Allerlei(ds) slopen? VWS gaat nu definitief op in voetbalvereniging Leiden Morgen le finale om tennistitel in district Leiden Spitsspelers weg bij Stompwijkse Boys ZATERDAG 8 JUNI 1974 LEIDSE COURANT V.V.D ft een •Cl ank-1 jg is,!f Leiden aktueel 111 mÊmÊÊÊÊÊm LEIDEN Van Wijk Sport, beter bekend onder de naam VWS, zal opgaan in de voetbalvereni ging Leiden. Het fiat daaraan gaf de ledenvergadering van laatstgenoemde club, nadat de besturen onderling en de leden van VWS reeds in principe ak koord waren gegaan. Geen fu sie, maar een verregaande inte gratie. Behalve de 45 spelende leden gaan ook een aantal be stuursleden van VWS over naar Leiden en enkele daarvan ne men zitting in het interimbc- stuur, dat tot oktober gaat pro beren om orde op ;aken te stel len. De oorzaak van het verdwijnen van VWS is bekend. Het veld aan de Kanaalweg is gedoemd plaats te maken voor bebou wing, zodat Van Wijk moest uit kijken naiar een andere speel- mogelijkheid. Deze bleek echter niet aanwezig in Leiden. VWS zocht daarom contact met Sleu tels. Een fusie ketste echter af op de leden van Sleutels. In de kritieke situatie die daarop ent- stond, reikte Leiden VWS de helpende hand. Na onderling overleg besloot men tot samen gaan, zij het dan zonder fusie. Problemen zijn er echter nog te over. Ook Leiden namelijk is nog helemaal niet zeker of het kan blijven spelen op Pomona en, als dat wel zo mocht zijn, komt men toch nog een veld te kort. Door het samengaan brengt Leiden nu 9 seniorenelf tallen in het veld en die kunnen onmogelijk spelen op één ter rein. Contact daarover is inmid dels met de Sportstichting opge nomen. Problematisch is ook de indeling van het standaardteam. Leiden is gedegradeerd naar de tweede klas Afdeling, ma<ar VWS behield zijn plaats in de eerste klas. Omdat hier formeel geen sprake is van een fusie, zou de nieuwe combinatie vol- volgend jaar toch lager moeten spelen. Het bestuur van Leiden heeft inmiddels een brief ge schreven naar de KNVB omdat het meent op e opengevallen plaats recht te hebben. Uitsluit sel moet hierover nog komen. lllViillllllill 1109011 LEIDEN Van echt goed tennis viel er gisteren op Unicum tijdens de vijfde dag van de districtskampioenschappen begrijpelijkerwijs niet te genieten. Daarvoor stond er een te harde wind; maar droog bleef het in elk geval wel, zodat er schot in de zaken begint te ko men. Enkele finalepartijen hoopt de wedstrijdleiding, bestaande uit mej. v. Veen, P. Kallenberg en D. Strieman, reeds morgenmiddag op de baan te kunnen zetten. De overige finales zullen niet zondag worden gespeeld vanwege het grote aantal spelers, dat dan promo tiewedstrijden moet spelen. Voor Ellen Gerrese, getipt voor de eindstrijd, kwam gisteren een vroegtijdig einde aan haar kansen op de titel in het dames enkel B. Verantwoordelijk hier voor was de Noordwijkse Ineke v/d Meer. Beide speelsters, die zondag elk moeten trachten hun Twee bussen vol met bejaarden uit Hoogniade dag op stap //DOGMADE In 2 grote auto bussen van de firma Keessen vertrokken de bejaarde inwo ners van Hoogmade donderdag vanaf huize v.d. Ploeg richting Berg en Dal. Dit jaarlijkse uit- gaansdagje, dat onder leiding stond van wijkzuster Van Dam en het Comité „Bejaardenzorg met hun echtgenotes, was ook dit jaar weer mogelijk dank zij de bijdragen van de Hoogmade- se bevolking. De eerste pleisterplaats tijdens de lange rit was Leersum, waar in restaurant Darthuizen" om 10 uur de koffie en de koekjes klaarstonden. Toen Berg en Dal bereikt was, werd een brood maaltijd genuttigd en kon men enkele uren genieten van het prachtige natuurschoon ter plaatse. Daarna voerde de terug reis door de Veluwe naar Wou denberg voor de thee. Weer in Hoogmade aangekomen werden de reizigers ontvangen door burgemeester Brouwer de Ko ning en de Harmonievereniging met drumband en majorettes onder leiding van de Heer J. Klein. Een uitstekend diner vormde de smakelijke afsluiting van een bijzonder geslaagde dag; de heer W. v.d. Laan dankte na mens de bejaarden de organisa toren hiervoor. T ento ons telli ng in „Leythenrode" LEIDERDORP In de pyramide van „Leythenrode" wordt maandag en dinsdag een ver kooptentoonstelling gehouden van Afrikaans houtsnijwerk, ivoren voorwerpen en sieraden. De expositie is beide dagen ge opend van 10-16.00 uur. De voor werpen die teritoongesteld wor den zijn afkomstig uit het zui den van Tansania het noorden van Mozambique. De makers zijn leden van de Makonde- stam. De kunsvoorwerpen geven in het bijzonder het leven van de stam in al zijn schakeringen weer. Hazerswoude De plaatselijke afdeling van de PvdA houdt dinsdag 18 juni een openbare le denvergadering. De bijeenkomst begint om 20 uur en Is belegd in De Crael aan de Rijndijk. clulb respectievelijk De Munnik en Noordwijk naar de Over gangsklasse A te helpen, maak ten er een spannend duel van, waarin Ineke v/d Meer net iets meer durf had en da partij zo doende met 3—6, 7—5, 64 naar zich toe trok. Ook Margreet Prager speelde zich enigszins verrassend in de halve finale. Zij deed dit via de overduidelij ke cijfers 63, 62 ten koste van Helma Kallenberg. Bij de heran maakte Meyer een snel eind aan de afgebroken strijd tegen Crepin door 6—3 winst in de laaste set. Met Kei zer zal hij nu moeten uitmaken wie als vierde halve finalist op de lijst zal gaan prijken. De an dera drie zijn Madera, Blom- mendaal en Theunissen. Jan Theunissen heeft zich voor dit resultaat nog niet overmatig hoeven in te spannen. Jeugd kampioen Verdegaal had maar weinig in de meik te brokkelen (26, 36). Voor Blommendaal was het maer uitkijken gebla zen. Pas na een 61 verlies van de eerste reeks besefte hij. dat je het met rustig een balletje slaan tegen een zich voor hon derd procent gevende Ruijse- naars niet redt. Bij dreigend verlies blijkt Blommendaal er echter meestal enige schepjes bovenop te kunnen doen, het geen resulteerde in een snelle 62 en 60 in de volgende sets. In het gemengddubbel B over troefden Pauwels met mej. Gauss als partner het gerenom meerde als eerste geplaatste Roomburg-duo Madera/v.d. Mey; 62, 7—5. Uitslagen heren dubbel B: Madera/Meyer Creyghton/Ruijsenaars 6—4, 6 —1. Blommendaal/Pasma— Koelman/Sanders 61. 61. f ADVERTENTIE) Helpt u ook mee een 100-jarig kerkje te behoeden voor de sloop? Mensen restaureren zelf en ik preek er elders 300 x voor. Mag ik u 2. vragen? Giro 884212 RK Kerkbestuur "t Loo bij Duiven Gld. (200 gezinnen) Doet u het meteen? Veel dank! J. Dellemijn, pastoor. René is altijd in de mood voor alternatieve gebeurens. Hij doet jobjes bij uitzendbureau LUBA. Vorige week ver diende hij zo gewoon die handbeschilderde melkbus. Nu werkt hij weer voor zes houten ontbijtborden uit Roemenië. En danVerdraaid slim, René. 'n Boy om in de piktjur te houden. LEIDEN: NIEUWE RIJN 35 - TELEFOON 01710 - 40341, ALPHEN AAN DEN RIJN: DONIZETTIHOF 10 - TEL. 01720-94698 Met grote droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden door een noodlottig ongeval Oijdens zijn werkzaamheden, nog voorzien van het H. Oliesol, möjn innig geliefde man en onze lieve en zorgzame papa PETRUS JOHANNES RIJKELIJKHUIZEN (40 jaar) echtgenoot van Maria Antonia van Leeuwen Ellen fam. R'ijkelijkhuizen* fam. Van Leeuwen Rijnsaterwoude, 17 juni 1974 Herenweg 17 Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust op dinsdag 11 juni om 10.30 uur in de kerk van St. Jan de Doper be Leimuiden, waarna bijzetting in het familiegraf op het parocbiekerkhof. Onze dierbare overledene is opgebaard in de aula van Huize Aartioeve te Langeraar. waar zaterdag en zondag om 19.30 uur een gebedsdienst is en maandag om 19.30 uur een avondmis. De Boerhaaveschool in Voorhout heeft gisteravond afscheid geno men van de heer H. Koel mans. die ruim 17 jaar lid is geweest van het schoolbestuur waarvan 10 jaar als voorzitter. De heer Koelmans heeft zijn functie neer gelegd in verband met een aan staande verhwzing naar Papen- drecht. Ter gelegenheid van het afscheid voerden de leerlingen van de Boerhaaveschool gister avond in toneelzaal van de KTS die tot in de uiterste hoeken be zet was, toneelstukjes en een alleraardigste musical op (zie foto). De musical ging over ..De tovenaar van Alkmaar". Tijdens de uitvoering kreeg de heer Koel mans van de leerlingen een kaasje aangeboden. Later op de avond ontving de heer en mevr. Koelmans een lamp en een boe ket bloemen van de heer Van der B^iaardconcert in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Maandagavond 10 Juni geeft Rien Ritter stadsbeiaardier in Delft, een concert vanuit de to ren van de Hervormde Ad. vents-kerk aan de Julianastraat. Het concert, dat tussen acht en negen uur te beluisteren is, be vat onder andere werken van J. S. Bach, Johan Wagenaar. F. Schubert en W. A. Mozart. Eikenhorst kostte 10 miljoen LISSE Burgemeester Berends heeft gisteren het complex Eikenhorst in Lisse officieel ge- I opend. Het complex, dat 165 be jaardenwoningen en een dien- I stencentrum omvat, is al ge- I ruime tijd in gebruik. De bouw heeft in totaal J 10 miljoen ge kost. Drs. J. P. v. d. Plas. voorzitter var het stichtingsbestuur be dankte tijdens een feestelijke bijeenkomst met name de heer M. ten Hagen, die als adviseur bij de bouw is opgetreden. De voorzitter van de bewoners vereniging van Eikenhorst, de heer C. H. Steenwinkel bood het stichtingsbestuur twee electri- sche klokken, een lessenaar en een voorzittershamer aan. De heer J. van Duynhoven bood na mens de drie plaatselijke be jaardenorganisaties een bedrag onder couvert aan. Hazerswoude De Engelse pop groep Chickory Tip brengt tij dens zijn Europese toernee ook een bezoek aan Hazerswoude Op dinsdagavond 11 juni treedt de groep op in Ponderosa dat la gehuisvest in garage Kooter aan de Dorpsstraat. Ook de ..Ser geant Peepr Pepper's" Drive- in-show verleent aan die avond zijn medewerking. Universitair nieuws De heer H. F. Cohen, wetenschap pelijk ambtenaar aan de Leid se Universiteit is deze week gepro moveerd tot doctor in de lette ren op een proefschrift getiteld: ,,Om de vernieuwing van het socialisme". De politieke oriën tatie van de Nederlandse so ciaal democratie 1910-1930. Pro motor was prof. dr. D. van Ar- kei. De heer G. L. Spoek, leraar Ha- vo-Vwo, promoveerde tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift ge titeld: ..Ademhaling en zuurstof- transport van de zeekreeft Ho- marus Gammarus. in verband met de eigenschappen van de haemocyanine". Promoter was prof. dr. H. P. Wolvekamp. OEGSTGEEST De amateursport kent unieke figuren. Een daarvan is zonder meer Jacques Stuifzand, samen met de heer Van Rijn, het oudste lid van de Oegstgeestse voetbalver eniging UDO. Gisteravond vierde de heer Stuifzand het 25-ja- rig jubileum als bestuurslid en penningmeester in een bom volle zaal van café De Roode Leeuw. Daar werd de grote man achter de schermen bij UDO tweemaal onderscheiden. Eerst speldde mr. De Jongh hem t ins.gne van verdienste van de KNVB op en daarna kreeg de jubilaris een oorkonde en de zilveren speld van verdienste van de Nederlandse Katholieke Sport Federatie. Deze laatste speld kreeg hij uit handen van NKS-voorzitter Dusse. UDO-voorzitter Van der Geest overhan digde (zie foto) zijn mede-bestuurslid een herinneringsbord met opschrift. Namens het college van b. en w. dat vrijwel voltallig aanwezig was, voerde wethouder J. Thorn van CRM het woord. Hij prees de heer Stuifzand om het gezag dat er van hem uitgaat als er wel eens onenigheid dreigt tussen de spelers. ..Zowel UDO en Oegstgeest zijn verenigingen die ons zeer ter harte gaan", aldus de wethouder, die het jubileum van Jacques Stuifzand kenschetste als „een zilveren bruiloft, maar dan met UDO". De voorzitter van de voetbalver. Oegst geest, de heer De Wekker, bezegelde de jarenlange uitstekende samenwerking met een enveloppe met inhoud. Daarna zorgde Marjan Westgeest namens het damesvoetbal voor een groot aantal toepasselijke geschenkjes. Samen met Roos Hase- broek. Marjan Velders, John en Helen Manuputti trad een „Farce Majeur"ploeg voor het voetlicht. Keeper Heemskerk: „Het karakter en de mentaliteit van het voetbal Is anders ga- worden. maar Jacques is dezelfde gebleven", schtmk als aan denken van de spelers een horloge met inscriptie. De heer Zwaan ten slotte bood namens de supportersvereniging de heer Stuifzand en reis aan naar de wereldkampioenschappen voet bal. BOSKOOP Burgemeester G. W. baron van Dcdem van Bos koop heeft gisteren een bronzen medaille van het Prins Hen drik Fonds overhandigt aan de heer L. J. Lex, omdat deza onlangs Wilma den Oude uit de sloot tussen de Goudse Rij weg en de Azalealaan heeft gered. Op de foto: de heer Lex, op zijn schoot Wilma, in het midden burgemeester Van Dedem en rechts mevrouw Lex. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Kevelaar Het kerkbestuur van de Harte- brugkerk organiseert dit jaar voor de 237e maal een processie naar Kevelaar. Op 11. 12 en 13 augustus hoopt men weer bus sen vol processiegangers naar dit Duitse plaatsje te kunnen la ten vertrekken. Voor inlichtin gen over deze reis kan men zich vervoegen bij de pastorie van de kerk aan de Haarlemmer straat of bij mevr. Schenk. Haagweg 74, tel. 41479. Volwas senen betalen 31,50 p. pers., voor kinderen bedraagt de prijs 17.50. Jon I Itompyijk De gebroeders Kees en Gerard Lelieveld gaan de voet balvereniging Stompwijkse Boys verlaten. Kees gaat zijn geluk be proeven bij Lugdunum, waar hij al een half jaar traint en Gerard zal de qrlederen van SJZ versterken. Vooral het vertrek van Ge rard br ï'-ent voor de Boys een gevoelig verlies. Want behalve een voori-effvl ik spitsspeler was hij ook bestuurslid, jeugdleider en jeugdtrainer van de vereniging. I Vanavond wordt er in De Harte- j brugkerk een jongerenmis ge- houden. Deze mis. die om zeven uur begint, wordt verzorgd door de eigen tekstgroep en zal muzi kaal opgeluisterd worden door het Voorhoutse trio „Sjor Hasj Sjalom". Dit trio, dat uitsluitend teksten zingt van Pater J. van Sasse van lJsselt. heeft onlangs een nieuwe lp uitgebracht die na af loop van de dienst verkrijgbaar zal zijn. H. Hartschool De Heilig Hartschool viert deze maand haar 50-jarig bestaan. Op dinsdag 18 juni wordt er in het schoolgebouw van twee tot vijf een receptie gehouden. Tij dens deze receptie wordt tevens een tentoonstelling geopend on der het motto „50 jaar Heilig Hart". De rest van de week is er feest voor leerlingen, onder wijzers. ouders en vrienden. De Amrobank beeft een nieuw kantoor in Leiden. De bank werd gis teren officieel geopend door wethouder Kret (rechts). Ook mevrouw Vis. de echtgenote van de burgemeester was daarbij aanwezig. Zij mocht de eerste safe openen. Daarin lag een oorkonde en een foto. waarop de twee banken staan afgebeeld die de directie van de Amrobank tegenover de nieuwe vestiging in de Pelikaanstraat heeft laten plaatsen. Bankdirecteur A. v. d. Koppel staat links op de foto. Studenwerk Na een afwezigheid van enige ja ren heeft de Studenten Werkor ganisatie opnieuw een kantoor in Leiden geopend en wel op de Kaiser straat 19. Deze organisa tie zal zich vooral gaan toeleg gen op het verstrekken van in formatie aan studenten die in hun vakantie een centje willen bijverdienen. Doordat studen ten, die in hun vrije tijd willen werken doorgaans niet op de hoogte zijn van de mogelijkhe den die de diverse bedrijven hen te bieden hebben, vallen deze werklustigen herhaaldelijk ten prooi aan de beunhazerij van werkgevers, bij wie ze op goed geluk aan de deur hebben geklopt. Voor een goede intro ductie in de Leidse bedrijven kan de Studenten Werkorganisa tie nu garant staan," aldus de heer R. Gielisse, chef van deze organisatie. Grofvuil Grofvuil wordt op maandag 10 juni opgehaald in de volgende straten: Maresingel (van Julia nastraat tot Zwarte Pad), Pr. Freder.kslraat, Koningsstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat. Pr. Hendrikstraat. Pr. Hendrik plein, Mauritsstraat. L. de Co- lignystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat, Amalia- straat, J. W. Frisostraat, v. Ho- gendorpstraat, v. Limburg Sti- rumstraat. v.d. Duinstraat. Falckstraat, Anna v. Saksen straat, Kemperstraat, Molen straat, Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmerstrek vaart). Pasteurstraat, Hansen en Kortestraat, Leeuwenhoek straat. Groenoordstraat en plein, Mussenbroekstraat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korffstraat. Jan Lievenstraat, Fr. v. Mierisstraat. Gabr. Met- zusstraat, Broekweg, Stadspol- derweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Mare- dijk, Piet Heinstraat, Vendel straat. Poelgeesterstraat, Schut terstraat, Maredijkhofje. Vaart kade. Aloëlaan, Rijnsburgersin- gel. Marislaan. Flora Op de jaarvergadering der bloe menveiling Flora Rijnsburg die deze week in Holiday Inn werd gehouden, is de heer Paauw wzn (27) in het bestuur geko zen. Door het vertrek van se cretaris Den Haan. wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, was een vacature ontstaan. De vergadering koos verder nog twee nieuwe leden voor de Raad van Bijstand: de heren A. van Delft (35) en A. Berbée (26). Lakenhal Eind-september begin oktober zul len de burgerij van Leiden flink wat festiviteiten te wachten staan. In deze periode kan men naast de uitbundige viering van Leidens Ontzet, dit jaar voor de vierhonderdste keer, ook grote feestvreugde in en rondom het Stedelijk Museum „De Laken hal" verwachten. Dit museum hoopt eind september haar hon derdjarig bestaan te vieren. De voorbereidingen voor de viering van dit eeuwfeest zijn inmiddels in volle gang. Op dit moment denkt men aan een officiële opening voor genodigden op woensdag 25 september. Op donderdag 26 september hoopt men vervolgens een zgn. Open Huis" te houden. De commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" vindt dit honderdja rig bestaan een goede gelegen heid om het museum wat dich ter bij de mensen te brengen. Men hoopt door de vertoning van films en door de expositie van verschillende documenten, die alle betrekking hebben op het functioneren van de Laken hal gedurende deze honderd Jaar. de bezoekers te wijzen op de rol die het museum in onze stad kan spelen. Universiteit De heer H. van Ormondt uit Oegstgeest promoveerde deze week ook tot doctor In de wis kunde en natuurwetenschappen en wel op een proefschrift geti teld: Sequence studies in deoxyribonucleic acid". Promo tor was prof. dr. A. de Waard. Leidse agenda Lf.dM antiekmarkt vanal Lnk-thei.ter werk Ij«k-cu zo\i»ac. oonxtrlllng elsrt Stadhui*xem eenteruodavr gnderlng I nanv(ins 19 30 uur. GrocnoordhaJveemarkt, aanvang t MKIIISCIIF. DIENSTEN Wijk I -Ut. Klaasveii. lel 230W' «"IJl* 2: dkt Van Gent. ml a»*: wijk 8i dkt Krhrvr. tel 25M0; wijk dkt, S. hellek, h», lel. f.Uïf. Tandartsen *|K«-duevullen: tel. 23372. Apotheken i tei. aoi.-ie. Leidse bioscopen Sliidlo: Stoenatrnnt 30. tel. 33210: ..I* MMPllflQut" IS li- dag 14 en 21.15 uur en zo extra vooratrlllng 1615 uur. Lid»: Steemtrnirt 30. tri. 31130 Bad man book" IS Jr tijden r- LuturSloUon.wcg 19. tel Jn.? ■PM. aai: -narmlxe zwaardvechter" 10 II O. 19 00 en 31.15 uur en rxtrn vooratrlllni tel. 319191 en 21 15 uur 30 uur. Kin* Kunét 14 00 en 18 00 uuft ii 23 30 uur: „Stetlyajq entrant 31 tel 2".s75f

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3