ER ZIT EEN VUILTJE AAN DE &ATWI JKSE TOERISTENMARKT „Veronica" in Katwijk aan land Rode Buurt verandert van ge zicht Teeltbeperking hyacinten aan zijden draad? MARKTEN Tour de lisse loopt stroef Opdracht voor Bal 974 OENSDAG 19 JUNI 1974 PAGINA 5 Rijks, r. Zij bedrag nd. De Haagse aanden - rdelijk, fa.; ebruarj^^jjK Vanaf 27 juni heeft de toerist weer een t> vaBnieuwe kraker te bieden: een oerlstenmarkt. Tien donderda gen lang zullen In de Prince- ^raat ruim zestig voole markt- '8siands er voor gaan zorgen dat ,ebet koopgrage publiek, of dat 'enu toeristen, Katwijkers of djnensen uit de omgeving zijn, "volledig aan hun kooptrekken kunnen komen. >n toeristenmarkt, die natuurlijk ors gaat verschillen van de we- celijkse markt zoals Katwijk lie nu al weer zo'n zestien jaar kent. Zo hebben de organisato ren beslag weten te leggen op in een aantal praatgrage stand werkers, die er borg voor zullen staan dat drommen koop- en sijkgrage marktbezoekers ge- ;racteerd worden op onweer staanbare verkooppraat, kwistig doorspekt met grappen en aan verwante grollen, aast deze „mondacrobaten" zul len een aantal handwerkers oude beroepen ten beste geven zoals het maken van klompen en het in Katwijk vertrouwde boeten van netten. Bovendien is er op de markt ruimte beschikbaar voor locale groepen, die nu eens in het openbaaar hoog van de toren kunnen blazen om vriend en vij and informatie te verschalken. Zo komen onder meer aan bod de personeelswerving van de politie (zij staan er zelfs op vier donderdagen), de afdeling Vei lig Verkeer en ook het Product schap voor Vis krijgt twee marktdagen de kans een boekje open te doen over alles wat met vis te maken heeft. De commissie, die zich bijna een jaar lang met de voorbereiding van deze toeristenmarkt heeft bezig gehouden, is ervan over tuigd dat de markt in Kat wijk zal aanslaan, zoals dat ook in andere badplaatsen het geval was. Toch wil commissielid De Vries wel kwijt dat de markt een gok blijft. ,.Het kan net zo goed een afgang worden", zegt hij. „We zullen moeten afwach ten". Afgang of niet: in Katwijk wil men het gewoon proberen. Dit De VW in Katwijk ontkend, bij monde van de heer Ver- placke jr. dat men dwars zou hebben gelegen bij de voorbereidingen van de toe ristenmarkt." We zijn er wel bij geweest toen de plannen voor de markt werden door gesproken. Later hebben we ons moeten terugtreken, want we zaten net in een pe riode dat we tot ons nek in het werk zaten. De kampt met een personeelste kort. Met acht man moeten we hier alles zien te organi seren. Dan denkt men toch niet dat we ook nog eens de hele toeristenmarkt kunnen voorbereiden", aldus de heer Verplancke. is de kans bij uitstek om Kat wijk nog meer een echte bad plaats te promoveren, zo is de uitgangsstelling. Als alles vol gens de plannen verloopt wil men volgend jaar de toeristen markt nog groter gaan aanpak ken door er o.a. ook artiesten te laten optreden. Katwijk krijgt een toeristenmarkt. op het eerste gezicht geen vuil tje aan de lucht. Iedereen lijkt enthousiast. De winkeliers, die bet eerst niet zo zagen zitten, zijn bijna allen bijgedraaid en wat wil je dan nog meer?. Hoewel de organisatoren van de toeristenmarkt er liever niet over praten, zit het hen duide lijk niet lekker dat het plaatse lijke VW zo weinig van zich heeft laten horen bij de voorbe reidingen van dit voor de toerist toch zo aantrekkelijke ment. Normaal WV-directeur Chris Verplacke er als de kippen bij als het er om gaat toeristisch Katwijk een oppepper te geven, maar nu heeft hij verstek laten gaan? Waarom? Een wrijving tussen het VVV en de marktcommis- sie? Volgens de heer H. H. Zonderop, secretaris van de landelijke ver eniging voor ambulante handel en tevens adviseur in de markt- commissie, is de WV-directeur weinig toeschietelijk geweest om ook mee te werken aai voorbereidingen. ,,Ik ben des tijds een paar keer bij hem langs geweest maar erg enthou siast deed 'ie niet. Ik heb hem tenslotte maar links laten liggen want er moesten spijkers met koppen geslagen worden en dat zag ik niet zo zitten met de heer Verplancke", aldus Zonder- op. De overige commissieleden zeg gen zich de houding van de WV-directeur wel te kunnen voorstellen. De heer Den Hol lander, sprekend namens een deel van de Katwijkse midden stand: „Er is in het verleden nogal wat deining geweest de plaats van de toeristen markt. Als Verplancke met ons mee zou werken en daardoor overduidelijk zou laten merken dat hij volledig achter de toeris tenmarkt in de Princestraat staat, zou hij zich weieens het ongenoegen van andere winke liers op de hals kunnen halen". Herman van Amsterdam ATWIJK AAN ZEE „Veroni ca moet aan land!" Met deze kreet of slogan wil Radio Ve ronica de Nederlanders dufcdelijik maken, hoe het straks moet gaan worden. Immers binnen een paar maanden zal deze bij velen populaire popzender voor onze kust verdwijnen. Daarom draait de Veronica-formatie van 4 tot en met 25 juni langs Neer- Morgens begon Tineke met haar lands duinenrij. Gisteren (tus- „koffie"-programma en om 11 sen 10 en 18 uur) streek de Ve- uur nam Stan Haag de micro- ronica-karavaan pad voor het foon over. Katwijkse VW-kantoor neer. 'sActiviteiten bij de vleet: na de Niemand zal vreemd hebben op gekeken dat de Stompwijkse jeugd gistermiddag zo talrijk vertegenwoordigd was bij de gang van de r.k. kerk. Immers jeugdleidster van de Kabou ters" Trees Disseldorp stapte in de huwelijksboot met jeugdlei der van de hockeyclub Jan v.d. Burg en dat was natuurlijk een gelegenheid bij uitstek om het echtpaar feestelijk te verwelko- INSCHRIJVING Verkeers- en welzij nsover leg in Wassenaar komt op gang WASSENAAR Maandagavond a.s. wordt in het raadhuis de eerste openbare vergadering gehouden van het „Verkeers- en welzijnsover- leg", waarin behalve leden van de gemeenteraad ook vertegenwoor digers van het Verkeers- en welzijnscontact van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar zitting hebben. Wat de verkeerszaken betreft, die het overleg maandag behandelen zal, daarbij is een ontwerp-raadsvoorstel om op het stukje parallel weg langs de Oostdorperweg, dat zich bij de Kokshornlaan bevindt, eenrichtingsverkeer in te voeren. Wat de welzijnszaken betreft staan op de agenda de volgende punten: herziening bestemmingsplannen, alsmede een snellere effectuering hiervan, ruimere aandacht voor de taak van de welstandscommis sie, onderhoud van bomen langs de lanen en in openbare parken, onderhoud van wegen en voet-, rijwiel- en ruiterpaden. Deze punten zijn op de agenda geplaatst op verzoek van het verkeers- en wel zijnscontact van de Vrienden van Wassenaar. nieuwsdienst van 12 uur sprong Will Luikinga de bus in met uiteraard Harry Bell-fruit. Enige uitgenodigde omstanders probeerden het geluid van een viool, „banaan", trompet enzo voorts te imiteren, hetgeen met tal van prijzen werd gehono reerd. En Harry zorgde voor de muntjes, al dan niet met een kusje. De vijf volgende uren mochten Rob Out,, Bart van Leeuwen, Hans Mondt, Tom Colldn en Lex Harding hun praatjes en kreten de ether in slingeren. De „techniekers" Jos Hoogen, Ju les Gelijk en Jurg van Reem drarjden de platen en verzorg den de bandopnamen. Veroni- ca-ledenwerver Jos Bakker zei ons gisteren, dat de ledenwerf actie (aan de kust) erg goed loopt. Stan Haag toonde zich erg blij over het publiek, dat de jongens-van-de-horizontale-pro- grammering met vis, gelbak, ijs, drank en broodjes verwende. Het was dan ook een doorlopen de drukte gisteren rond de mo biele studio. De gemeentelijke en politiële au toriteiten verleenden alle mede werking en dat was ook in de reeds bezochte badplaatsen het geval. Tdjdens een gesprekje dat uw verslaggever had met de technici en de discjockey's bleek duidelijk, dat de „Veroni- ca-jongens" toch een zeker ver trouwen hebbe ndn de toekomst, ondanks de „bedreigingen" van een andere zekere Harry. Vandaag is Radio Veronöca 538- karavaan in Noordwijk, tegen over de vuurtoren. De liefheb bers in Katwijk kunnen de gis teren opgenomen program-ma's vrijdag 21 juni a.s. missen 10 uur 's -morgens en 6 uur 's mid dags beluisteren op de 538 meter. Sommige huizen worden'voorzien van een dakkapel Van binnen worden de huizen vrijwel helemaal doorgebroken Katwijk Twee maanden later dan oorspronkelijk de bedoe ling was, is de Katwijkse Bouwvereniging van start ge gaan met de renovatie van do Rode Buurt. De verbetering van deze wijk kan niet zover gaan als de bouwvereniging zich had voorgesteld, omdat het rijk het aanvankelijk rui mer opgezette renovatieplan niet goedkeurde. Minder geld voor de Rode buurt dus ook minder opknap. Men heeft concessies moeten doen zoals het laten vervallen van het aanbrengen van verbeteringen aan de terreinen achter de wo ningen door het bouwen van nieuwe schuurtjes. Het is niet zeker of het rijk wel instemt met dit soberder plan, maar de bouwvereniging heeft het er op gewaagd alvast to beginnen. Gestart is met de verbetering van proefwoningen in de Cattenstrant en de Frie- zenstraat. Later in het Jaar, september of oktober, wil de gemeente, steeds met twintig tegelijk, beginnen met de re novatie van de gehele wijk. De renovatie houdt in dat de bewoners van de Rode Buurt ongeveer acht weken elders moe ten worden ondergebracht. Uitvoering van het totale plan gaat ongeveer twee jaar in beslag nemen waarna direct met de opknap van de woningen in de buurt van de vroegere gasfa briek en in Katwijk-Binnen gestart kan worden. BOLLENSTREEK Komt de Nederlandse teeltbeperking voor hya cinten op de tocht te staan? Als het Europese Hof voor justitie het advies van de udvocaat-generaal van het Hof volgt, dan is de teelt regeling nog dit jaar verleden tijd. „Juf" Piekaar stapt op „Wat een geweldige dag. Dit feest zal ik nooit vergeten". Een ont roerde hoofdleidster Rie Pie kaar kwam gistermiddag woor den te kort om iedereen te be danken voor het geweldige feest dat haar bij het afscheid van het Katwijkse onderwijs en haar laatste „post", de kleuter school „Op de Spelbrink" was aangeboden. „Juf" Piekaar, dit jaar 65, werd tijdens dit hart verwarmende afscheid bedolven onder cadeaus en bloemstukken. LISSE In tegenstelling tot voorgaande jaren, kampt de organisatie van de „Tour de Lisse" met een inschrijving die wat stroef verloopt. „Achter de oorzaak daarvan zijn wij tot c- aden toe niet gekomen", vertelt de heer De Koning, t-i:i van de organisatoren. „Weliswaar heb ben we het rccinersveld van 60 man bijna rond, maat even soepel ais anders ging dat toch niet. Een reden zou het WK-toer.-ooi kunnen zijn, hoewel de leeftijds groep van 10 t/m 13 jaar mijns inziens daar toch niet zo in geiataresseerd Is. Voorlopig zijn nu 58 inschrijvin gen binnen, maar we hopen dat dit getal toch nog tot 70 zal oplopen, een aantal reserves kunnen we namelijk best gebruiken". Echt ongerust zijn de initiatiefnemers van de Tour, die nu alweer voor de 18e maal wordt gehouden, toch niet. wie er 's avonds om half acht op de Spekkelaan „Inderdaad", aldus de heer De Korting, „wij zijn ei gele; groene- en witte trui mogen starten, van overtuigd, dat onze ronde een groot succes zal wor- De Tour draait daarop de volgende week op maandag, den. Wij hebben ons verzekerd van de medewerking van vele bedrijven, die fraaie prijzen en premies be schikbaar hebben gesteld. Bovendien wordt de ope ningsdag opgeluisterd door de Radio Caroline drive-in- show en het muziekgezelschap „Trou Moet Blijcken", die het programma op zaterdag 29 juni, op het binnen plein in het centrum, openen. Om 15.00 begint het voor stellen van de 10 ploegen en de tourmissen. Daarna, om 16.00 uur, start de Tour de Lisse met een „proloog" in de Poelpolder. Als het laatste rennertje binnen is vindt de huldiging plaats en wordt er bekend gemaakt, Volgens traditie wordt de ronde afgesloten met een in dividuele tijdrit op zaterdag 6 juli. De jeugdige ren ners mogen niet op racefietsen rijden, maar komen met hun gewone „karretjes" aan de meet. Donderdag is de keuring van de fietsen op het Sportpark. Inschrij ving is nog mogelijk. Ploegen of rennertjes kun nen zich opgeven bij de heer Hogenes, Emmastraat 30 te Lisse, of telefonisch bij de heer Stavleu, tel. 02521 14232. De advöcaat-generaal, mr, Henri Mayras, meent namelijk dat de regeling in strijd is met de EEG-regels. Vorig jaar waren diverse hyacin tenkwekers in overtreding ze hadden meer hyacinten geteeld dan ze volgens hun teeltrecht mochten maar noch de rechter in Alkmaar, noch zijn collega in Haarlem wilde een uitspraak doen omdat ze twijfelden aan de rechtsgeldigheid van de betfef- fende PVS-verordening. Men legde de zaak voor aan het Hof van Justitie in Luxemburg en insiders verwachten nog deze maand een uitspraak. Voorstanders van maatregelen ln het bollenvak zijn bevreesd dat wanneer deze teeltregeling van de baan moet, dan voor meer maatregelen het licht op rood zal worden gezet. Een grote bloembol lenexportondeme- ming uit Hillegom heeft inmid dels eon proefproces uitgelokt met betrekking tot de mini mum-exportprijzen. Nu hoopt men dat de rechter ook dan niet tot een uitspraak zal willen ko men en de zaak naar Luxem burg zal doorspelen. Geslaagden De Noordwljkse kunstenaar Hen- ny Bal gaat ln opdracht van do Bouwcommissie Scholenbouw Boerenburg oen 20.000 gulden kostend kunstwerk vervaardi gen. Nadat een eerste kunst werk in brons te duur bleek te zijn blijkt het nieuwe ontwerp van kunstenaar Bal wel een haalbare kaart binnen het bud get van de drie betrokken scho len. De hoogte van het kunst werk wordt ongeveer vijf meter en zal worden uitgevoerd in zeer weerbestendlge houtsoorten. De plaats van hel kunstwerk Is gedacht op het open speelterrein voor de basisscholen in de nieuwbouwwijk Boerenburg. di rect aan de zlfde van de Stok man Bossestraat. mnnnmnm Juf stapt op LEIDEN Juf Buijsse, hoofd van de openbare kleuterschool De Goudsbloem aan de Mare- singel, gaat. haar kleuters verla ten. Mevrouw Levina Buijssc- Derksen verwacht een bloedel- gen peutertje en heeft b. en w. om ontslag gevraagd.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5