Vacaturebank bij Arbeidsbureau HET TRIDUUM LACHTE Leidse glippers Allerlei(ds) stad Van schoolverlaters gaat 60% doorstuderen De deftige dame hij Krent en Bol ze maar even „Als laehen en het weer zien zitten" 1974 PAGINA 3 DONDERDAG 16 MEI 1974 LEIDSE COURANT Leiden aktueel de H.Communie. ZOETERWOUDE De feest gangers van het Eucharis tisch Zikentriduüm in de Christus Dienaarkerk hebben gistermorgen mgr. dr. A. J. Simonis, bisschop van Rotter dam, in hun midden gehad. De bisschop celebreerde de eucharistieviering met assis tentie van pater A. van Zwieten en deken A. Lamot. Op de foto ziet men bisschop Simonis bij zijn rondgang langs de bedden bij het uit reiken van de communie. Het dameskoor van de Zoeter- woudse St. Jan voerde een meerstemmige Nederlandse mis uit. Omstreeks het mid daguur sprak burgemeester Detmers van Zoeterwoude, die vergezeld was van zijn vrouw, als „gastheer" de zie ken toe. Een profaan, maar erg gezellig hoogtepunt was het optreden van het echtpaar Onder water met het poppentheater Miniatuur. Vorig jaar al had de heer Onderwater veel succes met zijn „artiesten". Ook gisteren moesten som mige zieken zich de tranen van het lachen van hun gezicht vegen. Ook de leuke „mopjes" uit Onderwaters „misdienaarstijd" gingen er als triduümkoek in. Wellicht wordt veler wens,' dat het theater Miniatuur volgend jaar weer de plaats van het altaar mag innemen (in de Vanmiddag was de tijd van af scheid nemen al weer aange broken. De accu's waren geestelijk opgeladen en de gewone gang van zaken stond onverbiddelijk voor de deur. Zo is het nu eenmaal. Maar je kunt geen bezoeker of bezoekster van het tri duüm horen die niet uit de grond van het hart verzucht: fijn, dat er mensen zijn die deze dagen voor ons moge lijk maken. Er werd gezwaaid en handen werden gedrukt: tot het volgend jaar. Er stond nog wel een heel erg grote vaat in de keuken op de afwas te wachten. Mis schien gaan die zorgjes de zieken voorbij. Gelukkig maar. Het team echter dat achter de kerkruimte drie dagen in de weer is geweest blijft veelal onbesproken. Maar als die helpende han den, de broodjessmeersters en appelschilsters, de dra gers, de koffiezetsters en de spoelsters en wie al niet meer er niet waren, het Leid- se triduüm zou als een kaar tenhuis in elkaar zakken. Ge zonden helpen zieken, een oerchristelijke deugd en plicht die drie dagen in de Christus Dienaarkerk ten voeten uit gestalte hebben gekregen. LEIDEN Ook dit jaar zal het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden een aktie organiseren voor jongelui, die de school verlaten. Vorig Jaar gebeurde dit voor de eerste keer. In de hal van het Arbeidsbu reau (Oosterkerkstraat I) was een stand ingericht, waar iedereen die van school kwam en een werkgever zocht, een vacature kon uit zoeken. Ook kon de scholier voorlichting krijgen over verdere studie of werkomstandigheden. De aktie in 1973 was een groot succes. On geveer 1000 mensen bezochten toen de stand. Het aantal vakatures, waarmee begonnen werd, was 418. In de zes weken, dat de aktie draaide, werden 230 vakatures „als voorzien" afgevoerd. Dit jaar zal de aktie op 1 juni starten en duren tot 16 augus tus. Momenteel zijn medewer kers van het G. A. B. bezig met een enquête onder het bedrijfs leven. Doch werkgevers, die nog vakatures hebben voor schoolverlaters, kimnen deze ook telefonisch opgeven bij het GAB. tel. 01710-49951 toestel 29,30,31 en 41. Men kan er van overtuigd zijn, dat de vakature de nodige aandacht zal krijgen van de jeugdconsulenten, die deze aktie op touw gezet heb ben. En uiteraard van de jonge lui die de aktie zullen bezoeken. In de meeste sectoren van het be drijfsleven zal straks weer een aantal Jongelui werk zoeken b.v. in de administratieve sec tor. in een winkel, in een gra fisch bedrijf, in een electronisch bedrijf, een industrieel bedrijf of in de bouw. Vooral deze laatste sector kan nog wel wat vacatures gebrui ken. Er zijn reeds bezoeken ge bracht op diverse LTS-en de verwachting is dat er nog ca. 200 jongelui met een LTS-opleiding een baan zoeken. Door de jeugd consulenten is al diverse malen gehoord dat bedrijven geen 15-' jarigen aannemen. Dit komt vooral omdat deze groep ver plicht is nog 2 dagen per week' vorming of onderwijs te volgen. Het totaal aantal schoolverlaters wordt dit jaar geschat op ca. 1500, waarvan ongeveer 60% gaat verder studeren. De overi ge 5 a 600 zullen voor de ar beidsmarkt beschikbaar komen. Vele werkgevers zullen al con tact hebben gehad met school verlaters die een werkkring zoe ken. De jeugdconsulenten ver zoeken deze werkgevers de sol licitanten niet te lang in het on zekere te laten. Als ze weten dat te aangenomen zijn vaak met clausule ,,mits in het bezit van het diploma" is dit een stimulans bij het examen, dat zij nog moeten doen. agenda DONDERDAG 1G ME' Antonlus Ciubhuls-Vlering 85-Jarlg be slaan R.K. Invaliden bond, 14.30 uur; Bijeenkomst DS'70. Rapenburg 100, 17 00 uur; Strcekm uzkksehool Lolden. Rnpon- burg-JaarlIJkse einduitvoering 19.30 -opvoering c Juin, 20.30 u Mevr. G. H. Bos-Zandvliet. LEIDEN „Ik ben niet het ziekenhuis hoor. Dat beetje werk van mij Is de moeite niet waard. Vergeet u alsjeblieft de keu ken niet, daar ligt het middelpunt van dit bedrijf". De Leldsc doktersvrouw mevrouw G. H. Bos-Zandvliet heeft haar werk erop zitten, de boel draait en ze kan gaan kijken, vindt ze zelf. Mevrouw Bos Is secretaresse van het Eucharistisch zie- kentriduum, dat drie dagen in de Zoeterwoudse Christus Die naarkerk aan meer dan 200 zieken „nieuwe energie" heeft gegeven. Haar „beetje werk" is het toesturen van deelnameformulie ren aan parochies, wijkverpleegsters, particulieren, verpleeg tehuizen of aan de pastoor die in niet-katholieke inrichtingen werkzaam Is. Ze organiseert, deelt de mensen In. „Pas te elf der ure heb ik een definitieve kijk op de zaak. Op het laatste ogenblik is bij sommige aspirant-deelnemers de bloeddruk te hoog of men is te nerveus. Soms vraagt men de dag tevoren nog: „mag ik nog mee?" Of er wordt afgebeld. Zo gaat dat. Ik moet nog de dieetlijsten uitwerken, -de EHBO inscha kelen enzovoorts. Sinds drie jaar doe ik dit werk, maar al veel langer ben ik doende met patiënten". „Dat i'k doktersvrouw ben, geeft mij veel voldoening", heeft hier niets mee te ma- Mevrouw Bos en degen ken. Het is eigenlijk iets geks in Je leven. Het comité moest destijds iemand heb ben. Ik ben toen afgevaar digd vanuit de Meerburgpa rochie Toevalligerwijs eigen lijk. Ach, ziet u, ik houd van mensen. Heel veel. Van alle soorten mensen. Ook van deze triduumgangers. zoals ik ze drie dagen zag binnenstrom- pelen. Je herkent ze weer, er wordt iets warm binnen in je. Ik ben blij als ik ze weer zie. We lachen met elkaar. Ik ben niet bang om nood te zien. Nood schrikt me niet af. Rondom me probeer ik te helpen, dat wat ze op hun pad hebben gekregen ook kunnen aanvaarden. Als ze maar even kunnen lachen en het weer zien zitten. Dat met haar in de weer zijn voor hun defecte medemen sen zouden dit werk niet graag opgeven. Als je een maal hiermee bezig bent, hoop Je het Jarenlang te kun nen volhouden. ,,Ik ben echt wel blij als het afgelopen is en als je weet. dat iedereen tevreden' en blij naar huis gaat. En Je houdt ook je con tacten. Het triduum is een tussenfase. Het klinkt echt niet „hebberig" als ik zeg dat wat je geeft aan deze mensen Je honderdvoudig te rugkrijgt. Christus heeft ons dat al voorgehouden, en 't is zo. Dat is niet merkwaardig. Als je he* maar een beetje begrijpt. Ik probeer het al thans te begrijpen". De Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden heeft een n trefcentrum. Gistermiddag werd dit heuglijk feit gevierd met uitvoering van „Krent en Bol" door het Kinderstraaitheater van eNVe Drama van het Leids Academisch Kunstcentrum voor dit trum aan de Hooglandskerkgracht no. 4.Weel jeugdig bekijks kregen de bakkersknechten Krent en Bol. zowel van de peuters als van de ouders (zie foto). Toen de de bakkerskneclHen hun speciale recept gevonden hadden ging iedereen naar binnen om ter versiering eer; muur te beschilderen. Dit gebeurde onder leiding van Wieteke van Dordt, de windjeslatende deftigedame uit de Stratemakers-op- zee-show. De WKL is bijzonder blij met het nieuwe centrum omdat zij haar werk, zoals inlichtingen aan ouders over kindercentra in Leiden, cursussen voor leidf/ters en ouders, bibliotheek voor leid sters en in de toekomst een „speelgoedtheek" voor de centra, beter kan gaan uitvoeren.. De openingsuren van het trefcentrum worden: dinsdagochtend van 9.30 tot 12 uurwoensdagmiddag van 14 tot 16 uur; donderdagmiddag van 14 tot 16 uur en vrijdagochtend van 9.30 tot 12 uur. Tijdens de openingsuren is men bereikbaar onder het te lefoonnummer 01710-30360. Buiten de openingsuren worden mensen die telefonisch om inlichtingen vragen doorverwezen naar een van de bestuursleden. Leidse bioscopen Studio: Steenstraat 39, tel. 33210, L „Pat Garrett en Billy the Kid" 14 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 L uur, zo. 14.30, 16.15, 19.00 en l 21.15 uur. Lido: Steenstraat 30, (tel. 24130), L t/n „Papillon" 18 jr. tijden zie Studio, wo.: „Le Magnifique", tijden ook zie Studio. Luxor: Stationsweg 19, (tel. 21239) ..De Kanonnen van Navarone" 14 jr. dag. 14.00 en 20.00 uur. Camera: Hogewoerd 49-51, (tel. 24919) „De val van Rome" 14 jr. Elke avond 20.00 uur en do., vr., ma en di. 14.00 uur. Kinder matinee „Zo is-t-ie er wel, zo is-t-de er niet" (Walt Disney) wo en za 14.30 uur en zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en za. 23.30 u. „Performance" 18 jr. Trianon: Breestraat 31. (tel. 23875), „Dr. Zjivago" 14 jr. Elke avond 20.00 uur en ma. di, do en vr. 14.00 u. Kindermati nee: „101 Dalmatiërs" van Walt Disney wo. en za. 14.30 u. en 16.30 u. Rex: Haarlemmerstraat 52. (tel. 25414) „Manzieke baronessen" 18 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 onder redactie van: Arnold Hendrikse, tel. 01710-22244 tst. 16 Prij zen In het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie werden gisteren de prijzen uitgereikt aan de deelnemers van de puzzeltocht „Kom er maar es uit", die ge houden werd van 18 maart tot en met 29 aril. De puzzeltocht, georganiseerd door de gezamen lijke Leidse musea, is een groot succes geworden. De bedoeling ervan was de bevolking van Leiden en omstreken te laten kennis maken voor zover dat nog nodig was met de negen fraaie musea die deze stad rijk is. Ongeveer 500 meru/en zijn er inderdaad „uit gekomen", een deel daarvan zelfs in meer ren te wachten op hun prijs. Ter gelegenheid van deze prijs uitreiking was uitgenodigd me vrouw Den Haan-Groen, wethou der van CRM. Alle deelnemers hadden 9 vragenlijsten gekregen van ieder museum één die zij al speurende moesten in vullen. De 12-jarige Frank Vonk zie foto) uit Leiden is hierin het best gebleken: hij had alle negen lijsten foutloos ingeleverd. Zijn beloning was uit handen van conservator de heer Schalke een vouwfiets, aangeboden door V&D Leiden. Daan Hartevelt uit Oegstgeest had een klein foutje gemaakt en ontving de 2e prijs, een digital-radio. De ver dere prijswinnaars (ressen) wa ren: 7 formulieren foutloos- mevr. Rippen-Kroes uit Voor schoten. Karin Beek uit Leider dorp en Alice v.d. Heyden uit Zoeterwoude. 5 goed hadden: mevr. Schmidt, Christine Zouten dijk, Marijke van Zijp, Hans Labruyére, Hannier Verlind, Joke Berends, Sary Stikkelo- rum. Tecla Kamphuis, Rogier ten Hove, Beatrix Schmidt, Ma- Peter van Zijp. Anneke van Zijp en Charles v. Haastregt. Een dertigtal anderen waaronder Frank Mol uit Vlissingen en Sil- lion Fabiene uit Basèches, Belg- gië ontvingen troostprijzen. De slogan-wedstrijd werd ge wonnen door dd 9-jarige Frits van Assen uit Oegstgeest. De zin luidde: „In de musea van het 400 jaar vrije Leien, vindt men curiosa uit allerlei tijden". Han v.d. Werff en Joany v.d. Muyen kregen de 2e en 3e prijs. Pedel De heer D. W. Spierenburg is be noemd tot pedel van de Leidse Universiteit. Hij volgt in deze functie de heer P. A. Harteveld op. die onlangs wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd de dienst van de universiteit heeft verlaten. De heer Spierenburg, die in 1949 als medewerker van de afdeling personeelszaken in dienst van de universiteit trad. is reeds sinds 1950 verbonden aan het bureau van de pedel. Collectanten Het Nederlandse Rode Kruis, af deling Leiden en omstreken, kan nog een aantal collectanten gebruiken voor de jaarlijkse in zamelingsactie van 27 mei t/m 8 juni. Men kan zich melden aan het bureau Rapenburg 8 (tel. 21705). Voor iedere collec tant - men moet ouder zijn dan 13 jaar - is een speciaal Rode Korevaarstraat. Plantsoen. 4e Binnenvestgracht. Rijnstraat, Kraaierstraat. 2e en 3e Haven straat, le, 2e en 3e Gortestraat. Geregracht, Levendaal. Oranje- boomstraat, Cathrijnenstraat, Barbarastee g. St. Jorisslee g. Kocnesteeg. Nwe Brugsteeg. Wielmakerstee g. Hogewoerd. Watersteeg. Plantage, Utf. Veer, Veerstraat. En verder Kruis T-shirt gratis beschikbaar terwijl er kans bestaat op een fraaie prijs. Giften kan men starten oo postrekening 46800 ttl.v. Rode Kruis, afd. Leiden. Daarna op het Kort Rapenburg, Kaheljauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Doelengracht, Non nensteeg, Kulfmakersteeg, Ze- gersteeg, 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht. Kaiserstraat. Bakkersleeg. Molensteeg. Boi- sotkade, Kampersteeg. Conciën- tiestraat. Vliet. Douzastraal, St. Jacobshof. St. J acohsgracht. Jan van Houtkade. Hoefstraat. Raamsteeg, Garenmarkt, Steen- schuur. Nieuwsteeg. Herensteeg, Salomonsteeg. Klokstc eg, Scheepmakersteeg. Houtstraat, Gerecht, Lokhorststraat. Zonne veldstraat. Pieterskerkkoor- steeg. Dlefsteeg, Berkendael- straat, Pieterskerkgracht en straat, Pieterskerkhof, Papen gracht. En vervolgens komt de kraakwa gen op de Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijkv.d. Brandeler- kade, Durieuxstraat. T. Siegen- beekstraat. Roodenburgerstraat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat. de Ridderstraat, Thorbeckestraat. Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Crone- steinkade, P. J. Blokstraat, grofvuilophaaldienst komt Fruinlaan, de Gijselaarstraat, de Kernstraat, Verdamstraat. Kraakwagen morgen, vrijdag 17 mei. In het Academiegebouw aan he1 Rapenburg is tot 8 juni een ten toonstelling ingericht van he werk van de kunstenaar Lor Pennock. Deze artiest werk voornamelijk met dia's en foto montages. Prof. dr. F. D. Kahn zal geduren de het tijdvak I september '7* tot en met maart 75als gast hoogleraar aan de Leidse Uni versiteit onderwijs geven in dr sterrenkunde. Prof. Kahn 11 thans hoogleraar aan de Univer siteit van Manchester, Enge land. Aan de Leidse universiteit is he noemd tot lector in de medisch» cytogenetica de heer dr. P. L Pearson. Tot dusverre was di heer Pearson hoofd mede we rke i en hoofd van de afdeling cytai genetica van het Instituut voa Antropogenctica. In het theater van het Acadi misch Kunstcentrum aan ht Levendaal zal vanavond en do» derdag 23 mei (Hemelvaarti dagdoor de Spaanse vakgroq het stuk „Tango Y Dragon" vd de Argentijnse schrijver Osvii do Dragun opgevoerd worde» De aanvang van de voorstelli gen is half 9.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3