Toestand voor scheepsrecht' de Danaïden blijft kritiek Kampioen schap voor Avanti Optimisme alom aanwezig op receptie van kampioen LDWS Beslissings wedstrijd voor Bax/Foreholte 0ATSUN le was topsco- it mis- ie eer- )elpun- i Hou- id. De lisclub stand 5. Sie- 2. De g ver oor A. pen or de 1. Na LEIDEN Dat elke week verlie- Ons Huis had één punt nodig en Ou- pakte er twee tegen ZKW, dat Gijs Kloos wegens droeve fami lie-omstandigheden moest mis sen. Junior Wim de Wit, die 's ochtends al een volle wedstrijd met zijn eigen team had ge speeld verving Koos gezien de omstandigheden naar behoren. Ons Huis was uiteraard wat fel ler en nam 02. De Leidse geelblauwen hervonden zich langzaam en hadden via goals van De Groot en Van Dam (2x) Ons Huis toch nog vrij snel ach terhaald. Zelfs gaf Ineke de Kreek, die goed op schot was. haar ploeg vlak voordat de thee werd opgezocht, de leiding. Ons Huis barstte toen van de zenu wen en had het helemaal te kwaad gekregen, als Van Dam een mooie doorloopbal ook naar behoren had afgerond. Toen de Rotterdammers meteen in de tegenaanval 44 vonden, werd het Rotterdamse spel zelfbewus ter. In moeilijke tijden laat Vrouwe Fortune vaak niets van haar horen, maar dit maal liet Het Grote Geluk Ons Huis niet lirtks liggen. 5 schoten leverden de bezoekers 48 op en uit was de partij, want ZKW was uiter aard in dit stadium niet zo geïn spireerd om terug te komen. Er werd wel hard gewerkt, maar het elan ontbrak gewoon. Ons Huis redde zich uiteindelijk ruim met 712. Ineke de Kreek (2x) en Jim van Daim scoorden in de 2e helft. zen je op een gegeven ogenblik kan gaan opbreken ondervindt De Danaïden nu, aan het eind van het seizoen. De blauw-witten baalden na hervatting van het veldseizoen „slechts" 4 punten en dat is voor een middenmoter te weinig. Vooral als de onderste ploeg, in dit geval Die Haghe, aan een machtige eindsprint be zig is. De Danagden heeft van de 8 punten voorsprong nog maar 2 over op Fortuna en Die Haghe, dat in de laatste partij wel de landskampioen tegenover zich krijgt. De Danaïden heeft maar een punt nodig en dat Weef ook de vereiste na de par tij tegen Archipel, dat sterk ge devalueerd was na de schorsing van Janne Engelberts, Schipper en Van Rhee. Zo kon het gebeuren dat de tot nu toe uit de publiciteit gebleven Piet Bijl zich met twee goals in de kijker kon spelen. Voor da wisseling van speelhelft plaats vond had Sander van Unen da score recht getrokken. Meteen na de hervatting van de gelij'k- opgaande partij gaf Casper van Nierop zijn ploeg voor het eerst de leiding, maar ook voor het laatst, want voor er een half uur verstreken was hadden op nieuw Bijl, zijn eveneens onbe kende collega Vonk en hun veel „beroemdere" medespeler Klouwen toegeslagen. Bij het in gaan van het laatste kwartier bracht Trudy Nap met haar eni ge schot van de wedstrijd nog een vleugje^hoop in de Leidse butooTmneenitegen harten. De hoop bleek ïjdel toen Yvonne Bakker 6—4 inschoot en De Danaïden middels een goal van Casper van Nierop een punt tekort kwam voor een verde ling, maar ook een punt voo^ da zekerheid om volgend seizoen ook Hoofdklasser te zijn. Vol gende week moet dat punt er wel komen als Luto op bezoek komt. Fortuna moet naar Roh- da en Die Haghe zoals gezegd naar Ons Eibernest, dat beslist niets cadeau doet aan de stad genote. PERNIX—FIDES PACTA 7—11 De niet spelende Pernix captain Jacob Bakker liet voor de derby tegen Fides Pacta weten, dat er dit jaar nog geen enkel positief bericht over Pernix geschreven was. Als dat een fout onzerzijds was, dan hebben wij die in de laatste wedstrijd van de oranle kragen niet kunnen corrigeren. Er viel na zaterdag met geen mogelijkheid een positief woord over Pernix te melden, want een danig verzwakt Fides Pacta (de zwart witten misten enkele sterke speelsters) had geen en kele moeite met de Leidse Hout Club. Reeds na 45 minuten bal- TEMPO-ORANJE NASSAU 9-3 omwentelingen zat Fides lek- Wie verwacht had, dat^J_eniP°j, scheepsrecht", of „we ko men hier volgend jaar weer", werden talloze malen gebezigd op de kampioensre ceptie van LDWS. Geen en kele spreker kwam onder dit soort opmerkingen uit en voorzitter Keyzer werd dan ook met de minuut nerveu zer van zoveel optimisme. Hij was er uiteraard wel blij mee, ook al maande hij de prettige gedachten van de genodigden keer op keer door te zeggen „Hartelijk dank voor deze vriendelijke woorden, maar we moeten het eerst nog waarmaken. We durven er echt niet nog maals op te hopen." Al met al was het bij LDWS bijzonder gezellig. De club heeft, na verleden jaar uit de Afdeling te zijn gepromo veerd, de opgedrongen rol van het favoriet zijn hele maal waargemaakt en be kroonde dat met een her nieuwd kampioenschap. „LDWS hoort er nu helemaal bij" drukte mr. De Jongh 't derdeklasserschap van de club uit. „Er staan nog wat verenigingen hoger geno teerd, maar ik heb er het volste vertrouwen in, dat LDWS ze binnen een mum van tijd ingehaald heeft" was zijn vooruitblik. „En wat ik nu zo mooi vind in deze vereniging is 't samen gaan van veld- en zaalvoet bal. Als voorzitter van de het (zaal)voetbalstraatje missie verheug ik me uiter aard bijzonder op dit be wijs". Typische woorden in het (Fzaal) voetbalstraatje van LDWS. Voorzitter Key zer kon, evenals zijn be stuur, terecht om dit compli mentje glunderen. Pratend over de erbarmelijke toestand waarin de terreinen van de kampioen verkeren, zorgde voorzitter van de Sportstichting, P. Biegstra- ten, voor de serieuze noot in dit gezelschap van uitslui tend goedgestemde in stru- menten. „Ik durf bijna niet naar buiten te kijken. Als u op deze weg (van kampioen schappen) blijft voortgaan wordt u een nachtmerrie voor de Sportstichting". Voorzitter Biegstraten hoopte op een betere toekomst wat de velden betreft. „Ik kan helaas niets beloven. Het is en blijft een kwestie van ho pen". Een grapje had d« voorzitter ook nu weer in petto. „Inderdaad, ook Jullie krijgen van ons de traditio nele bal. Maar dit dit geval is 't een hele speciale, want tweemaal kampioen worden gebeurd niet vaak. Op de bal staan de handtekeningen van het bestuur van de Sport stichting". En zei hij meteen daarachter dat zijn dezelfde handtekeningen die staan onder het contract dat jullie binnenkort krijgen aangaande de nieuwe huur verhogingen". Na deze toespraak las ceremo niemeester Van Velsen een aantal gelukstelegrammen voor en liet de vele bloem stukken aan spelers en be stuur zien. Onder andere af komstig van SJC, Foreholte en Hillegom. Verder werd het bestuur een barometer^ vlaggen, gesloten couverts en vele ballen aangeboden. Daarna werd het rijtje spre kers weer voortgezet met o.a. de heer Geen jaar (CCLV) de heer Van der Klugt (zaalvoetbalcommissie en ex-LDWS-voorzitter) en Piet v. Staden, de voorzitter van de jeugdafdeling van LDWS. Aan het eind van het officiële gedeelte nodigde ce remoniemeester Van Velsen eenieder uit om nog wat te blijven. Daaraan werd ln ruime mate voldaan. Het was dan ook erg gezellig. AD VAN KAAM Avanti is kampioen in de over gangsklasse G na de laatste wedstrijd tegen TOGB 1 met 8 —2 te hebben gewonnen. Lou- wers en Van Wetten tekenden elk voor drie overwinningen Straathof voegde daar tweemaal winst aan toe. Docos Is In de zelfde klasse een goede tweede geworden na een 7—8 overwin ning op Hteeds Hoger/TSB 2. Jac. van Veen, Gerard van der Klaauw en Fred Bracké kwa men allen tweemaal tot winst. In de overgangsklasse F presteer- KNS—SPERWERS 3-3. club in nood en ook deze Rotter damse opponent redde het vege lijf, zoals dat zo mooi heet Sperwers had daarbij in zoverre geluk, dat KNS dit maal niet oa haar zondags was. Sperwers pakte in de eerste 20 minuten al 0—2 en zag toen KNS lange tijd de kansen van te grote afstand zoeken. Zelf liet de ploeg uit de Kuipstad een kans op verrui ming van de marge ongebruikt. Pluspunt voor KNS in die fase was de defensie met Brakel aan het hoofd. Volkomen tegen de verwachting in schiet Ton Bey in 10 minuten tijd zijn ploeg in de 2e helft toch naar 22, maar daarna liet het middenvak het afweten. Kluts mist van 2>/2 meter en schiet te gehaast bil een opgelegde kans. Sperwers ra profiteert tien minuten voor het p® einde en winst lijkt zeker. Hans j» Filemon schiet echter in de 88e minuut 3—3 in en de terechte uitslag komt toch nog op 't wed strijdformulier. Marry Zirkzee nam afscheid van het hoogste team, waarin zij voor KNS 11 jaar heeft gespeeld. ker op fluweel (1—3). Na het kwartier pauze kon Pernix nau welijks iets in het wedstrijd beeld veranderen. Fides bleef gewoon de Iets betere ploeg en sprong nogal nonchalant met dn kansen om. Ruud Niessing nam Flip v.d. Kooy in de maling, en lachend bracht hij de opgelegde kans om zeep. Fides kon dat doen omdat de voorsprong groot genoeg was om niet in gevaar te komen. De negatieve uitslag had voor Pernix echter geen na delige gevolgen en dat is dan toch nog een positief geluld voor de Leidse Hout Club. 1COREVERLOOP: 0-1 De Haas: Joke van Duyn 1—1, 1—2 Meyer; 1—3 Piket; 14 Corry Planje; 1—5 v.d. Mevgaarden: 1-3 Conne Ctxree. RUST. 2—6 Breedveid; 2—7 Meyer; 3—7 Fred Breedveid; 3—8 Ruud Niessing; 4—8 Wil van Ek, 5—3 v.d. Kooy; 5—9 De Haas; 5—10 Piket; 6—10 Alice Tielam: 7— 10 Van Duyn; 7—11 Gonny Brandt. WIDERKWARTIER—ONS HUIS 7-12. moeilijk zou krijgen tegen Oran je Nassau, die kwam in de 2e helft wel op andere gedach ten. De Alphenaren schudden toen de gasten van zich af en maakten meteen weer een ploeg kansloos voor de titel, die steeds meer in de richting van Alphen komt. Tempo, getraind door de bekende oud Leidenaar Co Vavier. had het alleen de eerste 45 minuten moeilijk. An Kindt opende wel voordelig, maar 25 minuten verderop moest Kanbier toch gelijkmaken (22). Toen werd Tempo de ou de en dus sterker. Korenman liet zijn ploeg met 42 aan het 2de gedeelte beeinnen. Ondanks het ineens ke!hnrde spel van O N., wat Kanbier een beenwond ople verde. ondervond Tempo verder geen hinder meer van O N. Tur- kenh-T» zo—de voo- 6—2. waar na Wijnand Kindt. Marijke Has. pe-s en E"b Vijfvinkel Oranje Nassau zelfs voor schut zetten (92). De ene tegengoal kon de vernedering van Oranje Nassau niet meer voorkomen LEIDEN Hoewel de Voorhoutse dames reeds vorige week hun laatste wedstrijd speelden, viel gisteren de beslissing over hun eindklassering. Zoals verwacht won Idem/Hellas ruim van Hy- giëa (10—6) zodat a.s. zondag een beslissingswedstrijd op een neutraal terrein de kampioen moet aanwijzen). NORTHA—JONG ADE De derby tussen Northa en Jong Ade werd een even duidelijke ais verrassende revanche voor de Noordwijkerhoutsen. In de eerste helft was er nog volop spanning en weinig krachtsver schil. Northa nam via Ineke Streng en Thea Ter Heide een 2o voorsprong maar dankte dit voornamelijk aan de uitste kende Mieke Bader (in de bruidsdagen). Vlak voor rust kon Helma v. d. Geest de ach terstand nog iets verkleinen: 2—1. De tweede helft was Northa supe rieur. Mieke Bader bleef onpas- seerbaar en bij Northa vond men de weg naar het doel met steeds meer gemak. Jilda v. d. Brug en Marian Bader voerden de score op tot 4 —1 waarna Jong Ade de moed liet zakken en steeds matter ging spelen. Via Emmy Conijn, Mary v. d. Berg en Leidy Vogels werd het zelfs 7—1 voor Northa maar in de laatste minuten kon Helma v. d. Geest nog iets van de eer redden: 7—2. Het was een vol komen verdiende overwinning voor Northa in een sportieve De heren van San/HVL behaalden wedstrijd, goed geleid door arbi- een royale 5—27 overwinning in ter Zwart uit Leiden. De heren van Northa gaven minder aantrekkelijk spel zien dan de dames. Het ging of en toe wat rommelig, ondoor dacht en te vlug schieten. Toch blessures van Toke van Santen, Connie Lelieveld en Wil v. Rijn hadden zij technisch en taktisch het beste van het spel. Ook wis ten wij zich tegen de hard in grijpende Kwintsheulse defensie voldoende kansen te scheppen om een beslissende voorsprong te nemen. In de afwerking faal de nzlj echter volkomen. Na een hoopvol begin (Sjanie v Bosch verzilverde een straf- worp) kwam Quintus via een foutje van Truus Olsthoorn op gelijke hoogte: 1—1. Er leek nog niets aan de hand. war niet dat HVS tweemaal ver zuimde afstand te nemen door strafworpen onbenut te laten. Toen de Jeugdige Anke v. d. Bosch (met dispensatie ingeval len) geheel onnodig een straf- worp veroorzaakte, faalde Quin tus niet en bracht de ruststand op 2—1. Na rust was HVS wel beweeglij ker maar bleef onzuiver schie ten. Na 3—1 was het Trees v. Santen die een break-out wist af te maken(3—2). Ria v. d. Bosch beantwoordde de volgende Kwintsheulse treffer (4—3) en ook na 5—3 wist HVS nog via Sjanie v. d. Bosch terug te ko men (5—4). Daaraan waren echter verscheidene gemiste kansen vooraf gegaan. In de laatste minuten gaf de nog niet in haar oude vorm verkerende Lydia v. d. Helm een niet te missen kans weg en was de strijd beslist: 6—4. Zoetermeer op DSO, dat zich bijzonder zwak verdedigde. Voor de eindrangschikking heeft dat weinig consequenties. DSO kan de degradatie niet meer ontgaan. waren er ook fraaie aanvallen De heren van jviSV bleven in het Co de Haas en Fred Erecdeve'.d (donker RUUD VAN VLIET houden elkaar nauwlettend in het oog. met goed afwerken te les bij elkaar was het volkomen verdiend dat Northa met een 7—5 voorsprong ging rusten. Na rust draaiden de Noordwijker- houters beter en liepen rustig van hun opponenten weg. Jan Vrolijk, Frans Vrolijk en Piet v. d. Geer waren de goalgetters voor Northa. Vooral laatstgenoemde speelde een belangrijke rol in de ver diende 168 overwinning. QUINTUS—HVS Het zeer wisselvallig spelend Stompwijkse HVS liet het zon dag weer lelijk zitten bij Quin tus. Hoewel gehandicapt door tweede duel met rivaal Odis overeind en deelden de punten broederlijk: 13—13. Daarmee bleven de Noordwijkers niet al leen ongeslagen maar behielden zij ook de koppositie met 2 pun ten voorsprong. De dames van NIO herstelden zich goed van de nederlaag, vo rige week tegen Odis, en ver sloegen nu het Haagse Hollan- dia gedecideerd met 114. De dames van MSV versloegen SOS 2 met 6—3 maar zijn prak tisch kansloos voor de titel ge worden na de dubbele nederlaag tegen de Northa-reserves. COR BAKKER de Oegstgeest het na het beha len van het kampioenschap om met 9—1 van Orient te verlie zen, waardoor dit team in de gunstige omstandigheid is ko men te verkeren dat het In plaats van direkt te degraderen nu een beslissingswedstrijd mag gaan spelen. De dames van Steeds Vooruit konden de laat ste competitiewedstrijd van dit seizoen winnend afsluiten. Nora Bakker won driemaal en Nellie- Zoetemelk en Marjan van der Helm elk eenmaal: ook de dub belspeloverwinning was voor Steeds Vooruit. De uitslag 6—4 houdt in dat de dames van Phoenix viermaal tegenscoor- den. De dames van Avanti won nen de uitwedstrijd tegen Irene met 0—10. Els Vreeburg, Anne ke de Boer en Mirjam van der Poel hadden geen tegenstand i van betekenis. De dames van de Treffers verlo ren met 0—10 van Tempo Team 1. Nelly vn Paridon had haar plaats afgestaan aan Els van Tol. Het eerste herenteam van de Treffers boekte een mooie 64 overwinning op Victory-55 1. Jac. van Ruiten won drie maal, Kees Fraseur tweemaal en Hans van der Zwet eenmaal. Het tweede team van de Tref- fers won met 7—3 van Tatlc I. Jos van der Veer en Koos van Beek wonnen elk driemaal, Piet Warmerdam volgde met een overwinning. Sanocel Scylla 4 verloor met J—7 van Diveko. Voor Sanocel scoor de alleen Sojinuh en hij deed dat dan ook driemaal. Het vijf de team van Sanocel verloor van kampioen NSSS met 46. Het team van Scylla bestond uit drie invallers namelijk Brug man, Van Rijn en Van Leeu wen. Van Rijn kwam driemaal tot winst en Brugman deed dit eenmaal. Voor NSSS kwamen Nulkes en Dekker belden twee maal tot winst en invaller Heine eenmaal. Steeds Hoger/TSB 1 kreeg TOV op bezoek en won met 64. Voor TOV konden van de Ploeg en Alkemade elk twee maal de winst grijpen, invaller Turk deed daaraan niet mee. Sanocel Scylla voltooide de goeda gang van zaken van de laatste weken met een tekenende 8—2 overwinning op NMB/VDO I Gerard Bakker en Milan Stencel wonnen leder drie maal en in- valler Wibo van Gennlp voegde f daar een winstpunt aan toe door Prorok te verslaan. Ook de dub. belspeloverwinnlng was voor Sa nocel door het duo Bakker/Sten cil. Scylla 2 verloor van Tempo Team 3 met 4—6 waarbij Inval- Ier Bert van Schie uit het vier- de voor twee overwinningen boekte. Peter van Schie won eenmaal en Theo Bakker liet al- les voor gezien. Scylla 3 won t zeer overtuigend van Tempo Team 4 met 9—1. Hans de Roode en Hein Chrispljn wonnen elk driemaal. Karei van Schla deed dit tweemaal. LOEK VAN DEVENTER I MJTo Officieel Datsun-dealer voor L«-lden e.o. Herengracht 79. tal. 33861-20987 RoHofurrndsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713—2866

Leidse Courant | 1974 | | pagina 19