Met veel wedstrijden werken naa het einddoel: Europese titelstrijd DRAVERS VOOR INTERLAND Manza Buitenzorg ;snel ondanks foutje Volleyballer] om zestig punten per wedstrijd TRUMBIC, NIEUWE COACH WATERPOLOPLOEG Kwestie gangmakers naar Europese Hof Voorstel van bon aan congres w DUIVL>£RDA(j 16 MEI 1974 Van onze paardensportmedèwerker DEN HAAG De landenploegen voor de draversinterland tussen België en Nederland op vrijdag avond 24 mei op de Hippodrome Wellington in Oostende zijn sa mengesteld. Bij de oudere paarden is Henri Buitenzorg niet van de partij. Trainer Jan Wagenaar wil lie ver niet met de hengst op reis gaan. Jojo Buitenzorg mag van eigenaar Piet Schoonheim niet aan de start verschijnen, omdat de hengst toch al een zwaar sei zoen wacht. Toch komt Neder land, op de oudere paarden na. met een sterke ploeg voor de dag. Alleen is het onbegrijpelijk dat er geen plaats in de 4-jarige équipe is ingeruimd voor Lido Buitenzorg, die woensdagmiddag op Dumdigt met Giel van der Togt 'n uitstekende koers liep. De samenstelling van de ploeg is als volgt: driejarigen: Neder land: Michael Spencer (Ad Suy- kerbuyk), Mirko Buitenzorg (Manus Bouwhuis), Mistral Nora (Bonne de Jong), Monty Buitenzorg (Sjeng Hendrikx); voor België: Jargus de Kalken, Jeckquine, Jeunesse de Sart en Jorasco D. bij de vierjarigen voor Nederland: Lento H (Wim van VeHs), Lex Areta (Rees van der Lubbe), Lord Faune (Dirk Suykerbuyk), Lady (Sjeng Hen drikx); voor België: Ingenue, Ipsy, Iris d'Or en Igor Hanover. Bij de vijfjarigen voor Neder land. Kaper W (Giel van der Tog) Kapitein Scotch (Leo Schoonhoven)Karei Duke (Sjaak Geluk) en Kees Verkerk (Gerard van Eykelenborg) voor België: Hematone, Huit de Tré- fle, Henk en Helicoptère. Bij de zes jaar en oudere paarden voor Nederland: Gudo van Bon- ni (Leo Schoonhoven), Ireland (Wim van Dalen), Jackey Spen cer (Jan van Dooyeweerd) en Jaspis Du Bois (Rees van der Lubbe); voor België: Elsie, Fi deel, Friscourt V en Grand Prés. Hans Kraay (rechts), dt. directeur-sportief van Ajax, is gisteren door de voorzitter van de club. Jaap van Praag (links) voorgesteld. Kraay voerde het woord en zei o.m.: „Ik ben verantwoordelijk voor de technische zaken en zal me dus bezig houden met de opstelling en de tak- tische besprekingen. Trainer Bob Haarms zal me daarbij assisteren. Ik zal ook de transferzaken behandelen. Mijn functie is het best om schreven met technisch directeur met managerbevoegdheden. Waarschijnlijk koopt Ajax twee spelers. Van de kernspelers loopt alleen het contract van Rep af. De anderen zijn contractueel aan Ajax verbonden, cok Nees'kens". Van Praag vulde aan dat de ^aak-Neeskenswaar schijnlijk nog voor 31 mei do*r de arbitragecommissie van de KNVB zal worden behandeld. Kraay. „Als de arbitragecommissie Ajax niet in het gelijk stelt, zijn volgens mij alle contracten in het betaald voetbal zonder waarde". Met Van Praag zal Kraay ook de publiciteit ver zorgen. (Van onze paardesportmedewer- ker) WASSENAAR - Dat de dravers- baan van Duindigt enorm snel is, is gistermiddag weer duide lijk gebleken. In de eerste dra verij bracht Manza Buitenzorg (Wim Duivenvoorden), het el- gendom van de Amsterdamse zakenman Maup Caransa, een kllometertijd van 1.21 op de chronometers, ondanks het feit dat de hengst onderweg een fout je had gemaakf. Mar jon Hess (een kandidaat voor de draversderby) won bij de driejarigen, die nog geen 1500 gulden hebben gewonnen, in handen van Guus Knijnenburg in de kilometertijd van 1.23.8- Geen moment is de zege van de crack van Bep van der Touw in gevaar geweest. Het paard kan zonder twijfel nog sneller, want Knijnenburg bracht de merrie ingehouden over de eindstreep, voor Marinns Carlos en Monté S. De dc—v.. /olgende winnaars in de draverijen Leny Special, Kapitein Sctoch (1.19.5), Kees Verkerk (1-20.7) verbeterden hun record. De twee rennen op Duindigt wa ren slecht bezet- In de Monique- prijs kwamen slechts drie paar den aan de start. Galiabocco met Henk van der Kraats won voor de vierde achtereenvolgen de keer. Red Countess kwam met gering verschil op de twee de plaat* voor Victoria, die be ter kan. In de tweede ren over 2800 meter zegevierde Ebeltoft voor de der de maal in dit seizoen met To- nie Treanor. Favoriet Patrick kwam op de tweede plaats, voor Elder Statesman. We zijn be nieuwd hoeveel kilo's de trouwe hengst Ebeltoft in de handicap- generaal zal stijgen. De uitslagen: „Menorcaprlje" (2040) 1. Manza Buitenzorg (W. Duivenvoorden), km-tijd 1.21.2, 2. Karloff B., 3. Loro Enterprise. Toto: wlnn. 4.50, pl. '.GO. 2.60, 2,(60, kopp. 8.00, trio Wlnn. 6.20, pl. 2.00 1.20. 1.30, kopp 8.00. „Palmaprijs" (2040 m): 1. Leny Spe cial (A. Harmsen) 1.23.2, 2. Kalrolo D. 3. Kal ros Six. Toto: Wlnn. 5.90, pl. 2.10 2.00 3.90, kopp. 180, trio 498.20. „Monlqueprljs" (1900 m; - ren I. Galiabocco (H. v.d. Kraats) 2.06.2, 2. Red Countess, 3. Victoria. Toto: Wlnn. 2.10. kopp. 2.00. „De Gouden Armband (amatrlces)" (2120 m): 1 Judge III Olivier (Mevr. R. Pools) 1.21.6, 2. Leonard, 3. Jose Buitenzorg. Toto: Wlnn. 6.00, pl. 2.10 1.40 3.30, kopp. 8.00 trio 208.2U. „Slclllëprljs" (2040 m; - auto -): 1. Kees Verkerk (G. v. Eykcl-nborg) 1.20.7, 2. Lldo Buitenzorg, 3. Iris Volo. Toto: Wlnn. 1.90, pl. 1,20 1.40 1.60, kopp 3.00. „Iblzaprljs" (2120 m): 1. Kapitein Scotch (L. Schoonhoven) 1.19.5, 2. Fletcher D, 3. Hardy Reglna. Toto: Wlnn. 2.90. pl. 1.80 2.40 4.80, kopp. 4.60. trio 223.40. „Mount KlschaprUs" 2800 m. - ren -): 1. Ebeltoft (A. Treanor) 3.09.8. 2. Patrick. 3. Elder Statesmans. Toto Wlnn. 4.10. pl. 1.30 1.20. kopp. 3.30. „Mallorcaprljs" (2040 m): 1. Iris du Coq d'Or (P. de Haan) 1.20.7, 2. Lou Hagheweyde, 3. Jolly Bird. Toto: Wlnn. 4.20. pl. 2.90 3.00 2.70, kopp. 5.60, trio 1.249.00. „Mnltaprljs" 2140 m): 1. Jan de V. (M. Tolenaars) 1.22.9, 2. Konlngs- arend B, 3. Kythera J. Toto: Win. 5.10, pl. 1.80 2.30. kopp. 11.00. Totallsatoromzet: J 294347.00. UTRECHT Het Europese Hof van Justitie in Luxemburg gaat zich buigen over de vraag of de bepaling van de internationale Wielren Unie (UCI) dat bij we reldkampioenschappen en re cordpogingen stayers geen ge bruik mogen maken van buiten landse gangmakers in strijd is met de bepalingen van het EEG-verdrag, die discriminatie verbieden en vrij verkeer van Uitverkoop bij Cambuur en Heerenveen LEEUWARDEN Twee van de drie eerste divisie clubs uit het noorden, SC Cambuur en Heerenveen, hebben op grote schaal schoon schip gemaakt. Bij SC Cambuur hebben tien spe lers te horen gekregen, dat hun contracten niet zullen worden verlengd. Het zijn Johan Vlietstra, Sietze Visser, Chris Pais, Freek Pet- terson, Joop Heidinga, Uilke Damstra, Kees Post, Jan Har der, Fokke van der Heide en Hans Ooft. Van deze spelers gaan Chris Pais en Joop Heidin ga naar de amateurhoofdklasser Drachten. Heerenveen heeft eveneens een aantal contracten met spelers opgezegd, al is het de helft van Cambuur. Vijf spelers kunnen uitzien naar een andere vereni ging. Het zijn Henk Prinsen, Cees Kist, Steffle Geertma. Ro nald Lepez en Pier van Dam. Met zes spelers zijn de contrac ten wel 'erlengd. Wiebe de Jong, Thomas Haan, Ginus Meyering, Johan Toonstra, Ruud Wierts en Teun Kist. Martin Koeman gaat naar de amateurs en zal het komende seizoen uitkomen voor GRC Groningen. De Joegoslavische speler Golyanin heeft een con tract in gewijzigde vorm gekre gen. Jan Smit, Azing Griever, Gerrit Weide en Johnny van Wensveen hadden nog een meerjarige verbintenis lopen. De meervoudige civiele kamer van de rechtbank in Utrecht be sloot gisteren deze vraag aan het Europese Hof voor te leggen alvorens een beslissing te nemen in het proces dat de gangmakers Eruno Walrave uit Loenen aan de Vecht en Norbert Koch uit Utrecht hebben aangespannen tegen de UCI en de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. De beslissing van de Utrechtse rechtbank om bij hst Hof te rade te gaan, paste precies in het straatje van de gangmakers die de civiele procedure had aangespannen om het Hof in hun zaak enkele uitspraken te kunnen ontlokken. In mei 1973 diende voor de presi dent van de rechtbank in Utrecht al een kort geding te gen de UCI en de KNWU. waar bij de gangmakers vernietiging tvan de UCI-bepaling eisten. De 'bepaling, die in januari 1973 van kracht werd, maakte het de gangmakers aanvankeüik onmo gelijk om deel te nemen aan de wereldkampioenschappen vorig jaar in San Sebastian. De recht bankpresident schorste dit ver bod echter op voorwaarde dat men een bodemgeschil bij de gewone rechter aan zou gaan. (Van onze aportredactle) DEN HAAG —De Nederlandse volleybalbond heeft het voorne men om op het congres van de Internationale organisatie Mexico ln oktober enige stellen te doen die het verloop van een wedstrijd ingrijpend zullen veranderen. Een van de uitgangspunten in het voorstel is dat fouten (van spelers of scheidsrechter) te vaak beslis send zijn voor het spelverioop) Daardoor kan een vrijwel ge lijkwaardige ploeg een set ver spelen met bijvoorbeeld 18-14. Een ploeg, die nauwelijks zwak ker Is dan een tegenstander, kan toch met 3-0 verlies lijden als do setstanden 17-15, 16-14 en 15-13 zijn, hetgeen dan geen competitlepunten oplevert. Ook verlies ln vijf sets hoeft nauwe lijks krachtsverschil te beteke ken. Het voorstel van de volleybalbond behelst het afschaffen van de sets ln de huidige vorm. Een wedstrijd wordt daarentegen wel in onderdelen gesplitst, waarbij ervan wordt uitgegaan dat een partij gespeeld wordt tot zestig punten. Zodra één beide teams vijftien punten heeft bereiktfook bij 15-14). wordt van speelveld gewisseld waarna met de op dat moment behaalde punten normaal wordt doorgeteld en bij dertig en vijf enveertig punten opnieuw van helft wordt gewisseld. De ploeg die het eerst zestig punten heeft bereikt, is winnaar van de ont moeting. Wel twee punten Men acht het aanbevelenswaard dat de wedstrijd wel uiteindelijk met twee punten verschil moet worden gewonnen. Het voordeel van een wedstrijd over zestig punten wordt gezien in de mo gelijkheid tot herstel van een ploeg die in het eerste part door een inzinking een achterstand heeft opgelopen. Voordelen van de in het voorstel verpakte zestig puntensysteem zijn dat een scheidsrechter slechts één eindbeslissing be hoeft te nem^n, de wedstrijd- d.iu. wordt bekort en een ach terstaande ploeg blijft een kans houden op uiteii ke winst. Drie Haags speelsters i volleybalteai sportredactie) DEN HAAG Bondscoacl Spijkers heeft twaalf volli sters aangewezen voor hel nool om Spring Cup (Wes pese kampioenschap) dat v mei tot 1 juni in België gehouden. In de selectie zijn drie B meisjes opgenomen. Het Annemieke v.d. Horst, Fi Murphy en Annelies Visse «electie bestaat i Sprauwen, Truus Giel en, mieke v.d. Horst, Mien G Henny Morsink, Marga W sen (allen Van Houten) Boomsma (Dynamo A), Fi Murphy en Annelies (Corbulo), Lydia Schut I SFC), Willemien Smuldei Marianna wan 't Land, pee AEC). SportwereI< New York Om het wereli pioenschap ztwaargewicht i George Foreman (titelho en Muhamed Ali op 24 se; ber in Kinshasa, de hoof van Zaire, boksen. Beide sers ontvangen een garant: van vijf miljoen dollar. Leusden De zwemkam; schappen van de Nederi Invaliden Sportbond worde terdag 25 mei h het nieuW van Leusden gehouden. West Berlijn Middenge Rudy Koopmatns won avond in West Berlijn Deutschlandhall» op puntei de Fransman Daniel Marti' •y:-* Jan Evert Veer: geen tijd voor centrale trainingen. Van onze waterpolomedewerker DEN HAAG De Joegoslaaf Ivo Irumbic is een rustige, vriende lijke man van achter in de der tig. Trumbic is de opvolger van Harry Vriend als trainer/coach van het nationale waterpoloze- vental. Trumbic (spreek uit: „Troembietsj") is als zodanig een half jaar in functie, om pre cies te zijn sinds 15 november 1973. Hij heeft bij de Nederlandse polo insiders alom bewondering afge dwongen voor zijn kennis van en inzicht in deze niet eenvoudi ge sport. Van 1958 tot 1968 speelde hij dan ook 152 wedstrij den in het Joegoslavisch zeven tal. Zijn laatste grote succes was het winnen van Olympisch goud in Mexico. Voordat hij naar Nederland kwam, was hij trainer van Mladost Zagreb en "t ^et Griekse Olympiakos. Iv0 Trumbic is geen man die op JW de voorgrond treedt. Afgelopen zondagmiddag kwam hij na het beëindigen van de training van de nationale selectie in Utrecht naar het Zuiderpark- bad in Den Haag. Daar was hij een teruggetrokken toeschouwer van het slottoemooi van de kringpolotrainingen voor aspi ranten. Hij keek naar toekom- ÜÜTL °rnJ!,SrleIS; 'vo Trumbic. veel vertoeven aan de rand v De aanvangstijden van het vijflanden-waterpolotoernooi, dat het aanstaande weekeinde in zwembad De Plompert te Rotterdam gehouden wordt, zijn: vrijdag 17 mei: 19.00 uur; zaterdag 18 med: 9.00 en 17.00 uur; zondag 19 mei: 9.00 en 17.00 uur. Zwembad De Plompert ligt in Rotterdam-Zuid, naast het Ahoy'- complex en is bereikbaar met de metro. pas in de gaten, dat hij er was toen wij in een mengelmoesje van Engels, Duits en Neder lands een gesprek met hem aanknoopten. Verbeteren De lntemationals-in-de-dop kon Trumbic er zondagmiddag niet zomaar eventjes uitpikken. Zijn algemene indrukken kunnen, 1 dc bassins zn maar speu ren. vrij vertaald, zo worden samen- Het toernooi in Den Haag was Het Nederlands zevental van dit toen ook Hagenaar Jan Evert eenkomsten voor het héle werden toch weer beleg Veer kon het niet meer brengen. Trumbic: ,,Dat mer, maar ik werk dan nog liever met spelers, di< minder capaciteiten maar zich wel volledig inzetten". Op een toernooi in Belgrado april, verloor Nederland wedstrijden. Tegenstander ren dan ook Joegoslavië, land en Hongarije. Het staande weekeinde zwembad De Plompert te terdam een vijflandentoe Nederland hoeft daar niet alles te verliezen, Griekenland, Roemenië, en (weer) Hongarije toe duchte tegenstanders zijn. „Veel wedstrijden spelen", ter één van de uitgangsp van Trumbic geweest vo voorbereiding van zijn i" het voorlopige einddoel: ropese kampioenschappen aan het eind van dit zon zoen in Wenen worden geho In Wenen zelf zal het lands zevental in ieder ook veel wedstrijden spelt juist daar ziet Trumbic eei bleem. „De nationale com; wordt afgewerkt met één strijd per week. In Wene len we zeven ontmoeting acht dagen moeten spelen' gevat: „Er moet nog veel t het spel van de jongens verbe terd worden. Dezwemsnelheld is zeker niet slecht, maar op technisch en taktisch gebied is er nog genoeg te leren. Verder valt het mij op, dat doelrijpe kansen niet allemaal benut wor den. Dat moet veranderen". voor spelers tot en met zestien jaar. Trumbic acht elf, twaalf jaar de maximumleeftijd waar op nog met waterpolo begonnen kan worden, wil er „iets goeds" van gemaakt kunnen worden. „Alles wat gebeurt, voordat een jongen tien jaar is, is meegeno men", zegt hij. ogenblik bestaat uit voor inter- Veer kon het niet meer op- Het zal volgens Trumbic ni nationaal polo vrij jonge spe- gaf liever bij zijn club ZIAN/Vi- simpei zijn het spelritme Iers. De oorzaak daarvan is dat tesse) dan bij de nationale se- na de wereldkampioenschappen lectie te trainen, in Belgrado de meeste „vaste De reden van Veer daarvoor was, jongens" bedankten. Hun maat- dat afgesproken zou zijn geen schappelijke positie gaf daarbij centrale trainingen meer te hou- de doorslag. Een tegenslag voor den (dat kost veel te veel reis- Trumbic, die nog groter werd tijd), maar regionale. Oefenbij- Jongens daarop in te stellei heeft daar nog ruim drie den de tijd voor. Het toerni Rotterdam komt hem goed van pas. ROEL Pl

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16