Aanval Jeugdraad Katwijk op wethouder Haasnoot GROOT BAL AFSLUITING FEESTWEEK RIJNSBURG Zandbouwer uit Noordwijk naar La Baule Ruim twintigduizend bloemen voor decor „Op losse groeven'' Baldadigheid in Katwijk neemt toe Van onze correspondent RIJNSBURG De Oranjevereniging organiseert de komende week weer festiviteiten in Rijnsburg. Behalve de traditionele evenementen, zoals een viswedstrijd, ringsteken en tobbetje steken, wordt er dit jaar op vrijdag in de Voorhof een groot slotbal gehouden. Niet nieuw, maar wel spectaculair, is ook de uitvoering van het Westlands Mannenkoor op dinsdag avond in de Immanuelkerk. De feestweek wordt geopend met een viswedstrijd in het Ka naal. Vanaf 20 uur is er een drive-in show op het Flora-ter- rein. Bovendien kan er in het Centrum gedamd en geklaver jast worden. Op dinsdag 30 juli opent het vermaakcentrum om 19 uur haar deuren. Een grootse voetbalwedstrijd heeft er 31 juli plaats op het terrein van Rijnsburgse Boys. In het Voorhof wordt er die avond bovendien een bingo-avoncj gehou den. Donderdag 1 augustus gaat een kindercorso om 10 uur van start. Vanaf 13.30 uur is er tonnetje steken langs de Vliet. Voor het raadhuis wordt vanaf 15.30 uur een hindernis loop gehouden. Bovendien zijn er 's middags ringsteekwed strijden. In Frederiksoord wordt vanaf 18.30 uur een wieler ronde gehouden. Daarna zal een lampionoptocht door de ge meente plaatshebben. Vrijdag kunnen belangstellenden de wa gens van de bloemencorso, die zaterdagmiddag gehouden wordt, in Fora bezichtigen. De corso vertrekt om 13 uur van af Flora. Ter afsluiting van de fee$tweek wordt zaterdag avond een taptoe gehouden. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK De 12-jarige Luuk Redèl uit de Douzastraat in Noord- wijk heeft bij de zandbouwwedstrijden op het Scheveningse strand "een derde prijs gewonnen. Oil houdt in dat hij met de eerste en tweede prijswinnaars een 9- daagse volledig betaalde reis naar La Baule, een badplaats aan de .{franse westkust, krijgt aangeboden. Hier zal hij onder meer mee doen aan de internationale zandbouwwedstrijd. Luuk Redèl won de derde prijs met een fraaie inktvis, die hij uit het zand had „geboet seerd". Uitbundig plezier bij zwemcircus in Voorhout Het zwemcircus in het kader van de vakantiespelen in Voorhout is gisteren een enorm succes geworden. Het circus, dat vorige week van wege de beroerde weersom standigheden niet doorging, bracht uitbundig plezier voor de Voorhoutse jeugd, dat in alle leeftijden was vertegen woordigd, van dappere vierja rigen tot overmoedige tieners. Organisator Chris Tettero had in totaal 18 verschillende num mers uitgedacht, van het was goed uit het water halen en op de wal te drogen hangen tot koekhappen. De jeugd bleef overigens liever in het water dan op de kant. Het tempera tuursverschil was namelijk aanzienlijk. In het jeugdcentrum van Voor hout gaan de creatieve en sportieve spelletjes overigens onverminderd voort. Er wordt veel materiaal verbruikt. De organisatoren doen daarom een beroep op de bevolking even de zolder af te gaan om te kijken of er mogelijk nog wat materiaal ligt dat goed gebruikt kan worden in het jeugdcentrum. Vooral puzzels en poppenhuizen komen goed van pas. „Te laks bij aanvraag van subsidies Van onze correspondent KATWIJK De vergadering van de raadscommissie van sport en cultuur heeft een stevige confrontatie opgeleverd tussen wethouder Haasnoot en de voorzitter van de Jeugdraad Katwijk, Van der Veen. De heer Van der Veen verweet de wethouder een lakse houding als het erom gaat provinciale subsidie te verkrijgen voor activiteiten kans op deze accommodatie nog lang niet verkeken is, aldus de van plaatselijke instellingen. Volgens Van der Veen is het al ongeveer zes maal voorgekomen dat er verzuimd wordt ge bruik te maken van de mogelijkheid vijftien procent steun van de provinciale overheid te verkrijgen. Als slachtoffers uit het verleden noemde Van der Veen KRV en Skuytevaart. Ook De Schuit waarvan de subsidieaanvrage ter grootte van twee duizend gulden tijdens deze vergadering behandeld werd heeft verzuimd deze subsidie aan te vragen. Van der Veen verweet dit de gemeente. De wethouder zegde toe voortaan nauwkeuriger te zijn met dit onder- De wethouder en de voorzitter van de Jeugdraad waren het ook oneens over het onderwerp „ambulante jeugdwerker". Deze functio naris moet te zijner tijd gaan werken bij het open jongeren cen trum en enkele andere instellingen. Volgens de heer Haasnoot zijn de wijkverenigingen onder meer erg blij met de komst van deze man. De heer Van der Veen bestreed dit. Hij zei de afgelopen da gen gesprekken te hebben gehad met voorzitters van twee wijkver enigingen die beiden zeiden weinig voor een ambulante jeugdwerker te voelen. De heer Haasnoot zei niet beter te weten dan dat de wijkverenigingen enthousiast over dit voorstel waren. Wat betreft de geruchten over het niet doorgaan van de centrale za len accommodatie zei de heer Haasnoot dat deze onjuist zijn. Kat wijk staat een op het prioriteitenlijstje van de provincie zodat de wethouder. Bestuur van Kinderstad geïnstalleerd Een drukte van belang was het gisteren in de Sassenheimse Kinderstad. Honderden jon gens en meisjes woonden de installatie van het stadsbe stuur bij door loco-burgemees ter P. Westerbeek, die verge zeld was door waarnemend ge meente-secretaris Van Prooyen en de heer Hoogen- boom. Bij de installatie zei de heer Westerbeek blij te zijn binnenkort ook de nieuwe bur gemeester van Sassenheim, de heer Kret, te kunnen installe ren. Terwijl de jeugd daarna oodr het gemeentebestuur werd getracteerd op sinna,sap pelen bekeken de loco-burge meester met zijn staf de fraaie bouwsels en opende de heer Westerbeek ook nog de koffiebar Oase. 'sMiddags werder in de stadsgrachten een viswedstrijd gehouden, waaraan door ruim 30 jongens en meisjes werd deelgenomen. In de prijzen vielen Ruud Tu- renhout, Ricardo v. Engelen, Paula Brouwers, Richard v.d. Kraan, Jeroen v. Nobelen. Pe ter van Biezen, de jongste en kleinste deelnemer ving ook de kleinste vis. Gistermiddag was er in het kader de vakantiespelen een bloemschi kwedstrijd in het Velthuys. Ronald de Goey, Harke Dijkman en Sylvia Passchier eisten de prijzen voor zich op. Illlllll Scholen gratis in het Panbos Van onze correspondent KATWIJK Als de gemeente raad vanavond akkoord gaat met het voorstel van b. en w. zullen scholen hun leerlingen in de toekomst gratis het Panbos kunnen laten bezoeken. B. en w. vinden het namelijk zo plezierig dat veel scholieren het Panbos bezoeken enerzijds om aan sport te doen, anderzijds om de flora en fauna te bekijken dat zij hen gaarne zonder beta ling toelaten. Bovendien, zo staat er in het voorstel, gedra gen de scholieren zich voorbeel dig, een reden temeer om geen toegangsgelden te heffen. Van onze correspondent RIJNSBURG Vanavond wordt in veiling Flora het tv-program- ma „Op losse Groeven" opgeno men. Een grote ruimte wordt in beslag genomen door de tribu nes en het decor. De tribunes bieden plaats aan 1350 perso nen. Achter de achtertribune is een platform gemaakt voor 15 invalidenwagens. Het decor be staat uit een duingezicht met Flora ertussen. De achterzijde stelt een tekening van bloemen voor met daarin verwerkt op losse groeven .Verder wordt het geheel vervolmaakt met bloem stukken. Fa. v. d. Voort uit Lei den zorgt voor deze bloemstuk ken. Er is een groep van 15 mensen o.l.v. N. v. d. Voort aan het bloemen binden. Ook komt er een praalwagen in het decor te staan geheel met bloemen versierd. Volgens insi ders wordt dit de meest gran dioze versiering, die ooit voor zo'n programma gemaakt is. Vooral omdat Flora borg staat voor de gebruikte bloemen. In het geheel worden 20-22.000 bloe men verwerkt. Veel mensen wa ren al aanwezig om het geheel voor te bereiden. De grote NOS wagens waren woensdagochtend al aanwezig. De NOS zorgt na melijk voor de licht-apparatuur De TROS is de omroepvereni ging die het brengt. Chiel Mon- tagne was er ook al en ooi: de programma regisseur Matthieu Roggemans kwam werkzaamhe den en het vorderen van het werk bekijken en aanwijzüigen geven. De TROS heeft 'n nauwe samenwerking met Flora. Prak tisch elk evenement met bloe men, wordt door Flora voor. de bloemen gezorgd, als recla meobject. „Je kunt niet genoeg in beeld zijn" zegt de heer Hemmes, public relationman van de veiling. Vrijdag 2 augus tus wordt de opname op de tele visie uitgezonden. Schaakvierkamp Van onze correspondent RIJNSBURG De Rijnsburgse Schaakclub organiseert de ko-1 'mende week een vierkamp in de j openbare basisschool. Aan deze I vierkamp kan door elke schaak- liefhebber vanaf veertien jaar j worden deelgenomen. De wed strijden worden gehouden op maandag a.s. vanaf 20.00 uur. Deelnemers kunnen zich opge ven tot 19.45 uur in de openbare basisschool. Van onze correspondent KATWIJK Er zijn vorig jaar in Katwijk 627 misdrijven gepleegd. Daarvan werden er 291 opgelost. In de eerste helft van dit jaar werden 380 aangiften van een misdrijf gedaan. Het aantal oplossingen bedraagt tto nu toe 95. Een gelijkmatige voortzetting van de tendens. Een gedeelte van deze cijfers ls afkomstig uit het jaarverslag over 1973 van de Kat- wijkse gemeentepolitie, dat dezer dagen in de openbaarheid gekomen is. Uit het verslag blijkt ook dat de baldadig heid in Katwijk is toegenomen. Vorig jaar werden er om deze reden 208 minderjari gen naar het politiebureau gebracht. Men heeft in 1973 ook enkele malen een onder zoek Ingesteld naar het in bezit hebben van verdovende middelen. Dit onderzoek heeft niet veel opgeleverd. Slechts eenmaal werd proces-verbaal opgemaakt tegen ie mand die 5 gram hasjiesj in bezit had. Daartegenover staat weer dat zeven maal een luchtdrukpistool van een jeugdig per soon moest worden afgenomen. Deson danks werden geen Katwijkse minderjari gen door de kinderrechter onder toezicht gesteld. Ook de verkeerspolitie had druk werk. Ruim 1200 auto's werden geregistreerd, omdat ze te hard reden. Meer dan 1700 automobilis teen werden betrapt bij het door het rode licht rijden. Aan boetes brachten deze overtredingen iets meer dan 171.000 op. Er werden vorig jaar 187 autowrakken af gevoerd. Het aantal verkeersongevallen be droeg 418, zes meer dan het jaar daarvoor. Het minste aantal aanrijdingen had plaats op zondag, namelijk 45. Dat zat hem waar schijnlijk in de vele autovrije zondagen. VALKENBURG (Van een onzer verslaggevers) VALKENBURG De raad van Valkenburg komt vanavond in een spoedvergadering bijeen. Het enige punt van bespreking is het voorstel tot aangaan van een vaste geldlening. Deze is bestemd voor de recon structie van de Voorschoterweg en de vernieuwing van de brug over de Korte Watering. De in ning omvat een bedrag van 89.000,-. Roeikampioen- schappeii in Stompwijk (Van onze correspondent) Stompwijk- Zondagmiddag om 2 uur starten de Stompwijkse roeikampioenschappen voor he ren vanaf 16 jaar. Vanaf 1.30 kunnen liefhebbers zich laten in schrijven in het Paviljoen bij de Nieuwe Vaart van de heer M. van Rijn. Het inschrijfgeld be draagt voor leden van de orga niserende watersportvereniging 1,- voor niet-leden 2,-. Dit jaarlijks evenement op de Nieu we Vaart wordt voor de 4e maal gehouden. Tot nu toe wa ren de kampioenen W. van Es- veld.A. v. d.Haar en R. v. Marwijk; de laatste komt zijn wisselbeker verdedigen. Ruinitevaart- tentoonstelling trekt meer dan 6000 bezoekers (Van een onzer verslaggevers) nMHÜMHI NOORDWIJK Deze week wordt de 6000-ste bezoeker bij de ruimtevaarttentoonstelling in de Nederlands Hervormde Kapel aan de Hoofdstraat verwacht. Zondag a.s. om 21 uur wordt de tentoonstelling gesloten. Zondagmiddag wordt echter eerst nog een directe radio-uitzending gerealiseerd vanaf de expositie ruimte. Een panel ruimtevaart deskundigen beantwoordt vra gen van aanwezigen. Deze vra gen kunnen over ruimtevaart in het algemeen gaan, maar ook in het bijzonder over de Neder landse satelliet ANSM die tus sen 27 augustus en 27 september gelanceerd wordt. De uitzending begint om 16.15 uur en eindigt om 17.00 uur (Hilversum I). Be langstellenden dienen uiterlijk een half uur voor de aanvang van de uitzending in de kerk aanwezig te zijn. SPOED RAAD In Grand Hotel ,,Huis ter Duin" werd gisteren een bazar gehou den door de vrouwenvereniging ,,Tesselschade-Arbeid Adelt". De inmiddels honderd jaar oude vereniging, die afdelingen over ■het gehele land heeft, verkocht voor meer dan f 3.000,— aan met de hand vervaardigde werkjes, zoals, jurken, gebor duurde slopen en wandkleden. De koopwaar is vervaardigd door dames, die gedwongen zijn thuis te zitten en toch iets ex tra's willen verdienen. „Tessel- schade/Arbeid Adelt" zet zich hiervoor in. Ook in Leiden wordt jaarlijks een dergelijke bazar gehouden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5