£cidóc (Boutmit ijmaker Belastingontduikers krijgen het moeilijker Frits Diepen overleden voor kaart KLM bestelt nieuwe Boeings (b\ Extra steun Pronk Goud geld Moord TNO-R'wijk onderzoekt gasgevaar TAPIJT PROFIJT Studenten verliezen kort geding "Mie charges hij onlusten verdien 'n echte f2500 GEBODEN 63e JAARGANG No. 19854 VRIJDAG 5 JULI 1974 Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur - hoofdredacteur: F. J. Plug - Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) ƒ0,38 per mm. Telefoontjes ƒ3,50 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week ƒ2,49; kwartaal ƒ32,21; jaar ƒ125,25 - Losse nummers: 45 cent. T.V.-SELECTIE Susan Hayward op Ned. II om 21.05 uur in het tv-spel „Een ge val van moord?" KOEL Veel bewolking en af en toe regen. Tot krachtige of matige afne mende westelijke wind. Min. temp. ongeveer 12 graden. Maxi ma morgen rond 17 graden. (Van onze verslaggever) DEN HAAG Vijfentwintighonderd gul den voor een kaartje met reis naar Mün- chen. Dat is de prijs die op dit moment in de zwarte handel wordt bètaald voor de toegangsbiljetten voor de finale van het wereldkampioenschap voetbal. De aanvan kelijke zwarte prijs is hiermee gisteren binnen enkele uren tijd vertienvoudigd. Direct nadat het Haagse reisbureau Maduro aan het Noordeinde de kaartjes in de verkoop bracht werden de gelukkigen buiten op straat aangespro- ken door supporters die bereid waren tweeënen- Honderden Ore half tot driehonderd gulden te ce ve'koop va betalen. Een uur later was dit bedrag al opgelopen tot 1000 ter- In de loop van de nacht en och- wijl met het verstrijken van de tend was deze groep steeds tijd de vraag al tot zo'n dikke verder Uitgegroeid. Tot hun gro- tweeduizend gulden was geklom- te teleurstelling bleek 's mor- men. „Het geeft niet wat het gens bij de opening van het reis kost, maar 'ik zal en moet er bureau dat er voor de Hage- bij zijn. Al kost het mijn hele naars in eerste instantie maar vakantiegeld met een stuk van honderd kaartjes beschikbaar mijn spaarrekening. Dat doet er waren. Aanvankelijk zouden dit niet toe. We gaan naar Mün- er een paar honderd zijn ge- chen" aldus een van de enthou- weest maar het grootste deel siaste Holland-fans voor de deur van de kaartjes voor de finale van het reisbureau, die na af- moest' met andere bureaus in loop van Nederland—Brazilië Nederland worden gedeeld, had post gevat. zich voor de dyj- ven het re :burecu Macmo, in a/w ische finale in München. O Secretaris-generaal Kurt Waldheim van de Verenigde Naties komt ongeveer dezelfde tijd ook vanuit München voor een bezoek aa Ne derland op Schiphol aan. Door de verwachte be langstelling voor het Ne derlands elftal wordt cm veiligheidsredenen zijn protocolair ontvangst op het platform gehouden. Het vervoer van Oranje, maandag och tend vanuit M'inchen, is door de KNVB geregeld. Chartermaatschappij Transavia heeft de voor keur gekregen. Supervi sor Rinus Michels had de Nederlandse concur rent Martinair aanvan kelijk de eer gegund. De aankomst op Schiphol van C ranje wordt ver wacht tussen twaalf en één uur. O Cmdat slechts 2100 Ürartj:-ci:nporicrs in het Olympische stadion van München werden toege laten is het idee ont slaan met megafccns de aanmoedigingen kracht bij te zeilen. De direc teur van British Leyland in Gouda wil met een aantal dealers op deze wijze de 70.000 Westduit sers van repliek dienen. Toppunt van verdwa zing is een voorval in Brazilië. Vlak na de wedstrijd tegen Oranje leept woensdagavond een blondine op straat in Sao Paulo. Een menigte teleurgestelde Brazilia nen zien haar aan voor een Nederlandse, pakken haar op en sleuren haar mee om te lynchen. De politie moest de ongeluk kige vrouw met waar- schuwingschoten ontzet- SCHIPHOL Op 58-jarige teeftijd is gisteren achter zijn bureau in Dusseldorf de heer Frits Diepen over leden, getroffen door een hartaanval. Onlangs had hij laten weten, dat hij eind dit jaar met pensioen zou willen gaan als lid van de Raad van Bestuur van V.F.W.-Fokker. Frits Diepen zal ook in deze om geving bekend blijven als een van die pioniers, die hun hart en werkkracht van jongsaf verpand hebben aan de luchtvaart. Dat begon reeds voor de oorlog in Noord-Brabant (hij was afkom stig uit Tilburg) waar hij de Westbrabantse aeroclub opricht te. In 1935 leerde hij zweefvlie gen en kort daarop ook motor- vliegen. Eind 1945 stichtte hij het lucht vaartbedrijf Frits Diepen, dat hij van Woensdrecht naar Ypen- burg verplaatste. Hij zorgde daar voor verkoop- reparatie en onderhoud van vliegtuigonderde len en motoren, terwijl hij met drie Fokkers S-9 en 8 Koolhovens S.K.-43, later uitgebreid met Cessna's en een Sikorsky-heli- kopter, luchtdiensten onderhield. Na nog enkele uitbreidingen fu seerde zijn bedrijf met Fokker, waar Frits Diepen verkoopdi- rekteur werd. Als zodanig heeft hij een enorme stoot gegeven aan de verkoop van de Friend- ship-27. Ook in het katholiek organisatie leven was Frits Diepen zeer ak- tief, onder meer bij de Raptim. »R| SBIHWIl" (Ü31I ars I //DEN HAAG- A.N.P. - TNO in Rijswijk gaat een onderzoek in stellen naar het ontploffingsge vaar bij het transport en de op slag van voleibaar aardgas. Het onderzoek is een initiatief van mi nister Boersma (Sociale Zaken) en minister Trip (Wetenschapsbe leid). TNO zal zich bij het onderzoek vooral richten op het explosiege vaar van een vrije gaswolk en op de beantwoording van de vraag welke risico's verbonden zijn aan het vervoer per tankschip en de opslag in tanks van vloeibaar Er kan maar één debeste zijn en daardoor de grootste van Nederland grootste keus laagste prijs zelfs voor alle bekende merken Kerkdief uit Noord wijk veroordeeld >EN HAAG/Noordwijk De 22- jarige visser H.W.R. uit Noord- wijk is gisteren door de Haagse pc tierechter veroordeeld tot weken gevangenisstraf, n 3 weken voorwaarde- visser bekende de afge- 2/ïv! >tV AMSTERDAM (ANP) De KLM heeft bij de Boeing-fabrieken in het Amerikaanse Seattle twee boeing-747-Combi-vIiegtuigen besteld, uit gerust met General Electric motoren. De toestellen kunnen normaal 428 passagiers en 33 ton vracht vervoe ren. Ook kan het als half passagiers-, half vrachtvliegtuig worden gebruikt. De actherste helft van de cabine wordt dsn ais vracht; uim benut. Op deze manier geeft de Combi plaats aan 200 passagiers er 55 ton vrachtgoed. De nieuwe Combi's hebben een economisch brandstofverbruik alsme de zeer geluidarme motoren, zo deelt de KLM mee. De vliegtuigen zullen eind 1975 worden afgeleverd. Met de aankoop is een bedraj gemoeid van circa 80 miljoen dollar. Japanner gijzelt vrouwen B:kari (AP) Ongeveer 700 pol't emannen, uitgerust met helmen er kogelvrije vesten, hebben een heuveltop nabij het Japanse Hikari omsingeld waar een 32-jarige gewapende man al drie dagen lanj twee vrouwelijke gijzelaars vasthoudt. Volgens de autoriteiten heeft de man, Kenji Ichikawa, drie dagen ge leden twee politiemannen vermoord en heeft hij zich daarna op df heuveltop verschanst met twee gijzelaars, de 40-jarige mevrouw Sji- geko Ichikawa en de 26-jarige mevrouw Haruko Chikasue. De auto riteiten roepen de man voortdurend op zich over te geven. Tot dus ver heeft dit geen resultaat gehad. Indien noodzakelijk zuller scherpschutters aan het werk worden gezet. De drie op de heuvel- ton he'.ben dr'e da^en niets gegeten. Een van de gijzelaars zou cie uitputting nabij zijn. TH-Delf Den Haag Het college van be stuur van de technische hoge school in Delft heeft terecht de verkiezing van afdelingsraden stopgezet, omdat daaraan ook kon worden deelgenomen door personen die volgens de heer sende opvattingen geen student zijn (collegegeldboycotters.) Dit heeft de vice-president van de Haagse rechtbank mr. W. van Eek bepaald in het kort geding, dat twaalf studenten tegen het college van bestuur hadden aan gespannen. De studenten had den geëist dat het college van bestuur de verkiezingen zou la ten doorgaan. Ter zee en in de lucht De opleidings bark van de Amerikaanse kustwacht Eagle keert in de haven van New York terug ningstocht, terwijl een helikopter de skyline van de stad doorkruist. Amerika is paraat, ter zee en in de lucht. BANGKOK (AP) De Thaise po litie en leger hebben hard toege slagen bij de onlusten in de Chi- lopen tijd in totaal 15 maal te VLAARDINGEN Om zijn eisen nezenwijk in Bangkok. Eenhe den van leger en oproerpolitie veegden de straten schoon en achtervolgden in felle charges de meerendeels jonge oproer- kraaiers. hebben ingebroke-n. Uit de r.k. kerk van Noordwijk had hij on der meer een gouden miskerk gestolen. Hij is reeds eerder veroordeeld geweest. tot toetreding tot het betaald voetbal kracht bij te zetten heeft FC Vlaardingen een kort geding aangespannen tegen de KNVB. Bromfietsverkoop weer gestegen AMSTERDAM (ANP) Dit voorjaar is er weer een duidelijk op gaande lijn in de verkoop van bromfietsen waar te nemen. Volgens de RAI-statistiek in Amsterdam werden in de maanden januari tot en met mei 87.500 nieuwe bromfietsen aan de detailhandel afgele- Dat is een stijging van twaalf procent ten opzichte van de overeen komstige periode van 1973 en van 3,5 procent ten opzichte van 1972 De totale afzet van nieuwe bi omfietsen in ons land beliep in 1971 ruim 209.000 stuks tegen bijna 202.C00 in 1973. De vergrote interesse voor de bromfiets kan volgens de RAI ten dele worden toegeschre ven aan de regeringsmaatregelen in verband met de oliecrisis (zon dagsrijverbod en benzinedistributie) en aan de gevolgen van deze crisis (gestegen benzineprijs). Voor het aanbrengen.van een nieuw kwartaalabonnement bieden wij u in samenwerking met 'Fleurop' - Nederlands grootste bloe misten-organisatie (garantie voor kwaliteit) - een bijzonder geurige 'blijmaker' aan: een fraai boeket bloemen. Verras uzelf of een an der ermee. Noteer m.i.vDflU als nieuw kwartaal-abonnee: D U H Stuur deze bon in open envelop. ^®am: zonder postzegel, naar Adres:antwoordnummer 349, Leiden. Woonplaats Stuur een boeket bloemen naar: Naam LEIDSE Woonplaats: COURANT Namens: i Van onze parlementaire redactie DEN HAAG In politieke kringen heeft men de indruk dat de belastingen in het komende jaar voor de „gewone man" niet omhoog zullen gaan. Uit het overleg in de ministerraad over de rijksbegroting voor 1975, dat thans in volle gang is, is reeds doorgedrongen, dat de minister van Finan ciën het komende jaar redelijk goed in zijn middelen zit om de ook voor hem op tredende kostenstijgingen op te vangen. Wel wil hij met grote kracht de ontduikers van belastingen laten opsporen. Daavoor zal extra mankracht worden ingezet. De jacht up de ontduikers werd tl ingezet d^or een nauwgezetter controle van de aangiftzbi'.jet ten. Een tweede campagne hed de eigenaren v^n plezierjachten als mikpunt, nadat gebleken was. dat deze vaar.ugen dikwijls met „zwart" geld waren aangeschaft. Andere objecten, die men thans op het oog heeft, zijn antiek, tweede woningen, paarden e.d. Ook zal, op aai.drang van het parlement, grote aan dacht worden besteed aan beunhazerij in de bauw, waardoor de fiscus niet alleen inkomsten belasting maar ook de b.t.w. ontgaat. Hoewel ui- taraard niet bekand is in welke mate de belastin gen wirden ontdoken zijn er mensen, die menen dat er zeker wel een miljard gulden kan worden opgespoord. Hoewel de campagne dus in de eerste plaats ge richt is op een rechtvaardig belastingbeleid is de opbrengst toch een nit te versmaden bate voor de schatkist, die overigens vrij veel geld binnen krijgt vanwege de ondanks alle beperkingen toch niet geringe loonsvem.gingen van dit jaar. Geneve/Den Haag (ANP) Ne derland wil volgens jaar min stens 250 miljoen gulden reser veren voor direkte noodproble- men in de wereld. Minister Pronk van Ontwikkelingshulp, die dit gisteren in Geneve aan kondigde, stelde de Verenigde Naties tevens voor een econo mische Rampenbrigade op te richten, die de direkte noden onmiddellijk kan aanpakken. In den Haag ontving de minister vandaag een rapport van de Nationale raad van advies voor minder-ontwikkelde lan den, waarin hem dringend verzocht wordt extra middelen beschikbaar te stellen voor de ontwikkelingslanden die door de verhoogde energie-prijzen ernstig betroffen zijn. Dit ad vies ligt in het verlengde van de voorstellen van de minister isteren in Geneve gedaan. De Nationale Raad spoort hem echter aan de financiële hulp tegen zeer zachte voorwaarden beschikbaar te 6tellen. Intussen staat drs. Pronk er in Zuid-Afrika in verband met de toege- zegde hulp aan Mamibie (zuid-west-Afrika) zeer )s!echt op. „Er- kenning en steun aan terroristen door geciviliseerde regeringen is I geen rationeel gedrag", aldus de zuid-Afrikaanse straatsradio is- 250 miljoen voor noodproblemen

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1