fiektae (Soma/nt Riiswiikse agenten ontsnapt aan gijzeling ijmaker Commissie lijkt voorstander van afzettingsdebat [CABINET ONGERUST OVER WERKLOOSHEID OOK BURGER VASTGEHOUDEN Veehouder door overvallers neergeschoten Grote drukte autowegen verwacht Jongetje (8) vermoord TAPIJT PROFIJT TAPIJT PROFIJT verdien 'n echte Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,38 per mm. Telefoontjes ƒ3,50 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week ƒ2,49; kwartaal 32,21jaar ƒ125,25 - Losse nummers: 45 cent DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 65e JAARGANG No. 19872 VRIJDAG 26 JULI 1974 TV-SELECTIE AANHOUDEND KOEL. Veel bewolking met af en toe regen, maar voornamenlijk in het noorden van het land ook enkele opklaringen. Meest ma tige zuidwestelijke wind. Min. temp. omstreeks 12 graden, maxima morgen ongeveer 18 graden. Lange, hete zomer Vanavond de film „De lange, hete zomer" op Ned. II om 20.21 uur over farmer die zich ontfermt over opstandige jongen. Op het artdere net om 21.50 uur zoekt de commissaris de dood van een winkelier uit. deze steeg werden de beide Rijswijkse agenten vanochtend om vijf uur verrast door de gewapende (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK Twee surveillerende agenten van de Rijs wijkse politie (de 24-jarige S. van Helfen en de 25-jarige M. Lether) zijn vanmorgen rond 5 uur aan een gijzeling ontsnapt, nadat zij door twee mannen onder bedreiging met een pistool gedwongen geweest waren hun uniformen uit te trekken en met de dienstpistolen ook de legitimatie papieren en andere persoonlijke bezittingen af te geven. De twee mannen wisten te ontsnappen. De Nederlandse politie is kort daarop in groot alarm gebracht om te zoe ken naar de twee mannen, waarvan er één een Zuideuro pees uiterlijk had. Beiden bedienden zich van de Engelse taal. Een passerende burger werd eveneens enige tijd vastgehouden. De twee surveillerende agenten waren met hun dienstauto op weg naar het politiebureau, toen zij in de Jan van Polanenstraat De twee overvallers trachtten de RNHEM (ANP) - 'estduitse vakantie- angers en voortij- ig naar het vader- nd terugkerende auwvakkers, heb- en gisteren al voor en massaal verkeer bij de Nederlandse grensposten gezorgd. In het Duitse Ruhrge- bied begint men dit weekeinde aan de va kantie, die men voor het grootste deel in de buur landen wil doorbrengen. Ook vandaag was he behoorlijk druk aan de grens. De rijkspolitie verwacht overigens dat het het hele weekeinde flink druk zal blijven op de Nederlandse wegen, veroorzaakt door terug kerende Nederlanders en binnenkomende Duitsers. De hotels langs de kust, op de Wadden en op de Veluwe zijn vrijwel vol, zowel deze als de vol gende week. Verder is nog overal plaats te krij gen. agenten als gijzelaars mee te nemen, maar deze weigerden pertinent en bleven dit zolang doen totdat de mannen verdwe nen: één In de dienstauto, de ander in de Fiat. De dienstwa gen werd in de Expeditiestraat teruggevonden, de mobilofoon was onklaar gemaakt. De Fiat, die gestolen bleek te zijn, werd op de Trekweg in Den Haag door de Haagse politie gevon den. een Fiat met brandende stads lichten zagen. Zij reden erheen en troffen bij onderzoek in de Expeditiestraat twee „keurig geklede mannen" aan. Op de vraag wat zij deden kregen de agenten ten antwoord, dat zij een klusie voor de PTT opknap- Direkt daarna trok een van de mannen een pistool en dwong de agenten naar de dienstauto in de Jan van Polanenstraat te lopen. Daar kregen deze op- De korpsleiding van de Rijswijkse dracht hun uniform uit te trek- politie stelde vanmorgen vast ken en dienstpistool, legitimatie dat de twee agenten takti.sch en en andere persoonlijke papieren verstandig opgetreden waren, ln verband niet de gewapende aanval op de beide Rijswijkse agenten werd vanochtend druk geconfe af te geven. Intussen was een ook bij de eis om als gijzelaars reert in het Rijswijkse politiebureau. Van links naar rechts op de foto hoofdcommissaris van politie bromfietser verschenen die mee te gaan. PSchultz, inspecteur N. P. Muusse en burgemeester Grosheide. SN HAAG. Minister Boersma van Sociale Zakten augustus een aantal voorstellen in de ministerraad heeft. Het project heeft ten doel de thans beschik- ken zal uitwerken en op korte termijn in het kabi- eest dat de werkloosheid sterk zal oplopen, wan- brengen om deze dreigende stijging een halt te bare arbeidskrachten in een bepaalde sector via nét zal brengen. Deze maatregelen worden vastge- er niet tijdig maatregelen getroffen worden, kunnen toeroepen. een om-, her- of totaal scholingsprogram geschikt te legd in een werkloosheidsnota voor de Tweede Ka- lans telt Nederland reeds 144.000 werklozen. Vol- Volgende week wordt een nieuw scholingsproject maken voor bedrijven, die werknemers zoeken. mer. De praktijk ervan zal moeten uitwijzen welke ns de minister kan dit aantal in de komende bekendgemaakt, dat minister Boersma in samen- De minister van Sociale Zaken heeft nog enkele invloed de maatregelen zullen hebben op het werk- aanden tot 200.000 stijgen. Hij wil daarom medio werking met werkgevers en werknemers opgesteld voorstellen in gedachte, die hij in de komende we- Ioosheidsciifer. LPHEN A.D. RIJN. Bij een ge wapende overval gistermorgen op de boerderij van de familie Kraan in Alphen aan den Rijn hebben drie gewapende overval lers 10.000 gulden buitgemaakt. De 33-jarige veehouder HANDKAR 'ij deed er mede door sneeuwbui negen weken Vijf dagen over. loe hij de 1400 kilometer terug gaat is ni«t bekend. Kraan, die tijdens de overval thuiskwam om koffie te drinken werd onder de ogen van zijn moeder door een van de over vallers neergeschoten. Hij kreeg een kogel in de heup. De politie van Alphen aan den Rijn dacht oorspronkelijk te doen te hebben met dezelfde overval lers, die eerder op de ochtend een postauto in Voorburg had den willen beroven. Deze auto bleek leeg te zijn. De politie kwam later op deze mening te rug. Mevrouw Kraan, de moeder van de neergeschoten veehouder werd in de kaasmakerij van de boerderij verrast door de over vallers, die geld eisten. Zij ver wees de mannen doodsbenauwd naar de slaapkamer. Twee man nen gingen daar op zoek naar geld, terwijl de derde buiten bij de auto de wacht bleef houden. Terwijl de twee mannen de in houd van het gevonden geldkist je buitmaakten kwam Jan Kraan thuis en liep door naar de slaapkamer, waar hij gerom mel had gehoord. Hij werd vrij wel direkt neergeschoten, maar maakt het thans goed. De drie overvallers zijn tot nu toe nog niet gevonden. Peter Rodlno hanteert de voorz t.tershan het begin van het driedaagse congres van de juridische commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, dat zich zal beraden over eventuele afzetting van president Nixon. WASHINGTON (Reuter) Het openbare debat over het op gang brengen van de afzettingsprocedure tegen president Nixon is afgesloten. Vanmiddag zou de juridische commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden bijeenkomen voor bespreking van de twee artikelen, waarin het voorstel tot „impeachment" is verwerkt. Zekerheid over de stemming bestaat nog niet, maar het is hoogst waarschijnlijk dat de commissie het voltallige Huis zal voorstellen de afzetting vèn de president voor de Senaat te brengen die er uiteindelijk over zal moeten oordelen. MIDSLAND (ANP) De 8-jarige legen hotel. Bij een zoekactie Bastiaan Patrick Elimer uit werd Bastiaan Ellmer dood aan- Midsland op het eiland Ter- getroffen met messteken in buik schelling is gistermiddag door en hart. een nog onbekende man met Een onmiddellijke zoekactie, onder messteken vermoord nadat deze meer op de boten van Ter- hem gedwongen had mee te gaan naar het bos en zich te ontkleden. Een vriendje van Bastiaan, de eveneens 8-jarige Jan Bonne, wist aan de man te ontsnappen. Hij sloeg alarm in een nabijge- schelling naar het vasteland, le verde nog niets op. Wel kwa men vrij snel al enige tips bin nen, maar de dader kon nog niet aangehouden worden. Hij moet ongeveer 1.70 m. lang zijn, lichtblond haar en een dunne blonde snor hebben. Voorzitter Peter Rodino van de juridische commissie heeft van nacht het debat afgesloten met de woorden: „Morgen zal ik er bij u op moeten aandringen de twee artikelen inzake impeach ment te aanvaarden. Ik zal het doen met een bezwaard hart, omdat niemand de president van een prachtig land als het onze wenst te beschuldigen of in gebreke te stellen. Die twee arti kelen betreffen het tegenwerken van de justitie in allerlei vor men en het misbruiken van de macht door de president. Van de 38 leden tellende commis sie hebben 19 zich al direct uit gesproken voor beschuldiging ADVERTENTIE Er kan maar één de beste zijn en daardoor de grootste van Nederland grootste keus laagste prijs zelfs voor alle bekende merken WAAR U ZOMAAR HONDERDEN GULDENS BESPAART OOSTERDWARSSTR. 7, LEIDEN Gulden houdt zijn koers DEN HAAG - De regering is niet van' plan de gulden ten opzichte van andere landen duunier te maken. Dit heeft minister Lub bers, die tijdelijk het departe ment van financiën waarneemt, gisteren in een verklaring be kend gemaakt. Volgens deze verklaring past een revaluatie niet in de monetaire samenwerking tussen de zoge naamde „slanglanden", waartoe ook ons land behoort, en waar mee vaste afspraken over de valutakoersen zijn gemaakt. Minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken, die gisteren opnieuw de ministerraardsver- gadering voorzat, zei na afloop hiervan dat het feit dat minister Duisenberg van financiën zrrt vakantie niet wil onderbreken, veelbetekenend is voor diens taxering van de huidige ontwik kelingen rond de gulden. De dollar was gisteren in Amster dam trouwens weer in herstel. van de president, terwijl 5 ande ren te kennen gaven ervoor te voelen. Tien leden zijn tegen impeachment en twee hebben zich niet uitgesproken Daarmee staat vast dat de Nixonaanhan- gers er niet in geslaagd zijn de debatten te vertragen totdat de befaamde 64 bandjes bestudeerd zijn, die Nixon op bevel van het Hooggerechtshof aan rechter Si rica moet overhandigen Aan klager Jaworski eist dat het Witte Huis de bandjes binnen tien dagen beschikbaar stelt. Si rica zal zijn verzoek vandaag behandelen. De meeste bandjes zijn door Nixon al beluisterd, aldus Jaworski. Dit luxe uitgevoerde theeglas, gevat in een verzilverde voet, rs een van de .blijmakers' die u kunt verdienen door het opgeven van n nieuw kwartaal-abonnement. Bomterreur Zes taxis werden gisteren in de Noordierse hoofdstad Belfast gedwongen de binnenstad in te rijden met een bom van onge veer 600 kg. Op zes verschil lende olaatsen in het centrum ontoloften de wagens vervolgens Doordat de „provis'onals" van het verboden Ierse Republikein se leger tevoren waarschuw den, deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Hier een van de totaal vernielde wagens in de stad. Artsen Italië staken ROME - In Italiè zijn gisteren 22.000 artsen en werknemers bij eerste-hulpposten in staking ge gaan. Zij wil'en hiermee kracht bijzetten aan de eisen voor her vormingen in de ziekenhuizen Om dezelfde reden gaat maan dag en dinsdag het personeel van d eziekenhuizen staken. Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel, naar antwoordnummer 349. Leiden Stuur het theeglas naar: Adres: Woonplaats: LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1