen het Nijkerkse Sparta. 21 augus tus ontvangt men weer thuis Gouda (20.00). De laatste oe fenwedstrijd is 24 augustus tegen Zwaluwer. uit Vlaar- dingen (16.00). Alphia ontvangt 7 augustus Esto (18.30), terwijl de te genstander van 11 augustus nog niet bekend is. Op 18 au gustus staat een uitwedstrijd tegen Haastrecht op het'pro gramma en 20 augustus komt WDS uit Waarder naar Al phen (19.00). Op 23, 24 en 25 augustus tenslotte gaat de selectie voor een trainings weekend naar Duitsland. Alphense Boys brengt 8 augus tus een bezoek aan Jodan Zijl/LGB aan start. De start zwemmer Gerard Krol (rug slag) maakte 1.08.0, waarna Kees Uittenhout een gran dioze 100 m scholslag zwom, 1.12.1, zijn snelste tijd van dit seizoen. Hierna kwam Peter Wolters die de 100 m Boys (18.45). Op 10 augustus speelt men in het kader van een nederlaagtoernooi in Koudekerk tegen de ploeg van die naam (18.00). Op 14 augustus organiseert Al phense Boys zelf een neder laagtoernooi en speelt dan thuis tegen Lugdunum vlinderslag in de, voor zijn doen, matige tijd van 1.08.4 zwom. Pim van de Bosch tenslotte kon op de 100 m vrije slag nog rond de mi nuut zwemmen waardoor een eervollle zevende plaats werd behaald. (19.00). KDO uit de Kwakel komt 18 augustus lnaar A- phen (14.30). Op 21 augustus komt ONA (19.00) en 25 au gustus is dat ODS uit Dor drecht (14.30). Tenslotte op 28 augustus speelt de selectie van Alphense Boys tegen Bo degraven (19.00). Voorzitter op heuvel Van onze honkbalmedewer ker DEN HAAG Hotam Storks, zaterdag al hoofd klasser door een overwin ning van 125 op Euro Stars, startte de return ver rassend door voorzitter Hans Dijkstal, normaal een gewaardeerde kracht in het vierde team, als beginnend werper de heuvel op te stu ren. Hij hield het daar één slagbeurt uit, want na de home-run van de Rotter dammer Fulcher werd hij ijlings vervangen door een „echte" pitcher, namelijk Ron Renooij.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 14