Wassenaarse raad voorzichtig met openstellen van recreatiegebied Scholennota te statisch K GROOTS WATERSPORT EVENEMENT VOOR DE KUST VAN KATWIJK Raad Ter Aar geeft fiat aan stichting van kleuterschool Raad Wassenaar morrend akkoord met verhoging elektra-tarieven Eljo onder hamer u Zoeterwoude krijgt toestemming voor kleuterschool Strenger toezicht op parkeren in Lisse LEIDSE COUKANT WASSENAAR Het voorstel van burgemeester en wethouders om 20 hectaren toekomstig re- creatlegebied, grenzend aan het uitbreidings plan Zijlwatering voor het publiek open te stellen heeft in de gemeenteraad geen onver deelde instemming gekregen. De heer D. van Klaveren (CCP) vroeg begrip voor de veehouders, die daar nog vee in de wei hebben. De heer A. Lodder (Partij Wasse naar) vreesde dat er van de weilanden mis bruik gemaakt zou worden door bromfiets crossers e.d. De heer Chr. Theil (Open Appèl) wees op de vogels, die in het gebied voorko men en die verjaagd zullen worden als er massa's mensen komen. Gepleit werd er door verschillende sprekers voor het openstellen van een kleiner gebied, bijvoorbeeld een strook langs de Zijlwatering. Wethouder Mr. N. W. A. Brink zegde toe, met deze wensen rekening te zullen houden en in overleg met de dienst gemeentewerken te zul len bekijken, welk deel van het terrein zal worden opengesteld. De raad voteerde een kre diet van 3500,- voor het maken van eenvou dige bruggetjes en vlonders over de sloten. Burgemeester en wethouders hadden de raad voorgesteld voor 1974 een aanvullend krediet van 75000,- beschikbaar te stellen voor stede- bouwkundige werkzaamheden. Ir. G. H. C. Theunissen (CCP) sprak zijn verontrusting uit over de toenemende bedragen die voor dit doel beschikbaar moeten komen. Hij toonde er zich niet van overtuigd, dat er een juist evenwicht bestaat tussen de hoogte van deze bedragen en het nut van de stedebouwkundige werkzaamheden. Daarom stemde hij tegen het voorstel, dat door de rest van de raad aan vaard werd. Voor het drumbandfestival, dat „Irene" op 22 juni a.s. organiseert verleende de raad een garantie van 750,-. De raad stemde in met een compromis in een al lang lopende zaak over een duivenhok in een achtertuin aan de Zonneveldweg, waarvoor op grond van de geldende voorschriften geen bouwvergunning kan worden verleend. De ei genaar van het hok zal de uit- en invliegope- ning van het hok verplaatsen en er zal een draad boven de dakgoot van de buren worden gespannen om de overlast te beperken. Daar mee zal gedurende drie maanden een proef worden genomen. KATWIJK De Katwljkse water sportvereniging „Skuytevaert" organiseert het a.s. weekeinde een groot kunstzeilevenement. Dit jaarlijks in Nederland terug kerend gebeuren, nu voor het eerst in Katwijk, belooft een watersportspektakel van de eer ste orde te worden. Het draait allemaal om het zeezeilen, maar daaromheen is een groot feest gecreëerd. Het zeilen, net buiten de branding, gebeurt met scheepjes van licht kaliber. Een aantal klassen komt aan de start, terwijl er ook plaats is In geruimd voor „eigenbouw". Het zeezeilen met lichte schepen is een tak van sport die de laat ste Jaren een stormachtige ont wikkeling heeft doorgemaakt. In een aantal kustplaatsen schoten de clubs als paddenstoelen uit de grond, waarvan de leden zich m eerste instantie toeleg den op het zelf-construeren en ontwikkelen van zeilscheepjes. Wat later ging een aantal van hen over op „echte" boten, an deren op motorboten en sommi gen zelf op speedboten. Allen echter met het doel om vlak buiten de kust te varen, c.q. wedstrijden te houden. In Katwijk heft de KWV Skuyte vaert inmiddels al zo'n 350 le den. De vereniging beschikt over een eigen stuk strand, een opslagplaats voor de zeilen en een botenloods. Naarmate er meer verenigingen kwamen, werd de behoefte aan onderlinge wedstrijden groter, hetgeen re sulteerde in het organiseren van een kustzeilevenement. Ge streden wordt in een aantal klassen, waarbij het individuele resultaat minder zwaar weegt als de beste eindklassering van de vereniging. Acht clubs hebben zich voor zondag ingeschreven. Gezien het grote aantal deelnemers belooft het een bijzonder grootse en spannende gebeurtenis te wor den. Er wordt echter niet alleen gezeild. Skuytevaert heeft rond om de wedstrijden een aantrek kelijk programma samengesteld met onder meer viswedstrijd^*», een handicaprace en een barne- cue. Vridjagavond is er een fak keloptocht van alle deelnemende zeil- en motorboten vóór de bou levard. Zaterdagmorgen is er een viswedstrijd met aantrekke lijke prijzen,- terwijl 's middags de eerste zeilwedstrijd plaats heeft. Om 20.30 uur begin het grote feest in de loods, waaraan onder meer de Baker Street Jazz Band haar medewerking verleent. Op zondag wordt om 10.30 uur met de wedstrijden ge start, terwijl om ongeveer 16.00 uur de prijzen uitgereikt zullen worden. Burgemeester Vermeu len zal op zaterdag om 13.00 uur het feest officieel openen. Onderzoek naar openbaar vervoer rond Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Donderdagavond half acht komt het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR) in een openbare ver gadering in het raadhuis van Alphen bijeen. Op de agenda staat onder meer een voor stel om een inventarisatie te maken van beleidsvoorne mens op het gebied van de ruimtelijke ordening in de plaatsen die deelnemen aan het overlegorgaan. De te maken kosten voor 1974 wor den geraamd op 25.000. Ook wil het college een krediet van 15.000 beschikbaar stel len om een onderzoek in te stellen naar het openbaar vervoer, welke blijkens een enquête in de tien deelne mende gemeenten van het Igor onvoldoende is. Men wil een beeld krijgen van de openbaar vervoersituatie in deze streek. Dit geldt niet al leen voor de Rijnstreek-ge meenten onderling maar ook de situatie tussen deze ge meenten en plaatsen als Am sterdam (incl. Schiphol), Leiden en Woerden. Beide onderzoeken kunnen uitge voerd worden door de afde ling Verkeer van de Dienst Openbare Werken en kan te gen het einde van het jaar gereed zijn. ZOETERWOUDE Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring ge hecht aan het raadsbesluit waarmede 550.000 werd gevoteerd voor de bouw van een openbare kleuterschool, de eerste in Zoeterwoude. Enkele jaren terug werd de mogelijkheid tot openbaar kleuteronder wijs reeds geschapen. Aanvankelijk was dat in de kleine zaal van Ons Huis, later werd een overstapje gemaakt naar de nieuwe open bare Corbuloschool aan de Westeindseweg waarvan enkele lokalen nog niet voor het basisonderwijs nodig waren. Inmiddels is het aan tal leerlingen sterk gestegen en heeft de Corbuloschool zelf dringend alle lokalen nodig. Men heeft zelfs de aula als leslokaal in gebruik moeten nemen. Veel vreugde nu bij schoolhoofd Th. Hoogervorst en zijn team. Overigens zal de drieklassige kleuterschool in de directe omgeving van de Corbuloschool in het bestemmingsplan Westeinde 3 worden gerealiseerd. Het gemeentebestuur heeft inmiddels Panagro-War- mond opdracht tot de bouw verstrekt. De school zal van hetzelfde type zijn als de vorig jaar aan de Oran jelaan gereedgekomen kleuterschool De Kleine Wijzer. Men hoopt de school voor het einde van het jaar in gebruik te kunnen nemen. Er is in de afgelopen jaren grote bouwactiviteit geweest in de scho lensector. De Aloysiusschool en de jonge Sjaloomschool werden bei de met één lokaal uitgebreid evenals „De Hummelhof", de Corbulo school verrees, de Weipoort kreeg een dépendance van de kleuter school Zonnegaarde en aan de Hoge Rijndijk kon het kleuteronder wijs de oude „Krakepit" verlaten en de nieuwe school aan de Oran jelaan in gebruik nemen. Inmiddels wordt hard gewerkt aan de ver vanging van de Bernardusschool, waarbij de keuze is gevallen op een permanent gebouw, dat eveneens aan de Oranjelaan een plaats zal krijgen. WOENSDAG 19 JUNI 1974 Leidenaar hoort half jaar eisen DEN HAAG/LEIDEN De offi cier van justitie bij de Haags» rechtbank heeft zes maandenL - gevangenisstraf geeist, waarvan twee maanden voorwaardelijk, tegen een 25-jarige Leidse fa! brieksarbeider, die 23 februaifc^yi vorig jaar een overval pleegdejrgtw; op de 50-jarige houdster van jeufl het agentschap van de P.T.T," mej. M. Brak aan de Rijks-'00 i straatweg te Wassenaar. Zij8,", werd mishandeld, een bedrag* H van 1400 werd ontvreemd. De?13," i fabrieksarbeider voerde de overval samen met een vriend nU uit, die nog minderjarig is en*"?." voor de kinderrechter moet ver-, C( schijnen. n' en toi Aanvankelijk was er nog een der«j0rs i de verdachte bij betrokkenlelijl maar die trok zich vlak voor detfie n overval terug. Cent, Pas in maart van dit jaar konjren 1 klaarheid worden gebracht ineen het gebeurde, toen de minderja-werk rige verdachte door de Leidse staar politie werd gearresteerd in ver- kijkg band met een groot aantal in-tract braken en diefstalden. jstaar Omstreeks vijf uur op de bewust«P°°r! dag in februari kwam het twee-Fe™ tal de winkel binnen waarin het® agentschap is ondergebracht.''''" De fabriekarbeider sprongru 5 over de balie en sloeg de kan-rj toorhoudster met een houten,en stoelpoot, die hij van de vuilnis-I staal had gehaald. De bedoeling was haar bewusteloos te slaan, maar verdachte kon er niet toe komen het slachtoffer hard te slaan. „Moet dat nou, het geld' ligt daar", had de vrouw ge- zegd. Na de greep in de geldla- de ging het tweetal er snel van door. Verdachte had een auto i broer geleend en die Sandthorstlaan achtergelaten. 1 De mededader was op de fiets, i Verdachte verklaarde tot zijn daad te zijn gekomen, omdat hij als gevolg van druggebruik in depressieve toestand was ge raakt. „Ik zag het allemaal niet meer zo zitten", verklaarde hij. De president: „Er zijn meer mensen die het niet zien zitten, maar dan geen overval plegen' In een Leidse jeugdsociëteit ren de plannen voor de overval] ontworpen. De officier consta-f teerde, dat de overval terdegei was voorbereid en toen de der-J de main zich had teruggetrok-T ken, werd de fabrieksarbeider^ die aanvankelijk als chauffeur! zou fungeren, de hoofddader in. het gebeuren. Hij had zich vermomming 'n bivakmuts aan-] geschaft Op grond porten en de reclassering, wilde] de officier met genoemde volstaan. De verdediger mr. A. W. G. M.J1 Daverveldt vroeg de rechtbankj een geheel voorwaardelijke ge vangenisstraf op te leggen, verdachte een ander leven is begonnen. Vonnis op 27 juni. Wassenaar Het voorstel aan de Wassenaarse gemeenteraad om met ingang van de datum waarop ook in Leiden de electriciteitsta- rieven zullen worden verhoogd, ook de Wassenaarse tarieven te ver hogen met cent per KWh heeft in de raad aanleiding gege ven tot discussie en kritiek. Kritiek op het feit dat de Wassenaarse raad over deze tariefsverhoging moet beslissen, terwijl in Leiden nog geen beslissing gevallen is. Volgens het contract met Leiden dat de electriciteit levert moet Wassenaar Leiden volgen bij elke tariefswijziging, met dien verstande, dat Wassenaar desgewenst 10 procent hoger mag gaan. Leiden is van plan aan de gemeenteraad een verhoging met ingang van juli voor te stellen met cent per kWh. Maar de Leidse raad heeft daarover nog niet beslist en dat schoot verschillende leden van de raad in het verkeerde keelgat. Er gingen stemmen op om het voorstel aan te houden en eerst de be slissing van de Leidse raad af te wachten. De verhoging zou dan een of twee maanden later kunnen ingaan. Er waren ook raadsle den die zich op het standpunt stelden, dat de tarieven maar een keer per jaar bij de begrotingen vastgesteld behoren te wor den en niet tussentijds. Zij vroegen een eventuele verhoging uit te stellen tot 1 januari van het volgende jaar. Dat laatste zou de ge meente 160.000 kosten, berekende wethouder mr. dr. W. F. van Gunsteren. Het invoeren van een verhoging met ingang van augus tus of september zou zeer grote administratieve moeilijkheden met zich meebrengen, aldus de wethouder. be raad ging uiteindelijk met het voorstel van burgemeester en wet houders akkoord, maar vroeg het college uitdrukkelijk aan het ge meentebestuur van t/éMeo duidelijk te maken, dat het weinig ele gant is Van de Wassenaarse raad op zo korte termijn een beslissing te verlangèn, terwijl de Leidse raad nog geen beslissing heeft geno men. 99 55 Huize Eljo, een meer dan 200 jaar oud gebouw in Zwammerdam wordt momenteel gesloopt. Op dezelfde plaats zal een nieuw en modern Eljo worden gebouwd voor de lichamelijk en geeste lijk gehandicapte kinderen, die nu tijdelijk in de gebouwen van de Johannesstichting zijn onder gebracht. Wijkraad Boschgeest: VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest in Voorschoten zet vraagtekens achter de gemeen telijke nota „Scholenbouw- en beheer" en vooral daar waar onder meer als conclusie staat dat de besluiten over de ver plaatsing van de Parkschool en de Gevers Deynootschool naar Bosch zouden moeien wo den ingetrokken, waarbij tevens het besluit tot bouw van vier defini tieve lokalen als aanloop voor de realisatie van onderwijsvoor zieningen wordt ingetrokken. Deze conclusie vormde voor de wijkraad Boschgeest aanleiding de inhoud van de nota kritisch te bezien en met de wijkbewo ners na te gaan in hoeverre de uitgangspunten, die ten grond slag lagen aan de conclusie in de nota volledig en juist waren. De wijkraad kwam daarbij tot de slotsom dat de nota een te sta tisch karakter droeg om als uit gangspunt te mogen dienen voor beleidsbeslissingen. Zo conclu deerde de wijkraad, uitgaande van dezelfde uitgangspunten die ten grondslag lagen aan de nota dat er in Boschgeest een reële behoefte is aan 24 lokalen op korte en aan 22 lokalen op lan gere termijn. Wordt daarbij re kening gehouden met een split sing naar confessie dan ontstaat daarboven nog een meer-behoef- te aan 2 lokalen op de korte en aan 1 op de langere termijn. In een door de wijkraad Bosch geest opgesteld memorandum, dat de volledige instemming van de wijkbewoners verwierf. wordt dan ook aan het college van b en w gevraagd de conclu sies in de nota te herzien en in een herziene versie van de nota tevens de thans ontbrekende koppeling te leggen lussen het beleidsterrein onderwijs en an dere belei De visie van de wijkraad met net mer.iorar. .um is .„cl alleen ge zonden aan b en w, maar te vens aan alle raadsleden en de gezamenlijke schoolraad voer het openbaar onderwijs. Ter Aar De gemeenteraad van Ter Aar heeft gisteravond beslo ten tot stichting van een open bare kleuterschool in aanslui ting op de reeds bestaande openbare basisschool. Om het aanbod van 182 kleuters voor het nieuwe schooljaar te kunnen plaatsen heeft het gemeentebe stuur na overleg met de bestu ren van het bijzonder onderwijs de mogelijkheid gekregen het benodigde aantal van 30 kleu ters, noodzakelijk voor de stich ting van een openbare kleuter» school, hiervoor aan te trekken. De gemeente hoopt op maandag 20 september of eerder een 3- klassdg noodgebouw gereed te hebben om onderdak te geven aan het bijzonder kleuteronder wijs in Aardam-west. De raad besloot tot subsidiëring van 15 procent van de totaal begrote kosten van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk in Aardam- west. De voetbalvereniging Altior kreeg de goedkeuring van de raad voor de garantieverle ning voor de op te nemen geld leningen van totaal 75.000 i.v.m. de bouw van een nieuw clubhuis. De riolering gelegen dn de Korteraarseweg zal wor den vervangen, waarvoor de raad een krediet voteerde van ruim 21.000,-. De door de gemeente aangekochte woning, Westkanaalweg 85, zal worden gesloopt om t.z.t. plaats te maken voor nieuwbouw, waarvan de raad het voorstel van B en W om er een dubbel woonhuis te bouwen in beraad wilde houden. Met ingang van 1 juli zal er een begin worden gemaakt met de reconstructie van de Ringdijk De raad besloot voorts tot kre dietverlening van 313.000.. voor het bouwrijp maken van de grond voor de bouw van 50 woningwetwoningen en 17 be- jaardenwoningen in het bestem mingsplan Aarlnm-west. [ATVt LISSE De politie van Lisse gaat parkeerovertreders stevig aanpakken. Enige tijd heeft men het willen aanzien, sinds het „Verkeersbesluit" van kracht werd na de „sanering". De „Blauwe zone" is vervallen In de Wagenstraat, Van der Veldstraat, Julianastraat, Bea- trlxstraat, en Tulpenstraat. Van kracht zijn en blijven de blauwe zones in de Kanaalstraat, Grachtweg, parkeerterrein op de Haven en het Vierkant. In deze straten moet men dus de parkeerschijf gebruiken. Het is nu ernst geworden. De afdeling Lisse van de LTV A heeft gisteravond voor het 4. laatst in de huidige vorm verga- 4 j. derd en tevens het seizoen op 11 feestelijke wijze besloten. Enke- I le maanden geleden stelde het V bestuur voor, de afdeling te J i reorganiseren omdat er te wei- J nig jongere leden zich meldden i vanwege het betrekkelijk grote i K leeftijdsverschil tussen oudere 1* en jongere leden. De oudere le-J ijQ den besloten zich terug te trek- j ken en in andere "orm samen- komsten te houden. Presidente j I mevrouw Van Ruiten-Elstgeest J en bestuurslid mevrouw V.d. flj Lans namen afscheid. Hun j plaatsen zullen in het najaar 1 I; door andere krachten worden*] In de Poelpolder is de eerste paal 1 geslagen voor de bouw van 84 koopwoningen van de Stichting 1 tot Bevordering van Eigen Wo-jfl ningbezit. Het betreft hier een .,1 voor de bollenstreek uniek pro- jekt, dat een doorstromingsef fect beoogt waarmee 140 gezin- I nen worden bereikt. Volgens I een woordvoerder van de stich- I ting waarvan bestuurslid me vrouw W. H. Prins-van Dillen de eerste paal sloeg ligt het in de bedoeling, dat volgend jaar rond deze tijd de eerste woning wordt opgeleverd. Ruim 400 Lissese bejaarden zijn I gisteren uitgeweest. Het Oranje Comité bood hur een boottocht over de Kager- en Brasemerme-. ren aan. In Avifauna werd ge wandeld en gegeten. Hier sprak I burgemeester Berends de deel nemers toe en bracht het orga niserend comité dank voor de verzorging.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4