RIJK KEERT JAARLIJKS TEVEEL GELD UIT ËeidóeQowumt Nederlandse bloemisterij sterk gegroeid GROEISPAARBEWIJS aan TOONDER Werkgelegenheid samen aanpakken LEIDSE COURANT PAGINA 7 Kritisch jaarverslag Algemene Rekenkamer DEN HAAG De Algemene Rekenkamer, een onafhankelijk In stituut dat de besteding van de overheidsgelden en ook de inkom sten van het rijk voortdurend zorgvuldig toetst, heeft naast het teveel uitgekeerde geld aan een oud-staatssecretaris, nog andere gevallen van teveel uitgekeerd geld geconstateerd. Dat alles staat in het kritisch jaarverslag over 1973. Een geval te vergelijken met dat van de oud-staatssecretaris die zeker 19.000 gulden moet terugbetalen, is geconstateerd bij het toekennen van stipendia aan schrijvers. Gebleken is, dat In 1971 negen (van de dertien) auteurs een te hoog stipendium hebben ontvangen en in 1972 vier (van de tien) omdat de betrokkenen hun inkomens te laag hadden opgegeven. Aldus werd resp. 58.500 en 30.000 gulden teveel uitgekeerd. 'In de sector van de kunst heeft de Algemene Rekenkamer voorts kritiek op het feit, dat het toneel jaarlijks flink wordt gesubsi dieerd zonder dat daarvoor een duidelijke regeling bestaat. Een aantal acteurs, waaronder personen boven de 65, staat voorts op de salarislijst terwijl zij gedurende langere perioden weinig of geen speelbeurten vervullen Andere acteurs krijgen een volledig salaris en hebben intussen nevenverdiensten, die zij in onvoldoen de mate afstaan aan de werkgever. De minister van C.R.M. heeft gesteld, dat het toneel teveel in beweging is om thans een ook door hem voorgestaan formeel subsidiesysteem op te stellen. Hij zei voorts, dat het nu eenmaal niet mogelijk is, elke speler steeds een passende rol en een voortdurende arbeidsbezetting te geven. Maar 65-jarigen en ouder krijgen voortaan alleen nog een contract voor produkties, waaraan zij daadwerkelijk meedoen. De minister vindt verder, dat acteurs neveninkomsten moeten mogen verwerven als hun vaste werk daarbij geen schade lijdt; van het honorarium voor een gastrol bij een ander gezelschap moet de helft worden afgestaan aan de eigen directie. Uit het jaarverslag blijkt voorts, dat de administratie van de aanvullende huursubsidies aardig uit de hand is gelopen. Er zijn zoveel aanvragen binnengekomen, dat de controle op de juistheid van de inkomensopgave slechts beperkt is. Weliswaar waren er aanloopproblemen - tussen april 1970 en april 1971 werd dan ook volgens de rekenkamer meer dan een miljoen gulden teveel uit gekeerd - maar ook nu -nog is de controle niet waterdicht. Er wordt naar een andere methode gezocht, maar de minister van volkshuisvesting heeft al gezegd, dat perfectionisme ook veel geld kost... Een geval van kostbaar idealisme wordt geconstateerd bij het subsidiëren door het ministerie van Volksgezondheid van een voorlichtingsboekje over drugs. Dat kostte de staat 50.000 gulden, waarin begrepen 17.500 gulden voor de auteurs. Dat laatste be drag vindt de Rekenkamer maar vreemd, omdat de auteurs, een groep artsen en kunstenaars, die 'hun oprechte verontrusting ter zake gestalte wilden geven' zijn. De minister vond de bedragen niet onverantwoord, maar de Rekenkamer achtte de tegemoetko- menheid voor de auteurs, gezien de ideële beweegreden, wel pit tig- De Rekenkamer heeft voorts het feit gehekeld, dat in 1969 werd begonnen met de restauratie van een Rijksmuseum in Den Haag en dat het pand nu nog niet is heropend. Een van de ver tragingsredenen was, zo is gebleken, dat een bij de restauratie (kosten 827.000 gulden) aangebrachte nieuwe verlichting niet vol deed aan de verlangens van de directie. De installatie moest op nieuw worden gewijzigd, wat nog eens ruim een ton kostte. De reden van dit alles is volgens de minister van O. en W.. dat er geen gedetailleerd program van eisen bestond en dat er commu nicatiemoeilijkheden waren. Maar nu gaat het museum spoedig open. Als tenminste bestelde vitrines op tijd worden ontvangen... De algemene Rekenkamer controleert ook de omroepinstellingen. Zij heeft vastgesteld, dat één instelling een eigen vliegtuig heeft, dat zo weinig wordt gebruikt, dat volgens een heel milde bereke- ning een uur vliegen een dikke 500 gulden kost. Een vliegtuig hu ren is v e a 1 goedkoper, heeft de Rekenkamer vastgesteld. Een aantal omroepfunktionarissen blijkt voor het gebruik van eigen auto voor dienstdoeleinden een dusdanige vaste vergoeding te krijgen en zo weinig kilometers te maken, dat elke dienstkilome- ter ruim een gulden kost. Het zal allemaal worden bekeken, heeft de minister van C.R.M. beloofd. De Nederlandse Bioscoopbond krijgt een veeg uit de pan omdat hij maar magertjes bijdraagt in het produktie fonds voor Neder landse films. Oorspronkelijk gaf de bond evenveel als het rijk, tussen 1965 en 1972 gaf hij niets en in 1972 en 1973 telkens 400.000 gulden terwijl het rijk in die jaren telkens 1.640.000 gul den bijdroeg. Die verhouding moet veranderen, aldus de Reken kamer. T)e minister van O. en W. krijgt het hard te verduren met be trekking tot zijn subsidiebeleid voor de Stichting voor Educatieve Reizen. Die organisatie blijkt een aantal jaren dank zij de subsi dies aantrekkelijke batige saldi te hebben gekweekt. Volgens de minister komt dat, omdat hij zo laat inzicht krijgt in de jaarreke ningen van de stichting, deze organisatie blijkt overigens voor schotten tot een bedrag van meer dan een ton niet terug te beta len. Diezelfde minister is verweten, dat hij te weinig huur berekent voor gesubsidieerde studentenkamers. Met name wordt niets ge rekend voor stoffering en meubilering. Het ministerie heeft ge zegd, dat de huren toch al hoog zijn, maar daarvan is de Reken kamer niet ondersteboven omdat 'veel studenten, die bij particu lieren gehuisvest zijn .aanzienlijk hogere huren betalen'. Om de bloemlezing uit het omvangrijke jaarverslag met een pi kante noot te besluiten: studenten, gehuisvest in een complex in Utrecht, bleken zo helder op hun lichaam te zijn, dat zij veel va ker gingen douchen dan was verwacht. Het gevolg was, dat de cementvoegen tussen de tegels in de doucheruimte oververzadigd geraakten met water, geen gelegenheid kregen tot drogen en ver volgens gingen lekken. Alle (103) vloeren moesten worden ver vangen door granitovloeren, wat 172.000 gulden kostte. De Reken kamer vindt, dat er pogingen mo«"en worden gedaan om deze schade te verhalen. (ADVERTENTIE) groeit uw geld een u betaalt 1.000,-en krijgt na 5 jaren 1.500,- LEIDSE SPAARBANK Financieel Nutricia wil Luycks overnemen (OETERMEER ANP De onderhandelingen, die de n.v. Verenigde Bedrijven Nutricia in Zoetermeer voert met Luycks produkten b.v. In Diemen om dit bedrijf in het Nutricieconcern op te nemen, zijn In een vergevorderd stadium. jDe ondernemingsraden van beide bedrijven en de vakbonden hebber positief op onze plannen gereageerd en de Raad van commissaris sen van Nutricia heeft vandaag zijn goedkeuring aan de overne ming gehecht". bit heeft drs. P. Roelvink, lid van de raad van bestuur van de ver enigde bedrijven Nutricia gisteren meegedeeld op de aandeelhou dersvergadering van het bedrijf in Zoetermeer. Ballast-Nedam breidt Koeweits vliegveld uit ^MSTELVEEN ANP Nadat de Ballast-Nedam Groep reeds eerder in Koeweit de opdracht werd verstrekt voor het bouwen van een nieuw radio- en televisiestation, dat inmiddels in uitvoering is, Is thans opdracht ontvangen voor de bouw van de tweede fase van Kuwait International Airoort. bpdrachtgever voor beide ,,tumkey"-projecten is het Ministerifc van Publieke Werken van Koeweit. De totale aanneemsom voor het radio- en televisiestation is ca. 100 min. be totale aanneemsom voor het vliegveld bedraagt ca. 250 min. NKF-Staal mogelijk in Duitse handen fclJSWIJK ANP NKF groep BV (Philips) wil de nog In haar bezit zijnde 51 procent van de aandelen NKF Staal ln Alblasserdam over dragen aan de Duitse August Thyssen-Hutte AG (ATH), die al 49 pet van de stukken bezit, aldus een communiqué. Naar het zich thans laat aanzien zal de overdracht van de aandelen als zodanig geen gevolgen hebben voor de werkgelegenheid. In het sociale beleid is geen principiële verandering te verwachten. NKF Staal zal onder Nederlandse leiding worden voortgezet. HAL mogelijk samen met Zweeds bedrijf ^OTTERDAM (ANP) De Holland Amerika Lijn in Rotterdam voer: op het ogenblik besprekingen met de grootste rederij van Zweden de Broström groep, om tot nauwe samenwerking te komen. De di recte van de in moeilijkheden verkerende Rotterdamse maatschap pij heeft dat gisteren meegedeeld. Hal en Broström hopen de sa- menwerkingsbesprekingen voor het eind van het jaar te hebben af gerond. De samenwerkingsgesprekken zijn in de eerste plaats gericht op de aktiviteiten in de zeevaart en op die in het achterland vervoer. Hoe wel de Broström-groep ook enige cruise-schepen en schepen voor speciaal vervoer exploiteert, valt het slecht renderende cruise-be drijf van HAL en van de HAL-dochter ,,Boig Lift" (zware transpor- „ISRAëL ECONOMISCH ERG ZIEK" TEL AVIV (AP) „Israël Is eco- nomisch gesproken zeer ziek en zal ln een ernstige erfsi» wor den gestort als de Verenigde Staten hun economische hulp staken of verminderen", zo zei gisteren de gouverneur van de Israëlische staatsbank. Mosie Sanbar. Als de Amerikaanse hulp minder werd, aldus Sanbar zou de Is raëlische regering kunnen wor den gedwongen aan de voor naamste levensmiddelen, en aan wapens, al haar reserves te be steden. „Israël is geheel aan de genade van de V.S. overgele verd" De problemen waarmee Israël thans te kampen heeft kunnen niet allemaal worden geweten aan de oktober-oorlog, aldus Sanbar, „maar ook aan de wij ze waarop de IsraëHers zich al enige tijd gedragen" Joan Kennedy in ziekenhuis WASHINGTON (AP) De echt genote van senator Edward Kennedy, Joan, is in een zieken huis opgenomen, lijdend aan mentale oververmoeidheid en li chamelijke vermoeienis. Mensen in de buurt van het zie kenhuis hebben het beschreven als een particulier ziekenhuis dat gespecialiseerd is in de be handeling van geestelijk ge stoorden. Twee nieuwelingen ontmoetten elkaar gisteren in Parijs. De nieuwe Duitse bondskanselier Helmut Schmidt had zijn eerste ontmoeting met de nieuwe Franse president Valery Giscard d'Estaing. JEN HAAG (ANP) - De Neder- sterke ontwikkeling van het landse bloemisterij heeft de Zuidhollands glasdistrict, laatste jaren een sterke groei De geldomzetten V3.n de belang- Rode loper legde loodje voor Kissinger TEL AVIV (UPI) De rode loper die het personeel van 't Ben GoerionvliegvelS van Tel Aviv telkens moest uitleggen wanneer de Ame rikaanse minister van bui tenlandse zaken dr. Henry Kissinger tijdens zijn recen te vredesmlsff.e van een maand in het Midden-Oos ten, weer eens in Israël aankwam of eruit vertrok, heeft het loodje moeten leg gen. Het personeel gmg er zo te gen op zien de 25 meter als maar weer te moeten uit rollen, dat het er tien me ter afknipte. De overgebleven rode loper van 15 meter is opgeslagen tot het bezoek van Kissin gers baas president Nixon aan Israël in juli. doorgemaakt. Op de VVesteuro- pese markt en vooral op die van de Bondsrepubliek Duits land heeft ons land gaandeweg een zeer sterke positie weten in te nemen. Dit blijkt uit een overzicht over groei en bloei van de Nederlandse bloemisterij dat in het gisteren verschenen rijkste veilingen zijn sterk ge stegen. De veilingomzetten aan jaarverslag over 1973 snijbloemen stegen van in 1960 tot (Aalsmeer, Rijnsburg, Berkel en wijk). zes veilingen 12.2 miljoen gulden 19,6 miljoen in 1973 Honselersdijk. Roclofarendsveen. Rodenrijs. Bever- Landhnuw-Econnmlsch instituut is opgenomen. Het overzicht Is samengesteld door ir. W. G. de Haan, plaatsvervangend hoofd van de afdeling tuinbouw van het Instituut. De bloemisterij kan binnen de zo sterk gevarieerde agrarische bedrijfstak tot de belangrijkste groeiers worden gerekend. In een betrekkelijk klein aantal ja ren heeft zich bij deze produk- tierichting een spectaculaire uit breiding voorgedaan die in rela tieve zin vrijwel nergens wordt overtroffen. Ve-n de 500 ha bloemisterijgewas sen onder glas voor geheel Ne derland in 1960 had Noord-Hol land toen in totaal 224 ha (cen trum Aalsmeer 465 ha) en Zuid-Holland in totaal 1530 ha (centrum Zuidhollands glasdi strict 1085 ha). Hieruit blijkt de het Het meest opvallend noemt ir. De Haan de sterke groei, vooral ge durende' de laatste jaren veilingen in het Zuidhollands glasdistrict (Honselersdijk Berkel). Portugal akkoord met onderzoek massamoorden ROME (RTR) - De nieuwe Portu gese regering heeft zich bereid verklaard samen te werken met een onderzoek van de Verenigde Naties naar de gemelde massa moorden in Mozambique. Dit Is ln Rome bekendgemaakt. Het Portugese ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft een tele gram gezonden naar een specia le VN-commissie van onderzoek die gisteren in Rome bijeen was. In het telegram zegt Por tugal de commissie de noodza kelijke faciliteiten te verlenen om haar onderzoek te verrich ten. Den Uyl ook bezorgd over sociale uitkeringen (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG Minister-president Den Uyl is met minister Boers- ma (soc. zaken) ernstig bezorgd over de stijging van de kosten der sociale verzekering, zo zei hij na de ministerraad gister avond. De kostenstijging wordt in het ka-1 binet bekeken in het kader van de meerjarenraming voor de uitgaven. De premie voor de so ciale verzekeringen zou in de vier jaarlijkse kabinetsperiode met 3 pet. mogen stijgen, afge zien van de uitbouw van de wet arbeidsongeschiktheids verzeke ring tot een volksverzekering. Zonder wijziging zou deze stij ging van de premiedruk echter worden overschreden. De minister-president kondfgde te vens aan dat een stimulerings premie toegekend zal worden aan werkgevers, die in augustus a.s. moeten toestaan, dat hun 15-jarige werknemers de tweede dag partiële leerplicht gaan ge- rieten. Hiermee wil de recering iets doen aan de jeugdwerkloos heid. Erkende gewetensbezwaarde mili tairen zullen binnenkort niet meer vallen onder het ministe rie van Defensie maar onder dat van Binnenlandse of Sociale Zaken. Onaanvaardbaar zegt Den Haag MET ACHTER ZICH de regionale raad voor de arbeidsmarkt in Zuid- Holland blijft het Haagse gemeentebestuur het spreidingsbeleid van de regering onaanvaardbaar vinden. Voor het Haagse bestuurscollege staat vast. dat de landelijke overheid bij haar voorstellen en beslissingen van dubieus of verouderd cijfer materiaal uitgaat, terwijl nog meer vast staat, dat de werkgelegen heid in de Haagse agglomeratie de laatste vijf jaar toch al een stuk teruggelopen ln de toekomst een nog zwaarder klap zal krij gen, wanneer de regering helemaal gaat uitvoeren wat ze als toe komstig spreidingsbeleid op papier heeft gezet. Nu heeft het werkgelegenheidsvraagstuk in de Haagse agglomeratie twee aspecten: het vrije bedrijfsleven en het overheidsapparaat. Voor een verantwoorde spreidingspolitiek is noodzakelijk dat aan beide tegelijk wordt gedacht. DE CENTRALES VAN OVERHEIDSPERSONEEL hebben vanuit hun eigen visie diverse bedenkingen tegen het door de regering gepro clameerde en tot dusverre door het parlement geflatteerde sprei dingsbeleid. In een brief van begin mei hebben de organisatie» van het overheids personeel de bijzondere Kamercommissie nog eens van hun kritiek en ongerustheid op de hoogte gesteld. Het overheidspersoneel vreest, dat de regering in de Haagse agglome ratie het partlkuliere bedrijfsleven buiten schot laat, zodat de amb tenaren en het overig overheidspersoneel een onevenredig groot stuk van het spreidingsoffer moeten opbrengen. Bovendien heeft het overheidspersoneel geen enkele reële inspraak en dat nog wel onder het beleid van een regering die het woord „de mocratisering" vooraan in de mond heeft gehad. Het overheidspersoneel vreest dat politieke overwegingen en toezeg gingen volgens de methode van-de-minste-weerstand doorslag hebben en zullen blijven geven. Het kabinet wordt aangeraden de spreiding veel meer te baseren op het vestigen van nieuwe diensten dan op verplaatsen van bestaande. DIT LAATSTE IS INDERDAAD een goede suggestie, bruikbaar zowel voor in de overheidssector als terzake van het vrije bedrijfsleven. Zet het kabinet de plannen om een groot stuk „nationale schrijftafel" naar elders over te brengen door, dan zal het omwille van de werk gelegenheid promotie van handel en industrie in de Haagse agglo meratie moeten toelaten. En dan zal het overheidspersoneel met recht kunnen klagen: „Wij zijn het kind van de rekening". Andere problemen BELGIë'S GROOTSTE PROBLEEM blijven de gevolgen van de twee taligheid; anders dan Nederland behoeft de regering van de Bene lux-partner zich niet in de eerste plaats te bekommeren hoe de ge volgen van een snel gestegen bevolking opgevangen moeten worden. Eind 1973 had België de tien miljoen inwoners nog niet bereikt; en dan te weten dat vóór 1940 de bevolking van Nederland niet zo heel veel groter was dan die van zijn zuiderburen. Toch zijn het demografische gegevens die het nationale probleem van België scherpe kanten bezorgt; de bevolking in het Nederlandsspre kende landsdeel is uitgelopen tot 5.5. miljoen, terwijl het frans-spre- kende met 3.1 miljoen ver achter blijft. Daartussen zit dan nog het deel van de tweetalige Brusselaren, waar trouwens de laatste tijd het zwaartepunt van de taalstrijd is verlegd. ZOALS IN DE NEDERLANDSE grote steden staat ook zij het in veel minder mate het centrum van Brussel ann ontvolking bloot. Met als gevolg dat door migratie (ranstalige Brusselaren zich verspreiden over de Nederlands-sprekende randgemeenten ln en bij de Brusselse agglomeratie. Bij de kabinetsformatie van dit voorjaar is gebleken wat voor een grote rol de op Brussel toegespitste taal kwestie in de Belgische nationale politiek speelt. Nog altijd bezet de frans-sprekende minderheid in België op de knooppunten van het politieke, economische en maatschappelijk le ven meer invloedrijke zetels dan de Nederlands-sprekende meerder heid. Naarmate de bevolking van het Vlaamse deel numeriek ster ker wordt dan die van he* Waalse, neemt ook de Inspanning om die macht te behouden toe. Enkele jaren terug leek het, alsof e«n meer op de taalcultuur geba seerde federatieve opzet in België tot een redelijke oplossing van de problematiek zou ietDden. maar er werd te vroeg gejuicht. Rond Brussel spitsen de moeilijkheden meer toe, terwijl de demografische ontwikkeling de Vlaamse acties aanspoort. REDEN WAAROM DE Belgische regering de regionale problemen voor haar Nederlandse collega maar een peuleschil vindt. Waarschijn lijk taxeert ze ook de last van de overbevolking in Nederland niet zo zwaar als de permanenteconflicten welke de taalruzie in België veroorzaakt. BEDRIJFSLEVEN AAN OVERHEID DEN HAAG (ANP) - Een verte genwoordiging van de Raad van bestuur in arbeidszaken heeft gisteren in het Catshuis bij een delegatie uit het kabinet gepleit voor een gezamenlijke aanpak door overheid en bedrijfsleven van de werkgelegenheldsproble- matiek. Dit hebben de heren mr. C. van Veen (voorzitter Verbond van Nederlandse Ondernemingen) mr. P. M. H. van Boven (voor zitter Nederlands Christelijk Werkgeversverbond) en drs. L. B. E. Vonk (secretaris van het Koninklijk Verbond van Onder nemers in het Midden- en Klein bedrijf) na afloop van dat ge sprek meegedeeld. De heer Van Veen heeft eraan herinnerd dat zijn voorganger bij het VNO. dr. J. Bartels het vorig najar-r al een onderzoek naar de feitelijke achtergronden van werkloosheid en werkgele genheid noodzakelijk heeft geacht. Minister Boersma heeft in het gesprek o.a. meegedeeld dat hij voornemens is rond 1 juli a.s. aan de Tweede Kamer een nota over het werkgelegen heidsvraagstuk te zerden, waar- Een kabinetsdelegatie had gisteren een gesprek met werkgevers in een macro-analyse zal zijn Bcersma, de heer Van Doven (Christel.Ike werkge crs). de lv opoe nomen. nn mini-- - T Weeroverzicht AmiUrdam DE BILT Gisteren trok een WEERRAPPORTEN kleine depressie over het zuiden van het land naar het oosten. Een rug van hoge luchtdruk bo ven Skandinavië en Engeland breidde zich daarna naar ons Deetür land uit. De opklaringen bereik- Kfkto ten gisteravond het westen van j^n K het land. Vandaag worden er in Luchth. ïud. de rug van hoge luchtdruk zon- ^®gn,J,eg-n nige perioden en in het alge- zd.-Limburg meen droog weer verwacht. AbordMn Bij het passeren van de depressie Barcelona was het gisteren zwaar bewolkt Brritjn met vooral in het zuiden van het land regen. De temperatu- Frnn|,fort ren bleven aan de lage kant, G<en»\ ongeveer 13 graden. Alleen in Zuid-Limburg werd het 18 gra- :,V"nhai*n den. In Skandinavië en Enge- Uaaatx land was het zonnig weer, het bleef ook daar vrij koel. In Ita lië werd het ondanks regen i bewolking ongeveer 20 graden. In Tsjechcwlowakije en Hon- Munoh«n garlje werd het bij zonnig plaatselijk 28 graden. HcUInkl Locarno ivmburg Muilrld MhIiik« lurlj» regenbui I. bew. geh. bew. Kom Vooruitzichten voor de pinkelend.- igjbjj. g gen Winon IW. bew. 21 O Droog en vrij zonnig, maar twee- Zurich h bew. 23 0 de pinksterdag iets minder be- «eh- bew' stendig. Opgeveer normale tem- peraturen voor óe tijd van het New^York jaar. Tun'.» Weersvooruitzichten In cijfer». Voor zondag: Min. temp.: onv Voor maandag: Aantal uren zon: streeks 8 gruden. Max. temp.: omstreeks 19 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. 3 tot 16 Min. temp.: omstreeks 9 graden. Max. temp. omstreek» 19 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Italië leende 10}4 miljoen in twee jaar ROME (ANP) Italië heeft de afgelopen twee jaar 10,5 miljard dollar aan kredieten opgeno men. Daarover moet het per Jaar 700 miljoen dollar aan ren te betalen. Dat heeft de president van de Ita liaanse centrale bank, Guldo Carli, gisteren bekendgemaakt bij de publikatle van het Jaar verslag over de toestand van de economie. De Italiaanse regering heeft daar mee de economie een zware fi nanciële lust opgelegd en is nu wel verplicht de voorwaarden te scheppen om die last te verlich ten. Hoewel de bank herhaaldelijk heeft gewezen op de noodzaak tot beperking van de overheid suitgaven, bestaan er bij de overheid plannen die miljarden g-iin kosten Toch kan Ital'ë In het alleen k-eHMen krijgen wanneer het land in staat is de Inflatie in het bin nenland tegen te gaan. zo zei Carli Mej. Woltjer secretaresse prinses Beatrix en prins Claus DrN HAAG (ANP) De partlcu. lier secretaresse van prinses Beatrix en prins Claus, mej. M. E. Tide zal met lng<ng van 1 juli a.s. word' n opgevolgd door mei. M. H. Woltjer. Mej Wo'tjer volgde na hanr mid delbare school een opleiding voor secretnresse en behaalde voorts het d'plorvn Intermedia- te English fo- -er»". Na enige jaren t- gewerkt bij een Brit- Londen en het Ned-- Roods Kruis I- 1 zij in I9f i; t 'Intsterte

Leidse Courant | 1974 | | pagina 7