Noordwijkerhout kan zijn borst natmaken Assortiment anjers sterk uitgebreid Expositie in Leiden „Heï>t;enkamp" zal niet meer wonlen bebouwd MAANDAG 1 JULI 1974 Lfc.ü afc CoURANl PAGINA 4 Top- 't Kokkerbad feestelijk geopend en ingewijd NOORDWIJKERHOUT Een trits van evenementen vormde zaterdag de opening en inwijding van het nieu we overdekte zwembad aan de Van Iersellaan. De offi ciële opening van het bad verrichtte burgemeester H. J. M. Bosma in hotel Van der Geest voor een groep van bij de totstandkoming van het bad nauw betrokken personen, burgemeesters, wethouders en andere over heden van omliggende gemeenten, belangstellenden uit de zwemsportwereld en de Kon. Ned. Ver. tot redding van drenkelingen, raadsleden en adspirant-raadsleden, hoofden van scholen en hun medewerkers en -sters en vele anderen. Burgemeester Bosma schetste de geschiedenis van de tot standkoming van het bad, dankte in de persoon van de heer G. J. Maarseveen iedereen die aan dit resultaat heeft medegewerkt en roemde de inzet van architect De Jong van het Adviesbureau Arnhem b.v., de aanne mer fa. Rebel uit Schiphol, de onderaannemers en niet in het minst de mensen van de eigen gemeentelijke diensten. Tevoren had de voorzitter van het Comité Overdekt Zwembad Noordwijkerhout, de heer G. J. Maarseveen de geboorte en groei van het Comité geschetst en de aktiviteiten opgesomd, waardoor met de offervaardig heid van de Noordwijkerhoutse gemeenschap een be drag van rond een halve ton bijeengebracht werd. Het werd tegelijk de lijkrede voor het C.O.I.N. Het comi té bood de gemeenschap van Noordwijkerhout de volle dige meubilering van het zwembad aan en droeg de zorg ervoor aan het gemeentebestuur over. Het tweede deel van de feestelijkheden voltrok zich in het zwem bad zelf waarheen de stoet van hotel van der Geest, begeleid door de beide plaatselijke muziekgezelschap pen, heen wandelde. Daar werden de vlaggen gehesen en de naam van het bad onthuld, 't Kokkerbad. School kinderen hadden de suggesties voor de naam inge bracht en een jury had de keuze gemaakt Hansje Bunschoten dook als eerste in het nieuwe bad en demonstreerde, met toelichting van de chef-badmees ter, de heer W. Kikkert, verschillende zwemslagen, waarin zij uitblinkt. De Amsterdamse kunstzwemploeg De Meeuwen liet zien wat kunstzwemmen is en hoe gracieus die kunst kan worden bedreven. De karnavalsvereniging De Kanine- faaten gaf een waterballet ten beste, dat minder gra cieus, maar wel hartstikke knots was. Er werden het gemeentebestuur van Noordwijkerhout vele goede wensen en cadeaus aangeboden. Zo schonk de Oranjevereniging een vlag met gemeente-wapen. De heer Maarseveen kreeg een levenslang durend abonne ment op het zwembad aangeboden. Aannemers en onderaannemers boden een prachtige elek trische klok aan. De heer C. P. J. Timmer, direkteur van de Machinefabriek Noordwijkerhout, deel uitma kend van het I.H.C.-concern, had een indrukwekkend geschenk meegebracht. Het bedrijf, dat bijzonder inge nomen was met de opdracht de beweegbare bodem voor het zwembad te leveren, bood een cheque aan tot een bedrag van 11.000. Daarbij bood hij de burge meester en de heer Maarseveen een toepasselijke lang- speelgrammofoonplaat aan en zette hij zijn medewer ker, de heer de Haas, die heel bijzonder de zorg voor de kostbare zwembadvloer had, in het verdiende zon netje. De Noordwijkerhoutse jeugd nam ten slotte voor het hele weekeinde gratis bezit van het mooie bad, dat de eerste weken onder toezicht en zorg van de heer Th. van den Berg staat. Bloemenveiling de gunstigste is voor de afzet van bloemen, konden de prijzen op de bloemenveiling E.M.M. zich toch op een redelijk peil handha ven. Dit had men voornamelijk te danken aan de gematigde temperatuur van de laatste dagen. Zoals gebruikelijk voor deze tijd van het jaar zijn het momenteel de anjers die een groot ge deelte van de aanvoer opeisen. Over het algemeen is de kwali teit bijzonder goed. Het assortiment is de laatste jaren behoorlijk uitgebreid. Daar naast doet het steeds toenemende aanbod van jong gewas and- jers vermoeden dat tevens uitbreiding van het areaal is gereali seerd. Een goede vraag van van ex portzijde zorgde voor enige stabilisatie in het prijspeil met uiteraard de hoogste noterin gen voor de jonge anjers. Tro- sanjers zijn er nu eveneens iets ruimer al is het ten op zichte van de geplozen anjers maar een klein percentage. Minder goed te spreken was men op sommige dagen over de prijs van de rozen. Geluk kig werd het geleidelijk weer iets beter, al is het nu wel zo dat er zelfs voor een beschei den beurs wel een roosje te koop is. Voor een goede partij irissen wordt nu weer een goe de prijs betaald wat mede veroorzaakt wordt door een kleiner aanbod. wordt de markt niet over voerd. Freesia's worden er be langrijk minder aangevoerd waarbij kwalitatief eveneens van teruggang moet wrden gesproken. Voor de goede kwaliteit wordt echter wel een lonende prijs verkregen. De aanvoer van Chrys. Wirrals Supreme is de laatste dagen sterk toegenomen. Gelukkig bleef er een bevredigende vraag met prijzen tot 1,50 per bos. Een welkome aanvul ling in het bloemenpakket zijn voorts de Colvilleis, Statice, Phlox, Spirea, Ornithogalum, Lelies, Centauria, Monnikskap pen, Eremurus, Dahlia's etc. De jaarrnd-chrysanten bleven redelijk gevraagd al zal nu wel weer spoedig concurrentie komen van de norame chry- sanen cultures. TELEFOON VOOR WILLEM-JAN. Rrring! Wie zou dat zijn? Else, zijn meisje? Wiilem-Jan rent de gang in. Moes reikt hem de hoorn. „Het is uitzendbureau LUBA", zegt ze. „Ze hebben werk voor je". Geen Else dus, denkt Willem-Jan. Maar hij is tóch wel blij. LEIDEN: NIEUWE RIJN 35 - TELEFOON 01710 - 40341. ALPHEN AAN DEN RIJN: DONIZETTIHOF 10 - TEL. 01720 - 94698. Schoolhoofd Van der Lecq verlaat De Springplank HAZERSWOUDE De De heer W. van der Lecq, hoofd van de openbare basisschool De De Springplank in Ha- zerswoude-dorp, heeft bij het gemeentebestuur zijn ontslag ingedfiend. Hij zal in het nieuwe schooljaar een func tie bekleden op een school in Gouda. Het ligt overigens in de bedoe ling dat Van der Lecq, wiens echtgenote met ingang van 3 september voor de PvdA een zetel in de gemeenteraad zal bekleden, in Hazerswoude blijft wonen. Wie Van der Lecq als hoofd van DMe Springplank zal opvolgen, is nog niet bekend. AARLANDERVEEN Ds. G. van Hoegee, Ned. Herv. pre dikant, neemt zondag 28 ok tober a.s. afscheid van Ned. Herv. Gemeente van Aarlan- derveen. Ds. Van Hoegee gaat met emeriataat. HAZERSWOUDE De in Ha zerswoude gehouden his-aan- hufts-collecte te nbehoeve van het Ajerfonds heeft 1235,- opgebracht. In het dorp werd 778,- afgedragen, aan de Rijndijk 457,-. AARLANDERVEEN De heer G. van Lochem, onder wijzer aan de „Viergang- school" voor Prot. Chr. On derwijs, is per 1 oktober a.s. benoemd tot hoofd van een Prot. Chr. School te Heiloo. BOSKOOP Een lampionnenop- tocht, waaraan door vele tien-1 tallen kinderen deel werd geno-j men, vormde zaterdagavond de| afsluiting van een bijzonder ge- j slaagde Boskoopse sportweek j (zie foto). De laatste onderdelen deze dag waren geweest vissen op de Overslag, gymnastiek voor kinderen vanaf 6 jaar en de jeugd tennisfinales aan de Mendelweg. Tijdens de almpion-j nenoptocht werd de muzikale noot verzorgd door de junioren en senioren van de St. Joris-! band. Op het kruispunt in het centrum van Boskoop gaven zij! een wervelende show weg, die terecht met een daverend ap- plaus werd beloond. Complimenten voor „Fasson" HAZERSWOUDE Fasson Nederland BV, het bedrijf in de Hazerswoudse buurtschap de Groenendijk waar zelfkle vende produkten worden ge produceerd, heeft van ir. A. Kamphuis, raadslid voor de ARP, een compliment gekre gen tijdens de laatst gehou den raadsvergadering. Kamphuis vond de wijze waarop Fasson de stankover last had bedwongen door de bouw van een miljoenen gul dens vergende apparatuur, bewonderenswaardig. Wethouder L. Verweij merkte toen op dat aan het bedrijf ingevolge de Hinderwet zeer strenge eisen waren gesteld. ,,We zijn nu een héél eind op weg", aldus de wethouder, die opmerkte dat de ver wachting is dat in oktober de laatste hand aan de gestelde eisen zal kunnen worden ge legd. Wat dat betreft heeft de Fasson-leiding op de on langs gehouden „open dag" al bekend gemaakt dat men doende is om voorzieningen te treffen om de geluidsover last te beperken. Daarvoor zal een vier meter hoge muur om het fabriekscom plex worden gebouwd. Groenoordhalveemarkt vanaf 5.00 Groenoordhalveemarkt, vanag 6.00 MEDISCHE DIENSTEN Apotheek „Tot hulp der Mensheid", Hooigracht 48, tel. 21610. Camera: wegens verbouwing tijdelijk gesloten. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210: „West world" 18 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo ook 16.15 uur. Lido: Steenstraat 39, tel. 24130: „Kuif- je en het haaienmeer" a.l. tijden zie Luxor- Stationsweg 19, tel. 21239: „De gendarme op vrijersvoeten" a.l. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur en zo ook 16.45 uur. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875: „Gejaagd door de wind" 14 Jr. dag. 20.00 uur en zon ook 14.00 uur. Kin dermatinee: „Kuifje en de zonne tempel" a.l. elke middag beh. zon dag 14.30 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414: Huwelijkszwendelaar 18 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Nacht.v. vr. en za. 23.30 uur „Blue Movle" 18 jr. •ken op hel Zuïdzee-eilandJe Moqe (flji-groep). Drukkerij de Bink: Rooseveltstraat 2, tel. 22841 ma. t/m vr. 8—17 uur, t/m 30/6 mevr. Koomen met lllus- Atelier De Scherf: Nassaulaan 41, Oegstgeest, tel. 50220. ma t/m za. 9—18 uur, zondag's gesloten. Ans v.d. Helde-Kort, tentoonstelling van eigen werk, n.l. glasbuigen. Rijksmuseum der Natuurwetenschap pen- Steenstraflt la, tel. 23084 ma t/m" za 10—17 uur, zon en feestda gen 1317 uur. tot september Van '1 Hoff tentoonstelling. Galerie Heuff: Hoflaan 7, Wassenaar, tel. 01715—12185 ma t/m za 10—11 uur, di 20—22 uur. Vanaf 29/6 Char lotte Jolles met bronsplastieken. Al- bert Dolmans met schilderijen en Chrlstiaan Heenenman met roldruk- kan. Galerie 't Hoekje bij de Pomp: tijde lijk gesloten. Galerie van de Vllst: Botermarkt 3, tel. 22S06 dl t/m za 10—18 uur t/m ROELOFARENDSVEEN Verwarmings buizen, gasleidingen, onderdelen van oude fietsen en bromfietsen, hieruit is de tan dem samengesteld waarmee drie vrienden uit Roelofarendsveen gisthrmorgen de lange weg naar Parijs gingen afleggen. Vier weken van intensieve -arbeïji hadden er voor Theo Bakker (20 jaar en van be roep tekenaar), Doedi Terluin (19, bank werker) en de 19-jarige scholier Peter Koek aan vast gezeten, maar gisteren kon dan in een aarzelend zonnetje van familie leden, vrienden en kennisen afscheid wor den genomen. hadden thuis nogal wat oude fietsen en bromfietsen in de schuur staan. Maar ver der heeft iedereen zijn steentje bijgedra gen. De fraaie lange witgeschilderde tan dem is de laatste week een curiositeit ge worden in het dorp. Overal waar de jon gens verschenen tijdens hun proefritjes bleven de mensen staan kijken en zwaaien. Dolle pret natuurlijk, ook onderweg naar Parijs verwachten ze veel bekijks en la chende gezichten. „Ondernemingslust", noemt Theo Bakker als reden voor hun lange fietstocht; uiteraard heeft voor de jongens ook de financiën een rol gespeeld. Zwaaiend naar familie en kennissen en nau welijks denkend aan zadelpijn gingen, de drie tandemmers op pad: van voor naar achter: Doedi Terluin, Peter Koek en Theo Bakker. lasser gemaakt hebben, laten ze duidelijk merken: „we komen er best, er kan eigen lijk niets misgaan. Reparatiespullen, zoals kettingen, kabels en plakkertjes, hebben we bij ons. En mochten we er onderweg door zakken, hetgeen eigenlijk uitgesloten is, dan zoeken we de een of andere kerel op, die kan lassen". Drie weken hebben de vrienden de tijd, twee daarvan zullen doorbrengen met fietsen naar en van de Franse lichtstad, waar ze een week hopen te blijven. „We zullen wel zien". LANGERAAR Voor de heer J. Th. v. Groningen uit Langeraar was het gisteren een heuglijke dag. In kleine kring herdacht hij het feit, dat hij 50 jaar gele den begonnen was met zingen in een kerkkoor. De heer v. Groningen, nu lid van het kerk koor van de parochie in Lange raar, heeft in verscheidene plaatsen gezongen, zoals Over- schie, Rotterdam, Amstelveen, Rijswijk en Ermelo. In Lange raar zingt hij nu 6 jaar. Na de Hoogmis werd de jubilaris door het kerkbestuur een enveloppe met inhoud en sigaren aangebo den. Zijn vrouw ontving bloe men. Ook van het koorbestuur ontving hij een gevulde envelop pe en van de pastoor kreeg hij een doos sigaren (zie foto). De heer v. Groningen is neg zeer kwiek en hoopt nog vele jaren zijn stem in de kerk te laten galmen. t NIEUWKOOP De „Hertenkamp", het stuk grond aan het Zuideinde in Nieuwkoop, zal geen bebouwing krijgen nadat de vier houten noodwoningen zijn afgebroken. De gemeenteraad is, zij het na een zeer uitgebreide discussie, accoord gegaan met het voorstel van b. en w. de grond tegen marktwaarde te verkopen. Op deze manier kan volgens het college een fonds worden gevormd voor een eersteaanzet van het realiseren van de riolering in Zuid einde-Dorp. De heer Batjes (PvdA) meende dat er vier bejaarden- woningen gebouwd moesten worden omdat hij vond '-at het college in zekere zin speculeert met de grond. Burgemeester van Montfoort bestreed deze zienswijze aangezien naar zijn mening.speculatie het privébelang diende terwijl het college welbewust op het oog heeft de creat e van een voorziening van algemeen en sociaal belang. De raad hechtte voorts zijn goedkeuring aan de plaatsing an een abri bij de eerste bushalte op de Achterweg, gerekend vanaf de Nieuwveenseweg. De verbreding van de gemeentevaart nabij het Meijepad tot een breedte van ca. 25 meter en het restaureren van de walkanten, ver kreeg eveneens de goedkeuring van de leden van de gemeenteraad. i Guus Vleugels i 22—29. Yellow Dusty i zen Garnette. Carol, Carina, Zonna Evergold 5—10. Esther Ofarlm, Be linda 7—14, Mercedes, PreoJla 12— 16, Laminuette 15—29, Baccara 26— 34 Ilona 28—32, Motrea, Sonia 15— 24.' Lelies 18—35, Eremurus 9—20, Centauria 30—31 p.st. Trosanjera 80—1.05, Chrysanten-jaarrond 1.85— 190. Colcllleis 65—1.60. Irissen 1.40 —165. Liatris 2.00—2.50, Freesla'a 70—1.55, Statice 1.30—1.35, Wirrals Supreme 55—130, Anemonen 23—27, Phlox 1.10—1.15, Spirea 95—1.10 per bos. Ere-prijs voor Veense lts'er Bon Hoogenboom ALKEMADE Onder grote be- langstelling heeft in de aula van de Technische School voor de Veenstreek de diploma-uitrei king plaats gehad aan 31 ge slaagde T-kandidaten en 83 P- kandidaten. Namens de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland werd de ere-prijs voor het beste examenresultaat uitgereikt dooi de heer R. Hüsen aan Ron Hoogenboom, P-stroom afdeling metaalbewerken, met een ge middeld eindcijfer van 8.22. Ie prijzen werden behaald dooi Hein Zoetendaal, Jos van Vel- zen, Jan van Rijn, Leo Hoogen boom, Ton Koot en Peter Baak. De ijverprijs afd. timmeren ging naar Peter Eickhoff, vooi metaalbewerken naar Keea Hoogenboom en voor afd. elek trotechniek naar Frans Zoete melk. (Voor de namen van de overige geslaagden zie onder de kop „geslaagd" in onze edi tie van morgen, red.). „De Zonnebloem" nam afscheid van zr. Gandentia NOORDWIJKERHOUT Zondag morgen nam Zr. Gaudentia af scheid van de kleuterschool „De Zonnebloem", waarvan zij se dert de oprichting de leiding, had. In 1934 begon Zr. Gaudentia haai oncierwijs-loopbaan in de b.l.o.- school aan de Zoeterwoudse sin gel in Leiden. Daarna stond zfl jarenlang voor de klas in Am sterdam, Zwaagdi'k en Ulft. Iï 1955 werd Zr. Gaudentia be noemd tot hoofd van de kleuter school „De Voorzienigheid" il de ouc'e St. Victorschool aan dl Kerkstraat. Zij had een groq aandeel in de bouw en inrich ting van de nieuwe vier-klassigi 1 kleuterschool „De Zonnebloem' aan de Maandagse wetering waarvan zij van de opening a de leiding had. i Heel velen hebben van de gebd den gelegenheid gebruik gi i maakt om van Zr. Gaudenti: afscheid te nemen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4