Sassenheimse raad zegt ja tegen nieuw gewest Leiden Schoolzwemmen in Wassenaar wordt uitgebreid Informatiecentrum voor het bollenvak bollen- en duinstreek randgemeenten Beter „oog" voor strandpolitie Eerste toewijzing !f< van woningen in Leidschendam-Zuid Zandbergen gaat rustig door PAGINA 5 DONDERDAG i MEI 1974 LEIDSE COURANT In zijn functie van voorzitter van de stichting „Eigen woningbe- zitheeft burgmeester Vreeze van Warmond gisteren de eedste sleutel uitgereikt in de niéuw bouwwijk Endepoel II. De eerste bewoner is de familie G. M. de Winter. Zij betrekt de eerste gereedgekomen premie-koopwo ning van het plan. Nadat het huis was bezichtigd ging men naar de kantine van „Klim op", waar loco-burgemeester Groe nendijk namens het gemeente bestuur de stichting prees. Ook de heer De Lange van Panagro dankte de stichting en het ge meentebestuur voor de prettige samenwerking. Sassenhelm - Met uitzondering van vier KVP-raadsleden en KVP-wethouder Mazee heeft de gemeenteraad er gisteravond mee ingestemd dat Sassenheira deed neemt aan een voorlopig gewest Leiden. Het raadslid Verdegeel wees erop dat Sassenhe:m de enige bollen- gemeente is die zich bij het ge west Leiden aansluit. Allen al om die reden vond hij be beslis sing nietuist. Daarnaast stelde hij dat het studiegewest zich al leen zaïl bezig houden met pro cedure-kwesties en dikke nota's. Hij karakteriseerde de samen- geboren kindje". Het terrein van het oude zwem bad heeft de raad gisteravond bestemd voor de bouw van twee bungalows. Daarbij is bepaald dat de grond minimaal 400.000 möet opbrengen. De kosten van het bouwrijp maken zullen 100.000 bedragen, ^o is geschat. De heren Ciggaar en Montfoort drongen aan op de bestrijding van huidluls in het zwembad in Sassenheim. De burgemeester antwoordde dat hieraan reeds al het mogelijke wordt gedaan. Ook vroegen deze raadsleden naar de mogelijkheid het bad 's avonds open te stellen voor wa- terpolo-spelers van de Zwem vereniging. Hierover zal een ge sprek plaats hebben met de be heerscommissie. Kandidaten Dorpsraad Stompwijk STOMPWIJK De animo om in de nieuw te vormen dorpsraad gekozen te worden, blijkt te Stompwijk verrassend groot, Niet minder dan 24 personen zijn de boer op geweest om zichzelf aan te prijzen en 10 handtekeningen te verzamelen. De mensen met een weten schappelijke titel, die wel in de commissie ad hoe zitting had den voor de dorpsraad, hebben verstek laten gaan. Dit kan niet los gezien worden van het feit, dat de Leidschendamse gemeen teraad een meerderheidsadvies van die commissie ad hoe naast zich heeft neergelegd wat be treft de voorzitter, die al of niet uit het mid'den van de dorps raad zelf zou moeten komen. Het gemeentebesluit behelst, dat de voorzitter uit het 'midden van B en W wordt aangewezen. De 24 kandidaten, die gelijk met de gemeenteraadsverkiezing wor den gekozen zijn: de dames: van Bemmelen-Turnhout Breg- man-Lugtigheid, Granneman- Zits, v.d. Helm-van Vliet, Kes- ter-Steijger, Massaar Vromans en Th. van Santen-van Santen. De kandidaatheren zijn: Belt. A. Bennis. C. Boer, C. v.d. Bosch, J. Disseldorp, F. Groen in 't Woud, C. Hoogeveen, A. Luiten sr. A. Mulder, C. Over- devest (Westeinderweg), J. van Rijn, J. van Santen, J. Schuyt, P. van Steen, J. Vurens, A. de Winter en P. van Wissen, die te vens de enige kandidaat van de jongeren is. Bestemmingsplan Stompwijk LEIDSCHENDAM - De gemeen- schikbaar gesteld voor verdere ondezoekhgen en tekeningen voor het door de stedebouwkun dig adviseur te maken voorlopi ge bestemmingsplan voor Stompwijk. Op basis van kaart materiaal van luchtkarïering is eerder en begin met het ont werp gemaakt. Bejaardentocht SASSENHEIM De jaarlijkse tocht voor de bejaarden zal plaatsvinden op d'nsdag 14 mei. De inschrijving voor deze tocht is bepaald op vrijdag 3 mei a.s. van 7 uur tot 9 uur 's avonds in het Bruine Paard. De leeftijds- greens is gesteld op 67 jaar. Simavi-collecte LEIDSCHENDAM De op brengst van de vorige week ge houden SIMAVI-collecte was ruim 6.845 gulden, ruim 1000 gulden meer oar. vorig Jaar or ganisatoren van de collecte wil len langs deze weg de burgerij bedanken. WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben een ontwerp-raadsvoorstel op gesteld over uitbreiding van het schoolzwemmen en over een gemeentelijke bijdrage voor het ver voer van de schooljeugd naar het sportfondsen- bad. Dit ontwerp-voorstel zal, alvorens het aan de raad zal worden voorgelegd, besproken wor den in een openbare vergadering van de commis sie onderwijs op vrijdag 3 mei a.s. te 17.00 uur in het raadhuis en in een openbare vergadering van de commissie financiën op dinsdagavond 7 mei a.s. te 20 uur. Tot nu betaalde de gemeente het schoolzwem men een keer per week van de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klassen van de lagere scholen. In de begrotingsvergadering is gevraagd of het niet wenselijk zou zijn de laagste klassen te laten zwemmen in plaats van de hoogste. Het school zwemmen voor kinderen uit de eerste twee klas sen wordt echter bezwaarlijk geacht, als de moe ders daarbij niet aanwezig zijn voor hulp bij het aan- en uitkleden. B. en w. vinden 't wel gewenst dat de kinderen van de 3e klassen aan 't school zwemmen gaan deelnemen. Dat gaat 30.000 per jaar meer kosten, maar omdat de gemeente toch het tekort van het sportfondsenbad moet bijpas sen brengt de uitbreiding van het schoolzwem men in feite geen verhoging van het gemeentelij ke budget met zich mee. Voorgesteld wordt voor 1974 een bedrag van 12.500 voor vijf maanden beschikbaar te stellen. Wat het busvervoer van schoolkinderen naar het sportfondsenbad betreft, op het ogenblik wordt dat door de ouders betaald. In het nieuwe school jaar, als ook de derde klassers zullen gaan zwemmen, zullen de totale kosten van het bus vervoer naar raming 58.830 bedragen. B. en w. willen aan de raad voorstellen, de helft van die kosten voor rekening van de gemeente te nemen. De andere helft zal door de ouders betaald moe ten worden. Als er ouders zijn voor wie de eigen bijdrage 0,35 per week) bezwaarlijk zou zijn, meentelijke studiekostenregeling. Het is echter niet te verwachten dat veel ouders een beroep op deze regeling zullen doen. Voor de nog reste rende maanden van 1974 is voor het busvervoer een bedrag van 11.250 nodig, binnenhof >e Katwijkse politie zal dit jaar de badgasten beter in het oog kunnen houden dankzij de nieuwe strandpost, die mo menteel aan het einde van de Voorstraat in elkaar wordt ge zet. De oude strandpost vlak bij het Witte Kerkje is jaren een doorn in het oog geweest van het politiecorps vooral omdat men de indruk had weggedrukt te zitten. Men had ten onvoldoende overzicht over het 'strahdgebeuren maar daar komt dit jaar verande ring in. In juni zal de uitkijk post in gebruik worden geno men. Een kern van vijf man zal als "wakend oóg",de bad gasten nauwlettend gaan ga deslaan. bovendien en dat is nieuw, zal in de strandpost een assistente worden gestatio neerd die de EHBO en de von delingenafdeling voor haar re kening gaat nemen. In het verleden is gebleken dat de politietaak dikwijls moeilijk te combineren is met dezet wee specifieke hulpverleningen. Nu heeft mend aar dus een aparte kracht voor. f O VA* LEIDSCHENDAM De r.k. Woningbouwvereniging zal volgende week bij loting de eerste 38 woningen in plan-zuid aan meest Leid schendamse flatbewoners toewijzen. Wethouder J. M. Kranenburg, die dit in de laatste raadsvergadering meedeelde, zei dat door zuid veel beweging in de Leidschendamse woonruimte wordt verwacht; er is bij flatbewoners veel belangstelling voor eengezinshuizen in zuid gebleken. Aan de doorstromingsregeling behoeft niets te wor den veranderd aldus de wethouder, uit de invulformulieren die de bouwverenigingen kregen is voldoende interesse gebleken. Voor een eengezinshuis is bovendien nooit een bijdrage uit de regeling ver strekt. Als het merendeel van de nieuwe bewoners uit reeds in Leidschen- dam woonachtigen zal gaan bestaan is te verwachten dat in de wij ken De Heuvel en Prinsenhof enkele honderden flatwoningen met een relatief lage huur voor woningzoekenden ter beschikking ko men. Ze zijn er nog, van die rustige gemoedelijke mensen, die iedere dag weer met plezier naar hun werk gaan. De heer W. Zandbergen, her dacht op 1 mei de dag, dat hij 50 jaar terug in dienst trad op het boerenbedrijf van de fam. Van Wijk op de Bovenmeerweg te Stompwijk. Willem, die als jongen van 18 amper boven de leuning van de stoel kon kijken, is het daar best bevallen. Nog steeds gaat hij iedere dag op het flinke boerenbedrlff aan de slag, een bezigheid die hij nog jaren hoopt te kunnen volhouden, want een rustend be staan lokt hem bepaald niet. Dat kan ook niet, als je je hele leven temidden van het vee en het wijde land hebt doorgebracht. Nog nooit is de heer Zandbergen op vakantie geweest, de koeien moeten gemolken blijven worden. Dit werd en wordt volstrekt niet als een gemis aangevoeld, want Stompwijk is nu eenmaal een beste plek om te wonen. Veranderingen in Stompwijk ziet de jubilaris niet. Goed, in die 50 jaar is het wat voller gewvrden, maar de mensen zijn hetzelfde gebleven, zegt hij. Bijkomstigheden zoals de invoering van de tractor, waarop hij nog nimmer heeft gereden, de uitbrei ding van Zoetermeer, het drukke verkeer en nog veel zaken waar over velen zich druk maken, tellen voor de jubilaris niet. Het land bleef het land, een koe een koe en de mensen bleven mens en dat zijn de waarden die voor de heer Zandbergen tellen en hem de fut en het plezier geven om gewoon door te blijven gaan. Op de foto; mevrouw Van Wifk en de jubilaris. Voordracht WASSENAAR Albert Vogel, voorzitter van de Kulturele Kern in Wassenaar zal mor gen in de aula van het St. Adelbertcollege een voor dracht houden over Louis Couperus. De avond is be doeld voor leerlingen vanaf de derde klassen van het voortgezet onderwijs. Aan vang 20.15 uur. Collecte OEGSTGEEST De collecte I in Oegstgeest voor de medi- j sche verzorging in de bevrij- i de gebieden van Angola. Mo zambique en Guinee-Bissao heeft een bedrag 2065,87 opgeleverd. De col lecte werd in Oegstgeest zorgd door de plaatselijke wereldwinkel. Vossejacht NOORDWIJK De manege Meeuwenoord organiseei samenwerking met jachtver- eniging Soestdijk zaterdag middag aanstaande een vos sejacht op het strand bij Noordwijk. De jacht begint omstreeks half drie bij strandpaal 82. Aan de strandjacht wordt deelgeno men door jagers uit verschil lende landen. Collecte WASSENAAR De St. Willi- brordusparochie brordusparochie herdenkt op 5 mei het feit dat de kerk 250 jaar geleden in gebruik werd genomen. Als jubileum geschenk wordt een collecte gehouden voor elf Wasse- naarders die in de missie werkzaam zijn. Het zijn mgr. Romeyn, pater Van der Peet. broeder Man- nus Corèl, pater Kimman sj, pater Van Leeuwen, pater Van Veen, broeder Barthele- my Wisse, pater Smulders, zuster Theodora van der Veen. pater Gijsen en pater Van der Plas. Parochianen kunnen hun bijdragen storten op giro 14.71.04 van de RA- BO-bank rn Wassenaar met de vermelding „Feestgave missionarissen". Bromfietsers zwaar gewond bij botsing Noordwijk Een 18-jarige brom fietser uit Rijnsburg heeft gis teravond op de Herenweg, ter hoog.e van het bloembollenbe- drijf Faase een gecompliceerde botsing veroorzaakt. De jonge man. die een duo-passagier ver voerde, reed slingerend over de weg om de aandacht te trekken van twee Katw'jkse meisjes van 15 on 17 jaar die op een brom mer acher hem reden. Een 17- jarige bromfietser uit HMlegom. die uit de tegenovergestelde richt ng kwam, kon niet t jdig meer remmen en botste tegen de si ngerende bromfietser op. De Katwijkse meisjes konden evenm n tijdig stoppen en kwa men ook te vallen. De veroorza ker van het ongeluk liep ver moedelijk een schedelbasisfrac- tuur op. Bij zijn duo-passagier werd een hersenschudding ge constateerd. De Katwijkse meisjes, raakten ge wond aan handen en gezicht. I Allen zijn overgebracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. De bromfietser uit Hillegom raakte slechts licht gewond. Andere direetie Raho-bnnk Lisse LISSE Directeur G. van Gerven van de Rabo bank in Llsse heeft in verband met zijn gezond heidstoestand per 1 mei zijn functie neergelegd. Het afscheid heeft In besloten kring plaatsge vonden. De heer Van Gerven is opgevolgd door de heer W. de Bruin, die reeds sinds 1942 bij de Lissese bank werkzaam is. Nieuw winkelcentrum in Voorscholen VOORSCHOTEN Wethouder P. Pels zal morgen het shoppingcentrum „De Voorhof" aan de Schoolstraat officieel voor het publiek openstel len. In het centrum zijn Makelaarskantoor Vrins, boetiek „Francy", coffeeshop „De Spil" en de meubelzaak „De Schrijnwerker" opgeno men. Na de opening, die om 17.00 uur geschiedt, zullen belangstellenden worden rondgeleid. Te vens kunnen zij kennis maken met werk van de Brusselse schilder Pierre Binart. Arts kandidaat voor raad van Voorhout VOORHOUT Het klescomJté van Gemeentebe langen heeft alsnog een naam toegevoegd aan de kandidatenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen. Het is de naam van de arts J. M. Heezen, geneesheer-directeur van het verpleeg huis Zuldwijk in Leiden. HILLEGOM - Deze week is in het Bloembollen- centrum Hillegom het Informatiecentrum van de Bloembollenraad In gebruik genomen alsme de een Intern service-centrum dat geheel ten dienste zal staan van de organisaties in het bloembollenvak. De bedoeling van beide centra werd tijdens de opening uiteengezet door mr. F. Nederveen. Hij wees daarbij op de groeiende betekenis van de afzetbevordering ter ondersteuning van de ver koop van bloembollen in binnen- en buitenland. Zowel in de broeierijsfeer als voor tuinbeplan- ting, het gebruik van bloembollen op balcons, ;en in huls. -eUbfmotnl eb ïoon 1 De afzet kan momenteel de groei van de produk- tie niet bijhouden. Om die achterblijvende «roei van de afzet te stimuleren worden overal op de bloembollenmarjct collectief promotie-activitei ten verricht. Voor dat doel wordt zeer vee! reclame vöorllch- tingltrr-te; Gal vervaardigd. En dat is nu dage lijks in het Informatiecentrum je bezichtigen. Het re- :>r err -im is er om de in het Bloembol- lenccn'.ratr» /estigde en samenwerkende or gan.. - r j Je ie staan bij de groeiende behoei e O". :rol stukken te vermenigvuldigen, fe adre««e-#-i +r\ te verzenden. C. Zandbergen 40 jaar bij de familie Onderwater ZOETERWOUDF. - Dezer dagen, om precies te zijn op 1 mei de datum waarop vroeger altijd het dienstverband op de boerde rij inging, is het veertig jaar geleden dat de heer C. Zandber gen in dienst trad van de fa milie Onderwater in het West- einde. Hoewel hij Inmiddels de pensioen gerechtigde leeftijd royaal heeft overschreden is hij nog altijd op de boerderij werk zaam. Wel is het vroege melken er niet meer bij terwijl hij zich de laatste jaren ook niet meer op zondag laat zien. In de eer ste 16 van de veertig jaar was hij geheel intern bij de familie Onderwater. Dat gaf geen enkel probleem want de jubilaris staat bekend als een prettige werker met een zonnig humeur. Dikwijls droeg hij een grote verantwoordelijkheid bij de da gelijkse gang van zaken op het bedrijf omdat zijn werkgever, door de vele funkties welke hij in het openbare leven bekleedde, nogal eens afwezig was. De boer derij van de fam. Onderwater is gebouwd op de fundering van de oude „Sions Hoeve" welke eigendom was van de Dames Elout van Soeterwoude. Van hier kwamen de produkten voor het bekende „Sions Hofje" te Leiden. Zondag 5 mei is om 11.30 uur een H. Mis in de Christus Dienaarkerk. De recep tie ten huize van de fam. On derwater is van 14.30-16.00 uur. Daarna wordt het feest in inter ne kring voortgezet. „Eerst betere inkomens verdeling in Derde Wereld" OEGSTGEEST „Het stimule ren van de economische groei Is minder belangrijk dan het be vorderen van een meer recht vaardige Inkomensverdeling In de ontwikkelingslanden" Woor den van deze strekking sprak minister Pronk van ontwikke lingssamenwerking gisteravond op een bijeenkomst die de PvdA ter gelegenheid van de I mei viering had belegd in boerderij Haaswijck. De bewindsman legde er de na druk op dat ontwikkelingshulp op de eerste plaats moet worden gericht op de rrin*» bedeelden fa» een samenleving. F.en belangrtj- ke voorwaarde voor het slagen van ontw^kelingsprojecten is volgens hem dat de regering de bevolking betrekt b.de besluit vorming. De minister zei in deze overtuiging te zijn gesterkt tijdens het bezoek dat hij on langs bracht aan het socialisti sche Tanzania, waar hij onder meer met president Neyerere heeft gesproken. Tekenwerk van scholieren WASSENAAR In het kader van de Wassenaarse Kulturele We ken heeft wethouder mr. G.C. van Dijk vanmiddag In de Openbare B bl o'heek ann de Lu'fe'.bann een tentoonstel! iog eopznd van tekenwerk van leer lingen van het Rijnlands Ly ceum en van het S. Adelbertcol lege. De expositie wil een in druk geven van de resultaten van het moderne tekenonder wijs, waarbij met met vastom lijnde leerstof en starre leerme thoden gewerkt wordt, maar waarb j de leerling alle vrijheid krijgt voor een ind v'duele aan pak. De tentoonstelling zal e be zichtigen zijn tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek en duurt tot en met zaterdag 11 Zilveren „juf1 in Lisse LISSE Half Lisse heeft giste ren „Juf" Juf Lunce! gefelici teerd met haar 25-jarig jubi leum als hoofd van de openbare kleuterschool aan de Ruishorn- laan. 's morgens kreeg me vrouw G. Lamal de Leeuw van de kleuters Judith Mulder en Jol.'inda van Dijk een grill. Leerlingen van de openbare la gere school boden haar een auto matisch koffiezetapparaat aan. Tegen het middaguur werd zij In de bloemetjes gezet door wet houder P. vat Leeuwen, 's Mid dags recipieerde mevrouw Lan- cel in restaurant De Beurs. Welfare-werk Voorschoten De echtgenote van burgemeester Van der Haar, mevrouw C. van der Haar Tcip- stra heeft gisteren in de Rossi ni- en Wagnervcrzorgingsflats een tentoonstelling van hand werken geo^d. De jfjwflf};wer ken zljt^ '^rvaardigd, sffyf be woonsters. finder leiding van een team welfare-leidsters van het Rode Kruis. Alle, dikwijls heel knappe srÜ'alljes van huisvlijt zullen worden verkocht. Opi.een bazar ten bate van het wdfare- werk. -1i nclnej Lol nvomer afiia STOMPWIJK ReluWfge w nnjaar van de Lourdef vnlrlo. t ng is getrokken. Hij of zij, d.e voor 20 cent lot nummer 20 trok, kan voor deze prijs naar Lourdes. De winnaar wordt ver zocht zich te melden bij de hc<r Henoe of Mevr. v.d. Burg.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5