Prijsbewust spelen in de Staatsloterij Zonder Van Hanegem niet het echte Feyenoord Zoetemelk in shocktoestand Franse voetbalbond stelt onderzoek in Franse interesse voor Piet Keizer „Wel teleurgesteld niet gedeprimeerd" Nancy berust niet in degradatie Strohalm voor coach Nicholson Piet Schrijvers wil weg bij FC Twente Borg had het erg moeilijk de Staatsloterij Clodoaldo geblesseerd Nederlaag Australië GER BLOK NAAR KNVB I 1974 fOENSDAG 29 MEI 1974 LEIDSE COTTRANT PAGINA 13 SURESNES De Nederlandse troef voor de Tour de France, Joop Zoetemelk, zal nog tien dagen in het ziekenhuis van Sures- nes moeten blijven. Gistermorgen werd de Nederlandse wieler kampioen in het ziekenhuis opgenomen omdat hij nog steeds last had van hoofdpijn na zijn val vlak voor de finish van de eerste etappe in de Midi-Libre. De artsen van de afdeling neuro-chirurgie in het ziekenhuis van Suresnes hebben na een dag van onderzoekingen nog onvoldoen de inzicht in de oorzaken die leiden tot de voortdurende hoofdpijn van Zoetemelk. Daarom werd gisteravond in het medische com muniqué slechts gezegd dat de patiënt sinds zijn val nog voortdu rend verschijnselen vertoont van een shock-toestand. Het bulletin vervolgde: ,,Er is geen reden aan te nemen dat de val een be schadiging van de hersenen tot gevolg heeft gehad. Er bestaat op geen enkele wijze gevaar voor Zoetemelk." Zoetemelk zal nog een aantal onderzoekingen dienen te onder gaan voor een precieze diagnose kan worden gebeld. Sinds zijn opnamé heeft de Nederlandse wielerkampioen geen moment het bewustzijn verloren, maar de artsen achten het desondanks beter dat hij voorlopig geen bezoek ontvangt. Volgens ploegleider Ca put. die gistermorgen vroeg bij Zoetemelk is geweest, is de Ne derlander mentaal nogal aangeslagen door zijn voortdurende hoofdpijnen. Caput: „Hij vroeg, waar heb ik dit nu aan verdiend en zal ik ooit weer op de fiets kunnen stappen?" De deelname aan de Tour voor Joop Zoetemelk twijfel achtig geworden. PARIJS Voorzitter Claude Cuny van de Franse eerste divisieclub Nancy is er in geslaagd de Franse voetbalbond over te halen een onderzoek in te stellen naar hel verloop van verscheidene wedstrij der», die het afgelopen weekeinde zijn ge speeld. Het gaat om de ontmoetingen Reims—Monaco (84) en Sedan—Troyes (4—3). Als gevolg van deze resultaten werd Nancy met FC Pa ris en Sedan) de derdj degraderende club door een slechter doelgemiddelde dan Bastia, Monaco en Troyes. De laatste twee clubs kwamen op gelijke hoogte door de bonuspunt- regel, die inhoudt dat elke club die drie keer of meer scoort een punt extra krijgt. Monaco, dat met 8—0 achterstond, maakte in het laat ste half uur tegen Reims nog vier doelpunten en Troyes scoorde tegen Sedan ook in de laat ste dertig minuten drie keer. De heer Cuny vindt dit verdacht. „Ik wil niet zeggen dat alles van te voren afgesproken is", aldus de voorzitter van Nancy, „maar er is wel duidelijk geworden dat de wedstrijd in Reims een lachertje was, waarvan wij het slachtoffer zijn geworden". De Franse voet balbond heeft al beken i gemaakt dat de wed strijdresultaten van afgelopen zaterdag niet officieel zijn, voor de speciale commissie zijn onderzoek heeft afgesloten. Het bonusDunt-systeem werd aan het begin van het afgelopen seizoen ingevoerd om het spel aantrekkelijker te maken, wat overigens niet is gelukt. ROTTERDAM - Bill Nichol son, de coach van Totten- ham Hotspur, deed zijn best maar een bijster opti mistische indruk vermocht hij niet te maken. Natuur lijk vond hij de 22, die Feyenoord vorige week in Londen bereikte, niet zo slecht voor zijn Spurs en natuurlijk gebruikte hij de versleten slogan dat de UEFA Cup niet verloren is zolang de scheidsrechter Lo Bello niet zijn laatste fluitsignaal heeft gegeven, maar Nicholson kon weinig aanvoeren om te overtui gen dat zijn ploeg gelooft in het veroveren van de UEFA Cup, die de Spurs in 1972 wel in hun bezit kre gen. Toch kwam er een trek van vol doening op zijn gezicht toen hij, gezeten in de hall van hotel Atlanta in Rotterdam - de Spurs hadden hieraan de voor keur gegeven boven het door Feyenoord aanbevolen hotel bij vliegveld Zestienhoven - de lof trompet stak over Wim van Ha negem, die hij een fysiek sterke speler, een heerser in de lucht en een uitstekend voetballer noemde. „Mijn spelers", aldus Nicholson, „zijn m Londen zeer onder de indruk gekomen van Van Hanegem. F.n hij speelt door zijn schorsing in het twee de duel niet mee. Volgens mij moet zijn absentie te merken zijn aan de ploeg. Mij is gezegd dat Feyenoord zonder Van Ha negem niet hetzelfde team is". Een strohalm voor Bill Nicholson die echter wel zo goed op de hoogte was dat hij kon op merken: :,,Maar de kracht van Feyenoord. dat ik al jaren ken en waartegen we meermalen ge speeld hebben, is het bezit van sterke reserves". Hij noemde ook twee namen: Boskamp en Schneider. Toen hij vernam dat Boskamp niet in de basisopstel ling staat en Schneider wegens een geblesseerde neus niet kan spelen - Nickolson verwonderd: "Hij speelt toch met zijn benen en niet met rijn neus?" - klaar de de lucht zienderogen op voor de flegmatieke Brit die met twee problemen zit. Beal, die in de eerste wedstrijd geblesseerd het veld verliet, is nog niet ge nezen en zal wellicht vervangen moeten worden door Dillon die ook in Londen inviel. Voorts sukkelt Evans met een blessure aan de voet. Verstoken Nicholson heeft zichzelf niet meer de kans gegeven om hen te tes ten in een trainingspartijtje. Gisterochtend, voor het vertrek, trainden de Spurs voor het laatst. Nicholson voelde evenmin behoefte aan een bezoek aan stadion Feyenoord „want die club heeft een van de beste sta dions van Europa en ik ken het langzamerhand wel." Een speler die al geruime tijd uit de basisopstelling is verdwenen, hoorde de woorden van Nichol son met meer dan normale in teresse aan. Dat was Joe Kin- near. die zal aantreden indien Evans niet kan spelen. Hij wil graag weer eens een bijdrage leveren want die UEFA Cup is voor Tottenham Hotspur een belangrijk bezit. Nicholson: „Als we die niet winnen, zijn we volgend seizoen verstoken van voetbal op Europees veau. En nogmaals, ik vind die 2—2 voor ons niet zo slecht." HERMAN VAN BERGEM. FEYENOORD Treytel Ramljak Israel Van Daele Vos Rijsbergen Jansen De Jong Ressel Schoenmaker Kristensen Lo Bello (Italië) Peters Chivers McGrath Perryman Coates Pratt Naylor Beal (of Dillon) England Evans Jennings TOTTENHAM HOTSPUR Martin Chivers (rechts staandlijkt de overige spelers spreken. i Tottenham op Zestienhoven, moed in te AMSTERDAM Er bestaat Franse interesse voor de Ajax-aanvoerder Piet Keizer. Zo wel Olympique Marseille als Paris Saint Germais, een club die dit seizoen is gepromoveerd naar de hoogste afdeling van het Franse voetbal, hebben hun oog op de linksbuiten van Ajax laten vallen. Keizer, die nog tot 1976 onder contract staat bij de Amster damse formatie: „Ik ben in te genstelling tot vroeger wel geïn teresseerd. Maar het is alle maal afhankelijk van de ontwik kelingen bij Ajax. Maar eens een of twee seizoenen spelen in een andere omgeving trekt me wel aan," Overigens is Keizer, na afloop van het volgend seizoen trans fervrij. in verband met zijn leeftijd (Keizer wordt volgende maand 31 jaar). (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) HENGELO Piet Schrijvers, heeft het bestuur van FC Twen te medegedeeld dat hij, na rug gespraak met Cor Coster die de zakelijke belangen van de En- schedese deelman behartigt, niet ingaat op de hem g-nlane aanbiedingen. FC Twente had Coster gevraagd voor zaterdag 1 juni te antwoor den of een eerder gedaan voor stel al dan niet geaccepteerd zou worden. Het nu gegeven „nee" houdt zo goed als zeker In dat Piet Schrijvers komend seizoen voor een andere club zal gaan spelen. Desgevraagd deelde hij telefonisch mee: „Ik denk dat ik wegga omdat ik niet kan ingaan op de condities die Twente mij biedt. Ik heb nog geen idee waar ik zal gaan spelen, maar het wordt waar schijnlijk ergens >n het buiten land. Ik heb arr ".en van Atletico Madrid en a'^cla ge had, of er nog meer u'itnland- se clubs belangstelling hebben, durf ik niet te zeggen, da. wee' Cor Coster wel. Ik kan er ter- minste niets definitiefs over zeg gen." ROME Björn Borg. afgelopen weekeinde de tegenstander van Rolf Thung en Fred Hemmes in de Davis-bekerwedstrijd Zweden —Nederland, heeft tamelijk moeizaam zijn partij uit de eer ste ronde van de open Italiaan se kampioenschappen te Rome gewonnen. Borg, die alleen aan het net zijn gebruikelijke flitsen de spel vertoonde, maakte een cn:gsz'ns vermoeide indruk. Hij versloeg de Fransman Patrick Dominquez met 62 en 75. Kjell en Lelf Johansson werden in de eerste ronde uitgescha keld. Ilie Nastase, als eerste geplaatst voor de „open Italiaanse" moest een set afstaan aan de 34-jarige Martin Mulligan. De belangrijkste uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: heren enkelspel, eerste ronde: Parun (NwZ)—Proisy (Fra) 6—2, 6—4. Nastase (Roe) —Mulligan Ita) 64, 5—7, 6—2, Pohmann (WDI)—Borowiak (VS) 6—3, 6—3, Riessen (VS)— Dibley (Aus) 7—5. 6—4. Baraz- zuti (ItaD— Kjel Johansson (Zwe) 7—5, 6—3. Dames enkelspel, tweede ronde: Pat Pretorius (ZAf)—Maria Na- suelli (Ita) 6—7, 7—5, 64, Chris Evert (VS)—Lita Soegiar- to (Ind) 75, 62, Vlasta Vo- pickova (Tsj)—Nathalie Fucha (Fra) 6—1. 6—2, Gail Chanfreau (Fra)—Lea Pericoli (Ita) 7—5, 7-6. Gemiddeld 4 prijzen op 10 loten. 70 van de inleg aan prijzen. Elke loterij een hoofdprijs van 500.000,„schoon". Lotenverkoop van 4 juni af De lotenverkoop begint steeds op de eerste maandag van de maand, voor de junMoteri) op 4 juni. Bij de plaatselijke kantoren Staatsloten zijn te koop de plaatse lijke kantoren. Voor adr en zie de telefoongids onder Staatsloterij of bel 070-653955. Prijs per lot 25,„vijfje" 5, Er zijn voldoende loten verkrijgbaar, maar wacht niet tot de laatste dag. Trekkingen op 12,17 en 19 juni Elke loterij heeft drie trekkingen; deze zijn openbaar en worden gehouden in de Rolzaal. Binnenhof 8, Den Haag, om 18.00 uur. Uitslagen op de televisie De trekkingsuitslagen ziet u dezelfde avond nog op de televisie en de volgende dag in de dagbladen. Uitbetaling prijzen na 3e trekking De prijzen worden uitbetaald na de 3e trekking, dus ook die welke bij de leen de 2e trekking zijn gevallen. i die niet afviel (Israel Uit WK gestoten Van Daele Van onze correspondent ROTTERDAM „Ik zal woens dagavond laten zien wat een grote vergissing Rinus Michels neeft gemaakt". Dat was gister avond in het Badhotel in Rockanje, waar Feyenoord zloh voorbereidt op de wedstrijd regen Tottenham Hotspur, de reactie van Joop van Daele toen trainer Wiel Coerver hem ver telde dat hij niet zal worden toe gevoegd aan de Oranjeselectie voor de wereldkampioenschap pen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling van bondscoach Rinus Mi chels om pas na het duel tegen Tottenham mee te delen wie van de drie Feyenoorders (Rijs bergen. Vos en Van Daele) zou afvallen, maar op verzoek van HERZOG F.NHORN Tn het Rra- ziliaunse trainingskamp in lier- zogenhorn markt men zich zor gen over Clodoaldo. De 24-|arlge vrije verdediger liep zondag in het oefenduel togen een selectie van spelers uit Zuldwest-Dults- land een ernstige dijbeenblessu re op, die mogelijk zijn deelne ming aan de eindronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap In gevaar brengt. Clodoaldo (voluit Clodoaldo Tava- res Santosi zag zelf zondag de toekomst donker in. Hij ver zocht de begeleidende arts.' Ll- dio Toledo, zelfs hem maar naar huis te sturen, omdat hij drie maanden geleden al door dezelfde blessure werd ge plaagd. Inmiddels schijnen ech ter onderwater-massages van de beroemde verzorger Americo verlichting te hebben gebracht. Het is de bedoeling dat Clodoaldo op 3 juni in de lamste oefenwed strijd van Brazilië (tegen FC Basel) wordt ingezet. Mocht deze test niet goed verlopen, dan wil trainer Mario Zagola Carbone van Botafogo uit BrazU lië luten overkomen. Feyenoord is dat gisteravond al gebeurd. „De jongens hadden er recht op om te weten waar ze aan toe zijn", aldus trainer Coerver, die verklaarde dat Van Daele wel teleurgesteld maar niet gedepri meerd was over de beslissing van Michels. Wat Rinus Israel betreft, hij heeft gisteren bij de clubleiding van het Belgische FC Brugge, dat door Ernst Happel wordt ge traind, zijn eisen gedeponeerd. Eind deze week verneemt de 32-jarige Feyenoorder die een vrije transfer heeft of zijn ver langens worden Ingewilligd. Is rael liet zich in elk geval vrij optimistisch uit over het onder houd dut hij met FC Brugge heeft gehad. De Belgische club voelt veel voor de tweejarige verbintenis TF.L AVIV Met nutlonale elftal van Australië heeft gisteren een oefenwedstrijd ln Tel Avlv te gen Israël met 2-1 verloren. De Australiërs bleken tegen Israël erg zwak. Vooral de annval toonde een volledig gebrek aan inzicht. Israël had dan ook vrij wel de gehele ontmoeting een overwicht, maar zag voor de 12 000 toeschouwers in de eerste helft geen kans dat in doelpun ten te laten blijken. Pus na rust, in de 58e minuut slaagde Aigenbaum erin om uit een vrije trap van 25 meter doel man Reilley te pusseren. Twee minuten voor tijd zorgde dezelf de speler met een kopbal voor 2-0. Een minuut later kon Mac Kay nadat hij tegen de lat had geschoten alsnog de achterstand verkleinem: 2-1. Beide teams ontmoeten elkaar morgen in Jeruzalem nog een keer. Haiti te zwak voor militairen VENRAY - Het voetbal van het nationale team van Haïti, ge plaatst bi] de laatste zestien voor het wereldkampioenschap, had ook gisteravond weinig te betekenen. Tegen het Neder land militair elftal speelde de ploeg uit het Caribische ge bied. wel geïnspireerd, maar miste organisatie, overleg, In zicht en dus kwaliteit, waardoor met 4-1 werd verloren. Sommige spelers zoals Nazaire en Bartheleme zijn balkunstenaars, die in een circus meer bereiken dan op een voetbalveld omdat dergelijke individuele acties, geen enkel nuttig effect opleve ren. De militairen speelden met veel meer overleg en beheersten het wedstrijdbeeld mede door het hoge tempo. De weg van verde diging naar aanval leverde geen moeilijkheden op en na tien mi nuten was het al 1-0 via een fraaie omhaal van Gerard Meyer van FC Amsterdam. Wel kwamen er wat aanvallen van Haiti, mnnr door teveel weifelen gingen die verloren. Doelman Piquent vun Haiti haal de een ruime voldoende, Hij verrichtte enige uitstekende red dingen, doch kon niet verhinde ren dat Znnd van Ajax ver naar voren gekomen, er 2-0 van mankte. In de tweede helft kreeg het spel van Haïti wat meer inhoud en Bartheleme kon tegenscoren na een dekkingsfout (2-1). Koerver (Roda JC) stelde 12 minuten voor tijd orde op za ken na een pass van Meyer (3-* 1) en invaller Ton Smits van NAC bepaalde de eindstand op 4-1. ZF.IST Ger Blok (34) trainer van het Inmiddels opgeheven De Vo- lewijckers heeft gisteren een contract getekend bij de KNVB. De leraar lichamelijke opvoeding aan een Amsterdamse MAVO zal zich fulltime gaan bezighouden met het jeugdplan Nederland en d« opleiding van de cursisteo voor de trainersopleidingen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13