KATWIJK BLIJFT ZICH VERZETTEN TEGEN DANSEN OP DE ZONDAG Koster Jan wil weg Oude pastorie wordt showroom Het feest kan beginnen voor Noordwijkerhout t 0 T Rijnsburg nam afscheid van G. Doctor ICK Afscheid van Yoor- houters erg zwaar voor Theo Bakker «msm {imÈÊUMÊKmÊÊÊKHM Toeristenmarkt goed gestart Katwijks onderwijs laat flinke een veer RIJDAG 28 JUNI 19/4 ANO'S EGELS EIN MUZIEK RSTEEGE eidschendam I -4583 idsenhage eer duurder? atisch lito's b.v. SCHENKEN ifelen en ne kado's. (OENEN ERSTELO leveld ALEN L ƒ12.95 ATWIJK De gemeente raad van Katwijk blijft zich verzetten tegen dan sen op zondag. Met veer tien stemmen voor en ne gen tegen besloot de raad gisteravond hoger beroep aan te tekenen tegen het besluit van de Haagse Rechtbank dat het Kat- wijkse dansverbod niet door de beugel kon. De raad ging hiermee lijn recht in tegen het voorstel van B. en W. om maar in het vonnis te berusten. Het college stelde namelijk voor gebruik te maken van de inte resse die de Procureur Gene raal van de Hoge Raad voor de zaak had opgevat. Die had vori ge week aan de gemeente Kat wijk laten weten deze kwestie zo belangrijk te vinden dat hij aan de Hoge Raad cassatie in het belang van het recht zou vragen. Daarmee zou het dans verbod een vraagstuk van alge mene aard worden. Bij cassatie in het belang van het recht wor den namelijk de belangen van de partijen in het geding buiten beschouwing gelaten. Zij wor den geacht het eens te zijn met de in een eerder stadium geda ne uitspraak van de lagere rechter. Deze gang van zaken was de Katwijkse raad niet erg bekend. Er was dan ook een omstandige uitleg van de enige jurist in het gezelschap, Van der Plas, voor nodig om enige duidelijkheid te brengen. e raad is akkoord gegaan met de nieuwe subsidieregeling voor de VVV. Dat betekent dat deze vereniging de komende jaren een subsidie van 108.500 per jaar krijgt. Dat besluit werd echter niet zonder slag of stoot genomen. Daar ging een lang durig en warrig debat vooraf. De moeilijkheid was dat een deel van de raad het VW-appa- raat aan een efficiencyonder- zoek wilde laten onderwerpen. Na lang praten ging het college hiermee tenslotte akkoord. Rijnsburg Rijnsburg heeft gisteren afscheid genomen van de heer Doctor, Ihoofd van de chr. lagere tuinbouwschool. Het werd een groots afscheid waarbij de heer Doctor door een lange rij van sprekers unaniem werd bestempeld als de man die het tuin- bquwonderwijs in Rijnsburg op hoog peil heeft gebracht. Er wa ren niet allen veel lovende woorden maar ook veel cadeaus. Tij dens deze afscheidsmiddag vond tevens de installatie plaats van de heer J. R. Vis, die de heer Doctor gaat opvolgen. ant ?- olie )rt LEIDEN egstgeest Het Oegstgeester gemeentebestuur heeft geen bezwaren tegen het plan van het bestuur van de R.K. kerk om de oude pasto rie te verhuren als showroom. Iet pand staat op de monumentenlijst en heeft enige tijd dienst ge daan ais jeugdhuis. Momenteel staat het evenwel leeg. Wel willen b. en w. bepaalde voorwaarden stellen aan de verhuur, onder meer ook over'de duur van een contract met de toekomstige huurder. Js deze zich stipt aan de andere voorwaarden zal blijken te houden, heeft men er overigens geen bezwaar tegen het contract ter zijner tijd weer te verlengen. Rijksgelden voor het verrichten van een aantal noodzakelijke reparaties aan het pand, zijn momenteel nog niet beschikbaar. Matthiaslezing, gaat waar- WARMOND Koster Jan van Amerongen van de Maühlaspa- rochie in Warmond gaat waar schijnlijk nog dit jaar werken ln een andere parochie. ,,Ik denk dat het een plaatsje in Brabant wordt", vertelde hij ons giste ren en daarmee zou een lang gekoesterde wens van hem ln vervulling gaan. Het liefst wil hij een aanstelling krijgen in een parochie met een paar honderd parochianen. Wat hij daar gaat doen weet hij op dit moment ook nog niet maar hij denkt er aan zich verdienste lijk te gaan maken voor de jeugd, de bejaarden en de zie ken. De reden van zijn vertrek is niet helemaal duidelijk maar heeft waarschijnlijk ook te maken met het vertrek binnenkort van pastoor Mussert, die het in zijn twee Warmondse jaren niet zo best naar de zin heeft gehad en in Den Haag zich Raat inzetten in het pastorale werk. Koster Jan, zoals de meeste War- monders hem noemen, heeft er nu bijna 23 jaar bij de Mat- thiasparochie opzitten. „Ik ben voorlopig nog niet weg", zegt hij, „ik wil eerst de nieuwe pas toor een half jaar inwerken." Morgen gaat broodbezorger Theo Bakker met lood én de schoe nen lange zijn klanten. Na bijna dertig jaar moet hij er nu mee VOORHOUT De Voorhouters kunnen het nog niet geloven maar toch zal a s. maandag broodbezorger Theo Bakker zijn vaste ronde door het dorp niet meer maken. De sympathie ke Voorhouter, die bijna dertig jaar bijna dagelijks honder den magen voorzag van knappend vers brood, koek en aan verwante artikelen heeft zijn levenswerk er op zitten. Da bakkerij waar hij werkt kan het financieel niet meer ver antwoorden om er een paar knechten op na te houden. Morgen trekt hij voor de laatste maal bij zijn klanten aan de bel en Theo Bakker doet dat met lood in de schoenen. Af scheid nemen doet hem erg veel pijn. Deze week kreeg hij het al een paar keer te kwaad toen enkele klanten hem ten afscheid alvast de hand drukten. „De tranen voelde ik opko men" zegt Bakker, „ik wist niet hoe snel ik weg moest we- Als het aan Theo Bakker (48) had gelegen had hij nog min stens vijftien jaar met zijn broodkarretje door het dorp ge tuft maar die hartewens gaat voor hem niet door. Vanaf zijn vijftiende werkte Theo Bakker tussen het meel, de roomsoezen, de krakelingen en mokkapunten. Eerst twaalf- e.ihalf Jaar bij bakkerij Lindeboom en toen een lange reeks van Jaren bij Ammerlaan. Vier Jaar geleden vierde hij zijn vijfentwintigjarig bakkerschap, samen met zijn gezin dat al die jaren klaar stond om zelfs op de meest vreemde tij den hongerend Voorhout ter zijde te staan. Het deerde hem niets dat hij Jaren lang om vier uur 's nachts uit de veren moest. Theo Bakker had lol ln zijn werk vooral als hij zijn klantenwijk ln ging. Een praatje links, een kopje koffie rechts, even een brief posten voor een bejaarde klant en zo draaiden de jaren er gezellig doorheen. Maar drie maanden geleden kreeg Theo de schrik van zijn le ven. Zijn baas liet hem weten dat de zaken niet zo best gin gen en dat Theo en zijn 28-jarige collega Jan Angevaren moesten opstappen. „Ik heb er nachten niet van kunnen sla pen" zegt Bakker, die inmiddels een nieuwe baan heeft ge vonden bij de luchthaven Schiphol, waar hij in de bakkerij en keuken zijn best gaat doen. In Voorhout zit het er nu voor hem op. Na bijna dertig Jaar moet hij afscheid nemen. Zijn laatste ronde zal zwaar zijn. Sakker 1 - 1 32 01 - 5 53 S4 6 28 70 I - 7 41 57 p voorstel van het raadslid Van Veen (Pr.Chr.) zal de gemeente lijk verkeerscommissie op korte termijn een vergadering beleg gen over de onveilige verkeers situatie bij het zwembad Poel meer. De commissie zal de wenselijkheid nagaan van de in stelling van een maximumsnel heid van bijvoorbeeld 50 km. De gemeenteraad betuigde gister avond zijn instemming met het voorstel van b. en w. de open bare bibliotheek uit te breiden. De uitbreiding is mogelijk dank zij medewerking van het Rijn lands Lyceum en een overheids subsidie in het kader van de ex cessieve werkloosheidsbestrij ding. Het raadslid Brouwer (Pr. Chr.) liet zich tijdens de gisteren ge houden vergadering erg kritisch uit over de financiële conse quenties van de plannen voor het openbaar vervoer op korte termijn in de Leidse agglomera tie. Oegstgeest heeft zich in te genstelling tot Leiden uitgespro ken voor een kwartier-dienst in plaats van een tien-minuten fre quentie. „Ik heb het idee dat ie dere gemeente om de hete brij heendraait", aldus Brouwer. „Eigenlijk is de nota een slag in de lucht". Politie deelde bekeuringen uit iSassenheim Op de Hoofdstraat en de Rijksstraatweg heeft de Sassenheimse politie gistermid dag een snelheidscontrole ge houden. In totaal werden zeven tien automobilisten voor te snel rijden verbaliseerd. (tlERPRIJZEN BARNEVELD. (27 Juni) OOOP. VELUWSE EIERVEI- LING —Aanvoer: 3.220.409 stuks. Volgens de veUInglljst 1.965.203 Stuks. Stemming: flauw. Prijzen (In guldens per 100 stuks): eieren van 50 gram 7.18—7.39; 55 gram 8,43— 8.70; 60 gram 9,90—10.11; 65 gram 10,63—12.40. llERVEILLNG Aanvoer: 1.336.237 stuks. Stemming: kalm. Prijzen (In guldens per 100 stuks): eieren van 52—53 gram 7,83; 56—57 gram 8.30; 61—62 gram 9,92; 66—67 gram 10,86. tlERMARKT Aanvoer; ca. 2.300.000 stuks. Handel: zeer traag. Eieren van 46—48 gram 6.50—7,00 per 100 stuks, kg-prljs 1,411,46: 50-54 gram 7,50—6,50 per 100 stuks, kg-prljs 1,50—1,57; 57—61 gram 9,30—10.45 per 100 stuks, kg-prljs. 1.63—1,71; 64—67 gram 11,80—13,10 per 100 stuks, Kg-prljs 1,84—1,95; witte eieren van 57-67 gram 0,10— NOORDWIJKERHOUT Morgen wordt in Noordwijkerhout het nieuwe, overdekte, 11 x 25 m bassin-grote zwembad aan de van Iersellaan officieel geopend. Voor dit volkomen uitgekiende instructiebad, met een beweeg bare vloer van 11 x 11 m, werd op 1 augustus van het vorig jaar zonder officieel vertoon de eerste paal geslagen. De fa. Rebel uit Schiphol bouwde het bad in recordtijd, één maand binnen de opleverings- tijd. De machinefabriek Noord wijkerhout zorgde voor de be weegbare bodem. Alles bij el kaar komt het bad op een prijs van 1,8 miljoen. De burgerij in Noordwijkerhout, tot enthousiasme gebracht door de initiatiefnemers van het Co mité Instructiebad Noordwijker hout, bracht voor aankleding en meubilering een bedrag van bij na 60.000 bijeen. Voor rainder- validen is in het bad alles aan wezig om die voorziening,' ook voor hun groep, volkomen toe gankelijk te maken. Goede en tree, aparte kleedruimte met speciaal sanitair, een badlift. enz. De heer W. Kikkert, nu nog woonachtig in Nieuwkoop, krijgt het beheer over het bad. Hij wordt door drie instructeurs (trices) bijgestaan. De eigen technische dienst van de ge meente zorgt voor het onder houd. Zaterdagmorgen om 10.30 uur in in hotel Van der Geest aan de Zeestraat de officiële opening en wordt de niet gerin ge inbreng van het C.O.I N. aan de gemeente overgedragen. Burgemeester H. J. M. Bosma neemt uit handen van de heer G. J. Maaxseveen de burgerij- bijdrage in ontvangst. Om 12.00 uur is het gezelschap In het bad aanwezig. Dan worden de vlaggen gehesen en wordt de door middel van een prijsvraag verkregen naam van het bad bekendgemaakt. Niemand min der dan Hansje Bunschoten test de snelheid van het bad en de kunstzwemploeg De Meeuwen uit Amsterdam geeft een de monstratie van hun kunnen. Het wordt beslist geen feest voor de genodigden alléén. Zaterdag a. en de zondag daarop krijgt ie dereen, jong cn oud, de gelegen heid om één uur gratis te zwemmen. Van 2 uur 's mid dags tot 9 uur 's avonds. De liefhebbers moeten, om een storming te voorkomen, wel eerst een entreekaart halen by de WV aan do Herenweg, bij Kapper Nederstlgt ln De Zilk —i De Katwijkse toeristenmarkt trok gisteren bij de opening niet al te veel publiek. Dat komt nog wel", zeggen de organisatoren. KATWIJK De eerste aflevering van de toeristen markt Is een niet onaardig succes geworden. On danks het druilerige weer en het feit dat het toch een nog tamelijk onbekende zaak betrof was er gisteren een behoorlijke belangstelling voor deze in de Princestraat gehouden markt. De kooplle den spraken aan het einde van de dag dan ook over een goede start. Er kleefden echter ook nog wel een paar schoon, heidsfoutjes aan deze gebeurtenis. De aangekon digde ldederdraoht voor de mensen achter de kramen was maar matig verzorgd en bovendien waren er nogal wat tenten onbezet. Geen wonder daarom dat de drie sprekers die bij de opening van de markt het woord voerden deze zaken aan roerden. Zij waren overigens unaniem van me ning dat deze feilen vólgende week (de markt wordt tot in augustus gehouden) niet meer zou den voorkomen. Wethouder Van Dijk, die de offi ciële opening verrichte, vertrouwde wat dat be treft op de kwaliteiten van de werkgroep die de markt het afgelopen jaar had voorbereid. Hij stak daarmee een pluim op de hoed van de ande re sprekers, de heren De Vries (raadslid) en Zondcrop (vertegemvoord'ger van de marktkoop lieden) die van deze v/erkgrorp deel ui? maken. De heer Van Dijk zei verder te hopen dat de eens gezinde samenwerking tussen marktkooplieden en middenstanders (die ook kramen hadden op de markt) in stand zou blijven ten bate van de handel en het toerisme in Katwijk. lnat KATWIJK Het Katwijkse on- y derwijs heeft gisteren weer een flinke veer moeten laten. Twee bekende leraren stoppen ermee, na tientallen jaren voor de klas te hebben gestaan. In gebouw „De Hoeksteen" werd afscheid genomen van schoolmeester Brouwer, die niet minder dan 45 jaar het onderwijs een warm hart toedroeg. Nooit was hem Iets teveel, zo kwam duidelijk naar voren uit de vele toespra ken. Van de ouders en leerlin gen kreeg de heer Brouwer een stereogrammofoon en een boe- kenbon en van het schoolbe stuur de bekende enveloppe met Inhoud. Afscheid werd gisteren ook geno men van Mavo-leraar Th. Effe- rink. Hij gaf op school les in Nederlands en Frans, soms En gels maar als zijn grootste hob by bracht hij de kennis van de Bijbel en Maatschappijleer over op zijn leerlingen. De Juliana Mavo verliest in de heer Effe- rink een goede en een gewaar deerde kracht, maar eens moest toch de tijd aanbreken om af scheid te nemen. Helemaal mis sen, zullen ze hem voorlopig nog niet, want zijn hobby blijft hij nog tijdelijk uitoefenen. gwwwii mi—i „Juf verlaat De Bokkesprong Oegstgeest - Temidden van een dolle schare kleuters, talrijke ouders en een afvaardiging van het gemeente-bestuur heeft Juf frouw Van der Voet gisteren af scheid genomen als hoofdleid ster van do kleuterschool „De Bokkesprong". De voorzitter van de oudercommissie, de heer F. van Eyslnga, roomde de scheldende Juf om haar „moed, beleid en trouw". Juffrouw Van der Voet is zes Jaar aan De Bokkesprong verbonden ge- weest. Zij heeft ontslag geno men in vert>and met het huwe lijk dat zij binnenkort van plan is te sluiten met de heer De la Court. Wethouder Temminck overhandigde haar een cadeau bon en van de heer Eys'nga kreeg zij een anhtal prenten van Oegstgeest. De kleuters de den hun Juffrouw een omvang rijke bundel foto's cadeau, een stapel tekeningen en een in el- gen beheer vervaardigd wand kleed. Fancy-fair bracht f1000 op OegstReest De fancy-fair van de Jenaplanschool „De Kring" aan de Geversstraat heeft 1000 opgebracht. De fancy-falr is gisteren gehouden als afslui ting van een feestweek die deze school jaarlijks organiseert aan het einde van het sch ooiseizoen. Do opbrengst Is bestemd voor de geestelijk gehandicapten van het dagverblijf op de hoek van de Geversstroat /Prln» Hendrik- laan. Die dekken er een deel van hun vakantie-kosten mee. De feest-markt in de Jenaplan school werd dan ook geopend door de heer Bert Reintjes, hoofd van het dagverblijf. Daar na was het dringen en be leefd— ellebogen gebruiken bij de waarzegster, de ballentent, de wafelbukkerij, de koffiebar, de kegelbaan en de Amerikaanse verkoop. Voor de kinderen van 0„Jcr.a" wa.i d> avond rog c.vtra aantrrkk 'ijk omdat hij ten nanz'er.l jko verschuiving vin do bedüld met zich mee bracht.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5