Heeft Voorschotens raadslid zich in wespennet gestoken? AMBTENAREN OP SLAGVELD GEEN MILJOEN VOOR KEUKENHOF randgemeenten bollen- en duinstreek 19 mei de laatste kijkdag Voorhout door het oog van ISicolaas de Waard EI 19 PAGINA 5 DONDERDAG 16 MEI 1976 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN -Het Voor- schot ense raadslid Joop Goosens (D'66) heeft gedu rende zijn bijna vier jarige periode als raadslid nog nooit een dergelijk succes gehad als thans staat te ge beuren. Op zijn voorstel wordt de gemeenteraad vrij dagavond voor een extra vergadering bijeengeroepen en zijn voorstel wordt ge steund door raadsleden uit de PCG, KVP en PvdA. Toch lijkt het alsof Goosens zich in een wespennest gesto ken heeft, omdat er sterke vermoedens zijn dan do PvdA-wethouder Pels een duidelijke voorstander van de afbraak van de stallen is geweest en daarover gaat nu juist de extra raadsvergade ring. vereenzelvigd mag worden met de nieuw gevormde pro gressieve concentratie en dat deze wethouder heus wel een passend verhaal zal klaar hebben, zo niet dan moet hij gewoon rekenen op de weer stand van zijn politieke vrienden. Bovendien zijn er tenminste drie leden van het college van b. en w. voor de afbraak geweest. Het is •aeeds zo geweest dat b. en w. sterk de nadruk gelegd hebben op de collegialiteit binnen het college. Wat Goosens het college van b. en w. kwalijk neemt is niet zo zeer dat ze tot de be slissing gekomen zijn dat die stallen afgebroken moesten worden, maar wel de wijze waarop deze is uitgevoerd. Een autoritair optreden loopt vlugger uit de hand dan wordt verondersteld. Bovendien zijn de stallen in el kaar geramd. De aanval op de stallen kwam met een do delijke precisie en daar moet een brein achter zitten, waarvan ik nauwelijks kan geloven dat het voortgeko men is uit het college. Nee. het zou best kunnen dat het klerlcdom de hand in deze zaak gehad heeft. Er zijn tij dens de gehele operatie van de sloop teveel ambtenaren in de buurt van de boerderij gesignaleerd, die op het be wuste uur daar niets te ma ken adden. De jongens van „De Lindehoeve" hebben met hun van uur tot uur bij gehouden verslag duidelijk gemaakt dat alles getimed was bij de sloop. Voor vrijwel de gehele ge meenteraad is de sloop van de 6tallen niet alleen erg duister op het gebied van het uitvoeren van een beleid, maar bovendien het weer ontbreken van openheid. Het kan zijn dat de raad het nu wel eens een keer genoeg vindt en de wethouders ver zoekt om op te stappen met uitzondering van wethouder Esselaar, die als eenling te gen direkte sloop was. Kort en goed, de hele sloop van de stallen is voor mij aller minst een wespennest waar ik In zit, maar een teken, dat iedereen wel graag praat over openheid maar de prak tijk is anders, aldus een vro lijke Joop Goosens. Extra raad Voorschoten (OORSCHOTEN De Voorscho- (tense gemeenteraad is bijeenge- iroepen vrijdagavond om 19.30 uur voor een extra vergadering. iHet enige agendapunt is de slo ping van de stallen nabij de voormalige boerderij „De Lio- dehoeve Is bijlagen bij de raadsvergade- jringsuitnodiging zijn de vragen van de raadleden Goosens 1 (D'66) en Meerhoek (kvp). De (beantwoording van die vragen, [die betrekking hebben op "de af- jbraak van de stallen zal ge- Ischieden tijdens de extra raads vergadering, maar het college van b. en w. deelt alvast wel jmede dat ten stel'ingste ontkend wordt dat da wethouder van de IPvdA-origine (Dr. Pels) de sloop zou hébben doorgedreven. Hearing OORSCHOTEN De, Stichting „De Lindehoeve" in Voorscho ten heeft voor zaterdagmiddag hearing uitgeschreven, waarvoor o.a. het college van b. en de raadsleden zijn uit genodigd. Da aanvang is 15 uur het belangrijkste onderwerp [natuurlijk de inmiddels afgebro- stallen. Brug over Jan Koenvaart PWIJK De gemeente is Stompwijk druk doende om brug over de Jan Koenvaart :e stutten. Deze brug moet gaan dienen als onderdeel van de om- leidingsweg van de provinciale weg 17 bulten het dorp. e gespreksgroep „bestemmings plan" wil graag weten, waarmee Zij rekening dient te houden t.a.v. deze nieuwe weg. Met name de Meer en Geer, de Bo- yen- en Ondermeerweg dreigen van het dorp te worden afgesne den. Ook de vraag of de door gang Meerlaan-Middelweg al of niet wordt opgeheven, is ondui delijk. Het jammerlijke van de zaak is, dat er praktisch geen goede informatie ingewonnen kan worden, omdat de plannen nog niet definitief zijn. Het ge vaar dreigt, dat als de plannen inmaal vaststaan het nieuwe jtracée er al ligt. Hierover heeft werkgroep dd. 28 april een irief geschreven aan Provincia- 5 Waterstaat. Tevens is in deze irief gewezen op de gevaarlijke ersteekplaats voor fietsers en iromfietsers ter hoogte van d* ichoolbrug. Daar het hier veel- schoolgaande kinderen ;aat, is aangedrongen 'op spoe- 'ige verbetering van de situatie. Raad Voorhout DORHOUT In de raadsverga dering van vanavond, die om 20.00 uur begint, zal de aankoop van twee percelen grond aan de Herenstraat ter tafel komen, vftnige agendapunten aijn o.a. een voorstel om een rechtsge ding te gaan voeren over de demping van de Dinsdagse We tering en een voorstel tot het beschikbaar stellen van uitbrei ding van de twee Voorhoutse begraafplaatsen. Byzantijnse mis in Leidschendain HDSCHENDAM Zondag 26 mei wordt 's morgens om half de St. Joseph Opifaxkerk aan de Burg. Sweenslaan weer een mis volgens de byzantijnse ritus gelezen. Pater Antonief van het Pokrof-klooster in Voor burg zal voorgaan en het koor zal onder leiding van Caeciiia Andriessen de gezangen verzor gen. „Zorgenkind" .LENSTREEK Uit het jaar- lag van de penningmeester de vereniging van ouders vrienden van het „Zorgen- tblijkt dat er een batig is. Dit gunstige beeld is imam e! ijk te danken aan de e donateurs die de vereni ging inmiddels gekregen heeft. 'Ollecte in Warmond ARMOND De Nederlandse Vereniging Sociale en Arbeids- zorg voor mindervaliden houdt deze week een collecte in War- mjrmd. De opbrengst is vcor de financiering van voorzieningen die niet in de Algemene Bij standswet en in andere sooiale *etten zijn opgenomen. Verzilvering ARMOND De verzilvering var. de Landbouwvakantüebonmen en- °heques, die gelden tot en me april 1974, vindt plaats op 17 "iei tussen 20.30 en 21.30 uur bij l Sifcking, Dorpsstraat 4€. J VALKENBURG Met als Inzet de fel begeerde „Valkenburgtrofee" hebben gisteren bonderden ambtenaren van tien vertegenwoordigende mi nisteries elkaar de bandschoen toegeworpen in onderlinge wedstrijden „Bedrijfszelfbescher ming". Plaats van handeling was een grote lap weiland op het Marine Vliegkamp Valkenburg waar de ambtenaren vanaf negen uur 's-margens tot drie uur in de middag lieten zien wat ze zoal op het gebied van eeTSte hulpverlening, het redden van mensen en brandbestrijding in de mars hebben. Passerende automobilisten op de Wassenaarseweg moeten vanuit hun auto de indruk hebben ge kregen dat op het vliegkamp een mini-oorlog woedde. Explosieven, geplaatst in de smaHe kikkerslootjes op het weiland zorgde regelmatig voor enorme waterzuilen, enorme stapels hout zorgden voor metersbrede rookkolommen en dat allemaal dankzij de medewerking van mariniers en ma rine-personeel die deze wedstrijd® op voortreffe lijke manier van een bijpassend decor voorza gen. En ook de ambtenaren speelden, onder het toe ziend oog van tientallen jury-leden, het spel na tuurgetrouw mee. Gewonden kreunden alsof het dagelijks werk was en in de grime-tent was het een komen en gaan van „ernstig gewonden". Deskundig waren de figuranten voorzien van diepe vleeswonden, wit weggetrokken gezichten of zo maar een afgerukte hand: in Valkenburg kon het gisteren allemaal. De ambtenaren van het ministerie van financiën kwamen tenslotte als overwinnaars uit de bus. Vliegkamp-commandant kolonel W.F. v.d. Heu vel deelde de prijzen uit. Volgend jaar doen de ambenaren het nog eens over. De zelfbeschermers in de weer. LISSE Het jubileumjaar 1974 Is voor de Keukenhof e«n topjaar geworden. Hoewel exacte cij fers over de bezoekersaantallen nog niet konden worden gege ven deelde Keukenhof-directeur V.d.Lee mede dat het edndgetal beduidend hoger ligt dan vorig jaar toen ruim 840.000 bezoekers een kijkje in de Keukenhof kwa men nemen. Zondag 19 mei sluit de bloementuin haar poorten. Dat het aantal de miljoen niet haalt is volgens de heer V.d. Lee beslist geen tegenvaller." Niemand heeft hier ooit gezegd dat we een miljoen bezoekers als streefgetal hielden in dit ju bileumjaar. Dat getal is wel in allerlei persberichten versche nen maar wij zijn daar de zegs man niet van." Keukenhof heeft zijn topjaar te danken vooral aan de eerste drie weken na de opening toen het voortreffelijke weer duizen den belangstellenden naar Lisse trok. Opvallend daaibij was het grote aantal Nederlanders, die de Keukenhof tijdens die weken als de absolute attractie be schouwden. Niet in het minst is de enorme toeloop ook te danken geweest aan de opening op 26 maart door koningin Juliana. De enor me stroom publiciteit die deze koninklijke daad te weeg bracht heeft zijn geld dubbel en dwars opgebracht. Tegenvallend dit jaar was het aantal Engelse bezoekers, een tendens de gezien de huidige politieke en economische situa tie te verwachten viel. Duitsers, re. 1974 zit er voor de Keukenhof bij na op Nog staan de plantsoen tjes en perken bol van de kleu ren maar de werkelijk uitbundi ge bloemenpracht begint langza merhand te verdwijnen. Acties voor uitgaansdag Leider-dorpse bejaarden LEIDERDORP Door het comité „Autotocht en ontspanning be jaarden" wordt op zaterdag 22 juni weer een uitgaansdagje ge organiseerd. Het reisdoel is dit jaar Arnhem, dat vanaf Wester- bouwing per boot bereikt wordt. De terugreis gaat via Austerlitz naar Avifauna, waar het diner wordt gebruikt. Om de kosten van deze autotocht te dekken, wordt in de week van 20 tot 26 mei een huis-aan-huis collecte gehouden. Bovendien worden er op het terrein van voetbalvereniging RCL nog twee wedstrijden gespeeld, waarvan de opbrengst voor hetzelfde doel is. Op zaterdag 1 juni zullen de veteranen van RCL om half 2 aantreden tegen de veteranen van CSVD uit Delft. Om drie uur speek het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd te gen het eerste van CSVD. De toe gangsprijs voor deze wedstrij den is 1,50. Vereniging voor bewoners ..Eikenhorst" LISSE De bewoners van het complex bejaardenwoningen „Eikenhorst" hebben een eigen vereniging opgericht. In het be stuur werden gekozen: C. Steen winkel (voorzitter), W. van Dijk (2e voorzitter), Th. Gort (secre taris), W. Bon (2e secretaris), H. Clemens (penningmeester), J. Veldhoven (2e penningmees ter) en mevrouw W. Koeman (algemeen lid). De vereniging stelt zich tot doel de belangen van de bewoners op al lerlei gebied te behartigen. Zo zullen er ontspannings- en ont wikkelingsavonden worden ge organiseerd. Tevens worden en kele clubs gevormd. Meer dan 100 bewoners hebben zich inmid dels aangemeld als lid van deze „vereniging van bewoners". Sassenheimse bejaarden dag op stap SASSENHEIM - Ruim vlifhonderd bejaarden uit Sassenhcim maak ten deze week hun jaarlijkse tochtje. In een stoet van 96 auto's ging de reis via Aalsmeer richting Hilversum, Loosdrechf en Zeist. Het einddoel was het dierenpark „Ouwehand" in Rhenen. De te rugreis ging over Alphen. In „Avifauna" werd een uitgebreid diner genuttigd. Namens alle bejaarden dankte de heer H. Elfrink de organisatoren (Oran jevereniging) voor dit gezellige uitstapje. Bij het overschrijden van de grenzen van Sassenhcim, werden de „reizigers" opge wacht door de drum- en show band „Adest Musica", die met enig muzikaal vertoon de be jaarden naar huis begeleidde. Nicolaas' de Waard in het Voorhoutse land. VOORHOUT In het Gezond heidscentrum wordt van 22 tot en met 26 mei een ten toonstelling gehouden van werk van Nicolaas de Waard. Onderwerp van het werk van De Waard is Voor hout, gezien door het oog van een kunstenaar. Sinds een maand woont deze kunstenaar in Voorhout. Daarvoor heeft hij veel ge reisd. In Zwitserland be woonde bij een oude boerde rij 1500 meter hoog, waar hij 's winters insneuwde. Dan was het eten, wat de naaste boerenbuur schafte. Dit was geen probleem voor vegeta riër De Waard. De schilder werd geboren in Dordrecht waar h:j een on derafdeling van de Rotter damse Tekenacademie be zocht. Hij haalde hier ook zijn diploma. Ook kreeg hij privé vioolles. Eerst op late re leeftijd ging hij ook ande re instrunu-nten bespelen. Een onden 1 van zijn be zigheden n ook les ge ven in k ek gitaarspel en ulterar tekenen. De grootste \s van Nicolaas de Waard .s in Voorhout een schooi oprichten waar hij schilder- en teken les kan geven. De Waard: „Ik houd erg veel van kinderen, erg leuk als ik ergens ln Voor hout bezig ben en er staat io'n groepje om m« heen. Buitengewoon aardige men sen die Voorhouters". Bij de Zuid-Hollandse judokampioenschappen voor Jeugdtcams, waaraan 72 team- deelnamen, legden de 2 teams van sportschool Van Houdt uit Leiderdorp beslag op de 2de plaatsen. In de lee/tijdsgroep van 9 tot 10 jaar werd het judoteam uit Maassluis Iste en het team van sportschool Van Houdt 2de. Het Leiderdorpse team bestond uit Laurens van As. Gljs Donkers. Kees van Haasteren. Roger van Houdt en Arnold v. d. Vlist. In de leeftii^sgroep van II tot 12 jaar werd het judoteam uit Hillcgom lste,en het judoteam van sportschool Van Houdt bestaande uit Paul Amesz. André de Haas. Harald LangereU', Robert v.d. Vlist en Jeroen v. Westrenen werd 2de. VOORSCHOTEN In Voorscho ten startte gistermldag de jaar lijkse autotocht voor de Ouden van dagen. In 98 auto's reden 382 deelnemers van het bejaar dencentrum Adegeest langs de kust naar Zandvoort. Er was een koffiepauze in Noordwijk bij het Langeveld. Op de terugreis werd in Sassenheim een brood maaltijd gebruikt. Daar deelde oud-burgemeester L. de Kool de deelnemers mede, dat hij tijde lijk fungeert als voorzitter van het comité Autotocht Ouden van Dagen in verband met het over lijden van de heer B. Hoogwerf! Kroon. Na deze woorden werden Stralende dag voor bejaarden van Voorscholen enige ogenblikken van stilte in acht genomen. De heer De Kool dankte ook alle medewerkers, die deze tocht steeds mogelijk maken. Het bejaardenkoor o.l.v. de heer Van der Keur zong eni ge liederen en toonde aan dat dit koor wel eens hoge ogen kan gooien bij het nationale bejaar- denzangconcours te Apeldoorn op 25 mei. Na een gezellige toe spraak van burgemeester J. van der Haar, die met zijn echt genote aanwezig was ln Sassen heim. werd de terugreis aan vaard. Rond achf uur in de avond werd het dorp Voorscho ten weer bereikt en achter de muziek van de Laurentiushar- monie werd de Voorstraat te vens het eindpj;.' ooreikt. Er waren geen Grtgc!-k«ven en het weer was stralend.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5