BoobyTrap in Disco hoek van Sjef van Oekel Jeugdherinneringen „Cider with Rosie" TELEVISIE VANAVOND I TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND Natuurkunde is overal: nieuwe Teleac-cursus LEIDSE COURANT .DONDERDAG 11 JULI 191 Groep Booby Trap: „Er staan grootse dingen te gebeuren1'. (Van onze radio- en tv-redac- tie) HILVERSUM Ze lopen (nog) niet over rond te bazui nen dat ze een single hebben gemaakt,, meldt het persbe richt dat de afdeling promotie van de platenmaatschappij Ariola over de nog zeer prille groep Booby Trap de ether inzond. Het gaat verder: be scheidenheid misschien. Houden zulke gasten ook al rekening met de energiebespa ring en de papier- of vinyl- schaarste? Misschien zijn zul ke jongens wel zo clever dat ze als volleerd planners een stilte voor de storm willen creëren. Uit een gesprek met de kers verse groep, bleek inderdaad dat de heren iets „groots" aan het voorbereiden zijn. Platen maatschappij Ariola staat ach ter ze. Beter kan niet. De groep, bestaande uit Willy Hakker (solo-gitaar, zang), Roel Duits (basgitaar), Henk van der Waa (drums) en leider Jan Reybroek (zang, gitaar, mondharmonica, percussie) kreeg van Ariola een vorste lijk voorschot van 15.000 gul den in ruil voor een contract dat bepaalt dat er in elk geval per jar vijf singles gemaakt moeten worden. De eerste plaat met op de a-kant het Lou Reed-achtige nummer Kelly Grace en Sally en op de b-kant de sfeervolle compositie The hooker, is uit. Het eerste werk stuk van Booby Trap getuigt van een grote vakmanschap. We dachten dat er wel een notering in de top-dertig in zit. Tenminste als de single goed „geplugd" wordt. Maar dat kunnen we rustig aan de mak kers bij Ariola overlaten. Het „pluggen" van een plaat houdt in dat een aantal speciaal daarvoor opgeleide mensen er voor zorgt, door o.a. met disc- jockeys te onderhandelen dat een bepaalde plaat regelmatig via de radio, Hilv. 3, Veronica, Radio Noordzee te beluisteren. Pluggen Plugging betekent ook dat de daarvoor verantwoordelijke mensen er voor zorgen dat de desbetreffende groep een aan tal keren op de tv te zien is. Wat betreft Booby Trap zit het laatste wel goed. Hun eer ste tv-optreden is vanavond in Sjcfke van Oekels disco- hoek. Een nogal discutabel program ma en daarom vroegen wij leider Jan Reybroek waarom men juist Sjefkes Discohoek had gekozen voor de presenta tie van de groep en de doop van de single. Jan: „Wij hebben nauwe con tacten met de promotors ach ter Dolf Brouwers (Sjef), Wim Schippers en Wim van der Linden. De Discohoek vinden wij trouwens een te gek pro gramma. Het leent zich bij uit stek voor ons eerste optreden.. Bij Sjef kan immers niets mis gaan. Wij hebben een geweldi ge act die helemaal in de Van Oekel-sfeer ligt Nee, dat op treden zit wel goed. Van ons hoeft dat bloedserieuze van de gemiddelde programma's niet. Muziek maken is een aangena me bezigheid. Waarom zou je daar niet voor uitkomen? Er moet meer worden gelachen in. het popwereldje. Wij zullen er. in ieder geval schuldig aan zijn dat er weer wat leven in de brouwerij komt. Oorzaak Er staat heel wat te gebeuren en Booby Trap zal daar de directe oorzaak van zijn. „Wij zullen aanbeden, verguisd en geïmiteerd worden. Maar dat geeft niet. Want wij en nie mand anders zijn de echte Booby Trap met onze eigen enige echte Booby Trap sound. Je hebt het gezien bij The Beatles. Duizenden malen geï miteerd, maar nooit zo d&t je toch niet liever de groep zelf hoorde". Booby Trap bestaat uit vier doorgewinterde beroepsmuzi kanten. Roel Duits speelde ja ren in de Amsterdamse nacht club Casablanca. Hij stopte met deze zeer goed betaalde baan omdat hij uitgekeken raakte op de strippende juf frouwen. „In het begin was het wel leuk", vertelt Roel, „maar je raakt aan al dat bloot ge wend. Op den duur zat ik half te slapen achter m'n gitaar. Af en toe gaf ik dan, wakker geworden door een gil uit het publiek, een flink akkoord waardoor de stripgirl zich rot schrok. Achteraf zeg je wat een rotstreek, zo'n meisje aan het schrikken te maken. Maar ja, je zat je de hele nacht zo afschuwelijk te vervelen. De situatie werd voor mij in Casa blanca onhoudbaar. De aan bieding om bij Booby Trap te komen spelen kwam bijzonder goed uit. Ik heb er zin in weer op de bühne te staan en lekke re platen te maken. Het nadeel is natuurlijk dat je de helft van de tijd in een duffe bus zit, en dat je soms maanden van huis bent. Je moet er iets voor over hebben. Ervaring Willy en Henk hebben hun naam dubbel en dwars waar gemaakt in verschillende niet zo verschrikkelijk bekende groepen. Leider Jan Reybroek speelde in de Motions en in de Outsiders en heeft verre weg de meeste ervaring in de showbusiness. Op zijn 13e jaar trad hij op in de Gert Timmerman shows. „Ik had", vertelt Jan niet ge heel zonder trots, „een ontzet tend hoog stemgeluid. Als ik zong kregen alle moeders tra nen in de ogen. Heintje was er, zelfs in zijn gloriedagen, niets bij. Omdat ik van de arbeids inspectie niet mocht optreden werd ik iedere avond uit het publiek gehaald. Gert riep da- n: „Wat zit daar een leuk ke reltje. Zou je niet een liedje voor ons willen zingen?" en dat deed ik dan. Twee jaar lang. Tot ik de baard in de keel had en mijn buik vol had van huismoeders. Ik had in die tijd een stel vrienden die in Hamburg- speelden. Eigenlijk hoorde ik ook bij de groep, maar Duits land zat er voor mij niet in pmdat mijn vader meende dat' ik de hbs moest halen. Op een goede dag schreven de „mak kers" me dat hun gitarist met een vreselijke ziekte in een kliniek was opgenomen. Of ik zin had te komen. Het aanbod was erg verleidelijk. Zonder iemand van te voren op de hoogte te stellen, ben ik in plaats van in de bus naar school in de trein naar Ham burg gestapt. Ik was 16 jaar. Natuurlijk raakten mijn ouwe lui volledig in paniek. Het was ook een wat slordige manier om weg te gaan. Drie maan den heeft mijn foto in de dag bladen gestaan. Zelfs Interpol zocht naar me. In Hamburg werd ik geweldig ontvangen. Ik kon zo aan de slag. We gaven op dat ik 19 was. Met die leeftijd moet je in Duits land wel schipperen want ook daar mag je op je 16e niet in een club spelen. We speelden elke avond en dat bleek op den duur toch iets te veel voor me te zijn. Ik vermagerde en leefde voornamelijk op pillen. Tot op een gegeven moment pa voor m'n neus stond. Ze waren er achter gekomen dat mijn leeftijd niet klopte en hadden direkt naar Holland geseind dat er een knaapje uit Haarlem met die en die ken merken illegaal in Hamburg zat. Ik ben mee naar huis gegaan en we hebben alles uitgepraat. Van de school is nooit meer wat gekomen. Ik heb in Neder land in een paar groepen ge werkt en heb me daarna op het studio- en sessiewerk ge-, richt We hebben nu dat eerste singletje. Ik hoop dat het een doorbraak wordt. Als het flopt gaan we gewoon net zolang door tot het wel lukt. We heb ben immers twee jaar de tijd. Eind augustus starten we onze optredens. We gaan eerst naar het buitenland, Duitsland en Denemarken. De Nederlanders geloven na melijk pas dat je wat kan als je in het buitenland een naam hebt. NEDERLAND Hugh Whitemore bewerkte het boek „Cider with Rosie" van Laurie Lee voor tv, tien jeugd jaren uit het leven van Lee, om precies te zijn van zijn derde tot zijn dertiende levensjaar. Lauri is afkomstig uit een gezin van acht personen en woonde tot zijn twintigste in het heu velachtige gebied boven Bris tol, in het dorpje Stroud. In het tv-verhaal worden zijn beleven issen uit die vroege jaren ver filmd, waarin hij wordt ge troost door zijn zusjes en hij zijn eerste liefde ervaart. Om het leeftijdsverschil te over bruggen, spelen drie jongens de rol van Laurie Lee. Het verhaal speelt zich af in de jaren twin- S- Ned. II, 21.10 uur. Colargol De aflevering van Colargol heet vanavond „Bij vrouwtje Cara- bosse". Eigenlijk willen het beertje en zijn medereizigers naar huis, terug naar het bloe- sembos. Maar nu komen ze weer op een ster terecht waar een toverheks woont. Ze heet vrouwtje Carabosse en ze is niet zo'n aardige tante. Maar het loopt allemaal goed af. Ned. I, 19.05. uur. Van Oekel In Van Oekels discohoek pre senteert Sjef van Oekel zichzelf en lardeert hij zijn programma met allerlei geluiden, die de ge voelige snaar moeten raken. Er wordt ook muziek gemaakt. Ned. I, 19.20 uur. Popeye Popeye vindt de tijd gekomen- om zijn verloren vader eens te gaan zoeken. Als hem dat na vele ontberingen lukt, blijkt Pappie helemaal geen prijs te stellen op dit voortvarende fa miliebezoek. Ned. I, 19.45 uur. All in the family Mike verlaat het Bunkerpand DUITSLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Van Oekels discohoek 19.45 Popeye 20.00 Journaal 20.21 All in the family 20.45 Rudy Schokker huilt niet meer. 21.30 West (2) doc. over goud koorts 22.00 De wind blaast waarheen DUITSLAND U hij wil. 22.15 Een ongeschreven wet 18r25 (K) TV': 22.45 Ars Musica j 22.15 Journaal 20.00 Journaal 20.21 Met de muziek mee A 21.10 Cider with Rosie, film. 22.45 Journaal 8 00 (K) Nieuws uit Noordrijn-V ten ,18.05 (K) Kinderprogrt 18.15 (K) Dr. Marcus Welby, rie. ,18 40 (K) Aktualiteiten 191 V (Z/W) Sch ahre Oostenrijkse sp K) Journaal. 31.-15 (K ,'oordt 22 30 (K) Jouri NEDERLAND II NOS 18.25 Tour de France 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal BELGlë XKDKRLANDS 18.10 (KI Eurovisie:. Wielrennen. 18 (K) Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Blac Beaut", jeugdfeuilleton. 19.25 (II Filmk'.ucht. 19.45 (K) Journaal. (K) Eurovisie: Wielrennen. (Ky De gouden leeuwen, a jnentsprogramma. 22.25 (Kt Jan Blokker, samensteller van „West". Van Georg Philipp Te- lemann wordt vanavond gespeeld een partitia voor blokfluit en clavecimbel in het Muiderslot; geheel in sfeer. HOU HET SCHERM IN HET OOG om mee te doen aan een demon stratie. Gloria maakt zich onge rust en vraagt Archie Mike te rug te halen. Het loopt wat an- ders af, want Archie raakt be trokken bij de demonstratie - en naar zijn zin wat te veel. Ned. I, 10.21 uur. Rudie Schokker De VPRO zond 13 januari de- reportage uit over de lotgevallen van Jan en Annie Schokker, die uit de samenleving dreigden te worden gestoten omdat hun zoontje Rudy niet huilde als een gewoon kind, maar het afgrijse lijke geluid van een straaljager produceerde. Een fictief gegeven, maar met de reeële vraag op de achter grond in hoeverre de mens in staat is zich aan te passen bij omstandigheden die "van natu re" onverdraaglijk lijken. Deze documentaire is de Nederlandse inzending voor de Prix Italia in september van dit jaar. Ned. I, 20.45 uur. West (2) In het tweede deel van „West" (vijf afleveringen) wordt ge toond hoe de Amerikanen in een paar eeuwen van hun god zalige wildernis een tuin van hier tot ginder maakten. Van avond onder het kopje „Waarin niet alles goud is wat er blinkt", de goldrush van 1849, die meer blijkt te zijn dan een koortsach tig incident: tienduizenden blij ven voorgoed in het westen van Amerika. En er waren ook nog indianen Ned. I, 21.30 uur. Ars Musica De EO sluit de avond stemmig- af met een uitzending uit het Muiderslot, waar in de sfeer van rust en historie oude kamermu ziek wordt gespeeld. Pieter van Veen (blokfluit) en Jaap Spigt (klavecimbel) spelen de partitia in G van Telemann. Daarna wordt dit slot verlaten en kan men luisteren naar het Munche- ner Bachorkest, dat een uitvoe ring geeft van het orgelconcert op. 4 nr. 3 van Handel. Ned. I, 22.45 uur. Brok ellende Er is een koe en die koe geeft geen melk en is DUS een brok ellende. Dit wordt haar naam en Ellende wordt op de veemarkt verkocht aan kinderen. Brok El lende wordt een echte speelka meraad en met de kinderen be-- leeft zij spannende avonturen. Ned. II, 19.05 uur. Muziek mee Henk van Montfoort presenteert vanuit het Amerikaans theater in Brussel de tenor Sylvain De- ruwe, Tonia, een variété-act van Bryan Andrew, het koor Tona- dilla en het orkest onder leiding van Francis Bay. Dit alles in het programma „Met de muziek mee", waarin ook het spel is. opgenomen „Het blijft in de fa milie". Ned. II, 20.20 uur. Op vakantie met Pierre van Ostade Elke zaterdagmorgen bejt Pier re van Ostade in het program ma „Wegwezen" van de TROS- radio tussen 11.30 en 12.15 uur op Hilversum II, een hostess op van een Nederlandse Reisorga nisatie ergens in het buiten land. Het betreft steeds een hostess die werkzaam is in een tamelijk onbekende, maar wel toeristisch aantrekkelijke plaats. Door het lange verblijf in het buitenland en door haar ervaring kan zij gerichte en praktische informa tie geven, voor welke vakantie ganger zo'n bestemming wel en voor welke beslist niet geschikt Zaterdag 13 juli belt hij met de hostess Coby Beekman op het kanaaleiland Jersey. NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.03 KRO-cineac 20.00 Journaal 20.21 De wrekers 21.10 Brandpunt 22.00 Waar gebeurd 22.25 Algemene loterij Nederland 22.30 Journaal IKOR 22.55 Verdriet, doe. 23.35 Journaal DUITSLAND I NEDERLAND II 18X0 (K) Nieuw» uit Noordrijn-Westfa len. 10.10 4K) George, tv-scr.e. 13.: (K) AktuaMleiten. 19X9 (K) Klei TV-Spol. 13.4,3 (K) Klein feuilleton In holen leven. 20.00 (K). Journa en iveercverzicht. 20 ló (K) Die Kr ne des Lebens. Amerikaanse film. 22.C9 (K) Der 7. Sinn (K) Reportage uit Bonn. 22.: Journaal en weerbericht. C2.- Tatort, misdaadserie. 0.10 (K) Joui DUITSLAND II NOS 18.25 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 De Waltons 20.00 Journaal 20.21 Captain Horatio Hornblo- wer, film 22.15 TROS-sport extra met Cees Stam 22.25 Ann Burton 22.45 TROS-sport extra met vervolg Cees Stam 18.25 (Z/W) Vater der Klamotte. TV serie. 19.00 (K) Journaal. 19.30 (1 •Buitenlandse reprrlages. 59 (ZAV) Der Kommissar, misdaad: rie. 21.15 (K) Journaal. 21X0 (ZAV Barfuss durch die Holle, Japans speeliilm. 22X5 ,(K) Journaal. BELGIë NEDERLANDS 18.5-5 <K) Fabeltjeskrant. 19.00 iVakantleqv.z. 19 30 (K) Progr maöverzicht. 19.49 ,(K) Medcdelingel en weerbericht. 19.45 (K) Jourr 20.15 (ZAV) De Familie Asf 21.0.5 (K) Een mens op de m historisch overzicht ruimtevaar! 22.J3 (K) Fabel-seiOeprogrammi. 33.00 (K) Journaal. HILVERSUM I 18.09 Nieuws. 18.11 Radiojnurnöal. 13.29 (S) Orgelmuziek. IKCR: 1330 Kleur. Informatie en commer.'aar over zaken van kerk en samenle ving. NCRV: 19 00 (S) Leger des Heilskwartier. 19 15 De KeiK van daag. 19.30 (S) Veel Bevraagde ge wijde muziek. 20.09 (S) Zomaar zo mers. 21.55 (S) Spaans-Portugese Or gelwerken. 22.20 Avondoverdenk'ng. 22.30 Nieuws. £2.40 (S) Hier en Nu. C2 50 Beschouwing. 23 C5 (S) Roman tische muziek voor plano en orkest. 23X3—24.C9 Nieuws. AVRO: 19.00 Trefpunt. 19.30 (S) 101 jaar IJslandse muziek (SI). lU.Zf' f Den Haög Vandaag. (NOS). 20.CI' Nieuws. 20.05 Radiojournaal. 21 .lf (S) Piano en bariton, gedichten err 1 liederen. 2130 (S) Klassiek concert, - c v, rs) Jazz SpecTum Extra. 22 ?i Zeshoog houdt de Eft weer tecen. 2. 5 wekelijkse muzikale strip. 22.55 Ca-l barct-proflel 23.20 (S) Essay, kunst- j HILVERSUM III HILVERSUM II vrije .tijd. Klassieke muziek. 18 30 Nieuws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenenboekbespreking. 18.02 Joost mag niet eten. TROS! 19 02 (S) Drie lcopt achter. 21.02 (Sb-. Sesjun. jazz en blues live. 22,f.2 (Si De Hugo van Gelderen Sh-->w. 23UT' (R> T...S..T Trós-Sport-Tijd 0: Aktua. 0.10 (S) Jazz-Sir. 1.03 Dg Nachtwacht. NOS- 5.02 De Satésar show. EO: 6.02—7.00 (S) Matinata, gevarieerde lichte muziek Tourde France RADIO MORGEN Vanavond Tour de France op tv op Ned. II om 18.25 uur. Morgen op Hilversum 3 om 10 uur voor beschouwing, om 12 uur recht streeks en om 18.00 uur nabe schouwing. HILVERSUM I. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dag met een gaat je. Met om 8 00 Nieuws. 8 11 Radio, journaal en 8 30 De Groenteman. 9.00 (S) Het Omroep Orkest. NOS: 9 20 Wat heeft dat kind? Rubriek over kinderen. 9.35 Waterstanden. 9.40 (S) AVRO vervolg concert. 10.00 (S en Mono) Arbeidsvitaminen 1155 Beursplein 5. NOS: 12 00 Toerlsmo. toeristische informatie. 12.30 Overheidsuitzending: voor de landbouw. 12.40 Sur la route du «i- Tour de France. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Dingen van de (ftig. NOS: 13 25 Spiegel van België. 13 50 Interntalonaal Spectrum: Klassieke HILVERSUM III muziek. 14.30 Blik op de derde we- reld. 14.45 Blik op Europa. 15 00 Zoeklicht op Nederland. (16 00 Nieuws). 16.45 Humanistisch Ver bond: Laat je niks wijsmaken. VPRO: 17.00 VPRO-Vrljdag. de: Klassieke muziek. 11.00 Gëbaie Jes en een beter leven. 11.55 Mede delingen. 12 00 (S) Van twaalf tof twee KRO's oauzeprovrarmrn - (12 22 WIJ van het land, 12.26 M«d«- delingen. 12.30 Nieuws. 12.41 EchóJ 13 00 Raden maar). 14 00 (S) Hoik day Interlokaal: gevarieerd pro (S). Country and western muzie* 17.30 Nieuws. 17.32 Echo. aktualite» Ll O.: 7 02 (S) Gospelsound. 8.0» (SI Tussen thee en koffie. 10.03 (S) Di muzikale Fruitmand. NCRV: U.w Drie draalt op verroek. 12.03 (Sj HILVERSUM II. KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het lovende de middag. NOS: ■Popkontakt I. (Tussen 15.00 17.0f NOS: Flitsen Tour de France)] AVRO: 15.03 Pop-Kontakt II. 16.C, De Hitmeesters. Joop van Dalen presenteert de nieuwe Teleac-cursus: „Natuurkunde is overal". HILVERSUM Teleac begint in september een nieuwe tv- cursus onder de titel „Natuur kunde is overal". De serie van 13 uitzendingen gaat in op de achtergronden van veel zaken die men in het dagelijks leven tegenkomt. Aan de orde komen vragen als: Is bliksem gevaar lijk? Kan de energiecrisis wor den opgelost? Is radio-aktivi- teit gevaarlijk? Hoe werkt ra dar-snelheidscontrole? etc. Vooral de thema's straling, energie en stralingsgevaar wor den behandeld. De uitleg ge schiedt op de plaats waar deze zaken gebeuren, zoals in fabrie ken, een kernreactor, een bos en een ruimtevaartcentrum. Op 16 en 17 november organiseert Te-, leac in het kader van de cursus een natuurkunde-weekend. Cur sisten kunnen dan gratis allerlei instellingen die met de natuur kunde te maken hebben, bezoe ken. Teleac heeft voor de cursus ook een aantal zaken zelf ge maakt, zoals een wagentje dat rijdt op zonnelicht. Radio-droomreis Thailand Jn Thailand (vroeger heette dat Siam) wonen de mooiste vrouwen van de wereld, zegt men. En dan kan men zich natuurlijk afvragen, waar 'm dat in zit. Nu wordt met „mooi": niet zozeer het uiterlijk bedoeld, want we willen met deze term aangeven dat de Thaise vrouw het meest „vrouw" is- yan alle vrouwen. Wanneer we de Thaise vrouwen een beetje willen leren kennen, moeten we 2000 jaar en meer teruggaan in de geschiedenis. De Thais hebben in de loop van de tijd bewezen slim en diplomatiek te zijn, wat ondermeer blijkt uit het feit, dat Thailand nooit een kolonie is geweest. De Thaise leefcultuur is sterk beïnvloed door het Buddhisme, dat 2000 jaar geleden zijn intrede deed en nog steeds zeer belangrijk is. Het Buddhisme is geen religie, maar een leer, die de mensen ertoe beweegt geduld en tevredenheid te- betrachten en zorg en respect voor de medemens te tonen.. Door goede werken te doen, mogen ze verwachten zélf een goed leven te hebben. In Thailand is de band met de ouders zeer sterk, maar dé kinderen wordt al vroeg geleerd zelfstandig te zijn. „Emanci patie" is een onbekend begrip in Thailand, want de vrouw is er gelijk aan de man. Relatief vaker dan in Nederland bekleden vFouwen in de Thaise maatschappij een hoge functie. Pongsi Learpong uit Bangkok met haar Nederlandse echtge noot, dhr. P. Monshouwer uit Amsterdam en Frits Kowan, conservator van het Tropeninstituut te Amsterdam, begelei den deze droomreis, in het TROS-radio programma „Sphinx" op woensdag 17 juli tussen 10.30 en 11.30 uur via Hilversum II te beluisteren.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 2