LEIDERDORPSE YVONNE NU AL 4 MAANDEN ZOEK Leidse ploeg zaalvoetbal- kampioen van Zuid-Holland Verkoop bouwgrond weer uitgesteld Vandaag wordt ze 16 jaar randgemeenten en sportnieuws Nieuw dak voor oude boer derij Spoed achter de LOM- school Leidschendam Foto- en Filmliefhebbers OPGELET Foto N. v. d. Horst b.v. Verhart naar nationale titelstrijd PAGINA 4 DINSDAG 23 APRIL 1974 LEIDSE COURANT Het dak van deze 17-eeuwse boerderij aan de Kniplaan in Voorschoten is aan een res' tauratie toem. Daar het ge bouw staat vermeld in het register van beschermde mo numenten wordt door het mi nisterie van CRM voor 30% bijgedragen in de restaura tie-kosten (f 26.100). B. en w. zullen de raad vrijdag a.s voorstellen eenzelfde bedrag (tot maximaal f 7.830) be schikbaar te stellen voor deze restauratie. LEIDERDORP De heer en me-, vrouw Hendriksen uit Leider dorp zullen zich deze dag (23 april) nog lang blijven herinne ren. Vandaag immers, viert hun meer dan vier maanden geleden weggelopen dochter Yvonne haar 16e verjaardag. Nasporin gen door politie en stichting vermiste kinderen hebben tot op heden tot niets geleid. Wel vaker placht Yvonne enkele dagen van huis weg te blijven zonder iets van zich te laten ho ren. Een reden waarom zij vo rig jaar zomer in overleg met haar ouders door de kinderrech ter in een inrichting in Mook werd geplaatst. Het meisje (1.62 m. lang en grijs-groene ogen) was ook daar na enkele weken verdwenen, maar werd spoedig opgespoord. De reden van haar vertrek op 12 december is waarschijnlijk de mededeling van haar ouders ge weest dat zij in een andere, strengere inrichting zou worden geplaatst. Dit was aanvankelijk overeengekomen met de politie rechter. Later werd beslist dat het meisje toch in Mook kon blijven. Een beslissing waarvan de ouders van Yvonne wel, maar Yvonne zelf niet op de hoogte is. In huize Hendriksen zal vandaag de telefoon nauw lettend in het oog worden ge houden. Zal Yvonne zelfs op haar verjaardag haar ouders in onwetendheid laten? LEIDSCHENDAM Met de bouw van een nieuwe LOM-school met 8 leslokalen, 1 vaklokaal, 1 gemeenschapsruimte en 1 gymnastieklokaal zal de meeste spoed worden gemaakt. De com missie voor het onderwijs die gisteravond na 'n debat van onge veer 'n uur unaniem tot deze conclusie kwam kreeg hiervoor van een volle tribune met leerkrachten van de LOM-school „De Vliethorst" en bestuursleden van de Edith Steinstichting een dankbaar applaus. De LOM-school telt 7 groepen van samen 113 leerlingen die ver deeld over de noodschool aan de Van Ruysdaellaan en de Variël- school aan de Heuvelweg zijn gehuisvest. De noodschool dateert echter van 1963 en is versleten en de school aan de Heuvelweg was weliswaar een goed gebouw voor de twee kleuterscholen waarvoor ze was neergezet, maar voor de LOM- school volkomen ongeschikt. Het ministerie heeft nu een urgentieverklaring afgegeven voor de school waarvoor de architect al een vereenvoudigde schets heeft gemaakt. De stichtingskosten (ƒ2 miljoen) zullen door het rijk worden vergoed. Maak DONDERDAG 25 APRIL een uurtje vrij voor een interessante CAMERA-SHOW. Doezastraat 22 - 24 LEIDEN Zie de krant van morgen Tel. 24702-43657 Leidse bioscopen Time Out WASSENAAR In de jongeren- soos „Time Out" treedt a.s. za terdag de zanger-gitarist Mick Softley op. Deze 35-jarige En gelsman maakt op het ogenblik een toernee door Europa. Het concert begint om 20 uur. De toegangsprijs is 5,- voor niet leden en 4,- voor leden. In de voorverkoop wordt er een gul den reductie gegeven. Plattelandsvrouwen LEIDSCHENDAM De afdeling van de Nd. Bond van Platte- landsvrouwen organiseert woensdag 24 april o 19.45 uur een bijeenkomst in het Dienst gebouw aan de Regthuysstraat. De heer C. A. de Groot zal bij een serie dia's wat vertellen over oud-Leidschendam. DORDRECHT Op niet mis te verstane wijze heeft Verhart gisteravond in Dordrecht duide lijk gemaakt ook dit jaar te be schikken over het beste zaal voetbalteam van de provin cie Zuid-Holland. In een toernooi met de kampioenen van de af delingen Dordrecht, 's Graven- hage, en de onder-kampioen van Rotterdam wisten de Noordwij- kers hun drie wedstrijden alle drie in winst om te zetten, zodat zij evenals vorig jaar het geval was, het recht hebben om uit te komen in de strijd om het zaal voetbalkampioenschap van Ne derland. De eerste wedstrijd van Verhart verliep een beetje stroef. De „monteurs" bleken tegen het Haagse Quick nu niet bepaald van veel dadendrang bezeten en een magere 21 zege was dan ook het resultaat. Zelfs moest men de Hagenaren, duidelijk het zwakste team, de openings treffer toestaan. Toch bleek al spoedig dat een Noordwijks ant woord niet lang kon uitblijven. Dat kwam dan 'ook vlak voor de doelwisseling. Ted Lumoingdong vond met een hoge voorzet het hoofd van Aad Glas, die uit een moeilijke positie tegen Quick- doelman De Groot opkopte. Leo Holl was echter ter plaatse om de gelijkmaker in het Haantjesdoel te deponeren. Met een tweede doelpunt zorgde Leo Holl ervoor, dat Verhart het toernooi met een positieve score begon. De volgende wedstrijd was, mede dankzij de negen treffers, zon der meer de meest aantrekkelij ke, van de avond. In een tak- tisch goed gespeeld duel ver- Juichende supporters van Verhart rond de beker sloeg men de Dordtse kampioen Merwede met 6-3. Leo Holl had wederom een zeer groot aandeel in de overwinning. Liefst vier maai zette hij de Dordtse verde diging voor schut. De wedstrijd was nauwelijks begonnen, of nummer één lag achter de Mer- wede-goalie, toen Leo Holl een penalty wegens hands bekwaam verzilverde. Toen Verharts ko- ningsschutter even later alleen voor de Dordtse doelwachter verscheen, betekende dit 2-0. Merwede kwam via een doel punt van Jan Leidsman terug tot 2-1, maar na de wisseling maakte Leo Holl het de vijande lijke verdediging zo moeilijk, dat een der achterspelers niets anders meer wist te doen dan de bal in het eigen net te schie ten: 3-1. Holl zorgde ook nog voor 4-1, maar hierna vond Aad Glas het welletjes'. Hij tekende voor de vijfde Noordwijkse tref fer, nadat Leidsman eerst nog de stand tot 4-2 had geredu ceerd. Johan Stam bracht de stand op 5-3, maar nog voor het eindsignaal was het hoe kan het ook anders Leo Holl, die de. Minder kaliber De laatste wedstrijd van Verhart tegen de sub-kampioen van de afdeling Rotterdam, was van wat minder kaliber. Hetgeen misschien te wijten was aan het feit, dat Verhart reeds voor de aanvang van dit duel zeker was van deename aan het Neder lands kampioenschap. Dit wordt namelijk op 25 mei in de Rot terdamse Energiehal verspeeld. Uit commerciële overwegingen is het team van de Rotterdamse Sportpers al van deelname ver zekerd, zodat de ploeg van de Rotterdamse Studenten afge vaardigd was naar de districts kampioenschappen. Welnu, Ver hart was na twee overwinningen al onbereikbaar geworden voor Merwede en Quick, zodat het duel tegen de Rotterdamse Stu denten al bij voorbaat als for maliteit geboekstaafd stond. Toch was Verhart wel happig, want tenslotte stond er nog een mooie beker op het spel. Strafschop Ted Lumoingdong vond via een strafschop (die hij wegens te vroeg inlopen van de Rotter damse keeper mocht overne men) voor de eerste keer het net. Even ontstond er conster natie, toen Aad Glas op ver keerde wijze het speelterrein betrad, hetgeen hem op twee minuten extra strafbank (hij had er net twee achter de rug) kwam te staan. Prompt profi teerde het Rotterdamse team van deze situatie, want even la ger lag de gelijkmaker achter doelman Brand (die zich door zijn showwerk ontpopte tot de lieveling van de zeer luidruchti ge Verhart-supporters)Het Rotterdamse doelpunt kwam van de voet van Huub Vroomen. Ted Dongdong Lumoing dong zorgde ervoor dat Verhart het toernooi znder puntenverlies kon beëindigen. ITSLAGEN: Merwede-Rotterdam- se Studenten 0-0; Quick-Verhart EINDSTAND: Verhart 3-6, Rot- 1-2; Rotterdamse Studenten- terdamse Studenten 3-3, Merwe- Quick 3-1; Verhart-Merwede 6- de 3-3, Quick 3-0. 3; Merwede-Quick 6-3; Verhart- URon Polane Aanvoerder Ted Lumondiong sjouwde na de gewonnen strijd trots met de beker rond. Rotterdamse Studenten 2-1. WASSENAAR De gemeenteraad heeft gister avond met 11 tegen 9 stemmen een voorstel verworpen om aan 18 gegadigden voor de bouw van een eigen woning de benodigde bouwgrond nabij de Princehaven te verkopen. De betrokkenen wachten al verscheidene jaren op een mogelijkheid om hun bouwplannen uit te voeren, maar steeds besliste de raad, dat er niet gebouwd zou worden zo lang er geen oplos sing zou zijn gevonden voor de in de Princeha ven liggende woonschepen. Toen het vorig jaar besloten werd, dat de woonschepen verplaatst zullen worden naar het Havenkanaal, drongen de 18 kandidaten aan op een spoedige behande ling van hun verzoek om bouwgrond te mogen kopen. In februari leek het er op, dat hun plan nen eindelijk verwezenlijkt konden worden. De raad ging er namelijk zij het met een kleine meerderheid mee akkoord, dat een aanvang gemaakt zou worden met de procedure voor de verkoop en het bouwrijp maken van de grond. Gisteravond kwam, als vervolg daarop, het voorstel aan de orde tot verkoop van de bouwgrond voor in totaal 492.000,—. Maar het voorstel kwam er niet door. Mr. A. van Vuure (VVD) betoogde, dat nog steeds de uitspraak geldt die de raad in januari 1972 dged, namelijk dat pas grond ver kocht zal gaan worden als de woonschepen naar een andere ligplaats verhaald zullen zijn. Die belofte aan de woonschepenbewoners mag niet gebroken worden, aldus de woordvoerder van de VVD-fractie. Ook de heer E.H. Schuyer (Open Appel) stelde zich op dat standpunt. Het kon nog wel eens gebeuren, aldus deze spreker, dat de woonschepen in het geheel niet uit de Princehaven weggehaald zullen worden en dan behoort er niet gebouwd te worden. De heer A.C. Duijvestein (CCP) pleitte ervoor nu toch eindelijk een einde te maken aan de onzeker heid waarin zowel de woonschipbewoners als de kandidaaVbouwers verkeren. Er zal met spoed iets gedaan moeten worden aan het verplaatsen van de woonschepen. Ir. K.W. Nieuwzwaag (VVD) herinnerde er aan, dat Gedeputeerde Staten een beslissing over het goedkeuren van het krediet, dat de raad voteerde voor het ge schikt maken van het Havenkanaal als lig plaats voor de woonschepen heeft aangehouden. Is daarover intussen al iets naders te melden? zo vroeg hij. Uit het antwoord van wethouder mr. N.W.A. Brink bleek, dat Gedeputeerde Staten dat kre diet intussen hebben goedgekeurd. Maar voor dat tot het geschikt maken van het kanaal als ligplaats zal worden overgegaan, zal eerst met de eigenaren van de woonschepen onderhandeld worden over aankoop door de gemeente van him schepen. Zijn die onderhandelingen ge voerd, dan kan het juiste aantal ligplaatsen in orde gemaakt worden. Na een korte schorsing van het debat deed ir. G.H.C. Theunissen (CCP) een bemiddelings voorstel. Hij vroeg van het college de toezeg ging, dat uiterlijk voor de a.s. zomervakantie burgemeester en wethouders met een voorstel bij de raad zullen komen over de resultaten van de onderhandelingen met de huidige woon schipbewoners. Hij stelde voor tot verkoop van de bouwgrond te besluiten, maar in de voor waarden de bepaling op te nemen dat in ieder geval niet in 1974 met bouwen begonnen zal worden, tenzij op een gegeven moment de woonschepen naar een nieuwe ligplaats ver haald zullen zijn. Wethouder Brink verklaarde zich akkoord met dit amendement op ht t voorstel van het college, maar de raad acht er in meerderheid anders over. Met 11 tegen 9 stemmen werd het gea mendeerde voorstel van burgemeester en wet houders verworpen. Tegen stemden de zes le den van de VVD-fractie, de vier leden van de Open Appel-fractie en de heer Lodder van de Partij Wassenaar. met stallen VOORSCHOTEN De openbare vergadering van de Stichting „De Lindehoeve" discussieerde gisteravond lang over de vraag en de wijze waarop de dreigen de afbraak van de omliggende stallen van de Lindehoeve door de gemeente voorkomen kan worden. Het laatst genomen raadsbesluit betreffende de Lindehoeve en de daarbij behorende stallen gele gen aan de Kon. Marinelaan vermeldt nog steeds dat deze over vijf jaar afgebroken zullen worden. Nu is het voortbestaan van de boerderij zelf wel ge waarborgd, maar de omliggen de stallen zullen moeten ver dwijnen om plaats te maken voor de nieuw te bouwen brand weerkazerne. Hoewel er nog geen definitief bestemmingsplan klaar is, daar de tot nu toe in gediende plannen door G.S. zijn afgekeurd, is de gemeente Voor schoten inmiddels wel begonnen met de sloot, die de grens vormt tussen M.O.C.-terrein en Lindehoeve door te trekken met duikers naar de Vliet. De leden van de commissie van bijstand en de jongerenraad van „De Lindehoeve" willen de stal len behouden en zij hebben een brief naar b en w geschreven met het dringende verzoek om ook de stallen te restaureren, waardoor er een uitstekende ruimte kan komen voor aktivi- teiten van o.a. het Creatief Cen trum en 't Nut. Indien de stal len gerestaureerd kunnen wor den, dan ontstaat er een geheel van Sporthal, Lindehoeve en Stallen en hierbij past niet een brandweerkazerne. Bij een mo gelijk behoud van de stallen is de Stichting „De Lindehoeve" bereid om door middel van zelf werkzaamheid de kosten te drukken. Zoeterwoudse dames geslaagd voor gymproeven ZOETERWOUDE Veertien le den van de gymnastiekvereni ging S.J.Z. namen zondag deel aan bondsvaardigheidsproeven in de Vliegermolen te Voorburg. Allen slaagden, een fraai resul- aat. Er moesten proeven wor den afgelegd op de evenwichts- balk, brug, lange mat en paard. Tot het hoogste aantal punten kwam Inge Lemmerzaal bij de dames eerste graad met 9, 8, 8, 6, en 8 werd het een totaal van 39. De geslaagden zijn: Meisjes ad- spiranten A: Lenny v.d. Hoeven en Charlotte van Cromyoirt; Meisjes Junioren A: Bernadet v.d. Meer, Jacqueline v.d. Kolk; Meisjes junioren B: Monique Retèl, Anita v.d.Helm, Rozelien v.d. Poll, Linda Roeleven; Da mes 2e graad: A. C. D. Wit-v.ó. Zwaan, W. A.-v.d. Zwaan-Moid; Dames eerste graad: Inge Lem merzaal, Hella Bosman, Mar- groet Berg, Anneke van Koop eren-Koek. Schoolsport- toernooi in Oegstgeest OEGSTGEEST Op het korfbal complex „De Voskuyl" wordt van 24 april een schoolsporttoer- nooi gehouden. Leerlingen van alle lagere scholen zullen inge deeld worden in een voetbal- en korfbalpoule. Morgen beginnen de voorronden voetbal. Direct daarop aansluri tend wordt de halve finale voet bal gespeeld. Op 1 mei worden de voorronden korfbal voor teams uit de 3e en 4e klassen gespeeld. Op 8 mei hebben de voorronden korfbal voor teams uit de 5e en 6e klassen plaats. Bovendien staat dan de halve fi nale korfbal voor de 5e klassen en de le finalewedstrijden voor de 6e klassen op het program ma. Het schoolsporttoernooi wordt besloten op 17 mei met alle finale-wedstrijden. Buitenhad van „De Does" gaat 4 mei weer open LEIDERDORP Het buiten zwembad De Does in Leider dorp zal zaterdag 4 mei om 10.00 uur zijn poorten weer ope nen. Het zal dan van maandag tot en met vrijdag geopend zijn van 7.00 tot 19-00 uur na 15 mei tot 20.00 uur. Zaterdags van 7.00 uur tot 18.00 uur. en zondags van 12.00 tot 18.00 uur. Het bin nenbad blijft nog geopend tot 31 mei en zal weer open gaan 1 september. Het leszwemmen zal doorgaan tot 31 mei in de over dekte en zal daarna stoppen tot september, uitgezonderd les- klanten op medische gronden. Wanneer men in september weer in het binnenbad les wil nemen dan wordt men wel aan geraden om in de maand augus tus in het buitenzwembad al les- kaarten aan te vragen voor het binnenbad. De toegangsprijs voor een persoon boven de 15 jaar is f 2 - en onder de 15 jaar 1 25. Een gezinsabhonnp- ment kost 85,- een individueel abonnement voor boven de 15 jaar 33,- en onder de 15 jaar f 25.-. Onzekerheid voortbestaan Lindehoeve

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4