„Dagen der waarheid" voor de tennisjeugd uit Leidse regio Een boekje open over kleurrijke historie Nieuwe- en Oude Wetering Hou ast wint punten voor "allround- titer' PAGINA 4 llidsecoukant ZATERDAG 1 JUNI 1974 VOORSCHOTEN - Voor de ten- nisjeugd van Leiden en omstre ken z»jn spannende en belangrij ke dagen aangebroken. In de strijd om de Leidse jeugdtltels, welke tot en met tweede Pinksterdag op tennispark Fo- rescate gspeeld wordt, zullen de aankomende „cracks" hun eventueel aanwezige talenten moeten tonen. Bij een goed re sultaat mag immers worden deelgenomen aan de verschillen de districtstrainingen, terwijl bij winst zelfs uitzending naar de nationale jeugdkampioen schappen in het verschiet ligt. Bij de jongens t/m 18 jaar staat de winnaar van vorig seizoen, Roomburgs hoop van de toe komst, Marinus Brooshooft als eerste geplaatst. In de halve fi nale zal hij echter een zware dobber hebben aan zijn lange clubgenoot Bub v/d Zee. die als vierde staat genoteerd. Ook nummer twee Harry Verdegaal heeft in het verleden al meer malen bewezen zijn mannetje te staan. De derde geplaatste Eric de Groot lijkt als enige moeite te gaan krijgen zijn plaatsing waar te maken. Lissenaar Fred v/d Loo geldt hier als de outsi der, die wel eens verrassend uit de hoek zou kunnen komen. Bij de meisjes in deze leeftijdsklas se lijkt er weinig twijfel over de uitslag mogelijk. Ongetwijfeld zal de Overgangsklasse A speel ster Annette v/d Mey met de eer gaan strijken. De overige geplaatste speelsters zijn ach tereenvolgens Esther Mulder, Sandra Royaards en Hanneke Langeveld. Jammergenoeg moet Margriet Prager, de enige, die laatstgenoemde drie misschien had kunnen bedreigen, al in een van de eerste ronden tegen An nette v/d Mey. Een leeftijds groep lager, jongens t/m 16 jr., werd Jurgen Peters door de wedstrijdleiding, bestaande uit mevrouw Mulder en A. de Wit, bovenaan de lijst gezet. Num mer vier Tom Giberius moest zich helaas wegens ziekte terug trekken. Niels Blokker en Frank v/d Klei gaven hun visitekaar tje via respectievelijk 6—0, 6—1 en 6—0, 6—2 gisteren reeds af. Bij de meisjes lijkt de één ge plaatste Liselotte v. d. Bijl recht streeks op de eindzege af te kunnen gaan marcheren. Ook bij de dertien en veertienjarigen lijken de zaken wat betreft de eerste plaats al bij voorbaat be slist. De kandidaten voor de zege. bij de jongens Hans v/d Loo en bij de meisjes Micky AI- bers, kwamen beide namelijk ook vorig jaar al als winnaars uit de strijd. Op de lijsten van de jeugd onder de dertien jaar vindt men met de regelmaat van de klok de broertjes en zusjes van dege nen, die met tennis al lang hun sporen verdiend hebben. Bij de jongens toonden de maar nau welijks boven het net reikende Freek v. d. Capellen en Jeraume Pauwels de bal al precies ge plaatst op de andeere helft te kunnen krijgen. Ook de eerste geplaatste Jacky Driessen weet de bal aardig te meppen. Bij de meisjes komen achtereenvolgens Tine Langeveld, Myriam v. Ge- mert, Rosemarie Verdegaal en Jolanda v. Gemert onderstreept op het plaatsingsschema voor. Waterpolo- ploeg van Koudekerk moet top positie delen met OZV en YIVAX Bodegraven: In de eerste kas van de waterpolo competitie van de kring Gouwe/Rijn streek wordt de strijd ai kop steeds spannender. Kou dekerk 1, dat een tijdlang een comfortabele voorsprong had, verloor van OZV 2 met 2-1 waardoor de strijd i geheel open is geworden. De Oudewaterse reserves heb ben Koudekerk Ingehaald, maar ook Vlvax kwam op gelijke hoogte met deze twee ploegen door DONK 2 met 8-3 te verslaan. De ploeg uit Oegstgeest heeft echter wedstrijd meer gespeeld. Voor DKD was dit verloop al heel gunstig. De Leiderdor pers versloegen Woerden 2 met 3-1 en zijn nu alleen aan de leiding gekomen met twee punten voorsprong op hun valen. Boskoop maakte een heel slechte beurt.Zij werden door BZC 2 met maar liefst 10-1 verslagen. In de tweede klas kwam de Zijl/LGB weer wat dichter bij het kampioenschap door Katwijk 3 met 10-0 te slaan. Met zes punten voor sprong en nog vier wedstrij den te spelen, kan er de Leidse ploeg weinig meer ge beuren. In de eerste klas dames ver sloeg OZV 2 AZC 1 met 4-0, waardoor de Oudewaterse dames wat dichter naa: top klommen, terwijl AZC naar de derde plaats van deren afgezakt zijn. BZPC 2 drukte de Boezem nog wat vaster op de laatste plaats door hen met 5-1 te verslaan, maar SVO bleef kort bij hen in de buurt, daar de dames uit Groot-Ammers eveneens verloren met 3-0 van ZPS 2. Koudekerk en Vlvax deelden de punten (4-4). In de tweede klas dames drukte Barracu da 2 het derde team nog vas ter op de laatste plaats door een 8-0 nederlaag, terwijl de Nieuwerkerkse dames wat meer ruimte kregen op de tweede plaats Voor de hoofdklasse meisjes moesten Koudekerk en DONK nog door een beslis singswedstrijd uitmaken wie er naar de eerste klas degra deert. DONK won de wed strijd met 3-0 zodat de -meis jes uit Koudekerk het vol gend jaar in de eerste kla9 moeten proberen. Deze week is de bekercompeti tie voor de jeugd begonnen Er wordt gespeeld in twee Jongens en een meisjes afde ling. Uitslagen: jongens: Barracuda a-BZPC a 2-11: de Gouwe a-AZC c 7-0; LZ'86 a-de Zijl/LGB a 0-5; Vivax a-OZV a 2-2 meisjes de Gouwe a-DKD a 7-0; DKD a-AZC a 4-3. t taaai, Dit zal ongeveer 1910 zijn geweest, een echte ouderwetse uitspanning De vierde van links is Trui Mars en de vrouw op de achtergrond is de vrouw van Huib Tukker. Slager Cees Kroon staat op de weg met de fiets. Bij de pilaar staat een zoon van Tukker, naast hem Lijsje en Tijn Mars. De jongen met de pet rechts is Klaas Mars. Jammer dat ik er niet meer van kan opnoemen, maar misschien kunt u dat zelf nog wel. Harry Vesseur heeft hier later een slijterij gehad en als laatste woonde notaris G.W.A. Gründeman er, omstreeks 1937 is het afgebroken. OUDE-/NIEUWE WETERING In Oude- en Nieuwe Wetering heb ben ze er lang naar uitgekeken maar eindelijk is het dan zover; er is een boekje met oude prentkaarten van beide gemeenten op de boekenmarkt verschenen. Het is een vrij dik werkje dat is uitgegeven door de uitgeverij en handelsonderneming Repro-Holland uit Alphen. aan den Rijn en het hoeft nauwelijks gezegd te worden dat geïnteresseerden in de ge schiedenis van deze beide Alkemadese gemeenten van de eerste tot de laatste bladzijde volledig aan hun trekken komer... Een lichte tegenvaller in deze uitgave is het feit dat er vrij weinig geschiedschrijving in voorkomt. De samenstellers van dit boekje hebben er zich o.i. wat dat betreft wel erg gemakkelijk van afge maakt. Daartegenover staan weer de tientallen oude foto's en die spreken boekdelen over hoe er in beide dorpen vroeger werd geleefd. Wie Oude Wetering zegt ziet direct de brede Wetering voor zich mei daar langs een lange rij kleurijke woninkjes. Legio van deze pren ten komt men in het boekje tegen. Uit de tijd dat de Muskator vee- Op 7 september 1929 werd de Googermolen na verdekkert te zijn. weer in gebruik genomen. Ter gelegenheid hiervan werd deze foto gemaakt van het bestuur en ingelanden van de Googerpolder. V.l.n.r. staande Th. v. d. Salm, S. v. Beek. T. Roeloffs, F. Hulsebosch. D. Kroon, J. N. Los, P v. Beek, C. v. Egmond, H. de Jong, (molenaar). K. Ro- dewijk, A. Dekker, molenbouwer, en Jan de Jong. die in de mobili satie is omgekomen. V.l.n.r. zittend: J. v. Iterson, secr.-Penning meester, P. Roeloffs, G. Rotteveel, P v. d. Knijff. voederfabriek er nog stond (m de oorlog '40-'45 was daar een gaar keuken) en ook het oude zeilmakershuis van G. Lemmerswaal ziet men weer terug. Men ziet hoe Oude Wetering feest viert bij het 2C-jarig regeringsjubi leum van Koningin Wilhelmina, hoe in 1897 de postkoets door het dorpje komt rijden en natuurlijk het pontveer van de Van Stave- rens. Tientallen bewoners van Oude Wetering, die reeds zijn gestorven of aK weer tot de ouderen worden gerekend, ziet men op de prentbrief kaarten terug. Spelend langs de waterkant, in een roeiboot of zomaar wat onwennig poserend voor „den fotograaf". En ook Nieuwe Wetering komt volledig aan haar trekken. De Voorweg ziet men weer als een oase van rust, omzoomd door metershoge bo men, het optreden in 1923 van de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" en de scheepsjager in actie (als het stil weer was trok hij met het paard het schip langs de dijk). Het boekje vol herinneringen kost 16 gulden. De kruidenierswinkel van J. Mars is thans woning van mevr. J. Zoet. Mevr. Mars staat met een paar dochters voor de deur. De spelende kinderen zijn meisjes van mevr. Zoet. s feest in 1923 ter ere van het 25-jarige regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina. Vooraan liep Lena Wilgenburg als Juliana van Stolberg. Achter haar Tinus Los als Prins Hendrik. Berta v.d. Bos als Juliana, Neeltje van Dam als Wilhelmina en Ant Vreeken als Koningin Emma. Links de heren D. Nugteren en Adriaan de Jong. Met schipperspet de heer A. Snaterse. Dit is de Geref. Kerk, nog maar net klaar. 20 mei 1909 is hij in gebruik genomen. Ernaast was de kosterswoning. De functie van koster werd door H. v. Heek vervuld. >verleden: C. Stoof geb. 3 man, B F. Bensink geb. 12 man, C Amlabel geb. 20 gehuwd geweest met H. der Wiel geb tS mrl 1906 r Otgaar geb. 3 okt 1917 man an Rooden geb 5 dec 1921 H C Verhoe' laux, G M. J. van der Ven geb dec 1899 echtgenote van- P. Swaak. M. E, san der Post geb nov 1887 gehuwd geweest met: A. Wetter» geb. 9 apr T. Ravensbergen geb. 6 dec 1909 echtgenote van: C M Meere. J 'laai geb 16 dei 1973 dochter. L A. Klei ren geb 19 Juli 1915 echtgenote van: J A Huijben. P. van Kampen geb 13 sep 1S92 man B. E. van Vloodorp geb 6 dec 1884 vrouw. W. Butelaao geb. l.ï Jan 1918 man. A. T. Zoet houtmaar geb 4 mei 1914 man. J. van Egmond geb. 22 jan 1913 man, A de Boer geb. 14 m>i 1892 gi an Dijk geb 15 mei 1887 man. J M. Berndsen geb. I ok: 1931 ion. J. G. B de Haas. geb 7 aept >58 dochter. J. E. Zuijdervllet geb. M. B 28 april 1891 echtgenote van: F. Lo geman, A Boerman geb 30 jun 1893 man. L. Promniel geb 19 nov 1878 Dorth, L gehuwd geweest met: E. M Fol io. J geb. 10 jun 189" wd geweest met: H Houi Hagendljk. geb. 27 Juni 1886, ge huwd geweest met: J.F.A san de Ven, C. van Daalen, geb. 2 mei 1908 man, T. Dagelet. geb. 12 mrt 1877, gehuwd geweest met: W. F de Wolf. en P. A J. Nout. W. G. M. van i M. Maree. J, G. Schamper en J. M. H. van der Lln den, M. A J. Smltsloo en B Krom hout. .1 H Dulveman en M. M. 1. van Dorp, C. B. van Ark en C. A. van Egmond. J. L. M. Veerman en C A Gieren. W. P. M M van de Ven en I. R. M Tangelder, J Bruintjes en M. Hagg, T. J. Over dijk en W. M. van den Brink. J. M. Roosenbrand en A G. Bronk, T P. M. van der Maat en M. Kleyn, P. J. van der WeIJden en N. j. van RIJnswou. J. Blansjaer en H. M. van - - van Relsen G. J. Haasnoot. J. P. Smlttenaar en F. P Konstabel, S. N'. M. M. Wltteman en M J de Gri M. Fachbach E Eling, A J. L. M. Duljndam M. Compeer. T. G. Goudeau en M. C na. M. Nijssen. J. Verschoor en J. M Klelnveld, Ja< E. ten Dam, C. J Brandt en M P 33: Suzanna R it tlrj.li:. W Km.ptcls en M A de cr. II V V Jong, M. C. Prins ei. R. A. de WH brandtpleln 1 -Ich J M. v d Plas. K. Rlghart. 28 I. ingen. 22 t en Allda Johanna Jacoba Hele 1 HAZERSWOUDE Gymnastiek vereniging Hou Vast heeft bij de dames en voetbalvereniging Hazerswoude Boys heeft bij de heren de atletiekwedstrijden ge wonnen, die werden georgani seerd voor de leden van de bij de Sportraad aangesloten ver enigingen uit Hazerswoude. Deze puntentotalen tellen mee voor het klassement "allround sportvereniging 1974 van Ha zerswoude". Dat klassement wordt bekend gemaakt tijdem een barbecue, die op zaterdag juni wordt gehouden bij hF* sportcomplex van Bernardus, Dan worden tevens de prijzen uitgereikt. Uitslagen dames: 100 meter: 1. Clazien Kooter (Hou Vast), 2. Ria van Dijke (Hou Vast). 3. Marie Louise Stokman (Ha- duard). Verspringen: 1.Clazien Kooter, 2. Ria van Dijke, 3. Cockie Smits (Hiduard). 300 meter: l.Ria van Dijke, 2 en 3 Clazien en Anneke Kooter (Hou Vast). Kogelstoten: 1. Clazien Kooter. 2. Marie Louise Stok man. 3. Ria van Dijke. Totaal ploegenklassement: 1. Gymnastiekvereniging Hou Vast. 2. Volleybalvereniging Haduard. Uitslagen heren: 1000 meter: 1. Ed Harkes (Hazerwoudse Boys). 2. Joep de Ruiter(Hazer- woudse Bouys) 3. Bertho van Beek(Avanti). Verspringen: l.Rob de Roo(Haduard), 2. Dl- nant de Gelder(Hazerwoudsa Boys). 3. Dick, van de Helm(Ha- zerwoudse Boys). Kogelstoten: 1. Rob de Roo. 2. Ronald Gaar keuken(Hazerwoudse Boys). Joop Hoogeveen (Haduard). 100 meter: 1. Jan Rietveld(Hazer- woudse Boys). 2. Rob de Roo. 3. Dick van de Helm. Totaalk'.as- semnt ploegen bij de heren: 1. Hazerwoudse Boys. 2.Haduard 3.Hazerwoudse Boys(team 2). 4. Avanti. 5.HTC. 6. Hou Vast. Open huis Fasson HAZERSWOUDE - Op zaterdag 15 juni houdt Fasson Nederland B.V. te Hazerswoude-Rijndijk „open huis". Wethouder L. Ver- weij wees dc raadsleden er tij dens de deze week gehouden openbare raadsvergadering nog eens op dat dit bedrijf zijn acti viteiten thans ontplooit onder „toezicht" van zware hinderwet vergunningsregelingen. De bur gerij kan op deze dag niet al leen kennis nemen van het pro- duktieproces in het Fasson-be- drijf, maar tevens kennis ne men van de maatregelen die zijn genomen ora de nmilieuver ontreiniging te bestrijden. Ui teraard kunnen de burgers wen sen, verband houdend met een nog drastischer bestrijding van die verontreiniging, kenbaar maken. Mr. M. Vrolijk op werkbezoek in Hazerswoude HAZERSWOUDE - Op maandag 10 juni brengt de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, een werkbezoek aan Hazerswou de. Om 14.00 uur arriveert hij in de gemeente, om daarna eerst een gesprek te voeren met burgemeester en wethouders. Momenteel is men ten gemeen tehuize druk doende om een programma samen te stellen, 's Avonds, om acht uur, wordt een openbare raadsvergadering in het gemeentehuis gehouden. De voor die avond geplande verga dering van de woonruimte-ad viescommissie gaat niet door. Bingo-avond voor Plattelands vrouwen 'Alkemade - De Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen afd. Alke- j made kent ook een schaduwbe- I stuur. En dat organiseert voor de leden op woensdag 5 juni a.s. een bingo avond in De Woelige Baren. Op woensdagmorgen 12 juni wordt er een excursie georganiseerd naar het Frans Halsmuseum te Haarlem, waar de heer G. Kooy de rondleiding zal verzorgen. Vertrek 8.30 uur vanaf de Meer- kreuk nr. 13. Bij voldoende deelname zal een bus gehuurd worden. Opgave t/m 8 juni bij 'mevr. Enthoven, tel.nr. 2615.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4