Atletico ontnam Celtic illusies Bayern München wachtte vette overwinningspremie voor geringe prestatie Leeds United zonder spelen kampioenschap AC Milan miste Rivera maar hield zich staande Vitesse uit de zorgen KNVB DEN HAAG VERLEDEN TIJD MINILEGER NIET IN ACTIE Sprintzege Peelman Magdeburg eerste Oostduitse finalist Sporttoto Sportwereld 1974 DONDERDAG 25 APRIL 1974 PAGINA 17 MADRID Een verre van volledig Atletico Madrid heeft gisteravond Celtic alle illusies ontnomen: 2-0. De Spaanse ploeg, miste na de veldslag van Glasgow, waar de Turkse scheidsrechter Babacan zo veel waarschuwingen gaf en bovendien nog drie Spanjaarden uit het veld stuurde, zes spelers uit het elftal dat Celtic in Schotland op 0-0 had gehouden. Het belangrijkste gemis was de afwezigheid van de grillige vleugelspeler Ruben Ayala. Het gehandicapte Atletico had een bepaalde periode nodig om inge speeld te raken, maar dankzij uitblinker Ramon Arnaldo Here dia hield de thuisclub Celtic in bedwang. In de tweede helft slaagde Celtic er niet in zijn ta melijk drieste, maar aanvallen de voetbal voort te zetten. Het tweede duel had niets gemeen met de eerste wedstrijd. Scheidsrechter Rudi Scheurer, overste in het Zwitserse leger, hield de strijd gemakkelijk in de hand en behoefde slechts een keer de gele kaart uit de zak te trekken, voor Celtics back Jim Brogan, die een tegenstander iets te fors had aangevallen. Naar aanleiding van de moeilijk heden in de eerste wedstrijd, te Glasgow, hadden de Spaanse politie en burgerwacht duizend man in burger tussen de toe schouwers geplaatst. Het tac tisch verdeelde minlleger be hoefde niet in actie te komen. Op het veld noch op de tribunes vonden incidenten plaats. Na rust werd Celtic niet alleen overtroefd door zijn tegenstan der, maar ook door de 64.000 toeschouwers, die iedere Schot se actie met boe-geroep bege leidden. Vijftien minuten voor het einde werd de ban gebro ken. Garate tikte de bal na een pass van Irureta van enkele meters langs Connagham en vanaf dat moment stond het stadion, waarvan de eerste twee rijen onbezet waren om even tuele moeilijkheden te voorko men, op zijn kop. Atletico was niet tevreden met zijn magere voorsprong en trok zich niet te rug. De kracht van de aanval bleek negen minuten na de ope ningstreffer. Een voorzet van linksbuiten Becerra bereikte Garate, die onmiddellijk plaatste naar Adelardo, die van tien me ter uithaalde en Atletico voor het eerst in de geschiedenis in de eindstrijd van de Europese beker voor landskampioenen bracht. Een van degenen, die bewees dat Atletico ook zonder zes geschorste spelers kan winnen was Garate (links). Hij zorgde op de foto fel belaagd door de Schot Hay voor een van de twee doelpunten. LONDEN Leeds United is gis teravond voetbalkampioen van Engeland geworden, omdat de enige concurrent, Liverpool, met 0-1 verloor van Arsenal. „Dit is het gelukkigste moan ent van mijn leven", was het niet originele, maar ongetwijfeld zeer oprechte commentaar van Don Revie, de manager van Leeds United, na de toch wel onverwachte nederlaag van Li verpool bij Arsenal. „Ik ben ge weldig blij voor mezelf, de spe lers, het bestuur en iedereen. Het is nog mooier dan in 1968/1969, toen we ook de titel pakten. Van de 41 wedstrijden die we tot nu toe gespeeld heb ben zijn er ondanks een lange lijst van geblesseerde spelers maar vier verlaren gegaan. Dat getuigt van mentaliteit en klas se. De spelers (kunnen nu ten minste zaterdag tegen Queens Park Rangers vrijuit werken en het pubHek laten zien dat ze niet ten onrechte kampioen zijn ge worden". Eén van de vele aanvallen van Borussia Mönchen gladbach in beeld. Rupp en Koppel (wit tenue) zijn de Italianen Lanzi en Sabadini voorbij. Ook dit keer zonder resultaat DUSSELDORP Het is Borussia Mönchengladbach niet gelukt de eindstrijd van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars te bereiken. De Westduit- se bfekerhouder kwam in het Rheinstadion van Dussetldorp niet verder dan een overwinning van 1-0 en dat was niet voldoen de, omdat de Italianen veertien dagen geleden met 2-0 hadden gewonnen. Onder stormachtige aanmoedigin gen van 70.000 supporters werd de Italiaanse bekerhouder van de eerste minuut af onder druk volkstuin- gezet. Maar echt gevaarlijk werd het in de beginfase voor het doel van Pizzaballa niet. Bo- lantert russia kreeg kansen genoeg, maar werd nerveus door het lange uitblijven van een treffer en wist in het zestienmeterge bied van de Italianen geen raad met de bal. AC Milan speelde met slechts een spits en de ove rige negen man omringden het doelgebied. Borussia, dat met vijf invallers speelde, topscorer Jupp Heync- kes ontbrak onder anderen, bleef komen en had in de 28e minuut eindelijk succes, toen de rechtervleugelverdediger van Milan, Sabadini in paniek de ALMERÏA In de stromende re gen heeft Eddy P L -m r/ ren de eerste „echte" clappa van de Ronde van Spanje ge wonnen. een rit over 98 kilome ter van en naar Almcria. In de warming up vcor het grote werk van de komende dager, lieten de vedetten zich uiteraard onbetuigd. De groep bleef bij elkaar en de sprintzege was voor de 26-jarige Belg. De groene leiderstrui bleef in handen van Peelmans landgenoot Roger Swerts, dip dinsdag de proloog won. Gerben Karstens, die vorig jaar i in de Vuelta furore maakte met vijf etappe-overwinningen, ein- digde in de eerste rit als vierde en staat in het algemeen klasse ment op de zevende plaats. I Do uitslag van <le etappe s: 1 Tea man (Belg) de SS km ln 2.39.21. 2. Perurena (Spa). 3. Leman (Bc'.g). 4. Karstens (Ned), 5. Benaets (Belg) bal achter zijn eigen doelman plaatste. Opgezweept door het publiek probeerde de thuisclub door te drukken, maar verder dan schoten tegen paal en lat kwamen de spelers uit Mön chengladbach niet. Van enig overleg was bij de Italianen geen sprake meer. Elke bal die voor hun voeten kwam werd of in de tribunes of zo hard en ver mogelijk op de helft van de Duitsers geschoten. Het gemis van sterspeler en spelverdeler Gianni Rivera werd op dat mo ment gevoeld. Een kwartier voor het einde be gon Borussia aan zijn laatste of fensief. Keer op keer rolden de aanvallen van de Duitsers op het doel van Pizzaballa, maar de precisie ontbrak. Een sto rend element voor de thuisclub was de Spaanse scheidsrechter Franco-Martinez, die de meest grove overtredingen van de Ita lianen onbestraft liet en voor de onbenulligste overtredingen van de Duitsers floot. Vijf minuten voor het einde haalde hij het ongenoegen van de 70.000 toe schouwers op zijn hals, toen hij Borussia weigerde een straf schop te geven, omdat Rupp in het strafschopgebied door Lanzi genadeloos onderuit werd ge haald. Het was de tweede keer dat hij Borussia een elfmetertrap ont hield, want kort voor de rust liet hij doorspelen, nadat Anqui- letti Wimmer met het gras had kennis laten maken. In de laatste minuten slaagde AC Milan erin zich staande te hou den al was de manier waarop dat gebeurde verre van sportief MUNCHEN Voor het eerst sinds 1960, toen Eintracht Frankfurt in Glasgow roemloos met 3-7 ten onder ging tegen Real Madrid, heeft een Westduitse club de finale van de Europa Cup I bereikt. FC Bayern München, vorig jaar nog door Ajax verpletterd, slaagde gisteravond in het uitverkochte Olympische Stadion (73.000 toeschou wers) in de grote sprong. De vijfvoudige Hongaarse kampioen Ujpest Dosza werd met 3-0 verslagen (rust 1-0), nadat de uitwed strijd veertien dagen gele den in het Nep-stadion een gelijkspel: 1-1 had opgele verd. Het spel blonk bijna de volle ne gentig minuten uit in middelma tigheid. Pas twintig minuten voor tijd creëerde de Duitse kampioen een overwicht. Toen ook scoorde Gerd Müller twee maal op de manier, die hem tot de gevaarlijkste schutter van Europa heeft gemaakt. De Zweed Conny Torstensson zette in de 36ste minuut het Beierse sterrenteam op het winnende spoor door van twaalf meter af stand te scoren. Het was een moment van opleving in een pe riode van slaapverwekkend voetbal, dat zich tot ver na rust voortsleepte. Bayem München acteerde verkrampt, zonder ri<t- zijn grote dagen had en zich door zijn rust en elegante balbe handeling een groot dirigent van de Duitse achterhoede toon de. Naast hem leverde ook Ka- pellmann een meer dan middel matige prestatie, maar over het algemeen moest worden vastge steld, dat Bayern de overwin ningspremie, die zich naar ver luidt rond de 20.000 mark per speler zou bewegen, zonder al te grote inspanningen heeft bin nengehaald. Er was een schot in eigen doel van do door Mül ler in moeilijkheden gebrachte Horvath voor nodig om de timi de spelende Hongaren definitief op afstand te zetten. Tien minu ten voor tijd zette Gerd Müller tenslotte een door Höness geno men hoekschop direct en on houdbaar om in eön treffer: 3-0. Trainer Pal Varhidi van Ujpest: „De wedstrijd is maar half zo goed gelopen als ik had ge hoopt. De treffer ln eigen doel heeft het hele team door elkaar gegooid. Bayern heeft verdiend gewonnen. Voor mij zijn de duitsers de aanstaande beker winnaars". zelf 9.21 Swcr rolhorren. Algemeen klassement-. (Belg) 2.44.39. 2. Elorrtagn iSpai 2 14 42. 3. Manzaneque (Spa) z i, 4 Pcc-lman (Belg) z.t.. 5. Oonzalcz Te nures (Spa) 2.44.45, 7 Karstens (Ned) 2444S. 8 Ocana (Spa) z.t ODESSA/LENINGRAD - Beide partijen (Spasski-Karpov en Pe- I trosjen-Kortsnoj) voor de halve finales van het kandidaten- schaaktoernooi zijn gisteren r5- Na een carrière van dertig jaar heeft de Italiaan Lo Bello, één van de beste voetbalscheidsrechters ter wereld op 5O-jarige leeftiijd besloten te 'onpen. Nog twee grote evenementen zullen onder zijn leiding' staar de topper Internazionale-Juventus en de tweede finalewed- sir jd om de UEFA-Cup Feyenoord-Tottenham Hotspur. ARNHEM Het voortbe staan van de Arnhemse voetbalclub Vitesse als se- mi-profclub lijkt verze kerd, nu Burgemeester en j Wethouders van Arnhem aan de raad hebben voor- gesteld uit de gemeentekas j te putten. In Arnhem en di recte omgeving hebben de financiële perikelen van de eerste divisieclub de ge moederen danig ln bewe ging gezet. Een dreigende amateurstatus van de club heeft zaterdag nog tal van supporters op de been ge bracht, die ln Arnhem de monstreerden. B. en W. stellen nu voor Vitesso een extra subsidie te verlenen van 123.000. de schuld aan de gemeente inclusief de rente van in totaal 370.000 kwijt te schel den en bovendien nog een nieu we financiële regeling te ont werpen, die voor Vitesse voor deliger zal uitkomen. De extra subsidie van ƒ123.000,— strekt tot zuivering van het nadelige vermogen. De nieuwe financiële regeling houdt in dat Vitesse voor sportcomplex Monnlkenhul- zen een vergoeding betaalt dio gelijk is aan tien procent van j de bruto-recettes. Verder mag Vitesse zelf de recla me rond het hoofdterrein gaan verzorgen en de Inkomsten daarvan in de clubkas storten en zal zij een basissubsidie van j 150.000 ontvangen. Bovendien I ontvangt de club nog een subsi die die gelijk is aan het verschil j tussen dit bedrag aan vermake lijkheidsbelasting en een subsi die van vijftig procenx van de brutorecettes tot een maximum i van 100.000. Maandag 29 april j zal de gemeenteraad over deze voorstellen moeten bediener De verhuizing van de KNVB in volle gangTemidden van de vele dozen wordt een attribuut extra voorzichtig behandeld. Het is dan ook het portret van Plm Muiier, de oprichter van de KNVB. DEN HAAG Hot toch al door een ontvolkingsexplosie getroffen Den Haag, Is vanaf vandaag weer een grote orga nisatie met bijna een mil joen leden armer. Sinds mensenheugenis was de KNVB onverbrekelijk aan Den Haag verbonden. Het Is toch zover gekomen. De organisatie Is zo groot geworden dat het uit het gebouw aan de Verlengde Tol weg is gebarsten. Sinds het pand zo'n twintig Jaar geleden, werd betrokken Is het ledental van de KNVB bijna verdrie- Het sportcentrum Zeist moet nu soelaas gaan bitden voor de groeiend -• KNVB waarvan de laatste «;n al diverse af delingen n—r Z..jl weren ver huisd. De 2'-' technische dienst zit er c! tjaar, de voetbaltcchnisclie - .CS.-*g al acht maanden tr 1 Ja nuari zijn er onJv ra da afdeling strafzaken eo a-geme ne zaken van het e.nr.teurvoet- bal gehuisvest. In het prille bcg'.» 1373 werd het besluit g. r.aar Zeist te verhuiz.r. -npanse regering had eeu Loi "®Jaan op het pand Verlengde Tolweg 60. Ijverige en snelle reke naars hadden itgepuzzeld dat bij een verhuizing de KNVB een flink voordelig saddo zou overhouden, bovendien, op het terrein van het sportcentrum was plaats genoeg. Tussen de enorme rommel over peinzen diverse emploés hoe 7n de tuin van het pand Ver lengde Tolweg 6 staat sedert kort een bord met „Te Koop" erop. De Japanse regering die het pand vorig jaar van de KNVB kocht, schijnt er weer vanaf te willen, misschien is 't niet zo geschikt om er een am bassade in te vestigen. schoon Den Haag nu wel is. Een hunner: „Velen van ons zijn erg aan Den Haag gehecht Maar wat moet je deen bij een gwdwongen verhuizing van je werkgever? We accepteren het met een zekere gelatenheid, het vertrek uit een ztad waar je bent Ingeburgerd. Zeist heeft uiteraard veel facetten die een verblijf aldaar zullen veraan genamen, maar de huren, om maar een voorbeeld te noe men, liggen aanmerkelijk ho ger. Nu is er wel een compen satieregeling, maar die houdt eenmaal op. En dan zit Je toch voor hogere lasten". KNVB Den Haag 1.4 voorgoed verleden tijd, per 1 mei is de KNVB Zeist aan de Wouden- bergseweg 56 ((telefoon 03439- 922), ln volledige operatie. De KNVB heeft, met het oog op het komende weckend, ge volgd door een Kon nginnedag, geen risico's willen lopen en heeft alvast de firma Nijman Ingeschakeld om de duizenden kisten in zijn karavaan ver huiswagens op te slaan. A'leen de afdeling archief en docu mentatie van de KNVB heeft al voor honderden dozen ge zorgd. Een van de vele organisaties heeft Den Haag dus verlaten en is op weg naar het centrum des lands. Het is even wennen. Voorlopig geldt voor de achter blijvers zowel als voor hen die vertrekken: afscheid doet leed. MAAGDENBURG FC Magdeburg heeft zich, als eerste Oostduitse club, ge plaatst in de finale van het Europa Cup Toernooi van de bekerhouders. Op eigen terrein zegevierde de ploeg; gisteravond voor 35.000 toe schouwers in een uitver kocht stadion, met 2-1 over Sporting Lissabon. De rust stand was 1-0 in het voor deel van de oostduitsers. De eerste wedstrijd tussen beide teams eindigde onbe slist: 1-1, Pommerenke gaf zijn ploeg na negen minuten de leiding. Twin tig minuten voor tijd bracht Sparwasser de stand op 2-0. De Oostduitsers, die in do eerste ronde NAC uitschakelden speelden in het Ernst Grube-tn- dion een zeer sterke wedstrijd. Voor een belangrijk deel was de zege. onder een druilerig regen tje behaald, te danken aan het voortreffelijk spel van JUrgen Sparwasser. De ploegt die Oost duits kampioen is geworden, scheen op 'n zeer gemakkelijke zege af te gaan. Volkomen over eenkomstig de verhoudingen in het veld bouwden de Oostduit sers hun voorsprong van 2-0 op. Toch zouden zij het in de slotfa se nog moeilijk krijgen. Een moment van onachtzaamheid was er de oorzaak van dat Ma- rinho twaalf minuten voor het einde toch nog terug kon ko men. Een heftig slotoffesief van Sporting was het gevolg. De verdediging van de thuisclub hield echter stand en bezorgde trainer Heinz KrUgel, die deze dag 53 jaar werd. zijn fraaiste verjaardagscadeau. DEN HAAG De premie van 103.953,83 van toto no 38 is ge vallen op formullernummer P. 1425569. De houder ontvangt aan prijs en premie totaal bruto 107.666,43. De premie van f 103.185,37 van toto no. 39 Is ge vallen op formuliernummer A. 3194448. De houder ontvangt aan prijs en premie totaal bruto 118.268,97. Het aantal deelnemers aan sport toto no 42 is 407,137, de inleg is ƒ932.759,-. (hert prijzenbedraig 394.5«7,-. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk ibruto 49.319,60 ontvangen Tweede prijs: 42 winnaars, die elk bruto ƒ2.348,50 ontvangen. Derde prijs: 633 winnaars, die elk 155,80 ontvangen. De prwrmle ten bedrage van 98.639,- wordt na het verstrij ken van de reclametermijn op woensdag 15 mei bij loting toe gewezen aan een der eerste prijswinnaars. JJMUIDEN - Kees van Kooien, die aanvankelijk bij Telstar wegwilde, heeft voor vier Jaar bijgeteked. .Ik kom op een leef tijd dat je wat vastigheid wil hebben. Telstar bood me dat, toch nog onverwachts." LONDEN - George Best verliet gisteren als vrij man het ge rechtsgebouw nadat de aan klacht - voor Inbraak en diefstal tegen hem was ingetrokken. De 27-jarige Best was twee maan den geleden in staat van be schuldiging gesteld voor In braak en diefstal bij de voorma lige miss wereld, Marjorie Wal lace. DEN HAAG - Pieter Bergsma en Frank Drost zijn door de Ko ninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) afgevaardigd naar het toernooi om het Europees kam pioenschap dammen persoon lijk dat van 18 tot en met 25 mei a.s. in het Italiaanse Arco zal worden gehouden. DEN HAAG - Voor de Pelllknnnbe- ker in de competitie van de be taalde jeugd zijn gisteravond wedstrijden gespeeld. De uitsla gen FC Groningen - Veendam 0-2 (Pelliknanbeker) PEC Zwolle - Do Graafschap 1 - 1. BERN - De UEFA heeft met ver ontwaardiging de beschuldiging die door het Britse blad Sunday Times was geuit tegen do Por tugese scheidsrechter Lobo. van de hand gewezen. Lobo was be schuldigd van omkoping voor de wedstrijd tussen Derby County tegen Juvenilis. TURNHOUT - Het Nederlandse militaire elftal heeft gistermid dag in Turnhout in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap met 2-0 van België gewon nen. Meyer van FC Amsterdam zorgde voor beide doelpunten. GLASGOW - De uitslagen van de gisteravond voor de eerste di visie van de Schotse competitie gespeelde wedstrijdon zijn: Aberdeen - Ayr United 2-1 TURNHOUT - Cas Janssens, de ex-spits van het Nijmeegse N..C., zal het Franse Nlmes aan het einde van het seizoen verlaten. Hij is gecontracteerd door de Belgische club Olympi' que Montignue. OPATIA - Het Nederlands ama teurelftal zal het morgen teget| West-Dultsland in de eindrond* van hef toernooi om het Euro) pees kampioenschap zonder de vaste spitsspeler Ad van dei Broek moeten doen Hij is ge blesseerd.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17