„KRAANMACHINIST" VERMEULEN OPENDE VUILAF V OERBEDRIJF Haast met sportzaal Gevaarlijke hoek voor Warmondse kinderen Mr. Vrolijk opent Zoeterwouds zwembad POLITIEK EN IAZZ IN DE LINDEHOEVE randgemeenten bollen- en duinstreek Onderzoek naar sport en recreatie in Voorschoten PAGINA 5 DONDERDAG 25 APRIL 1974 LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE Nadat vorig jaar september reeds het over dekte lnstructiebad in gebruik is genomen zal a.s. zaterdagmor gen om 11 uur het „buitenge- beuren" officieel worden ge opend. Daarvoor komt mr. M. Vrolijk, commissaris van de Ko ningin in Zuld-Hoiiand naar Zoe- terwoude. Dat geschiedt met gepaste trots, want het is niet voor iedere ge meente met het bescheiden in wonertal van 7000 weggelegd een dergelijke voorziening in haar verzorgingspakket te kun nen opnemen. Anderhalf jaar geleden werd het startsein voor de bouw gegeven waarbij het in de bedoeling lag halverwege de zomer van het vorig jaar de buitenbassins in gebruik te ne men. Er waren echter nogal wat strubbelingen en toen bleek dat dit geen haalbare kaart was kreeg het instructiebad voor- rang bij de bouw zodat dit bij het begin van het nieuwe schooljaar ter beschikking was voor de jeugd. Maar ook ande ren hadden er hun profijt. Er was volop belangstelling voor het zwemonderricht voor vol wassenen en ook van de gebo den gelegenheid tot vrij zwem men werd gretig gebruik ge maakt. Intussen werden de bui tenbaden voltooid maar de cul tuur-technische werken hadden, letterlijk en figuurlijk, nog veel voeten in de aarde. In de voor dit werk zo ongunstige winter maanden is er door de mensen van gemeentewerken, dikwijls tot de knieën in de slappe grond, enorm veel gedaan om alles tijdig gereed te hebben. Ze zijn daarin met glans geslaagd. Ook de verdere voorbereidingen voor de ingebruikname zijn rond. Badmeester D. Montanus krijgt assistentie van drie ge kwalificeerde krachten. Voor de kassa e.d. zijn parttime krach ten aangetrokken. Daarmede hoopt men voldoende voorbereid te zijn om de grote belangstel ling op te kunnen vangen. Dat deze inderdaad groot zal zijn meent men te kunnen afleiden uit de grote voorverkoop van abonnementen, niet alleen voor de gezinnen maar ook indivi dueel. Het instructiebad zal in de zomermaanden gesloten wor den mogelijk met uitzondering voor de pupillen van de Stich ting Gemiva, die er regelmatig gebruik van maken. Na de officiële opening zal het bad a.s. zaterdagmiddag vanaf 2 uur gratis geopend zijn voor belangstellenden om het een en ander te bezichtigen. De moge lijkheid om daarbij een baantje te trekken zal hen niet onthouden blijven. Mocht de buitentempe ratuur dit nog niet stimuleren, het water is in ieder geval ver warmd. De openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 7-19 uur en op zaterdag en zon dag van 9-17 uur. Zo is het sportpark „Haasbroek" op een bijzonder welkome en fraaie wijze uitgebreid maar zeker nog niet voltooid want inmiddels hebben Ged. Staten hun goed keuring gehecht aan het raads besluit waarin gelden werden gevoteerd voor de aankoop van gronden en de aanleg van twee sportvelden hierop. S.J.Z. hoopt nog deze maand te starten met de uitbreiding van het clubhuis en ook de Tennisclub heeft bouw plannen in voorbereiding. VOORHOUT Als een volleerde kraanmachinist heeft gisteren Katwijks burgemeester A. G. Vermeulen door het verplaatsen van een grijparm met vuil het vuilafvoerbedrijf ,,Duin- en Bol- VOORSCHOTEN Zaterdag wordt door de projektgroep „Thema dag" in „De Lindehoeve" te Voorschoten een poliHeke dag georga niseerd met o.a. in de middaguren een debat tussen de 2de Kamer leden Drenth (PVDA) en Portheine (WD). Aan deze politieke dag nemen 32 groeperingen deel. Alle politieke partijen zijn aanwezig en vele actiegroepen waaronder Dolle Mina en de Bond voor Dienstplichtigen. De Dixieland-jazzgroep „The Jaz- ze Pilgrims" zorgen voor de muzikale onderbrekingen, terwnjl Sjef- ke van Oekel voor in- en uitleidingen zal zorgdragen. Hij deed hiervoor enige ervaring op tijdens de Barend Servet shows. De Lindehoeve heeft ge tracht om burgemeester Van der Haar te krijgen als officiële scheidsrechter, maar de burge meester is verhinderd. De Lindehoeve is zaterdag ge opend van 14 uur tot 17.30 u. en van 19.30 u tot 1 uur 's-nachts. Er zal een sprekershoek zijn en het programma bestaat naast inleidingen door de afvaardigin gen van de 32 groeperingen uit schaduwverkiezingen. Verwacht wordt dat de debatten van uit eenlopende aard zullen zijn ge zien de groepen van buiten Voorschoten zoals Werkend Wassenaar Oud-Strijderslegioen, Groep Nieuw-Leidschendam en Katwijk koopt paarde-kunst KATWIJK De gemeente Kat wijk gaat voor 40.000 gulden (uit het reservefonds voor cultu rele voorzieningen) een kunst werk aankopen. Contact is opge nomen met de Amsterdamse beeldhouwer Eric Claus, die In hoofdzaak bronzen beelden maakt waarin vaak het paard- motief voorkomt. Een dergelijk motief meent men is toe passelijk op Katwfjk, waar vroeger de reddingboot met paarden naar zee werd getrok ken. Het comité „150 reddingjaren", opgericht t.g.v. het 150-jarig be staan van de Kon. Noord- en Zuidhollandse Redding Mij te Amsterdam en de Kon. Ned. Mij tot Redding van Schipbreu kelingen te Rotterdam, had de gemeente Katwijk verzocht voor een expositie een passend kunst werk uit te lenen. In Katwijk is echter tot dusver een dergelijk iets niet voorhanden. Leiderdorp zoekt naam voor nieuwe sporthal LEIDERDORP Het gemeente, bestuur van Le:derdorp zeek' een naam voor de soortha' d'e begh vo'«end jaa*- ge-° d kom» in de n'euwe wijk Binnenhof. Ideeën kunnen tot 1 juni worden afgegeven bij het gemeentehuis, bureau voorlichting. Degenen die de beste naam bedenkt krijgt een leuke prijs. Proloog uit Eindhoven. De toe gang tot deze politieke dag is gratis. officieel in gebruik De burgemeester, voorzitter van het vuilafvoerbedrijf, werd tij dens dit kwarwei in de controle kamer op de vingers gekeken door een groot aantal burge meesters uit omliggende ge meenten. „Misschien is dit wel iets voor na mijn vijfenzestig ste" liet de burgemeester zijn collega's glimlachend weten. Burgemeester Vermeulen in de rol van kraanmachinist was in feite het enige lichtpunt tijdens de bezichtiging van het nieuwe twee miljoen kostende bedrijf. Daarna hadden de gasten het snel gezien in het tochtige en 6toffige overlaadstation. Voorafgaande aan deze bezichti ging werd in hotel Zegers in Noordwijkehhout door wederom burgemeester Vermeulen uitge breid uit de doeken gedaan hoe het overlaadstation van de grond is gekomen en wat de kosten en mogelijkheden van het station zijn. (eerder beste den wij reeds uitgebreid aan dacht aan deze materie) Namens de VAM, de maatschap pij die er voor zorgt dat het vuil per rail wordt afgevoerd, sprak directeur Stolp. Hij wees op het nut van deze milieuscho- ne verwerking van het huisvuil waarna hij burgemeester Ver meulen een klok voor het over laadstation cadeau gaf. Wethouder mevrouw D. W. Tichler-Moerman, haar collega E. Drenth en burgemeester Van der Have van Leidendorp hebben gistermid dag de eerste, tweede en derde paal geslagen voor de sportzaal aan het Van AlnlpnBnehp eiaadennnie m het Van Alphenplein aan de Binnenhof. Op de foto ziet men beide wethouders vrolijk aan de arbeid. Aannemer Noorlander uit Leiderdorp, die de sportzaal zal bouwen voor f 1.350.000, zal trachten de bouw vóór 1 januari '75 af te heb ben. Tijdens een gezellig samenzijn na afloop van de heiplechtig heid werd in de ontmoetingsruimte van „Samen onderweg" door tai van personen het woord gevoerd. De zaal krijgt een vloeroppervlakte van 22 x 28 m, waarop twee vol leybal-, twee basketbal- en drie badminlonvelden aangelegd kunnen worden. Ook komt er plaats voor twaalf tafeltennistafels. De zaal wordt voorzien van plafondverwarming, een afscheidingswand kan het speelveld in twee gelijke delen splitsen. Het gebouw wordt geheel geschikt gemaakt voor het gebruik door ge handicapten. Hinderlijke lichtinval wordt voorkomen doordat de zaal geen daglicht binnenlaat. De zaal gaat beschikken over een kantine (100 m2en een bar (30 m2), gescheiden door een vouw wand. Katwijker was te ver „doorgezakt" Burgemeester Vermeulen trekt lachend de handels over DEN HAAG/KATWIJK Een 58-jarige Katwijkse strandex- ploitant was op een middag wel erg „doorgezakt" toen hij trachtte zijn auto op dc Zeeweg te besturen. Een bromfietser werd daar bijna de dupe van. Hij had cp een receptie nogal wat stevigs gedronken, waarna er nog wat was bijgekomen, tot een alcohol-promillage van 1,75 De politie achtte hem „in ken nelijke staat". De officier van justitie bij de Haagse rechtbank volstond gisteren nog met een geldboete van 2'Jü negen maanden ontzegging r'jbevoegd- heid en twee weken voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. Vonnis over 14 dagen. VOORSCHOTEN Het gemeentebestuur van Voorschoten wD een beter inzicht krijgen in de wensen en de behoeften van de bevolking ten aanzien van sport en recratie. In het huis-aan- huls verspreide gemeentelijke voorlichtingsblad "Raadhuisklanken" staat een leer uitvoerige vragenlijst, welke door het gehele gezin ingevuld 'moet worden. Wie de lijst invult, moet er echt wel eventjes voor gaan zitten. Wethouder Pe'> meent echter dat di de enige mogelijkheid is om als gemeentebestuur een goed beleid op het ge bied van sport en recreatie vast te stellen. In 1967 kwam de gemeentelijke sportnota gereed en deze nota is dringend aan bijstelling toe. In de afgelopen zeven jaar is er meer vrije tijd ge komen en bovendien is de bevolking anders sa mengesteld. Jaarlijks verlaten 10-12% van de in woners Voorschoten en zij worden in een vrijwel gelijk aantal weer vervangen door bewoners van elders. Ook is in de laatste zeven jaar de auto een zeer grote plaats gaan innemen bij de vrij etijdsbesteding. Aan de hand van de huidige sportnota is geen goed beleid te voeren. De ge- meente weet wel de wensen van de georganiseer de sportmensen, maar over de wensen van de niet georganiseerde burger kan men alleen maar gissen. Dat bleek enige tijd terug nog bij de vraag over de bouw van een eigen zwembad. De vragenlijst, welke anoniem ingevuld wordt, be gint met informatie ov»r de besteding van de vrije tijd in en om hui.' -n vervolgt met vragen over de liefhebberijen, welke elders gedaan kun nen worden zoals georganiseerde sport, passieve sport (supporter), passieve recreatie en waar dit allemaal gezocht wordt, in of buiten de gemeen te. In de vragen is een onderzoek verwerkt naar het gebruik van de diverse gemeentelijke parken en de vraag over de wenselijkheid van een eigen zwembad in de gemeente Voorschoten. Om een zo volledig mogelijk Inzicht te krijgen wordt ook nog de genoten schoolopleiding gevraagd. Toeg»- voegd is een vraag over de eventuele wenselijk heid van een gemeentelijk kabelnet voor televi sie, waarbij tevens de kosten vermeld worden en het met ja of nee beantwoorden van deze kosten- faktor voor televisieontvangst van 12 program ma's. Wethouder Pels doet een dringend beroep op de Voorschotense burgerij toen eventjes tijd te willen besteden aan het invullen van de vra genlijst. Het is de enige methode oro een inzicht te krijgen in de wensen van de bui gerij op het gebied van voorzieningen voor de vrije tijd Paardendebat in Noord wij kse raad NOORDWIJK - Na vrij uitgebreide gedachtenwisse- iing is de Noordwijkse raad akkoord gegaan met de plan nen van het college om paar den zoveel mogelijk van het strand te weren. Aan enkele manegehouders zal onthef fing worden verleend, doch zij zullen hierbij aan een aantal voorwaarden moeten voldoen. De Geus (prot. chr.) bepleitte de mogelijkheid tot onthef fing uit te breiden tot andere paardenliefhebbers, maar de burgemeester bleek hiervoor niet veel te voelen. Als ge volg van de aanwezigheid van paarden op het strand zijn ongelukken gebeurd. Bij de mancge's is er een ver antwoordelijk man, namelijk de pikeur. Losse ruiters die nen zich bij een manege aan te sluiten. De Geus hield voet b!j stuk en vop'de aan, dr.t het rijden van de ruiters door het dorp minstens even gevaarlijk was ais op het strand. Noordwijk wil huizen in Vreewijk NOORDWIJK - Het achitecttnbu- reau D. T. van Manen en het aannemersbedrijf Beugelsdijk BV, beiden uit Noordwijk, zul len een bouwplan ontwikkelen voor het sanerlngsgebied Vree wijk ln de oude kern van Noordwljk-Binnen. Tijdens de jongste raadsvergadering dron gen verschillende raadsleden aan op de bouw van eengezins woningen in dit gebied, terwijl Bedijn (PvdA) bij wijze van ex periment een Inspraak-procedu re wilde toepassen. Wethouder Van Duyn (Prot.Chr.) deelde mee nog niet reëel te kunnen aangeven, wat er pre cies in Vreewijk gaat komen. De gedachten van hot collego gaan naar bejaardenwoningen, vrij&ezellenwoningen, enkele aan gepaste woningen, terwijl er ook woningbouw zal moeten ko men, welke aanvaardbaar ls voor jonge gezinnen. Men beoogt een leefbaar geheel, wat een weerspiegeling geert van een gemeenschap. In de laatst» stedebouwLundige opzet was voorzien in bouw in twee woon lagen aan de Zeestraat en ver der eengezinsbouw Tegen een tijdige Informatie van de bevolking stond de wethou der niet afwijzend. Lissenaren versieren tuin en gevel Lisse Niet minder dan 81 Lisse naren gaan hun tuin en gevels versieren, een feit da tde com missie Tuin- en Gevelversierin gen bijzonder pleziert. Velen van hen leggen zich toe op het maken van mozaïeken, waar voor de commissie 740 maanden met bloemen in de koelcellen heeft opgeslagen en gratis aan de deelnemers worden ver- strekt. Hei bedrijfsleven heeft prijzen beschikbaar gesteld en voor de mooiste versiering is er 4 de VW-wisselbeker. In overleg met de VVV is een wandeltocht langs alle mozaieken georgani- t seerd. Hiervoor kan men op het VW-kantoor op het Vierkant I wandelkaartjes krijgen. Schoolkorfbal- toernooi in Sassenheiiu Sassenheim - Zaterdag a.s. begint het traditionele schooi korfbal- toernooi georganiseerd door de korfbalvereniging TOP. Op drie zaterdagen, 27 april, 4 mei en 11 mei, zullen de schoolwedstrij- den op het veld va TOP aan de Menneweg worden gespeeld. In totaal nemen 29 achttallen aan dit toernooi deel, een re cordaantal. Allo ongeoefend» spelers hebben do afgelopen maand de gelegenheid gehad om beter kennis te maken met de korfbalsport doordat zij on der leiding van TOP-leden kon den trainen. Een bijzonder groot aantal scholieren hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, de 29 teamr. zijn over zeven afdelingen verdeeld, en wel als volgt: Poule I; Spring plank 1, St. Anthonius 1, Park school 1, Boerhaveschool 1 (Voorhout), Openbare School I, Poule 2A; St. Anna 1, Park school 2, Kompas I, Openbare School 2. Poule 2B; St. Anna 2, Parkschool 3. Boerhave 2, St. Anthonius 2. Poule 3A; Kompas 2. Springplank 2. Parkschool 4. St. Anna 3. Poule 3B; Springplank 3.Boerhave 3.St.Anna 4. St.An thonius 3. Poule 4 A; Openbare school 3,Parkschool 5, Boerhave 4. Kompas 3, Poule 4B; St. An thonius 4, Springplank 4, Open bare School 4, St. Anna 5. Naast de deelname van alle Sassen- heimse basisscholen, doet ook weer de Boerhave-school te Voor hout mee. De wedstrijden be ginnen half 10 's morgens en eindigen omstreeks 12 uur. Op de laatste speeldag 11 mei zal er 's avonds in de kantine van TOP nog een bingo-avond wor den gehouden, waarvoor men zich kan opgeven bij Arend van Duyn, Saturnusstraat 8. en bij Kees Faber, Parklaan 124. UI- Kees Faber, Parklnan 124. Uiter aard kan dat ook tijdens de WARMOND Op zeer korte termijn zal openbare wer ken in Warmond opdracht krijgen de verkeersistuatie op de hoek BuaAemm te verbeteren. Sedert enige tijd vertoont het hoekhuis, nadat een Warmondse auto mobilist ziin oertuig tegen de geval tot stilstand had gebracht, grote scheuren. Stutten bleek noodzakelijk om te voorkomen dat grote brokken steen uit de gevel zouden vallen. Bovendien zette men over de gehele breedte van het trottoir een afzetting zodat schoolgaande kinderen geen gevaar zou den lopen. Waar men echter geen rekening mee had gehouden was het feit ciat passerende voeigangers gebruik zouden moeten maken van de toch al smalle verkeersader door Warmond. Een gevaarlijke situat.e. De heer de Winter pleitte deze week tijdens de raadsver gadering ver een onmki-'cllijke verbetering van de si tuatie ter plaats?. „We moe. en niet langer wachten. Zn kan het niet uitblijven dat er ongelukken van komen". Deze noodkreet was voor burgemeester De Vreeze vol doende om toe te zeggen dat openbare werken voor een andere oplossing ra!rg?n. r-n nudiTte lijkt om de gescheurde gc el te herstel In r - ar daar zal het voorlopig nog wel niet van kr>- men aangezien nog niet zeker is wie de schade aan hei huis moet gaan betaler De Warmondse brokkemaker of de verzekeringsmaatschappij? „Zolang dat nog niet duidelijk is dan kunnen wij nog niets ondernemen", al- 'oentesecretaris Zoetemelk. Open Huis gemeentewerf aan de Rietvink laan, die vrijdagmiddag om 4 uur officieel in gebruik zal wor den genomen, houdt zaterdag 27 april van 19 tot 12 uur „open huis". De gemeentewerf is te bereiken vin de Oude Tram baan, gerekend vanaf de Dam- laan even voorbij de Vleeswa- rerfabriek van Van der Laan, rechtsaf de Rietvinklaan op. Afscheid WASSENAAR - Vrijdag 26 april a.s. zal afscheid worden geno men van de heer P. Q. van Leeuwen, werkzaam bij de dienst gemeentewerken, die deze dienst om gezondheidsrede nen ga;.t verlaten. Na in los verband in gemeentedienst we kzaam te zijn geweest, trad de heer Van Leeuwen per 7 ok tober 1946 in dienst van de ge meente Wassenaar. Hij werkte bij de reinigingsdienst cn maak te verschillende promoties. In 1971 vierde hij zijn zilveren ju bileum in gemeentedienst.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5