IN „VERDOMDHOEKJE FASSON NIET LANGER BIJ GROENENDIJKERS Tarieven sporthal „De Fluit" omhoog wmmÊÊÊÊmÊmÊÊÊm Boskoopse drumband naar Wereld Muziek Concours iiiiiiiBiiiiiiiiiviiinniHiiniHi De stank is verdwenen Muzikale rondrit Arti Kwart eeuw Zijerveld- limonade Nieuwe straatnamen in Alphen a/d Rijn Woningen Torenstraat vergroot Verhuur vergader zaaltje LEIDSCHENDAM Het zaal tje van 6 bij 6 meter, dat na de brand in de sporthal ,,De Fluit" is gecrëerd, kan, vol gens wethouder Bunnik, voorzitter van de beheers commissie voortaan uitste kend dienst doen als verga derruimte. Het zal echter als een soort service in de eer ste plaats ten goede moeten komen aan de sportvereni gingen die de sporthal en het zwembad gebruiken. De we- touder stelt de beheerscom missie vor de vereniging 6 gulden en andere gebruikers 12 gulden huur te laten beta len voor 'n ochtend, middag of avond. Bij het vaststellen van de huurprijs is niet uit gegaan van alle gemaakte kosten, maar alleen van ver lichting, verarming en schoonhouden. BOSKOOP - De roem van de drumband van harmonie Concordia heeft zelfs zuide lijk Nederland bereikt. De roodge jaste Boskopers zijn uitgenodigd voor het Wereld- Muziek concours op 20 juli in Kerkrade. Het Wereld Muziek Concours is een traditioneel evenement dat eens per vier jaar plaatsheeft en waaraan or kesten, drumbands harmo nieën. High schoolbands uit Amerika en Russische en Bulgaarse volksdansgroepen meedoen. Het concours trekt zo ongeveer 12.000 muziekminnaars(res- sen). Kerkrade maakt zich op om al deze mensen te ont- vangen. Kosten plm. 1 mil joen gulden. Vorig jaar kreeg Concordia al aanschrijving voor deelna me. Teun Verkade, die ieder optreden van Concordia "versiert" door met veel elan de "Stick" met kwasten vaardig te hanteren, is met deze uitnodiging zeer geluk kig. Hij is tamboer-maitre in hart en nieren en zorgt door nijver oefenen met zijn man nen dat de Concordia-trom- mels kundig worden geroerd met veel vaart en overgave. Op zijn vijftiende jaar mocht hij met een „plat trommel tje" met de muziek mee, maar in de loop van de ja ren is hij van "meeloper" een "vóórloper" geworden. Voor hij tamboer-maitre werd heeft Teun eerst les ge haald bij de Koninklijke Mi litaire Kapel. Daar zat hij meteen goed, want de drum bands vinden van oudsher hun oorsprong in het leger. Teun werd helemaal verliefd op het drummen en heeft op zijn beurt vele Concordia- klanten het ritme bijge bracht. In zijn (nu nog) hou ten huis op de kwekerij, ver scholen achter een geurige bloeiende meidoornhaag ver telt hij hoe hij bijna geruis loos drumles geeft. Het oefenen gebeurt op plank jes, overtrokken met rubber een stuk autoband of iets dergelijks dat op de knie wordt vastgebonden en waar op men uit de kunst kan „hengsten" zonder dat de huisgenoten er last van heb ben. Voor wat het Wereld Mu ziek Concours betreft hoopt Teun Verkape op 'n 1ste prijs Ik zeg eigenlijk liefer hele maal niks. We kunnen alleen ons best doen. Het muziek feest valt in een moeilijke tijd (vakantie) en we moeten nog ontzettend veel oefe- Boskopers die meewiMen naar het Wereld Muziek Concours kunnen dit kenbaar maken (liefst voor één juli) bij A. Tol, Julianastraat 54, tel. 01727—3512 en W.B. van Eljk, Heemraadlaan 38, Leiderdorp, tel. 01710—93006. ■■IK (flAANDAG 17 JUNI 1974 LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM Wethouder H. J. Bunnik, voorzitter van de be heerscommissie van het sportcentrum „De Fluit" wil met ingang van 1 oktober 1974 de tarieven voor de sporthal met gemiddeld 7% verhogen. Het tekort voor de sporthal wordt voor dit jaar op 121.264 gulden ge raamd. Dit bedrag zal echter, vanwege de loon-en prijsstijgingen, nog aanzienlijk oplopen. Hierbij wordt vooral gedacht aan de ver warm ingskost en. De wethouder vindt een regelmatige aanpassing van de tarieven nood zaak als tenminste het jaarlijkse exploitatietekort binnen redelijke grenzen moet blijven. De Langeraarse muziekvereniging Arti en Reigioni maakte zaterdagmiddag op grote vracht wagens een muzikale rondrit door het dorp. Dit in het kader van die actie die tot doel heeft de nodige financiën bij elkaar te krijgen voor nieufe instrumenten. ALPHEN AAN DEN RIJN Zlj- erveld's Limonadefabrieken in Alphen aan den Rijn bestaat deze week 5 jaar. Zijerveld is een van de vijf erken de zelfstandige bottelaars in Ne derland van The Coca Cola Company. Het assortiment fris dranken is de laatste jaren aan zienlijk toegenomen: het omvat naast Coca Cola ook Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic en het onlangs op de markt gebrachte Mr. Plbb. Hoewel de produktia sinds maart vorig jaar gecon centreerd werd in Arnhem be vindt de verkoopmaatschappij zich in Alphen. Het verzorgings gebied strekt zich uit van de Achterhoek tot diep in Zuid-Hol land en van Oostelijk Flevoland tot aan de grens van N.-Bra bant. In dit gebied bevinden zich twee miljoen Hollanders, die door Zijerveld van limonade en frisdranken worden voorzien. Nieuwe auto's voor politie Alpen/Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft sinds kort de beschikking over twee (zeer opvallende) Ford Taunus sur veillancewagens. Deze snelle auto's zijn voorzien van een speciale uitmonstering en dra gen felle oranje fluoriscerende kleuren, hetgeen het werken gen felle oranje fluoriscerende kleuren, hetgeen het werken 's nachts zal vergemakkelijken. De twee nieuwe surveillancewa gens voldoen volledig aan de voorschriften van de Centrale Politie Verkeers Commissie en zijn een jaar op proef. Luchtig concert, in winkelcentrum ALPHEN AAN DEN RIJN De streekmuziekschool gaf gister' avond in het winkelcentrum Ridderhof een openlucht-con' eert. Zo'n 30 leerlingen van de muziekschool, af en toe gehin derd doordat de wind een aan val deed op hun bladmuziek, brachten een afwisselend pro gramma, waarnaar het plezierig luisteren was. De winkelende vaders en moeders plus kroost wilden best wel even de pas In houden en de volle boodschap pentas neerzetten om te luiste ren naar wat de leerlingen vaij de heer L. Peys te bieden had; den. Het „luchtige" concert had dan ook de gezellige entourage van de gaande en komend! bezoekers van het winkelcen trum. voorbeeld sierden ook het paro chiehuis op). Neem nu bijvoor beeld de aankondiging van „open house" van Fasson. dat dezer dagen de nieuwe voor raad- en transportruimte in ge bruik nam. Daarin wordt de anekdote verteld van die mole naar (W. Rademaker, red.) die precies vertellen kon uit welke hoek de wind zou komen. Deze molenaar en de fabriek, die wel eens dingen moest maken met een onaangenaam luchtje (Fas- son, red.) spraken met elkaar af dat hij voortaan iedere dag een berichtje zou sturen, wat de wind die dag van zins was. „Die fabriek kon er rekening mee houden en het dorp had geen overlastmeer. Zo werd ie dereen toch nog gelukkig", ein digt de anekdote. Het wonderlij ke is. dat dit „sprookje" op waarheid berust, want Radema ker hééft op een hoorzitting in de kantine van Fasson weieens verteld dat hij bij voorbaat kon stellen uit welke hoek de wind zou gaan waaien. Goed, deze molenaar annex gemeenteamb tenaar hoeft dat nu niet meer te vertellen aan de Fasson-men- sen, want met 'in miljoenen ver gend apparatuur wordt' de lucht verontreiniging nu bestreden. Vaak gehoorde uitspraak zater dag, op het terrein van Fasson: „Als alle bedrijven in ons land dat zouden doen, zou er veel herrie rond de verontreiniging uit de lucht zijn". Want thans zien ze in de Groenendijk alleen nog maar rook van onschuldige aard uit de schoorsteen van Fasson komen. Uw mening In de Leidse Courant van 12 juni verdedigt de heer Van der Poel de demping van een aantal vaarten in de omgeving van Oud-Ade. Het is begrijpelijk dat de boeren, die soms hoge polderlasten moe ten betalen, proberen die kosten te verminderen. Naar mijn mening is het dempen van sloten echter een slechte manier om dit te bereiken. De schade die men aanbrengt aan dit schitterend stuk polderland schap is namelijk onherstel baar. In hetzelfde stuk stond dat be zwaar kon worden ingediend tot 21 dagen na dagtekening. Dit is 14 juni. Aan het begin van de Vaarsloot tussen de Zuidzijder- vaart en de Oude Ade staat een bordje waarop is vermeld dat bezwaren ingediend kunnen worden tot 5 juli. Zelf heb ik mijn bezwaar inge diend voor de veertiende juni, maar ik vraag mij toch af wat ér gebeurt met de bezwaren die tussen 14 juni en 5 juli worden ingediend. ANK HOOGEVEEN Zwarteweg 13 Oude-Ade Zomeravandzang in Leiirmiden LEIMUIDEN Donderdag a.s. organiseert de Christelijke Ge mengde Zangvereniging „Excel sior" een zomeravondzang in de Gereformeerde kerk te Leimui- den. Behalve het gemengd koor wer ken mee het kinderkoor en het pas opgerichte jeugdkoor „Jong Excelsior". Als soliste treedt op Riek van Veen, dwarsfluit. De muzikale begeleiding en de al gehele el iding wordt verzorgd door de pianist organist en koordirigent Frits Heil. Aan vang 8 uur, toegang vrij. Plattelandsvrouwen gingen dag op stap LEIMUIDEN De Plattelands vrouwen van de afdeling Rijnsa- terswoude/Leimuiden zijn op stap geweest naar Nijmegen en omgeving. Na een schitterende tocht langs de Utrechtse heuvelrug en door de Betwuwe bezochten de da mes een forellenkwekerij en (na de lunch) het Afrikamuseum, waarna een vaartocht over de Waal werd gemaakt. De dag werd afgesloten met een panne- koekenmaaltijd in Oudhollandse stijl. HAZERSWOUDE „Ons is ten aanzien van een scho ner milieu geen moeite te veel", konden de bezoekers van het „open house" van het Hazerswoudse bedrijf van Fasson zaterdag, na die visite, lezen in een oor konde die hen werd uitge reikt. En, zo stond er toe gevoegd: „En hebben wij voor de toekomst nog veel plannen in ontwikkeling". Fasson, het bedrijf waar zelfklevende materialen worden vervaardigd, stond nog niet eens zo lang gele den bij de Groenendijkers in 'het „verdomboekje", daar naar hun mening het leefmilieu kwaad werd aangedaan door vooral de kwalijke luchtjes die, door het gebruik van de lijm in de fabriek, de directe woonomgeving werden in geblazen. De Groenendij kers kwamen zaterdag in groten getale opdraven in dat „open huis" van de Amerikaanse industriegi gant, want wat waar is is Inwoners van Hazerswoude bij de kostbareluchtverversingsinstallatie van Fasson. waar: ze ruiken die stank ni e t meer. Hel echtpaar Gordijn, dai ucsujua bij de Fassondirectie de klach ten van de Groenendijkse Groe- hesteinbewoners in hópen depo neerde, stelde het onomwonden: „Die smerige lucht zijn we hele maal vanaf!" Ze zitten nu al leen nog met de geluidshinder, die uitgaat van het continu-be- drijf. En dat zit hem dan hoofd zakelijk in die auto's en dat la den en lossen, want ja, dat kan nu eenmaal (nog) niet zonder geluid." Hoe Fasson dat probleem van de luchtverontreiniging aanpakte, konden al die belangstellenden constateren bij de uitleg, die werd verstrekt bij de terugwin ninginstallatie. Voorheen werd die afgewerkte lucht van de be- lijmingsmachines In de open lucht geblazen, maar sedert no vember 1973 wordt deze lucht naar de terugwinningsinstallatie gevoerd. En daar worden de aanwezige oplosmiddelen uit de lucht gefilterd en kunnen dan in het proces opnieuw worden ge bruikt. Kosten van deze lucht- zuiverings- en recyclingappara- tuur: zeven miljoen gulden. De bezoekers gingen niet met lege handen huiswaarts. In het Groe nendijkse parochiehuis, inge richt als receptieruimte, ontvin gen de kinderen stickersEn de ouderen kregen die ook. maar dan die met Oudhollandse molenmotieven. Want Fasson heeft in haar publiciteitscam pagne de molen heel hoog staan (foto's van De Rode Wip bij- ALPHEN AAN DEN RIJN De commissie voor de straatnaamge- ving heeft een aantal straatnamen vastgesteld, die in de bouwplan nen van de nabije toekomst gebruikt gaan worden. In het zoge naamde „Oosthoekplan", tussen Zoutmanstraat en Emmalaan, is getracht herinnering te bewaren aan de vroegere dakpannenfabriek Oosthoek. De naam Langewerk wordt gegeven aan de straat even wijdig lopend aan de Prins Bernhardlaan, lopende van de Zoutman straat tot de Emmalaan. Andere straatnamen in dit gebied worden Pannewerk, Kleiwerf, Groenewerk en Norenwerk. Een tweetal nieuw aan te leggen straten op het industrieterrein aan de Bedrijfsweg gaan Magazijnweg en Vennootsweg heten. In Rid- derveld komen nieuwe straatnamen zoals Klaverhof, Akkerwinde, Barnsteenstraat en Distelstraat. Deze straten komen m het nieuw- bouwcomplex aan de Korenbloemweg. De aan te leggen verbindingen tussen de Van Boetzelaerstraat en de Aarkade, via hst parkeerterrein bij het in aanbouw zijnde winkel- centrum „Aarhof", was de naam „Binnenhof" gedacht. Echter, deze naam vond enig bezwaar bij de gemeenteraad, zodat dit nog niet vaststaat. Koninklijk zilver voor priester HAZERSWOUDE/DEN HAAG Op de dag dat hij zijn vijftigjarig priesterfeest her dacht (vrijdag jl.) is emeri tus-pastoor H. J. A. M. van der Ven, destijds werkzaam in de parochie van de H. Mi chael te Hazerswoude-Rijn- dijk/Koudekerk aan den Rijn, onderscheiden met do zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. Mr. V. Marijnen, burgemees ter van Den Haag, speldde de „gouden" priester de on derscheiding op in huize St. Marie in de residentiestad, waar de pastoor thans woont. Rotterdams bisschop, dr. A. Simonis, was getuige van deze plechtigheid. Hoewel een ernstige ziekte de jubilaris dwong het op deze dag rustig aan te doen, na men velen de gelegenheid te baat om pastoor v. d. Ven in de bloemetjes en fruit te zet ten. Op de feestdag zelf werd in de kamer van de feestp- ling de H. Eucharistie ge vierd. De dag ervoor bezocht pastor H. Wishaupt (OCDJ de jubilerende priester en overhandigde namens de pa rochie H. Michael/H. Ber- nardus een bloemstuk. Actiecomité vraagt uitstel ALPHEN AAN DEN RIJN De advocaat van het actieco mité Prins Bernhardlaan heeft de rechter uitstel ge vraagd van de uitspraak in het kort geding tegen de ge meente. Advocaat W. R. F. Vermeulen heeft inmiddels bevestigd ge kregen, dat de Alphense dienst gemeentewerken ge weigerd heeft gegevens te verstrekken aan het TNO over de verkeerstellingen. B. en w. zijn alsnog bereid de gegevens te verschaffen. De gegevens zullen nu naar het TNO gezonden worden. Inmiddels heeft het Tweede- Kamerlid Imkamp (D'66) een bezoek gebracht aan het actiecomité. Hij wil binnen kort vragen over de Alphen se zaak stellen in de Tweede Kamer. Een jaarlijkse aanpassing van de tarieven vindt hij bovendien be ter dan 'n forse verhoging in de zoveel jaar. Het percentage van de verhoging is gekozen omdat zekerheid bestaat dat het minis terie van economische zaken daar geen bezwaar tegen zal hebben. De tariefsverhoging bij de zwembaden heeft zoals be kend in verband daarmee nogal wat moeilijkheden ondervonden. Jeugd-, sport- en andere verenigin gen zouden op werkdagen van 16 tot 19 uur 24 gulden 50 (was 22 gulden) voor de hele speel zaal moeten gaan betalen. Van af 19 uur 28 gulden vijftig (was 26 vijftig) en op de zaterdag en zondag 32 vijftig (was 31 gul den). Voor de halve speelzaal moeten de prijzen gehalveerd worden. De overige gebruikers moeten evenals voorheen 10% meer be talen. Voor toernooien of andere sporte venementen gelden bovenge noemde tarieven verhoogd met 25% van de entreeprijzen. De toegangsprijs voor de sportin- stuif wordt voor volwassenen en kinderen met 'n dubbeltje verhoogd en resp. op 1 gulden 35 en 70 cent gebracht, het trim men wordt 1 gulden 10 (was 1 gulden). Dat detarreven op za terdag en zondag en na 19 uur hoger zijn komt door de onre gelmatigheidstoeslag voor het personeel. De woningen aan de Torenstraat te Hazerswoude-dorp worden thans drastisch onder handen genomen. In het kader van dit renovatieproject wordt niet al leen het exterieur, maar ook het interieur (foto), door de werk nemers van het bouwbedrijf J. J. Boers uit en te na verbeterd. Zaterdag aanstaande, tussen 10.00 en 16.00 uur, kan men op Torenstraat 28 een kijkje nemen hoe het er allemaal uitziet in deze door de woningbouwvereni ging Volksbelang geëxploiteerde huizen (die 52 jaar oud zijn!). Prettig vooruitzicht voor de be woners van deze huizen (die thans in de wijk Zuid een onder komen hebben): dlles lijkt veel groter. En dat is in feite ook zo, want alle woningen Torenstraat 2 tot en met 28 hebben dakka pellen gekregen, met het gevolg dat de slaapkamers veel ruimer zijn.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5