Allèrlei(ds) HAARLEMMERSTRAATPROMENADE FUNEST VOOR AANTAL ZAKEN VERSLAGENHEID IN RIINSBURG BEHEERSTE WINST MADERA Na plotseling overlijden burgemeester B. H. Koomans Men wil niet met flessen en zaken voor levensmiddelen sjouwen buiininlinn—nu Jeugdwielerronde Sassenheim Peuterspeelzaal Rijnsaterwoude uit de misère ZATERDAG 13 JULI 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leiden aktueel Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Order de Rijnsburgse bevolking heerst grote verslagenheid na het plotseling overlijden van bur gemeester B. H. Koomans. Sinds zijn komst in 1957 ver overde hij een warme plaats in de harten van zijn bur gers door zijn bijzonder inne mende manier van optreden. Unaniem werd de heer Koo mans gisteravond tijdens een speciale raadszitting geken schetst als een bijzondere persoonlijkheid, die met een enorme kennis van zaken al les wat in zijn gemeente ge beurde met een harbverove- rende medemenselijkheid volgde en begeleidde. Wethouder Mooy zei dat Rijns burg honderd procent waar dering heeft voor wat burge meester Koomans voor deze plaats is geweest en heeft gedaan. ,,Zijn overlijden is een enorme slag die ons diep heeft getroffen". Wethouder v. d. Gugten, die jarenlang de burgemeester van zeer nabij meemaakte: „Toen hij hier nog maar pas was voelde hij zich al thuis in Rijnsburg. Hij was niet al leen burgemeester maar ook burgervader. Iedereen kon bij hem aankloppen, voor wat voor probleem dan ook. Een man met pit. Een enor me werker, ook al mankeer de hij iets". Burgemeester Koomans, ridder in de Orde van Oranje Nas sau, werd 63 jaar. De vie ring van het duizendjarig be staan van Rijnsburg volgend jaar augustus, een feest waar hij jarenlang naar heeft toegewerkt, heeft hij niet mogen beleven. Dinsdag zal hij worden begraven op het kerkhof van de Grote Kerk in de Kerkstraat. De begrafenis, die om drie uur plaats heeft, zal een uur eer der worden voorafgegaan door een kerkdienst. LEIDEN Op 1 augustus a.s. willen de Leidse „progres sieve drie", PPR, PSP en D'66, in het Praethuys samen met liefhebbers gaan denken over de verkeersproblema tiek in Leiden. Daartoe is een discussiestuk „Binnenstads- verkeer en busbanenplan" samengesteld. Kortweg komt de conclusie in het stuk hier op neer. dat het autoge bruik verminderd dient te worden, dat vooral het doorgaand ver keer. het woon-werkverkeer en het „consumentenverkeer" terug moeten. Een en ander zou kunnen worden bereikt door het de auto „lastig" te maken en door andere middelen van vervoer (lopen, fietsen, openbaar vervoer) aantrekkelijker te maken. „Maar zeker niet door alle automobilisten tegen je in het harnas te jagen", zo zegt het discussiestuk. „Vooruitdenkend" hebben wij ons oor te luisteren gelegd bij een paar middenstanders in de Haarlemmerstraat, het nu al geruime tijd functionerende yon p;e>ters Leidse wandelgebied, dat de toe ervaren? „Wel voor de meesten van de tweehonderd Haarlemmerstraat- winkeliers is de promenade wel aantrekkelijk. Maar voor ons is het funest", aldus een slijter van dranken. „Het artikel is te zwaar om mee te lopen. Bier en flessen cider, om maar wat te noemen, vliegen achteruit. Loop met een doos flessen vol. Dat sjouw je ook niet zo graag, dacht ik. Ik vraag me wel eens af, hoe dat mogelijk is met die slagers. Maar die con centraties zie je wel meer. De mensen zeggen ook wel: waar om zo veel meubelzaken bij el kaar, zoveel schoenenzaken en brillenwinkels. Het is waar, dat kruipt allemaal„bij elkaar. naar de Ir. Driessenstraat of de Maar het is een feit, dat men uit Kaasmarkt. Je kunt geen aan biedingen meer doen van goed koop bier, de mensen gaan er toch niet mee sjouwen. Ook Al- bert Heijn en De Gruyter hier doet het wandelgebied de das om. Ik heb al gehoord, dat A.H. uit de Haarlemmerstraat weg wil gaan. Kijk eens, kleding en schoenen neem je onder de arm mee en meubelen laat je thuis bezorgen". Stoep ien weg de hele 'omgeving tussen Hille- gom en Den Haag, tot Bode graven en zelfs Gouda toe naar de Haarlemmerstraat komt om meubels te kopen. Met die auto uit de city zit ik hier eigenlijk op een gunstig punt bij de Kaasmarkt en de Ir. Driessen straat. Het is vreemd, maar van de Langegracht met zijn parkeergelegenheid wordt geen gebruik gemaakt. Me nkent de wijk niet waar men doorheen moet om in de Haarlemmer straat te komen; de mensen we ten vaak niet waar ze terecht komen. Maar over het alge meen functioneert dat wandel gebied wel goed". „En dan neg... Oo eenzelfde bevol kingsaantal is het aantal slijte- rijen van 20 op 35 gekomen. Al leen al binnen de singels vindt men 20 slijters die minder men sen in de afbraakgebieden te Coördinaties bedienen hebben". Deze slijter ziet het dus niet meer. Als er De meubelman acht een nog gro- dan toch gepromeneerd mot wandelgebied niet haalbaar: worden, wil hii die stoepen laten weghalen: „Je bent zo opge voed. Er ligt een stoep, dus dan moet je uitkijken, want er kan iets aankomen. Zonder die trot toirs kun je vrijuit rondkijken. Het kan ook veel sfeervoller met bloembakken en sierbestra tingen. Overigens ben ik tegen verdere uitbreiding van het wandelgebied. Het geheel v/ordt „Er moet minstens één ver- keersroute dwars door de city lopen om de mensen in staat te stellen midden in dat gebied te komen. Het draait echt allemaal om de bereikbaarheid. En nu kun je een heleboel mensen een lege autobus voor hun neus zet ten, dan stappen ze toch niet in omdat ze per se met de auto willen. Die bereikbaarheid is veel te groot en de"bereikbaar- 8°td van beianS in ver" heid wordt steeds minder. Trou- ïf__d met h« aan- en afvoerpro- wuiui sieeus minaer. irou- wens de Haarlemmerstraat van "l de SOederen. Dan 1 kilometer vind ik persoonlijk ^ra.ag. zie" ^en niet ook al te lang voor wandel- 'k alleen)' dat het alleen), dat het beleid ten aanzien van herbestrating en reparaties een wat gecoordi- neerder geheel wordt. Die werk zaamheden worden nu te hooi en te gras gedaan. Neem de eubelhandelaar geeft de Yfn der Werfstraat, een belang- Concentratie9 rijke aan- en afvoerroute. Die is al ruim vier maanden bij de Pelikaanstraat afgelosten, om dat „men" zich heeft „verslikt" in de riolering. De bestrating is othans begonnen, heel voorzich- sekerksteeg zeven slagers hun cm- Per dag en de graaf- boterham moeten verdienen. machine staat al weer gereed Met het inkopen voor het week- omdat er een kabel in de grond einde heb je al gauw een tas moet slijter gelijk. „Met de groente zaken en levensmiddelenwinkels gaat het niet zo best in de Haarlemmerstraat. En dan die slagerijen, ongelooflijk eigenlijk, dat tussen Haven en Hoogland (Van onze correspondent) SASSENHEIM Eddy v. d. Berg, Eddy Verhoeven. Ger v. d. Luit en Aad Koster zijn gisteravond als de grote winnaars uit de bus gekomen tijdens de finale van de jeugd-avondwieler- vierdaagse van Sassenheim, die werd verreden in de Gladio- lenstraat en omgeving. De winnaars kregen bloemen uit handen van voorzitter Krom van de Stichting Jeugdrecreatie. Verder kregen alle deel nemers een hennneringsmedaille. De organisatie was bij voorzitter Van Ruiten van de Wielervereniging Sassenheim e.o. in goede handen. Wandelaars ingehaald (Van onze correspondent) NIEUWKOOP De deelnemers aan de Nieuwkoopse avondvier daagse zijn gisteravond op de Kennedylaan ingehaald met bloemen. „Eensgezind" zorgde daarbij voor een muzikale noot. De eerste feestweek van Nieuw koop werd afgesloten met het hartveroverende optreden van The River Village Jazz Band op het Reghthuysplein. Voor de volgende week staat er weer een boordevol programma te wachten met als klapstuk vrijdagavond het optreden van de Hobo String Band uit Aals meer op het ijsclubterrein bij het Industriepark. Tennistoernooi de Leidse Hout LEIDEN Arnold van de Capel- len is in het Leidse Hout-toer nooi zonder meer goed in vorm maar tegen de ongrijpbare Bram Madera was hij gisteren toch geheel kansloos. Kersvers nationaal B-kampioen Madera had precies één set nodig om helemaal in zijn spel te komen, vandaar dat Capellen in de eer ste set nog drie games werden gegund. Maar in de tweede was het toch afgelopen; lukte Made ra's ijzersterke backhand drop- shot aan het begin van de match nog niet helemaal, in de tweede set kwam deze beter uit de verf en was het voor Capellen lopen en vissen geblazen: 6-1. Met Har Meyer ging het allemaal wat minder gisteravond. In zijn partij tegen Rob Stam (Leidse Hout) kon Meyer het juiste rit me maar niet vinden, bij het zoeken naar dit ritme uiteraard fors tegengewerkt door Stam met zijn moeilijk te bekampen Joop>- en prik spelletje. De ver diende winst ging na drie sets naar Stam (7-5, 2-6, 6-2), die het in de kwartfinales tegen Jaap Kooreman (De Munnik) mag opnemen. Regelmatige overwinningen waren er voor Hans Keyzer tegen Kruyt (6-3, 6-2) en Adrie van Leeuwen die Cees-Jan Assel- bergs met tweemaal 6-3 uit de halve -finales hield. Van Leeu wen mag het in deze halve fina les tegen Madera opnemen, een nogal uitzichtloze taak, maar met tennis weet je het tenslotte nooi! Halve finalisten zijn er ook bij de heren veteranen al bekend, en wel J. van Hoek die bijzonder weinig moeite had met J. Ayels Averink (6-1, 6-0) en W. Karsten die Van Paridon na een moeiza me 7-5, 7-5 overwinning terug wees. Verder zit de oude Mod derman in de kwartfinale door winst op ex-Munniker Harrie Moekarnoe na een titanenstrijd van bijna twee uur: 7-5, 8-6. Van onze correspondente RIJNSATERWOUDE De peuterspeelzaal in Rijnsaterwoude is uit de misère. De gemeenteraad heeft gisteravond besloten een lokaal van de openbare basisschool voor 6.000 te laten opknappen en de stichting peuterspeelzaal toe te staan voor taan van dat lokaal gebruik te maken. De gehele openbare basis school zal overigens een op knapbeurt ondergaan. Er ko men nieuwe ramen, kozijnen, een ordentelijke was- en toi letruimte en een andere voordeur. Het rommelhoek wordt handenarbeidlokaal, bovendien komt er een nieu we fietsenstalling. De gemeenteraad ging gister avond ook akkoord met de aanleg van nieuwe lantaarn palen, geheel in stijl en sfeer van het dorp. De palen zijn gelijk aan die in de Leidse Pieterswijk. Het raadslid Wenmakers vroeg zich af of de palen niet té mooi zijn. Hij was bang voor diefstal en zou er het liefst een poli tieagent bijzetten. De raad gaf zijn fiat aan een voorstel van b. en w. jacht haven Meerzicht toe te staan een uitweg aan te leggen. Het is nog niet zeker of er een dam komt of een brug. Daarover beslist het hoog heemraadschap Rijnland. Het raadslid Harteveld pleit te voor een brug. Hij vrees de dichtslibbing van de sloot na aanleg van een dam. Het raadslid Wenmakers had de nodige aanmerkingen op de juridische kanten van de zaak. Hij vond dat een en ander rammelt. Burgemees ter Breen zegde toe, dat de overeenkomst tussen de jachthaven enerzijds en de gemeente en Rijnland ander zijds notarieel zal worden vastgelegd. De geloofsbrieven van de nieu we raadsleden werden in orde bevonden. Zij, de raads leden, zullen op 3 september hun intrede doen in de nieu we raad. De oude raad komt 30 augustus voor de laatste keer bijeen. Voorzien van het sacrament der zieken overleed na een langdurig ziekbed onze lieve vader, groot vader en overgrootvader, WILHELMUS PHILLIPUS ZONNEVELD weduwnaar van Maria Cornelia Disseldorp, in de leeftijd van 85 jaar. Oud-Ade: P. C. van der Meer-Zonneveld A. C. van der Meer Hoogmade: M. C. van der Meer S. J. Zonneveld-Raadsveld Amsterdam: P. C. Zonneveld C. Zonneveld-van Santen Amsterdam: C. N. Tersteeg-Zonneveld J. W. Tersteeg Coldwater (Canada): N. D. van der Geest-Zonneveld C. J. van der Geest Oud-Ade: W. G. van der Geest-Zonneveld J. C. van der Geest Koudekerk aan den Rijn: E. Th. Kleever-Zonneveld A. A. Kleever Hoogmade: H. C. G. van Leyden-Zonneveld G. van Leyden HOOGMADE, 12 juli 1974. Correspondentie-adres: S. van Leyden, Oude Kerkweg 2a. Zaterdagavond om 19.30 uur houden wij een eucharistieviering in de parochiekerk O.L.Vr. Geboorte, te Hoogmade. De uitvaart en begrafenis zal plaats hebben op maandag 15 juli te 10.30 uur op de R.K. begraaf plaats te Hoogmade. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Diamanten paar Burgemeester en mevrouw Vis bezochten gisteren het diaman ten echtpaar Piket aan de Oos terstraat in Leiden. De heer en mevrouw Piket (87 jaar) zijn geboren en getogen Leidenaars. De heer Piket heeft van zijn twaalfde tot zijn tweeënzeven- t'gs p k' in steenhouwerij en. Vanaf zijn tweeëntwinigste werd hij hierbij moreel bijge staan door mevrouw Piket. Nu tuiniert hij veel. „Ik heb mijn hele leven niet zonder werk ge- zelen", vertelt de bruidegom, die evenals de bruid een uitste kende gez ndheid heeft. Het echtpaar kreeg drie kinderen, waarvan er nog twee zoons in leven zijn. Zij hebben vier kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Spektakel Groot spektakel het komend weekend rondom de Leidse Groenoordhal. De Hell Drivers zijn er weer, en dat betekent spanning en sensatie. Wij als le ken hebben dit altijd gezien als het uitdagen van het lot en vragen om ongelukken". Twee zaken die het visitekaartje van de crossers zijn geworden; maar het is juist wel dit visite kaartje dat deze Hell Drivers maandag weer met een welge vulde portemonnee het parkeer terrein aan de Groenoordhal doet verlaten. Naast de voor stellingen op vrijdag en zater dag (aanvang 20 uur) en op zondag (aanvang 15.00 uur) was het de bedoeling om gistermid dag een extra voorstelling voor gehandicapte kinderen te bren gen. De crossers ondervonden 'echter wat moeilijkheden met het repareren van de auto's, zo dat men vrijdagmiddag nog niet startklaar was. Ook in deze sec tor heeft men te kampen met personeelsgebrek, iets dat ons eigenlijk helemaal niet ver baast. De overige voorstellingen hoopt men echter wel te kunnen geven en liefhebbers van een partijtje trillen en beven" van angst hoeven dus niet bang te zijn dat hun weekendvermaak de mist in gaat. Pieter, Ets, Koos en mevrouw Boon hebben hun b.b.h Ze waren het thuiszitten moe. Daarom zochten ze een baantje. Een uitzendbaantje. Vanwege de vrijheid. LUBA heeft ook voor u diverse b.b.h. Als u slim bent komt u morgen even. LEIDEN: NIEUWE RIJN 35 - TELEFOON 01710 - 40431 ALPHEN AAN DEN RIJN DONIZETTIHOF 10 - TEL. 01720-94693.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3