Protest tegen aanleg brug over Korte Vliet Gezellige festiviteiten in streek rond Leiden Het Spectrum koopt pand van De Gruyter FELICITATIE VOOR HARRY randqemeenten bollen- en duinstreek' PAGINA 5 WOENSDAG 1 MEI 1974 LEIDSE COURANT Voorschoten - De werkgroep milieubeheer van de Leidse universiteit heeft ernstig be zwaar gemaakt tegen de aanleg van een Noord Hoflandbrug. Deze brug zou de tweebaans Vijf Meilaan gaan verbinden met de Trompweg in Voorschoten over de Korte Vliet. In een brief aan het college van B. en W. van Voorschoten wijst de werkgroep erop dat het autoverkeer voldoende ruimte heeft op de Voorschoterweg. „De Noord-Hofland- brug ais autobrug zou een krachtige stimu lans betekenen voor het sluipverkeer over de al als snelweg aangelegde Vijf Meilaan, do Trompweg, de Admiraal de Ruijtersin- gel. de Van Beethovenlaan v.v.", aldus de werkgroep. De aanleg van een Noord-Hof- landbrug is volgens de werkgroep alleen zinvol wanneer het een fiets- en voetgan gersbrug wordt. „Van belang bij het aanleggen van een fiets-voetgangersbrug is dat er snel een goedkope verbinding tot stand kan komen. Voor de auto lijken ons ruim voldoende omrij-mogelijkheden over de Haagweg en de Voorschoterweg voorhanden". De nieuw aan te leggen brug wordt door de werkgroep ook gezien als belangrijk voor de invoering van een nieuwe snelbus-dienst van Leiden-Zuidwest en Noord Hofland naar Den Haag. „Daarvoor lijkt te kunnen worden volstaan met een rijstrook met door de aankomende bussen zelf geschakel de slagbomen en verkeerslichten. Met deze opsomming wordt het bezwaar van het sti muleren van sluipverkeer vermeden". Zoeterwoude Regio Leiden Het slechte weer heeft gisteren in de streek nau welijks vat kunnen krijgen op het overal uitbundig gevierde koninginnefeest. In Zoeterwoude werd het feestpro gramma ingezet met een span nende wielerronde waarbij Wim den Eisen bij de toerfietsen en Peter Ammerlaan bij de junio- renkoers de zege grepen. Veel belangstelling trok gisteren ook 1 het penaltyschieten waarbij SJZ-top doelman Vurens en Fengler het doel verdedigden. Er werd spriet gelopen boven de Zuidbuurtsevaart en in Haas broek gingen de modelvliegtui gen de lucht in. De Taptoe vormde tenslotte een waardig sluitstuk van deze dag. i de Noordwijkse Hoofdstraat toeristen van vele nationaliteiten aan het dansen op de melo- rommelmarkt op „de Boek horst' voetbal en handbalwed strijden, een razend moeilijke puzzle-rit en een sportieve ont moeting tussen de WSB-vetera- nen en Blauw-Zwart uit Wasse naar. Een muzikale show be sloot de avond. IVoordwijk Noordwijk deed het al niet min der. Vooral rond het feestter rein aan de Jan Kroonsweg heerste een gezellige drukte. Verder vonden in „De Buurt" een reeks volkspelen plaats, waaronder het traditionele tob» betje steken, het ringsteken op dubhelfietsen het mastklimmen en een bromfietsrally. Veel be kijks trok het touwtrekken op een duinterrein aan de Karei Doormanstraat. Noordwijks sterksten lieten daar de spier ballen op feestelijke wijze bol staan. Noordwijk feestte tot laat in de avond door en ook de toe risten lieten zich daarbii niet onbetuigd. Voorhout Een uitgebreid „elk wat wils"- programma heeft gisteren Voor hout elke minuut van deze feest dag bezig gehouden. De jong- sten stalen de show met een leuke optocht door het dorp. De derde en vierdeklassers geno ten van een natuurfilm in de KTS. De leerlingen van de hoogste klassen kruisten de de gens in een 'handbal- en voetbal toernooi. Enorm geslaagd was ook de fiets- en trimtocht waar aan niet minder dan 550 mensen deelnamen. De Volksuniversiteit organiseerde weer van alles met als hoogtepunt het knip plak-timmer-verf experiment op de Boerhaaveschool. Leidschendam In Leidschendam dit jaar geen kinderaubade voor het raadhuis maar veel kinderspelen waar voor allerhande mooie prijzen beschikbaar waren. Er werd ge feest er was volop muziek; Leidschendam gooide even de remmen los. Een prachtig vuur werk voor het raadhuis besloot deze geslaagde dag. Voorschoten Voorschoten had meer aktiviteiten dan één inwoner kon aflopen of bekijken. Meeste belangstelling trok de kinderoptocht met mu ziekcorpsen uit Wassenaar, Lei den en Voorschoten en „omge turnde" leerlingen van de lage re scholen. Verder de kinder spelen in Noord Holand en het Dorp en de Zeskamp op het MOC-térrein Lisse De Lissese jeugd heet gisteren weer eens laten ien dat het niet voor niets temidden van de bol lenvelden opgroeid. Bijzonder knap hadden de kleintjes fietsen steppen etc. opgetuigd voor het kind'ercorso, en lust voor het oog Op 't plein van de Openba re School vierden de gehandi capten Koninginnedag. In de Engel en Lisserbroek deed men het al niet minder. {■■lfllllll!lliH!lll!li!llRlll Het nieuwe koelhuis van melkfa briek Menken in Wassenaar is gisteren officieel in gebruik ge steld. Onder de gasten op de re ceptie ter gelegenheid van de ingebruikstelling was ook super slager Teekens {links) die waarlijk niet met lege handen aankwam. Directeur Menken bood hij een heuse koe aan, de Klazina 11. Niet om te koelen, maar om te melken. De Zilk was er het Kris-Kras spel. De TVoordwiikerhniit wedstrijd Ter Leede-Teylingen 1>ooruwiJKern0m eindigde doelpuntloos, waarna Geen Oranjezon, toch feestvreug- Teylingen tenslotte via een pe- de. Dat was gisteren het beeld nalty de winst greep. De tradi- in Noordwijkerhout waar de tionele korfbalwedstrijd TOP- oranjevereniging weer een uit- VEO werd door VEO gewonnen stekend programma had weten met 8-3. samen te stellen. In het dorp de Van Nispen won met 5-0. Hoogtepunt van de feestdag in Oegstgeest was ongetwijfeld de autobendigheidswedstrijd op de Hofbrouckerlaan. Mevrouw v. d. Lippe won bij de dames en A. v. d. Kwast bij de herenn. De overige programmapunten trok ken honderden Oegstgeestena- ren want ook daar kon het weer de feestvreugde nauwelijks tem- peren._ Burgemeester Eysinga werd nog eens extra in de bloe metjes gezet vanwege zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Rijnsburg/Katwijk In Rijnsburg en Katwijk ging het er gisteren vrij kalm aan toe. Wie gisteren door het dorp wan delde kreeg nu niet bepaald de indruk dat de gehele bevolking in feeststemming was. Hoofdza kelijk de kinderen vierden uit bundig feest. En daar kregen ze alle kans voor dankzij een uit gebreid programma o.a. in de tuinbouwschool en op het school plein van de Wilhelmusschool. De kindershow in Flora met Beertje Collargol trok enorm veel belangstelling. Warmond Koninginnedag in Warmond bete kende weer de gezellige optocht van rijen verklede kinderen. Met 's middags het traditionele ringsteken op de fiets. Op het sportpark Overbos gooiden de jeugdleiders van Warmunda en de „Zonen van Van Grieken el kaar de handschoen toe. Laatst genoemden wonnen met 5-3. Warmond sloot het feest af met een lampionnen optocht voor de kleinsten van het dorp. Een erg sfeervol gezicht in de vallende duisternis. Sassenheim Sassenheim is gisteren beslist niet thuis gebleven. Er werd overal wel wat georganiseerd en ieder een kon volop aan zijn trekken komen. In de „Ontmoeting" stroomden de kleintjes binnen voor leuke poppenkastvoorstel- Het standwerkersconcours in Sassenheim kreeg vooral belangstelling lingen en voor de schooljeugd standwerkers, want jongelui zijn kijkers en geen kopers. De Zilk weet ook wat feesten is. Straten vol kinderen tijdens het Kinder-corso, een wat tegenval lende mozalekgevelwedstrijd, een erg leuke rommelmarkt en een dames-voetbalwedstrijd. De wedstrijd Van Nispen-Oud Lisse SASSENHEIM In de raadszaal van Sassenheim werd het klapstuk van de dag. had gisteravond de openbare vergadering plaats het werkvoorzieningsschap „Het Spectrum", dat is gevormd door de samenwerkende gemeen ten Noordwijk, Noordwijkerhout, Warmond, Voor hout, Sassenheim, Lisse en Hillegom. De verga dering stond onder leiding van voorzitter J. v.d. Fange. Besloten werd tot aankoop van een ge deelte van het bedrijfspand van Drukkerij De Gruyter, dat reeds sedert '69 in gebruik is bij de Sociale Werkplaats in huurovereenkomst voor de tijd van 10 jaar. Dit gedeelte bestaande uit 1530 m2 werd aange kocht voor 950.000. Over aankoop van de kanto ren en werkplaatsen, staakten de stemmen. Een deel van de vergadering was van mening, dat er tot aankoop moest worden overgegaan nu daar gelegenheid voor was, en desnoods dit gedeelte tijdelijk verhuren, een ander deel van de aanwe zigen twijfelde eraan of dit in overeenstemming is met de doelstellingen van het Spectrum. In een volgende vergadering zal dit punt weer aan de orde komen. De vraagprijs van het gehele complex van de voormalige bedrijfspanden van Drukkerij De Gruyter, bedraagt 3 miljoen, w.o. de 950.000 reeds genoemd. De totale oppervlak te van de gebouwen, exclusief het reeds aange kochte is 3000 m2. Verder werd een huurovereenkomst aangegaan met C. Slootweg te Sassenheim voor bed rij fs- ruimte achter het pand Kerklaan 74. Hierdoor is het mogelijk de afdeling drukkerij van het Admi nistratief Centrum dat in het pand Kerklaan 72 is ondergebracht, over te brengen .in de bedrijfs ruimte achter Kerklaan 74, waardoor het huidig aantal van 27 W.S.W. arbeiders kan worden uit gebreid met 12 man. De huurprijs bedraagt 5.000 per jaar. In een discussie-nota van het dagelijks bestuur, deed dit aan het algemeen bestuur het voorstel om te gaan samenwerken met de werkverbanden te Leiden en de regio Katwijk. Eén en ander was reeds vijf maal aan de orde geweest sedert '71. Met 8 tegen 4 stemmen werd het voorstel afge wezen. Het dagelijks bestuur verwacht dat deze samenwerking voorwaarde wordt voor de aanvul lende subsidie van het ministerie. Het algemeen bestuur deelt deze verwachting niet en wil zich niet door het ministerie in een dwangpositie ge steld zien. Van de zijde van het ministerie wordt gesteld zien. Van de zijde van het ministerie wordt gesteld dat het Spectrum te Sassenheim te klein is om volledig te voldoen aan de voorschrif ten die uitvloeien uit de Wet Sociale Voorzienin gen, waarbij o.a. gedacht moet worden aan ar beidskundige taken, bedrijfsgeneeskundige zorg. aquisitie, bedrijfsbureau e.d. Door dit afwijzend besluit wordt volgens het dagelijks bestuur wel de nodige risico genomen, want de maximaal 15% aanvullende subsidie (boven de normale van 75%), zou door het ministerie kunnen worden ge weigerd. Inbrekers gearresteerd OEGSTGEEST De inbraak in de radio, en televisiezaak Roest aan de Lange Voort, waar voor ruim 30.000 aan apparaten werd meegenomen is groten deels opgelost. In samenwerking met de Leidse politie heeft de Oegstgeester Politie zeven man nen uit Leiden kunnen arreste- Het zijn de 18-jarige T. de W, de 18 -jarige J.S., de 18-jarige G.B. en de 21-jarige B.H.H. Zij wer den aangehouden op verdenking van het plegen van de inbraak. De 23-jarige L.F.M.W., de 26-ja- rige A.H.C en de 23-jarige J.A.T. werden voor de officier van justitie geleid op verden king van heling. Alle verdach ten hebben inmiddels bekend meer inbraken buiten Leiden te hebben gepleegd. Met deze ar restaties werd de helft van het gestolen goed teruggevonden. Verkeersgedrag in Voorscholen moet beier Voorschoten - De Voorschotense raadscommissie verkeer en ver voer hield zich aan de voor- avond van koninginnedag bezig met het treffen van verkeers maatregelen in het centrum en de Vlieiwijk. De Prof. Zernike- laan krijgt eenrichtingsverkeer en een parkeerverbod aan een zijde. De kop van de School straat wordt voor alle verkeer afgesloten uit de richting Leid schendam. De commissieleden waren eensge zind in hun mening dat de weg gebruiker zijn verkeersgedrag moet verbeteren. Drs. Mennema (PvdA) constateerde dat er wel steeds meer verordeningen ko men, maar dat de controle op de naleving wel beter kan. Wet houder Pels sprak van een on mogelijke taak voor de politie, indien regelmatig en vooral In de Schoolstraat alle bepalingen genegeerd worden. Dat bracht de commissie op het hete hangijzer: de totale afslui ting van de Schoolstraat. "Ai- leen indien de winkeliers hier mede akkoord gaan", stelde de heer Zandee (PCG). "Alleen een klein gedeelte tot aan de Erasmusstraat", was de mening van ir. Franken (KVP). "Een" proef kan funeste gevolgen heb ben voor de winkeliers", merkte Ir. Van Dalen (VVD) op. "Men sen, we lopen achter, overal el ders kan het wel", was de me ning van drs. Mennema(PvdA) terwijl wethouder Pels beloofde de zaak nogmaals te gaan be spreken met de middenstand. De tijd is nu gunstiger omdat o.a. op het voormaliR M.O.C.- ■terrein parkeerplaatsen zijn aangelegd. De commissieleden hadden wei nig moeite met de te nemen nieuwe besluiten nodig door de verandering van de driehoek Wijngaardenlaan/Schoolstraat De reconstruktie van deze drie hoek kan op 22 mei gereed zijn en vanaf die datum is het mo gelijk via de verkeerslichten het parkeerterrein aan het begin van de Schoolstraat te bereiken. i de jeugd. Pech voor de Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Bloembollencentrum in Hillegom heeft deze week Har ry de la Mar, een van de be kendste mensen uit het bloem bollenvak, een lawine van feli citaties1 en geschenken over zich heen moeten laten gaan. Hoogte- punt tijdens deze jubileumviering Mr A was ongetwijfeld zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oran je-Nassau. Ridder Harry de la Mar, 40 jaar in het vak en in die tijd optredend in ontelbare func ties, werd onder anderen toege sproken door drs. Coenen en de heer Segers resp. voorzitter en hoofdbestuurder van de Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Zij schets ten de jubilaris als iemand van honderd procent Inzet en enorm veel aandacht voor de mens. „De Ia Mar. een mens van goede wil", zo vatten zij het optreden van de jubilaris tijdens die 40 jaar Samen. Een koninklijk ge schenk kwam van het huldigings comité; een reis voor twee per sonen naar welk land dan ook. Een ontroerde jubilaris, meestal vlot in antwoorden, kwam aan het slot van deze massale huldi-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5