Poedelen in De Houtkamp FOKT WERELDKAMPIOENEN NOORDWIJKSE POLITIEMAN Avondwielervierdaagse Sassenheim pCNi^R'DAG 11 JULI 1974 PAGINA 5 Een ander aspect var de vermiiv dering van het aantal cursisten I is dat het bestuur van de stich- ting „Oud Poelgeest" voorziohti- ger is geworden met het maken van verbouwingsplannen. Hoog op het prioriteitenlijstje staal nog steeds een verbetering van I de slaapaccommodatie. Dil houdt een herindeling van de i slaapvertrekken in (van twee naar eenpersoonskamers). Door het bestuur en de staf van het centrum wordt echter een af wachtende houding aangeno men, aangezien men zioh eerst wil gaan bezinnen op de toe komstige ontwikkel in g van het vormingswerk. Warmond cursisten naar Oud Poelgeest OEGSTGEEST Het aantal cur sisten dat jaarlijks het vor mingscentrum Oud Poelgeest bezoekt loopt terug. De staf van het centrum kon in 1973 vijfhon derd deelnemers minder verwel komen, dan in 1972 het geval was. Deze teruggang wordt ver oorzaakt door het afnemen van het aantal deelnemers per cur sus. Een gevolg van deze terug' gang is een stijging van de las ten tegen een daling van de ba ten in vergelijking met voor gaande jaren. krijgt op nieuw Derde Wereldwinkel (Van onze correspondent) Warmond-Binnenkort wordt er opnieuw een zgn. Derde Wereld winkel in Warmond geopend. D# winkel wordt waarschijnlijk on dergebracht in het pand van de bekende Warmcndse activiste Clara Sikking. De grote man achter de winkel is overigens niet Clara, maar Arie Schaken- bosch. Het ligt in de bedoeling niet al leen zaken uit de Derde We reld in de winkel aan de orde te stellen. Ook typisch Warmondse problemen als de aanleg van de Sóhiphollijn en de vervulling van de Kaag komen aan de orde. Bovendien zullen in de winkel produkten worden ver kocht uit de Derde Wereld. Zomervakantie- activiteiten NOORDWIJK Een eenvoudig achtertuintje in het Noordwijkse uitbreidingsplan Duinpark. Drie honden stoeien er om een afge kloven bot. Het zijn de Cocker Spaniels van het echtpaar Ellen en Cor Cozijn. Ze zijn dertig duizend gulden waard. Tophon- den, zogezegd. Dit onopvallende trio zonder sterallures heeft in de afgelopen jaren menigmaal hoge ogen gegooid op internatio nale kampioenschappen. Twee weken geleden werd de kroon op het hondenwerk gezet. In Pa rijs pakten de Spaniels op de wereldtentoonstelling de eerste prijs. Vergelijk het maar met een wereldkampioenschap. Cor en Ellen hebben met hun hor den in de afgelopen jaren zo'n beetje alle prijzen bemachtigd Tekst: Herman van Amsterdam Foto: Theo Ringers die er maar te winnen zijn. Geen wonder dan ook dat waar ze met hun rashondjes verschij nen, de concurrentie er al bij voorbaat vanuit gaat dat alleen een tweede plaats nog een haal bare kaart is. De superioriteit van de Cocker Spaniels gaat zelfs zo ver dat Ellen en Cor maar hebben besloten dit jaar niet meer mee te doen aan de Europese kampioenschappen. „We moeten de concurrrwntie ook wat gunnen" zeggen ze. Geen grootpraat maar de realiteit want als het om Cocker Spa niels gaat dan zijn de beestjes die Cor en Ellen in de tuin heb ben lopen van een een heel bij zonder kaliber. Vier jaar geleden begonnen ze Het echtpaar Cozijn met hun drie Cocker Spaniels ter waarde met hun hobby. Ze kochten de lissch uit hun ogen maar ze heb reu Merry Waggle Pretty Pip- ben wel karakter", aldus Co- pin, geen superhond maar wel zijn. een van klasse. „Mijn vrouw Cor, Ellen en hun aanwinst deden wilde iets om handen hebben. voorzichtig de eerste stap op We kozen een Cocker Spaniel. weg naar nationale bekendheid. Hun aard ligt ons het best. Ze Al snel gooiden ze echter hoge- kijken misschien wat melanoho- ogen in de hondentop. Eerst jeugdkampioen van Nederland en toen was er opeens geen hou den meer aan. Het ging erg goed en men keek uit naar een tweede Cocker Spanied. Ze zoch ten een teef maar kwamen uit eindelijk thuis met opnieuw een reu. De gelukkigste keuze, die ze ooit hebben gemaakt, zo bleek naderhand. Hun nieuwe viervoeter, genaamd Harvey van de Malpey, bleek een schot midden in de roos. Een puike spierconditie, goede loop, fraai gebit, kleine voeten, exacte ma ten. Met deze Cockertoppers verover den Cor en Ellen in korte tijd de wereld. Van Noordzee tot Middellandse Zee kreeg de con currenten er van langs. De bekers staan nu rijen dik, de plakkaten zijn niet te tellen en aan het inpakken van de meeste diploma's en oorkonden zijn ze nog niet eens begonnen, zoveel vergaarden ze er. Huize Cozijn staat helemaal in het teken van de Cocker Spaniel. In steen prijkt er een naast de voordeur, aan de kamermuur hangen ze in posterformaat en zelfs op de theelepeltjes ontbreken ze niet. Cor en Ellen hebben er inmid dels weer een fraai exemplaar bij: Jasmin van de Malpey, een nogg jongt Cocker Spaniel maar ook al weer op weg naar we reldroem. Cor Cozijn, waarnemend corp schef bij de Noordwijkse politie, is met zijn honden in zeer korte t:jd tot de wereldtop doorgesto ten. Heeft hem dat veel moeite en geld gekost? Cozijn: „Het komt helemaal op de begelei ding aan. Je kan een kampioen kopen en er een prul van ma ken. Ik heb zo m'jn eigen werk wijze. Ik trim ze zelf, heb een apaarte voeding ontwikkeld en ik ga regelmatiiig met de honden de duinen in en jagen om ze in tip-top conditie te houden". „En wat de kosten betreft tikt het inderdaad aardig aan. Al die tripjes naar het buitenland kos ten dik geld. Geldprijzen ijn er niet te verdienen. Maar goed ook, anders zou het teveel de profess:onele kant opgaan. Dan zou iedereen met veel geld een wertldkampioen kunnen kopen. M'jn honden kosten me veel 'geld maar ik prakizeer er niet iver om ze te verkopen. Een hobby als deze kost nu eenmaal veel". En zijn toekomstplan nen? Gaat h:j z'jn „koninkl'jke stal" nog verdtr uitbreiden? „Ik zou het wel willenzegt Cor Cozijn, maar ik heb helaas de ruimte er niet voor. Het liefst zou ik op een boerderij gaan wonen. Daar heb je hele maal de kans om prachtexem plaren te fokken. Maar ja, dat zal wel een wensdroom blij- in Wassenaar WASSENAAR Het comité voor de zomervakantie-aktivitelten heeft voor de Wassenaarse jeugd van 6 tot en met 12 jaar weer een aantrekkelijk pro gramma opgesteld voor de pe riode van 24 juli tot en met 7 augustus. Op 24 juli worden de vakantie-ak- tiviteiten geopend in het Jeroen- huis met een voorstelling van „Frankln's doldwaze dieren- show". Voor 25 juli staat een viswedstrijd in de Zijlwatering op het programma. Op 26 juli is er 's middags een filmvoorstel ling in het Xastra-theater in de Langstraat. Van 29 juli tot en met 2 augustus is er iedere morgen in de sport hal gelegenheid voor de jeugd om onder vakkundige leiding creatief bezig te zijn met kleien, verven, knippen, figuurzagen, plakken enzovoorts. Op 2 augus tus is er weer een filmvoorstel ling het Astra-theater. Op 5 augustus wordt er een wan delrally georganiseerd door „De Horsten", voor 6 augustus staat er een bezoek aan het Dieren park Wassenaar op het pro gramma. Op 7 augustus wordt het programma besloten met een jeugdshcw in het Jeroen- Dorpshuis van Stompwijk twee weken gesloten (Van onze correspondent) Stompwijk- Het Dorpshuis van Stompwijk is van 15 tot 29 juli in verband met herstelwerk zaamheden gesloten. De b bl otheek van Stompwijk is ondanks de vakantie op de nor male t jden geopend. Bovendien is er iedere donderdagmorgen van 10 tot 10.30 uur voorlezen voor kinderen tot 7 jaar. Gyversto haalt vrijdagavond en zaterdagmorgen weer oud-pa pier op in het dorp. Vrijdag avond in de Van Santhorst- en Van Raephorststraat en zater dagmorgen in de rest van het LEIDERDORP Voor de kinderen uil Leiderdorp is het weer heerlijk poedelen in de waterspeelplaats van „De Hou> kamp". Sinds 1 juli zwaait de heer Sie- bert de scepter over de water- en bouw- speelplaats in dit groene hart van de ge meente. Met „Ome Luuk" zoals de vaste bezoekertjes hem nu al noemen zijn ei heel wat veranderingen op de speelplaat» sen gekomen. Verborgen tussen struiken en bomen biedt dit stukje „Houtkamp" een onverwachte recreatiemogelijkhejd. Er is een mini- strandje voor zonaanbidders, een trap veldje voor wat oudere kinderen en dan niet te vergeten de vijver waarin op zo merse dagen de kinderen naar hartelust kunnen spatten en spetteren. Toen „Ome Luuk" zijn intrede in de Hout kamp deed realiseerde hij zich dat hel. water eigenlijk te vies was om in te zwemmen. Met een hark heeft hij het 80 cm diepe water „leeggetrokken". „Drie karrevrachten modder, algen en andere troep haalde ik er uit". Ook de toestand waarin de beheerdershui de schuttingen en de toiletten verkeerden ontgingen hem niet. „De schuttinger Tekst Liesbeth Vogels Foto's: Theo Ringers stondön vol onhebbelijke woorden en de toiletten waren smerig". Onmiddellijk if de nieuwe parkwachter aan de gang j gaan met kwast en verf. Dit had eer ware metamorfose tot gevolg. Op zonnige dagen komen ruim honderd Leiderdorpers zich gratis verpozen op do speelplaatsen. Voor de oudere jeugd bied! de bouwspeelplaats onuitputtelijke moge lijkheden tot creativiteit. Op de speel plaats kunnen zij met stukken hout hut ten bouwen. „Ik zie ze echter meer ver nielen dan opbouwen", aldus de park wachter. De jongens willen liever voet ballen. En geef ze eens ongelijk". „Ome Luuk" houdt overigens ook een oog je in het zeil in de rest van de Hout kamp. Vier keer per dag maakt hij een ronde door het park. Vernielzuchtige jon gelui worden resoluut op de vingers ge- tikt. Het grootste genoegen schept de heer Sie- bert in zijn gesprekken met de kinderen, die „zijn speelplaatsen" bezoeken. Geze ten op het bankje voor de beheerdershut kan hij uren luisteren naar hun verhalen, terwijl hij ze af en toe een snoepje toe stopt. (Van onze correspondent) SASSENHEIM Gisteren werd de avond-wielervierdaagse voor de jeugd, georganiseerd door de Wielervereniging Sassenheim e.o., voortgezet in de Sporthof- laan en naaste omgeving. De deelname was beter dan dins- dagavond.Bij de klassement-rit ten was Eddy v. d. Berg bij de 8 en 9-jarigen eerste, Jille Boer tweede, Ronald Geerlings derde en Rick Teernstra vierde. Bij de tijdrit voor 8 en 9-jarigen was J Tie Boer eerste met 1.12.7. Tweede Ronald Geerling met 1.13, Rick Teernstra derde met 1.16.2 en Eddy v. d. Berg vierde met 1.16.4. Bij de 10 en 11-jari- gen was bij de klassement-rit Eddy Verhoeven één. Marcel Koster tweede, Rob Burgmeyer derde en Arnold v. Eyk vierde. Eddy was ook eerste met de tijd rit met 1.01,4. Marcel tweede met 1.05.02, Rob derde met 1.09,6 en Arnold 1.09,8. Bij de 12- en 13-jarigen was bij de klasse ment-rit Alex v. d. Mey eerste. Gert v. d. Luit tweede en Ed Terpstra derde. Bij de tijdrit Alex één met 1.55.6, Gert twee met 2.03,8 en Ed derde met 2.07. Bij de 14-15-jarigen was bij de klassementr: Aad Koster eerste en Koos Burgmeyer tweede. Bij de tijdrit was Aad ook eerste met 1.58 2. 'en Koos tweede met 2.02.7. Btoenenme- gazijn Corona zorgde voor een prijsje. Hedenavond wordt om 7 u. van start gegaan in de Marij- kestraat. Snelheidscontrole in Sassenheim Sassenheim Gisteren werd op een tweetal plaatsen in Sassen heim snelheidscontrole gehou den door de polit e. eerst op de Hoofdstraat even over de Oude Post en daarna op de Rijks straatweg bij „de Uiver". Op de Hoofdstraat werden snelheden gemeten van 60 tot 88 km. waarb j 18 automobilisten een proces-verbaal opliepen, en op de Rijksstraatweg waren de snelheden van 80 tot 104. Hier werden 14 processen-verbaal opgemaakt.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5