Kandidaten in Frankrijk stellen kiezers gerust reus Nieuwe in reis wereld DRIE POLITIEKE STROMINGEN VOOROP CeidaeSoma/nt Personeelsstop nu opheffen MARKTEN 23e „Nationale" naar Echternach QSpaïën op teïmijri 1974 'LTERDAG 20 APRIL 1974 LEIDSE COURANT (ADVERTENTIE) onze correspondent Jan Drummen) De campagne voor de e Presidentsverkiezingen gen 27 voor Giscard d'Estaing 5 (en vermoedelijk 19) mei en 25 voor Chaban-Delmas. gisteren begonnen met 12 Mitterrand heeft evenals de ande- :iële kandidaten, waarvan re serieuze kandidaten alles ge ler weet dat driekwart voor daan om de kiezers gerust te bonen aan de propagan- i deelneemt. Dit spek Is voor mmigen het propageren van rotskistische ideeën, de bonen jn voor anderen het wereld- indig maken van hun fascisti- he wereldbeschouwing of het van het belang van ecologisch evenwicht, lelijk zal aan de ene zijde ingois Mitterrand voor de unie, en aan de andere int Jacques Chaban-Delmas of ilérie Giscard d'Estaing voor anti-marxistische richting irblijven. als gevolg van de interne ilemen bij de regerings- serderheid zijn de kansen van jois Mitterrand in de laat- week aanmerkelijk geste- Het laatste opinie-onder zoek kent hem 41 procent van tieke kringen inderdaad waar de stemmen toe (4 procent schijnlijk geacht wordt. week geleden) te- Giscard heeft nu verzekerd dat hij zijn eerste minister niet in de kringen van zijn eigen partij genoten van de onafhankelijke republikeinen zal kiezen. Men beschouwt dit als een wenk in de richting van centrumleider Jean Lecanuet. Parijs stellen: terwijl het politieke cen trum in Frankrijk sedert verle den week als gevolg van de pre- Vrijdagmorgen gingen sidenlsverkiezingen geheel uit- een gevallen is en dus niet meer bestaat, maakt nu elk van de grote kandidaten aanspraak op een centrumpositie: Mitter rand links centrum, Chaban- Delmas centrum - links en Gis card d'Estaing centrum-rechts. Mitterrand heeft zelfs verklaard dat hij, als hij gekozen mocht worden, geen communist maar socialist als eerste minister zal benoemen. Chaban-Delmas heeft verklaard dat als Giscard d'Es taing in de eerste kiesronde meer stemmen zal behalen dan hijzelf dit met zekerheid de eind-1 overwinning van Mitterrand i zal betekenen, hetgeen in poli- DEN HAAG de Nederlandse refiswereld, die sinds enkele ja- geruchten dat de staatsveilig heidsdienst, de spionage en con tra-spionagedienst. begonnen waren met het verbranden en of in veiligheid of naar het buiten land brengen van hun archieven en zekere documenten met het oog op de kans dat Frankrijk vanaf 20 mei door een „rood volksfront" geregeerd zal wor den. allerwegen in de rode cij fers zit, heeft zich een nieuwe reus aangediend: Holland Inter national Travel, kortweg HIT genoemd. Deze naam deelt de mammoet overigens broederlijk met de jonge touroperator Hol land Ierland Tours, die sinds enkele maanden in Oegstgeest charterreizen naar het groene Ierland organiseert. In de gloednieuwe HIT-parade, eeh brandnieuwe multi-nationale organisatie hebben de KLM en de Nederlandse Scheepvaart ROELOFARENDSVEEN. 19 april Bloemen Anjers 1530, Rozen Garnette. Evergold, Motrea 13—15, sonia 36—52, Marimba, Zorlna 15— 18, Esther Ofarlm 1721, Belinda 20—30, Ilona 50—57, Baccara 44—47, Gerbera's 33—23, Lelies 34—1.00. Al- stroemerla 30—39 p. 1,00—1,35, Nar cissen 16—31, Tulpen 35—1,00, Idem lellebloemlge 801,25, Idem eenblad gesneden 2050 p.bos. KATWIJK 19 apr. Waspeen p. kist: AI S.50—13.10, All 2.60—S.70, BI 13.40—18.50. Bil 3.30—11.90, Cl 7.60 11e 2841. KruipeterseKe 59. bloem kool 1.69—1.88. prei 21—60. rabar ber 48. radijs 25—38, selderie 23—37, spinazie 25—30, witlof 67. Aanvoer waspeen 306.000 kg. GROENTEVEILING LEIDEN (19-4) Appelen 42-1.18: Aardappelen 13-15: Andijvie 79-109: Peulen 14.80; Snij bonen 3.50-4.60: Stambonen 12.50- 13.30: Kroten gekookt 70: Rode kool 19-40; Spitskool 98; Prei 58-68; Poste- Unie een groot dee] van hun ac tiviteiten op het gebied van toe risme op nationaal en interna tionaal gebied gebundeld. Dit betekent, dat vanaf 15 mei een belangrijk deel van de Neder landse touroperators FIT, Centouri, Eurotours, de Mag neet, Bergmann, Lissonne-Lin- deman/Ruys en Lislind Inter national en voorts Airtours Hol land en Railtour Holland onder één toeristische noemer zijn ge bracht. Deze massale bundeling van reis- belangen heeft overigens niets te maken met het optreden van buitenlandse reisorganisaties op de Nederlandse markt. De heer B. van de Breevaart, algemeen bedrijfsdirecteur van de KLM benadrukte dit nogmaals tijdens een persconferentie, die vrijdag middag in het Haags Congres gebouw gehouden werd. „Wij Nederlanders", zei hij, „zijn zo eigenwijs om aan te nemen, dat wij niet bang hoeven te zijn voor het buitenland. Deze sa menwerking is alleen tot stand gekomen om tot grotere effi ciency en betere administratie en financiering te komen. Tijdens de persconferentie werd ook benadrukt dat de Neder landse reizigers van de massale bundeling van reisbelangen geen prijsverlagingen mogen ver wachten. Wel zal men proberen het toeristisch produkt te verbe teren en de variatie in het aan geboden reispakket te vergro ten. Rotterdamse wethouder definitief weg ROTTERDAM (ANP) De Rot terdamse wethouder, mr. Polak (verkeer) blijft bij zijn besluit om af te treden. Burgemeester Thomassen en enkele andere Rotterdamse wethouders hebben hem er niet toe kunnen bewegen aan te blijven tot de komende gemeenteraadsverkiezingen. Hij zou na de verkiezingen trou wens niet zijn teruggekeerd in het college. Tijdens de debatten over herstel werkzaamheden aan de lan dingsbaan van het vliegveld Zestienhoven, kondigde wethou der Polak (VVD) donderdag al aan te zullen aftreden als een amendement van de PvdA, waarin wordt voorgesteld voor lopig slechts 2,65 miljoen gulden in plaats van 5,3 miljoen gulden voor het herstel uit te geven, zou worden aangenomen, het geen inderdaad gebeurde. Koerden in totale oorlog ANKARA (Rtr) Volgens ^en radiouitzending die In Oost-Tur- klje is opgevangen, hebben de Koerden in Irak de „totale oor log" tegen de regering in Bag dad afgekondigd. In de desbe treffende uitzending van radio Stem van Koerdistan, werd het regime in Bagdad beschuldigd van moord In koelen bloede op elf vooraanstaande Koerden. Dezen zijn deze week na een doodvonnis terechtgesteld. Als gevolg h:ervan hebben de op standelingen in Noord Irak een oorlog ontketend die zal voort- udren tot één van de twee par tijen is vernietigd, aldus de ra dio. De Koerden in Irak hebben van 1961 tot 1970 met tussenpozen strijd geleverd voor zelfbestuur in hun bergachtige woongebied. Zij hebben de jongste voorstel len van Bagdad voor autonomie als niet afdoende van de hand gewezen. SER: winsten uit aardgas naai* overheid DEN HAAG (ANP) De meer derheid van de Sociaal-Econo mische Raad is van oordeel dat de meerdere netto inkomsten die voort zullen vloeien uit de verhoogde aardgasprijzen. in beginsel geheel ten goede zullen moeten kom en van de overheid. De juiste methode waarop aan dit beginsel uitwerking zal kun nen worden gegeven zal nader moete worden bezien. Dit is in de gisteren gehouden vergade ring van de raad gebleken. e Sociaal-Economische Raad heeft g'steren ook afscheid ge nomen van de heer A. de Boon, tweede voorzitter van het NVV en lid van het dagelijks bestuur van de raad, die binnenkort met pensioen gaat. VERPLEGERS: Iden Gedurende de Pinksterdagen zal het vriendelijke Luxem burgse stadje Echternach weer gastvrijheid verlenen aan duizenden .lelgrims, die deze bedevaartplaats willen bezoeken om SMT. Willi- ,.1(. 'ord, onze grootste Nederlandse geloofsverkondiger, biddend, zin- E1Jnsb~g~ pnd of „springend" aan te roepen. stroemerla Nederlandse pelgrims zullen uitbundig worden verwelkomd door enorme Bourdonklok, die Nederland in 1953 schonk aan de basi- i Echternach. Voor deze bedevaarttocht van 3 t/m 5 juni 1 zich in Nederland opgeven bij het volgende adres: Comité .jhternach, ZoeterwouJsesingel 20, Leiden, tel. 01710—41329. De luitingsdatum voor aanmelding is 18 mei. Uitgebreide inlichtingen iijn eveneens te verkrijgen op bovenstaand adres. 1 programma luidt in het kort als volgt: indag 3 juni: Vertrek uit Oestgeest om 6.45 uur, met opstapplaat- n 'in Noordwijk, Den Haag, Delft, Leiden en Bodegraven. Om on weer 17.00 aankomst in Echternach. Onderweg zal een H. Mis forden opgedragen in Thom (L) 's Avonds om 20.00uur is de ope- L ïgsplechtigheid en bestaat er gelegenheid een bezoek te brengen het graf van St. Willibrord. Isdag 4 juni: Om 7.00 UUR WORDT EEN- H. Mis opgedragen en 9.15 uur wordt een aanvang gemaakt met de Springprocessie, i half vier is er een optocht door Luxemburg, besloten met een [lechtig Lof in Gisterklaus. lensdag 5 juni: Na ontbijt vertrek naar Banneux. Bij aankomst een Mis en een bezoek aan de Genadekapel. Daarna wordt de terug- reht naar Nederland aangevangen. Oom ongeveer half negen zal hen weer op de 'thuisbasis terugzijn. Een diner op de terugreis is liet in de reissom inbegrepen, evenmin als een lunch op de heen reis. Voor verdere maaltijden wordt gezorgd en de prijs voor deze ledevaarttocht bedraagt 130. Ook dient men voor de springproces- jie een witte zakdoek mee te nemen, omdat de deelnemers elkaar p deze manier vasthouden. 0.405—5920. Glad. Ixla 5 2.32; Bloemkool 8 stuks 1.59-2,26: Bloemkool 10 stuks 1.45-1.77; Komkommers AAA 64; Komkommers AA 58-62: Komkom- Komkommers C 31-33: Sla 20-40: Radijs 17-25: Paprika's 32-42: Papr'ka's per kilo 80. KAASMARKT ALKMAAR (19 apr.) C mmlsslenoterlngen (In guldens per kg): labrieksedammer 4.04: middelbare 4.09; Goudse volvette A anemonen 0.205—9820. Chrys. gepl. gepl. Jr. c. 145, Chry!. 2.512—6819. Dulendsch 'n 1.763— 1650, Freesla 1,276—24883, Gladiolen 0.938-620, Chrys. 0.374—1840. 0L327—226. Hyacinten bol 0.610—600. Iris 1.451-82-15. 408—1112. Korembtoemen ..12. Lathhrus 1,274—1291, Le lie kelk 0,265-5520, Lelie tak 0,341 -44185. Llatrls 0,420—1400, Margriet tót enk 0,079—11740, Nareis kas 0,231—600, Orchideeën 0,356—909. Rozen grootbl. 0,306—909. Rozen klelnbl. 0,150—16160, Tulpen 0.864— 132517, Tulpen koude gr. 0.561— 103298, Tulpen 2e soort 0.337—125. Violieren 0.393—1320. Anjers Tros 0.629—780, Dlv. snijbloemen 0.825- 4494. Dlv. snijbloemen 0.097—185S4. anjers am Imp. 0.21247025. Gladio len Imp. 0.411-47035. Glad. Nanus Imp. 0.050—230. Leeuwebekken imp. 0.770—260. Dlv. snijbloemen 0.097- 18584, Anjers am. Imp. 0.212—47025. Gladiolen Imp. 0,411—10330. Leeuwe bekken Imp. 0.270260, R zen grbl Imp. 0,177— 920, Anjers tros mp 0,104—430, Div. SjiiJbl. Imp. 2.64G- 138, Dlv. snijbl. Imp, 0.513—2364, Azalia 1.215—363, Begonia 2,593—477, St. Paulea' 1,041—370. Dlv. potplan ten 0.491—703, 0,750-60. Gladlllen-ardenl UTRECHT (ANP) - De staatsse cretaris van volksgezondheid moet de personeelsstop in de ziekenhuizen onmiddellijk ophef fen. Tot deze conclusie kwam gisteren in Utrecht de ledenver gadering van de KUVV, de Ka tholieke Unie van Verpleegkun digen en Verzorgenden. Wordt de stop niet opgeheven dan lig gen „harde acties" in het ver schiet, zo kondigt de KUVV De organisatie noemt de perso ls, aldus een woordvoerder van de KUVV. „Er wordt nu op de leerling-verpleegkundigen een soort roofbouw gepleegd omdat ze goedkoop zijn. Maar zodra ze hun diploma hebben behaald worden ze, als de personeels stop van kracht blijft, aan de dijk gezet. En dat is een onaan vaardbare situatie". Een duide lijk werkgelegenheids- en oplei dingsbeleid in de gezondheids zorg is dan ook dringend nood zakelijk. neelsstop onaanvaardbare Bovendien leidt volgens de KUVV maatregel die moet leiden tot overbelastnig en werkloosheid onder de verpleegkundigen en verzorgenden. De gezondheids zorg in ons land drijft momen teel op de leerlingen. Bij de verpleegkund:gen wordt het werk zelfs voor 60 procent ge daan door mensen die nog in opleiding z:jn. Wanneer deze leerlingen hun op leiding straks hebben voltooid lopen ze door de personeelsstop de kans overbodig te worden, terwijl er aan gekwalificeerde mensen juist wel grote behoefte de huidige bezuinigingswoede met betrekking tot de perso neelskosten en de daarmee pa rallel lopende werktijdverkor ting en uitbre'ding van het aan tal vakantiedagen nog eens tot een extra aantasting van de kwaliteit van de zorg voor de patiënt. De KUVV-ledenvergadering sprak voorts haar afkeuring uit over het feit dat de 180.000 verple- genden en verzorgenden in ons land na jaren geharrewar nog steeds geen eigen collectieve ar beidsovereenkomst hebben. 60.000 (percentage DEN HAAG De laatste staten- verkiezingen zijn landelijk van 3.( grote betekenis geweest. De Het is merkwaardig, dat vooral verkiezingen voor de provinciale de PvdA overal als winnaar staten zijn in ons land in de werd aangemerkt, terwijl ze eerste plaats bedoeld voor een vergeleken met de kamerverkie- beoordeling van gevoerd en in zingen in absolute zin 27.000 de toekomst te voeren provin- stemmen verloor (percentage ciaal beleid. In de tweede plaats 25.88%-29.97%). mag er in lol uiting^komen de 2 de tweede plaats hadden weinigen verwacht, dat het blok beoordeling van gevoerd voeren landelijk beleid. Via de provinciale staten wordt im mers de Eerste Kamer van de Staten-Generaal gekozen. Het accent heeft bij deze verkiezin gen duidelijk gelegen op het landelijk aspect. Men kan dit betreuren of niet. Maar het lan delijk facet heeft ditmaal de ult- in overgrote mate over heerst. De uitslag heeft een aantal ver wachtingen bevestigd. Zij is echter ook in enkele opzichten verrassend geweest. Die verras singen zijn naar mijn visie ten onrechte enigszins onder tafel geraakt. Ik zou van die verrassingen er In elk geval een vijftal willen noe men. 1. In de eerste plaats zijn er slechts een drietal partijen in van de christen-democraten zijn totaliteit vrijwel ongeschon den uit de strijd zou komen. Neemt men KVP, ARP en CHU tezamen, dan vertoont het ver kiezingsresultaat een grote mate van stabiliteit. Natuurlijk de CHU heeft binnen het chris ten-democratische blok véél ge wonnen en de ARP heeft verlo ren, terwijl de KVP op een fractie na stabiel bleef. Een zo gunstig resultaat voor de chris ten-democraten tezamen geno men had vrijwel niemand ver wacht. In de derde plaats was te ver wachten, dat uitersten als CPN. PSP en GPV stemmenwinst, re latief en absoluut, zouden boe ken. Die winst is zowel voor CPN en PSP als voor het GPV uitgebleven. Toekomst van cle kerk en Kerk WANNEER EEN ENQUETE echt de bedoeling heeft om aan de hand van antwoorden en suggesties wijzer te worden over het in de na- bijenokmst te voeren beleid, dan heeft de dekennaat van Den Haag een uitstekende enquête opgezet. Aan priesters, kerkbesturen, parochieraden en geïnteresseerd parti- kulieren is gevraagd hun mening te geven over een verzameling van feiten, die gezamenlijk tot de conclusie zouden kunnen leiden dat de situatie van de katholieke Kerk in Den Haag zorgelijk is. De kleine brochure waarin dit gebeurt, heet: „Om de toekomst van R.K. Den Haag"; men zou ook kunnen zeggen dat het gaat om de toekomst van „de kerk en de kerk", wannt materiële en zielzorglij- ke problemen worden tezamen ter discussie gesteld. Men zo ook kunnen zeggen dat dit Haagse probleem slechts een afspeigeling op den van de Randstad en in de meeste gemeenten van de Haagse kleine schaal is van ons nationaal probleem. Zeker in «Ue grote «te- agglomeratie is het aan de orde gesteld probleem even urgent. OP HET EERSTE GEZICHT lijkt de oplossing van het prbleem in Den Haag een hopeloze zaak. De ontvolking van verschillende paro chies gaat in eenparig-versnelde beweging door; de ontkerkelijking wellicht in een nog sneller tempo. Tussen 1960 en 1972 is het aantal katholieken met ruim 14.000 gedaald en dat is geen reëel getal, omdat dan als „katholiek" beschouwd wordt iedereen die bij de Burgerlijke stand nog als R.K. genoteerd staat. Meer zegt misschien, dat begin 1973 het gemiddelde aantal ka tholieke kerkgangers in Den Haag op ongeveer 30.000 werd gesteld op dertig parochies; niet veel meer dan de helft van het aantal dat zeven jaar eerder bij het dekenaat als geregelde kerkganger werd aangenomen. Zou dit alles nu alleen maar consequenties hebben voor de financiële kant van het kerkelijk leven, dan was bet probleem al moeilijk ge noeg. Maar de onmogelijkheid om in vele parochies de tekorten op de exploitatie tot een redelijk niveau te beperken, maakt het per spectief heel somber. De deken van Den Haag en zijn naaste mede werkers zien geen directe oplossingen; vandaar hun indringende vragen, die soms iets suggereren, maar tevens erkennen dat de stellers zich tegenover de gevreesde vicieuze cirkel zien staan. OPHEFFEN VAN PAROCHIES is soms onvermijdelijk, maar vaak heft het alleen financiële problemen op. Samenwerking van paro chies is noodzakelijk, maar als men dwingt er zeer ver mee te gaan zou de optelsom van l1^ plus wel eens op 1 in plzats van 2 kun nen neerkomen. Meer zielszorg via basisgroepen kan nuttig zijn, maar ten opzichte van verschillende groepen praktiserende katholio* ken averechts werken als men de parochiële organisatie laat schie ten. Priesters meer op de directe zielzorg richten en minder op het indi recte apostolaat heeft voordelen die soms de nadelen nauwelijks overtreffen. Zo «telt de deken van Den Haag meer „voorzichtige vragen" aan de hand van „harde feiten". De hele problematiek en de manier waarop ze gesteld wordt, verdik nen dat ieder goed-willcnd katholiek meedenkt en ais hij na ernstig nadenken tot meningen komt, de Dekenale Plancommissie daarvan op de hoogte stelt. IN DE LOOP VAN DIT JAAR komen, zo belooft het Dekenaat, er dan van zijn kant concrete voorstellen. Wanneer die niet omvatten een aantal adviezen op welke manier de katholieke gemeenschap erin zou kunnen slagen ook kwantitatief zijn kracht te versterken, vrezen we da het ronddraaien in de vi cieuze cirkel blijven zal. Ontzuiling .afbraak, schoonmaak op de traditie-zolder, het is allemaal voor de Evangelische sanering noodzakelijk geweest. Thuis is even wel niets meer irriterend dan een moeder die het hele jaar aan de schoonmaak blijven wil. Zou het ook voor „de kerk en de Kerk" in nDen Haag niet goed zijn zich nu vooral op herbouw, op de ontwikkeling van nieuwe leven te concentreren? Weeroverzicht mist 19 temperaturen ton UchtdnA in minibaren opklarngen warmtelront H hoge-dnAgcbied bewolking «fij» sneeuw -r-r kou-lront L lage-driAgebied Tyf. onweer windrichting verplaatsingsrichting ons land. die ieder in absolute Gelet op de problemen, die een mocht zin tienduizenden stemmen heb- de orde waen binnen PvdA en vprw„rhf ben gewonnen vergeleken met binnen de ARP had nauwelijks de Kamerverkiezingen. Die drie enig politiek commentator in De opiniepeilingen voor de verkie- partijen waren de V.V.D. ons land dat mogen verwachten. zingen toonden alle een neer- 220.000 (percentage 14.55%- 4. In de vierde plaats is het ver- gaande lijn voor D'66 en DS'70. 18.95%) ,de C.H.U. over 6 pro- lies van D'66 veel groter dan Dat het echter een zo forse da- 60.000 (percentage mochi worden verwacht. ling zou worden als nu tot uiting 3.46%-4.67%) en de Boerenpartij 5. In de vijfde plaats is het ver- is gekomen, hebben ongetwijfeld slechts zéér weinigen durven voorspellen. Als men de uitslagen In hun tota liteit beziet mag men ze uit een oogpunt van constructief demo cratisch beleid in ons land dunkt me niet geheel negatief beoordelen. Er tekenen zich thans wederom drie grote politieke stromingen in ons land af. Dat zijn de so cialistische, de liberale en de christen-democratische. Sinds het ontstaan van de Nederland se parlementaire democratie zijn het vooral die drie stromin gen geweest, die hun stempel op de Nederlandse politiek hebben gedrukt. In de afgelopen vijftien jaren leken ze echter minder herkenbaar te worden. De winst van deze statenverkiezingen is, dat deze drie principieel in ons volk levende en duidelijk ge grondveste politieke richtingen j weer duidelijk in de verkie-1 zingsuitslag uitdrukking hebben j gevonden. De eerstkomende Jaren zal het een opgave zijn zowel voor de socialisten voor de liberalen als voor de christen-democraten zich in al de verscheidenheid, die binnen ieder hunner richtin gen, uiteraard legitiem mag worden geacht en binnen die richtingen ook zal moeten wor den geaccepteerd, zich verder te profileren en nog scherper i herkenbaar te maken. DR. R.J.H. KRUISINGA Voorzitter C.H.U. Tweede kamerfractie BfffiUÏR Het weerbeeld van zaterdag zal maar weinig verschillen met dat van de afgelopen dagen. Een omvangrijk hogedrukgeb'ed boven de Britse eilanden be houdt zijn vaste greep op het weer in grote delen van West- Europa. Aan de flank van dit druksysteem trekken oceaansto ringen via Scandinavië naar de Oostzee. Z'j zijn voor het weer in ons land echter van geen be lang. Ook in Zuid-Europa is het momemeel zonnig weer. De temperaturen komen er in het algemeen niet boven de 20 gra den. Alleen boven de Balkan ligt een uitgesproken slecht- weergebied. Dit geb ed dat de afgelopen dagen in Roemenië en Bulgarije voor veel regen zorg de, trekt langzaam in oostelijke richt'ng weg. Vooruitzichten voor maandag: vrij zonnig en aanhoudend droog, weinig verandering in temperatuur. Weersvooruitzich ten in cijfers voor maandag: aantal uren zon 3-12. Min, temp. omstreeks 3 graden. Max. temp. omstreeks 13 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog et maal: 90 procent. WEERRAPPORTEN Amsterdn Da Bilt Eelde Elndhovw (ADVERTENTIE) Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor LEIDSE 5 PAAR BAN Ky

Leidse Courant | 1974 | | pagina 7