Oegstgeester stepkwartet voldaan terug uit Brussel OP GEVAARLIJK KRUISPUNT BIJ ZWEMBAD POELMEER Fietsers krijgen meer tijd om over te steken ■Dultslai j Vend ■ill; i Misda 10.00: 0 i de Vi organge OEGSTGEEST Fietsers krijgen voortaan meer tijd bet gevaar lijke kruispunt Abtspoel- weg/Lange Voort over te ste ken. Het college van b. en w. van Oegstgeest hebben besloten de verkeerslichten ter plaatse bij wijze van proef iets te „ver ruimen". Dit naar aanleiding van het ongeval twee weken geleden waarbij een 11-jarig meisje om het leven kwam. Uit de raad kwamen naar aanleiding van dit ongeval vragen en het college kreeg deze week bovendien een petitie met 1000 handtekeningen aangeboden waarin werd ge vraagd om een veiliger kruis punt. Naar aanleiding van dit verzoek delen b. en tijd het plaatsen dat inder- instellen de verkeerslichten is ge schied in overeenstemming en overleg met gemeentewerken, rijkspolitie, provinciale water staat en deskundigen van de fa brikant. Het systeem is dusdanig opgezet, dat een optimale veiligheid wordt verkregen. Toch heeft men nu enige verruiming aan gebracht in de installatie voor overstekende fietsers ..hetgeen risico's met zich mee kan bren gen, die niet zijn te overzien", aldus b. en w. De regeling voor overstekende fietsers is thans als volgt: Van- naar zwembad en omgekeerd: van groen tot geel: 13 seconden, van groen tot rood: 16 secon den van groen tot en m«t ont- ruimingstijd: 23 seconden. De ontruimingstijd is de tijd tussen rood en het moment dat de au to's gaan rijden. Voorts merken b. en w. op: a) daar de Abtspoelweg buiten de bebouwde kom ligt is alleen het Na val van trap Vrouw lag twee dagen bewusteloos in woning NOORDWIJK Gisteren overleed in het DIaconessenhuls te Lei den de 49-jarige mevr. A. M. Schouten uit Noordwijk aan de gevolgen van een val van de trap in haar woning aan de dat'6"? Muscaristraat. AVR( la i Een van haar buren sloeg woens dag jl. alarm, omdat zij de al leenwonende vrouw reeds een paar dagen had gemist. Nadat deze buurvrouw samen met een kennis zich toegang tot de wo- j, ning had verschaft door het inslaan van een ruit, trof men mevr. Schouten in bewusteloze toestand onder aan de trap aas, met de benen vastgeklemd tus- /iTimft sen stijlen.Eerst nadat een lag mil ..smid de stijlen had doorgezaagd ssieke slaagde men er in het slachtof- 7er te bevrijden. rkdiens theoli Voor zover kan worden nagegaan moet het ongeval maandag jl. reeds zijn gebeurd, zodat de vrouw ongeveer twee dagen in hulpeloze staat irf haar wo- )~MÜzfe} ning moet hebben gelegen. Mevrouw Schouten had in Noordwijk wel verschillende /kennissen, maar geen familie wonen. Zij was werkzaam in het psychiatrisch ziekenhuis „Sanc- ta Maria", bouw. 02 JooB 9.02 (S IS: 22." Voetbal llllllllllllllllllli Favoriet Crepin vroeg gewipt uit rEANtoernooi OEGSTGEEST De vier leer lingen van het Rijnlands Ly ceum en hun twaalfjarige verzorger, die een week ge leden begonnen aan een ma- rathon-steptocht naar Brus sel, zijn terug. Gisteravond arriveerden ze rond kwart over acht op het schoolplein, waar honderden mede-leer lingen hen een overweldigen de ontvangst compleet met lauwerkransen en champag ne bezorgden. Dodelijk ver moeid maar uiterst voldaan over het volbrengen van hun missie (in Brussel proteste ren tegen de massale vogel- moord in dit land) zetten zij na een tocht van ongeveer 550 kilometer hun danig op de proef gestelde steppen aan de kant. Het einde van een unieke steptocht vol ver rassingen, materiaalpech (één step liet het helemaal afweten en van een tweede moesten de belangrijkste on derdelen worden vernieuwd) en zelfs een arrestatie. Koen Go vertelt: „Ons was ge vraagd of we in Brussel nog even langs de Nederlandse wilden komen. Maar toen we de ambassade- wijk binnen stepten schoten opeens van alle kanten ge wapende agenten en overval wagens op ons af. We moes ten ons identificeren. Alleen Rogier v. d. Brink had op dat moment het paspoort bij zich. Tenminste dat dacht hij want toen hij het tevoor schijn haalde bleek het pas poort tot op de dn ad geruï neerd te zijn. Het jasje waarin het zat bleek vlak voor de reis door de wasma chine te zijn gedraaid. Ze Het bezoek aan koningin Fa- biola is niet doorgegaan. Ze zouden haar een boek over de vogelmoord aanbieden maar de koningin was niet thuis. Het stepkwartet gaat In de komende dagen flink uitrusten. „We hebben het zwaar gehad" zet Koen Go. Er waren degen dat we hon derd kilometer stepten. Ei genlijk is dat te gek maar we zijn toch blij dat we het gedaan hebben". college van Gedeputeerde Sta ten bevoegd voor die weg ver keersmaatregelen te nemen; b) het verkeer komende vai richting Warmond wordt door het knipperlicht Voldoende ge waarschuwd voor de aanwezig heid van verkeerslichten nabij het zwembad; c) het verkeer dat de lichten na dert vanuit de richting Warmon- derweg ondergaat het rijden op de Abtspoelweg nog als een rij den binnen de bebouwde kom daar het einde daarvan slechts op korte afstand van de ver keerslichten staat aangegeven, terwijl bovendien een waarschu wingsbord aanwezig is even voorbij de Kwaaklaan; d) er dient voor te worden ge waakt, dat men langs de weg niet te veel borden gaat plaat sen, omdat dit verwarrend kan werken; e) verkeerslichten worden ge plaatst om een kruispunt te be veiligen. Wanneer men zich ge heel houdt aan de aanwijzingen van de installatie is een veilig oversteken/kruisen verzekerd. Als de weggebruikers de wijzingen echter niet opvolgen zal dit aanleiding geven tot ge vaarlijke situaties met alle ge volgen van dien. Een perfecte verkeerslichteninstallatie kan dat geval geen oplossing bieden. Krakers van klooster houden 99 „open huis ZOETERWOUDE - De krakers van het klooster De Goede Her der aan de Hoge Rijndtjk In Zoeterwoude houden vrijdag 28 juni „open huis". Zij nodigen de bevolking van het dorp uit op die dag een kijkje te nemen in het gebouw dat zoveel Jaren het domein is geweest van de zus ters van de congregatie De Goe de Herder en sinds enfge tijd ongeveer 25 studenten en wer kende jongeren herbergt. Om een gang naar het klooster extra aantrekkelijk te maken voert het toneelgezelschap Krent en Bol 's middags om half drie een spel op voor kinde ren. 's Avonds om 8 uur spelen de bewoners zelf een wat zij noemen „kraak-drama". Vanaf 21.30 uur treden enkele popgroe pen oti waaronder de Leidse groep Form. ALPHEN AAN DEN RIJN In Rhi instroom, voorheen Marta- stichting, Raadhuisstraat 44, is morgenavond om acht uur de maandelijkse oecumeni sche samenkomst met gezamen lijke eucharistie-avondmaalvie- ring. Ds. De Bonfor neemt In deze dienst afscheid van Rhijn- stroom. Na afloop krijgt men de gelegenheid tot een gedachten- wisseling over het voortzetten van deze bijeenkomsten in sep tember. Bal voor kampioenen LEIDEN Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van de tweede klasse A en de daarmede verbonden promotie naar de eerste klasse heeft LZ'86 gisteravond in de aula van de Thorbeckeschool een receptie gehouden. De sportstichting werd vertegenwoordigd door de heer Cornelisse, die de club verrijkte met een waterpolobal. Wethouder mevrouw De Haan was verhinderd om namens de gemeente de felicitaties over te brengen. Voorzitter R. de Jong besloot de receptie met een woord van dank aan het succesvolle team. Op de fotode heer Cornelisse overhandigt een waterpolobal aan LZ-aanvoerder Jan Bredeveld. W^BSMttÊÊÊttÊUÊBKnUKÊBKÊiniHIÊÊÊ Expositie in „Zeehos" KATWIJK In het Rotterdams Zeehospitium in Katwijk is gis termiddag een tentoonstelling geopend van muziekinstrumen ten, die zijn vervaardigd door zeventien volwassen bewoners van het zeehos". Het zijn nagemaakte Instrumenten, soms uitgevoerd in miniatuur, waar weliswaar geen muziek mee kan worden gemaakt maar die wel uitblinken in ontwerp en creativiteit. Belangstellenden kunnen a.s. maandag, dinsdag en woensdag een ki/kfe komen nemen 's morgens tussen 9 en 12 uur, 's middags tussen 2 en 5 uur en 's avonds tussen 1 en 9 uur. Bode kan op reis LEIDERDORP Burgemeester M. A. van de Have van Lei derdorp overhandigt h.er een koffer aan gemeentebode A. Wijtsma, die gisteren in verband met zijn pensionering af scheid heeft genomen van de gemeentesecretarie. Tijdens een receptie gistermiddag kreeg de heer Wijtsma niet alleen de koffer, maar ook f 1000 voor het maken van een reisje. Eerder deze week kreeg de heer Weijtsma van 't gemeentepersoneel een tuinstoel aangeboden. Toen de heer Weijtsma 19 jaar ge leden in Leiderdorp kwam telde deze gemeente 5000 inwoners, nu 18.500. ILPHEN A.D. RIJN Ton Crèpln, de man, die door de wedstrijdlei ding van het TEAN-toernooi tot favoriet voor de titel in het enkel spel B werd gebombardeerd, heeft nauwelijks de illusie mogen koesteren zijn hoge plaatsing waar te kunnen maken. Reeds in de eerste te spelen strijd sloeg hij zich stuk op het rustige bekeken spel van de jeugdige Frank v.d. Klei. Met nota bene de score 62, 64 ging Crépin het schip in. Van de Klei zelf werd een ronde ver der weer met beide benen op de grond gezet, want Creljghton lief zich geenszins imponeren door zijn geleverde prestatie en speelde zich vla een regelmatige 63, 6—3 in de halve finale, lerder tegen TEAN's eerste teamspeler Jansonius had Creijghton het heel wat moeilijker gehad. Slechts via een nipte 68, 75, 75 had -hij toen aan het langste eind getrokken. Jarnus Brooshooft toonde gisteren dit seizoen tot een volwaardig B- speler uitgegroeid te zijn. Bos, die een ronde eerder zwoeger Hoying nog met 60 in de derde reeks van zich afschudde, bleek voor hem geen enkel probleem: 63, 6—2. Verdegaal had een zeer zware dobber aan Aad de Wit van Forescate en greep pas na drie maal 64, waarvan de tweede keer in zijn nadeel, de winst. Gele- vert uit Noordwijk speelde zich in de kijker door een verrassend ruime 61, 6—2 zege op Bub v.d. Zee. •ij de dames in de hoogste afdeling lijkt Ellen Gerrese rechtstreeks op de eindzege af te gaan. Gisteren moest de op eigen veld spelen de Hanneke Langeveld het ontgelden. De boeiendste partij van de avond was ongetwijfeld de B-dubbel tussen het TEAN-koppel Janso- ,jiius/Suyver en het Unicum-duo Creijghton/Ruijsenaars. In deze echte marathonstrijd trokken de eerstgenoemden de partij met 4—6, 6—1, 11—9 naar zich toe en zullen nu moeten proberen ook Theunis sen en Meyer af te troeven. i het enkelspel C was de uitschakeling van de twee geplaatste Paul Theunissen opvallend. Nadat Theunissen eerst een 44) voorsprong .niet in winst om kon zetten (7—9) en vervolgens een snaar het be gaf had Snaterse de zaken in de tweede set snel geklaard (6—1). Ook de als vijfde geplaatste Van de Klei, in B. zo goed op dreef, overleefde het eerste trefen niet (16, 61, 36). Verrassende winnaar Van de Zouwe kwam ook het volgende duel tegen M. de Bakker goed door. Overige uitslagen HEC: J. Gerrese R. de Bakker 6—1, 7—5; N. Blokker—C. Wolterink 6—2, 64; BroxtermanMorshuis 60, 60. f ADVERTENT IE) Hoe 't komt dat mevrouw Van Dijk nu alle damesbladen leest Zelf lees ik de Margriet en die ruil ik mat rr.ijn vriendin die de Prinses leest. Maar sinds ik oie baan heb ruil ik haar Prinses weer met de Viva van da telefoniste bij ons op de zaak, die c-ok de Libelie hee t omdat haar vriendin die aan haar geeft In ruil voor mijn P.inses rou ja, die van mijn vriendin dan, die mij t: rans ock de Avenue wel 'ns laat lezen sini s ze ook bj LU3A wer t Of het ook voordelen heeft zeg, uitzendkracht zijn I LEIDEN - NIEUWE RIJN 35 - TELEFOON 01710 - 40341 ALPHEN AAN DEN RIJN - nO'll^ETTIMOF 10 - r -y ig Filmfestival In samenwerking met de Cineclub Leden houdt het voorlichtings centrum voor sexualiteit en re latievorming ,,'t Begijntje" in het Kreatief Sentrum, Bree- straat 66, een erotisch filmfesti val. Vertoond u-orden op woens dag 26 juni films van de Frank furter Buchmesse, waaronder L'amourvan Jean Genet, op donderdag 27 juni pornografie uit de oude dcos, onder meer Borther and sister", op vrij dag 28 juni feministische eor- tiek, onder meer Daddy" van Nikhi de Sa rt Pha'.'e en op za terdag 29 een compilatie van films, de op de \x>or gaande avonden zijn gedraaid. De voor stellingen op 25 en tQ juni be ginnen om half negen, die op 28 en 29 juni om tien uur. Beenbreuk Tijdens een gymnastiekles, die donderdag in het gymrraltie aan de Uruslastraat werd ge houden, heeft een II-jcrive leer linge van de Hartebrugschool hoer besi g brofc"n. I'c' me "ie werd voor behandeling Acrd"misch z'.:keniw TW-v-rt - 1. ri ngen van de Oudenhofschool hebben deze week een bezoek gebiacht aan Brussel. Er werden onder meer contacten gelegd met het Instituut Saint Vincent de Paul, een basisschool in het Franse gedeelte van de Belgische hoofdstad. De scholieren bezochten uiteraard ook het Atom urn (zie fo'.o). worden naar ..Banneux Notre Dame", een bedevaartsoord in de Belgische Ardennen. De tccht die via Baarle Nassau, Turnhout, Geel en Luik naar Banneux leidt, kan ondermeer In Noordwijk, Leiden, Den Haag en Delft begonnen worden. Op gave vooraf is noodzakelijk (contactadres: mevr. Creygton, Agaatlaan 329, Leiden, tel. 6 128). De kosten voor de?'na- me bedragen f 34,-; bij deze prijs is onder meer een koffieta fel inbegrepen. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Grof Vuil Bewoners van de volgende stra ten, lanen, kades en pleinen kunnen hun grove vuil maandag gebundeld aan de stoeprand zet ten: Zijlsingel, Rijnkade, Oost dwarsstraat, Munnikenstraat, van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, E vertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaer- straat. Tasmanstraat, Overrijn. Alsmede de bewoners aan het Galgewater, Noordeinde en plein, Remhrandtstraat, Oude Varkenmarkt, Sliksteeg, Grocn- hazengracht, Rijn- en Schieka- de, Witte Singel, Groenhoven- straat, Witte Rozestraat, Justus Carelhuis, Jan van Go venkade, Gerrit Doustraat, Vreewijk- straat. Hugo de Grootstraat en de Bilderdifkstraat. Hersen schudding Een 60-jarige voetgangster uit Ha- zerswoude liep donderdag bij een botsing mnt ren bromf'etser een hersenschudding en ren hoofdwond op. De voetpangster tw'jfe'de b'j het oversteken van de Morssingel en iep halverwege de weg plotseling terug. F en bromfietser kon haar toen niet meer ontwijken. VoorziUor Hola wilder van LFC (I) heeft gisteravond in het nieuwe duifhuis van de Leidse Football Club een miniatuur Zilveren Mo len uitgere kt aan de aanvoerder van Volendam, Het amateur- team van de voetbalclub uit het pa'ingdorp toonde zich eerder dit se'zoen de sterkste in het zgn. Zilveren Molenloernooi.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3