Wanordelijkheden in uitgaans centrum Noordwijk Arrestaties brengen politie op spoor internationale bende Problemen voor bloembollenvak nemen sterk toe Rokende autoband strop voor doorrijder praktijk assistente PAGINA 5 MAANDAG 22 APRIL 1974 LEIDSE COURANT Dringen bij start Ongeveer 350 trimmers gingen zondagmiddag aan de Langevel- derslag van start voor de 7de strandloop van de Zijl/LGB georganiseerd in samenwerking met de Leidse Courant. De af standen die verlopen werden waren de 4, S en 12 km. Het was een prestatieloop voor jong en oud. Omdat het prestatieloop was zullen we de uitslagen van de eerst aankomende niet ver- melden, maar alleen de jongste en oudste deelnemer: dat waren de heer C.L. Lammers uit De Kwaket en de 3-jarige Wendy Leliveld uit Nieuwveen. In de Leidse Courant-bus kreeg men na afloop een herinnerings vaantje. Naaldwijk De vertierzoekers in dancings, bars en dergelijke eta blissementen van de badplaats hebben het tijdens het afgelopen weekeinde nogal bont gemaakt. Na het sluitingsuur concentreerde zich een aantal, soms min of meer beschonken uitgaanders rond de nog open zijnde snackbars in de Hoofdstraat en omgeving en mel dingen omtrent excessen bleven dan ook niet uit. In een eivolle snackbar aan de Hoofdstraat ontstond een vechtpartij tussen de be zoekers, waarbij een 24-jarige rijksambtenaar uit Noordwijk werd neergeslagen. Terwijl hij op op de grond lag, werd de jongeman door zijn belagers, vermoedelijk ten groepje Hagenaars zodanig te gen het hoofd getrapt dat hij in bewusteloze toestand naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden moest worden gebracht. Nadat zij» gelaat op enkele plaatsen was gehecht, kon hel slachtoffer naar zijn woning worden vervoerd. Drie politiepatrouilles rukten uit om aan het gevecht een einde te maken. In de snackbar werd later een scheermes gevonden dat waarschijnlijk als wapen in de strijd had moeten dienen. Va een paar maanden hard wer ken was het vrijdagavond zo ver dat het nieuwe onderko men van de jeugdsociëteit aan de Hoge Rijndijk kon worden geopend. Voorzitter Drs. Plan- tinga van de Stichting i.o. be lichtte in zijn welkomstwoord de activiteiten van de jeugd die het totstandkomen van de eigen home geheel in eigen be heer heeft gerealiseerd. Peter Voordouw kwam daarbij als coördinator een extra pluim toe. De officiële opening werd verricht door wethouder Duin dam die de eerste lidmaat- schapkaart op nam van hem zelf kreeg aangeboden. Daar na kantelde hij de luxaflex waardoor de nieuwe naam Rainbow" zichtbaar werd. De soos was daarmede tegelij kertijd herdoopt want in de voormalige recotrswoning waar men tot voor 'n half jaar gehuisvest was opereerde men onder naam „De Warbak". Een 19-jarige chauffeur uit War mond maakte met een paar vrienden een kroegentocht. Flink aangeschoten liepen zij door de Hoofdstraat en de chauffeur sloeg daar van een gloednieuwe ijsbar een gevel lamp stuk, hetgeen de exploi tant een schadepost van ƒ70 opleverde. Hij werd door een politiepatrouille in de kraag ge grepen en naar het bureau ge bracht. Een snackbarhouder aan het Pa- laceplein liep een nroces-ver- baal op, omdat hij na twee uur nog klanten in de zaak had. Op de Katenblankweg reed een onder invloed verkerende 19-ja- met de auto van een vriendje een muur omver. Het stel ram de verder twee geparkeerde au to's. De bestuurder toonde zich aanvankelijk agressief en vecht lustig, doch nair. bij. de komst van de politie de benen. Hij vluchtte een nabijgelegen bar binnen en werd daar door de patrouille aangehouden. Aan het bureau bleek dat de grondwer ker niet in het bezit was van een rijbewijs. Een autohandelaa ruit Noordwijk, J28 jaar oud, die met zijn gezel schap café's had bezocht, kreeg het met de politie aan de stok, omdat hij enkele malen met zijn vuisten op het dak van een dienstwagen sloeg. De onder in vloed zijnde man gedroeg zich onhebbelijk en werd als ver dacht van straatschenderij in de cel gezet. Voorts werd aan de Duinweg een abri vernield. Van de daders ontbreekt elk'spoor. Mode-show in Warmond WarmondDe Vrouwenvereni ging van Warmond organiseert morgenavond in hotel ,,De Zon" een modeshow voor naar leden: dit wil echter niet zeggen dat andere geïnteresseerde personen nie welkom zijn. De kosten be dragen 1,—. De show zal voornamelijk bestaan uit dames-kleding van Modehuis „Fiorina" uit Rijsburg en Bou- tiek „De Stal" uit Noordwijk. Er zijn veel vlotte, hippe en sjiek toilletjes te bewonderen, maar ook grotere maten. Om het geheel compleet te maken verzorgt Schoenenhuis „De Vroomen" het schoeisel en bij behorende tassen die de manne quins zullen dragen. SASSENHEIM De rijkspolitie in Sassenheim is ge A. L. N. M. uit Bagnolet (Fr.), de 24-jarige J. met de arrestatie van zeven personen wegens be- A. de S. uit Lissabon (Port), en d e23-jarige Por- zit van vuurwapens en verdacht van handel in tugees A. R. C. uit Montreal (Canada), verdovende middelen een bende met internatio nale vertakkingen op het spoor. Het zevental De arrestatie volgde op e trachtte vrijdag op de parkeerplaats van Motel Sassenheim een partij van 50 tot 70 kilo hasj te verkopen. De aspirant-kopers konden zoals wij toefde al langer in ons land, voornamelijk i zaterdag al meldden ontsnappen. sterdam. De leden van de groep zwerven de we- De arrestanten, die in verschillende politiebureaus reld rond. Daarbij bezoeken zè elkaar? vader- in en om Sassenheim worden vastgehouden, zijn: land, maar ze maken ook reizen naar A'ghanis- de 22-jarige G. K. uit Amsterdam, de 22-jarige P. tan en Denemarken. Allen hadden ons land al A. A. S.-S. uit Barcelona (Spanje), de 22-jarige een keer of vaker bezocht. Y. Ie S. uit Versailles (Frankrijk), de 22-jarige De jongemannen arriveerden vrijdag in twee per- G. D. uit Champigny sur Marne (Fr.), de 24-jari- sonenauto's bij het motel in Sassenheim. Om- hen vaststond, dat de transacite niet zou streeks zes uur 's avonds werd duidelijk, dat de bende werden allen opgepakt. Van hen hwaren er handelsbeèsprekingen geen resultaat zouden heb- twee in een sloot terecht gekomen, ben. De aanwezige politiemannen grepen in toen Het nadere onderzoek van de politie leverde op, dat het zevental de beschikking had over een machinepistool met mur.Jtie, een gaspistool en een eveneens verboden alarmpistool. De politie de verdachten konden ter plaatse wor- heeft de indruk, dat met de arrestatie een bero ving van een evnetuele koper en mogelijk een schietpartij bij het motel zijn voorkomen. zonder hasj of andere verdovende middelen naar Sassenheim zijn gekomen. De politie trof niets aan. Meer succes had zij bij huiszoekeningen in Amsterdan. Daar bleef het tot nog toe bij Monsters. De grote hoevelheid kon nog niet v/orden opgespoord. den gegrepen. De aspirant-kopers en de overige vijf handelaren sloegen op dz vlucht. De recher cheurs van de rijkspolitie, van de Haagse ge- Het schijnt,'dat de zeven meentepolitie. politiepersoneel van Saasenheim en van de verkeersbrigade zetten een a chtervol- ging in. Daarbij werden ook waarchuwinggscho- teen gelost. De leden van de bende werden ook waarschuwingsschoten gelost. De leden van de (ADVERTENTIE) Voor neef Jan die z'n bul heeft gehaald. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Bel uw Fleurop- bloemist. Burgemeester opent school met heupworp Wie verwacht had, dat burge meester mr. K. Staah van Was senaar zaterdagmiddag de sportschool Stigter aan de Hof- campweg zou openen door het doorknippen van een lint of het omdraaien van een sleutel kwam bedrogen uit. De burge meester trok, nadat hij een vriendelijke toespraak gehouden had, zijn jasje uit, hulde zich in een wit judo-jasje, knoopte daar een witte band omheen en vloerde met een deskundig uit gevoerde ,,uki goshi" (eerste heupworp) de heer Stigter. mn HILLEGOM „Het aantal problemen in het bloembollenvak neemt hand over hand toe en de tijd van bezinning op die problemen voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur tijdens de jaarvergadering in Flora Hlllegom. Drs. Coenen noemde de huidige situatie „het gevecht tegen de tijd". Als belangrijkste problemen van het vak noemde hij het opvangen van de revalutaitegevolgen, de stijgende eneergiekosten, de toene mende druk van de planologen op de streekontwikkeling en de mi lieubescherming. Met name doelde hij hier op de problemen om de verzamelde kwikresten af te voeren en daaruit voortvloeiende kost bare jarenlange opslag in loodsen. Er moeten, zo zei drs. Coenen, op zo kort mogelijke termijn, een andere oplossing voor dit pro bleem gevonden worden. Over rente-subsidie, merkte hij o.m. op dat binnenkort een sterk verbeterde subsidie-regeling uit de bus zal komen, welke het voor de perspectief beidende bloembollenbedrij- ven aantrekkelijk kan maken onder dit bedrijfsontwikkelingsbeleid te gaan opereren, waarbij hij onder meer wees op de verhoging van de rentesubsidie tot 5 procent. Nieuw zwembad Noord wij kerhou t deze zomer open NOORDWIJKERHOUT B. en W. van Noordwijkerhoul verwachten dat nog deze zo mer het nieuwe zwembad kan worden geopend. Dank zij de zachte winter ligt men dik voor op het bouwschema. De openingsdatum is gepland op 1 of 15 juni. In de gemeenteraad van mor genavond komen o.m. de ta rieven van het zwembad auo de orde. De Werkgroep zwembad heeft de tanevenopbouw voorbe reid. Zij meent, dat bij de bepaling van de hoogte der tarieven aansluiting moet worden gezocht bij de turle- ven van de overdekte baden in de omgeving en met noma met Lisse. Voorlopig zou het zwembad kunnen worden geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 8.30 tot 16.15 uur. De raad wordt voorgesteld de tarieven als volgt vast te stellen: Enkel bad kinderen t/m 15 jaar 1,50 per uur; Enkel bad volwassenen 1.75 per uur; 12 baden kin deren t/m 15 jaar j 15,-; 12 baden volwassenen 17,50; leszwemmen kinderen t/m 15 jaar (12 lessen) 18,-; les zwemmen volwassenen (12 lessen) 21,-; schoolzwem men, per leerling uur 1,50; vereniging instelling, incl. instruktie en toezicht, per uur 75.-; vereniging/in stelling. excl. instructie, per uur 60,-. De werkgroep meent, dat met deze tarieven alle kosten, buiten de rente- en afschrij vingskosten, gedekt zullen zijn, althans geen grote ver liezen zullen opleveren. NOORDWIJK Dank zij de snelle reactie van een Noordwijkse hoofdagent is afgelopen weekeinde een „doorrijder" ingerekend, nog voordat de aanrijding aan het politiebureau was gemeld. De politieman was thuis en stond juist op punt naar dienst te gaan. toen hij over de Herenweg een auto hoordr aankomen, die een ab normaal geluid produceerde. Direct naar uiten gaande, zag hij een gesloten vrachtwagen rijden, waarvan een der banden rookte. De politieman sprong daarop in z._- auto en reed de vrachtwagen nabij Rijnsburg klem. Beschadigingen aan het voertuig maakten al met een duidelijk, dat het bij een aanrijding betrokken moest zijn ge weest. Bovendien bleek de bestmirder, een I8-jarige inpakker van bloemen uit Rijnsburg, onder invloed van alcoholhoudende drank. De jongeman werd aangehouden en door een inmiddels Ier assisten tie verschenen patrouille naar het bureau gebracht. Hij arriveerde daar vrijwel gelijktijdig met het slachtoffer van de aanrijding, wiens personenauto op d eHeilige Geestweg door de vrachtwagen was aangereden en daarbij zware schade had opgelopen. Zonder zich bekend te maken was de Rijnsburger doorgereden, maar door de schade aan de eigen auto liep een der banden warm, hetgeen tot rookontwikkeling had geleid. ■MÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊIÊÊIÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊI OGSTGEEST Met de officiële ingebruikneming van een nieuw gymnastieklokaal aan de Kam perfoelielaan te Oegstgeest, vrijdagmiddag j.l., is het nijpen de tekort aan gymnastiekloka len in deze gemeente voor een groot gedeelte van de baan. Reeds eerder is een dergelijk lokaal gerealiseerd aan de Pie- ter d'Hooglaan. Het is mede aan de wethouder van onder wijs. de heer Temminck. te danken dat de vergunning voor het bouwen van een tweede lo kaal zo snel door G.S. werd ge geven. De opening van de zaal was een taak waarmede de loco-burge meester. wethouder M. v. d. Voet, zich belastte. Dit gebeur de in het bijzijn van talrijke ge nodigden onder wie de direkteur van gemeentewerken de heer J. van Gorkum, de insp. van het onderwijs de heer Boogaards, schoolhoofden, raadsleden, leden van oudercommissies alsmede de aannemer, de heer Van der Heyden uit Woerden en de hee. Verwey van het architectenbu reau Stuurman enz. Nadat men het lokaal had betreden werd1 door een aantal leden van de j Oegstgeester Gymn. en Atl. Ver. (O.G.A.V.) een gymnas-1 tiekdemonstratie gegeven. DE OOGARTSEN van het ST. ELISABETH ZIEKENHUIS te LEIDERDORP P. HENRY C. C. KOK- van Alphen J. KIEWIET DE JONGE zoeken voor de polikliniek per 1 Juni. Diploma doktersassistente geldt als aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Polikliniek Oogheelkunde, St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. De Van der Does Lithorgroep van Schouting Leider dorp beschikt sinds zaterdag over een nieuwe accommodatie aan de Kleine Zandput. Met enig ceremonieel onthulde een ja rige burgemees ter Van der Have de naam van het troepgebouw .De Zandput'. Wethouder Tichler- Moerman hees daarna de vlag van de groep in top. Het gebouw biedt onderdak aan ongeveer 175 man. Er zijn drie lokalen voor wel pen en twee loka len voor verken- apart gebouwtje illen de pad- vi'ndsters en ka bouters- worden Actieprogramma van commissie Milieubeheer Woubrugge - De Milieucommissie (voorzitter burgemeester Brou wer de Koning) heeft in een concept-actieprogramma o.m. gesteld, dat het milieubesef be vorderd dient te worden door het opplakken van affiches met goed leesbare taal. Ook moet er meer groenaanpjant komen en dient een kapverbod onnodige boomkappingen tegen te gaan. De commissie zegt actie te wil len voeren voor het behoud van het knotwilgenbcstand, ze wil straatvervuiling door honden te gengaan en een milieu-agent aanstellen. Een ander actiepunt vraagt maatregelen ter beteuge ling van onnodig gebruik van transistors. Plattelands vrouwen Woubrugge In de benedenzaal van de Gereformeerde kerk vierde de plaatselijke afdeling van de Plattelandsvrouwen haar jparfeest. Mevrouw Karsteiyi. „Tante Le«ruj«»", werd b«§tfir"}d trtl.erelid. IJij d<* diversej-p-lfc- tjes moestest d<' dames udas niar fouten in de kleding, Offlc was er een modeshow dom—de eeuwen heen, te beginnen met vijgeblad van Eva.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5