KVP-SASSENHEIM OPTIMISTISCH OVER KOMENDE VERKIEZINGEN Geen openbare discussie over 'staUenbeleid' van Voorschoten Ellende rond rioolgemaal Endepoel in randgemeenten bollen- en duinstreek Stompwijks allerlei VRIJDAG 10 MEI 1974 LEIDSE COURANT SASSENHEIM De KVP kwam bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 in Sassenheim als grootste partij in de bus en zit nu met zes vertegenwoordigers in de raad. De toenmalige lijstaanvoerder, sinds 1967 wethouder van sociale zaken, A. M. Mazee, voert ook nu weer de lijst aan. Met het oog op de komende raadsverkiezingen had een interview met hem plaats. Gevraagd werd hem naar de functie van de KVP als politieke partij; over het beleid in de afge lopen vier jaar en over zijn verwachtingen voor de verkiezingen van 29 mei a.s. Je hoort wel eens de klacht dat je met de KVP nooit weet waar je aan toe bent, dat het een on duidelijke partij is. Hoe ziet u de functie van de KVP? „Ik vind het jammer, dat er inog steeds mensen zijn die er zo over denken. Het is juist de kracht van de KVP, em ook van de andere confessionele partij en, dat binnen de partij ver schillende groeperingen belan gen in harmonie tegen elkaar kunnen afwegen. de tweede plaats de bouw van goedkope woningen. Weliswaar worden er in het plan-Teylingen maar een 32 woningwet-wonin gen gebouwd, maar daarnaast bieden de premie woningen uit stekende mgelijkheden voor doorstroming, waarvoor veel be langstelling bestaat. Het mes snijdt hier aan twee kanten: in de eerste plaats worde de be zitsvorming bevorderd en in de tweede plaats komen betaalbare won'.ngen vrij. Wij zien geen heil in polarisatie, P'an-Wasbeek is voor mij een waaroij je met harde standpun- t ê°ed voorbeeld geweest ten tegenover elkaar in de raad komt te staan. Je krijgt dan meestal een oplossing waarin één bepaalde visie de overhand heeft en waarbij degenen die ei genlijk voor een compromis zijn, omdat ze de belangen aan de andere kant heus wel zien, de boot missen. Dat de KVP- fractie weieens een enkele keer verdeeld stemt, vind ik heel normaal. Men heeft dan echter wel begrip voor eikaars stand punt, wat ik bij andere partijen wel eens mis". Zijn die het feit dat Je niet te hard van stapel moet lopen. Op de p eerste ontwerpen voor det plan r waren verschillende flatgebou wen van vier woonlagen gep land. Nu blijkt dat mensen uit de Kool best iets meer huur hadden willen betalen voor een eensgezinswoning, ondanks de goede kwaiteit van de flats in die wijk. Ik vind dat een be langrijk signaal. Het ziet er dan ook naar uit, dat we in Wasbeek voornamelijk eensgezinswonin gen zullen gaan bouwen. Enige tijd geleden vestigden wij de aandacht op een gevaarlijke situatie bij het speelveldje ach ter de Muscaristraat. Onmiddellijk grenzend aan deze door de gemeen te aangelegde speelgelegenheid voor de jeugc ligt namelijk een baggcrslootje, waarlangs geen afrastering was aangebracht. Het poeltje bleek een magische aantrekkingskracht te hebben op de kleuters in de buurt en het gevolg was dan ook, dat er meer dan één drijfnat en onder de modder thuis kwam. Het raadslid J. K. Mesker verzocht in de laatste raadsvergadering het slootje af te zetten. De burgemeester antwoordde toen, dat men moei lijk alle waterwegen in de gemeente zou kunnen gaan afzetten. Mesker had begrip voor dit ar gument. doch voerde aan dat in het onderhavi ge geval de aanwezigheid van hetspeelterrein kinderen naar bedoeld slootje lokte. B. en w. blijken zich een en ander ter harte te hebben genoemen, want inmiddels is er een ste vig hekwerk langs de poel geplaatst. Speciaal de moeders uit de omgeving zijn bijzon der ingenomen met deze activiteit van het col lege, omdat zij nu hun jongste jeugd met een gerust hart naar het speelveld kunnen laten gaan. verschillende belangen- persoonlijk, dat er daar ook voor eigenbouwes kansen moe ten komen. Het is weliswaar formeel nog niet mogelijk om grond uit te geven, maar laten de mensen die belangstelling hebben zich vast melden. Je moet ook voor die groep van de samenleving die tot eigenbouw in 3taat is, de mogelijkheid open laten. Daarbij moeten plaatsgenoten uiteraard voor rang krijgen, wnat het is niet de bedoeling dat we Sassenheim vlbouwen voor de rest van Ne derland. .Je behoeft geen politicus te zijn om te zien dat de verhoudingen in Sassenheim anders liggen dan v:er jaar geleden. We heb ben heel bewust een nieuwe groepen ook in de kandidaten lijst van de KVP terug te vin den? ,,Heel duidelijk zou ik denken. Ik ben er ook als man uit de vak beweging heel tevreden over dat wij een flink aantal mensen uit die kring, toch een flink deel van de bevolking, op de lijst hebben staan. Ik durf zelfs te zeggen meer dan Progressief Sassenheim, dat toch vooral toor de PvdA wordt beheerst, tederzijds ontbreken bij ons de mddenstanders bepaald niet en woordigd". Kunt u iets zeggen over wat er in de afgelopen vier jaar is ge daan? Wat heeft de KVP van haar program gerealiseerd? „Nou, er is zeker veel gedaan, al zou ik riet willen stellen dat dit alleen een verdienste van de KVP is gewee-st. Toch zijn we lang niet ontevreden els je kijkt naar het program en wat ervan terecht is gekomen. Ik beperk me slechts tot een greep, an ders komen we ruimte tekort. De KVP heeft de openbaarheid van bestuur altijd benadrukt. Wat op dit punt is bereikt is bij voorbeeld dat de beheerscom missie van het zwembad niet al leen raadsleden, maar ook ge wone burgers telt. Een andere zaak, maar die is van vroeger datum, is dat de fractie-verga- deringen van de KVP openstaan voor een brede groep belang stellenden uit de KVP. Wij noe men dat de schaduwfractie. Dit systeem heeft niet alleen het voordeel Dat je contact met je achterban hebt, maar bovendien dat jonge potentiële raadsleden geleidelijk worden ingevoerd m de problematiek van 't gemeente bestuur. Ik vind dat heel funda menteel. Ik noem het ook echte openheid, iin tegenstelling tot de schijno- penheid van m'n mederaadslid Montfoort, die de publieke tribu ne zo graag vragen wil laten stellen na raadsvergaderingen. Niet dat daar op zich zoveel te gen zou zijn, het heeft alleen weinig zin, omdat het toch neer komt op napraten. Je jaagt er de mensen op den duur mee de deur uit. Ik geloof meer in openheid binnen de partijen. De leefbaarheid en de speelgele genheid in de directe woonom geving zijn andere punter. Als je een wandeling zou kunnen maken door het Sassenheim van vier jaar geleden en het zou vergelijken met dat van nu, dan zou het opvallen dater heel wat speelwerktuigen zijn bijgekomen en dat er in vroeger „heilige plantsoenen" wordt gevoetbald, ik denk b.v. aan het Konings- paric. Datis een goede zaak. Iets anders is, dat niet iedereen zijn zin kan krijgen. We zitten in Nederland nu eenmaal krap in de ruimte. En niet alles kan in eens. Ik geloof echter wel, dat iets als een kinderboerderij in het Parkl waar momenteel hard aan getrokken wordt in de in de KVP-fractie, men zal dat in het program zien, er in de nieuwe Taadsperdide doorkomt. Hetzelf de geldt voor de bibliotheek, waarvoor een stuk van het be stemmingsplan Centrum is ge wijzigd. Aan de biblitheken die we elders hebben bekeken, za gen we dat zo'n gebouw ook heel goed als ontmoetingscen trum dienst kan doen. Wat de woningbouw betreft wil ik twee zaken vooropstellen. Eerst de kritopruiming, die toch be hoorlijk op gang is gekomen. In De sterke mannen van de KVP in Sassenheim. V.l.n.r. de heren Van Eisen, Wagner, Karremans, De Vries, Van der Plas, Mazee en Homan. wijk gebouwd voor mensen die, laten we zeggen, wat meer naar de VVD neigen. Dat is helemaal niet erg; belanrijker is mijns inziens dat geen enkele kiezer van vier jaar geleden reden heeft om nu iets anders te stemmen. Ik noe m dat geen verlies voor de KVP. De KVP was nummer één en zal dat ook blijven Wilt u nog Iets zeggen buiten de vragen om, het hart te luchten als het ware? enige kritiek gekomen. Nu is het bij de VKP zo, dat de kandidaten lijst op de meest democratische manier tot stand komt. Mis schien zijn andere partijen bang voor iedere verandering; wij zijn dat niet. Dat houdt 'geen en kele negatieve beoordeling van de zittende fractie in. De nieu we fractie staat voor precies de zelfde doelstellingen als de oude. Men vond kennelijk alleen dat anderen ook eens een kans moesten krijgen. Overigens is het bepaald niet zo, dat alles wat er in de nieuwe zittingspe riode gebeurt, uitsluitend een verdienste van de nieuwe club Is. Ds meeste zaken hebben een erg lange voorbereidingstijd no dig. Ik heb exchter in de nieuwe fractie met haar nieuuwe, én oude zeer deskundige leden het volste vertrouwen. Met name ben tk zeer gelukkig met de kandidatuur van het Tweede Kamerlid v. Eisen, die niet al leen uitstekend geïnformeerd is over de verbindingen tussen lands- en gemeen', epol.tek, maar bovendien de bollenstreek een zrer warm hart toedraegt. Warmondse raad akkoord met dure vuilperswagen WARMOND De gemeente raad van Warmond hield gis teravond een spoedeisende raadsvergadering over de aanschaf van een persvuil- wagen. De toestand van de huidige vuilwagen is zo slecht dat dit punt zeker geen uitstel meer kan heb ben tot aan de raadsvergade ring van 26 mei, aldus bur gemeester W. de Vreeze. Na een duidelijke uiteenzetting over het hoe en waarom, gingen alle raadsleden ak koord. De nieuwe vuilperswagen DAF-chassis met Geesink op bouw gaat 113.700 gulden kosten, maar aangezien de wagen gebruikt gaat worden in samenwerking met de ge meente Voorhout, behoefde er slechts een krediet gevo teerd te worden van 56.850 gulden. Om zo vlug mogelijk huisvuil op te halen heeft men In de nieuwbouwwijk van Endepoel II al verschil lende plaatsen, afgezet met bielzen, waar de bewoners hun plastic zakken kunnen neerzetten. Wanneer dit ex periment goed aanslaat zal men gaan bekijken in hoe verre dit ook mogelijk zal zijn voor de talrijke War mondse dammen. WARMOND De gemeenteraad van Warmond heeft zich gisteravond na afloop van de vergadering beziggehouden met de moeilijkheden rond het rioolgemaal in de wijk Endepoel I. Door het Inbrengen van een dam wand, dat met veel moeilijkheden en zeer zwaar materiaal gebeurde, zijn in de muren van verschillende huizen scheurtjes ge komen. Van een woning is zelfs de vloer van de badkamer op dele verdieping gescheurd. De bewoners uit de buurt hebben reeds gesprekken gehad met alle In stanties de lets met de gang van zaken bij het rioolgemaal te ma ken hebben. Zij kregen de garantie dat er beslist een onderzoek zal worden ingezet voordat de bemaling wordt voortgezet. Dit werd gis teravond in de raad nog eens bevestigd. VOORSCHOTEN - Een overvolle publieke tribune tijdens de raadscom missievergadering van openbare werken verliet kort na 't begin van de vergadering weer de raadzaal omdat wethouder Koetser (VVD) *aar aanleiding van een ordevoorstel van de heren Van Wijk (PvdA), Goosens (D'66) en Franken (KVP) de mededeling deed dat om ver schillende redenen de zaak van de stallen van „De Lindehoeve" niet in het openbaar behandeld kan worden. Er is alleen een verant woordingsplicht van het totale college en niet van de wethouder van openbare werken alleen. Er is een collegiaal beleid tot uitvoering gebracht. Na deze mededeling overhandigde Goosens een brief aan de burgemeester, waarin om bijeenroeping van de gemeenteraad gevraagd wordt. Het altijd zeer kalen en voorzichtige raadslid Franker (KVP) barstte bijna van woede toen hij mededeelde dat „deze middag op da meest grove wijze de stallen in elkaar geduwd zijn". De heer Be- geen (VVD) wilde ook graag opheldering hebben en toonde zich voor behandeling in een raadsvergadering en niet in een commissiever gadering. Na deze korte uiteenzetting was dit ordepunt afgedaan en stroomde de publieke tribune leeg, nadat eerst leden van de jongerenraad van „De Lindehoeve" een verslag van de gebeurtenissen van die dag uitgereikt hadden aan de commissieleden. Uit het verslag dat van uur tot uur is bijgehouden blijkt dat de gehele dag vrijwel de gehele top van het Voorschotelde ambtenarenapparaat bij de Linde hoeve is gesignaleerd en vrijwel alle raadsleden een kijkje hebben genomen. Toen om half vijf een bulldozer aankwam ramde deze drie maai een muur waardoor de voorste stal in elkaar zakte. Hier na reed de bulldozer weer weg en liet een werkelijk levensgevaar lijke situatie achter, aldus een lid van het bestuur van de Stichting Oud- en Groen Voorschoten. STOMP WIJK Gyversto neemt morgen deel aan een groots korfbal-toernooi, in de Ener- giehai in Rotterdam. Zij die nen de beker, die deze keer door burgemeester Detmers van Zoeterwoude wordt uitge reikt, te verdedigen. Het toer nooi begint om 19.00 uur. De crossclub Stompwljk gaat fu- met haar concurrent uit ders Boys. Aanvang 12 uur op het terrein van Stompwijkse Boys. Hedenavond treden op de zolder van het Dorpshuis Natasja en Emile op. Dit Leidse duo, win naars van Nieuwe Oogst '72. hebben in Stompwijk veel sup porters. Morgenavond wordt in het dorpshuis een drive-ln gehou den. Medewerking wordt ver leend door Lexi's Drive-inn Discotheek. Aanvang 8.30 Leidschendam. De nieuwe Hedenavond vergadert de be- Hedenavondhaal t Gyversto we- naam wordt Motor Cross Club „Damwijk". Eerste en belang rijkste activiteit zal zijn het in orde maken van de crossbaan Ook voor de te kiezen dorpsraad heerscommissie Dorpsketting in het Blesse Paard. Aanvang 20.15 uur. de Veenweg. Sociëteit De Gaanders organi seert zondag de grote wed strijd Gaanders Girls—Gaan- is het mogelijk bij volmacht te stemmen. Tot uiterlijk 15 mei kan men ten gemeentehuize formulieren afhalen. derom oud-papier op in de Sant- en v. Santhorststraat, Meerlaan en de Meer en Geer. Zaterdag wordt de rest van het dorp van z'n oud papier „verlost". Men wordt verzocht de spullen gebundeld klaar te zetten. BOLLENSTREEK De laatste Jaren is de belangstelling voor de 'n Sassenheim en Breezand georganiseerde ziekzoekwed- strijden helaas teruggelopen. Dit wordt betreurd, omdat de kwaliteit van de Nederlandse bloembollen een steeds belang rijker concurrentiewapen wordt en de gezondheid van het pro- dukt moet voorop staan. Ge zien dit vakbelang en gezien het feit, dat het door de z ekzoekers eventueel te behalen dp'.oma in de C.A.O. f'nancieel wordt ge waardeerd. hebben de samen werkende keuriiïgsd ensten Plantenziektenkundige D enst en Bloembollenkeuringsdienst, be sloten de wedstrijden in ieder ge- Morgen ziek- zoekwedstrijd in Hillegom val voort te ze'.ten. Het leek echter gewenst het evenement te concentreren op één. mtn of meer centrale plaats. H ervoor is gekozen het Bloembollenceo* trum te Hillegom, niet alleen vanwzge de centrale functie van dit gebouw, maar ook omdat tij dens de op de wedstrijd volgen de beursdag veel vakgenoten In de gelegenheid zijn het demon stratiemateriaal te bekijken. Bo- vendien kan aan de bezoekers meer service worden geboden door de aanwezigheid var sporthalkantine en de nabijheid van Treslong. Morgen van 9.00 uur's morgens tot 's m ddags 16.00 uur heeft men de gelegen heid kennis te nemen van ziek mater aal van tulpen, hvac n- ten, nare «en, dahl a's. gladio len en b jgoed en kan men deel nemen aan de wed*tr jd voor een diploma tulpen, hyacinten of narcissen. Weinig zekerheid over Vernèdepark VOORSCHOTEN De raadscom missie openbare werken kreeg gisteravond een opsomming van de werkzaamheden betreffende de zestig woningen in het Ver- nèdeipark. Het lid H. van Wijk had aoor middel van vragen deze zaak aan de orde gesteld. Wethouder Koetser kon eigenlijk alleen mededelen dat na het principe-besluit van de gemeen teraad op 22 februari jl. waarbij besloten werd tot afbraak en nieuwbouw ter plaatse, een brief gezonden was aan het mi nstede van volkshuisvesting om goedkeuring op dit besluit. Het ministeriële antwoord was nag niet gekomen. De commissi besloot om zo spoe dig mogelijk de bewoners te vragen een afvaardiging te vor men terwijl getracht zal wor den een equête onde de be- wone-s te houden. Mr. Begeer (VVD) stelde voor bij die en quête de raadsleden iin te scha kelen, omdat volgens de wet houder de ambtenaren overbe last zijn. Wethouder Koetser kon geen enkele mededeling doen over het tijdstip waarop de afbraak en nieuwbouw zou kun nen beginnen. Getracht zal wor den de wijk zo leefbaar moge lijk te houden. Bewoners die het Vernèpark willen veriaten. krijgen de medewerking van de gemeente. Vietiiam-actie in Leiderdorp LEIDERDORP De actie In Lei derdorp van de werkgroep Viet nam samen met de plaatselijke Wereldwinkel en het St. Elisa beth ziekenhuis voor het Binh Vien Ha-I.an Nederlands zieken huis in Vietnam heeft 22.000.— opgebracht, hetgeen Inhoudt dat er 62 bedden voor het zieken huis gekocht kunnen worden. Jubilerend „Looft den Heer" was grandioos Llsse De chr. rang- en ora to ri umvereniglng „Looft den Heer" heeft gisteren in Lls^e ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan een jubileumuitvoerinng gegeven in de Agathakerk. Men mag in Llsse dankbaar zijn, dat een dergelijke zang- en ra- toriumvereniging no gten votle bestaansrecht heeft en op cultu reel gebied hoogtijavonden weet te goven, allereerst door haar e'gan belangrijke inbreng, maar voorts ook door de solistische medewerking, waarvoor men deze avond had gearrangeerd Lize Sctioo, sopraan; Truus van Dongen, alt; Jan Waayer, tenor. Jan Hulsbos, bas; Aat van Vliet, orgel en het Haags Bege- leiidings Orkest. Het geheel stond onder leding van dirigent Harry Brasser. Het talrijke publiek heeft ademloos geluisterd en ge noten. De solistische medewer king was voortreffelijk. Nieuw schoolhoofd in Noordwijker- hout NOORDWIJKERHOUT T« hoofd van de eerste openbare school sinds 50 Jajem m Noord- wljkerhout ls benoemd de heer G. H. A. Voorn uit Warmenhui- zen. De heer Voorn stond nummer één op een voordracht, die gelijklui dend was opgemaakt door bur- gem „'ester en wethouders ln overeenstemming met de In specteur van het lager onder wijs en de raadscommissie voor onderwijs. Van de 10 gel dig uitgebrachte stemmen 1 raadslid stemde blanco en 1 stemde ongeldig kreeg de heer Voorn er zes. De heer Voorn H 27 Jaar. gehuwd en heeft 2 kinderen. Na in Hil versum en Weesp voor de klas te hebben gestaan i« hij nu 4 Jaar in Warmenhuizen werk zaam. In de Theresia-schoo! daar heeft hij de zorg voor de 3e en 4e klas. De heer Voorn staat op het stuk van onderwijs vernieuwing moderne systemen voor en h j ls bijzonder ingeno men met het Jenaplan van Pe ter Petersen. Reconstntetie Vronkenlaan LF/DERDORP Omstreek» 13 mei wordt een begin gemaakt met reconstruct'ewerkzaamhe- den en het asfalteren van de Vronkenlaan. De werkzaamhe den zullen worden uitgevoerd door wepenbouwmaatschappij J. Heymans B.V. te Rosmalen on der c' rect'e van de gemeentelij ke Dienst bedrijven. Om deze Reconstructie met zo we'nlg moge' jk h nder voor de bewo ners en het verkeer te kunnen voltoo cn zal het werk in 2 fasen worden uitgevoerd, waarbij de aanliggende woningen zoveel mogelijk bereikbaar blijven.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5