VMM 74 Slechts één kamertje is opvallend allerdaags in majestueus Waldhotel SUPER DE LUXE ONDERKOMEN VOOR ORANJE r# De toegangspoort in zwaar eiken is gedecoreerd met Latijnse onderschriften Zwaar eiken hout, kunstig bewerkte stoelen en glas in lood ramen: de Westfalische Stube bad, sauna, massageafdeling en kegelba nen. Dat alles in het hotel. Op een steen worp afstand bovendien een trimparcours, een tennispark, dat weliswaar niet bij het hotel 'hoort, maar waarvan de Oranjespe lers wel gebruik kunne nmken en zei'l'mo gelijkheden op de belendende HiRruper See. De eerste contacten tussen de KNVB en de directie van het Waldhotel dateren van ja nuari. Na inspecties door de KNVB-bonzen Karei Akemann en Henk Burgwal, werd het hotel goed genoeg bevonden om als on derkomen voor Oranje tijdens de WK te dienen. Maar toen dreigde er een kink in de kabel te komen. Krautkraemer junior: ,,Dr. Fadrhonc wilde hier niet naar toe. Hij vond het hier te mooi. De sfeer zou niet goed zijn voor voet ballers. Maar toen kwam Michels uit Bar celona en die zei „ja". En zo kan het onge veer 40-man sterke oranjegezelschap 12 juni zijn intrek nemen in de bovenste twee etages van het fameuze hotel op de oever van het Dortmund's Emskanaal. Kraut kraemer junior: „als Nederland als eerste in de poule eindigt, blijven de spelers waarschijnlijk hier, wordt Nederland twee de. dan. vertrekt het gezelschap mogelijk naar Stuttgart." Tenslotte wil Krautkraemer nog wel ever vertellen welke prominenten hij sinds de opening van het hotel in 1968 zoal heeft mo gen begroeten: oud-bondspresident Heinrich Ltibke, de deze week tot bondspresident ge kozen Walter Scheel, oud-bondskanselier Kiesinger, dirigent Herbert von Karajan, de zanger Udo JUrgens en Adamo en last but not least prins Philip van Engeland. n dan nodigt herr Krautkraemer zijn Ne- d rlandse gasten uit voor een bezichtiging van het hotel. Het werd een tocht met maar i' a teleurstelling: het kleinste kamertje was opvallend alledaags....maar de rest HARRY BRINK De televisiezaal: de zetels zijn haast te mooi om op te gaan zitten HILTRUP Het oranje Volkswa gentje voor het hotel in Hiltrop is een fleurige dissonant tussen de grijze statie van de Mercedessen en dito BMW's die gloedvol staan te glanzen voor het super de luxe „Waldhotel Krautkraemer", een kilomter of tien ten zuiden van Münster. De aanblik van de parkeerplaats en het exte rieur van het majestueuze hotel ade men een sfeer van groteske praal. Of je het wilt of niet: je raakt ietwat geïmponeerd. Je gaat een beetje schuchter naar binnen. Even diep ademen voor je de vorstelijke MZu- tritt" quasi nonchalant opentrekt. Eenmaal binnen worden de al hooggestelde verwachtingen nog ruimschoots overtroffen. Je wordt meteen gegrepen door de aristo cratische sfeer in de hal. Mohammed, de in roodfluweel gestoken Marokkaanse piccolo springt meteen in de houding, buigt vervol gens als een knipmes en glimlacht min zaam. Je wordt stil van al dat moois. Je kunt je ogen haast niet geloven. Houtsnij werk en siersmeedwerk per strekkende me ter, purperrood fluweel. Stemmig donker bruin overheerst. Zo voornaam, zo onge looflijk luxueus is alles dat het lijkt alsol de tijd hier heeft stilgestaan. Maar het poe delnaakte negerinnetje op de schreeuwende voorpagina van „Bild" brengt je direct te rug in 1974, evenals de automaat die bij in- worp van 1 mark een ansichtkaart van het hotel uitbraakt. Op het apparaat, met eer slordig stukje plakband vastgemaakt, een vodje papier met een opschrift dat je over al kunt wachten, behalve hier, waar de bezoekers niet op een paar duizend mark hoeven te letten: „Eindruch sinnlos weil Kuse laufend gelreert wird", wat zoveel be tekent als: doe maar geen moeite om dit apparaat open te breken, want veel geld zit er toch niet in. De aankleding en bezetting van de balie is uiteraard in overeenstemming met de waardigheid van het trótse bezit van Hanz en Elizabeth Krautkraemer. De duurste ap paratuur, bediend door twee beeldschone gevoiced sprekende receptionistes. Wan ook het oog van de groot-industrieel wil wat. Dit is het trefpunt van rijk-Duitsland. Ronde directeuren in grijze kostuums, bril met iel zilverén montuur eigenwijs op de neus, dikke wolken sigarenrook uitpuffend. Aan hun zijde veel te zwaar opgetutte da mes. Dit hotel der superlatieven met 120 man personeel is door de Koninklijke Nederland se Voetbalbond uitgekozen als tijdelijk orv dcrkomen voor de oranjezonen die in juni en juli maar eens moeten bewijzen dat het Nederlands voetbal ook op de wereldkam pioenschappen tot bloei kan komen. Aan de huisvesting zal het in ieder geval n.et liggen. Aan de voeding evenmin, want de KNVB zal voor alle zekerhaid een eigen kek meesturen. Herr Krautkraemer junior glimlacht van trots. Hoewel hij zo kort voor de W.K. zeer „beschaeftigt' 'is, neemt hij graag even de tijd om ever het hotel van zijn ouders te praten. „Het is een heel grote eer voor ons cm het Nederlands elftal te mogen ontvan gen. Wij zijn allemaal gek op voetbal en nu Oranje hier komt zijn we nog nauwer bij de W.K. betrokken. Wij hebben hier trou wens v/el meer nationale elftallen gehad. Laatst logeerden de Hongaren bij ons. Ze verleren met 5—0 van ons nationaal elftal. Als dat voor Oranje maar geen slecht voor teken is De vraag wie wereldkampioen zal worder wordt in eerste instantie niet beantwoord. Slechts een süille glimlach. Oranje mis schien of West-Duitsland? Nog geen ant woord. Alleen een constatering waaruit de vraagsteller zelf maar zijn conclusies moet trekken. „Ik heb West-Duitsland van Zwe den zien winnen en Nederland tegen Oos tenrijk gelijk zien spelen..." Toch zie: Krautkraemer junior „Die national M?.r- schaft" geen wereldkampioen worden. v „Er ook Italië niet. Brazilië evenmin. Wij '.rij gen een outsider als wereldkampioen Dar somt Krautkraemer junior vele pre's van zijn ouders hotel op :Tr:mcentrum, zwem RlJDAf Libre protes die bi nam id o.a. Jc rit. verwi bleken ernstig de beh geen b< teren Maar Joop Z< allee gewond van ai blijven partij Belg L toe mt ganis met schre (jong hel la wicht die tachti recht' tijen deze sale ook lof Budo gandj oogm jonge plaat: slaan prijs deeln fnoot dank ie'in; ten n de tic sn go "an r V) Wat 1 'munt fraai* 'oorr ren:

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16