tl Nieuwkomer J. Plompen voert in Alphen KVP aan CDA Leidschendam wil ontsluiting van ..Vlietlanden' Twintig jaar journalistieke duizendpoot in Voorschoten Tien vrouwen kandidaat gemeenteraad Hazerswoude sse Ie JOOP PEETERS: ATERDAG 25 MEI 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 5 UNA 4 LPHEN AAN DF.N RIJN De de afgelopen jaren zo sterk gegroeide gemeente Alphen aan den Rijn met haar ruim 20.000 stemmers, onder wie veel nieuwkomers, maakt zich op voor de verkiezing van een nieuwe gemeenteraad, die, wil men alle programma's en ver kiezingsmanifesten geloven, een heel ander beleid belooft. Marktkramen, geluidswagens, affiches en vouwbladen doen de /llphense burgerij weten dat er ïog veel moet gebeuren. ïtaalbare de jeugd, iet eigen zetels, en hoog- er moge- en. Meet van de stemmen .Bij de komen de raadsverkiezingen komen de ARP. CHU en SGP met één lijst uit onder de naam Protes tants Christelijke Combinatie (PCC) en zouden bij een onveran derd stemgedrag van hun vori ge kiezers aanspraak kunnen maken op 28,9 pet van de stem men (resp. 11,0, 14,4 en 3,5 pet) en daarmee de grootste partij in Alphen zijn. Een CDA (Christen-Democratisch Appél) zat er in Alphen niet in. De KVP treedt namelijk afzon derlijk op. Deze partij behaalde bij de vorige verkiezingen 11,0 pet van de stemmen en zou daarmee vier zetels behalen (onveranderd). huidige gemeenteraad, onder leiding van burgemeester mr. R. M. Gallas, bestaat uit 23 man. Door de rappe groei van het dorp ,,stad" zeggen ze op het gemeentehuis zal de nieu- Onder aanvoering van de heer J. volksvertegenv/oordiging" J. Goedhart, thans wethouder uit 27 leden bestaan. Blijkens de voor onder meer financiën, is de KVP, de De heer Duin is nu wethouder Die jongeren garde van de Alphe- laatste verkiezingen voor de provinciale staten (27 maart van dit jaar) is de VVD de grootste partij. Zij behaalde 23,4 pret van de stemmen, direct ge volgd door de PvdA met 22,6 de PCC lijst nummer één in Al phen (met de gemeenteleden Aarlanderveen en Zwammer- dam), Lijst twee is de KVP on der aanvoering van nieuwkomer J. Plompen. De huidige fractie voorzitter heer C. J. Winninghoff, is zakt naar de tweede plaats. Lijst 3 is de Partij van de Ar beid. Lijsttrekker is J. H. van der Vlies, van wie bekend is dat hij een wethouderschap ambieert. Zijn partijge noot J. C. Duin heeft al geruime tijd geleden te kennen gege ven niet meer in de raad te zul len terugkeren, in verband met drukke werkzaamheden bij zijn werkgever Samson NV. onder meer openbare wer ken en heeft zich veelvuldig voorstander betoond van een verdere groei van Alphen door te pleiten voor het verder bou wen in zuidelijke richting. Lijst trekker Van der Vlies heeft zich daarentegen wat genuanceer der opgesteld, vooral onder druk van de jongere garde in zijn partij, en verklaard dat een verdere groei van Alphen zeer kritisch moet worden gevolgd. naren heeft zich gevonden in lijst 5 Progressief Alphen. Deze groepering, opgericht door leden van D'66, PPR, PSP en niet-partijgebondenen, heeft zich de laatste weken bijzonder druk gemaakt. Deze lijst staat onder leiding van het statenlid drs. H. van Steenis, met zijn 41 jaar de oudste van de groep. Een mas- Tenslotte nemen aan de verkiezin- saal progressief blok in Alphen gen nog deel Gemeentebelangen de raad en zouden blijkens de statenverkiezingen recht kunnen doen gelden op 6 7 zetels. De lijst 4 van de VVD etaat onder aanvoering van de heer T. den Daas. die nu ook zitting heeft in de raad en zich in zijn opstel ling heeft laten kennen als een zeer nuchter en zakeliik redene rend man. (de partijen in Progressief Al phen en de PvdA) bi eek enkele maanden geleden niet tot de mogelijkheden te behoren. Met name op het gebied van de ruimtelijke ordening (de groei) bleken de verschillen te groot om tot een samenwerking te ko men. Niettemin hangen voor de ramen van enkele PvdA-leden nu de biljetten van Progressief Alphen. Zeer bijzonder is de opmerkelijke vooruitgang die de VVD in Al phen heeft gemaakt. De libera len bezetten thans twee zetels in Ien een niet In olg van de om de tlangrlj- ials de ats van ing, de Itiek. groe pe en rijn nen op Onze Heen in missiei alle ïstuurs- exacte ls toch blijven rd op e, zeer net de nen ln zich in sse op- Kalis i sturen politiek wetwo- ogelijk stander erbete- ningen, rverga- uisves* gd. VOORSCHOTEN - Het begon allemaal met de "WC-koerier". Nu Is Joop Peeters (46) al weer twintig jaar de steun en toeverlaat van veie kranten in Leiden en Den Haag voor wat betreft de nieuwsvoorziening uit Voorschoten. "Als 8-jarige maakte ik aan tekeningen over leuke voorvalletjes bij ons thuis. Die hing ik op de WC. Als mijn grootvader een keer in de week bij ons kwam, was zijn eerste gang daar naar toe" vertelt Joop Peeters niet zonder trots. Ook op de HBS had hij 'n niet te onderdruk ken neiging om in de pen te klimmen. Hij werd zelfs bijna van school gestuurd toen hij in de schoolkrant protesteerde tegen een bepaalde gang van zaken op school. "Ik heb altijd al journalistiek werk willen doen, maar mijn vader vond dat ik eerst "een vak" moest leren; ik werd boekhou der bij een oliemaatschappij." Acht jaar geleden is Joop Peeters met dit werk ge stopt om zich helemaal te gaan toeleggen op de journalistiek. Seboren in Leiden maar getogen in Voor schoten was het voor hem geen enkele moeilijkheid te duiken in de problematiek ,ran Voorschoten. "De eerste krant waar voor ik twintig jaar geleden ging werken was "Het Binnenhof" in Den Haag". Nu zijn het zo'n zeven dagbladen en twee huis-aan-huis bladen die dagelijks op de pennevruchten van deze journalistieke dui zendpoot kunnen rekenen. "Het is vooral het avontuur dat mij in dit vak trekt. Ik krijg weieens opdrachten voor een reportage. Dan komt de zwerver in mij naar boven. Ik zou ook niet vast bij een krant willen werken. Daar zou mijn alertheid geremd worden. Het is nu altijd de spanning, het avontuur om genoeg te verdienen", zegt "de kleine zelfstandige". Tegenover dit avontuur staat ook een na deel: "Ik ben geen avond thuis en ben in acht jaar niet op vakantie geweest. Het zijn vooral de twee huis-aan-huisbladen in Voorschoten en in Leiderdorp, die mij dat beletten." Toch blijft Joop Peeters kiezen voor de free lance-basis en hij kan er over oordelen, want hij heeft een half jaar de redactie van het Vrije Volk in Leiden gevoerd, voor die verdween en daarna de Goudse redac tie van de zelfde krant. "Ik ben bij het Vrije Volk de geschiedenis ingegaan als "de doodgraver", elke keer als ik ergens kwam werd binnen het jaar de redactie op gedoekt". Vooral de gemeentepolitiek heeft de interes se van Joop Peeters. "Op Voorschoten ben ik wat dat betreft een beetje uitgekeken. Ik heb het getij ook niet mee. Omdat veel mensen me hier nog kennen als het jonge tje dat vijftien keer op een zordag de Mis diende, word ik hier nog niet voor vol aan gezien. Dat is in Zoeterwoude en Leider dorp waar ik ook veel versla wel anders. Daar kun je bijvoorbeeld gewoon bij de burgemeester binnenlopen, als ik iets wil weten. Dat is hier in Voorschoten veel moeilijker. In de loop van twintig jaar heeft de stij'l van Joop Peeters wel wat veranderingen onder gaan. "Als ik vroeger ergens achter kwam dan schreef ik het zo neer zoals ik dacht dat de toedracht was geweest, zonder me af te vragen welke consequenties dat voor de betrokkenen had. Nu ben ik wat voor zichtiger geworden. Ik ga eerst nauwkeu rig na wat de tegenovergestelde meningen zijn en laat me hierdoor gemakkelijker overtuigen." Niet in de laatste plaats is deze houding ver oorzaakt door mevrouw Peeters. „Mijn vrouw is mijn geweten en mijn censor. Wanneer ik het erg druk heb, neemt ze weieens wat van mij over. En ik durf te wedden dat je niet eens merkt dat zij het stukje heeft geschreven". Ook zijn oudste zoon wordt soms ingeschakeld in de werk zaamheden van Joop Peeters. „Ik had hem de Lindehoeve gegeven. Tot die moedlijk- heden rond de sloop van de stallen er tus sen kwam. Dat is nou weer zo'n voorbeeld van een veranderende situatie. Vroeger be stond de berichtgeving uit Voorschoten praktisch alleen uit verslagjes over bije< komsten van vrouwenbonden en verenigin gen. Nu heeft het gemeentenieuws een veel grotere plaats ingenomen. Het is hier zelfs zo sterk dat de stallen inzet van de verkie zingen worden." LIESBETH VOGELS JOOP PEETERS (lijst 6) en de CPN (lijst 7). De eerste zit al in de r^ad en wordt vertegenwoordigd door de heer G. Blaauw, nu ook lijst trekker van dezelfde groepe ring. De heer Blaauw heeft bij de voorbereidingen van de ver kiezingen verschillende pogin gen gedaan aansluiting bij an dere partijen te zoeken. Het is hem echter niet gelukt, waarna hij besloot wederom aan de ver kiezingen mee te doen. Alom heerst de opvatting dat de heer Blaauw met zijn eenmansfractie een zwakke rol heeft gespeeld in de plaatselijke politiek. De CPN tenslotte staat onder lei ding van de zich vrij militant opstellende J. M. Bosman, de man die zich beijvert voor het welzijnswerk in de nieuwbouw wijk Ridderveld. In die leefge meenschap heeft h'j zich een naam verworven, die volgens sommigen een zetel in de nieu we raad waarborgt. De verschi'lende stemmingen en meningen taxerend en daarbij de jongste statenverkiezingen in acht nemend, zou een volgende gemeenteraad voor Alphen aan den Rijn er als volgt uit kunnen zien (tussen haakjes het huidige aantal zetels): PCC 8 (12. thans AR. CHU en S^P), KVP 3 (4), PvdA 5 (3), WD 6 (2), Prog. Al' en 4 (1, alleen D'G6. De PSP en PPR zijn niet in de raad vertegen woordigd), Gem. Bel. 1 (1), CPN 0 (0). De kiezers zullen overigens het laatste woord hebben. Wat de voorlichting betreft, zijn er al wat problemen geweest. Ver schillende politieke groeperingen wensten een algemene verkie zingsbijeenkomst, waaraan alle partijen zouden deelnemen. De grote PvdA stelde deelneming daaraan afhankelijk van het meedoen van de PCC. Deze laatste zag van medewerking af. waarop ook de PvdA basloot niet aan zulk een bijeenkomst mee te werken. De VVD. Pro gressief Alphen en de CPN za gen een dergelijke bijeenkomst wel zitten, maar het is er niet temin niet van gekomen. De houding van de PvdA zien STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM Naar aanlei ding van de a.s. gemeenteraadsverkiezingen heb ben we de drie lijsttrekkers van de in Stomp- der, ieder dezelfde drie vragen voorgelegd over wijk/Leidschendam „regerende" gemeente raadsfracties, toevallig of niet alle drie wethou- specifiek Leidschendamse zaken als (1) het ver keer (Noordsingel, verkeersrapport van Goudap pel en Coffeng en ev. aquaduct onder de Vliet ter ontsluiting van het recreatiegebied De Vlietlan- den), (2) woningen in het nog te bouwen plan- Duivenvoorde (koop of huur, goedkoop of duur) en (3) de voorlichting (speciale functionaris?, ei gen gemeentelijk voorlichtingsblad?). Het zijn CDA-lijsttrekker H. J. Bunnik, (KVP)-wet- houder voor sport, jeugdzaken, cultuur en de be drijven, P. C. Boone, eerste kandidaat voor Pro gressieven Leidschendam ('n combinatie van PvdA, PPR, PSP en D'66 voortgekomen uit PAK wat dezelfde bundeling was echter zonder D'66), lid van de PvdA en wethouder van financiën en onderwijs en H. J. van Dongen, lijsttrekker voor de VVD, wethouder voor openbare werken en ruimtelijke ordening. Nummer één van de CDA-lijst, de heer H. J. Bun- nik, zegt over de (door PAK bestreden) aanleg van een deel van de Noordsingel dat de aanleg van deze weg met die van de Landscheidingsweg zal bijdragen tot de dringend nodige afvoer van onnodig verkeer. „Het verkeer op de Damlaan is per gemiddelde werkdag in 2 jaar toegenomen van 13.000 naar ca. 15.000 voertuigen per dag, de toestand is daar bepaald zorgwekkend. Het CDA in Leidschendam is bovendien vóór aanleg van de Leidsebaan, het zijn allemaal maatregelen om de woonstraten te ontlasten vah doorgaand verkeer. Daar komt bij dat de NZH ons aan 'n mooie busdienst dwars door Leidschendam wjl helpen waar vooral de bewoners van de nieuwe wijk zuid blij mee zul len zijn. Het is allemaal in overeenstemming met het in 1966 door Goudappel en Coffeng opgestelde verkeersstructuurplan en ook met het nieudwe ge wijzigde plan". Het CDA wil verder de ontsluiting van het grote aan Leidschendam grenzende recreatiegebied De Vlietlanden. wat Leidschendam betreft, regelen door 'n aquaduct onder de Vliet ter hoogte van de Kniplaan. „Dat verkeer mag niet via zuid en ook. gedeeltelijk, weer op de Damlaan terecht komen". Rapport Wat zijn opmerking over het verkeersrapport be treft schopt de heer Bunnik hier tegen het zere been van wethouder Boone. De nieuwe versie van het wegenplan is namelijk al enige tijd gele den als concept door de commissie voor openba re werken besproken, of liever in de commissie door iemand van het verkeersbureau toegelicht. Volgens velen wordt er te geheimzinnig mee ge daan. Het rapport werd als definitief beschouwd en men vroeg zch af waarom het niet in de open baarheid kwam. Bij het voorstel tot doortrekking van de Noordsin gel (en tot reconstructie van de Bachlaan) waren bet PAK en D'66 die hierover eerst eei. bespre king wilden. lijsttrekker Boone: „De procedure is fout geweest. Éérst had het verkeersstructuurplan in de raad moeten komen, je gaat niet eerst m-afregelen nemen en daarna een rapport over derclfde kwestie bespreken. De raad had eerst over <'n to taliteit van de Leidschendamse wegcnst:u .uur tot een gemeenschappelijke menings. arming moeten komen. Van de aanleg van de Leidse- waarnemers als een poging het de PCC niet te lastig te maken. Men zit namelijk nog met de vorming van het co'lege van burgemeester en wethouders. Over de vormgeving daarvan programcollege of afspiegelings college zijn de meningen nog niet dii'delijk uitgesproken. De PvdA heeft wel te kennen gege ven voor een college te zijn dat een afspiegeling is van de raad, maar dat wel op basis van een programma tot stand moet ko men. Kortom, na de verkiezingen zullen er nieuwe spanningen ontstaan over de functionering van het dagelijks bestuur van de ge meente. De discussies daarover worden nog angstvallig verme den. Slechts bekend is nog de bo vengenoemde mening van de PvdA en die van Progressief Al phen, die zegt dat een wethou der van de groep de loyaliteit ten opzichte van de fractie ho ger moet stellen dan de saam horigheid binnen het college van b. en w. Een nieuwe gekozen baan zie ik de zin niet zitten, de weg werkt mi lieuverontreinigend. Laat men het openbaar ver voer maar beter maken, want dat is nog een lachertje. De gemeente Den Haag wil het ver keer terugdringen door het parkeren weer duur der te maken, maar laat ze dan eerst het open baar vervoer verbeteren". Lijsttrekker Van Dongen is het in grote lijnen eens met het standpunt van het CDA. Over het ver- kcerr-anport (waarvoor hij de verantwoordelijke •/(-•*> u >- r re"t de WD-er: Als er belangrij- s "en in ha'k'en ge-e:en was het rapport r-r-t in c'e raad b~-nr':en maar het concept va-, wat dit voorstel betreft ongewijzigd. Overigens komt het nu zeer binnenkort in de openbaarheid. De Noordsingel zal, met aparte fietspaden, een grote verbetering betekenen voor de vele Leidschendamse kinderen die voortgezet onderwijs in Voorburg volgen. Op 5 juni gaan we met de bewoners van Heuvel- en Raadhuiswijk praten over mogelijke afsluitingen en verkeersbe perkende maatregelen." De heren Boone en Van Dongen zeggen verder bei den dat het aquaduct onder de Vliet voor hen niets nieuws is, ze hebben er al veel eerder over gesproken. Duivenvoorde CDA-er nummer één, de heer Bunnik, zegt dat het „persé niet uitsluitend 'n elitewljk moet worden". „Gevarieerde prijzen met tweederde koop en een derde huur. De wijk zal wel wat duurder zijn dan zuid maar ook de gewone man zal er 'n huis moeten kunnen kopen. De woningbouwverenigin gen hebben gelukkig ook interesse getoond om in Duivenvoorde te gaan bouwen. Het moet een ge differentieerde wijk worden voor wie het maar enigszins kan betalen". De heer Boone zegt het wat concreter: „Duiven voorde moet geen „Goudkust" worden, die heb ben we al. Het moet mogelijk worden gemaakt er goedkope woningen in beide sectoren, koop en huur, te bouwen". VVD-er Van Dongen houdt een slag om de arm en zegt dat in Duivenvoorde woningen moeten ko men „die afgestemd zijn op de woningen van de aangrenzende wijken". Dat betekent dat de (dure) wijk de Zijde en de (wat eenvoudiger) wijk Prinsenhof. „Er moet wel 'n groot aantal koopwoningen komen, groter dan de eerster voor gestelde tweederde huur en eenderde koop, dat zullen we moeten omdraaien. De koopprijs zal gediferentiëerd zijn, maar dat gaat vanzelf. Dat gaat naar de ligging in de kavels. Rustig gelegen woningen langs de spoorlijn zullen duurder zijn, dat is duidelijk". Voorlichting Het CDA vindt de voorlichting „alleszins redelijk goed". De heer Bunnik: de voorlichting kan na tuurlijk altijd beter maar ze staat of valt volgens mij met een goed kontakt tussen de afdelingen op het raadhuis en de plaatselijke pers. Lijsttrekker Boone van Progressieven Leidschen dam vindt de voorlichting „niet voldoende". „Zelfs Nootdorp heeft een eigen voorlichtingskrant. Het zou bovendien prettig zijn als er op het raad huis een speciale ambtenaar voor was. Meneer Ooms (chef algemene zaken die ook voorlich tingszaken behandelt, red.) heeft het druk genoeg met ander werk". De heer Van Dongen zegt te menen dat de voor lichting „verder zou kunnen gaan". „U weet echter hoe het gegaan is met het binnen terrein van Prinsenhof, dat heeft mij wel teleur gesteld, eerst kwamen er veel brieven over en toen puntje bij paaltje kwam was er weinig be langstelling". DeVVD-er doelt op de voorgestelde, minstens drie ton kostende, wijziging van het grote binnenter rein van Prinsenhof. Openbare werken had hier voor een plan met veel voorzieningen uitgewerkt dat met de bewoners zou worden besproken. Op de hoorzitting in de wijk, die enkele duizenden bewoners telt, kwam slechts een vijftigtal be langstellenden. De VVD-lijsttrekker vraagt zich bovendien af „hoe het dan met die aan te trekken voorlichtingsfi guur zou gaan". Waarschijnlijk met de gedachte aan de wet van Parkinson in het achterhoofd zegt hij „het worden er al gauw twee en moet je die mensen dan laten doen". De lichting moet volgens hem wel worden aangevuld met aparte uitgaven. Een voorbeeld daarvan was plan-zuid, „belangrijke dingen als plan-Duiven voorde moeten in speciale voorlichtingsfolders verschijnen". De Leidschendamse raad zal de drie lijsttrekkers ongetwijfeld als wethouders in het in september te vormen college handhaven. De al jaren be staande gceJe verhou-'ing tussen raad en college van b. en v.r. in Le chendam zal, hoewel de ringen, b!: ns b"ven-taande uitrpraken eens verschillen, dan ook kunnen worden gehand haafd. Alphense raad kan aanspraak maken op een college met vier wethouders. Bij het bewaarheid worden van onze prognose rond de uitslag zal die strijd na de verkiezingen gaan tussen de PCC, de VVD, de PvdA en Pro gressief Alphen. Burgemeester Gallas, de „partij loze" voorzitter van de raad (de heer Gallas is overigens een CHU-stemmer), heeft zich bij verschillende gelegenheden uit gesproken voorstander te zijn van een afspiegelingscollege. Dus ook na de verkiezingen zal het in Alphen nog een roerige periode worden. Want al is de raad het hoofd van de gemeen te. b. en w. trachten met hun voorstellen diezelfde raad een beleid voor te schotelen, dat stoelt op de mening van de meerderheid van de raad of dat zijn oorsprong vindt in tevoren gemaakte afspraken. Daarover heeft de kiezer, bij gebrek aan krachtig geformuleerde uit gangspunten rond de collegevor ming, geen stem. HAZERSWOUDE In Hazerswoude dingen zeven partijen op 29 mei naar de dertien beschikbare gemeenteraadszetels. Op die zeven lijsten staan de namen van in totaal vijfenzestig personen. De oud-commissaris van de koningin, mr. J. Klaasesz, mag dan onlangs in het Hazerswoude wel gesteld hebben, het belangrijk te vinden dat ook de vrouw vollédig meedoet aan het politie- rjVA.tAafljtegk ke gemeentespel, zó ver zal het na die Bz-Sl«eKi8iK3»EI2 29ste mei in déze gemeente nog wel niet komen. Immers, onder de kandidaten be vinden zich in dat „veld" van vijfenzestig welgeteld tien dames. De PvdA laat wat dat betreft een drietal „opdraven", evenals de PPR, de partij die hier voor het eerst gaat proberen een stoel in de zaal van vroede vaderen te bezetten (of meer, tuurlijk...) Tot de eerste dinsdag van sep tember, de dag dus dat de zittingsperiode 1970-1974 afloopt en die van 1974-1978 van start gaat, worden die stoelen nog bezet door de KVP (4). de AR(3), de CHU(2), de SGP(l), de VVD(2) en de PvdA(l). En maken de wethouders P.A.Th, v.d Werf (KVP) en L. Verwij (CHU) samen met burgemeester J. ten Heuvelhof de dienst uit in het college van b. en w. Of die zetel verdeling, plus de bezetting van de college tafel, zo zal blijven, kan gevoeglijk worden ondergebracht in het sprookjesboek, als men oven terugdenkt aan de resultaten van de Statenverkiezingen d.d, 27 maart. Toen immers, kwam de liberale ploeg als grootste partij uit de bus en versloeg daar mee de „eeuwige kampioen" KVP. die nu tweede werd. De PvdA was goed voor een derde plek (ook iets unieks voor Hazers woude. tot dan toe!), de AR voor een vier de plaats en de CHU voor een vijfde. De PPR „brak door" met 261 stemmen (zesde in het klassement en de SGP bestond het' op het gewone peil te blijven. Maar, ln het verleden is het in Hazerswoude al vaker gebleken: Staten- en/of Kamerverkiezingen vallen moeilijk te vergelijken met raads verkiezingen. En daarbij speelt dan ook nog de vraag: wanrheen gaan de stemmen van hen, die op 27 maart hun voorkeur uit spraken voor andere, niet aan de raadsver kiezingen deelnemende partijen? Goed, de KVP, die nauw samenwerkt met AR en CHU maar de droom van een CDA nog niet verwezenlijkt zag, heeft wet houder P. A. Th. v. d. Werf (35 boomkwe ker) als lijsttrekker. Nummer 2 op li'st I staat mr. LH. Remmerswaal, afdelings voorzitter, 34 jaar en werkzaam bij het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. M.G.L. de Boer (60). detaillist, staat derde en J.M. Wesseiingh (54), werkzaam in o.m waterschapsadministratie, vierde. Voorts bevat de KVP-lijst de namen van C.J. Kerkvliet, G.H. van Nlerop. P A. van Schie en E.G. van Bennekom. Bij de AR (lijst 2) staat 59-jarige veehouder J.D. de Wit boven aan, komt ir. A. Kamphuis (44), officier KL, als nummer 2 voor en B.C. Poot (38). directeur christelijke mavo. op de derde plek. Wethouder I. Verweij (44), werkzaam bij o.m. Verbond van Nederlandse Onder nemingen bureau milieuhygiëne raad Ne derlandse Werkgeversverbonden, is eerste man bij de CHU en E. vun Elderen (42), veevoederverkoper, tweede. Bij de AR wordt de lijst 2 gecomple teerd door P C. van Heusden, J. de Vogel, P. van der Niet. A. Verheul, P. Slootweg, Ph. de Gelder en A. van Dorp; bij de CHU door M. de Kort, D.P. Elsman, C.G. van Spronsen. A.J. Huisman, J.B. van Gunsteren-Viersen, N.G. van Veen.. J. Vos, C. Buitenhuis. C.C. Everaarts-van Dijk en J.H. Buitenhuis. Lijst 4 (VVD) wordt aangevoerd door zittend raadslid A.M. Berle- mon, een 45 -jarige functionaris bij het GAK, gevolgd door de 33-jarige adviseur ruimtelijke ordening en volkshuisvesting K.H. Dekker. C.J, Eygenhuysen (45), directeur van de stichting schoolbegeleiding Delft en omstreken, neemt de derde plants in, 35-Jarige W.L. Hengeveld, een chef van de medische afdeling van een geneesmiddelenindustrie, de vierde. Da secretares- se/penningmeesteresse van de Sportraad, M.E. van Oers-Brock, komt als vijfde op de lijst van de liberalen, voor. Daarop voorts de namen van P.L. Jonker, C.G. Scholtes, mr. H.W.M. Eling, H.M. Rietveld-van der Eerden enJ.J. Boers. Op het SGP-front (lijst 5) weinig veranderingen tón opzichte van de vorige verkiezingen: godsdienstonderwijzer L.J. Matze staat eerste en J.F. Kaashoek, een veehouder, tweede, de een is voor zitter van de SGP-afdeling, de ander secretaris. Bij de PvdA (lijst 6) voert P. Oosterhoff (43), bureelchef bij de centrale afde ling postvervoer van de PTT. het peloton aan. Dat bestaat ver der uit: G. van der Lecq-dv Knikker, moeder van drie kindren en secretaresse van de afdeling; 39-jarig H.Ras, personeelschef bij Sikkens; Ch.T. Rozier (30), planner; M.E.W. Landstra-Hor- nix, de ex-secretaresse van de afdeling, die in 1954 doctoraal In disch Recht deed. F.G. Struben, C.A.M. Stolwijk. E. Rns-Weste- ning (de echtgenote van de als nummer 3 op de lijst voorkomen de 11. Ras!) en C.W. Aakster completeren het socialistische ne gental. De PPR(Lijst 7) tenslotte timmert aan de weg G.H.G.M. Nieuwendijk, onderwijzer aan de Pius X school, als lijst trekker en P.H. de Po-ti, de man die het Initiatief nam of de oprichting van een aktiecentrum ter plaatse van de redikalen, neemt de tweede plaats in. C.A.M. de Bakker- van Putten, moe der van vijf kir.Jeren en gehuwd mei het hoofd der O.LV. Bar.ne >al, he ft d- d Je p aais toegewezen gekregen (zij studeert voor m.o. theologie). Mevr. C A. M. di' Bakker PPR kandidaat Mevr. M. E. van Ocr.t VVD-kandidaat

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5