BENZINE MOET NU GOEDKOPER Topdrukte van vakantie' stroom dit weekeinde ijmaker Afgetreden premier stelt drie eisen AUSTRALIË Dure PORTUGAL kiespijn WOEDEND Autokraker aangehouden in Leiden mm Cruyff was de beste Frank Sinatra zorgt voor rel verdien 'n echte [Stoop wil 3 miljoen van NOS PRINSELIJKE PRET DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND LI 197l Rosie „Cider with Rosie", een film naar het gelijknamige boek van Lau rie Lee, wordt uitgezonden op Ned. II om 21.00 uur. Op Ned. I om 21.30 uur deel 2 van „West", met de goudkoorts van 1849. Wisselend bewolkt en plaatselijk enkele buien. Matige tot krach tige wind uit west tot zuidwest. Min.temp. omstreeks 13 graden; maxima circa 19 graden. Morgen: zon: 4.3420.57; maan: 22.31—13.20. Schev.: hoogw. 7.3219.59; laagw. 3.22—15.34. Anderhalf miljoen Nederlanders op stap Den Haag De bond van automobiel-, gdrage- en aanverwante bedrijven (Bovag) heeft op het be richt over de opheffing van de olieboycot gerea geerd met een verzoek aan minister Lubbers van Economische Zaken de benzineprijs nu te verla gen. De benzinemaatschappijen zijn nog aan het onderhandelen met het ministerie over een verhoging van de benzineprijs maar zien nu wel een aantal argumenten verloren gaan. Daarop legde gisteren ook d4 industriebond NVV in Rotter dam de nadruk. Rotterdam stak gisteren de vlag uit. Drs. Hagenaar, eco nomisch onderdirecteur van het gemeentelijk havenbedrijf, welke instantie als gevolg van de oliecrisis een verlies heeft geleden van ongeveer 30 mil joen, zei, dat door de opheffing i van het embargo Nederland weer opgenomen is in het nor- 1 male aan- en doorvoerpatroon, hetgeen voor Rotterdam van grote betekenis is. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Za- I ken liet weten, dat de regering het einde van de olieboycot ziet als een stimulans voor de ontwikkeling van de goede be trekkingen tussen Nederland en de Arabische wereld, het geen Nederland steeds heeft nagestreefd. Het is wel bijna zeker dat het toenemende aanbod van olie op de wereldmarkt, met als gevolg een daling van de prij zen, de reden is geweest voor de Arabische landen om de boycot op te heffen en niet, zoals zij indertijd hadden ge steld, een gewijzigde houding van Nederland tegenover de Arabische Zaak. Saoedie Ara- bië, de grootste leverancier sprak zich vorige maand bij monde van minister Yamani immers nog uit tegen een op heffing van het embargo dat er in Nederland nog me.s veranderd was. Zoals gemeld heeft de jongste ontwikkeling in Duitsland reeds geleid tot verlaging van de benzineprijs. NIJMEGEN (ANP) Sa men met zijn aan hevige kiespijn lijdende 14-jarige zoon is een Nijmegenaar gisternacht door zijn woon plaats gaan dolen op zoek naar waarnemers van zijn eigen tandarts, die afwezig In de wijk Hees belde de man aan, doch de bewoner bleek in zo diepe rust te verkeren dat hij de bel niet hoorde. Het gejammer van zijn nazaat bracht de Nij megenaar ertoe naar een krachtiger middel te grij pen. Hij gooide een spiegel ruit aan scherven, hetgeen de arts deed ontwaken. Die was echter zo verontwaar digd door het optreden dat hij weigerde hulp te verle nen. Wel verwees hij naar een collega, d e de jongen van de pijn verloste. De va der heeft de aangerichte schade vergoed. 65e JAARGANG No. 19859 - DONDERDAG 11 JULI 1974 Cort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur - hoofdredacteur: F. J. Plug - Chef-redacteur: J. W C. Leune. advertenties (excl. B.T.W.) 0,38 per mm. Telefoontjes 3,50 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week ƒ2,49; kwartaal 32,21; jaar 125,25 - Losse nummers: 45 cent Noteer m.i.vOflM als nieuw kwartaal-abonnee: D U il Stuur deze bon in open envelop. ah?™ zonder postzegel, naar Woonplaats antwoordnummer 349, le.den Stuur een boeket bloemen naar "=am: LEIDSE Woonplaats. COURANT hebben de vakbonden de A me rikaanse zanger geboycot. Hij krijgt geen brandstof voor zijn vliegtuig. MELBOURNE (A.P.) De Amerikaanse zanger Frank Sinatra heeft gisteren zijn tournee door Australië afgebroken nadat twee vakbonden hadden geëist dat hij zijn verontschuldigingen zou aanbieden voor beledigende opmerkingen die hij zich tij dens een optreden over de Australische pers had veroorloofd. Tijdens zijn optreden in Melbourne had hij dinsdag verslaggeef sters uitgemaakt voor alles wat mooi en lelijk was, terwijl journalisten volgens de Amerikaanse zanger tot de klasse dei „parasieten" behoorden, die in hun hele leven nog geen dag eerlijk werk hadden verricht. Twee vakbonden eisten dat Sinatra zijn excuses zou aanbieden, maar de zanger weigerde en verlangde dat de pers haar ver ontschuldigingen zou aanbieden voor de wijze waarop hij door de media is behandeld. LISSABON (UPI/AP) Oud-premier Adelino de Palma Carlos van Portugal heeft drie voorwaarden gesteld aan zijn terugkeer als eerste minister van een nieuw kabinet. Gisteren had president De Spinola de 69-jarige advocaat gevraagd een nieuwe regering te vormen maar Palma de Carlos deelde mee dat eerst aan drie eisen dient te wor den voldaan. In de eerste plaats moet president De Spinola op de kortst mogelij ke tijd door het volk gekozen worden als president, omdat hij zijn presidentschap op het ogen blik dankt aan de revolutie, het geen hem volgens De Palma niet echt tot staatshoofd maakt. In de tweede plaats moet een tijdelijke grondwet worden ge formuleerd omdat het huidige bewind op het ogenblik van twijfelachtige legaliteit is. Ten derde, aldus De Palma, moeten de bevoegdheden van de pre mier worden vergroot. Als aan zijn voorwaarden niet wordt tegemoetgekomen zal De Palma een partij oprichten die ageert tegen elke diktatuur van rechts of links aldus de oud-pre- De eisen van De Palma lijken ze ker het ongenoegen op te zullen wekken van de organisatie van jonge officieren, de Beweging van de Strijdkrachten (MFA) die Spinola aan de macht heeft geholpen en tevens tegenstand te zullen ondervinden van de so cialistische en communistische partijen die deel uitmaken van de regeringscoalitie. LEIDEN Een 22-jarige inwoner va*i Leiden heeft de Leidse poli tie bekend in 15 gevallen goede ren ontvreemd te hebben uit ge parkeerde auto's. De man werd begin deze week gepakt. Hij opereerde voornamelijk in Lei den, Leiderdorp en Noordwijk. De totale waarde van de ont vreemde goederen bedroeg ruim 4000 gulden. FRANKFORT Johan Cruyff is uitgeroepen tot de beste voetbal ler va» het wereldkampioen schap. In een klassement, geor ganiseerd door het Westduitse blad Der Kicker en Adidas ver gaarde Cruyff veruit de meeste punten: 341. De Westduitse aanvoerder Franz Beckenbauer (247), de Pool Deyna (161) en Jbhan Neeskens (59) waren zijn naaste concur renten. Cruyff zal op 27 juli zijn prijs in ontvangst nemen. Frank Sinatra, terwijl hij in zijn privé-vliegtuig stapt op weg naar zijn eerste concert in Austra lië. Hij was in gezelschap van zijn vriendin Barbara Marx (uiterst rechts). Opmerking van nu*. Luns „verwerpelij k" DEN HAAG (ANP) Drie Tweede-Kamerleden (allen PvdA) hebben de ministers Van der Stoel en Van Kemenade ge vraagd, oud-minister Luns te wijzen op „de volstrekte verwer pelijkheid" van een opmerking die de Navo-secretaris-generaal tegenover president Nixon over het Nederlands zou hebben ge- Mr. Luns zou, niet wetend dat een microfoon nog „aan" stond, tijdens de ondertekening van de Atlantische verklaring, twee we ken geleden in Brussel, presi dent Nixon hebben gezegd: „Van alle diergeluiden lijkt het Nederlands nog het meest op een taal, en ook dan nog vind ik dat niet aardig tegenover de die ren". (Nixon zou hem hebben gevraagd, waarom hij tijdens de plechtigheid niet Nederlands, maar Engels zou hebben gespro ken). De vragen zijn gesteld door de Kamerleden Laban, Pa- tijn en Van der Hek. Kara Kennedy Limerick, Ierland (AP) Kara Kennedy, de 14-jarige dochter van Senator Edward Kennedy, is gisteren in een ziekenhuis op genomen nadat zij haar rechter been had gekneusd tijdens een ritje met een huifkar. De kinderen Kennedy die in het land van hun voorouders op va kantie zijn. worden achtervolgd door het noodlot. Op 27 juni moest Kara's broertje Teddy jr. al in een ziekenhuis in Dublin worden opgenomen. Voor het aanbrengen.van een nieuw kwartaal-abonnement bieden wij u in samenwerking met 'Fleurop' - Nederlands grootste bloe misten-organisatie (garantie voor kwaliteit) - een bijzonder geurige 'blijmaker' aan: een fraai boeket bloemen. Verras uzelf of een an- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het is met dit onbestendige weer bijna niet te geloven, maar dit weekeinde gaan naar ruwe schatting 1,5 miljoen Nederlanders met vakantie. De helft daarvan reist naar het buitenland, de anderen blijven in eigen land, badplaats, camping, oost- of zuid-Nederland. IILVERSUM Dé Stoop, voor zitter van de F,C. Amsterdam en lid van de sectie betaald voetbal van de KNVB, is van mening, dat van KNVB-zijde een bedrag van drie miljoen gulden per jaar gevraagd moet worden voor het recht tot uit zending van radio- en televisie- flitsen -van voetbalwedstrijden uit de vaderlandse competitie. De heer Stoop zei dit kort voor de vernieuwing van het contract dienaangaande tussen de KNVB en de NOS, dat binnenkort zal moeten plaatsvinden. Het huidi ge contract, volgens hetwelk de NOS het laatste jaar 570.000 betaalde, loopt op 9 augustus af. Het sectiebestuur van de KNVB zal overigens in de loop van volgende week zijn standpunt bepalen. SINATRA Er zijn er ook, die er een water sport-evenement van gaan ma ken, zoals bij voorbeeld minis ter Van Doorn van Cultuur, Re creatie- en Maatschappelijk Werk. De watersport neemt bij steeds meer Nederlanders een grote plaats in. Of de 1,5 miljoen Nederlanders, waar zij ook verblijven, goed vakantieweer zyllen hebben, kan zelfs de beste weerprofeet hen niet .vertellen. Het weer beeld is zeer wisselvallig, behal ve dan in Zuid-Europa. In de streken boven de Alpen en an dere bergmassieven verschilt het plaatselijk nogal. Het blijft daarom voor velen een „op hoop van zegen". De ANWB plaatst dit weekeinde, ook al vanwege de enorme drukte, bij de grensposten Bergh bij Arnuhem en de grens post zuidelijk BreU'a in richting Antwerpen een mobiel kantoor en een hulppost van de Wegen wacht. Dit om vergeetachtige vakantiegangers of reizigers- met-pech te kunnen helpen. Golda Meir klopt Mies DEN HAAG Golda Meir, de voormalige premier van Israël, is van alle levende vrouwen de koninklijke familie en eigen familie uitgezonderd de vrouw die onder de Nederlan ders het meest wordt bewon derd. Dit blijkt uit een onder zoek van het Nipo. De bond van transportarbeiders heeft verklaard Sinatra's eiger vliegtuig niet van brandstof te zullen voorzien. In het hotel, waar hij verblijft, weigert men hem maaltijden te serveren. Omdat zijn lijfwachten de pers nogal hardhandig bejegenden... Golda Meir kreeg zowel van de mannen als van de vrouwen evenveel stemmen (8 procent). Mies Bouwman, die op de twee de plaats eindigde met 7 pro cent kreeg aanzienlijk meer stemmen van vrouwen (10 pro cent) dan van mannen (4 pro cent). Prins Pieter Christiaan had meer belangstelling voor de bi l van zijn moeder dan voor de verrichtingen tijdens de autoriteitendag van het Zeekadettenkorps Nederland. Aan boord van het koninklijke jacht Piet Hein keken prinses Margriet, Pieter van Vollenhoven en hun kinderen Maurits (rechts) en Bernhard (links) toe. Pieter Christiaan wilde het allemaal wel eens door een andere bril zien en nam die van zijn moeder maar.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1