Finale avondzesdaagse in hartje Leiden Zoeterwoudse woningbouw vereniging wacht hete zomer Dank zij samenwerking Swift en ustrumcommissie Minerva H Con Amore brengt werk van Williams op Koorfestival - i de Zouterwoudse woningbouwvereniging worden binnenkort opgeleverd PAGINA ZATERDAG 8 JUNI 1974 LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 JUNI 1974 Aanval op het wereldrecord steppen OEGSTGEEST - Enkele leerlin gen van het Rijnlands Lyseum te Oegstgeest zullen binnenkort trachten het wereldrecord step- j pen te verbeteren. Zaterdag 15 juni a.s. vertrekken zij met de autoped richting Brussel. Tij- dens de „reis" wil men propa- i ganda maken voor akties als 1 „zonderdag", „SOS Sahel" Lekker Dier" maar vooral ook „Stop de vogelmoord". Op zondag 16 juni wordt de bin nenstad vanaf 11 uur verkeers vrij gemaakt en na het (nog on bekende) voorprogramma zal om 12.30 uur de start van de fi nale plaatsvinden. Het parcours heeft als start en finish Miner va. Via de Breestraat en het Gangetje volgen de renners de Marktroute, waarna men over het Kort Rapenburg weer terug keert op de Breestraat. De totale lengte van het circuit bedraagt ongeveer 1500 meter en moet door de coureurs 65 keer afgelegd worden. De zes daagse waaraan 19 ploegen van vier man deelnemen, start op maandag 10 juni in Rozenburg. De dag daarop wordt in Den Haag gereden en vervolgens in Delft en Scheveningen. Na Gou da wordt dan besloten in Lei den. Volgens Joop Riethoven op een „zeldzaam mooi parcours". De omloop wordt overigens geheel door studenten en Swift-leden gecontroleerd en beveiligd. Joop Riethoven (tweede van rechts) en de lustrumcommissie van Mmerva hebben het gefikst: de finale van de avond wieier- vierdaagse wordt in Leiden ver reden I J M. Hesselink. B Freke \VogeIenzang; J. J Tegelaar pB. Heljmans: S. H. van Iteri Leidschendain komt f 1 miljoen te kort LEIDSCHENDAM Het nadelig saldo voor het Recreatieschap Leidschendam/Voorburg wordt volgens de bij de recreatieraad ingediende begroting voor 1975 geraamd op 1 miljoen 90.000 gulden. Volgens de rekening over 1973 en de raming voor 1974 is het tekort telkens ruim 1 miljoen gulden. Het nadelig sal do wordt zoals overeengekomen over de beide gemeenten op fif- ty-fiftybasis omgeslagen. Het schap denkt in 1975 ca. 167 dui zend gulden, merendeels aan huren te ontvangen. De uitga ven worden in 1974 geraamd op 4 ton voor salarissen voor de tien personeelsleden plus ver goedingen voor ambtelijke me dewerking, 468.600 gulden voor rente van geldleningen terwijl voer een bedrag van 220.500 gul den wordt afgeschreven. Voor onderhoud van de verschillende sport- en recreatiecomplexen wordt in de begroting 114.000 gulden geraamd. LEIDEN Nog drie weken scheiden ans van het grote koorgebeuren in de Hoog landse kerk, waar op zater dag 22 juni 7 Leidse koren gezamenlijk het dubbelkorige Te Deum van Diepenbrock zullen uitvoeren. Voor de pauze brengen enkele koren afzonderlijk een werk ten ge hore. In de komende weken zullen wij daarvan enige be spreken. Con Amore heeft twee delen (het derde en het vier de) gekozen uit Dona no bis pacem van Vaughan Wil liams, een indrukwekkend dramatisch werk, waarvan de vijfk delen zonder onder breking in elkaar overgaan. De zich in de dertiger jaren al aankondigende oorlogsdrei ging ligt eraan ten grond slag. De mis-tekst Agnus Dei qui tollis peccata mundi, donanobis pacem" nam de componist als uitgangspunt, gevolgd door teksten van Walt Whitman in het derde en vierde deel, van John Bright in 't vijfde deel, aan gevuld met bijbelfragmen ten. In tegenstelling tot de dramati sche expressie in de twee voorafgaande delen, heeft het derde deel „Reconcilia tion" en meer lyrisch bewo gen karakter. De baritonsolo (Ruud van der Meer) wordt ingeleid door een vioolsolo, waarna het koor de tekst ver volgt, even onderbroken door het „Dona nobis pacem" van de sopraan-soliste Esther Hillinga. In het vierde deel valt het door de pauken aan gegeven langzame treur mars-tempo op. Het orkest heeft in dit prachtig geïnstrumenteerde werk een geprononceerd karakter. In sfeertekening laat de compo nist de teksten nauwgezet volgen ofschoon aangekon digd als een cantate voor soli, koor en orkest, zou men toch meer nog kunnen spre ken van een koorsymphonie. Het is heel jammer dat tijd gebrek noodzaakte tot een gedeeltelijke uitvoering. De twee delen zijn nauwelijks denkbaar zonder de twee daaraan voorafgaande, en het daarop volgende laatste deel. Ze geven maar een fractie weer van de dramati sche sfeer. Desondanks, in drukwekkend zijn ze wel. Di rigent Jan Pasveer zal Con Amore en het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland hierin leideai. B. RIJNDERS De laatste huizen ZOETERWOUDE Na enkele jaren onderbreking zijn er weer wo ningwet-woningen gebouwd voor rekening van de woningbouwver eniging St. Willibrord. Voorzitter J. H. v.d. Ploeg steekt niet onder stoelen of banken dat men zeer content is met het complex van 16 woningen in de Zonnegaarde welke inmiddels vrijwel allemaal be woond zijn. „Het zijn heel andere woningen dan we tot nu toe ge bouwd hebben". Het is de eerste keer dat er gietbouw in onze ge meente werd toegepast en de eerste w.w. woningen met aluminium puien waarin ook de binnendeuren en kozijnen zijn uitgevoerd. Dit betekent dat de kosten van onderhoud belangrijk minder zullen zijn dan bij de klassieke bouw, hetgeen een belangrijke besparing betekent. De bewoners zijn vol lof over de afwerking. „We zijn dik tevreden" zegt v.d. Ploeg die veel respect heeft voor het N.C.I.V. die middels haar werkapparaat „Centrum voor sociale wo ningbouw" de directie voerde en voor zo'n klein project deze uitrus ting wist te geven. Waardering ook voor MUWI te Rotterdam die in zeer korte tijd de 16 woningen realiseerde. Gevraagd naar de toekomstplannen antwoordt de voorzitter: „Dat is op dit moment een moeilijke vraag. Wij mikken op dit moment op het plan Rijndijk-Oost, waar we circa 50 woningen hopen te rea liseren; maar er zijn nogal wat problemen. Er zijn veel bezwaren binnengekomen bij de ter visielegging van diit plan. Niet zulke in grijpende bezwaren maar de behandeling hiervan gaat weer tijd kos ten en dat geeft, met de stijgende bouwkosten, weer hogere maand- huren. Het blijft een moeizame zaak om sociale bouw van de grond te krijgen en je moet met de problemen leren leven in onze tijd maar het blijft jammer dat elk uitstel huurverhoging betekent. Wij blijven optimist, maar ons voornemen om nog in 1974 met de bouw te starten komt nu toch wel in gevaar. Belangrijk is dat wij kunnen rekenen op de volledige medewerking van het gemeentebestuur. Medewerking die voor het realiseren van woningwetwoningen onont beerlijk is. Wij blijven doorgaan met alle bronnen aan te boren, maar we verwachten wel een lange, hete, zomer". Er gaan geruchten dat de woningbouwvereniging plannen heef' om zich wat algemener op te stellen. Hoe moet men dit opvatten? „Ik wil hier graag op antwoorden, maar eerst zeggen dat wij ons al ja renlang zo algemeen mogelijk hebben opgesteld. Wij heoben als wo ningbouwvereniging geen enkele reden om in een bepaald hokje te' kruipen, maar om alle drempels weg te nemen is ons besruur voor nemens om in de wetgevende vergadering voorstellen te doen. Deze betreffen wijziging van de statuten en het kiezen van een an dere naam". Tot slot onderstreepte de heer v.d. Ploeg nog eens dat het enige doel van de vereniging is „de behartiging van de volks huisvesting op een zo breed mogelijk terrein". „Een dienende taak die wij graag met medewerking van alle betrokkenen blijvend wil len voortzetten". Sport( jes LEIDEN Op zondag 9 juni organiseert de zwem- en po lovereniging De Zijl/LGB het jaarlijkse polotoernooi voor jeugdteams. Deelgenomen wordt door de sterkste jeugd teams .van Nederland. De wedstrijden worden gespeeld in het zwembad Da Zijl. Aanvang 12 uur. ASC speelt zondag zijn eer ste wedstrijd voor de degra datie. Aangetreden wordt te gen VDL en wel op neutraal terrein. Andere tegenstan ders in de halve competitie zijn ESDO en Flakkee. —De korfbalvereniging De Al gemene opent op 15 juni a.s. hatfr nieuwe clubhuis in de Leidse Hout. De ceremonie zal worden verricht door Sportstichting-voorzitter Piet Biegstraaten. Na de opening (17 uur) geeft De Algemene een receptie van 17.30 tot 19 uur in het nieuwe home. —Op dinsdag 18 juni organi seert de zwemafdeling van De Zijl/LGB een zwemesta- fette voor bedrijven, vereni gingen en instellingen. De happening in De Vliet begint om 20.30 uur. Inschrijven de teams moeten uit 4 perso nen bestaan kan geschie den bij de heer Dijkshoorn, Groenendijkstraat 10, Leider dorp. Gezwommen wordt de 4 maal 50 meter. Alle zwem slagen zijn toegestaan. De acht snelste teams gaan over naar de finale. NOORDWIJK - De vereniging voor Maatschappelijke Gezond- heidszorg Interkruis Noordwijk kiest woensdagavond 26 juni een nieuw béstuur. De leden komen om 20 uur bijeen in het wijkge- bouw aan de Van Panhuvs- straat. De kandidaten voor een functie in het rompbestuur zijn mevrouw H. Aartse-Van der Burg, de heer C. Benschop, de heer H.Th. Bosboom, dr. E.Th. Cas- j see en de heer B. Faber. Deze i kandidaatstelling is in overeen- j stemming met het advies van de commissie die is ingesteld ter uitvoering van de in de le denvergadering van 14 decem ber jl. aangenomen motie. Recreatieraad Leidschendam LEIDSCHENDAM De raad van het Recreatieschap Leidschen dam/Voorburg komt a.s. woens dag om half acht in het Voor- burgse raadhuis bijeen voor o.m. de volgende agenda-pun ten: aanbiedingen rekening 1973 en begroting 1975 verslag over 1973, vestiging opstalrecht voor clubgebouw in 't sportpark „De j Heuvel" van SEV, krediet voor slijtlaag op d» wandelpaden in I het Zijdepark, verkoop van een strook grond aan de Stichting Onderwijsinstelling van de LTB voor uitbreiding van de tuin bouwschool aan de Westvliet- weg, begrotingswijziging en j rondvraag. SEV-clubgebouw achter tribune LEIDSCHENDAM Het dage lijks bestuur van het Recreatie schap Leidschendam-Voorburg heeft de raad voorgesteld de sportvereniging SEV voor een symbolische vergoeding van I gulden per jaar in het sport park „De Heuvel" opstalrecht te verlenen voor een clubhuls met een oppervlak van 300 m2. Het clubgebouw, dat waarschijn- 1 lijk door de firma van Benten zal worden gebouwd, komt op ca strook grond tussen de beide asfaltpaden, ongeveer achter de tribune op het hoofdveld. Daar staan de beide kleedgebouwen vlakbij, er zijn gas- en electrici- feitsleidingen en voor bevoorra ding kan gebruik worden ge maakt van het hoofdtoegangs- Schoolhoofd in Wassenaar neemt afscheid WASSENAAR - Het hoofd van de St. Bonifaciusschool in Was senaar de heer Konst, neemt a.s. woensdag afscheid. Hij heeft onlangs de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De heer Konst kwam in 1933 naar Wassenaar. Hij begon zijn loop baan als onderwijzer aan de St. Willibrordusschool. Nadat de meisjes en jongensschool waren' samengevoegd, werd de heer Konst in 1955 hoofd van de school. De receptie, die gehouden zal worden in de St. Bonifacius- I school aan de Kerkstraat, duurt van 17 tot 18.30 uur Uitreiking EHBO-diploma's LEIDERDORP Burgemeester van Leiderdorp reikt op dins- dagavond elf juni in het Groene Kruisgebouw aan de Berkenra- de in Leiderdorp de diploma's uit aan de kandidaten die zijn geslaagd voor de E.H.B.O.-exa mens. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Na afloop van het officiële gedeelte is er gelegen- heid om bingo te spelen. Wandelvierdaagse in Leiderdorp LEIDERDORP De Koninklijke Nederlandse Bond voor Licha melijke Opvoeding organiseert van dinsdag 11 tot en met vrij dag 14 juni een avondvierdaag se door Leiderdorp en de buurt- gemeenten. De deelnemers kun nen kiezen tussen een traject van 4 x 10 km of 4 x 15 km. Zl beginnen hun mars tussen 18 ei 19 uur bij de sportvelden aan dt Hoogmadeseweg. LEIDEN De 11e internationale Avond-wielerzesdaagse zal zijn be sluit in Leiden krijgen. Verantwoordelijk voor de organisatie zijn de lustrumcommissie van Minerva en de Leidse wielervereniging Swift. Zij slaagden erin om de finale van Scheveningen naar Leiden te krijgen; dit alles in verband met het 32ste lustrum van Minerva. Nieuw bestuur Interkruis Recreatieschap

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4