Tafeltennistalent Lowers wil eerste ronde overleven Asselbergs stelt I-kandidatuur 'Russen zullen kluif krijgen' Rijsbergen wordt dinsdag ingehaald ijk duel veer BZPC 5 LEIDEN De voorbereidingen voor de huldiging van Wim Rijsbergen, de eerste en wellicht ook de laatste Leidse jongen die triomfen vierde op het Wereldkampioenschap Voetbal, zijn in volle gang. Zoals de zaken er nu voorstaan, zal Wil lem a.s. dinsdagavond om 7 uur door burgemeester Vis op het stadhuis worden binnengehaald. Daaraan vooraf gaat dan een rijtoer door de stad, compleet met muziek, en een gevolg van promimente personen. De feestelijkheden worden georganiseerd door het Leids City Centrum in samenwerking met de Leidse sportstichting. De heer Biegstraaten, wilde echter nog een slag om de arm hou den: „Een en ander zal geregeld worden met de ouders van Wi'm, die hedenochtend vroeg in Nederland zijn aangekomen. Het is zo, dat Wim vandaag reeds een massaal onthaal zal worden bereid in Amsterdam en Den Haag. Vandaar dat dinsdagavond ons de meest geschikte mogelijkheid lijkt". BODEGRAVEN Op enkele slaan. Boskoop verloor met wedstrijden na is de jaar- 70 van Lisse, zodat de Bos- competitie van de kring Gou- kopers samen met DONK 2 we-Rijnstreek afgewerkt. naar de tweede klasse degra- Toch zulle ndeze wedstrijden deren. niet meer gespeeld worden, In de eerste klas dames toonde omdat zij voor het verloop De Zijl/LGB zich een waar van de competitie niet meer kampioen door Woerden met van belang zijn. Op één duel maar liefst ft—3 aan de kant na: alleen de wedstrijd tus- te zetten. Daar beide ploegen sen De Zijl/LGB 5 en BZPC toen promoveren was deze 5, in de tweede klasse, om- uitslag in feite van weinig dat BZPC bij verlies zal belang meer. ZPS 2 steeg moeten deraderen. Wint nog een plaats door de 30 BZPC, dan wordt Datwijk 3 zege op BZPC 2. In de twee- het kind van de rekening. de klasse dames presteerde In de eersteklas heren is Kou- De Gouwe 2 het om kam- dekerk kampioen geworden pioene DONK 2 met 21 te door LZ'86/5 in de laatste kloppen, wedstrijd met 8—2 te ver- ègöa HAZERSWOUDE Zeventien jarige Theo Louwers van de Hazerswoudse Burgemeester Warnaarkade 43 had zich een slechtere afsluiting kun nen voorstellen van de perio de dat hij als „junior" in het vaderlandse tafeltenniswe- reldje speelt. Van 28 juli tot en met 4 augustus zal men hem als lid van het Oranje team kunnen aantreffen 'n het Westduitse Göppingen (in de omgeving van Stuttgart), waar dan de Europese kam pioenschappen tafeltennis voor de jeugd worden gehor- den. Theo Louwers, er.3 Avanti-clubgenote Bettine Vriesekoop (13) daar even eens van de partij zal zijn in de scholierencategorie, vindt dat de Nederlandse vertegen woordigers daar „nu maar eens verder moeten komen dan die eerste ronde". Met de Groninger Anne Vlieg en de Zeeuwen Wilfried Du- mee en Dick Jeras is Avanti's sterkste spe'er, die op grond van zijn leeftijd in het nieu we seizoen ,,senicr"-l!d wordt, eind juli eerst drie dagen „zoet" met de landen- wedstrijden (in teamverband dus), om na een dag pauze zich te storten in de indivi- due'e en dubbel-wedstrijden. Theo, in 1967 bij Avanti ge start als onervaren „ping- ponger", heeft de afgelopen maanden de kenners ver band door zijn spel tijdens de Benelux-kampioenschap- pen in de hoofdstad van het groothertogdom, tijdens de open Engelse kampioenschap pen en in meerkampen in Den Bosch. Waarbij de uit spraak van Avanti's trainer Gerard Bakker, tevens actief speler bij het Leidse Sanocel Scylla, maar weer eens tot waarheid werd: „Een speel ster of een speler moet op grond van prestaties voor de nationale ploeg worden geko zen". Hij bedoelde daarmee: het is niet absoluut noodza kelijk om geselecteerd te worden, alleen wanneer je de centrale training bezoekt. Wat dat laatste betreft: Lou wers zowel a'.s Bettine Vrie sekoop hebben inderdaad niet die kernploegoefe ningen bijgewoond. Intussen is Theo Louwers naar Groningen vertrokken, om Theo Louwers, volgend school jaar in de derde klas van de MEAO, kan het schoolgaan en tafeltennissen aan de jeugdtop echt wel combine ren, zoals hij zelf zegt (de ouders knikken daarbij in stemmend). „Je moet voor je zelf hèrd zijn en denken: léren en tafeltennissen. Als de mentaliteit er is, red je het!". Waarbij hij onmiddel lijk vertelt dat hij het stuk nóóit gered zou hebben zon der zijn vader, trainer Ge rard Bakker en Avanti-voor- zitter Aartjan van de Poel. Zij zijn het, die hem steeds gestimuleerd hebben om te proberen hogerop te komen. Wat dan ook wordt onder streept door zijn prestaties op internationaal vlak: vijfde bij de Benelux-titelstrijd voor junioren en bij de laat ste zestien bij de open En- gelse kampioenschappen. Hij heeft dan ook een eigen theorie opgebouwd, na die erv.ringen in het interland- werk, deze Theo Louwers: „De Be gen en Luxembur gers spelen steeds geconcen treerd. Wij, Nederlanders, hebben vaak de neiging door te gaan met ralleyen. Wij drammen meer door, zoge- Gerard Bakker is de trai ner van Theo Louwers. Bakker speelt zelf ook nog een „aardig" partij tje mee. Hier tegen Hop man, speler van lands kampioen Tempo Team. L'Amie van Docos. Onder L'Acle van Docos. Onder meer door het sterke spel van Teho Louwers be haalde Avanti het kam pioenschap, ver vóór Do cos overigens. zegd. En van dat volledig geconcentreerd spelen, wel, daar kunnen wij toch wel wat van leren". Over de spelsystemen, waarmee Theo Louwers in zijn drie inter lands tot nu toe is geconfron teerd: „Opvallend is dat die Engelsen vaaJt de forehand, vrijwel nooit de backhand toepassen". En de Zweden vindt hij net zo „eenvoudig" spelen als wij. kamp in Zweden geweest, maar afgaande op het pro gramma lijkt PapendaJ me zwaarder toe". Nog even naar zijn eigen club, Avanti. Want met het eerste seniorenteam behaalde Theo, samen met Jan van Wetten en Leo Straathof, in de laat ste competitie een plaats in de promotiehoofdklas. Lou wers, zolf een speler die het Anderhalf tot twee uur traint Louwers in „normale" com- petitietijd in het gymnastiek lokaal van de Michael- school. Sinds zijn vertrek naar Groningen, afgelopen woensdag, is dat oefenen op gevoerd tot dagwerk, met r.'s slotstuk een trainingskamp dat de NTTB voor de gese lecteerden in petto heeft op Papendal van 20 tot en met 25 juli. Theo: „Twee jaar ge leden ben ik in een trainings- niveau van de hoofdklasse in zich heeft, vindt dat er ge streefd moet worden naar het -hoogste: de hoofdklas, dus nog één trapje hoger dan de promotiehoofdklas. Hij vindt dat hij altijd met veel plezier bij Avanti heeft gespeeld. Mede daarom is hij niet ingegaan op een aan bod van een andere vereni ging (ook promotie-hoofd klasser), om tegen een ver goeding van drieduizend gul den per jaar te komen spe len. Over de kansen tijdens de Eu ropese titelstrijd in Göppin gen: „Ik dacht echt dat de Russen en Tsjechen het sterkst zijn, maar ze zullen een hele kluif aan ons heb ben! Ik sla de Zweden even hoog aan als Oranje, zegt Theo Louwers, die de huiska mer van zijn ouders met een groot aantal bekers en ande re onderscheidingen, ver diend op talloeze toernooien, heeft „versierd". Zegt vader Louwers: „Je werkt er maar aan, jongen. Ik vind als je iets doet, dan moet je het goed doen! En om het beter te gaan doen, komt het uiteraard ook in Theo Louwers' kraam te pas dat zijn verenig ng Avanti zo spoedig mogelijk een eigen clubhuis krijgt. „Dan krijg ik betere kansen tot ont plooiing". Want dóèrvan is hij overtuigd: zo goed als in de afgelopen competitie, toen deze Louwers in de laatste helft van het seizoen negen tig procents-speler voor zijn team was, kan het in die ho gere promotie-hoofdklasse natuurlijk niet gaan. „De te rugslag komt dan miss hien Die Europese kampioenschap pen ziet hij dan eerst en vooral als een goede opbouw en training voor de komende competitie. Verder wil hij geen bijzonder zaken aan het hoofd, rond zijn deelneming aan de strijd daar in de Bondsrepubliek. „Ik wil na melijk gewoon Theo Louwers blijven! Charles Asselbergs heet de overtuigende winnaar van het herenenkelspel C van het Leidse Hout-toernooi, dat gis teren wat betreft de enkel spelen, ondanks de regen van de afgelopen week, toch nog tijdig kon worden afge werkt. Asselbergs, die dit jaar ook het B-toemooi in Alphen al op zijn naam schreef, toonde hiermee nog maals overduidelijk aan, dat men hem zo gauw mogelijk een plaatsje op de B-lijst moet geven. In de halve finale rekende hij, zoals verwacht, gemakkelijk af met de immer uiterst de fensief ingestelde Rob Stam. De als eerste geplaatste Leidse Hout speler kwam nota bene niet verder dan een schamele 26, 36. In de eindstrijd was zijn onge veer even oude clubgenoot Gelevert de te bestr jden op ponent. Gelevert, die in de kwart-finale een zware dob ber aan Uhlenbeck had ge had (8—6, 4—6, 6—1), maar daarna tegen Kallenberg zi.n ware aanvalskracht had ge demonstreerd de al. .jd moeilijk te bespelen Kallen berg werd met 64, 6—0 on der de voet gelopen trok ook in de finale fel van leer. Via sterk aanvalsspel eiste hij de eerste reeks met 6—3 voor zich op. Maar toen vond Asselbergs het welle tjes. Zoals meestal in de prestigeduels van de beide jeugdige Noordwijkers trok hij, steunend op zijn surplus aan routine, het initiatief volledig naar zich toe. Geen moment kreeg Gelevert meer de kans om aan de zege te denken en via twee maal 62 ging de partij naar Asselbergs. In de categorie damesenkel C ging Margreet Prager ver rassend, althans voor de plaatsingscommissie, met de hoogste eer strijken. Mar greet, die, ondanks dat zij al meermalen bewees tot de sterkste C-speelsters van het district te behoren, niet was geplaatst, schakelde in de halve finale favorite Maya de Boer met 46, 60, 6—2 uit en bleef in de laatste ron de Mia Smit net voor: 75, 6—4; Mia Smit, die zich in de voorlaatste ronde via 6 3. 64 de meerdere van Kiki Oost had getoond. Het herenenkel D kende een slotfase vol spanning. Zowel de beide halve finales als de finale zelf werden in drie setters beslist. De finalisten Kuyk en Loos versloegen n hun laatste beproeving voor de eindstrijd respectievelijk de nog zeer jonge Ton Gibe- rius (4—6), 8—6, 6—2) en A. v.d. Meer (6—1, 4—6, 6—3). zich daar voor te bereiden op de EK. Daar treft hij zijn m^at Anne Vlieg, evenals zijn twee Zeeuwse collega's, en kan er voluit worden geoefend. Het clubhuis van Sanocel Scylla te Leiden is het volgende oefenstation, waar de geselecteerden gaan trainen met Scyllanen en Avanti-man Leon van de Werf. Bettine Vriesekoop, die zoals gezegd tijdens de EK van de partij is bij de cate gorie scholieren (13 en 14 jaar), zet liefst drie weken haar tent op bij de club van trainer Gerard Bakker, de man die in de tafeltenniswe reld bekendheid geniet als iemand die zijn pupillen weet te motiveren en het bijbren gen van mentaliteit. De finale ging aanvankelijk gelijk op tot 5—5, waarna Kuyk doorstootte naar 7—5- Hiermee was Loos echter niet verslagen, lntegvi.de J, in een mum van tijd revar.- cheerde hij zich met 6—2, waarna Kuyk het getuige de 60 in de laatste reeks maar opgaf. Bij de dames in be ginners (D) afdeling was de titel voor A. Piket. De e'gen- lijke finale speelde ze al voor de finaJe tegen S. Grim bergen, die ze pas in de der de set onder bedwang kreeg. De finale tegen H. v. Pari don was vrij vlot bekeken: 64, 6—2. Vanaf va..daag wordt op de banen van de Leidse Hout het B_ en veteranen-toernooi gespeeld, op de B-lrjst prij ken spelers van groot for maat. De kersverse Nationa le B-kampioen Eram Madera staat uiteraard bovenaan de lijst. Tweede staat de win naar van het Munnik-toer- nooi Hans Keizer. Derde ge plaatst is Robbert-Jan v.d. Veen, die, indien hij alweer genoeg heeft kunnen trainen hij was tijdelijk uit de running wegens een hand- blessure ook hoge ogen kan gaan gooien. Het belooft dus een interessante boel op de Leidse Hout te gaan wor- den. Bij de dames staan ach tereenvolgens Josien v.d. Koogh, Susan v. Wesel, Eve lien Vingerling en Ellen Ger- Tom G'berius werd in de halve finale weliswaar uitgeschakeld door de latere finalist Kuyk. rese als kanshebbers geno- doch deze veelbelovende runier-up zal het ongetwijfeld nog ver brengen in het Leidse ten- teerd. niswereldje.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 8