Bestemmingsplan 'Langeraarseweg' moet dorpskarak teristiek behouden I Slechts één bezwaarschrift ingediend Jeugdcircus Capriole maakte de show voor eigen publiek Ko en Jan van Vliet lid van verdienste Hazerswoudse Boys Morgen dient kort geding over geluidshinder in Alphen Northgorniters krijgen oefen veld Voetballers winnen tennistoernooi MAANDAG 10 JUNI 1974 LEIDSE COURANT pagjna 4 LANGERAAR De gemeenteraad van Ter Aai zal weinig of geen moeite hebben met de goedkeuring van het bestemmingsplan „Lan- geraarseweg. Tot nu toe heeft slechts een bewoner aan deze weg het noodzakelijk ge» vonden een bezwaarschrift in te dienen, maai volgens gemeentesecretaris N. A. J. Robertz, die als eerste deze reclames in handen krijgt, %al het geen onoverkomelijkheden met zich mee brengen. Het bestemmingsplan „Lange, raarseweg" ligt tot 17 juni a.s. ten gemeente huize ter inzage; tot deze datum bestaat te- yens de mogelijkheid bezwaren in te dienen. Gefteel nieuw is het bestemmingsplan niet: in grote lijnen dateert de regeling uit 1968 en heette toen „plan Langeraarseweg". Echter ten gevolge van voortschrijdende maatschap pelijke ontwikkelingen enerzijds en anderzijds omdat het bestaande bebouwingskarakter welke steeds meer als waardevol wordt erva ren, door deze regeling niet geheel kon worden beschermd, is het het gemeentebestuur nood zakelijk gebleken dit plan te wijzigen. Het huidige bestemmingsplan „Langeraarseweg is een plan om de eerstkomende jaren terzake een adequaat beleid te kunnen voeren, hetgeen wil zeggen: dat men nu een scherp beeld verkrijgt van de toekomstige bebouwing, die onderlinge bou waf standen en afstanden tot de reeds bestaande waterlopen vast liggen, dat demping van waterlopen, wat nogal eens ge beurt door de aan de Langeraarseweg gelegen bedrijven, wordt voorkomen en dat de groen stroken gehandhaafd zo niet uitgebreid wor den. Het landschappelijke karakter van Lan- geraar dient bewaard te blijven. Bij de voorbereiding van het bestemmingsplan werd b. en w. terzijde gestaan door een spe ciaal hiervoor opgestelde raadscommissie, waarin ook burgemeester H. J. v.d. Poel zit ting had, en een architect van „Stad en land- schap", het adviesbureau voor ruimtelijke or dening en vormgeving te Rotterdam. Het water is een belangrijk aspect in het plan want men heeft te maken zowel met de vele waterlopen, die als erf scheiding nog goed in tact zijn, als met het grote wateroppervlakt van de Langeraarse plassen. Door het plan is het nu nog slechts bij vergunning geoorloofd enigerlei invloed uit te oefenen op de oevers van waterlopen en plassen. In men van plan eeoi huis te bouwen dan dient men een afstand van 3 meter te bewaren tot waterlopen min der dan 25 meter breed en 8 meter tot water- lopen breder dan 25 meter, zoals de plassen. De aanleg van tuinen is toegestaan tot aan de oevers. In ere hersteld wordt in het bestemmingsplan de verwaarloosde loop/fietsroute maar Rijnsa- terwoude vanaf de Langeraarseweg nabij de Leidsevaart. zodat te zijner tijd tezamen met een herwaardering van die hoek een aantrek kelijke verbinding kan worden gerealiseerd. Aan de andere zijde tegenover de Woudsedijk is de mogelijkheid geopend voor een wegver. binding naar de Paradijsweg en de Westka- naalweg. Op deze wijze zullen de beide dorpen Ter Aar en Langeraar (Aardam-Westkanaal- weg-Papenveer) een hechtere eenheid kunnen gaan vormen en zal het gebruik van het daar tussen gelegen land veelzijdiger kunnen zijn. In het bestemmingsplan wordt de uitbreiding van winkels in principe niet gewenst ge noemd. Langeraar ligt tenslotte onder de rook van Alphen aan den Rijn. Toch is in verbanc met een in de toekomst gewenste bundeling rekening gehouden met een vestigingsmoge lijkheid nabij de R.K. Kerk aan de G. van Dijkstraat voor winkels met een beperkte om vang (detailhandel). Aan de Langeraarseweg op zich wordt in hel plan niet zo veel aandacht besteed. Er zijn plannen in voorbereiding om deze weg te re construeren wanneer een aanvang wordt ge maakt met de omvangrijke rioleringswerk- zaamheden. De breedte van de weg wordt dan bepaald op 6 meter en, wederom ter behouc van het dorps karakter, de bestrating zal uit klinkers blijven bestaan. Parkeerstroken zul len niet aangelegd worden. (ADVERTENTIE) HORLOGES De beste wereldmerken hebben wij voor u. Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, EWE-Ancre. Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. Water Haarlemmerstraat 81 Annaschool wint schoolzwem- wedstrijden in Sassenheim SASSENHEIM Ondanks het -slechte weer was er voor de schoolwedstrijden zwemmen, die zaterdagmorgen voor de èerste keer in Sassenheim wer den gehouden, groot enthousias- "me en niet minder grote deelna- tne: 260 jongens en meisjes de- 'den mee. Met 169 punten kwam de Annaschool met de beste prestaties uit de bus, waarmee -re in het bezit kwam van de wisselbeker die beschikbaar werd gesteld door Sporthuis Jaap de Jong. Hans Wowijs mocht de wisselbeker van Jaap de Jong in ontvangst nemen voor z'n school. Tweede was de Anthoniusschool met 161 punten, derde de le Openbare Schooi met 160 punten, vierde de Park school, vijfde de Kompasschool met 148 punten en zesde de 2e Openbare School. Wegens te late melding deed de Spring plank-school niet mee. Verder kregen allen die een eerste plaats behaalden een médaille, en die een tweede of een derde plaats behaalden een diploma. Hans Simon weer beste visser van Wassenaarse scholen WASSENAAR Zaterdagmorgen heeft de Wassenaarse School sportcommissie, met medewer king van de Wassenaarse Hen gelsportvereniging in de Zijlwa tering een viswedstrijd voor leerlingen van de basisscholen georganiseerd. Deze wedstrijd betekende de afsluiting van een zeer geslaagd seizoen. Helaas werkte het weer niet mee en moest de wedstrijd tot een in plaats van tot tweemaal uur worden ingekort. Een hon derdtal jongens en meisjes nam aan de wedstrijd deel. Hans Si mon slaagde erin. evenals het vorige jaar, de meeste vis te vangen: hij kwam tot een totaal van 55 cm. Hans ontving als be loning daarvoor een grote be ker. die door de WHSV beschik baar was gesteld. De einduit slag luidde: 1. Wethouder Hui- bregtseschool (78 cm): 2. Salva- torschool (72 cm) 3. St. Bonifa- piusschool (71 cm), 4. Heren wegschool (38 cm) 5. St. Jozef school (29 cm). RM HAZERSWOUDE - De PPR ,die vanaf september dn de persoon --van George Nieuwendijk een ze- .-tel in de Hazerswoudse gemeen- 4eraad zal bezetten, vergadert <f>p dinsdag 11 juni, vanaf 20.30 uur, in De Crael. De functie ,yan de PPR ter plaatse, de le- rdeeiwerfactie, het contract met .de bevolking en onderhandelin gen omtrent het te vormen col- ,,lege van b. en w. staan op hel programma. Ook zullen deelne mers worden aangewezen voor het NATO-congres op 22 juni De leden en bestuur van de jonge renvereniging „De Schakel" uil Langeraar hebben zaterdag een zwarte dag beleefd. Door he& spelen met vuur hebben kinde ren brand veroorzaakt in hel bouwmateriaal voor het nieuwe clubgebouw, dat was opgeslager op een afgesloten terrein in af wachting van de definitieve op bouw. „Het ging allemaal zc goed", zei een teleurgestelde Jos v.d. Jagt, die als penning meester een schade van naar schatting enkele tienduizenden guldens te incasseren kreeg. De vele medewerkers, die met veel zorg in hun vrije tijd 2 maan den geleden hun verworven clubgebouw Ter Aar binnen brachten, werden door deze ramp zeer getroffen. Het dakbeschot werd onherstel baar vernield en de dakspanter zijn op vitale delen door de brand aangetast. Jan VOORT MAN, VOORZITTER VAN DE STICHTING JEUGDGEBOUW Schakelhoopt dat de Ter Aarse bevolking de jongerenver eniging spoedig uit deze bram zal helpen. Giften kunnen wor den gestort op RABO-bank reke ning 12.70.02.561, girorekening 3152016. HAZERSWOUDE Tijdens de algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys zijn Jac. („Ko") Harkes en J. C. („Jan") van Vliet benoemd tot lid van verdienste. Beiden heb ben zich vele jaren lang uitermate verdienstelijk gemaakt voor de club van de herkozen voorzitter Jac. Vos. Harkes geniet bij de Boys faam als een van dé mannen van de terreincommissie en vroeger ook van de technische commissie, terwijl hij ook zijn mannetje staat wanneer het erop aan komt om te organiseren (bij kaartavon den bijvoorbeeld). Van Vliet op zijn beurt heeft bij de vereniging eveneens een lange staat van dienst (jeugdzaken, elftalcommissie enzovoort enzovoort). Uiteraard kon voorzitter Vos er niet onderuit om nog eens te memo reren dat Hazerswoudse Boys zit te „springen" om een derde veld. (sportraadvoorzitter G. J. Windhorst zaterdagavond: „Dat stuitte op financiële moeilijkheden én problemen ronde de grondaankoop"). G. J. Windhorst en Gerard Havenaar zagen zich overigens als be stuurslid herkozen, evenals C. Kraan in de terreincommissie. De contributie voor de senioren werd verhoogd van 60 tot 72 per jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Morgenmiddag om 2 uur zal het kort geding dienen dat het actiecomité Prins Bernhard- laan heeft aangespannen tegen de gemeente Alphen i van het comité en wordt daar bij bijgestaan door een verte genwoordiger van het TNO, dat momenteel bezig ls met een rapport over geluidshin der. Rijn. Mr. W. R. F. Vermeulen De heer Vermeulen hoopt dit zal de belangen behartigen rapport aan te kunnen bieden. Ook zal hij rapporten overleg- Voor de gemeente Alphen aan gen van de Consumentenbond den Rijn zal als raadsman op- die eerder in haar blad Consu- treden mr. E. Droogleever mentengids een onderzoek pu- Fortuijn, die ook vaak de be- Donderdagavond heeft een tele- bliceerde waarbij de geluids- langen verdedigt van het rijk. visieploeg van het Vara actua- hinder op diverse f wegen De heer Vermeulen ziet als op- litelten-programma Achter het (waaronder ook de Prins lossing dat de gemeente of Nieuws opnamen gemaakt. Er Bernhardlaan) werd gemeten. maatregelen tegen de geluids- is een Interview afgenomen van de voorzitter van het co mité. de heer G. J. van Geen en van enkele bewoners. Ver der zijn er nog opnamen ge maakt van de omstreden Prins Bernhardlaan zelf. Het is de bedoeling dat dit mor genavond uitgezonden wordt. NOORDWIJK Na de reconstructie van het kruispunt van Panhuys- straat-Quarles van Uffordstraat en de Duinweg is ten westen van de openbare kleuterschool "Hummelhof" een strook grond ter groot te vanongeveer 3500 m2 overgebleven. Deze strook heeft een agrari sche bestemming. Sedert enkele maanden heeft het gemeentebestuur bij wijze van proef een gedeelte van het terrein in gebruik gegeven aan de landelijke rijvereniging en ponyclub "De Northgoruiters". Deze gebruiken het als oefenveld. Men acht deze proef geslaagd en daarom is het ge bruik thans definitief geregeld. De rijvereniging zal een symbolische huurprijs van 25,— per jaar gaan betalen, terwijl in de huurovereenkomst is vastgelegd, dat het terrein op eerste aanzegging ontruimd moet worden. De afdeling Leimuiden en Rijnsaterwoude van de Koninklijke Neder landse Vereniging voor E.H.B.O. heeft zaterdag het 40-jarig jubileum geverd. Eigenlijk was het een dubbel jubileum, wat it van die 40 jaar heeft mevrouw N. Heenk-Bergshoeff 25 jaar de functie van pre sidente vervuld. Zij is vanaf de oprichting de grote stuwende kracht geweest van de E.H.B.O. op plaatselijk, regionaal en zelfs provinciaal gebied. Zij is daarom onlangs onderscheiden met de zilveren ere medaille in de orde van Oranje Nassau. Namens1 het hoofdbestuur overhandigde mevrouw Lintner haar de zilveren Dr. filanuslegpzn- ning. Ook burgemeester Br een en de oud dorps-arts dokter Brink horst spraken lof en bewondering voor mevrouw Hsenk uit. Dokte' Van Hall sprak namens de 'f.uidipe arts-docenten van Leimuiden gn Dit team van de voetbalvereni ging Altior heeft afgelopen za terdagmiddag het tennistoernooi gewonnen dat de Sportraad Ter Aar in samenwerking met de Tennisvereniging Ter Aar voor alle plaatselijke sportverenigin gen organiseerde. De Altior- ploeg eindigde in de eindronde gelijk met TAVV, maar wor tenslotte de beslissingswed strijd. De derde plaats werd op geëist door een team van hel jongste lid van de Sportraad( de watersportvereniging Dc Hooge Venen. De vierde, vijfde zesde en zevende plaats warer. voor resp. de biljardvereniginp Harago, de Ter Aarse IJsclubs, gymnastiekvereniging Advendo en de damesvoetbalverenigint Iduna. HAZERSWOUDE De slechte weersom. standlgheden mogen dan zaterdag j.l. de festiviteiten in Hazerswoudes wijk Rhynen- burch, ter gelegenheid van „10 jaar win kelgalerij Da Costaslngel", voor een deel letterlijk In het water hebben doen vallen, Hazerswoudes jeugdcircus Capriole spon daar alleszins garen bij. Immers, zater dagmiddag moesten de artiestjes ervaren dat tallozen van het hooggeëerd publiek moesten worden teleurgesteld, omdat er rond de piste in de tent geen plaats meer De jongens en de meisjes van dat circus (to tale bezetting: 80 personen en de hond Ro dino) hebben in elk geval de show weer eens in eigen woonplaats gemaakt. De ma jorettes, de clowns Prik en Prak, de Ko- glio's met een wervelend optreden op de rollende kogel, de acrobaatjes en de Trap- pelini's, met hun fietsact - zij allen, plus de viervoeter Rodino, bezorgden hun leef tijdgenootjes (en menige oudere) een heer lijke zomermiddag. En dar was er natuur lijk nog veel meer, dat Alje-Anne Kamp huis en Marlies Meijer aan het publiek konden presenteren: koorddansertjes bij voorbeeld, of een zwaardnummer, parter- reacrobatlek en capriolen op eenwielers. Het evenement voor en van de jeugd sloeg in, da's buiten kijf. En dat terwijl Capriole kampt met accommodatieproblemen van jewelste. Maar daaraan komt omstreek* half september een einde, want dan hopen „tante Jose" Martinot en die andere lei- ders en leidsters het eigen clubhuis aan de Potgieterlaan in gebruik te nemen. De kroon op het vele werk van leiding en le den van Capriole, dat nu ongeveer drie jaar meedraait in het jeugdcircuswereldje. De lampionoptocht zowel als het vuurwerk werden zaterdag al in de vroege avond af gelast, toen de meteorologische dienst var het vliegkamp Valkenburg de organisato ren nog meer hemelwater voorspelde. Ook het lunapark, benevens de oud-Hollandse markt, die de jubilerende winkeliers orga niseerden, kreeg niet de belangstelling die was verwacht. De stand van het welfare- werk van Het Rode Kruis, waar thuiswerk artikelen van zieken uit Hazerswoude en Koudekerk werden verkocht, trok ondank* alles nogal wat publiek in de kermisdagen Resultaat was een bedrag van 467,80 voor deze instelling. Trekker slaat om: man gedood LEIMUIDEN-RIJNSATERWOU- D' DE Tijdens werkzaamhedej op het land is de veehouder p,i Rijkelijkhuizen van de Beren- f weg te Rijnsaterwoude met zijj "e trekker omgeslagen en op slag ee gedood. he Het slachtoffer was 40 jaar ou( se en laat een vrouw en 2 kindere: st, van 3 e«i 1 jaar achter. lei: Team Jonker wint voetbal toernooi van Voorschoten ge hc VOORSCHOTEN In Voorscho ten werd zaterdag onder een staag neervallende regen, wefki naarmate de dag vorderd steeds meer in hevigheid toe- jiam, op het SVLV-sportparl é'en voetbaltoernooi gehouden georganiseerd door de Vereni gfcng van Personeel gemeenti Vdorschoten. Acht elftallen streden de gehel dagf^ een sportieve maar natti strijd, In de loop van de middaj werd het terrein zo slecht, da besloten werd door het nemet van penalties de eindrangschik king tr bepalen, daar het mogelijk, was de finales te latei doorgaaav Oud-burgexneester L. de reikte na afloop met een ,,ou derwetse" toespraak de prijzei uit en had voor iedere club vee: goede woorden over. Het enige niet-Voorschotense elf Wille tal, samengesteld uit perso: ma neelsleden vhn de firma Jonkei On uit Wassenaar, werd wlnnaaij Pri van het toernooi en kreeg uil ïan handen van de oud-burgemees sin ter de grote wisselbeker. Twee lozi de werd het elftal van de gezaj var menlijke Voarschotense Bloe' misten, derde het elftal van Wil Dutch Chain Works (Kon. Be- Wil geer). Het gemeentelijk elftal, vorig jaar winnaar van toernooi, nam nu de vierdJ plaats in, terwijl de elftalier van Englebert, VAM, Steijn ei PTT de vijfde, zesde, zevendi en achtste plaats bezetten- w tje „Nadiri Tuhan" treedt op in Alphen a.d. Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN - Morgenavond speelt en zingt d( folk-en gospelgroep „Nafim Tuhan" in de Goede Herderkerk. Dit gebeurd in het kader vat een Nederlands toernee, welktj de groep momenteel maakt er die een maand zal duren. Latei deze maand zijn zij vertegenj woordigd bij grote manifestatie! zoals in het Rai-gebouw te Am| sterdam, de Brabanthallen in 'i Hertogenboscii, Irenehal irj Utrecht en in het Vondelpark itj Amsterdam. De toegang voor deze concerten is vrij. Augustus wordt drukke maand voor gemeente raad Noordwijk NOORDWIJK De maand au gustus belooft een drukkt maand te worden voor Noordwijkse gemeenteraad. Op dinsdag, 27 augustus a.s. koml de raad voor het laatst in oudé samenstelling bijeen. Op gustus nemen de raadsleden af scheid en is er een receptie ten huize van de burgemeester. D« dag daarop staat een afscheids diner voor de raadsleden mei hun dames op het programma De nieuwe raad komt op dinsdag, 3 september a.s. voor de eerstj maal bijeen. "Dan zal ook dj wethoudersverkiezing plaatsvin den. R. Bonnema derde loco-secretaris van Noordwijk NOORDWIJK Gemeentesecre taris W. van Sprang van Noord wijk wordt bij ziekte ofand-erj oorzaken van afwezigheid veifi vangen door een Ioco-sekretari» Gewoonlijk is dit een der hoofcj ambtenaren van de secretarie Als eerste en tweede vervangq fungeren momenteel de heer W Kortekaas en F. L. Boelen. M( het oog op vakanties ls het wei] selijk gebleken nog voor eej derde vervanger van de secré taris te zorgen. Als zodanig heb ben B. en W. aangewezen tk heer R- Bonnema, referendarijj op de secretarie, chef van dl hoofdafdeling Welzijnszorg. Collecte voor De Zonnebloem ALKEMADE In de gemeentel Alkemade, Leimuiden, Wou brugge/Hoog made worden in dl periode 10 tot 16 juni huis-aaD huiscollectes gehouden door d| plaatselijke afdeling van "Dl Zonnebloem". Deze collecte) moeten de financiën binnci brengen om zieke en alleeij staande mensen een aantal ke ren per jaar een onvergetelij-V feestdag te bezorgen. Dit jjfl beurt onder meer door het or/M niseren van een boottocht, <td kerstviering en andere dergedij hof Le>e

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4