Overtuiging grootste kracht Meerburg moet na 4-2 nederlaag definitief afhaken Tweede punt voor Rippers Voor Roomburg geen promotie Hendrikse en V. V eisen naar Telstar Randstad Sport kampioen: LEIDEN. De fout die Meer burg-keeper Jan Röttmensen maakte vormde de genade slag voor de Meerburgploeg. Harry van dorp die langs de zijlijn oprukte met een ver dediger achter zich zag de keeper uit zijn doel op hem afkomen. Een beheerste schuiver naar de vrijstaande Ad Lelieveld volgde. Nu was het voor de meest technische speler van de VNL-aanval geen moeite de bal in het lege doel te deponeren. Hier mee werd de stand op 1 voor de gasten gebracht en kon het sterk terugvechtende Meerburg het kampioen schap eigenlijk wel vergeten. Meerburg, dat dacht in deze wedstrijd vrijuit te kunnen voetballen tegen een door de zenuwen geplaagd VNL kwam bedrógen uit. In de aanvangsfase leek het erop dat de thuisclub in een heel korte periode al afstand zou nemen. Maar de VNL goalie Van der Hooge keerde het vliegend schot van Riny van Veen op magnifieke wij ze. Al in de tiende minuut kwam VNL aan de leiding. Joop sveld kopte de bal van uit het middenveld de spits in. Waar Harry van Dorp te gen Röttmensen op schoot. De terugspringende bal werd door Ad Leliveld over de vertwijfelde keeper en verde diger Jan Klein in het doel gekopt. Vijf minuten later mocht Leendert Struik de vrije schop nemen, die via Van Dorp ineen keer in een doelpunt werd omgezet: 0—2. In de volgende periode kwam de zwakte van VNL aan het donkere daglicht. Het mid denveld dat Van Dorp aan de voorhoede had moeten af staan kon de spitsen niet bij houden en bleef te vaak ach ter. Hierdoor kreeg Meer burg wel enkele kansen maar riny van Veen bleek nog niet in staat de hechte VNL-defensie te doorbreken. Vlak voor de rustpauze werd de stand zelfs nog 0—3 door een strafschop. Ad Leliveld. die de bal na een fout in de verdediging ontving kwam oog-in-oog met de Meerburg keeper. Nadat hij eerst tegen hem had aangeschoten werd hij met de teruggekestste bal aan de voet door de goalie onderuit gehaald. Leendert Struik mocht het karwei toen afmaken en bracht de stand op 03. Dat Meerburg in de rust hartig was toegesproken door trai ner Bekkering bleek al di- rekt. De eerste minuut in de tweede helft strafte Riny van Veen een fout in de VNL verdediging af: 1—3. Het toen hard terugvechtende Meerburg kreeg de pin op de neus door het vierde VNL doelpunt, dat uit een fout van de keeper volgde. Ondanks dat ging Meerburg niet bij de pakken neerzitten en vocht door. Nogeens mocht Riny van Veen sco ren, nu na een fout van ver dediger Theo Luykx. VNL dat de overwinning de resterende tijd in zijn zak had kon zo het laatste kwar tier freewheelend nog af en toe gevaarlijk worden. Trainer van Dorp van VNL zal zijn ploeg, misschien kam- pioensploeg, volgend jaar niet meer bijstaan. Hij gaat hoogstwaarschijnlijk naar Sc.Lisse en zijn opvolger wordt oud Roodenburg speler Ouwerkerk. HANS VISSER LEIDEN Roomburg heeft gisteren in de promotiewed strijd tegen Cartouche niet meer dan een gelijkspel we- ten te behalen. Helaas was dit resultaat niet genoeg om volgend jaar in de tweede klasse uit te mogen komen. Op het slechte veld aan de Kanaalweg begonnen beide partijen zeer nerveus. De Leidenaren gingen van meet af in de aanval, die echter niet vaak verder kwam dan de 22-meterlijn. Beide partij en maakten veel overtredin gen, die vooral aan het zeer hobbelige veld en het (soms te) harde spel te wijten wa ren. De bondsscheidsrechters wis ten het goed in de hand te houden, al werd de eigen- voordeelregel zelden toege past. Roomburg was de ge hele eerste helft duidelijk sterker, maar er bleef ge vaar dreigen van de contra- attack van de Hagenaars. Pas tegen het einde van de eerste helft wisten de Leide naren zich enige kansen te scheppen via strafcorners. Deze werden echter alle af gefloten voor sticks of te hoog aanslaan. De rust brak zodoende aan met een 0—0 stand. Ook de tweede helft gaf een duidelijk sterker Roomburg te zien, maar ook nu faalde de afwerking en ontbrak het kleine beetje geluk, dat da Leidenaren best konden ge bruiken. Vrouwe Fortuna keerde zich zelfs geheel te gen Roomburg, toen de eer ste serieuze aanval van Car touche in de tweede helft (na ongeveer 20 minuten spelen) meteen een doelpunt oplever de. Op links brak de buiten door en diens voorzet kwam via keeper Leye bij de mid- voor, die de bal via De Leg- guards in de hoek deponeer de. Toch was Roomburg niet aangeslagen. Zelfs in het ge heel niet, want nog in dezelf de minuut brak rechtsbuiten Nol v. d. Drift door, om speelde keeper en scoorde, De scheidsrechter had echter even daarvoor gefloten voor een overtreding van de kee per en kende een strafpush toe. Peter Gerris nam deze moeilijke taak op zich en bleek over weinig zenuwen te beschikken: 1—1. Room burg putte hier moed uit, maar de resterende minuten bleken te weinig om de beno digde zege te behalen. LEIDEN Samen met het Haagse Quick Steps zal VTL moeten gaan uitmaken, wel ke van de beide ploegen het KNVB-schap mag behouden. Naar alle waarschijnlijkheid zal de beslissingswedstrijd zondag a.s. gespeeld worden op het terrein van Blauw Zwart in Wassenaar. In de laatste competitiewed strijd heeft VTL de geduchte opmars, waaraan het halver wege het seizoen was begon nen, niet kunnen waarma ken. Zeer nerveus en overge concentreerd traden de Vliet- bewoners opponent Graaf- Willëm II tegemoet. De Ha genaars daarentegen speel den frank en vrij, hetgeen tot gevolg had. dat er zich nogal wat hachelijke momen ten voor het Leidse doel voordeden. In de 20e minuut resulteerde dit in een doel punt, dat gescoord werd door Rob Willers. Nog voor de thee kwam VTL door toe doen van Vic Boutier tot 1-1 terug. In de tweede helft was VTL constant in de aanval, maar het was Graaf Willem, dat scoorde. Kopballen van Dik Schouten en Vic Boutier en een keihard schot van Maarten Jongejan werden vervolgens door de excelle rende Haagse keeper uit de pot gedoken... LOOSDUINEN Ondanks het 1—1 gelijkspel, waarmee Rljp- wetering in Loosduinen tegen de Postduiven genoegen moest nemen, zijn de kansen op promotie voor de „Rippers" nog volop aanwezig. Volop is dan een eufemisme, want Rijpwete- ring heeft de winstkansen duidelijk laten liggen, terwijl VFC tegen GDA die fout niet maakte. Men wordt nu geconfron teerd met een achterstand op de Vlaardingers, die men vori ge week in Rijpwetering op een gelijkspel had weten te hou den. Met nog een wedstrijd te spelen tegen GDA zijn de promotiekansen voor Rijpwetering dan wel aanwezig, maar men heeft zich in Loosduinen teveel afhankelijk gemaakt van eventuele misstappen van de tegenstanders. Postduiven—Rijpwetering was zeker in het begin geen hoog staande wedstrijd en de waarderingscijfers zouden dan ook aan de lage kant blijven. Ongecontroleerd spel, slechte passes en zeker de zenuwen waren de dissonanten die het spel van beide promotiekandidaten verstoorden. Pas tegen het einde van de eerste helft bracht Rijpwetering meer organisatie aan in het verzorgen van de aanvoerlijnen en was de nonchalan ce, die het spel van de verdediging karakteriseerde vrijwel verdwenen. Nonchalance, die de Rippers in het begin wel eens erg had kunnen opbreken, ware het niet dat gelegen- heidsspits Thoeng geen schutterskwaliteiten aan de dag legde. Reële mogelijkheden na misstappen van de ,,Ripse"-achter- hoede liet hij onbenut. Zijn spel o.a. had zeker in het begin Rijpwetering erop moeten attendeneren, dat Postduiven met het steriele spel, dat men in het begin op de grasmat pleegde te leggen, moeilijk te overwinnen zou zijn. Daarvoor konden de onzuivere dieptepasses en het gemis aan een behoorlijke opbouw en een afspeelmogelijkheid voor het middenveld geen zorg dragen. Dat gemis aan een afspeelmogelijkheid voor het middenveld was wel de grootste handicap, waarmee de ploeg werd geconfronteerd. Leo van de Zwet verliet te vaak zijn plaats in de spits op de vleugel, Hans Witteman verrichtte in de eerste hellt niet die taak in de spits, die van hem ver wacht moest worden en Gerard Weenink nam maar zelden aan het spel deel en faalde daarbij voortdurend. Kortom, de aanvaiskracht van Rijpwetering was tot een minimum gere duceerd. Die kracht werd voor het eerst pas weer getoond, toen Hans Witteman in de 39e minuut een vrij veld en zo doende ook een vrije schietkans kreeg. Hij verspeelde echter te gemakkelijke het leder. In een identieke situatie verkeerde Sjaak van de Star, nadat Thoeng van de Postduiven daarvoor het houtwerk op zijn degelijkheid had getest. Ook van de Star wist met de kans geen raad. Pas nadat Rijpwetering in de 12e minuut van de tweede helft de score had geopend wist men alle dissonanten uit haar spel te verwijderen. In die twaalfde minuut was er eindelijk eens sprake van een vloeienue combinatie, die door Hans Witte man in de openingstreffer werd omgezet. Rijpwetering legde nu het spel aan haar tegenstander op, bracht de bewegings vrijheid voor de Postduiven tot een minimum terug, maar vergat de strijd te beslissen. Kansen waren volop aanwezig. Van de Zwet schoot in ideale positie over, Gerard Wennink schoot op de lat en Weenink kopte in vrije positie in handen van doelman Nico van de Gaarden. Het waren de eerste hoogtepunten voor Rijpwetering deze wedstrijd. Echter ook hoogtepunten die men niet tot een fraai patroon aaneen kon weven. Men liet de Postduiven teveel weer aan de druk ont snappen. Een uitlaatklep, die voor de Postduiven groot ge noeg was om langszij te komen. Smits Schouten tekende hier voor op aangeven van de Graaf. Bijna had men zelfs met lege handen naar huis kunnen terug keren als de scheidsrechter Rijpwetering niet de hand boven 't hoofd had gehouden en een doelpunt van alweer Smits Schou teen na een enorme scrimmage afkeurde. Voor Rijpwetering betekende het een-impuls om alle krachten in de laatste mi* nuten te etaleren. Maar ook nu werden d« kansen niet benut. Gerard Weenink verscheen alleen voor doelman van de Gaar- .j den, dwaalde te ver af, maar wist de bal toch nog in de doel- mond te deponeren, waar Groenewegen de bal van de doellijn werkte. Hans Witteman en Sjaak van de Star kregen even zo goede mogelijkheden maar ook zij faalden echter op het laat ste moment. Daarom was het gelijke spel een slecht resultaat voor Rijpwe- teering en maakte men zich onnodig afhankelijk van de andere promotiekandidaten. PIET VAN DAM LEIDEN Ook UVS zal dit seizoen zijn tol moe ten betalen aan het be taald voetbal. Zaterdag ochtend zijn John van Velsen (19) en Gilles Hendrikse (21) tot over eenstemming gekomen met het bestuur van ere divisie-vereniging Tel star omtrent een con tract, dat overigens van wege de overschrij- vingsbepalirtgen van de KNVB pas met ingang van 15 juni getekend kan worden. Een ge duchte aderlating voor de blauwwitte formatie, die hiermede twee van haar meest getalenteer de voorhoedespelers moet missen. Een ont wikkeling, die echter door het bestuur van de nieuwbakken hoofdklas ser reëel werd opgevat. Vandaar, dat John van Velsen en Gilles Hen drikse bij hun onderhan delingen werden ge steund door Gerard De- sar, iemand die wel meer met het bijltje be taald-voetbal heeft ge hakt. tiers genomen. z.ijn pioeg neeri weer terug naar ae iuvvö. VOORSCHOTEN Randstad Sport is zaterdagmiddag op eigen terrein kampioen ge worden van de eerste klas van de afdeling Leiden van de KNVB. De Randstedelin gen kwamen in een directe confrontatie met de enige concurrent voor de titel, Ha- zerswoudse Boys, tot een 3 —1 overwinning. Randstad Sport, dat al eerder de zon dageditie zag promoveren naar de 2e klasse KNVB, was in dit topduel in alle op zichten de betere ploeg. Niet alleen technisch was de Voorschotense formatie ster ker, maar vooral op het ge bied van zenuwen bedwingen was het team, dat na enkele jaren LVB-voetbal weer te rugkeert naar het voetbal- walhalla, de Hazerswoudena- ren de baas. In de Hazerswoudse verdedi ging lieten de zeer nerveuze achterspelers Dick Zaal en Koos Cok van meet af aan heel wat steken vallen, die aanvankelijk door libero Aad Vreeburg konden worden ge corrigeerd. Doelman Cees van Tol moest dan ook van begin af aan zijn niet zeer geringe talenten demonstre ren om de „Sturm-und- Drang" drift van Randstad Sport in te tomen. Na tien minuten spelen juichte heel Voorschoten voor een treffer, maar scheidsrechter Steen- wijk, die puik voor de dag kwam, keurde na beraad met grensrechter Henk Groen de treffer af, omdat de bal voor het Boys-doel was getrokken vanaf een po- Na de zondag werd ook de zaterdagafdeling van Randstad Sport kampioen. Hier de winnaars mei de bloemen sitie achter de doellijn... Randstad Sport werd overi gens, na die onechte treffer, nog sterker in het veld en stelde op alle mogelijke ma nieren pogingen in het werk om zo snel mogelijk een voorsprong te nemen. Toch kwam de thuisploeg na een half uur spelen goed weg toen Joep de Ruiter een sco ringskans kreeg. Dank zij uitnemende ingrijpen van goalie De Vleeshouwer bleef de stand op „bril" staan. Tot de laatste minuut van de eerste helft. Een hoge voor zet keerde Cees van Tol met de vuisten, waarna Van de Geest het leer oerhard in de touwen joeg. In de tweede speelfase had Randstad eèn nog beter greep op het middenveld. In de twintigste minuut produ ceerde de Randstadformatie een doelpunt uit het boekje. Aad Mol presteerde het om vier, vijf man van Hazers woudse Boys op het verkeer de been te zetten. Mols hier na volgende dreun betekende niet alleen 2—0, maar ook de fraaiste treffer van de wed strijd. Met die 2—0 achter stand moest Hazerswoudse Boys wel in de aanval. Dus werd er gewisseld. Eddy Harkes zag zijn plek inge ruimd door LVB-topscorer Jan Rietveld en Aad Raap horst moest een plaats inrui men voor oudgediende Tor. Een kwartier voor tijd zagen de Boys kans op 2—1 te ko men. Sjaak van Dorp ver richtte het voorbereidende werk en goaltjesdief Jan Rietveld deed wat van hem werd verwacht: 2—1. Randstad Sport ging het spel bevriezen maar counterde zodra zich daartoe een kans je voordeed. Twee mèinuten kwam aan alle spanning een einde toen Aad Mol keeper Van Tol ten derde male het nakijken gaf. Dat betekende dus de titel voor Randstad Sport. Met veel bloemen, o.a. van Boys-aanvoerder Gaar keuken en veel lovende woorden o.a. van LVB-be- stuurder Goedhart en COVS- voorzitter v.d. Geer.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 20