lelgische ravers aren Heen in slotnummer sterk Uk Etappezege van Franco Bitossi LnCremakkelijke zege van Nederland Sportwereld Oefenduels van Uruguay Westduitsers zijn gemakkelijke eters Oranje oefende 5 Thung en Hordijk beter dan voor mogelijk werd gehouden VAN HANEGEM DOOR UEFA GESCHORST BLESSURE RIVEUNO Haags jeugdelftal stal de show met winst op Haarlem Bulgaarse selectie Supporters storen Polen 25 MEl(TFRDAn ,s ME, 1974 LEIDSE COURANT PAGINA Sjeng Hendrikx zorgde met Monty Buitenzorg voor een overwinning bij de driejarigen. pOSTENDE Nederland heeft de dra- [ersinterland tegen België gisterenavond I Oostende gemakkelijk gewonnen met punten tegen België 94 punten. Al- het laatste onderdeel konden de een overwinning boeken. Elsie j als eerste over de eindstreep, voor i teleurstellende crack Fideel. Ireland s het beste Nederlandse paard en werd erde met Onrust. favoriete van Nederlandse zijde, Henriet- Signal met de Noordhollandse Piet Slrooper en Jaspis du Bois met de Duin- ligttrainer Van der Lubbe, faalden aan de start. Tijd van Elsie: 1.18.0 voor Fideel 1.18.2. Ireland verbeterde zijn persoonlijk n bracht het van 1.19.3 op 1.18.4. toewei Nederland zowel bij de 3- als 4-ja- igen met ^een overwinning zoals ver wacht van sitart was gegaan in de dravers- nterland tussen België en Nederland, de spanning met nog twee marges oor de boeg toch nog te snijden in Oost- Het goede teamwork van de Belgi- pikeurs in de eerste twee koersen, kte het niet mogelijk dat de Oranje- hemden in de eerste twee marges meer ponten verzamelden dan was gehoopt in deze twee draverijen. In de eerste drave rij voor 3-jarigen won Monty Buitenzorg met de Limburger Sjeng Hendrikx zonder lijkt het (1ACERATA Franco Bitossi zorgde gisteren voor de vierde Italiaanse etappeoverwinning in de Giro. De achtste rit is rustig verlopen en werd met een mas sasprint beslist. Eddy Merckx had de sprint aangetrokken, maar bezat geen kracht genoeg de pure sprinters achter zich te houden. rondersti yee] renners spaarden hun krach- de enig >pel tege 'e verlei 55. 17- 40—44; 44- op. ig prohl icatesse: 1. de5:, iHj moeite in de zeer behoorlijke kilometer- tijd van 1.22 sec. rond. In het draverijco mité was een kleine discussie nodig om de tweede aankomende aan te wijzen om dat de foto-apparatuur bij de finish kapot was. De veteraan uit het Friese Oranje woud Bonne de Jong, dit jaar juist 50 jaar op de sulky, dacht dat hij met de snelle Mistral Nora als tweede over de eindstreep ging. Maar de rechter van aankomst besliste anders en Bonne de Jong kwam teleurstellend op de derde plaats achter de Belg Jack Quire. Neder- 27 punten tegen België 24. Marco Cavaljos met Jan van Dooyeweerd liep buiten wed denschappen mee. Op het transport naar Oostende had het paard zich geblesseerd en in eerste instantie was Jan van Dooye weerd in feite niet eens van plan met Marco te starten. Hij deed dit echter wel maar maakte na de start een fout met het paard en zocht vroegtuidig de stallen op. Bij de vier-jarigen zegevierde Lord Aune, gereden door Jan de Leeuw. Hij verving op de sulky eigenaar-rijder Dirk Suyckerbuvk wiens dochter juist op de dag van België-Nederland in het huwelijk trad. De stand na de twee marges was toen Nederland 57 punten tegen België 47 pun ten. Bij de 5-jarigen 'n ondubbelzinnig Ne derlands succes. De oranjehemden gingen met zijn vieren voor de Belgen over do eindstreep. Giel van der Togt met Kaper W. zegevierde in de prachtige kilometer- tijd van 1.19.5 sec. Karei Duke met eige naar-rijder Gerrit Bosschieter wiens paar den nu weer in training zijn bij het enter tainment Geersen nadat een kleine ruzie is geweest met trainer Geluk, kwam als tweede na lang aan de leiding te zijn geweest, over de eindstreep in de tijd van 1.19.6 voor Kees Verkerk en Captain te vinden. G. v. d. Togt was dolgelukkig, etc.). Giel van der Togt was dolgelukkig. Hij had toestemning gekregen van het draverijcomité om met de moeilijke Ka per W. niet aan het défilé te behoeven deelnemen omdat hij zich tijdens zulk soort gelegenheden geweldig kan opwin den. In Frankrijk bij het Europees kampioen schap in Vincennes had hij wel met kaper W. aan het défilé moeten meedoen en kon toen met de crack niet verder komen dan een derde plaats. Dat wilde Giel gisteren wel even onderstrepen. Zijn crack was in Frankrijk zeker verder gekomen, want hij is in glansvorm. De tijden, gelopen op de lavabaan in Oostende, met en krachti ge wind zijn bij de 5-jarige enorm te noe- HANS DE BRUYN Kuurneprijs voor 3-jarigen (2025 meter) (autostart): 1. Monty Buitenzorg (Ned.) (S. Hendrikx) 1.22.0, 2. Jecquini (Belg.) (R. Goyvaert), 3. Mistral Nora (Ned.) Desoete). Michael Spender (Ad Suyker- (B. de Jong), 4. Jorasco D. (Belg.) (F. buyk) werd gediskwalificeerd wegens ga lop en Marco Cavaljos (J. van Dooye weerd) is niet gefinished. 4-jarigen: Oostendeprijs (2025 meter) met autostart: 1. Lord Faune (Ned.) (J. de Leeuw) 1.22.0, 2. Ipsy (Belg.) (R. De- puydt), 3. Lento H. (Ned.) (W. Velis), 4. Ingenue (Belg.) (M. Martens). Sterrebeekprijs voor 5-jarigen (2025 me ter) (autostart): 1. Kaper W. (G. van der Togt) (Ned.) 1.19.05, 2. Karei Duke (G. Bosschieter) (Ned.), 3. Kees Verkerk (G. van Eykelenborg) (Ned.), 4. Kapitein Scotch (L. Schooonhoven) (Ned.). Waregemprijs voor 6-jarigen en ouder j (2025 meter) (autostart): 1. Elsie (F. Desoete) (Belg.) 1.18.0. 2. Fi deel (G. Desoete) Belg.) 1.18.2, 3. Ireland; (G. Onrust) (Ned.) 1.18.4, 4. Grand Pres (L. Crahay) Belg.). De totaalstand is: Nederland—België 117 —94. LUXEMBURG - Frits Plrard heeft gisteren de vierde etappe van de Pijl van het Zuiden ge wonnen. Klaas van der Meer blijft leider in het algemeen klassement. AMERSFOORT Ronald Spel- bos, vrije verdediger van SC Amersfoort, heeft een tweejarig contract getekend bij AZ'67. ROME AC Bologna heeft In Rome de Italiaanse beker ver overd na een overwinning van 43 via strafschoppen op de tweede-divisleclub FC Palermo. MONTEVIDEO Het nationale elftal van Uruguay, tegenstan der van Nederland tijdens de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap,- zal op zijn reis naar West-Duitsland nog twee oefenwedstrijden spe len. Op 31 mei zal dat in Athene zijn tegen Olympiakos Piraeus, waarna op 4 juni in Florence de Italiaanse eerste divisieclub FC Fiorentina als sparringpartner zal optreden. HAMBURG De Westduitse en Maier geen liefhebbers van chef-kok Hans-Georg Damker, vis zijn." die in 1966 en 1970 ook voor de Het lijkt overigens dat Damker ZEIST Het Nederlands elftal heeft gisteravond op het KNVB-sportcentrum in Zeist een oefenwedstrijd tegen de Amateurhoofdklasser Ede ge speeld. De selectie van supervi sor Rinus Micheis won met U-O na een ruststand van 5-0. De doelpunten werden gescoord door Rep (vijf), Rene van de Kerkhof (vier), Geels en Ren- senbrink. Micheis zette met uit zondering van Brokamp, Jong bloed en Strik alle spelers van de selectie voor de wedstrijd van morgen tegen Argentinië In. Jo- han Cruyff opereerde beurte lings als linker- en rechterver- dediger. Duitse keuken verantwoordelijk was bij de „Mannschaft" noemt zijn spelers gemakkelijke eters. „Vrijwel alles wat zij voorgezet krijgen, eten zij", vertelde hij. „In zo'n groep kunnen speciale wensen nauwelijks vervuld wor den, al houd ik er natuurlijk re kening mee dat Overath, Flohe overal mee rekening heeft ge houden, gezien de voorlopige be stellingen die hij heeft geplaatst en de menukaart voor de eerste dag van het verblijf in Malente. Op zijn bestellijst staat onge veer 700 kilo kalfsvlees, twee ton rundvlees, 1000 kilo fruit en evenveel groente en 2000 liter melk. ten voor de waarin de Monte Carpegna, een berg van ruim 1400 meter, is ooqenomen. Al «tempen wordt aangenomen, dat Eddv Merckx wederom een ?°nval on de 1e;- dersoos't'e van Fnente zal doen. De achtersfoM van Me«-rk->- o de S»«anse t'im»e;t hedraavt 35 een etappe van de Midri Libre op zijn naam gebracht. Door deze triomf is hij de leider in het algemeen klassement, de Fransman Jean-Pierre Danguil- laume op drie seconden gena derd. de vierde etappe Is: 1. Hoban (Eng) 201 kilometer ln 6 uur. 12 minuten en 39 seconden met tijdsvergoeding 6.12.33, 2. Verbeeck (Belg) 6.12.39. met tijdsvergoeding 6.12.35, 3. Maertens (Belg) 6.12.39, met tijdsvergoeding 6.12.37, 4. Corol- ler (Fra) 6.12.39. 5. Dangulllaume (Fra). let algemeen klassement: 1. Dangull laume (Fra) 16 uur, 15 minuten en 13 seconden, 2. Hoban (Eng) 16.15.16, 3. Verbeeck (Belg _)16V5.20. Rolf Thung speelde een knappe partij, maar redde het toch niet tegen Björn Borg. -ond». 1 K'~ Van onze sportredactie ROTTERDAM Feyenoord zal het woensdagavond in de returnwedstrijd tegen Tottenham Hotspur zonder Wim van Hanegem moeten stellen. Gistermiddag ontving de leiding van de Rotterdamse club van de UEFA het be richt dat Van Hanegem voor een wedstrijd is geschorst omdat hij dit seizoen al tweemaal met de gele kaart werd geconfronteerd. De eerste keer tegen Standard Luik en vorige week tegen Tottenham. HERZOGENHORN De getructe middenvelder van het Brazi liaanse voetbalelftal, Roberto Rlvelino is gisteren in het trai ningskamp van de Brazilianen in het Zuidduitse Herzogenhorn met een spierblessure van de training gestapt. Na afloop verklaarde trainer Ma> rio Zagalo, at er niet aan de hand is. maar Rivelino zelf was een geheel andere mening toe gedaan. De besnorde speler van Corinthians Sao Paulo: „Als ik loop schiet de pijn door mijn dijbeen. Ik kan er nog niet veel over zeggen, maar het is onzin van Zagalo door te zeggen, dat ik mij aanstel. Ik vrees, dat ik zondag in het efenduel tegen een Zuidduitse selectie niet van de partij zal zijn. Ik heb het toch al, niet zo naar mijn zin en met deze blessure erbij verer gert mijn humeur nog meer". Niet alleen Rivelino, maar het ZEIST De Oostduitse scheids- gehele Braziliaanse gezelschap rechter Prokop zal morgen in moppert. Dit naar aanleiding het Olympisch Satdion van Am- van sneeuwbuien, die de afgelo sterdam dc vriendschappelijke pen dagen de zomerse tempera- interlandwedstrijd Nederland- turen hebben verdreven. Nu kan Argentinië leiden. Zijn Inndge- ik mij enigszins voorstellen hoe noten Einbeck en Rlede-l zullen Siberië er uit ziet", zei Zagalo hem assisteren. Mario Amerlco. masseur en ma nusje van alles van het Brazi liaanse team heeft een effectie ve manier gevonden om de aan dacht van de spelers te trekken. De deksel van een vuilnisbak en de sleutel van de hotelkamer maken samen een gong. en hij vervolgde met „dit Is waanzinnig lk kan in deze koude bijna niet optimaal werken. Dit zijn wij helemaal niet gewend". Prokop scheidsrechter Engelsman Barry Hoban heeft gisteren voor de tweede keer Baastad - Nederland zal de wedstrijd tegen Zweden niet winnen. In de tenniswereld bestaan geen wonderen, maar de beslissing in de wedstrijd voor de Davis beker zal later vallen dan werd verwacht. De Zweden hebben namelijk een eenmansploeg en na de overwin ning van Björn Borg op Rolf Thung (46, 6—4, 61, 61) heeft Jan Hordijk leidend na twee sets tegen Johanson (7—5, 61) in het afgebroken tweede enkelspel alle kans op winst. Björn Borg betekent tennis op een ker dat hij uitsluitend Cijfers toto 46 >EN HAAG De uitslag van tot no. 46 is: deelnemers: 332.983 bruto inle<j: f 732.121, prijzenbe- drag: 309.687. Ie orijs: 3 winnaars, die elk bruto 25.807,- ontvangen. Ie priis: winnaars, die elk bru- lo 2.419,- ontvangen. 3e prijs: 450 winnaars, die elk per kolom 172, ontvangen. De premie ten bedrage van 77.421,- wordt na het verstrij ken van de reclametermijn op woensdag 12 juni aanstaande bij loting toegewezen aan een van de le prijswinnaars. ander niveau dan Thung en Hordijk spelen. Thung speelde echter geweldig. Daarom zijn de cijfers voor hem wreed. Die koele twee keer 6—1 namelijk blijven, herinneringen aan het machtige verweer van Thung vervagen. De Hilversummer wist van tevoren dat hij niets te verliezen had, hij wist even ze- Nederlaag Frank Drost WUl iRC0 DE RIVA Na de tiende 1ronde van het toernooi om het Europees damkampioenschap in Arco heeft Gantwnrg (Rusland) door een overwinning op de Ne derlander Frank Dost de leiding genomen met een unt voor sprong op ziin rivaal Andreiko. (Tst-Sl) 2-0: Gantwa Bergenia Nedl-l A m Tsohudln (Zwi) CüT.'ÜL., FEDOR DEN HERTOG Fedor naar Tour PARIJS Frisol zal definitief deelnemen aan de Ronde van Frankrijk, die op 27 juni van Gregolre iBe!i;i start gaat. Vrijdag is in Parijs 2-0 Andreiko het contract getekend, waardoor 1. Gantwarg 17 Fedor den Hertog en zijn ploeg- ,0£-J^ndr,el,kn01 makkers van deelnemingverze- kerd zijn. goede momenten partij kon ge ven aan nummer twee van WCT-tennis 1974. Slechts met al leen zijn beste slagen had hij kans op winst. Het soort tennis dat sinds Okker door geen Ne derlander meer is opgebracht. Maar natuurlijk bleek het ver schil in ervaring tussen num mer twee van WCT en de man die alleen in Rotterdam een keer de tweede ronde van een wet-toernooi had gespeeld. Jan Hordijk liet zich niet ontrege len door Leif Johansson. Hor dijk vertraagde in het duel met de Zweedse nummer twee waar nodig en versnelde waar moge lijk was. Vrij snel had hij dan ook twee sets te pakken. Daar mee heeft Hordijk vermoedelijk de beslissing uitgesteld tot de vierde partij op zondagmiddag. Het was meer dan Nederland had verwacht. Het is voorlopig het resultaat van beter tennis van Hordijk en Thung dan ieder voor mogelijk had gehouden. Dat op zich is een compliment waard. NF. W YORK De Australiër J^hn Newcombe heoft bii dc WCT als enige proftennisser het afgelopen seizoen meer d^n 100.000 dollar verdiend. CASERTE De Zweed Ricky Bruch heeft tijdens atletiekwed strijden in Caserte bij het dis cuswerpen de beste seizoenpres tatie geleverd met een worp van 67.08 meter. Trainer Wiel Coerver had er al min of meer rekening meege- houden dat hij woensdag niet op Van Hanegem zou kunnen reke nen. De Feyenoorder zal echter wel zondag in de interland te gen Argentinië van de partij kunnen zijn. Vanmorgen voegde hij zich bij de overige geselec teerden in het trainingskamp in Zeist. De beleidsgroep betaald voetbal van Feyenoord gaat be gin volgend week met de 31-ja- iige Van Hanegem rond de tafel zitten om alle problemen door te praten. Bestuurslid Fred Blankemeyer be klemtoonde gisteren nog eens dat Feyenoord van zijn 31-jarige speler de garantie verlangt dat hij zich de komende periode op timaal inspant. „Als we een op telsommetje maken wat Willem in het afgelopen seizoen heeft gepresteerd dan is dat bitter weinig. Het spreekt vanzelf dat het zo niet langer kan. Ik ver wacht overigens dat alle rim pels wel weer glad gestreken zullen worden. Controverses met Willem doen hem goed. Ze prikkelen hem en dan toont hij zich een waardevolle kracht", aldus Blankemeyer. Jan Hordijk is vrijwel zeker van een zege op de Zweed Leif Jo hanson. Gisteren werd de partij na twee sets afgebroken. Wieier strijd München DUSSELDORP In West Duits land doen sterke geruchten de ronde, dat München deze zomer de wereldkampioenschappen wielrennen zal organiseren in p'aats van Montreal, Zf.als bekend zal de wielerbaan van de Canadese stad niet op tijd gereed zijn. omdat de werk zaamheden volledig tot stilstand zijn gekimen door een staking van de cementirdustre Mon treal wil echter de kampioen schappen op een andere baan laten doorgaan. Men heeft reeds de internationale wieier federa tie (UCI) hiervan op de hoogte gesteld. DEN HAAG Niet klasserijk Ajax, dat tijdens de tweede avond van het FCDen Haag jeugdtoernooi FCLuik achteloos met 3—aan de kant zette, maar het opportu nistische Haagse Jeugdelftal stal gisteravond tijdens het jeugdtoernooi van FC Den Haag/ADO de show. Gerouti neerd Haarlem moest afhaken en werd met 21 naar de rijen der kanslozen gedirigeerd. Peter Gelauf, de gedrongen een- publiek, trumverdediger van de ADO— Ajax, met Pim van Dordt en Ger- amateurs was na afloop zo blij rie Kleton als de smaakmakers als een kind. Met een hard walste over het arme FC Luik Doelman Renato van Brazilië heft zijn handen ln een hulpeloos ge baar. Wie had nu gedacht dat het hier zou sneeuwen? In ieder geval was het koude weer niet bevorderlijk voor het goede humeur van trainer Zagallo. als een kind. Met een hard schot had hij zijn team uit een vrije trap de zege geschonken. Een genoegdoening voor Ge lauf, want juist hij had in de eerste periode Haarlem de ge lijkmaker "geschonken". Uil een voorzet van Van der Aar verdween de bal via het li chaam van Gelauf achter dc meer dan briljante doelman Bakhuys (RVC). De Barry Hug hes discipelen nivelleerden hici- mee de achterstund. nadat Bert Blije (RVC) de Haagse jeugd aan een voorsprong had gehol pen. De gememoreerde inzet van Gelauf betekende een pret tige verrassing voor het Haagse heen, dat slechts enige kwaliteit telde in "doordrammer" Arena. Kleton opende de score en met een fraaie kopstoot bepaalde Zand de stand op 2—0. Dat van Dordt in het beruchte gebied een handbaldemonstralie gaf, ontging referee Charles Corver. Mocht er nog sprake zijn van een krachtmeting, loen Bijvank Ajax naar 30 tilde, was er van de FC Luik weinig oppositie meer te noteren. D? sporadi sche keren dat doelman Van der Linden in actie moest ko men, bewees hij dat Ajax zich eigenlijk nodeloos zorgen maakt om een goede plaatsvervanger van Stuy. SOFIA De Bulgaarse bonds coach Christo Mladcnov heeft gisteren ln Sofia de 22 spelers bekendgemaakt die dce| zullen uitmaken van de selectie voor de eindronden van het toernooi om hot wereldkampioenschap. y/ARSCHAl/ - Ook het Pool» Liefst twintig van hen spelen In de hoofdstad Sofia, en wel ln de clubs CSKA, Levskl-Sparlak, Akademica en Lokomotive. De 22 spelers zijn: Doel: Rumjantscho Goranov, Ste fan Staikov en Simeon Simeo- nov. Achter: Kril Ivkov, Diml- tar Penev, Kapiwan Zofirov .Ste fan Velitschkov, Dobromir Jct- schev, Stefan Aladjov en Conoe Vassiilcv. Midden: Bojil Kalev, Krassimir Bor.ssov, Iwan Stoja- nov, Asparuch N.kodimov, Pu- vel Panov, en Christo Bonev. Voor: Vo'n Vo'nov, Mladan Vas- siiev, Kiril Milanov, Atanas Mi- chailov, Bojidar Grigorov en Georgi Donev, voetbalelftal kampt met proble men ln do voorbereidingsperio de op dc eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap. De Poolse selectie, die zich terug getrokken heeft in een trai ningskamp bij Zakopane, wordt voortdurend lastig voortdurend lastig gevalen door supporters, die om handtekenin gen komen bedelen.Dit alles tot groot ongenoegen ven coach Ka- zimierz Gorski. „Op deze ma nier kan ik niet werken. Dat die mensen dat niet begr jpen. Het gehele jaar hebben zij de gele genheid. maar uitgerekend nu moeten zij zo oodig een handte kening hebben. Dit gaat ten koste van de concentratie".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 9