WANDEL TOCHT UIT Verenigingen in Hoogmade varen wel bij fancy-fair 84JARIGE LIEP MET GEMAK NORTHGO- Feestelijke opening Nieuwkoopse vakantieweken Bioscopen Exposities Hulpverlening Deelnemer aan wandel tocht aangereden LEIDSE COURANT MAANDAG 8 JULI 1974 - - Hof dijk 32, Oegstgeest, tel. 53652. Bureau Moederhulp, voor nlet-gehuw- de moeders, Hugo de Vrlesstraat i. Lelden, tel. 25708. Kinderopvang: Informatiebureau werk groep Kindercentra, Haarlemmer straat 73b, Lelden, tel. 30360. Ge opend alle werkdagen behalve maandag, van 9.30 tot 12.00 uur. Stichting gezinsverzorging Lelden: aanvragen tussen 9.00 en 10.00 uur op werkdagen, Mare 45, tel. 49441. Hendrik Plerson Stichting: bureau voor informatie en dienstverlening bij zwangerschap en ouderschap buiten huwelijk. Terweepark 3. Oegstgeest, tel. 54604. Juridisch Advies Bureau: Apothekers- dijk 33, Lelden, tel. 30775. Openings tijden dl,, wo. en do. 10.00—13.00 Vogelasyl: Anna Paulownastraat 15. Leiden, tel. 34687. Stichting Dienstverlening 65-plussers; Algemene informatie: Noordelnd. plein 2b. tel. 61196. Dienstencentrum Morskwartler: Dijk- straat 2a. tel. 61196. Dienstencentrum Binnenstad: Gerecht 10. tel. 43503. Open eettafel dagellfks van twaalf tot Dienstencentrum de Kooi: Driftstraat 49a, tel. 49726. Dienstencentrum Tulnstadwljk: Heren straat 45, tel. 44112. Dienstencentrum Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, tel. 44912. Hulpdienst Zeeheldenwljk: tel. 43754, 43078, 30897. Hulpdienst Meerburg: telefoon 33509. Hulpdienst Zuid-West: telefoon 64115. Hulpdienst Zuid-Oost telefoon 26735, S.O.S.dienst: voor alle noodgevallen tel. 25202 (dag en nacht). Bond voor bejaarden; Pieterskerk- gracht II, Lelden, geopend ma., dl., do. en vrij. 13.30—16.30 uur. NOORDWIJK. Zaterdag werd in Noordwijk voor de 14e maal de Norihgo-wandeltocht georganiseerd. Elk jaar blijkt dit evenement meeer deelnemers te trekken. Deze keer verschenen zelfs bijna 800 wandelaars aan het startbureau in „Parasol-Seinpost", waarvan 84 voor het 40 km-parcours. Zij kwamen uit alle streken en gewesten van het land: uit Zwolle en Rijssen (een grote groep!), uit Friesland, maar ook uit het Bra bantse Vught en Mill, uit het Westland en de Rijnstreek, uit Vianen, Monster en Bodegraven, uit Amsterdam, Voorburg en Den Haag en tal van andere dorpen en steden. Ook waren er gastwandelaars uit Hemsbach en Dusseldorf. De Rippers gratis in avondwandel- vierd'aagse RIJPWETERING Wanneer op woensdag, 17 juli a.s. de ge meentelijke jeugd-avondvierdag- se voor de jeugd van Alkema- de-West om 19 uur bij het Ripse dorpshuis van start gaat, zullen de leden van de jeugd- en sport vereniging „De Rippers" daarin gratis kunnen meewandelen. De vereniging zal namelijk de in schrijfkosten voor haar leden betalen. Dit, omdat er vóór die tijd geen andere wandeltocht meer. voor „De Rippers" zal plaatsvinden en ook omdat het een uitstekende training is voor de komende kampweek in Bre da, waar deelgenomen wordt aan de jaarlijkse nationale jeugdvierdaagse. De wandel commissie van „De Rippers" wil dan ook de deelname aan de avondvierdaagse van VAK 74 voor hen, die meegaan naar Breda verplicht stellen, wan neer zij tentminste niet door het op vakantie zijn of gaan verhin derd zijn. „De Rippers" lopen met de avondvierdaagse in ver enigingsverband zonder uni form. In de loop van de volgen de week dienen zij zich daaroe op tegeven bij de heer Th. Otto, Buitenweg 14 in Rijpwetering en dan liefst des avonds van 6tot 7 De Papua-Jongerengroep „Kobe Oser" gaf met 21 man weer acte de presence op de langste afstand, verder deed traditiege trouw TOP van de Dr. Mr. Wil lem van den Bergstichting met een grote groep mee, en als nieuwkomers presenteerde zich een 76 man sterke groep van de Ursula-Stichting uit Nieuwveen. Deze groeiende belangstelling is opmerkelijk, omdat in het alge meen de interesse voor wandel tochten een teruglopende ten dens vertoont. „Zo'n opkomst Welgemoed ven start bij Parasol Seinpost. NOORDWIJK Op de Vogelaardreef in Langeveld reed het afge lopen weekeinde een 54-jarige inwoner van Alkmaar bij het inha len van een andere auto een paar wandelaars aan. Een van hen, de heer A. Bijl, 68 jaar, en woonachtig te Dordrecht moest met rugklachten naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden gebracht. De heer Bijl was deelnemer aan de Northgo-wandel- tocht. Ter hoogte van De Krom kwamen twee volkswagens met elkaar in botsing. Een van de personnauto's werd bestuurd door een 49-ja- rige chauffeur uit Hazerswoude. Deze verleende bij het linksaf- slaan op de Herenweg geen voorrang aan de hem tegemoetko mende Duitse wagen, waarin enkele gasten waren gezeten, die vakantie hielden in de jeugdherberg „De Duinark". Beide wa gens geraakten total-loss. Vier inzittenden liepen letsel op en wer den naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een 20-jarige militair, gelegerd op het vliegkamp Valkenburg reed op de kruising Beeklaan-Herenweg met grote snelheid de voor- rangsweg op. Hij kwam daarbij in botsing met een auto, bestuurd door een 30-jarige inwoner van Lisse. Beide auto's werden totaal vernield. Een passagier geraakte gewond. als deze keer, had het comité dan ook niet verwacht", deelde voorzitter J. van 't Slot mede. Jij de wandcisportbeocfenaren heeft de Northgo-tocht een uit stekende naam vanv/ege ha2r perfecte organisatie en uitzon derlijk fraa.e parcoursen, welke door technisch leider A. Haze- noot tot op de meter zijn uitge kiend. Zij voeren de wandelaars door de prachtige natuurgebie den van duinen en staatsbossen, door de villawijken van de bad plaats en de plantsoenen en parken van de Dr. Mr. Willem van -Jen Berghstichting, langs de buitenplaatsen Leeuwenhorst en Offem, terwijl op de langste afstand nog een stukje KÉ£wijk, Lisse en Noordwijkerhout wordt aangedaan. De wande laars hadden niets dan lof voor dit alles. Het comité bestaande uit de heren J. van 't S?ot, voorzitter-pen ningmeester, C. van der Hulst, secretaris, T. v.d. Staak, 2e se cretaris, A. Hazenoot, technisch leider en A. van Beelen, contro le-leiding, die geheel vrijwillig en belangeloos reeds zovele ja ren achtereen dit evenement des kundig voorbereiden en leiden, kan bogen op een enorm stuk good-will bij de wande laars. Steevast klinkt het bij het afscheid: „Tot volgend jaar!" Een compliment verdient de heer Jan Kaptijn uit Noordwijk, die ondanks zijn 84 jaren de 25 km nog met gemak uitliep. Een an dere deelnemer, de heer Hoek stra kwsim op de fiets uit Am sterdam, liep in Noordwijk z'n 25 km, stapte toen weer op en peddelde weer naar de hoofd stad terug. Doet het hem maar na...! De jongste deelnemer, een vierja rige, liep de 10 km met vader en moeder. Wat moet je anders als je mee wilt wandelen en geen oppas hebt voor de jongste spruit? Zeer erkentelijk waren comité en wandelaars voor de aanwezig heid van de EHBO-Brigade Noordwijk op het parcours, die waar nodig blaren prikten en ook verder de helpende hand Op het terras van „Parasol-Sein post" concerteerde de circa ze ventig muzikanten en majorettes tellende Harmonie „Kunst na Arbeid" uit Zegveld. Haaj op treden in het fleurig rood van de majorettes en het sjieke blauw van de blazers trok veel belangstelling. Alle deelnemers aan deze North- go-wandeltocht - ontvingen als herinnering een fraaie plaquette (met een afbeelding van het Noordwijkse raadhuis) aa»n een rood-wit draaglint. Mede door het goede wandelweer is deze 14e Northgo-tocht in alle opzichten een succes geworden. Volgend jaar hoopt men het derde lustrum te vieren. Het ij verige comité is reeds bezig om aan deze lustrum-wandeldag een extra cachet te geven. Nieuwkoop Meer dan 40 pony's en paar den vormden zaterdagmorgen in Nieuw koop een kleurrijke en imponerende op tocht, voorafgegaan door de muziekvereni ging Eensgezind. Om half tien vertrok het kleurige lint vanaf de Achterweg via de Kennedylaan naar het Reghthuysple:n, waar werd opgesteld om te dienen als le vende omlijsting van de openingsceremon.e van de Nieuwkoopse vakantieweken. Met veel woorden van waardering voor de organisatie, voor het geboden programma en voor de professionele manier van pre sentatie in de fraaie vakantiekrant, opende burgemeester Van Montfoort deze feestwe- ken, daarbij gebruik makend van een fraaie muziektent, welke in de komende weken intensief zal worden gebruikt bij muzikale happenings. Met een feestelijke mars van de muziek en de door Nieuwkoop schallende trompet- tonen, voortgebracht door een van de rui ters, hadden de Nieuwkoopse vakantiewe ken een aanvang genomen. C :.i 'clüik daarna begaven de ruiters zich in g: hrekte draf naar het ijsclubterrein, waar onder leiding van Hans van der Weii- den een wedstrijdprogramna voor de rui ters werd afgewerkt. Bij de stoelendans voor pony's, een vermakelijke bezigheid die door het publiek erg werd gewaar deerd, kwam de kleine Rita Kool als win nares uit de bus met Leo Vergeer op de tweede plaats. Daarna was er voor de jeugdige Nieuwkoop se toeschouwers, die zich daaraan durfden wagen, gelegenheid een ritje per paard of per pony te maken. Hoewel enige onerva ren ruiters hun r.t met een zachte landing op het gras van de ijsbaan beëindigd za gen, (hetgeen zelfs ook nog enkele geoefen de ruiters overkwam), beleefde de jeugd deze mogelijkheid als een unieke ervaring. De behendigheidswedstrijd voor paarden en pony's, waarbij enige hindernissen moesten worden genomen en een levensgrote pop „aan boord' 'van het paard moest worden meegenomen, eindigde in een overwinning voor Greet Kool terwijl Jaap Herreweijn tweede werd. Dat met alles rekening wordt gehouden bleek wel uit het feit dat het publiek na af loop nog rijkelijk op tijd thuis kon zijn voor de voetbal-finalewedstrijd op de t.v. Vandaag wordt het programma voortgezet met creatief werken voor de jeugd en van avond om acht uur met een optreden van dë Steel Band Adventures in de muziek tent. Morgen begint de avondvierdaagse, waarvoor men zich kan opgeven in De Rank. Woensdagavond wordt een muzikale jam-in georganiseerd in de muziektent, terwijl donderdag voorstellingen worden gegeven van de bekende film „The French Connec tion". Vrijdagavond na aankomst van de avondvierdaagse treedt in de muziektent The River Village Jazz Band op. De 40 pony's en paarden op het Regthuysplein. Trappen, trappen en nog eens trappen op de home-trainer tijdens fancy-jair in De Schuur. de Het rad van avontuur deed goede zaken. HOOGMADE - In de aankondiging stond het reeds vermeld, de fancy fair in de Schuur in Hoogmade werd een groot feest voor de plaat selijke bevolking. Terecht, want door de fancy fair-commissie waren kosten noch moeite gespaard om er iets groots van te maken. De mini-kermis, die door zeer velen werd bezocht, werd vrijdagavond geopena door burgemeester Brouwer de Koning onder de welluiden de klanken van harmonie „De Heerlijkheid". De lotenverkoop was toen reeds in volle gang. Grote attractie was wel de flessengooitent van Han Droogh: de Hoogmadese jeugd blijkt over een zeer sterke arm te bezitten en toonde geen enkel medelijden met de arme (bier)flesjes, die in de kortst mogelijke tijd tot scherven werden ge reduceerd. De opzet van de fancy fair en de loterij was, behalve het vermaak der bevolking, geld bijeen te brengen voor een viertal instellingen in Hoogmade. Deze instellingen zijn de harmonie „De Heerlijkheid" (voor aanschaf van instrumenten), MMO-voetbal (voor verbetering van de terreinen en opvang van de schade ont staan door vernieling en diefstal), MMO-handbal (voor de verlich ting van het veld) en het Cultureel Centrum (ter opwekking van de sluimerende culturele zaken). Hoeveel geld er „verdiend" was kon gisteravond nog niet gezegd worden maar de verwachtingen van de fancy-fair-commissie waren hoog gestemd. Andere opzet IIIIIIIM Nijverheids school in Katwijk KATWIJK Per 1 augustus zal aan de Christelijke Nijverheids school in Katwijk worden ge start met een tweejarige ople:'- ding voor kantoor en winkelin richting. Na een bespreking van het schoolbestuur met een aan tal vertegenwoordigers van Kat- wijkse bedrijven, hoopt men het onderwijsrooster zodanig te kun nen aanpassen, dat de leerlin gen beter worden voorbereid op een baan in een winkel of op een kantoor. Er werden tijdens de vergadering suggesties ge daan om de vakken Duits en ty pen als vast onderdeel op het rooster in te voeren. Gedurende het eerste leerjaar worden de leerlingen gecombineerde lessen „Kantoor" en „Winkel" aange boden, waarna in het tweede jaar een keuze in een van de richtingen gemaakt moet wor de». VOORHOUT Op de speelweide van de jeugdvereniging 't Hok in de Boekhorstlaan kan de Voorhoutse jeugd in de komende twee weken naar hartelust knutselen. De jeugdraad plaatste er het afgelopen weekeinde een aantal oude auto's en zorgde oo knog voor stapels hout en dat is uiteraard een kolfje naar de hand van Voorhoutse mini-monteurs en timmerlieden. Warmond - In park Groot Leerust werd zaterdagmiddag een zeskamp gehouden in het kader van de Kaagweek activiteiten. Zes ploegen namen aan dit sportfestijn deel. Winnaar werd de ploeg van de ..Driesprong". De tweede prijs ging naar het Oosteinde De derde plaats was voor „Endepoel." 's Ochtends waren de traditionele wedstrij den in het tobbetje steken ge houden. 65 Deelnemers hadden zich hiervoor aangemeld Eerste werd de heer Vervoort, tweede de heer Man. „De Kaagweek is dit jaar wat teleurstellend verlo pen", aldus de heer Van Leeu wen, voorzitter van de vereni ging tot viering van Warmonds feesten. Hieraan waren vooral het slechte weer en de wereld kampioenschappen voetbal de bet. Grote verliezer bij de Kaag- weekfesbiv'te-'ten is echter de kermisexploitant geworden, die niets te doen kreeg. wmtÊÊsmmsmm

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4