„Wij zouden dolblij zijn met iemand als wethouder Kret" Allerlei(ds) 3 Ham-Kret en Coek-Arie gaven elkaar geen haarbreed toe BARSTEN IN LINKSE SAMENWERKING AL ZICHTBAAR 'fi! Braderie op Leids exercitieterrein VRIJDAG 24 MEI 1974 T T7Tncc rnriDAKrr Bloederige avonturen van Bobbins Harold Robblns blijft maar ro- mannen verzinnen. De velle tjes worden bijna stuk voor stuk uit zijn schrijfmachine getrokken en als hij de tur ven af heeft worden ze voor goed gebd verkocht aan Hol- lywood. Men kan ook gerust stellen dat wat Robbins zijn helden niet laat beleven, niet de moeite waard is om be leefd te worden. „De avontu riers" is dan ook samen te vatten als een soort Peyton Place, maar dan ruimer ge zien. rijker en kleuriger, bij na drie uur lang. Voor de ar men die het boek niet eerst gelezen hebben: in Zuid- Amerilca is het rauwe revolu- tiewerk nog mee te maken, vol bloederigheid, plundering en verkrachting. Dax is de zoon van een advocaat die vrede en vrijhe:d voor het gewone volk wil. Dax (Bekim Fehmu) maakt het hele maal: hij vecht met de sterkste van de klas, js goed in paardenpolo, maakt een modeshow mee, wordt play boy voor Amerikaanse da mes en versiert het rijkste meisje van de wereld. Hij komt nu overal: Venetië, Pa rijs, New Yorl-, Californ:ë. Soms komt hij terug in zijn geboorteland waar de doch ter van een wrede dictator op hem wacht. ,,De avontu riers" is eigenlijk een film om aan het einde van het ci nematijdperk te vertonen, want alles komt er in voor, zoals Anna Moffo, diö een stukje Traviata komt zingen met Charles Aznavour als geslepen impresario o? de achtergrond. Vampiers blijken verschijnse len te z:jn, die het al in de grize oudheid bont wisten te, maken. Ook de legendarische held Hercules (Reg -Park) krijgt er in „Hercules tegen de Vampiers" mee te ma ken. Dejanira, de geliefde van Hercules, is door Lykus (Christopher Lee) in een on deraardse gevangenis opge sloten. Zij verkeert in een hypnotische toestand. Om haar te redden moet Hercu les diep onder de grond *en plant halen. De sterke man slaagt er in en weet zijn ge- liePde te genezen. Maar Lv- kus, een door Pluto gescha pen vampier, is nog niet ver slagen en ramp na ramp vol trekt zich over het land. Pluto namelijk is kwaad op Theseus, de vriend van Her cules, die uit het onderaardse rijk een vrouw - de bruid van Pluto - meegenomen heeft. Hercules raakt in een langdurig gevecht met Lv- kus, d:e het onderspit delft ale Pluto hem niet meer .helpt. Een anti-held, een schrijver, een sexbom en een snob, zijn de hoofdfiguren in de nieuw ste film van Philippe de Bro- ca, „Le Magnifique". De an ti-held. vertolkt door Jean Paul Belmondo is in de film het geesteskind van de schrijver, eveneens géspeeld door Belmondo. Op komische wijze wordt weergegeven hoe de schrijver de hoofdpersoon van al zijn boeken ophemelt of een flater laat slaan al naargelang zijn stemming. De held is voor het eerst te zien wanneer hij op koelbloe dige wijze aanvallers van het lijf houdt, terwijl hij on verstoord door gaat met tele foneren. Samen met de sex bom Titiana, die een opval lende gelijkenis vertoont met het meisje waarop de schrij ver verliefd fs, schiet hij vervolgens hele horden Alba- niëra neer. Alvorens hij de gelegenheid krijgt Titiana op de van hem bekende voortvarende wijze te bemin nen komt echter de leider van de Albaniërs. die ver dacht veel lijkt op de uitge ver van de schrijver, op de proppen. Tegelijkertijd on dervindt de schrijver wat last zijn bij zijn liefdesavonturen. Al met al een vrolijke film vol visuele grapjes, die het suc ces van de vorige film van de Broca .-.De man van R:o" nog zal overtreffen. Leiden Als op een week af stand van de "dag der waar heid" in een zaal de politieke degens worden gekruist, kan de geïnteresseerde waarnemer er staat op maken, dat men er wel zit voor z'n plezier, maar niet om vriendelijk tegen elkaar te zijn. Dan hoor je Arie (Ver boom) zeggen: "Jullie moeten ons straks niet voor de poten lo pen; dan zitten wij goed..." Arie kan zoiets zeggen, want hij is eerlijk en recht voor z'n raap. Of: "Schande, dat jullie die resultaten op je lijst durft zetten. Dat is de presentatie van het PAK". En hij keek daarbij alsof-ie "verdomme" er achter wilde zeggen. Dergelijke opmerkingen konden we horen tijdens de politieke ontmoeting in het St. Antoniusclubhuis tus sen de "heren" wethouders Ham (lijsttrekker CDA) en Kret die eigenlijke niets ,trek- kends" meer mag zeggen, om- datg hij waarschijnlijk onpartij dig burgervader van Sassen- heim gaat worden- en, aan de andere zijde van discussieleider Hans Melkert, Cock (Kerling) en Arie van de PvdA. De mee ting was woensdagavond belegd door de CDA-stuurgroep. Veel opzienbarends werd er niet gezegd. Men zat elkaar, met be hulp van de aardig volle zaal, behoorlijk dwars. Maar volgens geroutineerde politieke! ingen ging het er vrij tam aan toe. We zullen in sneltreinvaart even door de stroom van waarheden (die volgens „de ander" on waarheden waren) heengaan. Arie noemde zich een profeet die het vier jaar lang niet gek had gedaan in de raad. Volgens hem was het PAK de zweep ge weest die CDA en WD een pe riode lang had voortgezweept. Die zweep viel volgens Kret wel mee: "We hadden een akkoord gesloten dat centraal heeft ge staan; die zweep was niet nodig maar ze had wel elementen van mateloze haast in zich. Het was een opgevoerd spel om aan te tonen dat dit college ongeschikt was. Het huidige beleid dient te worden voortgezet." Politica Cock Kerling dacht dat de zweep niet zo hard hoefde te slaan de laatste jaren,"omdat B en W gaandeweg zijn omgesla gen en de PAK-invloed sterker werd". De huisvesting van wer- kende jongeren was een heet hangijzer. Ham: "Jongeren, heb in hemelsnaam begrip er voor dat niet alles van de ene op de andere dag kan". Op een gegeven moment wilde Melkert in een dlle bui wethouder Lijten van economische zaken in het gevecht betrekken, maar Lijten, die ergens verdekt zat opge steld, schudde "nee" en maakte zich nóg kleiner. Arie bleef on verzoenlijk: "tls Cock knipoog jes naar het CDA heeft gewor pen vanavond, moet zij een vuiltje in het oog hebben ge had". Driessen reed te paard door de eerste gelederen met de speer van de duidelijkheid en het schild van het afspiegelings college, maar hij kwam midden in de PAK-horde terecht. Zo ging het door. Er was fel ge klap over rood en huiselijk ap plaus over groen. Het PAK-uit- zicht op 29 mei blijft: stil maar (nou ja, stil!), wacht maar, al les wordt nieuw. Verder blijft links links en daarbuiten kun je alle kanten uit. Als dit niet dui delijk is, heeft u meteen een "afspiegelingsindruk" van een politieke pre-verkiezingsavond. Het is in elk geval het énige ka der waarbinnen je nog "netjes" tegen elkaar kunt schreeuwen. En toch blijven KVP-afdelings- voorzitter Werter en Arie "bijn3 goede vrienden" en kreeg Cock Kerling van Werter een fles on versneden CDA-wijn, omdat zij een speciale gaste was en straks niet meer in de raad te rugkeert. Het was even wapen stilstand in de loopgravenoorlog. Maar vanavond, in "Troef", knetterde het ideologische mi- trailleurvuur al weer. T.P. LEIDEN - „Kret Is een verdraaid goeie wethouder. Met zijn visie zijn we het natuurlijk helemaal niet eens, maar het valt niet te ontken nen dat hij de afgelopen vier jaar zijn uiterste best heeft gedaan voor Leiden. Wij zouden dolblij zijn met iemand van zijn allure in onze gelederen." Als Kees du Gardijn (PPR) zijn kijk op de Leidse problematiek ontvouwt, bedient hij zich niet van holle schimpscheuten. De kritiek van deze aanvoerder van de in lijst 4 verenigde PSP, PPR en D'66 is te allen tijde za kelijk; een politiek tegenstan der beschouwt hij niet bij voor baat als een gewiekste bedrie ger maar als iemand met een andere mening. En wat zijn hooggegrepen Idealen betreft zelf zal Du Gardijn de eerste zijn om toe te geven dat Leiden niet van de ene dag op de andere een wat hij noemt „solidaire stad" kan worden. Nu de PSP-er Herman Ampt- meijer tot grote spijt van bijna iedereen niet in de gemeente raad zal terugkeren, lijken de linkse drie dan ook een goede greep te hebben gedaan met de verkiezing van Du Gardijn tot lijsttrekker. „Je kan een politicus niet verwij ten dat hij vanuit zijn visie goeie dingen doet", zo verklaart hij zijn lof voor wethouder Kret. „Als je het met iemand niet eens bent, moet je zijn in zichten corrigeren. In de ge meenteraad wordt er dikwijls meer geruzied dan over oplos singen gediscussieerd. Soms doet het gekrakeel me onwille keurig denken aan die gods dienst-twisten van vroeger". Een hint waarmee sommige PvdA-ers mogelijk hun voordeel kunnen doen. anderen, dan moet je hoe be scheiden ook, deelhebben aan de macht. Natuurlijk kan daar door de indruk ontstaan dat je je compromitteert, dat je meer compromissen sluit dan noodza kelijk is Maar daar stel ik te genover: iedereen maakt vuile handen. Je leeft in deze maat schappij, je lijdt eronder, maar je profiteert er ook van". Wethouder Zijn hoop op verandering baseert de PSP-PPR-D'66 - lijsttrekker vooral ook op de invloed die een wethouder uit eigen kring op het beleid zal kunnen uitoefe nen. De enige kandidaat van lijst vier voor een zetel in het college is Bert Oosterman, zit- tend raadslid voor D'6fi cialist stadsontwikkeling. Dat de PvdA deze portefeuille zal i spe- toevertrouwen aan Oosterman, die over stadsontwikkeling ver schrikkelijk radicale ideeën heeft mag evenwel worden uitgesloten. „Ook al omdat hij onderwijzer is, denken we hem voor te stellen als wethouder voor onderwijs en CRM", ver telt Du Gardijn. „Maar bij de PvdA bestaan bezwaren tegen hem, omdat men vindt dat een wethouder een manager moet zijn. Wij tillen daar niet zo aan. Wij vinden vooral de politieke visie en de mentaliteit erg be langrijk". PvdA - lijsttrekker Hans van Dam heeft inmiddels al laten weten dat de vorming van een college van b en w met louter PvdA - wethouders, niet is uit gesloten. Dat zal gebeuren in dien bij de verdeling van de por tefeuilles onder links Leiden, er geen combinatie mogelijk „blijkt" waarbij aan Oosterman een passende portefeuille kan worden aangeboden. Overigens zal dat voor PPR,D'6fi en PSP geen reden zijn om de samen werking op te zeggen. [dealen Gevraagd naar de idealen die hem als toekomstig raadslid het meest na aan het hart liggen noemt Du Gardijn „een groten deels auto-vrije binnenstad" en „een reëel stuk inspraak vanuit de wijken." Tegen de achtergrond van deze wens is het opmerkelijk dat zich onder de kandidaten van de klei ne linkse partijen andermaal geen vertegenwoordigers bevin den van de laagstbetaalden in de Leidse samenleving. „We hebben wel gezocht, maar meestal bleek dat ze het zelf ei genlijk te eng vonden" is Du Gardijns verklaring. En dan laat hij zich ontvallen :,.Het type van de echte arbeider met toch een behoorlijk brok verstand Leiden Het excercitieterrcin van de Leidse Doelenkazertie werd gisteren aanmerkelijk ludieker gebruikt dan op nndere dagen als Jan Soldaat bepakt of onbepakt rondjes moet lopen. De afdeling Leiden van de Stichting Terre des Hommes, die zich het lot aangetrokken heeft van zieke, arme en verwaar loosde kinderen waar ook ter wereld, organiseerde er een braderie oftewel, volgens Van Dale, een feestelijke, kermis achtige markt. Het kermisachtige kwam niet- bepaald tot uiting maar fees telijk was het wel. Vooral voor de leden van Terre des Hommes, die spoedig be merkten dat al hun werk niet voor niets geweest is. Meteen na de zowel specta culaire als tragische opening door hoofdbestuurslid mejuf frouw Slag zij kwam na het fietsen door een papieren hoepel zo ongelukkig te vol len dat zij een gebroken mid denvoetsbeentje opliep en naar het AZL vervoerd moest worden stroomde het ietwat winderige doch bepaald niet ongezellig exer citieveld vol kinderen, moeders, vaders en al wat daar tussen komt. Een uur na de opening waren door deze bezoekers alle leuke dingen uit de antiek- en rom melmarkt reeds verwijderd. Ook het boekenstalletje „liep" uitstekend, het op houtskool geroosterde saté smaakte goed en de windbuk sen braakten onophoudelijk hun vlijmscherpe pluimpjes. Grabbelen kan men ook ge rust aan de Leidse jeugd overlaten: ze graaiden tot op de bodem van de reusachtige wastobbe en het zaagsel vloog in het rand. Pannekoe- ken eten, ballen gooien.mee doen aan een fietspuzzeltocht door Leiden, houtsnijwerk en glas kopen, alles kon en al les was voor een goed doel. Hoe groot de opbrengst was. kon men gistermiddag nog niet zeggen, maar. zo zei ee>n woordvoerder van Terre de* Hommes, we hebben alle re den tot tevredenheid. De Leidse bevolking wordt har telijk bedankt. gaat tegenwoordig steeds vaker studeren". Gewezen op dn merkwaardige karakterisering die hij gebruikt corrigeert hij vervolgens gauw: „Nou ja, de mensen die vroeger goed hun woordje deden, maken nu in grote getale gebruik van de mo gelijkheid om een studie te vol gen. Op de anderen oefent de politiek niet zo'n aantrekkings kracht uit. Dat ligt ook wel aan de politiek natuurlijk. Daarin spelen verstand en redenering de bclnngrijste rol. Terwijl ei genlijk ook gevoelens als „het je lekker voelen in je wijk", aan bod zouden moeten komen". Waarmee de ondanks zijn ver spreking sympathieke leerling uit de PPR-school van Bas en Erik. weer op het goede spoor zit. Willem Scheer Losse voeg Dat het verbond tussen de Leidse sociaal-democraten en de linkse drie weinig hecht is, wil Du Gardijn niet bestrijden. Hij on derstreept dat ook bij heel re cente debatten in de gemeente raad over bijvoorbeeld de huur verhogingen of het bestem mingsplan Herengracht/Zijlsin gel, sprake was van principieel uiteenlopende stellingnames. De eis van de PSP dat het college „opstapt", als het rijk Leiden onvoldoende financiën toebe deelt, mag eveneens worden uit gelegd als een losse voeg in de- samenwerking. Volgens Du Gar dijn behoort een eventueel uit treden van de PSP uit het pro gressieve gezelschap dan ook tot de „reële mogelijkheden". „Meningsverschillen tussen ons en de PvdA", zo voorziet hij, „zullen zich keer op keer voor doen. En elke keer zal er dan een keihard overleg moeten worden gevoerd. Bij belangrijke zaken zullen we beslist niet één-twee-drie door de knieën gaan." Het is voor Du Gardijn en zijn geestverwanten een weinig aan lokkelijk vooruitzicht dat de PvdA van dat overleg in vele gevallen niet afhankelijk zal zijn. Voorstellen die de linkse makkers in Leiden niet ver ge noeg gaan. zullen immers voor de CDA dikwijls wel aanvaard baar zijn En dan zijn de nood zakelijke 19 stemmen voor, gauw bij elkaar. „Er zit natuur lijk een element van avontuur in die samenwerking met de PvdA", zegt de Politiek Radi caal. „We hebben ertoe besloten omdat je als „partij-alleen" uit sluitend de rol van prediker kunt vervullen. Wil je iets ver- Njord „koninklijk" Koninklijke studentenroeivereni ging Njord. Zo mag, eigenlijk moet, men de 100-jarige voor taan aanspreken. Woensdag in het academiegebouw werd bij monde van praeses E. W. J. Gunst het predicaat Koninklij ke" voor de naam van de ver eniging geplakt. Het heeft in de lijn der verwach tingen gelegen, maar de tevre denheid was er niet minder om. Tijdens de openingsceremonie zei de heer C. Kerdel, voorzitter van 't Nederlands Olympisch Co mité, daarom min of meer in dit verband er op te rekenen dat Njord de Leidse kleuren zal verdedigen tijdens de Olympi sche Spelen in 1976 in Montreal. Andere sprekers waren de heer prof. dr. A. E. Cohen, rector magnificus en de heer mr. U. J. Suermondt. voorzitter van de KNRB. Na de openingsceremonie toog het hele gezelschap met fanfare naar sociëteit Minerva aan de Breestraat waar door Helma Neppérus en Kees de Ruyter aan de sprekers exemplaren van hun boek ,.100 jaar Njord" werden uitgereikt. Voor de pro pagandafilm „Ga aan de haal", die in opdracht van het organiserende Zwanencomité gemaakt was door de Neder landse Sportfederatie (NSF) on der auspiciën van de KNRB, be stond zoveel belangstelling dat van de toneelzaal uitgeweken moest worden naar de grote be nedenzaal. Men verwacht dat deze film weldra op de televisie, in scholen en verenigingen ver toond zal worden. De interne dag in de stijl van 1974 werd gisteren gevierd bij Njord ..thuis", 's Middags had een grote fotopuzzeltocht plaatsge vonden op Leidse binnenwateren met als einddoel het thecterr»:n aan de Zijlsingel. De honger (en dorst) werd daarna (eveneens anno 1874) gestild en gelest op Njord (zie foto). Laat heeft men het niet gemaakt, want Njord- onder redactie van: Arnold Hendrikse, tel. 01710-22244 tst. 16 burg 24. Tete Montoliu werd in 1933 geboren in Barcelona. Reeds op 4-jarige leeftijd wer den hem de beginselen van het pianospel bijgebracht. In 1945 toog hij naar het conservato rium en ondanks zijn geweldige handicap - hij is namenlijk blind - was hij binnen zeer kor te tijd de favoriete begeleider van vele jazz<orifeeën. Ferdi nand Povel zal hem vanavond begeleiden op tenor-sax en fluit. De ritmische begeleiding ligt deze avond in bekwame handen van bassist Koos Serierse en drummer Tony Inzalaco, De aanvang is 22 uur. het geval is. red). De vragen stellers informeren hoeveel klachten bij het gemeentebe stuur zijn binnengekomen, hoe de ervaringen van Fasson met hun installat'es in Hazerswoude zijn en welke stappen het colle ge Inmiddels heeft ondernomen. Tenslotte wordt het college ge vraagd om het bereid is Fasson b.v. een aankondiging tot slui ting te doen toekomen indien deze onderneming nog onvol doende voorbereidingen heeft getroffen om de vereiste voor zieningen aan te brengen. leden blijven voor alles sport mensen en gingen vroeg naar bed om zaterdag en zondag fit te zijn tijdens de Njord-Hollan- diawedstrijden in Alphen aan den Rijn. Fietss traten De werkgroep „Fiets" heeft aan het college van b en w van Lei der. een lijst van straten gezon den, waarin het tweerichtings verkeer voor fietsers, al dan niet na een eenvoudige verkeers technische ingreep, op korte termijn fean worden hersteld Deze straten zijn: Alexanderstraat, Beschuitsteeg, Eerste Binnenvestgracht (na wijziging vluchtheuvel bij de Steenstraat), Vierde Binnenvest gracht (over de gehele lengte), P.J. Blokstraat. Caeciliastraat, Catharijnestraat (afsluiten voor autoverkeer), Clarensteeg (be ter toezicht op parkeerverbod), Dolhuissteeg (afsluiten voor au toverkeer). Filosofenpad, Groen- hazcngracht, Houtmarkt, Lange Scheistraat, Morsstraat, Narm- straat, Nieuwe Rijn (van Har- testeeg tot Middelstegracht), Oesterdwarsstraat, Cs en Paar- delaan, Oude Rijn N.Z., Oude Rijn Z.Z., Oude Singel (over de gehele lengte)t Pakhuisstraat, Plantage, Prins Frederikstraat, de Ruyterstraat, St. Aagten straat, Utrechtse Veer (over de gehele lengteValkensteeg (na verwijdering van hekken, Waardstraat, Waldeck Pyrmont- straat. In een bijgevoegd rapport ijverde „Fiets" onder meer voor bevei liging van de kruising Hoge Woerd/Watersteeg, een gesloten verklaring van de Rhijnhofweg en het weren van bromfietsers op het fietspad langs de Rijns- burgerwee. TiOrd Folks Ter gelegenheid van haar 5-jarige bestaan geeft de jongerengroep „The Lord Folks" een concert in het Antonius Clubhuls op zon dag 25 mei om 14.30 uur. Zon dag 2 juni om II uur viert de groep een H. Eucharistie in de St. Josefkcrk met als voorgan gers pater C. Fischer en kap. F. Verlaon. De receptie vindt plaats om 12.30 uur in de biblio theek (zij-ingang Alexander straat). Hot-Honse De Spaanse pianist Tete Montoliu geeft vanavond een speciaal concert in de benedenzaal van Jazz-zolder Hot-House, Rapen- Stemoproep Vormingscentrum Troef richt in samenwerking met de Leidse clubhuizen en jeugdcentra een oproep om op 29 mei te gaan stemmen aan alle stemgerech tigde Leise jongeren. De tekst van de oproep luidt: „29 mei is het zover. Stemmen voor de nieuwe samenstelling van de gemeenteraad. Ook louw belan gen zijn in het geding. Uitbrei ding van de sportvoorzieningen? De toekomst van de binnen stad? Betaalbare kamers, ook voor fou? Blijven de jongeren centra draaien? Daarover en over nog veel meer beslist de gemeenteraad. Daarom beslis mee. Als we allemaal stemmen, staan we sterk". De oproep zal verspreid worden in de jeugdcentra, en op de markt. De ondertekenaars ho pen hiermee (en door het orga niseren van politieke avonden) de belangstelling van de jeugd voor de verkiezingen te vergro ten. Fasson Het KV P-raadslid Driessen en de heer A. Leeuwenhurgh hebben het college van b en w schrifte lijk gevraagd of Fasson Neder land b.v. aan de Lammen- schansweg nog steeds een instal latie gebruikt waarvoor geen hinderwetvergunning is afgege ven. (Na een telefoontje met de directie van het bedrijf hebben wij vernomen dat dit inderdaad DS'70 In het kader van de gemeente raadsverkiezingen organiseert de Leidse afdeling van DS'70 een politieke avond in de foyer van de Burcht. Aanvang 20 uur. Sprekers die avond zijn de heer J. J. A. Berger. 2e Kamerlid voor DS'70 en oud-burgemeester van Groningen en de heer H. Zunderman. de lijsttrekker van deze partij in Leiden. Uitslagen avond Woensdag 29 mei. de dag van de gemeenteraadsverkiezingen. Is er in Vormingscentrum Troef, Hogewoerd 57, een uitslagen avond. Aanvang 19 uur. Evenals bij de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten zullen er dria te levisies aanwezig zijn, waarop de stand van zaken permanent te volgen is. Leidse gemeenteraadsleden en wethouder („oude" en ..nieu we") zullen aanwezig zijn om tussen de uitslagen door hun commentaar te geven. Boven dien zullen enkele Troefrepor- ters rondlopen om mening en uit het publiek over de Leidse uitslag te verzamelen en via de geluidsinstallatie te laten horen. Tot in de kleine uurtjes kan na gekaart worden. De avond is georganiseerd in samenwerking met de Leidse progressieve par tijen. Pieterswijk De actie, die het comUé Pieters wijk dinsdagavond ondernomen had (wij maakten hiervan reeds gewag in de rubriek van woens dag, om de versteende binnen stad. die opgeofferd dreigt te worden aan bierschuim en bromfietsolie. bloemlger en ge zelliger te maken, heeft door de komst van enkele stedelijke po litiefunctionarissen een vroegtij dig einde gevonden. Een half uur nadat de eerste Afrikaan de grond in ging blf de voorkeur van wethouder mevrouw Den Haan-Groen hief Hermandad de vermanende vinger, want de ac tie kon zich niet koesteren in een officiële goedkeurende pa pierbescherming, dus: Inpakken en wegwezen. Telefoneren naar diverse instanties hielp niet; het hoofd van de politie in casu de burgemeester was met va kantie, mevrouw de loco was uitstedig evenals de commissa ris, de telefoon van de wethou der van stadsontwikkeling en pastorale zaken werd niet opge nomen, wethouder Ham vond de actie sympathiek maar achtte zich niet bevoegd alsnog toe stemming te geven en inspec teur Cornelissen hield de boot af. De ambtenarij vierde weer hoogtij. bioscopen Jr. rtnR 14 .10, 10 00 cn 21.15 uur. 14.30, 10.15. 10.00 rn 21 15 uur. Lldo: xteonMraul 10. lol: 24110, „Lo Magniriqun". Tijden zie Studio. Luxor: Slutlon*wep IJl, tol 2121!): .,Do Kanonnen van Nnvnrono". 14 Jeer, dap. 14.00 rn 20 00 uur Camera: Hopewoerd 4r»-SI. tel. 24919: „De Avonturier»", 18 Jaar, clkn ..llonny en Clyde" 23 10 uur. rrlnnon: BretMrial 31. tel 2387& „Br. ZJIvago" 14 Jaar r.lke avond Re*; Haarlemmerstraat 52, tol. 2 „Herculee teRen de Vampiers" Juur Da». 14 10, 10.00

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3