TWEEDUIZEND BLIJDE GEZICHTEN IN LISSE Lenteklokjes stalen show in Antwerpen Burgemeester aan de zwier Dadaist Piet Zwart (90) exposeert in Wassenaar Warmond nam afscheid van de pastoor Cursus Amerikaans recht in Leiden WASSENAAR - In de galerie-bi bliotheek is zaterdag j.l. een ten toonstelling van werk van Piet Zwart geopend. De tentoonstel ling geeft een overzicht van het werk van de bijna 90-jarige Wassenaarse kunstenaar. De galerie is gratis toegankelijk op werkdagen van 9.00 - 12.30 uur, van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Behalve op maandagmorgen dinsdagavond en donderdag. Op zaterdag is zij geopend van 9.00 - 12.00 uur. Piet Zwart heeft internationale faam gekregen als vormgever van kunstnijverheid, architec tuur, typografie en fotografie. Zijn grootste faam ontleent hij aan de nieuwe typografie, welke gebaseerd is op dadaitische ex perimenten. Naast zijn typogra fische arbeid blijft Piet Zwart ontwerpen maken voor onder meer glasserviezen. Voorts legt G. v. d. Haar wint puzzeltocht van Stonipwijkse watersport vereniging STOMPWIJK De Stompwijkse watersporters ruim 100 in getal hebben een bijzonder plezierig weekeinde gehad. Prachtig weer en een goede reden om rustig de gehele dag te varen. De S.W.V. had een gezellige puzzel- tocht uitgezet, die langzaam va rend afgelegd kon worden. De tocht ging richting Zoeterwoude en het nieuwe plassengebied van Zoetermeer. Daar beleefden de Stompwijkers een klein avontuur met de politie, die be weerde dat de boten niet meer verder mochten varen. De vaar- vergunning én de waterkaar! wezen echter uit dat dit wel de gelijk mocht, zodat de vaart door kon gaan. Na de pauze, in paviljoen Van Rijn aan de Nieu we Vaart, ging de tocht richting Balkengat, de Vliet anden en dp Vliet. Vele vragen moesten wor den beantwoord en aan diverse opdrachten moest worden vol daan. De winnaars waren ten slotte 1. G. v.d. Hanr Sr. 2. J Monster 3. A. Luk an 4. B. Luk hij zich vanaf 1928 toe op zelf standige fotografie, vooral na tuurfoto's met haarscherpe clo se-ups en grillige vormen. Piet Zwart startte zijn loppbaan op de rijksschool voor kunstnij verheid. Als leraar kunstge schiedenis begon hij interieur ontwerpen te maken. Hij ont wierp tevens versiering voor kinderkleding, theemutsen, kle den en spreien, waarin kleuren en vormen van bloem- en plan- tenmotieven zijn gestileerd. SASSENHEIM Dit weekeinde vertrok, uitgeleide gedaar door ouders en huisgenoten, het Sassenheimse kinderkoor „De Lenteklokjes" naar Antwerpen voor een openluchtconcert in het Dierenpark. Het jongste lid dat meeging was die 5-jarige Elise v. Gunsteren. die hele maal alleen trouw de repetities bijwoont. Overigens telt het koor nu ook een vijftal jongens, t w. de broertjes Hendrik Jar (5) en Sytze van Heteren (8), de tweeling Erik en Marcel Brussee (8) en Ronald v. Hoorn (6). Het concert was een onder deel van een muziekfestival, dat sedert 1898 van begin juni tot eind september gedurende de weekends wordt gehouden en waaraan door muziekkorpsen, accordeonorkesten etc. wordt deelgenomen. De deelname is zowel uit België, als ook uit na buurlanden. Vorig jaar was er voor het eerst een meisjeskoor, t.w. de Alphense Lenteklokjes, evenals de Sassenheimse o.l.v. Dirk v. Vliet. Het was voor de Antwerpenaren en andere be zoekers uit België en andere landen zichtbaar een genoegen naar het Sassenheimse jeugd koor te kunnen luisteren. Het programma, bestaande uit volkswijsjes, werd eerst door de drie afdelingen afzonderlijk met een aantal liederen gezongen en daarna gezamenlijk. Muzikale medewerking was er van Ada v. d. Bent op de piano en van Bert Timmer, trompet. Na af loop van het concert kreeg voorzitter Roosa een herinne ringsmedaille van de stad Ant werpen, voor de bijdrage aan het zogeheten „76e Bestendig Muziekfestival". Onder het ge not van een welverdiend ijsje, luisterden „De Lenteklokjes" eerst nog naar een deel van een mooi concert, dat door een jeug dig accordeonorkest uit Bottrop (Did) werd gegeven, waarna ze weer de dierentuin rondgingen. Om 5 uur werd de terugreis aanvaard en om half acht kwa men ze weer in de Julianalaan Vele Warmonders kwamen zondag pastoor Mussert (rechts) de hand drukken WARMOND Gisteren vierde pastoor P. C. M. Mussert van de Mat-1 thias-parochie zijn zilveren priesterjubileum. Het feest stond in het teken van zijn afscheid van de parochie. Na twee jaar werken voor de Warmondse gemeenschap zal pastoor Mussert in het pastorale j werk in Den Haag worden ingezet. 's Morgens was er ter gelegenheid van het zilveren feest een plechti ge hoogmis met zang van het heren- en dameskoor. In net Trefpunt was er voor parochianen en andere vrienden en bekenden gelegen- 1 heid de pastoor te feliciteren en afscheid van hem te nemen. I Nadat de harmonie een aubade had verzorgd, begon het officiële ge- - deelte voor genodigden. Dr. Walenkamp sr. sprak namens de paro chie zijn felicitaties en dank uit. Hij schetste de grote veranderin gen die de rooms-katholieke kerk de laatste jaren heeft doorge maakt. Hij bood de scheidende jubilaris een cadeau onder couvert aan namens de gehele parochie. Burgemeester De Vreeze dankte de pastoor namens het gemeentebe stuur. Hij zei zich te kunnen voorstellen dat pastoor Mussert, on danks dat hij slechts twee jaar in Warmond heeft gewerkt, „toch wel wat achterlaat". Dominee Den Tonkelaar ging wat dieper in op de door de heer Wa lenkamp genoemde veranderingen binnen de r.k. kerk. „Ook de her vormde kerk heeft deze veranderingen meegemaakt. Het heeft ons meer samengebracht en verbonden", aldus de dominee. Zonder „opdringerig" te willen LEIDEN Van maandag 1 tot en met vrijdag 26 juli zal voor de zevende maal in het Juri disch Studiecentrum „Graven steen" van de Leldse Universi teit een zomercursus Ameri kaans recht worden gegeven door zes hooglerareen van de juridische faculteit van de Co lumbia University in New York. De eerste zomercursus werd in 1963 door de Leidse Universiteit en de Columbia University als een experiment opgezet. In 1964 werd ook de Un'versiteit van Amsterdam b j het programma betrokken, zodat sindsdien de officiële naam „Leyden-Amster- dam-Columbia Summer Pro gram in American Law" is. Aan de cursussen, die beurte lings in Leiden en Amsterdam worden gehouden, verleende aanvankelijk de Ford Founda tion financiële medewerking. Later hebben enkele andere Amerikaanse stichtingen de cur sus financieel ondersteund, on der andere de Swanson Founda tion ;n Los Angeles, terwijl bovendien een- aantal Nederland se bedrijven en een groep Ame rikaanse „law firms" hun steun verlenen ie zomercursus Amerikaans recht is bestemd voor jonge Eu ropese juristen en voor gevor derde juridische studenten. Er zijn dit jaar meer dan honderd aanmeldingen ontvangen, waar uit ten slotte zestig deelnemers zijn geselecteerd. Een gedeelte van hen ontvangt een volledige of een gedeeltelijke beurs. Zoals gewoonlijk is het logies van de deelnemers verzorgd in sa menwerking met de beheerders van de Sterflat van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting, waar de meeste van hen zullen worden ondergebracht. De deel nemers zullen dagelijks samen de lunch gebruiken in de alge. mene mensa in het Prytaneum Tijjdens de weekeinden zullen enige excurs'es worden georga niseerd om de deelnemers een goede indruk van Nederland te geven. Op het programma staan een ontvangst door het gemeen tebes'uur van Leiden in het Ste delijk Museum „De Lakenhal", een ontvangst door het gemeen tebestuur van Amsterdam en excursies naar het Frans Hals museum te Haarlem en de Del tawerken. Opening Op maandag 9 september zal aan de Le'dse Universiteit het aca demisch jaar 1974/1975 worden geopend. Tijdens de bijeen komst. die plaatsvindt in de Stadsgehoorzaal, zullen toespra ken worden gehouden door drs D. L. Couprie, voorzitter van de universiteitsraad, en mr. K. J Cath. voorzitter van het college van bestuur. Gastdocent Gedurende het tijdvak van 1 sep tember 1974 tot en met 31 au gustus 1975 zal prof. dr. Creigh- ton E. Gilbert, sinds 1969 hoog leraar in de kunstgeschiedenis aan het Queen's College van de City University of New York. Schoolwaterpolo in Oegstgeest OEGSTGEEST De Oudenhof- school bij de jongens en de Kamperfoelieschool bij de meis jes hebben het schoolwaterpolo- toernooi van Oegstgeest gewon nen. Aan het toernooi dat met medewerking van de zwem- en waterpolovereniging Vivax in Poelmeer werd gehouden, deden in totaal zes scholen mee Bejaarde valt van ladder NOORDWIJK - De bejaarde Noordwijker C. Koomen viel dit weekeinde van een ladder toen hij bezig was de daklijst van zijn huis aan de Oude Zeeweg te schilderen. Hij liep een ern stige hoofdwonden en enkele ge broken ribben op en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. zijn, bood de dominee aan om. zolang er nog geen andere pas tor is, waar nodig en mogelijk te helpen met het parochiële werk. Namens de commissie van ere-dienst feliciteerde A Heemskerk de pastoor met zijn ambtsjubileum d.m.v. een ge dicht, waarna enkele meisjes een foto van het zangkoor over handigden. Pastoor Mussert memoreerde ir zijn dankwoord de twee War mondse jaren als „een pogen, een proberen". „In de stedelijkr pastorale zorg is nog zoveel tr i doen. Ik zie het air, een boeien- I de uitdaging", zei hij. Hij hoop te en vertrouwde erop dat War mond een goede pastor teruj zal krijgen. „Warmond verdien dat", vond pastoor Mussert. Creatieve Warmonders kunnen exposeren WARMOND „Wat leeft aan creativiteit onder de Warmonders in hun vrije tijd", is het motto van tentoonstelling die aan het eind van deze maand tijdens de Kaagweek wordt gehou den. De organisatie is in handen van Clara Sikking en de V.V.W.F. Warmonders die op een of dere manier ergens mee be zig zijn in hun vrije tijd i gen de gelegenheid hun werkstukken te tonen. Tot r toe hebben zes Warmonders zich aangediend om werkstukken ten toon te stel len. Belangstellenden kunnen zich melden bij Clara Sik king. tel. 01711-3501. Het ligt in de bedoeling dat de exposanten tijdens de exposi tie aan hun werkstukken be zig zijn. Het geheel moet bij dragen tot een gezellige sfeer in de gymnastiekzaal naast galerie ,,'t Hoekje bij de pomp". Antosteppers uit Oegstgeest op weg naar Brussel OEGSTGEEST „Dit wordt een fenomenale rit", ver klaarde burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga zaterdag ochtend toen hij aanwezig was bij de start van een viertal leerlingen van het Rijnlands lyceum die met de autostep naar Brussel ver trokken. Onder bijzondere grote belangstelling van leer lingen en o.a. rector van Mierlo maakten Walter Schrader, Ferdinand Thung, Rogier van den Brink en Koen Go zich gereed om „de aftocht te blazen". De step pen waren rond negen uur op de Oegstgeester Apollo- laan voor het Rijnlandse ge heel .stepgereed" en enkele „volgfietsers" stonden ge pakt en gezakt klaar. Pre cies op tijd hier de burge meester de startvlag, een keurige witte, katoenen zak doek. Een laatste goede wens en daar slepte het viertal weg. Onder daverend ge juich. Zij hopen het we reldrecord steppen op hun naam te brengen. Onderweg zullen zij propaganda maken voor SOS-Shale, „Lekker dier" Zonderdag en „Stop de Vogelraoord". Nieuwe brieven bussen in Lisse LISSE —In Lisse en Llsser- broek zijn nieuwe „tweeling brievenbussen" geplaatst. Deze bussen hebben twee in- werpgleuven: een gleuf voor plaatselijke post en een gleuf voor „andere bestemmin gen". De brievenbus aan de Julianastraat wordt ver plaatst naar de hoek Heere- weg/Vreewijk. De bus bij de „Nachtegaal" is geheel ver vallen. Ten gerieve van het winkelend publiek wordt voor het nieuwe winkelcen trum in de Poelpolder óók een nieuwe bus geplaatst. Ie paal Morgenmiddag om 4 uur de eerste paal de grond in gaan voor 84 huizen van „Stichting Eigen Woningbe- zit". Het bestuur van de Stichting heeft mevr. W. H. A. Prins-van Dillen, penning- meesteresse van de stich- ting, uitgenodigd de eerste paal te slaan. Bustocht De bejaarden van Lisse zullen op vrijdag a.s. een bustocht maken naar de tentoonstel ling „Leiiade" in Akersloot, en de Kaasmarkt te Alk maar. Men kan zich tot mor genavond nog opgeven bij de heer W. P. van Dijk, Dien stencentrum, Eikenlaan of bij de huismeester, de heer v. d. Zwart. Onderling Belang Vanavond wordt in het Tref punt pan de Schoolstraat de jaarvergadering gehouden van de Cooöp. Verbruiksver- eniging „Onderling Belang". In de strijd om het clubkam pioenschap van de Damclub Lisse is F. Reitsma als eer ste geeindiBd. De tweede plaats wordt bezet door de heer G. Slottje; de heren Boogerd en Van Rossen moe ten nog strijden om de derde plaats. Voorhouts burgemeester Stolwijk (met bril) vermaakte zich opperbes! tijdens de jaarlijkse uitgaansdag van de bejaarden. Voorhout Beter hadden de Voorhoutse bejaarden het zaterdag op hun jaarlijkse uitgaansdag niet kunnen treffen. Het weer was goed, de stemming zal er al vroeg in en wat wil je dan nog meer. De verrassingstocht ging via Noordwijk, waar in de „Witte Raaf" koffie werd gedronken, Zandvoort, waar de broodtafel werd gebruikt en tenslotte het eindstation Avifauna in Alphen aan den Rijn waar de Voorhoutse bejaarden weer eens bewezen het feesten nog niet ver leerd te zijn. Er werd echter niet alleen gefeest. Sommigen bejaar den „pikten" een parkje en anderen keken wat het Nederlands elftal er in Duitsland van „bakte". De Voorhoutse harmonie St. Cecilia stond weer paraat om de muzikale omlijsting te verzorgen. Na het diner was er uiteraard een gezellige polonaise waarbij ook burge meester Stolwijk en de beide wethouders hun beste beentje voor zet- LISSE Opgetogen hebben zater dag 2000 uit de Rijn streek In de Lissese veilinghal len het „rayonfeest" ter gele genheid van het staan van de landelijke ging gevierd. Velen hadden zich ingezet om invaliden in wagentjes of bedden naar de feestzaal in se te brengen. Het stralende zo merweer werkte ook voor de volle honderd procent mee om aan dit feest luister bij te zet ten. Landelijk voorzitter mr. Lambooy verwelkomde de grote schare zonnebloemers en dat de Zonnebloem wel gekozen naam is. Deze richt de bloem altijd naar zonzijde. Dat heeft men ook het leven zo nodig", zo zei Dankbaar herdacht mr. het feit dat 25 jaar geleden. Alex van Waayenburg eigenlijk het initiatief genomen heeft om tot de oprichting van de „Zon nebloem" te komen. Hij wenste alle feestgangers een fijne mid dag toe. En daar heeft het niet aan ontbroken. De artiesten als Saskia Conny van den Bos, Jacco van Renesse, Robert ren hebben in een gramma er een groot feest van gemaakt. Men genoot enorm van het geboden programma, zodat tegen vijf uur de zaal door dankbare mensen werd. De patiënten van de Zonnebloem hadden het zaterdag in de veilinghallen van de HoBaHo best naar de zin. Niet in minst droegen daartoe bij een groot aantal bekende artiesten zoals Jaco van Renesse (foto links boven) en Hans van Willi- genburg (fotoo rechts boven).

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4