Onrechtvaardige replay voor Atletico l/MM 74 Rinus Israel kreeg vrije transfer van Feyenoord Qroggy Bayern München vlak voor gongslag gered EN menen in voordeel Pele adviseerde Braziliaans team 7. Rensenbrink mag niet naar Ajax Rentree Hulshoff Protest Weer niet Zeventien in Italië W die aan elkaar gekleefd waren: Schwarzenbeck en Cara te. Weer grijpt Gerd Muller ernaast. Eusebio heeft het kleine stukje grond tussen de buiteer en zijn doelman afgeschermd, zodat Reina feilloos kan ingrijpen. ISSEL Bijna honderden- intig minuten lang was Georg hwarzenbeck, de bonkige orstopper van Bayern Mün- uitsluitend opgevallen or het maken van overtredin- n. Met zijn directe tegenstan- Garate had hij slechts zel- n raad geweten. Luttele se- nden voor het einde van de rlenging noodzakelijk nadat normale speeltijd met 00 is afgesloten op een mo- ent dat Atletico Madrid zich inkzij het in de 113e minuut ior veteraan Luis gescoorde elpunt winnaar van het ne- jitiende toernooi om de Euro- ise beker voor landskampioe- waande, was* daar echter eens Georg Schwarzenbeck, verwoestend uithaalde. De stand tussen hem, de zwakste eler van Bayern München, en Reina bedroeg zekei rtig meter. Omdat het projec- zich een weg baande door 'n oud van benen, was er voor de itste man in de defensie van itico geen houden meer aan. sensatie was compleet. De :nden Spaanse vlaggen ver- sneeuw voor de zon, ihet Duitse legioen, dat gerui- tijd met stomheid geslagen geweest, leefde plotseling Minder dan een minuut la- r blies Vital Loraux het eind- cnaal. ongelooflijke was geschied, lyern München, finaal groggy i het doelpunt van Luis, finaal f getikt door de technisch su- rieure Spanjaarden, was kort ^4or de gongslag toch nog ge- d. Het was een onrechtvaardi ge ontknoping, want Atletico verdiende te winnen. Het had, na een voorzichtig begin, de za ken volledig onder controle ge kregen. Bayern München, de grote favoriet, werd bij vlagen helemaal weggespeeld door een ploeg, die slechts een tekortko ming kende: de vaak knap op gezette combinaties werden niet naar behoren afgewerkt. Omdat ook Bayerns spitsen niet in staat waren het doelman Reina erg moeilijk te maken, leek het magistrale schot, waaripee Luis een door Hansen veroorzaakte vrije trap verzilverde, de beslis sing te brengen. Het zal tot morgenavond duren voordat die beslissing valt. Bayern München en Atletico Madrid ontmoeten elkaar dan weer, op dezelfde plaats en het zelfde tijdstip. -J, dat met een uiterst du bieuze reputatie naar Brussel was gekomen, kreeg in twee uur slechts dertien vrije trappen tegen en rehabiliteerde zich vol ledig voor de slechte beurt in Glasgow. Loraux floot acht keer meer tegen Bayern, maar ook van de Duitse overtredingen was er niet een echt gemeen. Juist omdat de sfeer binnen de lijnen optimaal was, konden de Spanjaarden na afloop terecht verwijten maken aan het adres van de Belgische scheidsrech ter, die de onvermoeibare mid denvelder Irureta vier minuten voor het einde de gele kaart liet zien na een charge tegen Mül- ler. Een volkomen overbodige hande ling van scheidsrechter Loraux, die voor Irureta mogelijk Wat Van Hanegem en Keizer kunnen, kan Luis ook. Het muurtje van Bayern leek ondoordringbaar maar met een haarzuivere „kromme" lepelde Luis de bal in de grote hoek die Maier had vrij gelaten. Atlecico leidde met l0, meende Europa Cupwinnaar te zijn maar alsnog sloeg Schwar zenbeck toe. Morgen de tweede strijd om Europa's meest begeerde beker. tot gevolg zal hebben dat hij morgenavond de replay moet missen. In Glasgow kreeg hij immers tijdens de geruchtma kende wedstrijd tegen Celtic ook al een gele kaart en vol gens het UEFA-ieglement bete kenen twee officiële waarschu wingen automatisch een schor sing voor een wedstrijd. Irure- ta's enige kans is dat de UEFA de replay van morgenavond als een voortzetting van het duel van gisteren beschouwt en niet als een nieuwe wedstrijd. De ruim 50.000 toeschouwers, die ervoor zorgden dat de tribunes van het schitterend verlichte Heyselstadion in één kleurige vlaggenzee werden herschapen, zagen een botsing tussen twee totaal verschillende systemen. Aan de ene kant van een Duitse ploeg, die het voornamelijk moest hebben van zijn dyna miek, aan de andere kant een Spaanse formatie, die een uitge balanceerde takiiek en een ver bluffende techniek als voor naamste wapen had, Atletico speelde te intelligent voor dit Bayern. Het verdedigde meestal foutloos uit en had in Adelardo en vooral Luis en Iru reta middenvelders, die hun veel harder werkende tegen standers Zobel, Kapellmann, Hoeness (al was hij een voort durend gevaar door zijn snel heid) en Roth keer op keer af troefden. In de eerste vijf minu ten van de tweede helft leek het er even op, dat de rust bij de Spanjaarden toch nog verstoord zou worden. Bayern ging toen nog energieker te werk en leek in staat Atletico op tempo kapot te kunnen spelen. Problemen De Duitse opleving was echter van korte duur. Atletico reali seerde zich vrijwel onmiddellijk wat er moest gebeuren en nam het initiatief over. Terwijl Gerd MUller tegen de lange Eusebio geen voet aan de grond kreeg en de technisch formidabel* Ausputzer HeTedia steeds na drukkelijker ging heersen, sta pelden de problemen voor Bayern zich op. Beckenbauer sleepte zijn ploeg echter door de moeilijke fase heen. Atletico had volop reden scheids rechter Loraux dankbaar te zijn. De Belg keurde een doel punt van MUller af omdat doel- man Reina bij het uitlopen werd gehinderd. Dat gebeurde echter door Eusebio en daarom viel op de treffer niets aan te merken. Bij Atletico maakte Ufarte plaats voor Becera. De jonge DUrnber- ger kwam bij Bayern als ver vanger van Torstensson binnen de lijnen. Het veranderde wei nig aan het spelbeeld. Atletico bleef de dominerende ploeg, die bet tempo bepaalde en Bayern mocht hopen op een succes in de contra-attaque. Wanhoopsschot Hoewel Becera kort voor het ein de een uitstekende kans kreeg, bleef het 0—0, waardoor er moest worden verlengd. Atletico deed dat met Alberto als inval ler voor Salcedo, die het in het geheel niet eens was met zijn vervanging. De weg naar het doel van Maier ging echter over zoveel schakels, dat telkens wel weer een Duitse-verdediger kon ingrijpen. Tot het moment waarop Luis van even buiten het strafschopgebied magistraal raak schoot. De strijd leek be- slist. Schwarzenbecks wanhoops schot op minder dan zestig se conden van de finish toonde echter aan, dat een wedstrijd niet voor het laatste fluitsignaal beslist behoeft te zijn. TON VAN DALEN Brussel Udo Lattek, de trainer van Bayern München zei een waar woord na afloop ..Mijn ploeg heeft meer aandacht be steed aan het voorkomen van doelpunten dan ze zelf te ma ken. Ik vond Atletico sterker dan ik de ploeg ooit gezien heb. Toch hebben we vrijdag meer kans omdat we Atletico nu goed kennen." Alberto Lorenzo, trainer van Atle tico Madrid, was bitter teleurge steld. „Ik dacht dat we de Eu ropa Cup al in ons bezit hadden. De gelijkmaker had niet meer toegestaan mogen worden. Maar het enthousiasme bij da spelers was zo groot dat de con centratie op het beslissende mo ment verflauwd was". De spelers van Atletico zaten met starre gezichten vow zich uit te kijken. Niemand zei een woord. De Duitsers waren spraakza mer. Helmut Schön (trainer Westdulta elftal): ,,Het was een bijzonder dramatische wedstrijd. Als Atle tico had gewonnen, had men er niets tegen in kunnen brengen. Het strekt Bayern tot eer dat het tot de laatste seconde op kansen heeft geloerd en zo toch nog gelijk kwam. Georg Schwarzenbeck (de maker van het Duitse doelpunt): „Ik wist dat de wedstrijd nog maar enkele seconden kon duren. Daarom ben ik er eenvoudig op los gegaan, heb geluk gehad en kreeg de bal vol op de schoen". Gerd MUller: ..Ik had niet ge dacht dat de Spanjaarden zo sterk zouden zijn. Met de bal konden ze alles. Ik geloof dat we vrijdag in het voordeel zijn want in de rustdagen kunnen wij sneller bijtanken". Franz Beckenbauer: „Ik wist van tevoren dat de Spanjaarden zo sterk waren. Dat zal ook vrij dag zo zijn. Er zal in leder ge val geen hoge uitslag komen." Rinus Israel: wel ander shirt. imera (Van onze sportredactie "fTTERDAM Trainer Wiel en van Derver van Feyenoord is vol- Jtnd seizoen verlost van stelbai Dot probleem. Hij hoeft dan 'an 90 et meer te wikiken en te wie hij als vrije verdediger 1 ops+ellen.: Joop van Daele te we I Rinus Israel. De laatste heeft 3are anner, i tas p remie toto 41 en 42 N HAAG Op toto no. *1 is premie ten bedrage van bru- 99.089,86 ten deel gevallen an de houder van het formu- ernummer U. 3142334. Hij ont- tngt aan prijs en premie to- N" bruto 136.248,56. toto no. 42 is .e p-?mie ten khage van bruto 98.629.27 deel gevallen aan de houder to het formuliernummer A. 31490. Hij ontvangt aan prijs premie totaal bruto 147.958,87. van Feyenoord een vrije trans fer gekregen waarmee tegemoet wordt gekomen aan de verlan gens van de 32-jarige Israel om van club te veranderen. In dit verband is de naam van FC Amsterdam gevallen. „IJzeren Rinus", die in 1966 voor 450.000 gulden van het toenmalige DWS naar Rotterdam kwam, heeft er vooral de laatste maanden nooit een geheim van gemaakt, dat hij weer graag naar de hoofd stad wi! terugkeren. Bij FC Am- Verdam was men overigens gis- ;eravond b'jzonder verrast over de ontw'kkePng dat Israel van het bestuur van de landskam- D;oen de vrijhed heeft gekregen om te vertrekken. Secretaris Th'js Jarsen van FC Amster dam verk'aarde overigens dat er nog geen contact met Israël !s gezocht cm .tem bij „de Lie verdjes" in te «ven. „Ik ben er blij om. Feyenoord heeft m j trouwens alt jd goed behandeld, ook toen ik .geope reerd ben aan mijn beide knieën", aldus de reactie van Israel, die tot het eind van het seizoen, wanneer de Rotterdam mers hun wedstrijden tegen Tot tenham Hotspur hebben afge wikkeld, deel blijft uitmaken van de selectiegroep. Tot 33e jaar Wat de mogelijke overgang van Anderleoht-speler Rob Rensen brink naar Ajax betreft, voorzit ter Constant Vandenstock heeft meegedeeld dat er geen sprake van is dat de Nederlander naar Amsterdam terugkeert: ..Hij heeft een contract tot zijn 33-ste jaar". Henk Houwaart heeft zijn con'ract bij Club Brugge, dat wordt getraind door Ernst Happel, verlengd. Ruud Geels heeft daarentegen toestemming gekregen om te vertrekken. Van der Kuylen W'l'y van der Kuylen, d e in de afgelopen competitie met 27 doelpun en .opscorer van de eredivisie is geworden, blijft b.j PSV. Gisteren heeft hij zijn con tract bij de Eindhovense club met drie jaar verlengd en zo doende de geruchten, als zou hij naar Real Madrid gaan. ontze nuwd. Van der Kuylen was de laatste speler, met wie PSV nog niet rond was. René Duister (17) is van de Ama teursectie van Feyenoord over gegaan naar de profs, met een jeugdcontract. Amsterdam Barry Hulshoff zal in de bencflctwcdstii jd tussen een versterkt NAC en Ajax voor de ex-doelman van de Bredase ploeg, Peter v.d. Merwe, zijn rentree maken. Hulshoff, die tot dc veertig ge selecteerden behoort, zal waar schijnlijk worden gadegeslagen •door supervisor Rinus Michels. De wedstrijd wordt in Tilburg gespeeld. Sao Paulo Pele heeft het Braziliaanse nationale team geadviseerd tijdens de wedstrijden om de we reldbeker 1974 de nadruk te leggen op snelheid en in dividuele talenten. In een interview zei de "zwarte parel" wat er zoal aan het Bra ziliaanse team schort en wat er aan verbeterd moet worden. "Ik denk dat ze nog steeds niet hebben ontdekt dat ze niet het zelfde als in 1970 kunnen spe len", zo verklaarde Pele tegen over het tijdschrift Placar. ,,Ik heb op de televisie gezien dat er nog steeds spelers zijn die zich bedienen van de stijl zoals we die hadden in 1970. Dat ls niet langer mogelijk, om de eenvou dige reden dat Tostao, de sensa tionele kleine speler, niet meer in de spits staat opgesteld. Ik denk dat ze het op snelheid en individuele prestaties moeten gooien", voegde hij eraan toe. Goed en snel Warschau Vier weken voor het begin van het wereldkam pioenschap heeft Polen, dat zich voor de eindronden geplaatst heeft gisteren met 2-0 gewonnen van Griekenland in de laatste, oefenwedstrijd tegen een buiten lands team. De doelpunten wer den gescoord door Lato (32e) en Jaknobczak (77e). Voor de eerste heer tijdens oefen wedstrijden liet het Poolse team goed en vooral snel voetbal zien. De Polen vormden veel meer een eenheid dan de Grie ken. Joegoslavië oefent BELGRADO - Het nationale elftal van Joegoslavië zal als voorbe reiding op de eindronden waarin het de openingswedstrijd tegen Brazilië speelt, drie oefenwed strijden spelen. De eerste ont moeting is op 29 mei In en te gen Hongarije, twee dagen later volgt in de Franse plaats Troyes een duel tegen de gelijk namige Franse eerste divisie club en de serie van drie wordt in Belgrado tegen Engeland be sloten. Coach Miljan Miljanic, na het we reldkampioenschap trainer bij Real Madrid, veranderde het trainingsverblijf van het berg- oord Tjentiste in Belgrado, vanwaar het team op 6 Juni ver trekt naar West-Duitsland. Montevideo - De voetbalbond van Uruguay heeft gepro testeerd tegen het besluit van de Spaanse voetbal club Sevllla om Victor Es- parrago niet toe te staan zich onmiddellijk bij de nationale ploeg van Uru guay te voegen. Victor Espnrrago wordt be schouwd ala een van de belang rijkste spelers in de nationale ploeg van Uruguay en zou zich deze maand bij de rest van de ploeg hebben gevoegd om zich voor te bereiden op de ontmoe ting met Nederland in Hannover op 15 juni. Het bestuur van Sevllla is van mening dat Esparrago nodig is om te voorkomen dat de club moet degraderen naar de derde divisie en heeft zich daarom op het standpunt gesteld dat hij zich nog niet bij de Uruguese ploeg kan voegen. Volgens voet balfunctionarissen in Montevi- deo zou het contract van Espar rago met Sevilla inhouden dat deze moet worden vrijgegeven voor het nationale elftal, een maand voor de eerste wedstrijd in het wereldkampioenschap. plaats staande Boca Juniors werd het slechts een gelijkspel van 0-0. Uruguay faalde over vrijwel bijna alle linie». Alleen de verdediging meestal zeven sterk, liet een solide in- Betere conditie RIO DE JANEIRO - De selectie voor het Braziliaanse elftal, dat de wereldtitel moet verdedigen, blijkt in een betere conditie ie verkeren dan de ploeg die In 1970 In Mexico wereldkampioen werd. De selectie werd onderworpen aan de z.g. Kenneth Cooper-test, waarbij het de bedoeling is dat men in twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand aflegt, enkele weken geleden moesten de Brazilianen deze test ook on dergaan. Er bleek dat de mees te spelers aanmerkelijk vooruit waren gegaan. De grootste af stand legde aanvaller Dirceu af. die tot 3850 meter kwam. Een goede tweede was verdediger Luis Perelra met 3550 meter. Bijna de gehele selectie liep meer dan 3000 meter. Gemid deld kwamen de spelers 400 tot £00 meter verder dan vijf weken geleden in de eerste test. Doel man Leao was de langzaamste. Hij haalde 2600 meter. MONTEVIDEO - Het voetbalelftal van Uruguay, tijdens de eind ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap bij Ne derland ingedeeld heeft vr/or ei gen publiek weer geen winst kunnen behalen uit een oefen duel. Tegen het in de Argenti/n- se competitie op dc eerste druk achter. FLORENCE - Zeventien Ita liaanse voetballers zijn reeds verzekerd van een reis naar West Duitsland voor de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschap. Coach Valcarcggi heeft gezegd, dat de overige vijf spelers in het weekeinde zullen worden aangewezen. Direkt na afloop van de competitie, 20 mei, moe ten alle spelers zich in het trai ningskamp melden. Italië zal tijdens de voorbereidingsperiode slechts een interlandwedstrijd spelen. Op zaterdag 8 juni zal Oostenrijk in het Praterstadion van Wenen de sparringpartner zijn. Do namen van de zeventien spe lers zijn: doel: Zoff (Juventus) en Albertosl (Cagliari); achter: Spinosi (Ju ventus), Morlnl (Juventus), Facchetti (Internazionale Mi lan), Burgnich (Internazionale Milan) er Wilson (Lazio Roma); midden en voor: Capel- lo (Juventus), Causio (Juven tus), Rivera (AC Milan), Bonin- segna (Internazionale Milan), Riva (Cagliari). Benettl (AC Milan), Mazzola ('nternazionale Milan), Juliano (AC Napoli), Anastasi (Juventus) en Chlna- glia (Lazio Roma).

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15