ASC raakt meteen al achterop: 1-2 Maya cl. loer behaalt titei bij de dames Amerikanen voor Leiden Promotie van üfr LZ '86 nu wel een feit Finaies grotendeels verregend Zian/Vitesse wint jeugdtoernooi Warmunda uitgeschakeld OEGSTGEEST Eén ding moet ASC in ieder geval na gegeven worden. De ploeg van Piet Kantebeen na het vertrek van trainer „Fadrhonc" Van der Horst als een soort Rinus Micheis de roodzwarte touwtjes in handen hebbend legde na de onverwachte 02 achter stand in de degradatiewed strijd tegen VDL het hoofd niet in de schoot, maar trachtte door middel van een 60 minuten durend slotoffen- sief een gat te beuken in de defensie van de Maasslulse- naren. Het lag dan ook niet aan de ijver, maar uitslui tend aan het volledig ontbre ken van schutterstalent in de onmachtige voorhoede, dat ASC niet verder op kon ha len dan 1—2, zodat de Oegst- geestenaren de degradatie- competitie weinig hoopvol zijn begonnen. De enige man in het rood zwarte kamp, die nog niet alle moed had verloren, was supervisor Piet Kantebeen: ,,Als de beide andere ploe gen, ESDO en Flakkee net zo spelen als dit VDL, dan moet het mogelijk zijn om het vege lijf alsnog veilig te stellen". Een uitspraak, die echter de nodige vraagtekens moge oproepen. Want hoe wel er met name in het be gin van de eerste helft nog wel wat Kantebeen-achtige patronen In het spel van ASC waren te ontdekken, bleek dat men in het laatste uur niet opgewassen was tegen de morele druk van het doel punten moeten maken, zelfs tegen een matige tegenstan der als dit VDL. Want in plaats van met bekeken en rustig tiktak voetbal probe ren openingen te zoeken, werden de ballen maar wat lukraak voor het doel ge flodderd, waar de verdediging van VDL, ook niet altijd ze ker van zichzelf, de bal steeds weer, zij het vaak op het uiterste nippertje, kon oprui men. Alleen in het eerste kwartier werd er door ASC aanvaard baar gevoetbald. Huib de Goey knalde al na 5 minuten tegen doelman Van Eyk op, terwijl er verder bekwaam gebruik werd gemaakt van de dieptepass. Maar na een kwartier kwam er opeens de klad in. Linksbuiten Van Ast glipte keer op keer langs Een doelpoging van Wout Bergers, die op niets zal uitlopen. zijn bewakers hetgeen twee doelpunten, met een tussen tijd van drie minuten ge scoord, tot gevolg zou heb ben. Spits Boer was de man, die de gevaarlijke aanvallen beide gevallen gestalte gaf. Toen Rik Hins na goed sa menspel tussen Hans Scheer, Douwe Splinter en Wout Ber gers wat gelukkig het net vond, zette ASC aan voor een grootscheeps offensief Douwe Splinter schoot na de pauze tegen keeper Van Eyk op en twee vrije trappen zoefden maar net langs het Maassluizer doel. Aan de an dere kant waren de uitvallen van de gevaarlijke PDL- voorhoede zo gevaarlijk, dat het risico van nóg een tegen treffer er voortdurend in bleef zitten. Herman Roedoe werd bijna het slachtoffer van een slechte uitgooi, maar met een vertwijfelde noodsprint kon hij het leer, dat door Vos in de doelmond was gelobd, nog net uit de bovenhoek tikken. Ook twee wisselingen brachten ASC niet het zozeer gewenste suc ces, hoewel oldie-goldie Chris Oppenheimer en Wim Kra mer hun best dedpn. Eén pluspunt toonde de ploeg echter wel: de wil om te winnen en de inzet is er, wellicht dat er de volgende week bij ESDO dat de eer ste degradatiewedstrijd met 3—2 verloor van Flakkee ook eens goals worden ge maakt. RON POLANE Jim Moloney (links) en Richie Cornwall kunnen het zich nu nog gemakkelijk maken. Straks gaan zij pogen om BS aan de Nederlandse basketball-'top te brengen. Rechts Howie Landa. de coach van het Nederlandse team. LEIDEN Jim Maloney wordt de nieuwe coach van BS Leiden en daarmee is alle onzekerheid over het wel of niet komen van een Ame- rikanse trainer coach een einde gekomen. Tevens heeft BS zich verzekerd van een uitermate bekwame speler, ex-prof Richie Cornwall. De Leidse basketbalvereniging Is momenteel nog bezig met de onderhandelingen over een tweede Amerikaan. Cornwall en Maloney zijn daartoe, na beraad met Ton Menken, teruggekeerd naar de VS, om de afrondende ge sprekken te voeren. Met de komst van Maloney en Cornwall kan BS zich ver heugen op twee bijzonder goede aanwinsten. Maloney geniet in Amerika grote po pulariteit als coach en voor- namelijk door zijn toedoen gooide Maryland University hoge ogen bij de Amerikaan se kampioenschappen. Hij werkte daar sedert vier jaar en is vooral bekend om zijn fijne neus voor jong talent. Zo ontdekte en maakte hij ondermeer profspeler Calvin Murphy. Richie Cornwall is een echte Amerikaanse guard. Hij is supersnel, schiet enorm sterk en is al tijd in staat een „open" spe ler te lanceren. Hij speelde 6 jaar in de Eastern-Pro-lea- gue.waar hij gemiddeld zo'n zestien punten scoorde. Een echte teamplayer. Tegelijk met Maloney en Corn wall was Howie Landa, even eens een befaamd Ameri- kans coch, in Nederland om zijn contract met de Ne derlandse Basketbal Bond te beklinken. Landa, die vele profaanbiedingen in Amerika afsloeg zal eveneens in Lei den komen wonen en wel licht kan BS profiteren van zijn kennis op het gebied vanjeugdbasketbal. Maloney, Cornwall en de nog onbekende andere Ameri kaan gaan zich niet uitslui tend bemoeien met het eer ste team van BS. Vooral de jeugd krijgt him speciale aandacht en het ligt in de bedoelding de beide spelers In te zetten op scholen, om dar het basketbal te leren en te propageren. Ook de da mes-, junioren- en andere secties van Leiden zullen door hen worden getraind. Dife Houthof, Jan Bredeveld, Wiering, Wim van Zijl, irste rij Joop Siera, Jan de Graaf, Friet Elzinga en Gerard Na enkele jaren het kampioen- Jan de Graaf, schap van de tweede klasse BZPC moet in de nog reste rende competitieduel strijden om de derde plaats in de tweede klasse A. Het zal waarschijnlijk gaan tussen de ploeg uit Bodegraven en De Gouwe. Door een 54 overwinning op ZCE verste vigden de BZPC-ers in ieder geval hun positie. De doel en de daarmede verbonden promotie naar de eerste klasse net gemist te hebben is het LZ'86 dit seizoen goed gelukt om definitief In de tweede klasse A de eerste plaats te veroveren. Met een grote voorsprong op nummer 2, de ploeg van de IJsel, kan de formatie van LZ'86 met nog drie competitieronden te gaan het kampioenschap vie ren. De grote kracht van de Leidenaars blijkt wel uit het feit, dat er dit seizoen nog geen wedstrijd is verloren. Ook in moeilijke competitie duels (bijvoorbeeld zonder de geblesseerde Jan de Graaf en Wim van Zijl) ble ven de resultaten goed. DWT heeft in zwembad De Kleverlaan weinig kans ge had om voor LZ'86 de weg naar de eerste klasse te blokkeren. Reeds in het tweede speeldeel namen de Leidenaars met 3—1 de lei ding. Ook in het verdere ver loop van de wedstrijd bleek LZ'86 de betere ploeg. En hoewel de bezoekers in Haarlem niet eens volledig speelden werd er toch ge makkelijk met 62 gewon nen. Traditiegetrouw werd coach Henk Versluis door de 7'M'Vitesse heeft het jaar- meegekomen Leidse suppor- 1 e jc.;gdtoernooi, dat door ters te water gelaten. Top- z.. reniging de ZIJL/ scoorder was Friet Elzinga ZiJL/LGB in zwembad „De met 4 treffers en verder Zijl" werd georganiseerd, scoorden nog Joop Siera en gewonnen. In de finalewed strijden wonnen de Hage naars met respectievelijk 3 —1 en 3—2 van HAZ/De Rib ben en GZC. Het jeugdteam van de ZIJL/LGB kwam be hoorlijk goed voor de dag op het sterk bezette toernoo In poule C wonnen de Leide naars met achtereenvolgens 70 en 6—3 van DSZ en de Meeuwen. Hierna moest de ZIJL/LGB tegen ZIAN/Vites- se spelen om de kwalificatie voor de finalewedstrijden. De spelers van de Zijl/LGB waren wel sterken, maar misten te veel kansen (o.a. 2 strafworpen). ZIAN/Vitesse LEIDEN Slechts twee on derdelen van de districts kampioenschappen tennis zijn gisteren afgewerkt. Oor zaak hiervan is in de eerste plaats de regen, die de gehe le zaterdag gestaag neer daalde, en in de tweede plaats dat een groot aantal der finalisten op zondag pro motiewedstrijden moest spe len. Wel gespeeld werden de halve en hele finales van het da mesenkel en herendubbel in de C-categorie. In de halve eindstrijd behaalde als eerst geplaatste Maya de Boer een regelmatige overwinning op de nog jeugdige Tine Lange- veld uit Alphen (64 6—3), terwijl de twee geplaatste Micky Albers enigszins ver rassend ten onder ging tegen mevrouw Smit (46 36) De titelstrijd werd een duel vol wisselende kansen, waar in Maya de Boer, na een in zinking in de tweede set, in de beslissende reeks afdoen de afstand nam: 6—3 1—6 6—2. In het herendubbelspel kreeg het als favoriet geno teerd staande duo Tib- boet/Grimbergen in de voor laatste ronde klop. Grimber gen en partner Tibboet, die niet in grootse vorm stak, zagen een snel verkregen 5 —0 voorsprong alsnog teloor gaan. Na 64 winst in de volgende set, bleek winst voor de Lissenaren toch geen haalbare kaart meer (2—6). De overwinnaars D. v.d. Meer en C. Uhlenbeck maak ten later op de dag korte metten met Van Dinter en Van de Klei, die het andere geplaatste duo Kallen- berg/Beelen eerder in drie sets hadden uitgerangeerd. Dinsdag en woensdag tussen 16 uur en donker zal de wed strijdleiding pogen het toer nooi grotendeels af te laten spelen. Voor woensdag staan o.a. de finales gemengddub- be! C en dames- en heren- dubbel B gepland. Voor za terdag aanstaande staan voor 11 en 13 uur dan nog vier finales op het program- Mevrouw De Ridder deed iets heldhaftigs. Ze pikte een baantje bij uitzendbureau LUBA. Ondanks het commentaar van de buren, het thee-, koffie-, bridge- en naaikransje. „Zeg heb je 't ai gehoord? Mevrouw De Ridder werkt er bij. Maar evenzogoed gaan ze wél drie weken naar Noord-Afrika met vakantie. En kochten ze kleurentelevisie, 't Schijnt wel te kunnen punten tegen ZCE gemaakt kwamen van de hand van Pim Batelaan 2x, Teun Edel man, Kees Sandifort en Kees Teekens. Katwijk hoefde dit weekend niet te spelden. won dit duel met 2—1 en bleek ook de sterkste in de eindstrijd en mocht dan ook uit handep van voorzitter Wim den Hartog de „van de Bosch-bokaal" in ontvangst nemen. De tweede prijs, de „W. de Gunst"-wisselbeker verdiende GZC. De presta tie-beker voor de veelbelo- vendste speler van het toer nooi ontving Erwin Metz van ZIAN/Vitesse. In het GWS-toernool moest Ter Leede tegen Warmunda in het veld treden om de laat ste halve-finale plaats. Beide clubs hebben het afgelopen seizoen een degradatie moe ten meemaken. De nieuwe tweedeklasser Ter Leede kwam met maar liefst zes invallers het veld in. Het was dan ook niet verwonder lijk. dat Warmunda meer lijn in het spel had. Ter Lee de kreeg in de eerste helft nauwelijks kansen. De War- munda-ploeg was aardig op schot. Theo Zwetsloot en Theo van Rijn echter zagen hun schoten door het hout werk gekeerd. Halverwege deze helft schoot Van Rijn op het lege doel maar de bal werd gestopt, niet de Ter Leede goalie, maar een plas water was hier verantwoor delijk voor. Toch kwam de ploeg uit Warmond voor het reutsein nog op 1—0 en wel via een hard schot van Sjaak Zwetsloot- In de tweede elft klaarde met het weer ook het spel van Ter Leede op. Het bleek nu al snel dat Warmunda adem tekort ging krijgen. De ge lijkmaker bleef uit tot de 24e minuut: Maup Spaargaren rondde een vrije schop van Jan Ligtenberg af. Kort hier na scoorde Spaargaren weer maar nu het winnende doel punt voor Ter Leede. Ter Leede moet in de halve fina le tegen UDO uitkomen na dat op 27 juli eerst SC Lisse —Katwijk gespeeld is. I

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16