Goede start van invaller Chris van der Smissen c nu Attila liep mee met 'n traanoog en 'n pruillip ïeert Jansen de rote afwezige in estlandmarathon Cornelis naar Twente IAIM74 (Van onze sportredactie) SSLUIS. Geert Jansen, Nederlands beste maar ook grilligste ge afstandloper zal niet starten in de zesde Internationale West- idmarathon, die morgen op een parkoers door de gemeenten assluis, Maasdijk, 's-Gravenzande en Hoek van Holland wordt louden. Na tot tweemaal toe zijn komst bij het organisatiecomité hebben aangekondigd, liet Jansen op het laatste moment afwe- Waarmee hij zijn kansen op het Nederlands kampioenschap, eggelegd voor de beste Nederlander in Maassluis, bij voorbaat handen geeft. favorietenrol zal, wat de nationale inbreng betreft, worden over- nomen door Henk Kalf, Johan Kijne (Nederlands marathonkam- >en) of Cees Verhoef. Van de 181 deelnemers komt het meeste ta- uit het buitenland. Joe Keating (met een tijd van 2.21), Bob At- Bson uit Engeland en de Tsjech Joseph Kirss - drie van de in totaal buitenlanders die inschreven - zijn de grootste kandidaten voor de rste plaats. De groeiende belangstelling voor de Westlandmara- on. waarvan de start om 13.00 uur bij de Olympiade Sporthal in jassluis is, blijkt uit de belangstelling van een Italiaanse loper. GEER JANSEN DEVENTER. - De besturen van FC Twente en NEC zijn in prin cipe accoord met de transfer van voorstopper Henk Comelis van NEC. Volgende week zullen AZ'67 en Go Ahead Eagles de onderhandelin gen beginnen over de transfer van Niels Overweg naar de Alk- maarse club. Zaterdagmiddag zullen voorzitter Jaap van Praag van AJax en Hans Kraay met elkaar „onder handelen" over de benoeming tot manager.Naar verluidt zijn beide partijen nu reeds accoord, want Ajax heeft een persconfe rentie voor dinsdagmiddag uit geschreven. EDDY ACHTERBERG Duel schorsin» Achterberg ZEIST - Eddy Achterberg, de in de wedstrijd tegen Feyenoord zo fel bekritiseerde middenvel der van FC Twente heeft aan zijn door scheidsrechter Charles Corver getoonde gele kaart in die wedstrijd een schorsing van één wedstrijd overgehouden. Te vens kreeg de Twentenaar ee_p boete van 250 gulden. rISSER EK AC MILAN PLEEGDE HARAKIRI AAN De Italiaanse pers as gisteren bitter teleurgesteld rer de nederlaag die AC Milan oensdagavond in het Feyen- irdstadion heeft geleden tegen i Oostduitse ploeg FC Magde- irg- meeste kranten vonden het ostduitse team middelmatig en elemaal niet gevaarlijk. .Daarom was Milan in de ge- genheid om een gemakkelijke verwinning te behalen. Maar plaats daarvan heeft het Ita- iaanse team zichzelf verslagen toen een van de verdedigers in doel schoot", aldus he: Milanese dagblad „Gazzetta del- )i Sport". Ui te hebben opgemerkt, da: de c^ünale maar een saaie verto- c; was schreef het blad dat Müa in de eerste helft domi- eeerit zonder kans te zien een (toe/puni te maken Milanese blad „Corriere deüa ra" meende dat de nederiaag n slecht seizoen voor het lta- aanse team, dat ook in de Ita- aanse competitie teleurstelde, (sloot. ander blad „II Giorno" vun.i lat Milan harakiri had ge leegd door in eigen doel te chieten. „Dit doelpunt gaf lagdeburg genoeg moe.i en scoringskansen." Beroep van Atïetico afgewezen liRICH De commissie van beroep van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft het protest Atletlco Madrid tegen d® door de strafcommissle opgeleg de boete van 100.000 Zwitserse francs (ongeveer 90.000 gulden» i en de schorsing van drie spelers (voor drie wedstrijden) afgewe zen. tletico Madrid zal aus komend.- woensdag in de finale tegen Bayern Mlinchen in Brussel zon der Ayala, Daz Figueras en Vi cente Hernandez moeten speie.i IAAF schorst Pakistan lOME Het bestuur van de in ternationale amateur atletiek federatie (IAAF) heeft tijdens een bijeenkomst in Rome beslo- een speciale commissie te vormen om de mogelijkheid tot wedertoelating van China in de IAAF te onderzoeken. Het bestuur van de IAAF legde Pakistan een schorsing van drie maanden op omdat atleten uit dat land zijn uitgekomen in wedstrijden waarin ook Chinese atleten startten. Volgens de re glementen van de IAAF volgt automatisch een schorsing wan neer atleten van lidstaten uitko men tegen vertegenwoordigers van landen die niet zijn aange laten bij de IAAF. ili v.-> Overwinning militairen bEVENTER Het Nederlands militair elftal heeft gisteravond m Deventer met 41 van' de Belgische militairen gewonnen. Be ruststand was nog 00. De Westduitse scheidsrechter Es- weiler stuurde twee Belgen van het veld. In de 68e Vergote en jwee minuten later van Meche- l*n. Het scoreverloop was: 61e minuut Stevens 01, 6e Van Staveren 1—1. 69e Koer:;r 2—1. «e Koerver 3—1, 88e Strijdveen *—1. Toeschouwers 3.000. I wKÊÊM CHRIST VAN DER SMISSEN DOORNIK „Wat was dat moeilijk 6peien", verzucht te de 19-jarige Brabander Christ van der Smissen na dat hij gisteren ln de eer ste ronde van het wereld kampioenschap bandstoten in de Zuidbelgische stad Doornik de 33-jarige Nu- buaki Kobayashi in 30 beurten had verslagen- 182-200. De Japanner, ruim een maand geleden in Ant werpen de opvolger van Raymond Ceulemans als wereldkampioen drieban den, bracht de in die spel- soort geëigende tactiek van verdediging in verscherpte mate over op het bandspel, dacht bovendien bijzonder lang na ook over de sim pelste figuren en bracht daarmee de nog weinig ge routineerde Nederlander bijna helemaal van zijn stuk. Van der Smissen, in Doornik aan wezig omdat de Nederlandse kampioen Hans Vultink geen zin had in dit reisje, kreeg al in het begin een morele optater toen Kobayashi hem in de eerste tien beurten haast onbespeelbare ballen liet: 18-18. Daarna de marreerde de Brabander wel met series van 20 en 31 maar kwam lang niet genoeg voor. De Japanner kwam een paar keer bijna op gelijke hoogte (135-143 en 182-183) maar v. d. Smissen zegevierde. In zijn tweede partij nam Van der Smissen revanche voor de ne derlagen die hij vorig jaar in Wenen en eind maart in Zand- voort in de Europese kampioen schappen tegen Connesson had geleden. Het werd een duidelijke zege voor de Brabander: 200-172 in acht tien beurten. Door een arbitrale blunder raakte Raymond Ceulemans gister avond laat twee punten achter op Dielis en Van der Smissen. De Belg werd in zijn dertiende beurt ten onrechte midden in een serie afgeteld. Siebert, die mede had geprobeerd de scheidsrechter van zijn fout te overtuigen, was niet zo sportief om daarna opzettelijk te mis sen. Integendeel, hij maakte een serie van 59 en won nu vrij ge makkelijk van de mentaal ge knakte Ceulemans. „Dit kost mij het kampioenschap", zo zei de Belg teleurgesteld na afloop. Uitslagen: Connesson (Fra)—Be- rardi (Arg) 200-154/30; Ko bayashi (Jap)v.d. Smissen (Ned) 182-200/30; Ceulemans (Bel)—Weingartner (Oos) 200— 5S/15; Siebert (Wdl)—Dielis (Bel) 48—200/10: tweede ronde: v.d. SmissenConnesson 200 172/18; Berardi—Kobayashi 124- 200/28; Weingartner—Dielis 108- 200; Ceulemans—Siebert 139-200. Stand Dielis 4-16.10; v. d. Smissen 4-8.33; Ceulemans 2-9.41Siebert 2-3.00; Connesson 2-7.75: Ko bayashi 2-6.58; Weingartner 0- 5.56; Berardi 0-4.82. Van onze paardesportmedewerker WASSENAAR De draverijen en rennen staan morgenmiddag om half drie op Duindigt in het te ken van de sportpers. De pers prijzen van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport zullen tevens worden uitgereikt. Zoals bekend is de tweede prijs ge wonnen door de chef van de sportredactie van het Binnenhof Herman van Bergem. Hij zal echter niet alleen één prijs in ontvangst nemen, maar ook een ereprijs uitreiken aan de winnen de eigenaar van het internatln nale hoofdnummer die middag, de Dagblad Het Binnenhofprijs. Henry Belwin en Don Faune maken een goede kans op d*> ereprijs voor hun eigenaar in dp wacht te slepen. De tips voor de acht draverijen en SPORTREDACTIEPRIJS: Llnda Quick Michel Nimble en Kuno van der Lente, PERSPRIJS Mal Retina. Moreno Fortuna en Lady Clementine. JOURNALISTEN PRIJS: Larens Tips Duindigt Roem. Lola Hollandla en Jet We** landia. DAGBLAD HET BINNENHOFPRIJS" Henry Bclwln. Don Faune. Joke Kstar. PAARDESPORT IN REN EN DRAF PRIJS: Rlki Lash, The Fox, en Wlnjt Sine outsiders: Master Tanner vellnft en Jan de V. DE GELDERLANDERPRIJS: Ivan. Inca en Jorno Bcroona. PBRSFOTOPRIJSJassana. Lucy De merries en de hengsten komen zondagmiddag in hun produkten- rennen aan de start op Duindigt De grootste klassieker voor de jaarlijkse derby. Na afloop van deze twee rennen kan een prog nose voor de volbloedderby wor den gemaakt. Bij de hengsten zal de strijd zich afspelen tus sen de favorieten Fieldmaster en Feuerglut. Bij de merries is echter de strijd open en is een verrassing zeer goed mogelijk In een derde ren komen dp Duitse en Nederlandse amatri- ces en amateurs in actie in de Prijs van Neuss. De eerste start zondagmiddag 1.30 uur. De tips: BARCELONAPRIJS: Keon's Bulten zorg, Leny Special en Lies. rlquc. Jolly Jinks KENGSTENPRODUKTENREN: Field- master, Feuerglut en Monsieur le Bref MADRIDPRIJS: King Hollnndla. Ja- nuska D en Katanja. VALE.NCIAPRIJSLaren* Trots, Leon PRIJS VAN NEUSS: Big Bess, Merlo. Wildebras en outsiders: Tudor Rous- sd S en Artols. MALAGAPRIJSLord Easter. Makore De Wit weg bij Ajax AMSTERDAM Het bestuur van Ajax heeft gisteren het volgende communiqué verstrekt: „In j een ledenraadvergadering van Ajax is de heer A. de Wit ter- wille van de eenheid in de ver- eniging als algemeen commissa-1 ris uit het Ajax-bestuur getre- j den." FC Den Haag-MW begint om 14.30 DEN HAAG Het laatste duel van FC Den Haag in de compe titie, tegen MW, begint zondag om half drie. In het elftal van FC Den Haag ontbreken Piet de Zoete en Rob Ouwehand. De Zoete heeft gevraagd niet meer opgesteld te worden, omdat hij een amateurclub gaat trainen. Ouwehand heeft een voetblessu re. FC Den Haag C speelt uit tegen Haarlem. P/M KOHLER RENTIPS Overwinning Uruguay was geflatteerd MONTEVIDEO Uruguay heeft in Montevideo met 2-0 gewonnen van Noord-Ierland. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De doelpunten werden gescoord door Spits Fernando Morena in de 16e en 26e minuut. Het was een geflatteerde triomf voor Uruguay. Noord-Ierland bezat 'n snelle en harde ploeg maar de Uruguayese doelman Fernandez stak in een geweldige vorm en bleek onpasseerbaar.. Rio de Janeiro - Een dag nadat Brazilië de veertig spelers p.an de FIFA had opgegeven, heeft bondscoach Mario Zagalo al de 22 bekendgemaakt die naar West-Duitsland zullen gaan. daarin ontbreekt middenvelder Carbone wegens een blessu re. De 22 zijn: doel: Leao, Wendell en Renato verdedigers: Ze Maria, Nelinho, Mario Marinho, Francisco Ma- rinho, Luis Pereira, Marco An tonio, Alfredeo en Piazza middenvelders: Clodoaldo, Riveli- no, Ademir en Paulo Cesar (Bo taf ogo). aanvallers: Edu, Cesar, Jairzin- no, Lelvirha. Dirceu, Valdomiro en Paulo Cesar (Internacional). Zweed Borg in halve finale Dallas De Zweed Bjoern Borg en de eeuwig miskende Jand Kodcs hebben rich naast New- combe en Smith geplaatst bij de laatste vier van het WCT-we- reldkamploenschap tennis ln Dallas. De 28-jarige Tsjech Jan Kodes, die aan het winnen van Wimble don een minderwaardigheids complex heeft overgehouden omdat niemand hem serieus neemt, schakelde Grand-Prlx- winnaar de onberekenbare Ilie Nastase uit met 7—6 (7—2), 6— 1 en 7—5. Voorts was de 17-Jarige Bjoem Borg. misschien niet het aller grootste talent dat ooit is opge staan, maar in ieder geval zinj leeftijd jaren vooruit op doorzet- tings- en uithoudingsvermogen, met 75, 6 4, 7—6 (76) ster ker dan Arthur „ace" Ashe. (Van onze sportredactie) WASSENAAR- De rensport wacht een belangrijk weekein de. Zowel zaterdag als zondag volbloeds op de Wassenaarse baan in actie. Voor de insiders tips ditmaal geen trainer of joc key, maar de zeer deskundige chef van de afdeling renwezen van de Stichting Nederlandse draf en rensport de heer Pim Köhler. Zijn tips voor zaterdag: Nieuwe Rovu- prljs: Q. Ronnld (Rabenstelner) 2. Rich Auntie (Schwurzküchel) en 3. Mettlesome Maid (Vandeuren) Pnar- despoil In Ren en Drafprijs: I. Rlkl Lash (Vandeuren 2. Jock (welss) en 3. The Fox (Webb), outsider: Mano River (DavlesL De tips voor zondag; merries Produklenren: 1. Stal Gv-ran (keuze Jolly Lady (Smith) en Jollv Jinks Rose (Wetemans), 2. Frederl- «jue (Schwarzkflchel) en 3. Sun Star (Jones). Hengsten Produktcnren1. Fieldmaster (Van der Kraats) 2. Feuerglut Welss) en 3. Monsieur le Bref (Davles). Prijs van Neuss: I. Big Boss (Pelllnkhof). 2. Artols (Rcl- neoke). 3. Wildebras (M. von Wer ner (Duitsland) en outsider: Merlo Smit) Nederlandse ritzeges BILBAO/VILLARS Nederland se renners hebben gisteren voor ritoverwinningen gezorgd in de Ronden van Spanje en Zwitser land. In Bilbao won Gerben Karstens de eindsprint voor Pe- rurena en Danguillaume. In het Zwitserse Villars zegevierde Cees Priem in de eindspurt voor Pintens en Van Roos- broeck. Fuente (in Spanje) en Panizza (in Zwitserland) behou den de leiderstrui. De Tsjech Bartonicek won de tweede etappe van de wedstrijd Warschau-Berlijn-Praag. Schtlr was de beste Nederlander op de elfde plaats. De Rus Pikkoes is algemeen leider. Scliaakremise LENINGRAD De tiende partij in de schaaktweekamp voor de halve finales van het kandida tentoernooi tussen de Russen Boris Spasski en Anatoli Karpov is gisteren in Leningrad in re mise geëindigd. De partij, die woensdag was afgebroken, duurde 60 zetten. Karpov heeft tot nu toe drie partijen gewon nen. Spasski zegevierde alleen in de openingswedstrijd. Jeugdtoeraooieii in Rijswijk Sportbrief uit Brussel ,,'t IS in de Saccoche". Deze woorden werden door Pol van Hlmst gesproken in de kleedka- mer van Beveren waar het zicht door de dampigheid slechts dertig centimeter bedroeg. De paarswitten hadden met 4I gewonnen en daarmee voor de zestiende maal de landstitel gepakt. Pol behaalde daarmee zijn achtste titel. ,,'t Is in de Saccoche", zei hij nog eens en knikte. .Allee, we hebben hem", was de diepzinnige reactie van Jean Dockx die het vertikte om een toupette te dragen, maar wel danig kaal wordt. Er was geen champagne en slechts een bloemstukje dat verlept aan de kap stok hing als een oud wijfje op de hoogste rek in de sauna. Trainer Urbain Braems ging schouderkloppend en nekstrelend rond. Attila Ladinski schudde zijn manen. Attila Ladinski was niet van de partij geweest en had de twee maal drie kwartier doorgebracht op de bank der reservisten. Voorwaar een hard gelach voor de topscorer van het koninkrijk, die min of meer toevallig de laatste tijd wat uit vorm is en speelt alsof de bal vierkant is. De schimmen in de Beverense waskeuken verhieven zich, veegden de kluiten uit de haren en maakten zich op om ten behoeve van de herwaarts gesnelde suppor.ers en andersdenkenden publiek 't obligate ererondje te lopen. Attila Ladinski schuilde ander maal zijn manen en weigerde. Goede raad was oo kzo duur omdat Attila van da vele talen die in België min of meer behoeftig gespro ken worden er nagenoeg geeneen verslaat. Attila weigerde de ere- ronde te lopen. Urbain Braems trok dat terecht op z'n eer en omhelsde de dienstwei geraar in de mist en fluisterde iets in zijn oor. De eer zegt dat het lieve woordjes waren, anderen spreken van omkopen en enkelingen houden het er op dat Urbain in drie talen heeft gezegd: Attila, je loopt mee of ih wurg je totdat je tong op je navel hangt". Hoe dan ook Attila liep mee, zij het dan ook met een pruillip en traanoog. Toen de jongens terugkwamen hadden ze geen trui meer aan 'l lijf en 3 onder hen waren beide schoenen kwijt. De supporters hadden hun lievelingen geplunderd en Pol had een drielijnige schram over zijn linkerschouderblad. Toch sierde een gevoelige glimlach zijn verweerd gezicht. Straks wordt te Anderlecht een groot jeest ge vierd, worden de bloemen met bakken en al buiten gezet, gaan er zo vast als een huis zeven schapen en een os aan het spit. De vrou wen van Anderlecht zijn al begonnen met de vooroejerungen. Ze tui gen zich elke avond paasbesl op en trekken de gordijnen voor de kroegvensters open. Ze steken triomfantelijk de jaden sigareitenpijp tussen de vermiljoenrode lippen en neuriën zacht het heerlijke lied van „Les Mauves", dat nog van Oranje Boven gestolen lijkt le zijn. Elke avond is er al feest en dans in Anderlecht en de koeien in het gigantische slachtj'huis loeien al vrijgevig mee, uiteraard niet we tende welk wreed lot hen wacht. Maar het wordt een vals feest. Ladinski heeft de pest in. Pol van Himst heeft gedreigd zijn club. die hij bij wijze van spreken mede heeft opgericht, te verlaten om zich te vergooien aan de een oj an dere Spaanse voetbalonderneming. Rob Rensenbrink, die toch een man van weinig woorden is het verhaal wil dat hij tussen ge lukkig nieuwjaar" en .zalig kerstfeest" geen bek meer open duet, heeft uitgebeld te verstaan gegeven dat het bloed gaat waar het niet rijden kan en het vaderland trekt. Er heerst wat ontevreden heid in de rangen. Hier en daar wordt gekibbeld Er zitten plooien in het laken en sleet op de organisatie. Dat kampioenschap heeft Anderlecht dit keer trouwens cadeau gehad. De jongens van Polleke waren niet de besten, maar de minst slech ten. Ze hebben geblunderd en gefaald en ze hebben het toch ge haald, omdat de naaste concurrenten wel trapten maar niet voetbal den. Dat doelvei dediger Leen Barth doorverkocht werd naar Ajax heeft ook kwaad bloed gezet. Leen is niet alleen een aardige en ge tapte jongen, hij is ook een puike keeper. Ieder vakman weet dat. Nu gaat Anderlecht proberen ene zekere Birger Jensen uit Kopen hagen weg te kopen, hetgeen een gok is die ook nog veel geld zal kosten. Denen aarden niet zo best in Brussel en Barth was hier kind aan huis. ofschoon hij in zijn noppen is met de terugheer naar het vaderland. Dat geldt in dubbel gebeide mate voor zijn jonge knappe vrouwtje die nog afkomstig is uit Nijmegen, waar zoals be kend de hevigste vaderlanders wonen. Een Nijmegenaar kan het buitenland best verdragen als hij elke dag maar drie minuten hui len mag. Lcens vrouwtje deed dat op de schouder van de keeper. Da's nou uit. RIJSWIJK Aan het einde van elk veotbalseizoen houdt elke vereniging er wel een of meer jeugdtoernocien op na om de voetbal nog enige tijd rollende te houden. Zo houd: dcValkc- niers zondag 12 mei het Deken Heemskerk-toernooi, op zondag 19 mei het Majclla-bokacl-toer- nooi en op hemelvaartsdag 23 mei het Jos F. Eysackers-toer- nooi. Dynamo'67 organiseert een jeugdioernooi, dat zie op zater dag 11 mei en donderdag 23 mei afspeelt. Hieraan nemen deel H.D.V., De Jagers. L.Y.R.A., Marathon, N.I.V.O. Oranje Blauw, Tedo, Triomph, De Val- keniers, Te Werve, W.I.K. en I Dynamo'67. ATTILA LADINSKY

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13