Luchtig Leids Yeense moeders gaan actie voeren tegen „wantoestanden 5 in Alkebad Mot over opknappen burgemeesterswoning JHL Laura-bloemen voor Leidse agenten onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Zege kan Leen van der Linden bijna niet meer ontgaan pagina 3 ALKEMADE Een aantal moe ders, wier kinderen zwemles krijgen in 't Alkebad te Roelof- arendsveen, is van plan een ac tie te gaan voeren tegen de on veilige situaties die in het zwembad ontstaan door de on derbezetting van het personeel. De vrouwen doen dit naar aan leiding van een ingezonden brief onder de kop „Vreemde dingen in het Alkebad in de Leidse Courant van woensdag 3 juli j.l. over het plotselinge ontslag van de leider van het schoolzwem men, de heer Wouter Wevers Bettinck. De heer Wevers Bettinck, die de laan uitgestuurd is omdat hij in onmin leefde met burgemeester Smolders en de wethouders Rietbroek en Verhaar, werd door de moeders beschouwd als een van de meest capabele lei ders in het Alkebad. De heer Wevers Bettinck streefde bij voorbeeld naar nauwe samen werking met de verschillende leerkrachten van de kinderen waaraan hij les gaf en had ver der het voornemen instructiea vonden te organiseren aan het begeleidend personeel, hetgeen nodig is aangezien slechts twee mensen in het bezit zijn van het meest noodzakelijke, een EH- BO-diploma. Een zeer onveilige toestand waarvan de kinderen de dupe dreigen te worden. Een van de dames van het actie comité verklaarde zich reeds lang mateloos te ergeren aan de onderbezetting en de slechte be geleiding in het zwembad. Het schijnt wel eens voor te komen dat er slechts een leidster is om op te letten, zowel op de kinde ren in het diepe als in het on diepe bad. „Nu hadden we ein delijk eens iemand, die van wanten wist en dan wordt hij ontslagen omdat hij niet met die hoge Pieten op kan schieten. Wij vonden de heer Wevers Bet tinck een van de meest deskun dige mensen in het Alkebad. Het is een schande, en dat met die onderbezetting", aldus een van de dames. Op welke manier zij hun actie gaan voeren, is nog niet hele maal duidelijk. Gedacht wordt onder meer aan een inzameling van handtekeningen om die aan te bieden aan het gemeentebe stuur. Overigens weigert de bur gemeester ieder commentaar op de ingezonden brief „in het be lang van de heer Wevers Bet- Moeder van De Tour de Lisse wordt al dagenlang geplaagd door de regen. Ook gisteravond zochten weer enkele rennertjes nat en ril lerig de bezemwagen op. LEIDEN Voorzien van een grote dosis energie en van een bruin verbrand gezicht keerde onlangs de 19-jarige Saskia Uittenhout van haar vakantie in Tunesië op het VW kantoor aan het Sta tionsplein terug. Sinds acht maanden assisteert zij hier aan de balie als informatri- ce. Saskia, die haar oplei ding als receptioniste/infor- matrice aan de Leidse pont- school kreeg, maakt op dit ogenblik drukke dagen door. „Door het slechte weer krij gen we dagelijks hordes mensen, die niet weten hoe ze nu het beste de tijd kun nen doorkomen. Het enige dat je ze dan meestal kunt adviseren is een bezoekje aan een van de musea", aldus Saskia, die soms de meeste rare vragen en ad viezen te horen krijgt. „Laatst was er nog iemand die me naar een telefoon nummer van een of andere organisatie vroeg; dat num mer wist ik niet uit mijn hoofd, waarop de man ant woordde: Ik zou het telefoon boek maar eens uit je hoofd leren als ik jou was". 8 kinderen behaalt havo-diploma NOORDWIJK De 48-jarige mevr. Bunt, moeder van acht kinderen, is deze week met vlag en wimpel geslaagd voor het rijksexamen havo. De Noord- wijkse, reeds in het bezit van het mulo-diploma, legde de stu die in recordtempo af met een gemiddeld cijfer van ruim acht. „Het is wel even doorzetten maar uiteindelijk is het me toch erg meegevallen" aldus de trotse huismoeder, die haar schriftelij ke lessen hoofdzakelijk tussen haar drukke huishouden en in de avonduurtjes heeft moeten maken. Mevrouw Bunt is van plan binnenkort verder te gaan studeren. den haag/woubrugge - Tussen de raad van State en het ministerie van binnenlandse za ken bestaat mot over de vraag of de ambtswoning van burge meester Brouwer de Koning van Woubrugge nu wel of niet op kosten van de gemeenschap moet worden opgeknapt. Zoals bekend bedragen de op- knapkosten 125.000 of zelfs meer. De provincie is daarmee niet akkoord gegaan. Het ge meente-bestuur van Woubrugge is daarom bij de Kroon in be roep gegaan. De uitspraak van de Kroon laat op zich wachten nu het verschil van mening tus sen de Raad van State en het ministerie nog niet is opgelost. Op vragen van het Provinciale Statenlid Zwinkels (KVP) heeft de Gedeputeerde Van de Zande inmiddels geantwoord dat GS een spoedige uitspraak van de Kroon niet kan bevorderen. Gedeputeerde Van de Zande stelt in zijn antwoord aan de heer Zwinkels overigen nog eens, dat de provincie de opknapkos- ten van de burgemeesterswo ning veel te hoog acht. „Wij hebben in een gesprek met de gemeente gesteld dat de reële verkoopwaarde en het bedrag voor herstel een zodanige som wordt, dat in Woubrugge <^en nieuwe woning zou kunnen wor den gebouwd die veel aantrek kelijker zou zijn voor bewoning en goedkoper in c«nderhoud". ZOETERWOUDE Wanneer het Nederlands elftal morgen in München de wereldtitel heeft gewonnen, zal Zoeterwoude op zijn kop worden gezet. Vanaf het dorpscentrum .,'t Centrum" vertrekt om half zeven een ver sierde auto waarin voetbalen thousiasten plaatsnemen, voor een rondgang door de gemeen te. De rondgang wordt muzikaal ondersteund door muziekvereni ging VIOS. K.A.1 AViJK >~ji Bloemen peen AI 52—63, II 14—63, I S5—93, II 23. Andijvie 34. Bloemkool 61 150—228, II 339-1, 81 103—179, II 69—81. 101 118, 2 1 92—106, II 52— 64,bos kroten 27—28, bospeen I 64 —112, II 55—92, kroten AI 60—1300, Bi 1080, Krulpeterselle 40, peterselie 29, prei I 111—117, II 44—49, Prin- sessebonen 310—370. Rijnsburg, 5/7 Bloemen OmschrlJ- Alstroemerla 13920, 0.094; Anjers Am. 90240, 0,212; Anthurium 1898, 0,898; Calla 125. 0.224; Campanula 200, 0.286; Chrys. gepl. n.c. 5975, 2.510; Chrys. tros jr. C 14120, 0,140; Wlrral Supreme 14120. 0.140; Dahlia 1910. 0,175; Eremerus 250. 0,740; Frensia 6314, 1,338; Gerbera 2010, 0.241; Gla diolen 210600, 206; Glad. CoJvll. 25660, 0,131; Glad. Nanus 264510, 0,116; Godetia 69, 1,564; Iris 5124. 2.964; Ixia 280, 0,814; Korenbloemen 9760, 0,061; Lathyrus 115, 1,567- La- lle kelk 1680, 0.328, Lelie tak 88465, 0.368, Liatrls 36510, 0,202; Margriet uit enk 2320. 0.088; Marsriet 553, 1.126; Orchldeeeèn 243. 0,290; Ornle- thogalum 12900, 0.072; Pioenen 180, 0.450; Rozen gr.-otbl. 12416, 0.205: Rozen klelnbl. 2940, 0.13S: Scabiosa 800, ,12; Snijgroen 858, 0.913; Sta- tdce 3833, 1.454; Violieren 990, 0.227; Anjers tros 22860, 0,202; Div. snij bloemen 10503, 1.384; Dlv. snljbloe- mes 173269, 0,105; gladiolen imp 4500, 0.116; dlv. snljbl. Imp. 432, 3,027; div. snljbl. imp. 13, 2,100; Be gonia 288. 2.715; Div. popianten 417, Kaagweek- festiviteiten verregenen WARMOND/SASSENHEIM Het slechte weer heeft gisteren di verse festiviteiten in Sassen- heim en Warmond danig parten gespeeld. In het Boliendorp ging het openiuchtbal in de Parklaan niet door en In het Kaagdorp was de belangstelling voor bij voorbeeld het ringsteken per versierde auto zeer magertjes (zie foto). Dit onderdeel van de Kaagweekfestivitelten werd ove rigens gewonnen door de heer Van Moorsel. De tweede prijs was voor de heer Van Velzen. De jaarlijks terugkerende War- mondse stratenloop waaraan gisteren 35 man deelnamen, werd bij de wedstrijdlopers ge wonnen door Piet Waaming met Wim van Gerven op de tweede plaats. Bij de trimmers eiste de hear F. Rozing uit Egmond aan Zee de eerste plaats voor zich op. Van Geilswijk uit Noordwij- kerhout werd tweede. In park Leerust werden gister avond de prijzen uitgereikt van de karikatuurwedstrijd ven de plaatselijke winkeliersvereni ging. De heer J. P. P. Heems kerk ging met de eerste prijs, een 8-daag.se vakantiereis ter waarde van 1000, strijken. In „Ut Sloepie" trad de Belgische groep ,,'t Kliekske" op. De sfeer was niet geweldig, hetgeen voornamelijk te wijten was aan het rumoerige publiek. Door de slechte toestand van het terrein gaat het Concours Hippi- que, dat morgen zou plaatsheb ben op het terrein van manege Pegagivs niet door. Het concours is voorlopig uitge steld tot 4 augustus. Leidse vracht wagenchauffeur in Frankrijk verongelukt LYON Een Nederlandse vrachtwagen is gisteren in Lvon na een val van dertig meter hoogte op een villa terecht ge komen. De chauffeur, de In Lei den wonende Hendrik Smit, was op slag dood. Vermoedelijk hebben de remmen van de vrachtwagen geweigerd omdat hij in de wirk Croix Roiisse op een helling alle lich ten aandeed en de claxon liet loeien. Aan de voet van de hel ling kon de zware wagen de bocht naar rechts niet nemen. De wagen miste ternauwernood een bus met 40 passagiers, reed door het muurtje langs de weg en kwam op de villa terecht, waarvan de bewoners bij buren op bezoek waren. Brandmelder „Een brandmelder is ook niet al les", zal men de afgelopen da gen in het stedelijk museum ,.De Lakenhal" wellicht gedacht hebben. Woensdag en donderdag werden bezoekers en personeel van het museum tot twee keer toe opgeschrikt door een oorver dovend lawaai. Tegelijkertijd ging een lampje branden in de brandweerkazerne aan de Lan- gebrug en vlogen daar de rode toegangsdeuren automatisch open, om ruim baan te maken voor het uitrukkende brandweer apparaat. In beide gevallen bleek de actie voor niets en was het loos alarm. Sinds januari heeft het museum, zoals momenteel vele openbare gebouwen een brandmelder. De firma Siemens heeft het toe stel in een zijkabinetje van de hal van het museum geïnstal leerd. De melder bestaat uit een soort centraal registratiekastje, waar alle ruimtes in het mu seum mee in verbinding staan. Naast het kastje is een „toeter" geplaatst (zie foto), die in geval van brand voor het lawaai zorgt. Het probleem met deze, zonder meer nuttige installaties is echter, dat er in het begin nog wel eens wat moeilijkheden kunnen zijn, doordat het waar nemingselement, dat reageert op rookontwikkeling, te scherp is afgesteld. Daardoor was het afgelopen woensdag mogelijk dat de, door een openstaand raam veroorzaakte tocht, de waarnemer in werking stelde. Donderdagavond was er sprake van een kleine lekkage, waarop de melder reageerde. Een mon teur van Siemens heeft nu sa men met de heer Kanis, techni cus van het museum, het apa- raat wat minder scherp afge steld, waardoor het in de toe komst hopelijk alleen in geval van brand het museum in op schudding zal brengen. VIGNET Volgend jaar zal de viering rond het vierde eeuwfeest van de Leidse universiteit plaatsheb ben. Bij de voorbereidingen die nu reeds in volle gang zijn. is de behoefte gegroeid aan een vast vignet dat bij alle publica ties betreffende het feest ge bruikt kan worden. De eeuw feestcommissie stelt het zeer op prijs als dit vignet door een van de Leidse studenten wordt ont worpen. Het devies voor de fes tiviteiten is Praesidium Liber- tatis" en moet zeker in het vig net worden verwerkt. Getalen leerden kunnen hun werkstuk uiterlijk tot 1 augustus inleveren bij de secretaris van de com- Henk Gerding, Stations weg46 Leiden, kamer 662. (tel. 46333 toestel 30S6). De heer Kanis, technicus van het stedelijk museum de Lakenhal, bi) zijn zorgenkind: de nieuwe brandmelder. Nachtelijke afsluitingen In verband met onderhoudswer- - ken van de Nederlandse Spoor wegen aan het rijdek van een drietal overwegen in en rond Leiden moet het verkeer reke ning houden met de volgende nachtelijke afsluitingen: de overweg De Vink wordt in de nacht van zaterdag 6 op zondag 7 juli tussen 1 en 6 uur 's och tends afgesloten voor alle ver- de overweg Herenstraat is aan de beurt in de nacht van don derdag II op vrijdag 12 juli, en wel tussen 11 uur 's avonds en 6 uur 's ochtends; de overweg Morsweg tenslotte wordt in de nacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 juli onderhan den genomen, eveneens tussen 11 uur 's avonds en 6 uur 's och tends. De met deze afsluitingen verband houdende omleidingen van het verkeer zullen met borden wor den aangegeven. Wereldcup- diner In de vaste overtuiging, dat het Oranje-elftal morgen tegen West-Duitsland aan het langste voetbaleind trekt, wordt mor genavond vanaf zes uur in Holi day Inn een Wereldcup-diner geserveerd. Ook al zou even- tueel-onverhoopt-onwaarschijn- lijk-hoewel je moet er niet aan denken, de Duitse rivaal de cup en de titel voor onze neuzen wegslepen, dan tóch komen op de Inn-tafeltjes gerechten die van nationale trots doortrokken zijn. zo verzekerde ons assistant Inn-keeper ofivel waarnemend directeur Martin C. Spaargaren. Voordat dit allemaal gaat gebeu ren, kunnen de gasten eerst zich aan de geboden opwinding over geven. In de zaal komen tien te levisie-ontvangers te staan. Het wordt dus eerst kijken en daar na als u ten minste nog trek heeft voortreffelijk eten in de wereldcup-sjeer. Het menu liegt er niet om. Daar is allereerst een voortreffelijke Consommé Michel(s), vliegens vlug gevolgd door een geïnspi reerd hoofdgerecht Tournedos d l'Orange. Om een beetje af te koelen is er een stijlvol dessert Glace Van Hanegem. Met het kopje koffie is eind goed al goed. Dat wordt een Moka bra- silièn (om de Brazilianen nog even te pakken, of om ze dank baar te gedenken als de wegbe reiders van het Nederlam succes). De eters wordt wel aangeraden, dit culinaire feest maal in alle rust te nuttigen, met de wereldkampioenschap pen zo koud op de maag. 40 duizend sigaretten weg CT In de nacht van donderdag op vrijdag zijn uit een Tabakswin kel annex postagentschap in de Johan de Witstraat 40 duizend sigaretten gestolen. Uit de win kel werd ook een Friese staart klok ontvreemd en een bedrag van 'f 350 aan los geld. De die ven zijn waarschijnlijk door het vernielen van een ruit binnenge komen. ui Huldiging Rijsbergen in Leiden LEIDEN De Sportstichting heeft van burgemeester Vis op dracht gekregen om Wim Rijs bergen een feestelijk onthaal ia Leiden te bereiden. Wim Rijs" bergen, voorstopper van het Ne" derlands team en dé verrassing van het wereldtoemooi, zal! maandag met de ploeg o| Schiphol aankomen. Dinsdag ol woensdag zal hij dan in Leidef ingehaald worden. De plannei, zijn niet afhankelijk van het wé of niet behalen van de wereld beker. Wat er precies gaat ga. beuren kon men bij de Sporö* stichting nog niet vertellen. I| ieder geval zal R jsbergen oj het stadhuis door burgemee^te: Vis worden ontvangen. Een rij toer door de stad wordt even eens overwogen. LISSE Hoe de organisatoren van de Tour de Lisse ook hun best blijven doen; het publiek blijft weg. Ook gisteravond was het weer huilen met de klep dicht en dat is toch wel jam mer, ondanks het feit dat de huidige Toun-formule toch wel wat bijgeschaafd zou moeten worden. Degenen die gister avond verstek lieten gaan heb ben toch wel wat gemist. vankelijke voorsprong van bijna 20 econden werd knap terugge bracht tot slechts luttele me ters. Maar toch weer winst voor Leen v.d. Linden. Wat een kracht en wat een tempcrijder. Maar ook complimenten voor jongens als Andreé Reeuwijk. Luc de Bruin, Hans Bierman. Peter v.d. Zanden, Theo Koom- en en Peter Luyten, de manen die steeds van voren zitten. Ondanks de gestaag neervallende regen is gisteravond de bloemenhul de van de deelnemers aan de Alpheuse fietsvierdaagse normaal doorgegaan. Hier passeren een stel Leidse politie-agenten onder aanvoering van de bekende instructeur Piet Westbroek. De 24st( Laura telde in totaal overigens maar 50 uitvallers van de in totaai ruim 1100 deelnemers. Het Laura-bestuur hoopt overigens dat dii aantal deelnemers de komende jaren gehandhaafd blijft. Bij sterkt groei zou men in organisatorische moeilijkheden komen. WAT GAAT JAN-WILLEM DOEN NA Z'N PROPJES? Rustig een baantje zoeken. Bij uitzendbureau LUBA natuurlijk. Slimme Jan-Willem LEIDEN: NIEUWE RIJN 35 - TELEFOON 01710 - 40341. ALPHEN AAN DEN RIJN; DONIZETTIHOF 10 - TEL. 01720 - 94698. De Tour-organisatie had Jaap Maar bewondering vooral voor Möhlman weten te strikken voor Theo Wassenaar, want als een het lossen van het startschot en leeuw bijt hij zich steeds weer op zich zou dat al een bezoekje aan z'ïp directe tegenstander aan het parcours waard zijn ge- vast- Gisteravond moest hij in Weest de eindsprint weer het hoofd buigen. Maar misschien van- In Lisse en wijde omgeving staat avond in de finalrit. een indivi- Momman namelijk bekend als dueie tijdrit 0ver 5 km, gaat „Japie Krentebrood", de renner Wassenaar toch nog voor een die in de eerste tourjaren ge- verrassing zorgen. Hij heeft de schiedenls schreef door steeds capaciteiten, maar weer als laatste te eindi- r T in^on t j i j- Uitslag 5e etappe; 1. Leen v.d. Linden gen. Japie was de laatste die 25s 2 Th*e0 wassenaar 32.28. 3. daar om treurde, want het pu- Luc De Bruin 32,40, 4. Hans Blrman bliek smeet met premies om dit ter^Lui'jtenït Peter v.d'. Zandê dappere, twee turven grote ren- z t.. s Theo Zoomen zt. 9 John v nertje, aan te moedigen. „Japie Eeden z.t., 10 Jan Hulzeroll z.t. Krentebrood" leverde dat bijna Dagploegenklassement1. Faas-Simca even vpel nremies on als de 1.37.20. 2. Rabo-Bank 1.39.37, 3, Cas even veei premies op ais ae 14J 4 Melkhandel 1.42.40, 5. Tourwinnaar. Evert Casteleln 1464S. 6 GRAF1- CUS 146.48, 7. Dirk Schouten Maar er was gisteravond met al- i.46 4S. 8. Haarlems Dagblad 1.47.25, leen deze verrassing. Er werd 9. Beyersbergen 1.49.30. 10. Schrama weer ongekend fel gestreden en En Scholte 1 55-52- dit keer kreeg het IJzersterke Sprintklassement1 Leen v.d. Linden duo v.d. Linden-Wassenaar, niet Andxë Reeuwijk 2apnt"a P de kans om de tegenstand ver 0ngelukklgste Renner: Henk Dmvc!. achter zich te laten. Strijdlustigste Renner; Hans v. Eijk. Puntenklassement n 5 etappes Groene Hoewel ze in de eerste rende al Trui: 1 Quirien v. Berkei 40 pnt.. -j. een flink gat sloegen liep het Roel de Jong 29 pnt., 3.^Roei^Ziei- grote peloton in de volgende 2 5, pincent Dijker!'22 pnt! ronden zienderogen in. De aan- Andre v. Lierop 22 pnt.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3