Serard Slager (FC Den Haag) stapt uit de voetballerij „Je moet tegen Ajax lef kunnen opbrengen" Ook Boskov genoemd als opvolger Knobel pkfscheid van commercieel/ directeur Drie wedstrijden voor Fernandez Maertens onderstreepte tralende vorm in tijdrit Hoekema na sensationele zege: Hoekema gaat naar België Dielis nog ongeslagen tks moan** A **1- ^K-Hninir SNELKO ;etservi br S£C izwaar. J*Y'- -= i gaat Gerard Slager verder in het organiseren van tentoonstellingen. Een voetbalveld bezoeken of er op zitten is er voorlopig niet meer bij. „Ik ga eerst een jaartje isten". ste Belgrado In de rij van kandi daten voor de opvolging van de vorige week door Ajax ontsla gen George Knobel, Is een nieu we naam bijgekomen. Volgens het in Belgrado verschijnende dagblad „Politika" heeft Jaap van Praag, de voorzitter van Ajax, de voormalige Joego Sla vische bondscoach Vujadin Bos kov telefonisch benaderd om te vragen wat zijn voorwaarden zijn voor een eventueel dienst verband met de Amsterdamse club. Vujadin Boskov heeft echter al een tweejarig contract getekend met FC Den Haag. Gerard Sla ger. demissionair commercieel directeur van FC Den Haag: „Wij zijn rond met Boskov. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend en treedt per 1 juli bij ons in dienst. Die zaak is naar mijn idee waterdicht". Henk Westrik. de secretaris van Ajax: „Wij hebben als bestuur een lijstje van kandidaten opge steld. Op dat lijstje staat in elk geval niet de naam van Boskov. Wij hebben nog met geen van de trainers die op dat lijstje staan telefonisch contact gehad. Wij worden bij Ajax over stroomd met namen. Ik kan al leen maar zeggen dat wij bezig zijn met het zoeken van een nieuwe trainer. Volgende week, wanneer wij in Parijs zijn, ho pen wij met het bestuur weer eens rustig te kunnen vergade ren. Nogmaals Boskov stond be slist niet op ons lijstje van kan didaten. Ajax informeerde ook N HAAG Het nieuws dat Ge- Slager bij FC Den Haag weg- Bt, is geen al te grote verrassing de insiders. Toen het afgelo- seizoen de prestaties van het te elftal minder enthousiasme het Haagse publiek lossloeg en recettes van thuiswedstrijden gevolg daarvan .daalden kon ist iedereen op zijn klompen ivoelen dat het zo niet veel lan- zou kunnen doorgaan. Het aan- ien van én een manager én een imercieel/directeur maakte FC Haag, beredeneerd vanuit de lige, moeilijke omstandigheden. lidd ir het ontslag nemen van Gerard Sla- is veel kritiek van de Haagse burge- op het management van de club ko- te vervallen. Hij was twee jaar augustus 1972 bij FC Den ig als commercieel/directeur in dienst, jrvoor was hij gedurende zeven jaar izllezoldigd secretaris van de sectie be taald voetbal. Zijn vertrek bij de club zal per 1 juni als een feit worden. Vanaf die datum treedt hij op als directeur van In- traservice, een tentoonstellingsorganisatie in Rotterdam. „Het werk dat ik nu ga doen houdt een aanmerkelijke positiever betering in. Ik zou mezelf dan ook ernstig tekort gedaan hebben als ik dat aanbod uit Rotterdam had afgeslagen, mede gelet op de betere toekomstmogelijkheden, die er aan zijn verbonden. Want", legt Ge rard Slager verder dit, „in het bedrijfsle- ven kan je gemakkelijker nog dertig jaar mee dan in het betaalde voetbal". Een afscheid van FC Den Haag houdt voor hem ook een afscheid van het voetbal in. „Ik loop nu zo'n negen jaar in het betaal de voetbal mee en ik heb mezelf voorge nomen nu eerst minstens een jaartje uit te blazen. Ik zal mijn tijd hard nodig heb ben als inwerkperiode voor mijn nieuwe baan. Door het vertrek van de eerste en nog steeds enige commercieel/directeur bij een Nederlands voetbalbedrijf wordt de tijd waarschijnlijk twee jaar teruggezet. Een kwestie van opvolging lijkt niet snel aan de orde te komen. Zeer vermoedelijk neemt manager Eddie Hartman allerlei taken van Slager over, zoals de verzor ging van de reclame en het onderhouden van contacten met de pers- en publici teitsmedia. Vraag blijft alleen hoe het be heer van het restaurant geregeld gaat wordt. De moeilijke tijd voor FC Den Haag is met de beslissing van Gerard Slager be gonnen. Door het ontbreken van voldoen de financiën moet zoveel mogelijk bezui nigd worden bij de club. Gehoopt werd op steun van buitenaf, middels de in het le ven geroepen stichting Betaald Voetbal Den Haag. Maar die is er nog lang niet in voldoende mate. Twee toezeggingen van Haagse firma's (schrootbedrijf Pa- metex en aannemingsbedrijf Borsbopm) leveren een bedrag van ongeveer een ton op. Met andere bedrijven duren de onder handelingen voort. De kans dat ook zij nog tot een bepaalde steunverlenging overgaan, is niet uitgesloten, maar meer is er niet over te zeggen. Positief nieuws is er van de actie: Adopteer een speler, Haags bedrijfsleven! In totaal zes spelers kunnen nu ondergebracht worden bij di verse firma's. Deze gunstige ontwikkeling helpt FC Den Haag enigszins bij de con tractbesprekingen. met de spelers, die moeilijk genoeg zullen worden. Dit lichtpuntje telt niet voor de kostbare jeugdopleiding, jarenlang een zeer sterk punt van FC Den Haag. Deze zal gedeel telijk onderbroken worden door het ver- trek van Huub Ruygrok, die met Sparta onderhandelt over een functie als hulp trainer. Een definitieve beslissing daar over valt echter pas aanstaande dinsdag De vermoedelijke inkrimping van de trai-1 nerstaf (van 3 naar 2 fulltimers) moet ook bezien worden in het licht van de doorgevoerde bezuinigingen bij de club. Tot nu toe betaalde de sectie betaald voetbal de jeugdtrainer en leende hem vaak uit aan ADO voor een goed verloop van de opleiding van de jeugd. Bij gebrek aan geld moest deze toch belangwekkende geste aan de amateurs afgeschaft wor den. Door sommigen is daarna nog even met de gedachte gespeeld jeugdtrainer Ruygrok in te bouwen bij de amateurs van ADO. Maar door allerlei omstandig heden moest van dat voornemen afgezien worden. ADO contracteerde daarom de huidige trainer Scherpenisse weer voor een jaar. Hoe, als Ruygrok inderdaad vertrekt, de jeugdtraining opgezet zal worden is nog een onderwerp van studie Alleen prik bij Atletico Madrid MADRID Het bestuur van Atletico Madrid heeft voor de tweede wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor Landskampioenen tussen Atletico Madrid en Celtic de verkoop van alco holische dranken in het sta dion Calderon verboden. Tevens zullen de eerste twee rijen van de tribunes onbezet moeten blijven. Daarmee denkt het bestuur ongeregeldhedert te voorkp- men die zouden kunnen ont staan gezien de wantoestan den tijdens en na de eerste ontmoeting bussen beide teams. De UEFA heeft eerder deze week al laten weten dat At letico verantwoordelijk ge steld zal worden voor alles dat eventueel een normaal spelverloop zal be invloeden. DEN HAAG Pepe Fernandez van Haarlem is door de tucht- commissie van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Fer nandez werd afgelopen zondag in de wedstrijd tegen FC Den Haag kort voor het einde door scheidsrechter Henk Pijper van het veld gestuurd, omdat hl) Aad Kila een klap had gegeven. Voorts kreeg de Haarlemspeler een boete van 150, Johan Neeskens van Aajx is voor een duel geschorst met daarbij een geldstraf van 250,—, om dat hij in de wedstrijd tegen De Graafschap van scheidsrechter Joop Vervoort een gele kaart kreeg. Bovendien overweegt de tuchtcommlssie een nog lopende voorwaardelijke straf van een wedstrijd om te zetten in een onvoorwaardelijke. De Wagenin- genspeler M. P. Block is voor vier wedstrijden geschorst met een boete van 100, het was de zesde keer in dit seizoen, dat Block in aanraking kwam met de tuchtcommissie. De andere straffen zijn: FC Utrecht: J. van Maurik een wedstrijd onvoorwaardelijk en 150,— en D. Donselaar twee duels onvoorwaardelijk. FC Dordrecht: G. J. Naaktgebo ren twee wedstrijden onvoor waardelijk en een boete van 75.-. Sparta: S. Walbeek een wed strijd onvoorwaardelijk en een geldstraf van 250,—. De tucht- Fernandez drie wedstrijden. commissie overweegt een nog lopende voorwaardelijke straf van een wedstrijd om te zetten in een onvoorwaardelijke. SVV: P. Jeup een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 75,—. FC Twente: J. Jeuring en duel voorwaardelijk met een proef tijd van een Jaar en een boete van 150,—. Vecndam: D. Nannlnga twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een geldstraf van 100,—. FC Groningen: H. Cornells de tuchtcommissie heeft een lopen de voorwaardelijke straf van een duel omgezet in een onvoor waardelijke. USSEL In de epiloog onde van België een tijdrit an 21,1 kilometer in de buurt an Brussel heeft de Belgi- i :he renner Freddy Maertens lerstreept in welke stralende i orm hij momenteel verkeert. >e leider in het algemeen klas- ement hij had al drie rlto- erwinningen in de vijfdaagse •pe koers achter zijn naam eplaatst nam geen genoegen iet een klassering middenin, laar gaf in de tijdrit alles en ersioeg zowaar tempobeul Fer- inand Bracke (die tweede 'erd) met ruim een halve mi- wijze waarop Maertens deze onde van België bracht, wong ieders' bewondering af. de ochtenduren werd Julien tevens winnaar van het eerste edeelte van de laatste etappe, lij legde de afstand van 110 ki- imeter tussen Bioul, en Wezem- eek-Oppcm het snelst af. Fedor den- Hertog, die in deze etappekoers steeds opvallend heeft gefietst, hij probeerde re gelmatig weg te komen, maar ondervond weinig steun van zijn Frisol ploeg, eindigde in de ach terhoede. Hij werd 36ste op 44 minuten van Maertens. De basis voor deze grote achterstand werd al in de eerste etappe door de kopstukken gelegd. De beste Nederlanders waren Tino Tabak (zesde) en René Pijnen (zevende) die daarmede bewe zen dat de Raleigh-ploeg van Peter Post er een is om reke ning mee te houden. De einduitslag vtui de Ronde van Bel gië Is: 1. Maertens 23 uur 15 minu ten en 11 seconden: op 1.10: 3. Swerts: op 1.36: 3. Bruyère: op 157: 4 t>e Witte: op 1.58: 5. Brac ke: op 3.00 6. Tabak: op 3 06 7, 16 De Waal: op 12.56: Van der Leeuw; op 43,45: 33 1 Katwijk; op 43.59. 36. Fedor i Hertog: op 46.19: 41. Priem: 52.13: 51. poppe: op 1 uur 14 ml ten 9 seconden: 55. Holst; 1.36.09: Hordijk. >e Vroet koos mateurs voor K voetballen binnenhof N HAAG Bondscoach Arie 6 Vroet heeft achttien spelers nelecteerd voor de eindronde het toernooi om het Euro kampioenschap voor ama- urlandenteams, dat op vrijdag april in Rijeka begint. erland speelt op die dag voor halve finales tegen West uitsland en Joego Slavië treft {anje. De winnaars ontmoeten zondag 28 april in de fi nale, de verliezers strijden om de derde plaats. Spanje is titel verdediger. De geselecteerden zijn: Doelver- dedigers: Bob Hoogenboom (De Spartaan), Arend Migchelsen (Nunspeet); achterspeiers: Koos van Dullemen (RVC), Sietse Boiten (Muntendam), Maup Martens (DRL), Harry van Buuren (HDVS), Leo van Helvert (RKC), Jan van der Leek (Xerxes); middenspelers: Kees Karstens (Noordwijk), Jan Koppedraaijer (DWV), Thiemo Meertens (Emmen), Gerrie Splinter (De Spartaan): voor hoedespelers: Rudi Jansen (Heer), Ad van den Broek (RKC), Theo Hansen (Veritas), Henk Bijlsma (SDW). Richard Schemmekes, Joop Molendwijk. DOETINCHEM - Enkele dagen na de even verrassende als opzienba rende overwinning van de Graafschap op de 3-voudlge Europese kampioen Ajax is de rust rondom het stadion de Vijverberg in het landelijk gelegen Doetinchem weer teruggekeerd. „Maar", zegt men in de kantine nabij het speelterrein, waar tal van kranten met de verslagen van de toch wel onvergetelijke gebeurtenis gretig af trek vinden, „er zal nog maanden over worden gepraat". Wie dit beslist niet zal doen is de 25-jarige, ondanks zijn betrekkelijk jonge leeftijd in het betaalde voetbal door de wol geverfde Friese crack Oekie Hoekema, voor wie een overwinning op Ajax niets nieuws on der de zon is. „Toen ik bij Go Ahead speelde hebben wij een paar keer van Ajax gewonnen. Ajax was toen al op volle sterkte en dat was afgelopen maandag beslist niet het geval. Ik wist bij voorbaat dat de Graafschap niet kansloos behoeft te zijn. Ajax is altijd een ploeg geweest, die zijn tegenstanders de gelegenheid geeft om te voetballen, dan moet je dat ook doen. Je moet er het lef voor op kunnen brengen het althans te proberen. Ik ben met de gedachte het veld ingegaan van 0—0 hebben we al, de rest zullen we maar afwachten". Tijdens de wedstrijd groeide het optimisme van Oekie Hoekema, want hij had al gauw in de ga ten dat er bij dit Ajax heel wat mis was. „Ik kon het daarom zo goed aanvoelen, omdat ik 2 jaar lang de misère bij PSV heb meegemaakt. Dat is nooit een kwestie van een bepaalde zaak, zoals bij Ajax het ontslag van George Knobel. Je kon gewoon aan alles merken, dat er veel meer aan de hand is. Er is ai- tijd een veelheid van factoren, die bepalend is voor de sfeer in een vereniging. Bij Ajax was het helemaal fout. Ook tussen de spelers onderling. Er werd gepraat en gekankerd en dan is er niet veel voor nodig om zo'n ploeg helemaal naar beneden te halen". Het is bepaald niet de bedoeling van Oekie Hoekema de presta tie van zijn ploeg te kleineren. Integendeel. Hij is wel degelijk van mening, dat De Graafschap voortreffelijk heeft gespeeld en zich heeft bediend van een uit stekend taktisch concept. „Toen ik via Pirn van Dord die goa! maakte", zegt de vlotpra- tende niettemin overwogen zijn woorden kiezende Oekie Hoeke ma, „wist ik dat het goed zat. Dit Ajax was zo aangeslagen, dat het n et de kracht had vol doende terug te komen. Op z ch is dat niets bijzonders. E4k elf tal dat jarenlang succes heeft gehad, ontkomt op zijn tijd niet aan ten terugslag. Ik ben er overigens van overtuigd dat Ajax weer terugkomt. Het zou trouwens zonde zijn voor het Nederlandse voetbal, ais het niet het geval zou zijn". De grillige aanvolssplts die het ln zijn PSV-tijd eenmaal tot het Nederlands elftal bracht (tegen Luxemburg) en eenmaal op het reservebankje zat (tegen Schot land) is geruime tijd door het voetballeven gegaan als een moeilijke jongen. Grillige Hoekema zegt er dit van: „Ik ben een jongen die graag recht door zee gaat. Men moet mij duide lijk zeggen waar het omgaat en wat de bedoeling van iets i s. Doet men dat niet. dan doe ik mijn mond oper. Ik heb nu een maal een gloeende hekel aan ja-knikkers. Bij Go Ahead heeft mijn manier van doen aanvan kelijk moeilijkheden gegeven met Barry Hughes. Begrijp me goed, met de mers Hughes had ik nooit moeite, maar er waren zaken waar ik het gewoon niet mee eens was en dan zeg ik zo e s. Later ki kte het goed tus sen en*. Zu ver in het menselij ke vlak heb ik met niemand moeTlkheder. ind en men maar eer''jk en réch vaard'g is. Zoals ik door iemand benaderd wordt, benader Ik hem ook. Maar In alle gevallen geldt bij mij sterk, dat men open en eerlijk moet DEVENTER Oekie Hoekema gaat naar België. Het zal voor De Graafschap vrijwel onmogelijk zijn do snelel spits opnieuw te contracteren. Gisteravond heeft Hoekema, die eerder voor SC Cambuur, Go Ahead en PSV speelde, een onderhoud gehad met het bestuur van de Doetinchemse eredivisieclub. Partijen konden niet tot overeenstemming komen. Dit houdt in, dat de Friese crack zijn zinnen doorzet en na afloop van dit seizoen naar België vertrekt. Hij en Lierse SK hebben volledig overeenstemming bereikt. Oekie Hoekema: „De kloof tussen De Graafschap en mij is zo groot dat niet aan overbrugging kan worden gedacht. Wat mij betreft wordt het Lierse SK. De vraag is nog slechts of beide verenigingen wat de transfersom betreft ook tot over eenstemming kunnen komen. Het lijkt me dat de voorlopige verschillen erg groot zijn. Ik hoop dat het bestuur van De Graafschap het verstartlig speelt, want men kan zeker niet gebaat zijn met een ontevreden speler in de gelederen". Deze acties van Hoekema zijn volgend jaar te zien bij LierSb SK. z-jn, dan pas kan er sprake zijn van wederzijdse waardering en respect". Oekie Hoekema beaamt, dat hij tegenwoord g we n!g last heeft met de sche'dsrechters. Zijn verkljrng is al even verrassend als onthullend: „Ik heb leren in- z:en dat d e mensen het al moeilijk genoeg hebben. Vroe ger was :k heus n et zo gemak kelijk, maar tegenwoord g houd ik er bewust reken ng mee dat de scheidsrechters, terecht of ten onrechte dat laat ik gewoon in het midden, nogal eens op de hak genomen worden. Dat vind >k niet rechtvaardig. Ik zie in het veld wat zij er allemaal voor doen om de zaak goed te doen verlopen. Ik twijfel b J geen enkele scheidsrechter aan diens eerlijkheid en weet dat zij het verbazend moeilijk hebben". Nodig „Kijk maar eens hoe moeilijk 'n Ram en een Vervoort het heb ben gehad. Iedere speler zal goed voor ogen moeten houden dat wij de scheidsrechters nodig hebben. Anders kunnen we niet voetballen! Ik wou, dat alle spe lers er zo over dachten". ,,Ik wil er wel voor uitkomen, dat ik bewust bezig ben de scheids rechters te helpen. Natuurlijk reageer Ik nog wel eens impul sief. Dat zit er nu eenmaal een beetje bij me in en een situatie kan er ook naar zijn, maar ik ben toch wel zo ver dat ik mij onmiddellijk corrigeer. En ik ben ervan overtuigd dat een scheidsrechter dat ook ver draaid goed in de gaten heeft, ik wil het graag herhalen: ik zou niets liever willen dan dat alle spelers er bewust aan gaan meewerken het de scheidsrech tera niet moeilijker te maken dan z.j het al hebben". Hoekema over de toekomst van een bij wijlen knapspelende De Graafschap: „Dat is erg moei lijk te zeggen. Organisatorisch lijken mij de zaken goed in el kaar te zitten. De ploeg speelt bovendien goed, modern voet bal, terwijl ook aan de jeugd voldoende aandacht wordt be steed. In zijn totaliteit meen ik te kunnen zeggen dat de basis bij De Graafschap sterk is. Hoe het zich verder zal ontwikkelen hangt van een aantal factoren af: w.e wordt de nieuwe trai ner, welke spelers gaan vertrek ken en we kunnen daarvoor siomit worden teruggekocht. Pas na - het maken van die optel- en af- Ho«e treksom zal bljken In hoeverre Uuuiunser De Graafschap z'jn mogehjkhe- pr r( den behoud', om op het n veau van nu te kunnen voortgaan". GERRIT ZWIERS HEESWIJK DINTHF.R De Belg l.udo Diellfi is als enige nog on geslagen gebleven bi] het Euro pees kumpioenschap anker ku- dcr 71/2. HIJ won in 7 beurten gisteravond van zijn concurrent de Duitser Hose die 24 carambo les te kort kwam. De Nederlander Jean Bessems zag zijn aanspraken op een even tuele Europese titel 'door zijn landgenoot Dekker, geminiseerd. Dc Fransman Conncsson was In zijn uvondpartij tegen Dekker briljant op dreef maar verloor 's middags van Stenzel. De uitslagen van de derde ronde zijn ILUÜÏ ERDAG 20 APRIL 1974 LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1974 | | pagina 9